بهترین روش کاشت مو در جهان 

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین روش کاشت مو در جهان آشنا کنیم. این روزها مشکل ریزش مو ممکن است برای هر فردی اتفاق بیفتد. اما رخ دادن آن بسیار رنج آور است و به راحتی قابل حل نخواهد بود و به همین دلیل همه افراد به دنبال بهترین روش کاشت مو هستند ، معمولا هر کسی که با  این مشکل رو به رو می شود، به دنبال یک روش مطمئن است تا به نتیجه ایده‌آل برسد. اکثر روش های مختلف درمان ریزش مو هیچ نتیجه ای به همراه ندارند، همین باعث می شود فرد از درمان نا امید شود. برخی روش های دیگر هم تنها در مدت زمان کوتاهی مشکل ریزش مو را حل می‌کند که فرد به محض قطع کردن روند درمانی دوباره با ریزش مو مواجه می شود. اما اگر بخواهیم بهترین روش درمان ریزش مو را به شما معرفی کنیم، تنها کاشت مو است که نتیجه قطعی دارد. البته کاشت مو هم به روش‌های مختلفی انجام می‌شود و کسی که تصمیم می‌گیرد این روش را امتحان کند، مطمئنا به دنبال بهترین روش کاشت مو می گردد.
اگر شما هم تصمیم به انجام کاشت مو دارید و می خواهید از میان روش های مختلف کاشت مو بهترین روش را انتخاب کنید پیشنهاد می کنیم در ادامه همراه ما باشید تا روند کاشت مو را به بهترین صورت ممکن پیش ببرید.

بهترین روش کاشت مو  باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

منظور از بهترین روش کاشت مو این است که شخص بهترین نتیجه را مشاهده کند. اما هر کسی دارای شرایط خاصی می باشد و مشکل ریزش مو برای هر فردی متفاوت است. بنابراین به طور کلی نمی توان یک روش را به عنوان بهترین روش انتخاب کرد. معمولاً کاشت مو با روش های مختلف انجام می‌شود تا هر فردی با توجه به شرایطی که دارد بهترین و مناسب ترین روش کاشت مو را انتخاب کند.  حال شما هم برای انتخاب بهترین روش کاشت مو باید شرایط خود را بسنجید و بدانید کدام روش برای رسیدن به نتیجه ای که در نظر دارید، گزینه مناسب تری است.امروزه روش های کاشت مو با تغییرات بسیار چشمگیری مواجه هستند تا این روش زیباسازی با کمترین آسیب دیدگی و بهترین نتیجه انجام شود. به همین خاطر، به راحتی می توان کاشت مو را به صورت حداقل ترین تهاجم انجام داد به طوری که عوارض جانبی کمی به همراه داشته باشد. در واقع تمام روش ها عملکرد بسیار خارق العاده ای به همراه دارند که هر کدام در شرایط خاص به عنوان بهترین روش کاشت مو انتخاب می شود.

بهترین روش کاشت مو  باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

علت پیدایش تکنیک‌های نوین کاشت مو چیست؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که در زمینه کاشت مو مطرح می‌شود، این است که علت اصلی پیدایش تکنیک‌ های جدید در طول زمان چه بوده است؟ به طور کلی عوامل متعددی هستند که برای بررسی و ارزیابی روش‌های مختلف کاشت مو به کار گرفته می ‌شوند. در این راستا، تکنیک‌ های جدید و پیشرفته مطابق با معیارهای زیر گسترش یافتند.

 • راهکارهای پیشرفته‌ ای که در تکنیک‌ های جدید کاشت مو به کار می‌ روند باعث بالاتر رفتن دقت و سرعت روند انجام کار می ‌شوند. همچنین می ‌تواند نتایج بهتری را به دنبال داشته باشند.
 • برخی از تکنیک‌ های به کار رفته در صورت صلاحدید پزشک می ‌توان از آن برای کاشت ریش و سبیل نیز استفاده کرد. چرا که تکنولوژی پیشرفته، امکان ایجاد شکاف‌ های بسیار مینیاتوری در مناطق ظریفی مانند ابرو و ریش را ممکن می‌ سازد.
 • معمولا در تکنیک‌ های جدید تر سعی می ‌شود تا کم ترین تهاجم نسبت به روش‌های پیشین صورت گیرد. به طوریکه امروزه، آثاری از زخم و بخیه دیده نمی ‌شود. همچنین محل برداشت مو از ناحیه بانک مو پس از بهبودی کامل غیر قابل تشخیص و کاملاً طبیعی خواهد بود.
 • همواره پزشکان سعی می‌ کردند روش‌های نوین کاشت مو را به گونه‌ ای ارتقا دهند که احتمال وجود زخم عفونت و درد های غیر قابل تحمل به کم ترین میزان ممکن برسد.
 • استفاده از ابزارهای مینیاتوری و پیشرفته  خط رویش طبیعی ‌تری را ایجاد می ‌کند. چرا که امکان انتخاب موهایی با ظرافت مختلف از بانک مو برای پزشک امکان‌ پذیر است.
 • آسیب مکانیکی به فولیکول در اثر استخراج از بانک مو با استفاده از ابزارهای پیشرفته بسیار کم تر خواهد شد.
 • با استفاده از روش‌هایی که امکان آنالیز و اسکن فولیکول وجود داشته باشد، پزشک می‌ تواند فولیکول ‌ها را با دقت بیشتری برای پیوند استخراج کند. این عمل نتیجه بسیار مثبتی بر روی کاشت مو خواهد داشت.

بهترین روش های کاشت مو

زمانی که تصمیم خود را از روش کاشت مو گرفته اید، باید قبل از هر کاری در مورد این روش اطلاعات دقیقی بدست آورید. البته متخصص کاشت مو در جلسه مشاوره نکات لازم را برای شما بازگو می کند. اما خوب است خودتان هم در مورد روش های مختلف کاشت مو و شرایط لازم برای انجام آن آگاهی لازم را کسب کنید.
همانطور که می دانید، روش های کاشت مو دارای تنوع بسیار بالایی است و این شرایط باعث شده ، متقاضیان کاشت مو روزبه‌روز بیشتر شود. تمام کسانی که علاقه مند به این روش هستند تصمیم دارند ظاهر موهای خود را  با تراکم ایده آل مشاهده کنند و نسبت به تفاوت هایی که بین روش های کاشت وجود دارد، آگاهی لازم را کسب نمایند. مهم ترین تفاوتی که بین روش های کاشت مو وجود دارد روند و تکنیک های مورد استفاده برای برداشت گرافت های مو است. به طور کلی کاشت مو به دو روش اصلی انجام می شود که با استفاده از تکنیک های جدید این دو روش دچار تغییر و تحولات بسیاری شده است. روش اول، روشی است که برداشت فولیکول های مو به صورت نواری انجام می‌شود. اما در روش دوم برداشت فولیکول ها به صورت تک واحدی است که انتخاب از میان این دو روش بستگی به شرایط شخص و انتخاب متخصص دارد.

نتیجه کاشت مو :

دو عامل بر روی نتیجه کاشت مو تاثیر می گذارد. عامل اول، شرایط خود فرد است. یعنی کسی که برای کاشت مو اقدام می کند، باید دارای بانک مو ایده‌آلی باشد تا متخصص بتواند با توجه به تراکم مورد نیاز بهترین نتیجه را به  ارمغان بیاورد. اما عامل دوم میزان تجربه و مهارت متخصص و استفاده از بهترین متدهای کاشت مو می باشد. هر چقدر متخصص در زمینه کاشت مو مهارت بیشتری داشته باشد ،نتیجه کاشت مو بهتر خواهد بود. همچنین استفاده از تکنیک ها و روش های جدید کاشت مو بر روند کاشت مو تاثیر بسیار زیادی می گذارد. اگر بخواهیم از میان روش های مختلف کاشت مو یکی از روش های تاثیر گذار و پراستفاده را نام ببرید، روش FUT می باشد. همچنین جدیدترین روش کاشت مو در جهان روش MICRO FIT نام دارد که در ادامه در مورد این دو روش توضیح کاملی برای شما خواهیم داد:

 کاشت مو به روش fut

در گذشته‌ کاشت‌ مو با ایجاد زخم های نواری انجام می‌شد که هر فردی از انجام این روش خودداری می‌کرد. در واقع تنها عیب روش fut  ایجاد زخم در ناحیه پشت سر می باشد. اما حالا روش fut با استفاده از میکروسکوپ انجام می شود که فولیکول های موجود در قسمت بانک مو به صورت نواری استخراج شده و سپس برای انتقال به ناحیه طاسی سر آماده می‌شوند.
زمانی که این روش روی کار آمد، بدون هیچ ایرادی به عنوان بهترین روش کاشت مو در جهان انتخاب شد. اما حالا با روی کار آمدن روش fit و دیگر روش های جدید تر مانند sut و micro fit طرفداران این روش کمتر شد. البته هنوز هم به عنوان یک روش ایده آل و موثر توسط جراحان حرفه ای در سراسر دنیا انتخاب می شود.
حال روند کاشت مو به روش fut چگونه است؟ این روش در کمترین زمان ممکن انجام می شود و لازمه آن تراشیدن موهای سر است. از آنجا که سرعت این روش بسیار بالاست، فولیکول ها در مدت کمتری خارج از بدن قرار دارند و احتمال آسیب دیدگی آنها بسیار کم است. متخصصان با استفاده از میکروسکوپ در این روش تعداد فولیکول های سالم را تشخیص می دهند و به راحتی به ناحیه طاسی سر با ابزارهای جراحی در درصد خطای بسیار پایین انتقال می دهند. در واقع فولیکول های استخراج شده توسط این روش به عنوان سالم ترین فولیکول های مو شناخته می شوند.

 کاشت مو به روش fit:

با روی کارآمدن روش fit روش های جدید بر پایه آن شکل گرفت رفت. روند کار در این روش به گونه است که با ایجاد سوراخ هایی به قطر یک میلیمتر و حتی کمتر  واحدهای فولیکولی به راحتی استخراج و توسط ابزارهای مخصوص به ناحیه طاسی سر منتقل می شوند. مزیت روش fit نسبت به روش قبلی این است که دیگر نیازی به ایجاد برش بر روی سر ننیستو هیچ اثراتی از کاشت مو بر جای نخواهد ماند. همچنین در این روش خبری از خونریزی و بخیه نیست و کاشت مو  به صورت کمترین آسیب به نتیجه می‌رسد. به همین علت، افرادی که دوست ندارند کاشت مو را با خونریزی و ایجاد بخیه انجام دهند،  معمولاً این روش را انتخاب می کنند.  اما خوب است بدانید، کاشت مو به روش fit نسبت به روش fut روند طولانی دارد و ممکن است فرد به چندین جلسه کاشت مو نیاز داشته باشد تا به تراکم بالا برسد. همچنین استخراج و کاشت فولیکول ها به دقت بسیار بالایی نیاز دارد. بنابراین روش fit تنها توسط متخصصان حرفه‌ای و با تجربه قابل انجام است.
از آنجا که فولیکول های مو در مدت بیشتری  خارج از بدن قرار دارند، احتمال آسیب دیدگی آنها افزایش پیدا می‌کند. البته هر چقدر جراح در این زمینه مهارت بیشتری داشته باشد، نگرانی بابت این موضوع کمتر خواهد شد.

بهترین روش های کاشت مو

 آیا با روش های جدید کاشت مو آشنا هستید؟

به دلیل تهاجمی بودن روش fut، روش fit روی کار آمد. اما به این معنا نیست که روش fit به عنوان بهترین روش کاشت مو انتخاب شود. چرا که این روش هم محدودیت ها و معایبی همراه است . امروزه با روی کار آمدن تکنیک های جدید بر پایه روش fut مشکلات قبل کاملا برطرف شد و محدودیت‌ها دیگر مشاهده نمی شود. روش های جدیدتر هم موجب شده کاشت مو در سریعترین زمان ممکن با نتیجه بسیار منحصر به فرد انجام شود  و حتی می توان آنها را به عنوان بهترین روش کاشت مو در جهان معرفی کرد.

 کاشت مو به روش sut:

کاشت مو به روش sut بر پایه روش fit شکل گرفته است که استخراج گرافت ها در این روش توسط دستگاه خودکار انجام می شود. این روش با دقت بسیار بالا و سرعت بسیار خوب انجام می‌شود و دیگر نگرانی بابت آسیب‌دیدگی فولیکول ها  وجود نخواهد داشت. دستگاه مورد استفاده در این روش باعث می شود کاشت مو در بالاترین سرعت و در یک جلسه انجام شود. البته تبحر و مهارت جراح هنگام استفاده از دستگاه بسیار اهمیت دارد. هر چقدر جراح مهارت کافی نداشته باشد، خطر آسیب دیدگی کاشت مو به روش sut افزایش پیدا می‌کند. همچنین این نکته را هم بدانید روش sut نسبت به دیگر روش ها هزینه بیشتری دارد. اما مطمئنا نتیجه که به همراه دارد، بهتر و طبیعی تر از دو روش قبلی خواهد بود.

چه افرادی برای کاشت مو مناسب هستند ؟

زنان و مردانی که موهای سالمی در پشت و کناره‌های سر دارند که از مناطق اهداکننده محسوب می‌شوند، کاندیدای مناسبی برای کاشت مو هستند. ناحیه اهدایی به مناطقی اطلاق می شود که موها و گرافت ها از آن ها گرفته می شود و توجه داشته باشید که فردی که می خواهد این عمل را انجام دهد باید به اندازه کافی مو در این نواحی داشته باشد تا امکان انتقال و کاشت مو در نواحی خالی وجود داشته باشد.

مردانی که به دلیل طاسی با الگوی مردانه دچار ریزش مو شدند و این مورد بیش از پنجاه سال است که ادامه دارد و سایر روش های درمانی موثر نبوده است. مردانی که انتظارات منطقی و واقع بینانه ای از نتایج کاشت مو دارند و می دانند که احتمال ریزش مو بعد از جراحی وجود دارد، حتی در صورت تجویز دارو توسط پزشک برای جلوگیری از ریزش مو. بسیاری از افراد حتی پس از جراحی برای جلوگیری از ریزش مو بیشتر به مصرف دارو ادامه می دهند، اما بهتر است تحت نظر پزشک انجام شود.

مردانی که چندین سال است از ریزش مو رنج می برند، الگوی طاسی آن ها ثابت می ماند و می خواهند از شر طاسی خود خلاص شوند و می خواهند جوان تر به نظر برسند. مردان و زنانی که موهای خود را در اثر ضربه، جراحت و سوختگی از دست می دهند. مردان و زنانی که به دلیل انجام عمل های زیبایی مانند لیفت صورت با ریزش مو مواجه شدند.

بهترین روش های کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو

مهم ترین مرحله کاشت مو دوران نقاهت و مراقبت هایی است که باید توسط فرد رعایت شود و نقش خود شخص به عنوان عامل اصلی موفقیت نتایج جراحی آغاز می شود. با رعایت این نکات علاوه بر تسریع روند بهبودی، از عوارض احتمالی جلوگیری شده و شاهد نتایج عالی و طبیعی خواهیم بود. تورم یا قرمز شدن ناحیه جراحی برای چند روز کاملا طبیعی است و استفاده از کمپرس یخ می تواند به کاهش التهاب کمک کند. از قرار دادن مستقیم کمپرس روی پوست سر خودداری کنید و کمپرس را به مدت بیست دقیقه روی پیشانی قرار دهید. استراحت بعد از جراحی بسیار مهم است، توصیه می شود یک هفته در خانه بمانید و از فعالیت بدنی شدید خودداری کنید.

هنگام خواب حتما یک یا دو بالش زیر سر خود بگذارید تا فشاری به بخیه ها و پیوندها وارد نشود و سر خود را تا حد امکان بالا نگه دارید. پس از کاشت مو، از یک رژیم غذایی مغذی حاوی ویتامین ها و مواد معدنی پیروی کنید تا به سرعت بخشیدن به روند بهبودی کمک کند. از مصرف داروهای رقیق کننده خون که باعث افزایش خونریزی می شوند خودداری کنید و در عوض آنتی بیوتیک های تجویز شده را به موقع مصرف کنید تا از عفونت جلوگیری کنید. دو تا سه روز پس از جراحی، از شستن مو، خاراندن یا دستکاری فولیکول ها خودداری کنید. تا حد امکان باید از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کرد. همچنین باید حداقل یک هفته از سیگار کشیدن و نوشیدن الکل خودداری کنید.

هزینه کاشت مو با استفاده از بهترین تکنیک‌ های جهان

با توجه به این که عمل کاشت مو به عنوان یکی از عمل‌ های زیبایی شناخته می‌شود، معمولاً بیمه هزینه ‌های آن را به عهده نمی ‌گیرد. البته در صورتی که فرد در اثر حادثه و یا جراحتی موهای قسمتی از بدن خود را از دست داده باشد. شرکت بیمه قسمتی از هزینه کاشت مو را بر عهده خواهد گرفت. در حقیقت کاشت مو جزوی از فرآیند هایی است که کلینیک‌ های مختلف در سراسر کشور قیمت‌های متنوعی برای آن ارائه می‌ کنند. همچنین این قیمت گذاری و عوامل مختلفی وابسته است. به همین خاطر نمی ‌توان قیمت دقیق آن را عنوان کرد. اما به طور کلی هزینه کاشت مو با استفاده از بهترین تکنیک ‌های جهان با استفاده از فاکتور های زیر محاسبه می‌شود:

 

 • تکنیک کاشت مو
 • میزان تراکم مورد نیاز
 •  تعداد گرافت ‌های کاشته شده
 •  موقعیت جغرافیایی کلینیک
 • میزان تبحر متخصص و تیم پزشکی
 • سطح امکانات و تجهیزات مرکز جراحی

مراقبت های بعد از کاشت مو

 کلام آخر

همانطور که متوجه شدید،  امروزه روش‌های جدیدی برای کاشت مو روی کار آمده. اما روش های قدیمی کنار گذاشته نشده است. بنابراین انتخاب بهترین روش توسط جراح صورت می گیرد و نمی‌توان یک روش را به عنوان بهترین انتخاب کرد. در واقع ممکن است روش قدیمی کاشت مو برای یک فرد به عنوان بهترین روش انتخاب شود و نسبت به دیگر روش ها نتیجه بهتری به همراه داشته باشد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)