تلفن کلینیک: 02634092282‬‬

تلفن مشاوره رایگان : 09120914348

کرج :گوهردشت ، خيابان آزادي، نبش يازدهم غربي، پلاك ٩

 

 

بهترین کلینیک کاشت ریش

بهترین کلینیک کاشت ریش

بهترین کلینیک کاشت ریش

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین کلینیک کاشت ریش آشنا کنیم. بسیاری از آقایان علاقه زیادی به داشتن ریش و سبیل پرپشت دارند به همین خاطر اکثر افراد از ریزش ریش و سبیل رنج می برند اما با کاشت ریش در بهترین کلینیک های کاشت ریش می توان برای همیشه با ریزش ریش خداحافظی کرد. برای آشنا شدن با بهترین کلینیک کاشت ریش با ما همراه باشید.

کاشت ریش چیست ؟

در کاشت ریش از دیگر قسمت های بدن برای کاشت استفاده می کنند که پوست پشت سر یا زیر چانه شما است و آن را به صورت پیوند می زنند. می توان 4000 تا 7000 تار مو را به یکی پیوند زد. اکثر جراحان امکان دارد از دو مو در هر پیوند کاشت ریش استفاده کنند تا ظاهر طبیعی تری به ریش به ریش بدهند. بیشتر آقایانی که کاشت ریش انجام می دهند این کار را برای اینکه جای زخم را بپوشانند. خیلی کم اتفاق می افتد که افراد برای مدل دادن و جذاب کردن ریش کاشت انجام دهند.

کاشت ریش چیست ؟

کاشت ریش چگونه انجام می شود ؟

کاشت ریش اینگونه است که قبل از شروع کاشت مرحله آماده سازی مو که شامل شست و شو ناحیه اهدا کننده بهترین ناحیه برای اهدا پشت سر یا طرفین سر به فاصله گوش تا گوش می باشد. در این ناحیه با استفاده از بی حسی موضعی پوست سر بی حس می شود. با استفاده از سوزن های مخصوص دستگاه سوپر کاشت استخراج گرافت ها آغاز شده و بعد از تمام شدن برداشت نواحی که مو از آن برداشت می شود با استفاده از یک پوشش ضد عفونی بسته می شود. این مرحله بین 1 تا 3 ساعت طول می کشد اما مدت زمان انجام این مرحله به تعداد گرافت بستگی دارد.

مرحله بعد جایگذاری مو می باشد. قبل از انجام این کار محل هایی که باید گرافت ها کاشته شود مشخص شدند. برش هایی بسیار کوچک بر روی پوست ایجاد شده و گرافت های مو با الگویی منظم و با سایر موها مطابقت دارد و بر اساس تراکمی که در ریش وجود دارد کاشته می شود. این مرحله می تواند بین 1 تا 3 ساعت زمان بر باشد. در بیشتر کاشت موها جراح مو را از پشت سر بر می دارد که این ناحیه را ناحیه اعطا کننده یا دهنده می نامند و آن را در قسمتی که نیاز است می کارد. موهای این منطقه از سر بسیار مقاوم است و قابلیت و توان این کاشت شود را دارا است.

همه بیماران موی کافی در این ناحیه ندارند و بعضی از افراد امکان دارد موی فرق سر نداشته باشند. موی بدن مثلا بازوها، ران ها و قفسه سینه بهترین مورد برای برداشته شدن و کاشت در ناحیه مورد نظر است. گاهی اوقات پیش می آید که یک بیمار در این قسمت های بدن مو ندارد که موهایی که از قسمت های صورت برداشته می شود و در ناحیه دیگر صورت کاشت می شود.  کاشت ریش در مردانی کارایی دارد که فقط فاقد ریش هستند. بیمارانی که بیماری داءالثعلب جامع دارند برای مثال هیچ مویی در هیچ جای بدنشان ندارد و نمی توانند از این روش استفاده کنند.

دلیل ریزش ریش چیست ؟

ریزش مو در قسمت ریش می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که از جمله دلایل کم پشتی و یا ریزش مو در قسمت ریش آقایان می تواند بیماری های قارچی در پوست و مو باشد. از شایع ترین دلایل ریزش ریش استرس و تنش های روز مره و شنیدن خبرها و حوادث ناگوار است که باعث ریزش مو سکه ای در ریش آقایان می شود. یکی دیگر از اتفاقاتی که امکان دارد برای آقایان به وجود بیاید کچلی مو است. در این شکل از ریزش ریش مو قسمت هایی مانند چانه و گردن دچار ریزش می شود و با ایجاد زخم های بر آمده و متورم  به وقوع می پیوندد.

علت انجام کاشت ریش :

اکثر آقایان دوست دارند ریش مردانه و ضخیمی داشته باشند. داشتن این ریش ها می تواند ظاهر بسیاری از مردان به خصوص در سنین جوانی و میانسالی را بهتر کند و به آن ها احساس قدرت بدهد. اکثر مردان علاقه دارند که ریشی پرپشت و زیبا داشته باشند اما این اتفاق برای همه مردان میسر تیست و به دلایل مختلفی امکان دارد اکثر مردان دچار ریزش یا ریزش موی صورت شوند. بعضی از افراد از همان اول به دلایلی مانند ارث یا عملکرد هورمون ها ریش پرپشت و ضخیمی ندارند. هر فردی امکان رشد ریش پر را ندارند. افرادی که دچار این مشکل هستند با استفاده از کاشت ریش می توانند صاحب ریش و پرپشت شوند. کم پشت بودن ریش امکان دارد در بسیاری از افراد احساس ناخوشایندی در آن ها ایجاد کند و دچار ناراحتی می شود.

امروزه با استفاده از روش هایی مانند ماشت یا SUT کاشت ریش انجام می شود و گرافت های مو در روش کاشت ریش SUT با استفاده از دستگاه های پیشرفته از ناحیه اهدا کننده فولیکول های مو جدا شده و در ناحیه ریش که بخش دریافت کننده فولیکول های مو کاشته می شود.

برای نتیجه بهتر از جراحی کاشت ریش باید موارد زیر را رعایت کنید :

 • میزان مهارت و تجربه پزشک جراح و همکاران وی
 • روش و تکنیک بکار رفته در جراحی
 • داشتن بانک موی مناسب
 • وسعت ناحیه ریزش و یا طاسی ریش
 • رعایت دستورالعمل های ابلاغ شده به فرد از طرف پزشک و تیم همکاران وی در کلینیک
 • پیگیری و مراجعه فرد به مطب یا کلینیک در روزها و هفته های بعد از عمل

چه کسانی می توانند کاشت ریش انجام دهند ؟

هر شخصی که می خواهد موهای ضخیم و پرتری در صورت داشته باشد می تواند کاشت ریش انجام دهد. می توانید برای کاشت ریش به کلینیک های معتبر مراجعه کنید. همه کلینیک های کاشت مو عمل کاشت ریش و سبیل را انجام نمی دهند. و یا توسط پزشک این کار صورت نمی گیرد. امکان دارد امکانات و متد های بعضی از کلینیک بروز نباشد و نتیجه نهایی دلخواه شما را از انجام کاشت ریش برآورده نکنند. امروزه بسیاری از آقایانی که دچار ریزش در ناحیه ریش شدند مانند ریزش موی سکه ای و یا دچار آسیب های جدی و یا سوختگی در این ناحیه از صورت شدند با داشتن مهارت پزشک نتیجه طبیعی از کاشت ریش می توانند داشته باشند و خط ریش طبیعی به نظر می رسد.

در گذشته کاشت ریش با استفاده از روش هایی مثل پیوند واحد فولیکولار و یا برداشت واحد فولیکولار انجام می شد اما امروزه با استفاده از روش SUT نیازی به استفاده تز روش های قدیمی نیست. در گذشته اگر مدان به کاشت موی سر علاقه داشتند با روش FUE در مواردی که بانک های موی آن ها ضعیف و برای عمل مناسب نبود از موهای ریش برای پیوند موی سر استفاده می کردند.

دلیل ریزش ریش چیست ؟

مزایای کاشت ریش

کنترل کامل برای زیبایی : هر فردی می تواند هر مدلی که بخواهد کاشت ریش انجام دهد و قبل از عمل باید با پزشک خود در میان بگذارد که پزشک طبق آن کاشت ریش انجام دهد.

به وجود آمدن عشق و جذابیت بیشتر : اکثر خانم ها به آقایانی که ریش های زیاد و پرپشتی دارند علاقه دارند و بیشتر جذب این طور افراد می شوند. مردان با ریش کامل جذاب ترین و بهترین شریک جنسی هستند. کاشت ریش می تواند توجه مردان را نیز جلب کند و در صحبت های آن ها تاثیر گذار باشد.

حداقل درد : برش هایی که در صورت برای کاشت ایجاد می شود ریز است و احساس درد نمی کنید و از بی حسی برای این کار استفاده می شود. برای زدن آمپول بی حسی امکان دارد کمی درد داشته باشید.

بهبود سریع : کاشت ریش در کلینیک امکان دارد بیش 4 تا 5 ساعت طول بکشد و بعد از گذشت چند روز تورم و قرمزی که به وجود آمده است حل شود. امکان دارد در یک جلسه کار به طور کامل انجام نشود و نیاز باشد در دو جلسه کار انجام شود.

اصلاح و حالت دادن به ریش : فولیکول های مو به طور دائمی کاشت می شوند به همین علت ریش شما مثل بقیه افراد رشد می کند و قابل اصلاح و حالت دهی می باشد.

درمان واقعی : کاشت ربش تنها روش درمانی و دائم و موثر است.

معایب کاشت ریش :

پیوند مو از جای دیگر : اکثر مواقع در کاشت ریش از موهای پشت سر استفاده می شود. به همین دلیل موها کمی نازک تر از ریش صورت هستند. اما در کنار تکه های طاس را کاملا می پوشاند و قابل مشاهده نخواهد بود.

ریزش مو بعد از چند هفته : موهای کاشته شده در ریش بعد از 2 تا 3 هفته ریزش می کنند و این یکی از عوارض طبیعی است و بعد از مدت تعیین شده توسط پزشک رشد مو شروع می شود و روند طبیعی را طی می کند.

کاهش ذخایر بانک مو : مناسب ترین فولیکول برای کاشت در صورت و سر فولیکول موجود در پشت سر است. اگر از این فولیکول ها برای کاشت ریش استفاده شود در آینده فولیکول کافی برای کاشت موی سر نداشته باشید.

کاشت ریش گران : هزینه های کاشت مو کاشت ریش و کاشت ابرو توسط پزشک با تجربه و متخصص انجام شود می تواند هزینه های زیادی داشته باشد و شاید بعضی از کلینیک ها با قیمت کمتر وجود داشته باشند و قبل از کاشت باید درباره آن کلینیک تحقیق کنید زیرا سلامت و زیبایی بسیار اهمیت دارد. باید عمل کاشت ریش را دست پزشک با تجربه و متخصص بسپارید.

مراقبت های بعد از کاشت ریش

بعد از کاشت ریش باید یکسری مراقبت هایی را انجام دهید تا نتیجه بهتری از کاشت ریش خود داشته باشید و دوران نقاهت طولانی تری نداشته باشید. در ادامه با مراقبت های بعد از کاشت ریش آشنا می شویم :

 • شب بصورت صاف و رو به پشت بخوابید و از خوابیدن به روی پهلوها و یا روی شکم دوری کنید.
 • ناحیه مورد نظر را تا حد امکان تمیز نگه دارید.
 • ورزش های سنگین و فعالیت بدنی شدید را تا زمانی که پزشک جراح به شما اجازه نداده کنار بگذارید.
 • شنا کردن و فعالیت هایی مانند رفتن به سونا و یا حمام آب گرم را انجام ندهید.
 • استفاده از شامپوهای مخصوص پس از کاشت ریش.
 • عدم استعمال دخانیات.
 • از خاراندن و حتی لمس کردن ناحیه کاشت ریش دوری کنید.
 • سعی کنید تا جایی که ممکن است صورتتان در هفته های اولیه بعد از کاشت در معرض نور شدید خورشید قرار نداشته باشد.
 • در صورتی که قبل از عمل از برخی داروهای خاص استفاده می کردید به پزشک اطلاع داده و در این زمینه با او مشورت کنید.
 • زمانی که موهای کاشته شده بلند شدند قبل از اصلاح آن ها با پزشک خود مشورت کنید.
 • چنانچه در بخش هایی از پوست صورت شاهد پوست پوست شدن بودیم نباید به آن ها دست زد.

بهترین کلینیک کاشت ریش :

تعداد کلینیک های کاشت ریش در همه شهرها زیاد است اما نباید بدون آگاهی و بدون اعتماد سراغ هر کلینیکی برویم زیرا امکان دارد باعث پشیمانی در فرد بشود زیرا که عمل کاشت ریش و مو باید با دقت و ظرافت زیادی انجام شود و این کار نیاز به مهارت بالا و سابقه عالی پزشک و کادر درمانی دارد. برای کاشت ریش باید به بهترین کلینیک کاشت ریش مراجعه کنید. کلینیک کاشت مو باید به غیر از داشتن پزشک ماهر و متخصص هزینه مناسبی از مراجعه کنندگان دریافت کند. آقایان می توانند با انتخاب هوشمندانه و آگاهانه بهترین کلینیک کاشت ریش می توانند از رشد دوباره ریش های خود لذت ببرند و در کنار آن با کمک تخصص پزشک از آسیب ها و خطرات دور باشند.

مراقبت های بعد از کاشت ریش 

کلام آخر

قبل از انجام کاشت ریش از افراد با تجربه کمک بخواهید و با آگاهی کامل و تحقیق درباره بهترین کلینیک کاشت ریش دست به انجام این کار بزنید. ممنون از این که تا ادامه مقاله بهترین کلینیک کاشت ریش همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

 

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

گرفتن وقت تلفنی

026۳۴۰۹۲۲۸۲‬‬

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران کرج

گوهردشت خيابان اصلي (ازادي)نبش يازدهم غربي پلاك ٩