بهترین مرکز کاشت ریش در کرج

آیا به دنبال بهترین مرکز کاشت ریش در کرج هستید؟ در صورتی که دوست دارید این جراحی را برای داشتن چهره زیبا و جذاب مردانه انجام دهید بهتر است به دنبال یک کلینیک حرفه ای در این زمینه باشید. در واقع تنها کلینیکی می تواند به عنوان بهترین کلینیک کاشت ریش در کرج شناخته شود که در زمینه کاشت ریش فعالیت‌های بیشماری انجام داده و دارای تجربه و مهارت کافی جهت ارائه بهترین خدمات باشد.
همیشه داشتن موهای پرپشت و سالم باعث زیبایی بیشتر صورت می شود. چهره ای که نسبت به افراد دچار طاسی سر جوان و شاداب تر به نظر می رسد. به همین خاطر این روزها افراد زیادی تصمیم می گیرند کاشت مو انجام دهد. اما برای آقایان کاشت ریش و سبیل هم به اندازه کاشت مو اهمیت دارد و زمانی که دچار ریزش مو در ناحیه ریش می شود، درگیری ذهنی زیادی نسبت به این قضیه پیدا می‌کنند. اگر شما هم دچار ریزش مو در ناحیه ریش هستید یا قسمتی از ریش خود را به هر دلیلی از دست داده اید، مطمئنا به دنبال بهترین کلینیک برای کاشت ریشمی گردید. همانطور که می دانید، این روزها کلینیک های زیادی در زمینه کاشت مو و ریش فعالیت دارند و انتخاب از میان آنها کمی سخت و دشوار به نظر می رسد. اما نگران نباشید، با در نظر گرفتن یک سری نکات و ویژگی‌های مهم می‌توانید انتخاب ایده آلی داشته باشید و به نتیجه دلخواه خود برسید.

 ویژگی های مهم بهترین مرکز کاشت ریش در کرج

یکی از مهمترین ویژگی هایی که برای انتخاب مرکز کاشت مو باید به آن توجه کرد کیفیت خدمات مرکز درمانی است. اما چگونه کیفیت یک مرکز را تشخیص داد. در واقع این ویژگی کمی کلی به نظر می رسد و به دیگر نکات مختلف مربوط می شود. برای این که بدانید بهترین مرکز کاشت مو بهترین کیفیت را ارائه می‌دهد، باید به نکات مختلفی توجه کرد. مهمترین نکته که می توانید خیلی سریع به کیفیت یک مرکز دسترسی پیدا کنید نحوه عملکرد آن است. یعنی در نظر بگیرید پرسنل و متخصصین فعالیت خود را در چه سطحی انجام می دهند و یا به چه نحوی با مراجعین برخورد می کنند. آیا شما به راحتی می توانید خواسته هایتان را با آنها در میان بگذارید و آنها برای رسیدن به هدف های شما چه تلاش های انجام می دهند؟؟؟

 مهم ترین ویژگی یک مرکز کاشت ریش :

مهم ترین و اصلی ترین ویژگی یک مرکز درمانی داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان می باشد. این مجوز زمانی ارائه می شود که مرکز درمانی تحت نکات و قوانین وزارت بهداشت خدمات خود را ارائه دهد و در صورتی که نکات را رعایت نکند باید پاسخگویی وزارت بهداشت باشد. این مجوز معمولاً در مراکز درمانی در معرض دید همگان قرار می گیرد تا تمامی مراجعه کنندگان به آن دسترسی داشته باشند و نسبت به کلینیک اطمینان لازم را به دست آورند.

یکی دیگر از ویژگی‌های اصلی کلینیک :

احترام مراجعین یکی از ویژگی‌های مهم بهترین مرکز کاشت ریش می باشد. البته این احترام نباید تنها به صورت ظاهری باشد، بلکه بهترین شیوه احترام و ارزش قائل شدن برای مراجعین ارائه خدمات با کیفیت و تخصصی است. یکی دیگر از ویژگی هایی که مربوط به احترام بیماران است، توجه به خواسته های آنهاست. در واقع متخصص و پرسنل باید بتوانند به خوبی به خواسته‌های بیماران پاسخ دهند و اگر خواسته های آنها با انجام کاشت ریش امکان پذیر نباشد به صورت تخصصی برای آنها توضیح دهند.
این روزها کلینیک های حرفه ای برای ارزش قائل شدن مراجعین خود سعی می کنند، بهترین خدمات درمانی را در کنار حمایت آنها ارائه دهند. در واقع کلینیک بعد از انجام خدمات درمانی وظیفه دارند در صورت بروز مشکل خاص برای بیماران آنها را همراهی و همچنین مراجعین را برای انجام نکات کلیدی و مهم بعد از کاشت ریش راهنمایی کند.

 ویژگی های مهم بهترین مرکز کاشت ریش در کرج

بهره‌ مندی از متخصصین و کادر درمانی حرفه ای و با تجربه

زمانی یک مرکز کاشت ریش می تواند بهترین نتیجه را برای مراجعین و بیماران خود به همراه داشته باشد که از بهترین پزشکان و کادر درمانی استفاده کند. در واقع پزشکانی می‌تواند بهترین نتیجه را به ارمغان بیاورند که دارای تجربه و مهارت بالا در این زمینه باشند. چرا که انجام کاشت‌ ریش کار هر کسی نیست و نیاز به ظرافت کاری و دقت بسیار بالایی دارد. اگر متخصص در این زمینه تجربه کافی نداشته باشد، احتمال این که این روش زیباسازی با عوارض جبران‌ناپذیر همراه باشد، بسیار افزایش پیدا می کند و بروز عوارض به ضرر کلینیک تمام می‌شود. بنابراین تجربه و مهارت کافی متخصصین حرف اول یک کلینیک معتبر کاشت مو و ریش را می زند.
معمولاً کاشت‌ ریش ظرافت کاری های بسیاری به همراه دارد و زمانی به نتیجه موثر می رسد که از جدیدترین متدهای کاشت مو جهت پیاده سازی استفاده شود. بنابراین یک کلینیک زیبایی باید بتواند در راستای خدمات خود حداکثر ترین تلاش را داشته باشد.

 پاسخگویی درست و به موقع کادر درمانی

اگر کادر درمانی به خوبی وظایف خود را انجام ندهد، مطمئنا در روند اجرای کار کلینیک اختلال ایجاد می شود. در واقع یک کلینیک زمانی به عنوان بهترین مرکز کاشت ریش در کرج انتخاب می‌شود که تمام پرسنل آن به خوبی با یکدیگر متحد باشند و در ارائه خدمات کوتاه ترین اشتباه را انجام ندهند. اگر یک شخص وظیفه خود را به خوبی انجام ندهد، مطمئناً تمام روند کار مجموعه به هم می‌ریزد و بیماران هم می توانند به خوبی به نتیجه ای ایده آل خود برسد.

 یک راه حل ویژه برای انتخاب بهترین مرکز کاشت ریش :

حال که با ویژگی های بهترین مرکز کاشت ریش آشنا شدید خوب است بدانید چگونه این ویژگی‌ها را هنگام انتخاب در نظر بگیرید. این روزها مراکز زیادی در زمینه کاشت ریش و مو فعالیت دارند و تبلیغات بسیاری در فضای اینترنت برای کاشت مو مشاهده می‌کنیم. اما باز هم با در نظر داشتن ویژگی‌های مهم یک مرکز نمی دانیم کدام کلینیک می تواند گزینه مناسبی باشد. برای این که از میان کلینیک های بسیار گزینه مناسب و ایده آل را انتخاب کنید بهتر است به مراحل گفته شده در زیر توجه کافی داشته باشید:

 اولین راه حل بررسی سوابق کاری کلینیک است :

بهترین و راحت ترین راه برای انتخاب کلینیک زیبایی بررسی سوابق آن است. هرچقدر کلینیک در این زمینه فعالیت بیشتری انجام داده باشد، مطمئناً بهتر می تواند به شما کمک کند. همچنین شما می توانید با مشاهده کیفیت کار و توانایی‌های پزشکان به سوابق کاری یک مرکز دسترسی پیدا کنید. معمولاً کلینیک‌ها برای جذب  مراجعه کننده تصاویر قبل و بعد از درمان و کاشت ریش بیماران خود را به انتشار می گذارند. شما هم با مشاهده نمونه کارها می توانید  به نتیجه درست برسید.

بهره‌ مندی از متخصصین و کادر درمانی حرفه ای و با تجربه

 نظرات و پیشنهادات بیماران کلینیک را حتماً بررسی کنید :

یکی دیگر از راه حل هایی که به انتخاب درست شما بسیار کمک می‌کند، بررسی نظرها و پیشنهادات بیماران است. معمولا در سایت یا پیج اصلی کلینیک می توانید به نظرات بسیاری از کاربران دسترسی پیدا کنید. شما با خواندن آنها به راحتی اطلاعات دقیقی به دست می آورید و کاملا متوجه میزان رضایت بیماران نسبت به کلینیک خواهید شد.

 با بیماران کلینیک ارتباط مستقیم برقرار  و از آنها در مورد  میزان رضایت شان سوال کنید :

برای برقراری ارتباط با بیماران یک کلینیک می‌توانید هنگام بررسی دیدگاه ها و نظرهایشان در صفحات مجازی تلاش کنید. از آنجا که این روزها فضای مجازی بیشتر از هر وقت دیگری مورد استفاده قرار می گیرد، تمام مراکز درمانی و زیبایی در چنین صفحاتی فعالیت دارند. پس به راحتی می توانید اطلاعات مفید و دقیقی از فضای اینترنت در مورد کلینیک های مختلف شهر کرج به دست آورید.

 کاشت ریش چگونه است؟

کاشت ریش مانند کاشت مو توسط پیوند فولیکول های مو دیگر نواحی از بدن انجام می شود. در واقع فولیکول ها بخشی از ساختار مویی که علت رویش موها به خاطر آن است را تشکیل می دهند. بنابراین با انتقال فولیکول ها به راحتی می توان رویش مو در نواحی ریزش را کاملا مشاهده کرد. از نظر ظاهری برای آقایان داشتن ریش و سبیل پرپشت و زیبا بسیار اهمیت دارد. چرا که با داشتن ریش ظاهری مردانه تر و جذاب تر خواهد داشت. اما کسانی که در ناحیه ریش دچار ریزش مو یا از دست دادن ریش می شوند، چکار باید کنند. این آقایان چاره ای جز کاشت ریش ندارند. با استفاده از این روش به راحتی می‌توانند به نتیجه ایده‌آل خود از ظاهری دسترسی پیدا کنند و برای همیشه ریش و سبیل پرپشتی داشته باشند. در واقع تنها روش کاشت ریش می تواند درمان واقعی برای موهای از دست رفته این ناحیه باشد و انجام این روش حدود ۹۰ درصد به موفقیت می پیوندد. البته اگر کلینیک مورد نظر با دقت و اصولی انتخاب شود، مطمئنا انجام کاشت ریش با موفقیت صد درصدی همراه است.

کاندیدای مناسب کاشت ریش :

به طور کلی، تمام مردانی که دوست دارند ریش و سبیل پرپشت داشته باشند می توانند از روش کاشت مو استفاده کنند. اما باید شرایط گفته شده در زیر را داشته باشند:

 • آقایانی که دارای سلامتی عمومی خوبی برخوردار هستند.
 • آقایانی که دارای انتظارات واقع بینانه از انجام کاشت ریش می باشند.
 • آقایانی که با ریش و سبیل کم پشت مواجه هستند و یا به خاطر هر دلیلی دچار طاسی در این ناحیه شده‌اند.
 • آقایانی که به خوبی از محدودیت ها و عوارض روش کاشت ریش با خبر هستند و هیچ کدام از محدودیت ها شامل حال آنها نمی شود.

مهم ترین تکنیک های قبل از کاشت ریش و سبیل

در صورتی که شما نیز می ‌خواهید به نتایج ایده‌آل و مورد انتظار خود از کاشت ریش و سبیل برسید، باید برخی از مراقبت ‌های قبل از انجام این عمل را بشناسید. همچنین شناخت این عوامل می تواند عوارض مربوط به این عمل را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد. به همین خاطر لازم است حتماً این موارد را رعایت کنید. مهمترین نکات مراقبتی قبل از کاشت ریش و سبیل عبارتند از:

 • قبل از عمل یک یا چند جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید. در این جلسات پیشینه پزشکی و شرایط بدنی شما مورد بررسی قرار گرفته و در صورت نیاز پزشک از شما آزمایشات و عکس ‌هایی را نیز می ‌خواهد.
 • حتماً شب قبل از عمل حمام کنید.
 • حدود یک ماه قبل از جراحی از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی جدا خودداری کنید.
 • حدود دو هفته قبل از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین خودداری کنید
 • معمولاً پزشک یک سری داروهایی مانند مکمل و ویتامین را برای شما تجویز می ‌کند. تا چند روز پیش از عمل آنها را مورد استفاده قرار ندهید، زیرا باعث افزایش خونریزی در نواحی جراحی می شوند.
 • سعی کنید هرگونه اضطراب و استرس را از خود دور کنید. در صورتی که داروی خاصی را مصرف می ‌کنید پزشک خود را مطلع کنید تا در صورت نیاز به قطع یا مصرف بیش تر آن توصیه های لازم را ارائه کند.

بعد از کاشت ریش چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

پس از کاشت ریش باید یک سری دستورات ارائه شده توسط پزشک مربوطه را به دقت رعایت کنید. اگر می خواهید پس از عمل هر چه زودتر بهبود پیدا کنید و نتایج عمل دائمی باشد و مشکلی وجود نداشته باشد، باید راه حل ها را با دقت دنبال کنید. از جمله این مسائل، پوست سر و به خصوص ناحیه اهداکننده فولیکول مو باید تا حد امکان قبل از عمل تمیز نگه داشته شود. شب ها به پشت بخوابید و از خوابیدن به پهلو یا روی شکم خودداری کنید. ناحیه آسیب دیده را تا حد امکان تمیز نگه دارید.

از ورزش های شدید و فعالیت های بدنی شدید تا زمانی که جراح شما را تایید نکند، خودداری کنید. از شنا کردن یا انجام فعالیت هایی مانند رفتن به سونا یا حمام آب گرم خودداری کنید. از شامپوهای مخصوص بعد از کاشت ریش استفاده کنید. از کشیدن سیگار خودداری کنید. از خاراندن و حتی لمس ناحیه پیوند شده خودداری کنید. سعی کنید در هفته های اول پس از کاشت تا حد امکان صورت خود را در معرض نور شدید خورشید قرار ندهید. اگر قبل از عمل از داروهای خاصی استفاده می کردید، جراح را مطلع کرده و در این زمینه با او مشورت کنید. هنگامی که موهای کاشته شده دوباره رشد کردند، قبل از اصلاح حتما با پزشک خود مشورت کنید.

در صورت مشاهده پوسته شدن پوست در قسمت های خاصی از صورت، نباید آن ها را لمس کنید. باید 10 روز برای اصلاح بعد از عمل صبر کنید. البته توصیه می شود با توجه به حساسیت پوست صورت در هنگام اصلاح به آرامی این کار را انجام دهند. مشکل دیگر ریزش موهای کاشته شده ریش است. در اکثر موارد موهای کاشته شده در عرض 2-3 هفته پس از کاشت می ریزند. اما جای نگرانی نیست زیرا این مشکل موقتی است و موها دوباره رشد می کنند و ظاهر ریش شما کاملا طبیعی و زیبا می شود.

بعد از کاشت ریش چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

هزینه‌های کاشت ریش و سبیل در کرج

نمی‌توان به طور دقیق هزینه کاشت ریش و سبیل در کرج را عنوان کرد. معمولا دلیل این امر به عوامل مختلفی وابسته است. در این قسمت برخی از این عوامل شرح داده شده‌اند:

 • میزان مهارت و تجربه پزشک: طبیعتاً به هر میزان که تجربه و تخصص و همچنین مهارت پزشک و کادر درمان در حوزه کاشت ریش و سبیل بیش تر باشد دستمزد بیش تری را نیز دریافت خواهد کرد. با توجه به این که این موضوع می‌ تواند بر روی نتیجه نهایی بسیار تاثیرگذار باشد به شما پیشنهاد می ‌کنیم که به هیچ عنوان در انتخاب بهترین پزشک متخصص کوتاهی نکنید.
 • روش کاشت مو: روش ‌های مختلفی برای کاشت ریش و سبیل وجود دارد. به هر میزان که روش مورد استفاده پیشرفته ‌تر بوده و از ابزارهایی با دقت بالاتری استفاده کند، قیمت بالاتری هم خواهد داشت. البته پزشک باید بهترین روش را مطابق با شرایط فعلی شما انتخاب کند.
 • شرایط بدنی و بانک موی هر فرد: بسیاری از افراد بانک موی مناسبی برای انجام کاشت ریش و سبیل ندارند به این دسته از افراد توصیه می ‌شود که به هیچ عنوان عمل کاشت ریش و سبیل را انجام ندهند؛ چرا که نتیجه موفقی را نخواهد داشت. البته ممکن است برخی از افراد بانک موی ضعیف و یا بسیار قوی داشته باشند که این موضوع نیز می ‌تواند در زمان انجام کار و دقت جراحی نیز تاثیر گذار باشد.
 •  موقعیت جغرافیایی کلینیک: معمولاً کلینیک ‌های بسیار زیادی در سطح شهر عمل کاشت ریش و سبیل را انجام می‌ دهند.  به هر میزان که کلینیک مربوطه به نقاط اصلی شهر نزدیک‌تر باشد، هزینه ‌های مربوط به آن نیز بالاتر خواهد بود.
 •  تعداد گرافت ‌های مورد نیاز: به هر میزان که بخواهید تراکم ریش ریش و سبیل شما بیش تر باشد، به گرافت ‌های بیش تری نیاز خواهید داشت. این امر می ‌تواند زمان عمل را طولانی‌ تر کرده و هزینه نهایی کاشت ریش و سبیل را افزایش دهد.

کلام آخر

سپاس گذاریم که تا انتهای این مقاله ما را همراهی کردید. نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)