بهترین کلینیک کاشت ریش

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین کلینیک کاشت ریش آشنا کنیم. بسیاری از آقایان علاقه زیادی به داشتن ریش و سبیل پرپشت دارند به همین خاطر اکثر افراد از ریزش ریش و سبیل رنج می برند اما با کاشت ریش در بهترین کلینیک های کاشت ریش می توان برای همیشه با ریزش ریش خداحافظی کرد. برای آشنا شدن با بهترین کلینیک کاشت ریش با ما همراه باشید.

کاشت ریش چیست ؟

در کاشت ریش از دیگر قسمت های بدن برای کاشت استفاده می کنند که پوست پشت سر یا زیر چانه شما است و آن را به صورت پیوند می زنند. می توان 4000 تا 7000 تار مو را به یکی پیوند زد. اکثر جراحان امکان دارد از دو مو در هر پیوند کاشت ریش استفاده کنند تا ظاهر طبیعی تری به ریش به ریش بدهند. بیشتر آقایانی که کاشت ریش انجام می دهند این کار را برای اینکه جای زخم را بپوشانند. خیلی کم اتفاق می افتد که افراد برای مدل دادن و جذاب کردن ریش کاشت انجام دهند.

کاشت ریش چیست ؟

کاشت ریش چگونه انجام می شود ؟

کاشت ریش اینگونه است که قبل از شروع کاشت مرحله آماده سازی مو که شامل شست و شو ناحیه اهدا کننده بهترین ناحیه برای اهدا پشت سر یا طرفین سر به فاصله گوش تا گوش می باشد. در این ناحیه با استفاده از بی حسی موضعی پوست سر بی حس می شود. با استفاده از سوزن های مخصوص دستگاه سوپر کاشت استخراج گرافت ها آغاز شده و بعد از تمام شدن برداشت نواحی که مو از آن برداشت می شود با استفاده از یک پوشش ضد عفونی بسته می شود. این مرحله بین 1 تا 3 ساعت طول می کشد اما مدت زمان انجام این مرحله به تعداد گرافت بستگی دارد.

مرحله بعد جایگذاری مو می باشد. قبل از انجام این کار محل هایی که باید گرافت ها کاشته شود مشخص شدند. برش هایی بسیار کوچک بر روی پوست ایجاد شده و گرافت های مو با الگویی منظم و با سایر موها مطابقت دارد و بر اساس تراکمی که در ریش وجود دارد کاشته می شود. این مرحله می تواند بین 1 تا 3 ساعت زمان بر باشد. در بیشتر کاشت موها جراح مو را از پشت سر بر می دارد که این ناحیه را ناحیه اعطا کننده یا دهنده می نامند و آن را در قسمتی که نیاز است می کارد. موهای این منطقه از سر بسیار مقاوم است و قابلیت و توان این کاشت شود را دارا است.

همه بیماران موی کافی در این ناحیه ندارند و بعضی از افراد امکان دارد موی فرق سر نداشته باشند. موی بدن مثلا بازوها، ران ها و قفسه سینه بهترین مورد برای برداشته شدن و کاشت در ناحیه مورد نظر است. گاهی اوقات پیش می آید که یک بیمار در این قسمت های بدن مو ندارد که موهایی که از قسمت های صورت برداشته می شود و در ناحیه دیگر صورت کاشت می شود.  کاشت ریش در مردانی کارایی دارد که فقط فاقد ریش هستند. بیمارانی که بیماری داءالثعلب جامع دارند برای مثال هیچ مویی در هیچ جای بدنشان ندارد و نمی توانند از این روش استفاده کنند.

دلیل ریزش ریش چیست ؟

ریزش مو در قسمت ریش می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که از جمله دلایل کم پشتی و یا ریزش مو در قسمت ریش آقایان می تواند بیماری های قارچی در پوست و مو باشد. از شایع ترین دلایل ریزش ریش استرس و تنش های روز مره و شنیدن خبرها و حوادث ناگوار است که باعث ریزش مو سکه ای در ریش آقایان می شود. یکی دیگر از اتفاقاتی که امکان دارد برای آقایان به وجود بیاید کچلی مو است. در این شکل از ریزش ریش مو قسمت هایی مانند چانه و گردن دچار ریزش می شود و با ایجاد زخم های بر آمده و متورم  به وقوع می پیوندد.

علت انجام کاشت ریش :

اکثر آقایان دوست دارند ریش مردانه و ضخیمی داشته باشند. داشتن این ریش ها می تواند ظاهر بسیاری از مردان به خصوص در سنین جوانی و میانسالی را بهتر کند و به آن ها احساس قدرت بدهد. اکثر مردان علاقه دارند که ریشی پرپشت و زیبا داشته باشند اما این اتفاق برای همه مردان میسر تیست و به دلایل مختلفی امکان دارد اکثر مردان دچار ریزش یا ریزش موی صورت شوند. بعضی از افراد از همان اول به دلایلی مانند ارث یا عملکرد هورمون ها ریش پرپشت و ضخیمی ندارند. هر فردی امکان رشد ریش پر را ندارند. افرادی که دچار این مشکل هستند با استفاده از کاشت ریش می توانند صاحب ریش و پرپشت شوند. کم پشت بودن ریش امکان دارد در بسیاری از افراد احساس ناخوشایندی در آن ها ایجاد کند و دچار ناراحتی می شود.

امروزه با استفاده از روش هایی مانند ماشت یا SUT کاشت ریش انجام می شود و گرافت های مو در روش کاشت ریش SUT با استفاده از دستگاه های پیشرفته از ناحیه اهدا کننده فولیکول های مو جدا شده و در ناحیه ریش که بخش دریافت کننده فولیکول های مو کاشته می شود.

برای نتیجه بهتر از جراحی کاشت ریش باید موارد زیر را رعایت کنید :

 • میزان مهارت و تجربه پزشک جراح و همکاران وی
 • روش و تکنیک بکار رفته در جراحی
 • داشتن بانک موی مناسب
 • وسعت ناحیه ریزش و یا طاسی ریش
 • رعایت دستورالعمل های ابلاغ شده به فرد از طرف پزشک و تیم همکاران وی در کلینیک
 • پیگیری و مراجعه فرد به مطب یا کلینیک در روزها و هفته های بعد از عمل

چه کسانی می توانند کاشت ریش انجام دهند ؟

هر شخصی که می خواهد موهای ضخیم و پرتری در صورت داشته باشد می تواند کاشت ریش انجام دهد. می توانید برای کاشت ریش به کلینیک های معتبر مراجعه کنید. همه کلینیک های کاشت مو عمل کاشت ریش و سبیل را انجام نمی دهند. و یا توسط پزشک این کار صورت نمی گیرد. امکان دارد امکانات و متد های بعضی از کلینیک بروز نباشد و نتیجه نهایی دلخواه شما را از انجام کاشت ریش برآورده نکنند. امروزه بسیاری از آقایانی که دچار ریزش در ناحیه ریش شدند مانند ریزش موی سکه ای و یا دچار آسیب های جدی و یا سوختگی در این ناحیه از صورت شدند با داشتن مهارت پزشک نتیجه طبیعی از کاشت ریش می توانند داشته باشند و خط ریش طبیعی به نظر می رسد.

در گذشته کاشت ریش با استفاده از روش هایی مثل پیوند واحد فولیکولار و یا برداشت واحد فولیکولار انجام می شد اما امروزه با استفاده از روش SUT نیازی به استفاده تز روش های قدیمی نیست. در گذشته اگر مدان به کاشت موی سر علاقه داشتند با روش FUE در مواردی که بانک های موی آن ها ضعیف و برای عمل مناسب نبود از موهای ریش برای پیوند موی سر استفاده می کردند.

دلیل ریزش ریش چیست ؟

ویژگی های بهترین کلینیک کاشت ریش

کلینیک های زیادی در سراسر کشور به خصوص تهران، خدمات مختلف زیبایی مانند کاشت ریش و سبیل را انجام می دهند. قطعا همه کیفیت امکانات و خدمات در تمامی این مراکز یکسان نیست. اما چطور می توانیم یک کلینیک خوب را انتخاب کرده و با اطمینان خاطر برای عمل کاشت به آن مراجعه کنیم؟ بهترین کلینیک های زیبایی ویژگی های دارند که آن ها را از سایر کلینیک ها متمایز می کند. در ادامه به برخی از ویژگی های بهترین مراکز کاشت ریش اشاره می کنیم:

 • داشتن مجوز

اولین و مهم ترین ویژگی که کلینیک کاشت ریش باید داشته باشد داشتن مجوز از وزارت بهداشت و درمان است. این مجوز ثابت می کند که کلینیک تمامی استانداردهای لازم جهت حفظ زیبایی و جان افراد را داشته و از پزشکان متخصص در این امر استفاده می کند. این مجوز باید در جای درستی نصب شود که مشتریان بتوانند به راحتی آن را مشاهده کنند.

 • تجهیزات مناسب

معمولاً با گذشت زمان و پیشرفت علم پزشکی، تجهیزات پزشکی روز به روز پیشرفته تر شده و ایرادات آن کاهش پیدا می کند. استفاده از این تجهیزات باعث می شود که عمل آسان تر انجام شود و دقت و ظرافت تا حد زیادی افزایش یابد. این تجهیزات کمک می کند تا زمان عمل کوتاه تر شده و در نهایت احتمال بروز آسیب به فولیکول های مو به کم ترین میزان ممکن برسد. آسیب کم تر نیز باعث می شود دوران نقاهت کم تر شده و نتیجه نهایی بهتر شود. پس سعی کنید کلینیکی را انتخاب کنید که از پیشرفته ترین و به روزترین تجهیزات در این امر استفاده کند.

 • محیط مناسب

محیط کلینیک کاشت ریش باید راحت و مناسب باشد. همچنین قسمت های مختلف آن باید کاملاً از یکدیگر مجزا باشند. برای مثال سالن انتظار و اتاق های مشاوره باید از اتاق های عمل به طور کامل جدا باشند. زیرا افراد بعد از عمل حال خوبی نداشته و علاقه ای ندارند سایرین آن ها را با ظاهر ناخوشایند ببینند. همچنین سالن انتظار نیز باید از تمامی امکانات لازم مانند سرویس بهداشتی و آب آشامیدنی برخوردار باشد. اتاق های عمل نیز باید سیستم تهویه خوبی داشته و خصوصی باشند تا بیمار احساس راحتی کند.

 • کادر درمان حرفه ای

تمامی افرادی که در کلینیک شاغل هستند باید در کار خود بسیار حرفه ای عمل کنند. پرسنل مشاوره نیز باید با لباس فرم مخصوص در جایگاه خود حاضر باشند و با صبر و احترام تمام به سوالات مراجعین پاسخ دهند. کادر درمان نیز باید در زمان مناسب نظافت پرداخته و در صورت نیاز به بیماران یاری برسانند. همچنین بهیاران و کادر درمان نیز باید به صورت مداوم حال بیماران را چک کرده و مراقب آن ها باشند. در نهایت متخصصان کاشت ریش نیز همگی باید با تجربه و صبر و حوصله تمام، بیماران خود را ویزیت کنند.

 • تجربه بالا

تجربه زیاد در هر زمینه کاری اهمیت بسیار زیادی دارد. اما به یاد داشته باشید که تجربه به تنهایی کافی نیست. به طور کلی تجربه باید با پویایی و پذیرش روش های جدید همراه باشد. بدین ترتیب این کار باعث می شود بهترین نتایج اتفاق بیفتد. به هر میزان که کلینیک سابقه بیش تری در ارائه خدمات زیبایی داشته باشد، احتمال این که کاشت ریش و سبیل شما به راحتی انجام شده و نتایج بهتری داشته باشد، بیش تر خواهد بود. پس به سابقه کلینیک نیز باید توجه کنید.

 • تضمین یا بیمه خدمات

در حقیقت، تضمین نتیجه عمل کاشت ریش کاری است که هر کلینیکی انجام نمی دهد. قطعاً کلینیک هایی که برای خدمات خود ضمانت نامه و بیمه نامه ارائه می دهند، جزو بهترین ها هستند. زیرا ارائه این ضمانت نامه بدین معناست که پزشک از دقت مهارت و نتیجه کار خود مطمئن بوده و حاضر است در صورت بروز هرگونه مشکلی خسارت آن را بپردازد.

 • بهره گیری از پزشکان متخصص

هر کلینیک زیبایی باید چندین پزشک متخصص برای ارائه خدمات زیبایی موفق داشته باشد. به هر میزان که پزشک در کار خود فوق تخصص باشد؛ تحصیلات عالیه داشته و از تجربه بالایی برخوردار باشد، عمل کاشت ریش و سبیل در آن مجموعه با اطمینان بیش تری انجام خواهد شد.

 • قیمت مناسب خدمات

معمولاً قیمت عامل مهمی برای انجام عمل کاشت ریش است. بسیاری از افراد علاقه دارند در بهترین کلینیک و مناسب ترین موقعیت این عمل را انجام دهند. همچنین تعداد بسیار زیادی از افراد نیز به دنبال ارزان ترین کلینیک های زیبایی هستند؛ این کار بزرگ ترین اشتباه است؛ زیرا کیفیت کار در این مراکز بالا نبوده و باعث بروز بیش ترین و خطرناک ترین عوارض در افراد می شود. اما به علت رقابت بالا در شهرهای بزرگ کلینیک های معتبر قیمت های مناسبی را ارائه می کنند. باید بدانید که نباید به دنبال کاشت ریش و سبیل با ارزان ترین قیمت باشید؛ قیمت های فضایی نیز دلیل بر کیفیت بالای انجام کار و گرفتن نتیجه عالی از آن نخواهد بود.

مزایای کاشت ریش

کنترل کامل برای زیبایی : هر فردی می تواند هر مدلی که بخواهد کاشت ریش انجام دهد و قبل از عمل باید با پزشک خود در میان بگذارد که پزشک طبق آن کاشت ریش انجام دهد.

به وجود آمدن عشق و جذابیت بیشتر : اکثر خانم ها به آقایانی که ریش های زیاد و پرپشتی دارند علاقه دارند و بیشتر جذب این طور افراد می شوند. مردان با ریش کامل جذاب ترین و بهترین شریک جنسی هستند. کاشت ریش می تواند توجه مردان را نیز جلب کند و در صحبت های آن ها تاثیر گذار باشد.

حداقل درد : برش هایی که در صورت برای کاشت ایجاد می شود ریز است و احساس درد نمی کنید و از بی حسی برای این کار استفاده می شود. برای زدن آمپول بی حسی امکان دارد کمی درد داشته باشید.

بهبود سریع : کاشت ریش در کلینیک امکان دارد بیش 4 تا 5 ساعت طول بکشد و بعد از گذشت چند روز تورم و قرمزی که به وجود آمده است حل شود. امکان دارد در یک جلسه کار به طور کامل انجام نشود و نیاز باشد در دو جلسه کار انجام شود.

اصلاح و حالت دادن به ریش : فولیکول های مو به طور دائمی کاشت می شوند به همین علت ریش شما مثل بقیه افراد رشد می کند و قابل اصلاح و حالت دهی می باشد.

درمان واقعی : کاشت ربش تنها روش درمانی و دائم و موثر است.

معایب کاشت ریش :

پیوند مو از جای دیگر : اکثر مواقع در کاشت ریش از موهای پشت سر استفاده می شود. به همین دلیل موها کمی نازک تر از ریش صورت هستند. اما در کنار تکه های طاس را کاملا می پوشاند و قابل مشاهده نخواهد بود.

ریزش مو بعد از چند هفته : موهای کاشته شده در ریش بعد از 2 تا 3 هفته ریزش می کنند و این یکی از عوارض طبیعی است و بعد از مدت تعیین شده توسط پزشک رشد مو شروع می شود و روند طبیعی را طی می کند.

کاهش ذخایر بانک مو : مناسب ترین فولیکول برای کاشت در صورت و سر فولیکول موجود در پشت سر است. اگر از این فولیکول ها برای کاشت ریش استفاده شود در آینده فولیکول کافی برای کاشت موی سر نداشته باشید.

کاشت ریش گران : هزینه های کاشت مو کاشت ریش و کاشت ابرو توسط پزشک با تجربه و متخصص انجام شود می تواند هزینه های زیادی داشته باشد و شاید بعضی از کلینیک ها با قیمت کمتر وجود داشته باشند و قبل از کاشت باید درباره آن کلینیک تحقیق کنید زیرا سلامت و زیبایی بسیار اهمیت دارد. باید عمل کاشت ریش را دست پزشک با تجربه و متخصص بسپارید.

مراقبت های بعد از کاشت ریش 

مراقبت های بعد از کاشت ریش

بعد از کاشت ریش باید یکسری مراقبت هایی را انجام دهید تا نتیجه بهتری از کاشت ریش خود داشته باشید و دوران نقاهت طولانی تری نداشته باشید. در ادامه با مراقبت های بعد از کاشت ریش آشنا می شویم :

 • شب بصورت صاف و رو به پشت بخوابید و از خوابیدن به روی پهلوها و یا روی شکم دوری کنید.
 • ناحیه مورد نظر را تا حد امکان تمیز نگه دارید.
 • ورزش های سنگین و فعالیت بدنی شدید را تا زمانی که پزشک جراح به شما اجازه نداده کنار بگذارید.
 • شنا کردن و فعالیت هایی مانند رفتن به سونا و یا حمام آب گرم را انجام ندهید.
 • استفاده از شامپوهای مخصوص پس از کاشت ریش.
 • عدم استعمال دخانیات.
 • از خاراندن و حتی لمس کردن ناحیه کاشت ریش دوری کنید.
 • سعی کنید تا جایی که ممکن است صورتتان در هفته های اولیه بعد از کاشت در معرض نور شدید خورشید قرار نداشته باشد.
 • در صورتی که قبل از عمل از برخی داروهای خاص استفاده می کردید به پزشک اطلاع داده و در این زمینه با او مشورت کنید.
 • زمانی که موهای کاشته شده بلند شدند قبل از اصلاح آن ها با پزشک خود مشورت کنید.
 • چنانچه در بخش هایی از پوست صورت شاهد پوست پوست شدن بودیم نباید به آن ها دست زد.

بهترین کلینیک کاشت ریش :

تعداد کلینیک های کاشت ریش در همه شهرها زیاد است اما نباید بدون آگاهی و بدون اعتماد سراغ هر کلینیکی برویم زیرا امکان دارد باعث پشیمانی در فرد بشود زیرا که عمل کاشت ریش و مو باید با دقت و ظرافت زیادی انجام شود و این کار نیاز به مهارت بالا و سابقه عالی پزشک و کادر درمانی دارد. برای کاشت ریش باید به بهترین کلینیک کاشت ریش مراجعه کنید. کلینیک کاشت مو باید به غیر از داشتن پزشک ماهر و متخصص هزینه مناسبی از مراجعه کنندگان دریافت کند. آقایان می توانند با انتخاب هوشمندانه و آگاهانه بهترین کلینیک کاشت ریش می توانند از رشد دوباره ریش های خود لذت ببرند و در کنار آن با کمک تخصص پزشک از آسیب ها و خطرات دور باشند.

کلام آخر

قبل از انجام کاشت ریش از افراد با تجربه کمک بخواهید و با آگاهی کامل و تحقیق درباره بهترین کلینیک کاشت ریش دست به انجام این کار بزنید. ممنون از این که تا ادامه مقاله بهترین کلینیک کاشت ریش همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

 

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)