بهترین کلینیک کاشت مو

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین کلینیک کاشت مو آشنا کنیم. کاشت موی سر از جمله اعمال زیبایی مهم و پرطرفدار در بین عموم مردم می باشد. بسیاری از افراد به دلایل موروثی یا بالا رفتن سن دچار ریزش مو می شوند که موجب کاهش اعتماد به نفس آن ها می‌شود. کاشت موی سر که یکی از جراحی های پرطرفدار در دنیا است برای این دسته از افراد بسیار مناسب است و باعث بازگشت موهای از دست رفته آن ها می شود. برای آشنا شدن با بهترین کلینیک کاشت مو با ما همراه باشید.

 کاشت مو چیست ؟

کاشت موی سر یک نوع عمل جراحی است که طی این عمل ریشه های مو از یک قسمت بدن که در مقابل ریزش ارثی مقاوم است و قسمتی از موها در حال ریزش هستند پیوند زده می شود. این روش یکی از موثرترین روش های ترمیم و بازیابی موهای از دست رفته است که در آن موی طبیعی به قسمت در حال ریزش پیوند زده می شود در یک پیاز مو یک از چهار  تار مو قابل رشد از البته امروز روش‌های جدیدی استفاده می‌شود که در آن پیاز مو بدون هیچ تغییری به دستکاری انتقال پیدا می کند. کاشت مو برای قسمت هایی از بدن مانند سر ریش ابرو و مژه و قسمت هایی که دچار اسکار هستند قابل انجام است ولی گل های کاشته شده در قسمت در حال ریزش تا آخر عمر شخص باقی می‌ماند در یک جلسه کاشت موی سر که معمولاً یک روز طول می کشد تا 1500 تا 3000 گرافت مو پیوند زده می‌شود. عمل جراحی کاشت مو به صورت سرپایی انجام می‌شود و در نواحی که قرار است پیوند زده شود بی حسی تزریق می شود و بیمار هیچگونه دردی را در حین عمل حس نمی‌کند فقط ممکن است پس از عمل کمی احساس درد نماید که طبیعی است. پس از عمل نیاز به استراحت نیست و فرد می‌تواند فردای روز عمل کارهایش را انجام دهد معمولاً بین 3 تا 5 ماه پس از عمل موهای کاشته شده رشد می کنند. درصد موفقیت عمل کاشت مو 98 درصد است که البته به میزان مهارت جراحی نیز بستگی دارد.

 کاشت مو چیست ؟

علل ریزش مو قبل از عمل کاشت موی سر چیست ؟

قبل از اقدام به جراحی کاشت موی سر باید علل ریزش مو بررسی شود تا بتوان تصمیم درستی در مورد انجام یا عدم انجام جراحی گرفت. همان طور که می دانید علل متعددی در ریزش و کم پشتی آن نقش دارند. عواملی مانند وراثت،  تنش های روحی، تغذیه نامناسب از عواملی هستند که در ریزش مو دخالت دارند. نظر نهایی در مورد صلاحیت افراد برای انجام این جراحی توسط جراح متخصص صورت می گیرد در صورتی که مصرف داروهای خاص سبب ریزش مو شود فرد نمی تواند عمل کاشت موی سر را انجام دهد. فردی که قرار است جراحی برای کاشت موی سر انجام دهد باید از یک الگوی طاسی مشخص برخوردار باشد.

کاشت موی سر چگونه انجام می شود ؟

اولین مرحله پیوند فولیکولی مو با آماده‌سازی بانک مو به منظور برداشت گرافت ها شروع می شود. در این مرحله پزشک متخصص طبق صلاح دید خود ناحیه دهنده را استریل کرده و بی حسی موضعی در آن بخش از بدن اعمال می کند. بعد از اینکه بانک مو کاملا بی حس شدن نوبت به مرحله بعدی کار می رسد.

برداشت گرافت ها از بانک مو دومین مرحله مربوط به برداشت گرافت ها از بانک مو است. همانطور که گفته شد روش های مختلفی برای کاشت موی سر وجود دارد در نتیجه شیوه برداشت گرافت در هر روش سبک خاص خودش را دارد اما در همه روش‌ها باید این مرحله از کار با دقت و تخصص بسیار بالای انجام بگیرد اینکه کدام روش برای بیمار اعمال شود بعد از انجام تمامی بررسی‌های لازم و در نظر گرفتن انتظارات بیمار از کاشت مو تعیین می‌شود.

بعد از اینکه گرافت ها با موفقیت از بانک مو برداشته شدن نوبت به آماده‌سازی آن ها برای کاشت می‌رسد در این مرحله از کار پزشک گرافت ها با توجه به متد دیگر برای آن در نظر گرفته زیر میکروسکوپ قوی به صورت تارتار درآمده و آماده کاشت می کند.

حالا که تمامی مراحل برداشت و آماده سازی گرافت ها تمام شدند می توان عملیات پیوند مو را انجام داد اما قبل از شروع به کار باید منطقه کاشت مانند بانک مو آماده سازی شود. برای این منظور ناحیه کاشت استریل شده و این بار بی‌حسی موضعی در این ناحیه اعمال می شود.

آخرین مرحله از کاشت طبیعی مو مربوط به انجام عملیات اصلی از این معنا که در این بخش کاشت گرافت های آماده‌سازی شده انجام می‌شود و با اتمام کار کل پروژه نیز به پایان می رسد. همانطور که گفته شد فناوری که برای کاشت مو به کار برده می شود با توجه به روش عمل می‌تواند از بیماری به بیمار دیگر متفاوت باشد اینکه چه روش کاشت انتخاب شود به عوامل متعددی بستگی دارد و باید به پیشنهاد پزشک متخصص بعد از انجام بررسی‌های لازم انتخاب شود.

سن متقاضیان جراحی کاشت مو :

در عمل کاشت موی سر سن متقاضیان از اهمیت زیادی برخوردار است. بهتر است که این عمل برای افراد کمتر از 25 سال انجام نشود و این عمل در سن های بالاتر صورت پذیرد در واقع این افراد برای کاشت مو مناسب نیستند البته افرادی که در سنین بالا هستند نیز ممکن است پس از کاشت مو دچار ریزش مو شوند به خاطر همین فرم هایی که برای پیوند مو در نظر گرفته می شود باید مناسب باشد تا بتواند این مسئله را پوشش دهد.

نکاتی مهم قبل از جراحی کاشت مو :

در جراحی کاشت موی سر نیز مانند سایر جراحی ها باید نکاتی را قبل از عمل رعایت کنیم تا بهترین نتیجه را از کاشت مو بگیریم در ادامه با این نکات آشنا می شویم :

 • دو هفته قبل از عمل از خوردن ویتامین های  مکمل ها و قرص آسپرین خودداری نمایید زیرا باعث رقیق شدن خون می شود.
 • دو هفته قبل از عمل از مصرف الکل خودداری نمایید و سعی کنید کمتر چای بخورید.
 • دو هفته قبل از عمل از گرفتن رژیم های لاغری که باعث دیر بهبود یافتن پس از عمل می‌شود خودداری نمایید.
 • دو هفته پس از عمل می توانید رژیم خود را مجددا بگیرید یک هفته قبل از عمل از انجام ورزش های سنگین خودداری کنید.
 • از یک هفته قبل از عمل زیبایی کشیدن را کنار بگذارید.
 • چند روز قبل از عمل سعی کنید شب ها را بدون استرس و راحت بخوابید.
 • یک روز قبل از عمل از خوردن ایبوپروفن و ناپروکسن خودداری کنید.
 • شب قبل از عمل غذایی بخوریم که پروتئین کربوهیدرات و قند به میزان کافی داشته باشد بدین منظور می توانید از سیب زمینی سرخ شده یا پخته و خوردن بستنی بعد از شام استفاده نکنید روز عمل لباسی بپوشید که به راحتی از بدن در آید.

نکاتی مهم قبل از جراحی کاشت مو :

عوارض پس از انجام عمل کاشت مو

 • برخی از افراد بعد از عمل ممکن است هیچ گونه عارضه ای نداشته باشند و عده‌ای دیگر دچار عوارض می شوند.
 • التهاب فولیکول مو این عارضه که در 29 درصد بیماران پس از عمل رخ می‌دهد به صورت زخم یا جوش در ناحیه کاشت مو ظاهر می شود.
 •  خارش به دلیل شکاف هایی که در قسمت‌های پیوند زده شده و ایجاد می‌شود ممکن است فرد در آن قسمت احساس خارش نماید در صورت ورود خارش نباید آن قسمت را بخارانید زیرا باعث ایجاد زخم می شود سعی کنید به صورت روزانه موها را با شامپوی مخصوص شستشو نمایید.
 •  بی‌حسی طبیعی است و چند هفته پس از عمل بهبود پیدا می‌کند.
 • درصد کمی از افراد پس از عمل دچار سکسکه می شوند که با خوردن داروهای استروئیدی بهبود می‌یابد.
 • کیست ها معمولاً به رنگ بنفش بوده و 2 الی 7 پس از عمل از بین می رود البته دقت داشته باشید که این عوارض کاملا طبیعی هستند و پس از مدتی بهبود پیدا می کند.

 

هزینه کاشت مو در بهترین کلینیک کاشت مو : 

هزینه جراحی برای پیوند مو بسیار اهمیت دارد. برای جراحی پیوند مو ممکن است یک تیم جراحی متشکل از چندین پرستار جراح و تکنسین را نیاز داشته باشید. همچنین موادی که برای این امر باید مصرف شود در بر دارنده هزینه می باشند به همین خاطر در صورتی که تمایل به استفاده از امکانات بیشتر برای دست یافتن به نتایج بهتر داریم لازم است هزینه های بیشتری را صرف کنیم. گاهاً تبلیغاتی مبنی بر هزینه های پایین و استفاده از روش جهت پیوند مو صورت می گیرد که خلاف واقع خواهد بود. میزان توانایی و مهارت جراح از دیگر نکات حائز اهمیت در رابطه با کاشت مو می باشد زیرا جراحان ماهر و با تجربه به نحوی عمل می‌کنند که فرد متقاضی جراحی پیوند مو در حین عمل شرایط راحت‌تری داشته باشد. همچنین هر آنچه که باید قبل و بعد از جراحی مراعات شود توسط جراحی یادآوری می شود. یک جراح با سابقه می تواند درصد موفقیت عمل را هر چه بیشتر کند.

ویژگی های بهترین روش کاشت موی طبیعی :

اگر ریزش موی زیادی دارید شامپوها مکمل ها و درمانهای خانگی کمکی به شما نمی کنند در واقع دلیل ریزش های شدید این است که فولیکول ها وارد مرحله استراحت شدند و رشد مو متوقف شده است. در این شرایط داروهای تایید شده ای وجود دارد که پس از مراجعه به متخصصین این زمینه می توانید درمان را شروع کنید افرادی که فولیکول های خود را از دست داده‌اند روشی کاملا مفید و پربازده است. در واقع کاشت مو طبیعی تنها روش اثبات شده است که می توان با آن رشد مو را به مناطق تا سه سر بازگرداند. بهترین روش پیوند مو بر اساس نتیجه نهایی طول دوره درمان سطح جراحات ایجاد شده و در نهایت میزان رضایت بیمار مشخص می شود.

خصوصیات بهترین کلینیک کاشت مو

داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت : یکی از مهم ترین ویژگی های بهترین کلینیک کاشت مو مجوز رسمی وزارت بهداشت است. این مجوز باید در کلینیک ها نصب شود که در معرض دید همه افراد باشد مانند مراکز تجاری که جواز کسب خود را در محل کسب نصب می کنند. همه کلینیک های درمانی موظف به انجام این کار هستند. وزارت بهداشت برای حمایت از سلامت بیماران قوانین سخت را در نظر گرفته است که رعایت ان برای همه کلینیک های پوست و مو لازم است. برای مثال همه کادر پزشکی مراکز پوست و مو باید مجوز و مدرک تخصصی پوست و مو باشد؛ مراکز درمانی باید  همه استاندارد های تعیین شده از طرف وزارت بهداشت باشد. این استاندارد شامل سیستم تهویه ایمنی درمانگاه، اتاق جراحی و اتاق معاینه مجهز، سالن انتظار مناسب می باشد.

تجهیزات مدرن و امکانات مناسب : یک مرکز مجاز با نداشتن تجهیزات به روز نمی تواند کاری پیش ببرد. اگر یک کلینیک گمان می کند که بهترین مرکز کاشت مو است باید از امکانات و تجهیزات مدرن بهره مند باشد. منظور از تجهیزات مدرن شکل ظاهری شیک و زیبای دستگاه ها نیست بلکه اثر بخشی بالا و کیفیت آن ها است. اکثر بیماران آگاهی کامل از تجهیزات پزشکی ندارند و بعضی از کلینیک ها با تهیه دستگاه های شیک اما بی کیفیت مشغول ارائه خدمات پزشکی هستند.

پزشکان و متخصصین زبردست : پزشکان رکن اصلی مراکز درکانی هستند و باید از تجربه و مهارت بالایی برخوردار باشند. تخصص و دانش برای پزشک بودن لازم است اما داشتن تجربه از آن مهم تر است و نداشتن آن می تواند نتیجه های نامطلوبی داشته باشد. مجهز بودن کلینیک و استفاده از پزشکان متخصص کافی نیست و تجربه و مهارت در علم پزشکی مهم است. استفاده از تجهیزات پزشکی به دلیل ویژگی های خاص این دستگاه ها نیاز به استفاده از پزشکان متخصص دارد تا با تجربه خود بتوانند اثر بخش ترین نتیجه را فراهم کند.

چگونه می توان بهترین مراکز کاشت مو را شناخت؟

بعد از شناخت خصوصیات و ویژگی های بهترین مراکز کاشت مو لازم است چگونگی بررسی این معیار ها را فرا بگیرید. احتمالاً شما هم این تجربه را داشته اید که با وجود این که معیارهای بهترین کلینیک ها را می دانید اما به دلیل تبلیغات گسترده سردرگم شده اید. به همین خاطر در این بخش ما شما را راهنمایی می کنیم تا بهترین مرکز کاشت مو را پیدا کنید:

 • بررسی رزومه مرکز کاشت مو: اولین کار برای انتخاب یک کلینیک معتبر، بررسی سوابق و رزومه آن مرکز است. امروزه بیش تر مراکز درمانی تصاویری از مراجعین خود را در سایت و صفحات اجتماعی خود منتشر می کنند.
 • عکس های قبل و بعد از درمان: این اطلاعات تا حدودی کیفیت و توانایی پزشکان حاضر در آن مجموعه را نشان می دهد. علاوه بر این به هر میزان که تجربه کلینیک بیش تر باشد، کیفیت خدمات ارائه شده در آن نیز بیش تر خواهد بود. شما می توانید این موضوع را از روی سال تاسیس آن نیز بررسی کنید.
 •  پرس و جو از مراجعه کنندگان کلینیک: یکی از کارهایی که برای انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو توصیه می شود این است که در رابطه با کیفیت خدمات و نحوه انجام آن از مراجعین قبلی سوال کنید. شما می توانید به راحتی این کار را در روزهای عادی و توسط افرادی که به کلینیک مراجعه کردند انجام دهید.
 • بررسی نظرات مراجعین: تقریباً تمامی مراکز معتبر، از سایت و صفحات اجتماعی مخصوص به خود استفاده می کنند. با استفاده از این امکانات، مراجعه کنندگان آن می توانند نظرات خود در رابطه با کیفیت خدمات را شرح دهند. شما می توانید با مراجعه به این صفحات و کامنت های افراد، میزان رضایت مشتریان را از کلینیکی که انتخاب کرده اید جویا شوید.

آیا انتخاب کلینیک ارزان قیمت کار درستی است؟

با توجه به این که باز کردن کلینیک کاشت مو کار سختی نیست، افراد زیادی به سمت این کار می روند. در چنین حالتی قیمت ها بسیار ارزان تر از حد معمول هستند.متاسفانه بسیاری از افراد به دلیل دیدن قیمت های پایین مراکز بدون مجوز، این کلینیک ها را نسبت به سایرین ترجیح می دهند. فراموش نکنید که زمانی که صحبت از سلامتی شما می شود حتماً به کلینیک و مرکز تخصصی در این رابطه مراجعه کنید. افرادی که بدون تحقیق و تنها به دلیل قیمت های بسیار پایین کلینیک های کاشت مو به این مراکز مراجعه می کنند ممکن است از نتیجه نهایی راضی نباشند. به یاد داشته باشید که در چنین مواردی علاوه بر هزینه زیاد افرادی که پیوند موی خود را دوست ندارند و ظاهر جدید خود را نمی پسندند ممکن است دچار افسردگی شوند.

در کلینیک های بدون مجوز، احتمال بروز عوارضی مانند عدم تناسب موها با پوست سر عدم انتخاب تکنیک مناسب برای کاشت مو و عدم تطابق مدل کاشت مو با حالت صورت بسیار زیاد است. در صورت بروز چنین اتفاقی لازم است به بهترین کلینیک کاشت مو مراجعه کنید. متخصصان پروسه کاشت مو را بررسی کرده و برنامه های لازم برای ترمیم و اصلاح کاشت مو در فرد را ارائه می کنند. همچنین در صورت ایجاد زخم و بروز عوارض دیگر، پزشک با روش های درمانی استاندارد آن ها را به حداقل می رساند.

پزشکان و متخصصین زبردست :

کلام آخر

قبل از انجام کاشت مو درباره بهترین کلینیک کاشت مو تحقیق کنید و با آگاهی کامل دست به انجام کاشت مو بزنید. امیدواریم این مطالب برای شما مفید باشد. ممنون از اینکه تا ادامه مقاله بهترین کلینیک کاشت مو همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

 

 

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)