بهترین مرکز کاشت مو

یافتن بهترین مرکز کاشت مو برای داوطلبان این عمل همواره یک دغدغه مهم می باشد. البته سوالاتی دیگر مانند کمترین هزینه عمل کاشت مو و عوارض کاشت مو نیز برای متقاضیان پیش می آید که در مقاله های جداگانه به بررسی ان خواهیم پرداخت. در سال های اخیر،‌علم پزشکی توسعه زیادی داشته و داوطلبان زیادی برای کاشت مو اقدام کرده اند. اما برخی از آن ها به دلیل نداشتن اطلاعات کافی از کیفیت و اعتبار کلینیک ها با مشکل مواجه شده و نتایج خوبی نگرفته اند. معمولا این افراد فریب تبلیغات هیجانی را خورده و با تصور این که تاسیس کلینیک در منطقه گران قیمت یا دریافت هزینه هنگفت برای انجام عمل کاشت مو نشان از کیفیت بالای  کار دارد دچار این اتفاق شده اند. هرچند که ظاهر یک کلینیک باید به لحاظ ظاهری از مقبولیت نسبی برخوردار بوده و محیط ان از نظر بهداشتی ایمن باشد، اما ظاهر بیش از حد شیک و زیبای یک کلینیک هیچ گاه گواه کیفیت کار آن و تضمین نتیجه نیست. برای پیدا کردن بهترین مرکز کاشت مو باید به یک سری نکات توجه کنید که در این مقاله قصد داریم آن ها را بررسی کنیم.

 

ویژگی‌ های بهترین مرکز کاشت مو

مهم ترین مسئله در یافتن بهترین مرکز جراحی،‌ اطمینان حاصل کردن از کیفیت آن می باشد. کیفیت یک کلینیک به عوامل مختلفی وابسته است و یک آیتم منفرد نیست. چند نکته مهم در مورد عملکرد های بهداشتی و درمانی هر کلینیک وجود دارد که باید به هر کدام آن ها جداگانه توجه کرده و فاکتور های کیفی هر مورد را در نظر گرفت. حتما تا کنون این سوال برای شما هم پیش آمده که یک مرکز درمانی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ ما در این مطلب قصد داریم  ویژگی‌های بهترین مرکز کاشت مو را بررسی کنیم و به شما بگوییم که یک کلینیک ایده‌آل کاشت مو چه ویژگی هایی باید داشته باشد.

ویژگی‌ های بهترین مرکز کاشت مو

 

داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت

اولین و مهم ترین ویژگی یک کلینیک با هر نوع خدمات درمانی، داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت است. این مجوز هم در خود کلینیک در معرض دید عموم نصب شده و هم در صورتی که کلینیک وب سایت داشته باشد، در آن وب سایت و در صفحه اصلی قرار می گیرد. مانند تمام مراکز تجاری که جواز کسب یا فعالیت خود را در معرض دید عموم نصب می کنند، کلینیک ها نیز موظف هستند این کار را انجام  دهند.وزارت بهداشت به منظر حمایت از حقوق بیماران قوانین سخت گیرانه ای را وضع نموده و پروانه فعالیت را تنها به کلینیک هایی می دهد که این قوانین را رعایت کنند. قوانینی که وزارت بهداشت تعیین نموده مربوط به مدرک تحصیلی پرسنل، نوع پوشش، مسائل بهداشتی و امکانات مورد نظر بر حسب کارایی و نوع خدمات کلینیک می باشد.

سیستم تهویه، سیستم ایمنی، سالن انتظار مناسب، امکانات بهداشتی و درمانی مناسب از جمله ویژگی های دیگر  بهترین کلینیک کاشت مو می باشد.

تجهیزات مدرن و امکانات مناسب

تجهیزات و امکانات مناسب برای یک کلینیک کاشت نمو نقش حیاتی دارد و یک کلینیک یا مرکز درمانی بدون این تجهیزات هیچ کاری از پیش نخواهد برد. مرکز درمانی یا کلینیکی که از مدرن تری تجهیزات و امکانات برخوردار است، می تواند در دسته بهترین مرکز کاشت مو قرار بگیرد اما باید توجه داشت که این مورد، به تنهایی کیفیت خدمات کلینیک را بالا نمی برد. لازم به ذکر است که لزوما ظاهر شیک دستگاه ها دلیل بر کیفیت داشتن آن ها نیست. اما بسیاری از افراد گول ظاهر شیک ظاهر تجهیزات را می خورند در حالی که ممکن است کیفیت و کارایی مورد نظر را نداشته و حتی باعث آسیب زدن به پوست و موی سر شود.

کاشت مو مانند هر شیوه درمانی و زیبایی دیگری با پیشرفت علم و تکنولوژی به روش های نوینی رسیده است. یکی از این روش ها که امروزه کاربرد های بسیار دارد پیوند موی طبیعی از بانک موی خود فرد می باشد.

مثلا همان طور که امروزه با انجام لیزر و تزریق بوتاکس می توان جوان سازی پوست را انجام داد و دیگر خبری از جراحی های سخت، عوارض بعد از جراحی و محل برش و بخیه و باقی ماندن اثرات آن وجود ندارد. در زمینه کاشت مو نیز، با روش پیوند موی طبیعی دیگر نیازی به روش های تهاجمی و جراحی های خطرناک نیست و عوارض خطرناکی بعد از کاشت مو، بیمار را تهدید نمی کند. همچنین دیگر خبری از به جا ماندن اسکار، جای زخم، عفونت و سایر آسیب هایی که از عوارض عمل جراحی تهاجمی است، نمی باشد. بالا ترین تجربه پزشکان و استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات دلیل این اتفاق است.

پشتیبانی و حمایت از مراجعین

یکی دیگر از مواردی که می توان به عنوان معیار بهترین مرکز کاشت مو و یا هر مرکز درمانی دیگر در نظر گرفت، رفتار با مراجعان و تکریم بیماران می باشد. پشتیبانی و حمایت نیز نوع دیگری از احترام به بیماران است. این احترام و حمایت تنها لفظی نیست و وقتی کلینیک مورد نظر  ارائه خدمات با کیفیت و تخصصی را سر لوحه کار خود قرار می دهد.  مهمترین نوع احترامی است که یک مرکز ایده‌آل درمانی برای بیماران و مراجعین خود قائل می شود. به دقت اجرا کردن و گوش کردن خواسته های بیماران نیز جنبه دیگری از ادای احترام و حمایت از مراجعان است. البته گاهی اوقات روند درمانی به سلیقه بیمار متفاوت است که در این صورت نباید اظهار نظر پزشک را به معنای بی اهمیتی به سلیقه بیمار در نظر گرفت. حمایت از بیماران امری مهم بوده که احکام دینی و الهی مقدس همواره به آن تاکید داشته است. تمامی پزشکان قبل از آغاز فعالیت خود با یاد کردن سوگند پزشکی این وظیفه خطیر را در قبال تمامی بیماران متعهد می شوند.

پشتیبانی و حمایت از مراجعین

 

ارائه خدمات تخصصی جهت احترام به مراجعان و حمایت از آن ها

از اهداف اساسی هر کلینیک با هر نوع خدمات درمانی این است که حقوق بیماران به طور کامل رعایت شده و پایمال نگردد. کلینیک ها و مراکز خدمات درمانی و زیبایی، با ارائه خدمات با کیفیت و علاوه بر خدماتی که ارائه می شود، این احترام را برای بیماران و مراجعان خود قائل می شوند. این که یک پزشک چه میزان خواسته های منطقی مراجعین خود را برطرف می کند بسیار ارزشمند است. تمامی پزشکان بر انجام صحیح وظایف خود سوگند یاد کرده اند و در برابر خدماتی که انجام می دهند مسئول هستند.

 

پزشکان و متخصصین زبردست

پزشکان و پرسنل کلینیک ها باید به عنوان شاهرگ حیاطی کلینیک ها باید از تخصص و تجربه کافی توام با هم برخوردار باشند. هر یک از این ها به تنهایی هرگز کار ساز نیست و البته به ندرت پیش می آید که پزشکی تنها یکی از این دو را داشته باشد. . لازمه پزشک بودن تخصص و تحصیلات آکادمیک می باشد. اما داشتن تجربه نیز مهم است زیرا ممکن است باعث ایجاد مشکلات جبران ناپذیری شود. در کنار مجهز بودن کلینیک باید پزشکان و پرسنل ان جا نیز از تخصص و مهارت کافی برخوردار باشند.

استفاده از تجهیزات و امکانات مدرن با تخصص و مهارت کافی جراحان و پزشکان انجام پذیر است. این دو مورد در کنار هم سبب رقم خوردن بهترین نتایج برای بیماران می شود.

تنوع خدمات درمانی

یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین مرکز کاشت مو تنوع در ارائه خدمات است. با پیشرفت علم برای انجام هر گونه اقدام درمانی و بهبود هر مشکلی، چندین روش مختلف وجود دارد. مثلا کاشت مو روش های مختلفی مانند FUT, SUT و Fit  است که روش اول بسیار پیشرفته و نوین می باشد و در حال حاضر در ایران نیز قابل انجام است. از مزایای این روش این است که به ایجاد برش و بخیه نیازی ندارد و با متد روز پزشکی انجام می شود.

مهارت، تخصص و تجربه پزشکان از یک سو، و تجهیزات و امکانات بسیار پیشرفته از سویی دیگر دست به دست یک دیگر داده و با تکمیل یک دیگر به تحقق این امر و ایجاد تنوع در نوع خدمات درمانی می شوند.  روش‌های دیگری نیز وجود دارند که انجام آن‌های نیازمند استفاده از تجهیزات مدرن و حرفه‌ای است. روش‌هایی نظیر کاشت مو به روش SUT و BHT از جمله این روش‌ها هستند.

کادر اداری و خدماتی مناسب

علاوه بر پزشکان،‌ مدیران، پرستاران و سایر اعضای کادر درمان نیز در ارتقای کیفیت خدمات یک کلینیک نقش دارند. این افراد هر کدام وظیفه ای مشخص و منفرد دارند اما در عین حال به صورت واحد و یکپارچه و زنجیره ای فعالیت می کنند. به طوری که اگر یکی از اعضا فعالیت نکند فعالیت سایر اعضا نیز مختل و متوقف می شود.

برای مثال، عدم سازماندهی بیماران و مراجعان توسط کادر مدیریت باعث می شوند که روند درمانی سایر بیماران  مختل شده و به تبع آن فعالیت سایر  پرسنل و بیماران نیز به هم میریزد. نوبت‌ دهی یکی از دغدغه‎‌های اصلی مراجعین بوده و می باشد که باید با مدیریت درست انجام شود.

رفتار پرسنل و پرستاران نیز همواره بسیار مهم بوده و نوعی تبلیغ برای  کلینیک محسوب می شود. پرستار به عنوان فردی که با بیماران سر و کار دارد. پرستاران معمولا با رفتار مودبانه خود و داشتن بهترین برخورد با مراجعین  به بیماران احترام می گذارند. یکی از دیگر ملاک های بهترین مرکز کاشت مو می تواند وجود مشاوران متخصص و زبده باشد که با ارائه بهترین مشاوره بیماران را برای دریافت خدمات مناسب راهنمایی می کنند.  چراکه افراد معمولا از نحوه و شرایط کاشت مو آگاه نبوده و تنها اطلاعات محدودی در اینترنت کسب کرده‌اند که این منابع هیچ گاه برای انتخاب بهترین روش درمانی برای فرد کفایت نمی‌کند. از این رو، مشاوران و کارشناسان با بررسی‌های فنی خود و بررسی شرایط شما  شرایط شما بهترین روش را معرفی می‌کنند.

 

چگونگی انتخاب بهترین مرکز کاشت مو

بعد از آن که به طور کامل با ویژگی های بهترین مرکز کاشت مو آشنا شدید، حال نوبت بررسی این ویژگی ها در کلینیک های مختلف و انتخاب بهترین مرکز کاشت مو می باشد. معمولا حتی اگر با ویژگی‌های یک کلینیک خوب هم آشنایی داشته باشیم، نمی‌توانیم مرکز درست و مناسب را انتخاب کنیم،زیرا این روز ها تبلیغات متعدد در مورد کلینیک های مختلف وجود دارد که همگی ادعا دارند که بهترین مرکز کاشت مو یا هرگونه خدمات دیگری می باشند.  این امر بیشتر افرادی را که سعی دارند بهترین مرکز کاشت مو را با بررسی ویژگی های گفته شده پیدا کنند، گمراه و سرگردان می کند و ممکن است از هدف خود دور شوند. بنا بر این بهتر است در بررسی کلینیک ها با رعایت موارد زیر از گمراهی های احتمالی جلوگیری کنید:

بررسی سوابق کاری: بهترین و اولین اقدام برای انتخاب یک مرکز مناسب بررسی سوابق آن مرکز درمانی است.این روز ها بسیاری از مراکز درمانی آلبوم کاری برای خود داشته و عکس های قبل و بعد از عمل مراجعان قبلی خود را در آن قرار می دهند و در هنگام مراجعه متقاضی این آلبوم را به وی نشان می دهند. این آلبوم ها یا کاتالوگ ها برای آگاهی شما از سبک و سابقه کاری کلینیکی که به آن مراجعه نموده اید بسیار مفید است. همچنین تاریخ تاسیس کلینیک می تواند به شما نشان دهد که کلینیک مورد نظر چه میزان تجربه کاری دارد. البته که این مورد به تنهایی معیار سابقه و تجربه کلینیک نیست.

پرس و جو از سایر مراجعین: پرس و جو از افرادی که به کلینیک های کاشت مو مراجعه کرده و تجربه کاشت مو طبیعی را داشته اند می تواند به شما در پیدا کردن بهترین مرکز کاشت مو کمک کند. به طور کلی افرادی که سابقه حضور در کلینیک مربوطه و تجربه کاشت مو را دارند، به سادگی می‌توانند شما را در انتخاب بهترین مرکز کاشت مو کمک کنند.

بررسی دیدگاه‌های بیماران: بررسی دیدگاه های بیماران در فضای مجازی مختص به کلینیک های کاشت مو می تواند به شما در این موضوع کمک کند. معمولا اکثر کلینیک ها وب سایت و صفحه مجازی دارند و کاربران آن هم معمولا بیماران گذشته این کلینیک ها بوده اند. از روی نظرات آن ها در صفحات مجازی می توان در مورد انتخاب کلینیک مورد نظر تصمیم گرفت.

بررسی دیدگاه‌های بیماران:

کلام آخر

انتخاب بهترین مرکز کاشت مو یکی از دغدغه های مهم متقاضیان این عمل جراحی می باشد.  کسب آگاهی از ویژگی‌های یک مرکز درمانی با کیفیت، می‌تواند باعث نتیجه‌گیری بهتر شما شود و دارایی های ارزشمند شما یعنی سلامتی و زیبایی شما را حفظ کند. بهتر است با دقت به روش های گفته شده توجه کرده و آن هارا مو به مو انجام دهید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)