بهترین روش برای کاشت ابرو

در این مقاله می خواهیم راجع به بهترین روش برای کاشت ابرو به شما عزیزان اطلاعاتی بدهیم، احتمالا شما هم جدیدا دیده باشید که به هر سایتی نگاه می‌اندازیم، مدل‌ها و افراد مشهور ابروهای پر و ضخیمی دارند. دیگر  ابروهای کشیده‌ و نازک که در گذشته‌ای که خیلی هم از آن نگذشته ایم مد روز محسوب می‌شد، دیگر از مد افتاده است و ابروهای پرپشت و ضخیم طرفداران بیشتری دارند. بسیاری از متقاضیان کاشت ابرو کسانی هستند که به طور طبیعی ابروهای نازکی دارند یا به مرور زمان به دلیل برداشت بیش از حد ابرو یا افزایش سن، ابروهایشان نازک و کم پشت شده است.

در این دوره اکثر مردم  به داشتن ابرو های پر و ضخیم علاقمند شده اند، پیشرفت‌های تکنیکی و علمی در زمینه ی کاشت مو و همینطور نتیجه های عالی آن دست به دست هم داده اند که روز به روز متقاضیان کاشت ابرو در کلینیک ها بالا رود. در این مقاله می‌خواهیم هر آنچه در مورد کاشت ابرو  و همچنین بهترین روش برای کاشت ابرو لازم است بدانید را بررسی کنیم. از اطلاعات پایه‌ای گرفته تا کاندیدای مناسب، روش کاشت ابرو، مراحل انجام آن و مراقبت‌ها و عوارض بعد از کاشت.

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو یک روش درمانی است که در آن موهای قسمتی از سر به ناحیه‌ی ابرو منتقل می‌شوند. کاشت ابرو در واقع از همان تکنیک‌ها و دانش کاشت مو بهره می‌برد و زیر مجموعه‌ی این روش درمانی به حساب می‌آید. در کاشت ابرو، فقط موها انتقال نمی یابد، بلکه ارگان‌های بسیار کوچکی که وظیفه‌ی ساخت موها را برعهده دارند، در ناحیه‌ی ابرو پیوند زده می‌شوند. به این ارگان‌ها فولیکول می گویند. به این صورت تارهای موی کاشته شده تا پایان عمر به رشد خود ادامه خواهند داد و مانند ابروهای طبیعی شما نیاز به کوتاه کردن و مرتب کردن خواهند داشت.

کاشت ابرو چیست؟

چرا کاشت ابرو:

یکی از چیز هایی که به چهره ما جلوه زیبایی می دهد ابرو ها هستند، ابرو های یک فرد از نظر تاثیر زیبایی بر روی چهره حتی از موهای سر  هم بیشتر است و حتی اهمیت به ابرو ها خیلی بیشتر از اهمیت دادن به مو های سر است این موضوع چند دلیل دارد اول از همه اینکه ابرو ها در ناحیه مرکزی قرار دارند که بیشتر از مو های سر در معرض دید هستند و دلیل دوم این است که وظیفه‌ی ابروها ایجاد قابی برای چشم‌هاست که مهم‌ترین جزء صورت در زیبایی ظاهری هستند، آخرین دلیل هم این است که کم‌ پشتی و ریزش مو های ابرو برخلاف موهای سر، فرآیندی طبیعی نبوده و به همین جهت از دید خود و دیگران، از نظر زیبایی‌شناختی قابل قبول نیست.

از دست دادن یا کم پشتی ابروها می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد؛ برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • بیماری‌های تیروئیدی
 • بیماری‌های عمومی یا سیستمیک
 • آلوپسی آره‌تا
 • سوختگی
 • تاتو و هاشور ابرو
 • عفونت
 • کندن و برداشتن بیش از حد ابروها
 • اختلال در رشد ابروها به صورت مادرزادی
 • افرادی که به صورت ارثی و ژنتیکی مستعد از دست دادن ابروها یا کم پشت شدنشان هستند.

ویژگی های بهترین کلینیک:

❤️محیط راحت و دلنشین کلینیک زیبایی موفق باید فضایی آرام و دلپذیر برای مشتریان فراهم کند
⚡تجهیزات پیشرفته بهترین کلینیک زیبایی داری تجهیزات مدرن و پیشرفته است
⭐محصولات با کیفیت بهترین کلینیک زیبایی درای محصولات با برند خوب و با کیفیت است
✔️ارائه مشاوره حرفه‌ای مشاوره حرفه‌ای یکی از خصوصیات بارز در بهترین کلینیک های زیبایی است

در هر صورت دلیل کم پشتی و ریزش مو های ابروی شما هر کدام از موارد بالا که باشد، بهترین راه داشتن ابروهایی ضخیم، کاشت ابرو است، روش‌هایی مانند تاتو، هاشور، استفاده از مداد ابرو و سایر شیوه‌های مشابه می‌توانند تا حدی ظاهر ابروی شما را بهبود بخشند، ولی در ایجاد ابروهای ضخیم و طبیعی ناتوان‌ هستند.

برای تمامی کار های زیبا سازی طبیعی بودن نتیجه برای مراجعه کننده اهمیت بسیاری دارد، موضوعی که در کاشت ابرو به خوبی قابل دستیابی است و این روش ابروهایی ضخیم و طبیعی را به شما هدیه می‌دهد. پیش از این که به سراغ بحث‌های مرتبط با کاشت ابرو برویم، باید نگاه دقیق‌تری به ریخت‌شناسی و فیزیولوژی ابروها بیندازیم. تعیین زاویه و جهت رشد ابروها در کاشت ابرو بسیار مهم می باشد.

ریخت‌شناسی و فیزیولوژی ابرو

موهای ابرو ویژگی هایی دارد که اینک به سه ویژگی‌ بسیار مهم آن اشاره می کنیم :

 1. جهت رشد موهای ابرو در بخش‌های مختلف آن به شکل قابل توجهی متغیر است.
 2. موی ابرو با زاویه‌ی زیادی نسبت به پوست صورت از فولیکول رشد می‌کنند که باعث می‌شود موهای ابرو روی پوست بخوابند و مثل موهای سر به سمت عمودی رشد نکنند.
 3. موهای ابرو برخلاف بیشتر موهای سر که به صورت دسته‌های چندتایی (۲ تا ۴تایی) رشد می‌کنند، به صورت تک تار مو هستند.
 4. چرخه‌ی رشد موهای ابرو با موهای سر تفاوت زیادی دارد.

این ویژگی های ساختمانی که در کاشت ابرو وجود دارد باعث می شود، که کاشت ابرو نیاز به مهارت و تجربه‌ی بالایی داشته باشد بجز این مورد فرد متقاضی باید به این توجه داشته باشد که طرحی که انتخاب می کند کاملا طبیعی باشد و توازن هندسی صورت را به هم نزند، یکی دیگر از نکاتی که در کاشت ابرو اهمیت بسیاری دارد تفاوت میان ابرو های آقایان و بانوان است که در ادامه همه را با جزئیات بیشتر بررسی کرده‌ایم.

سه ویژگی مهم ابرو در کاشت ابرو

1- جهت رشد موهای ابرو

در کل ابرو را به سه قسمت مختلف تقسیم می کنند که این قسمت ها شامل سر، تنه و دم می‌شود که در هر بخش جهت رشد موها متفاوت است.

 • بخش سر: این بخش داخلی‌ترین ناحیه‌ی ابرو بوده و طولش ۵ تا ۷ میلی‌متر است. موهای این ناحیه به سمت بالا رشد می‌کنند و به طور معمول نازک‌تر و از نظر رنگ روشن‌تر هستند. برخی از متقاضیان کاشت ابرو به پر کردن این ناحیه علاقه ندارند و ترجیح می‌دهند که ضخامتی حداقلی داشته باشد.
 • بخش تنه: بخش مرکزی ابرو که حدود ۲.۵ سانتی‌متر طول دارد، متراکم‌ترین و پهن‌ترین بخش ابروها است. در قسمت‌هایی از تنه که به بینی نزدیک‌تر هستند، موها به صورت بالارو و به سمت خارج صورت رشد می‌کنند. دقیقا در وسط تنه، زاویه‌ی لایه‌ی میانی هم‌راستا با قوس استخوان ابرو تغییر می‌کند. در همین ناحیه موهای مرز بالای ابرو به سمت پایین و موهای مرز پایین به سمت بالا رشد می‌کنند.
 • بخش دم: ۲ سانتی‌متری انتهای ابرو از جایی که خم ابرو آغاز می‌شود تا پایان، دم نامیده می‌شود. این بخش ابرو تراکم کمی داشته و از موهای نازک پوشیده شده است. بخش دم به طور معمول با افزایش سن نازک و کم‌تراکم می‌شود. موهای این بخش تقریباً به شکل افقی رشد می‌کنند.

2- زاویه‌ی رشد مو

یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد کاشت ابرو این است که تارهای مو با زاویه‌ی زیادی نسبت پوست صورت رشد می‌کنند تا به شکل صاف روی صورت بخوابند. تفاوت زاویه‌ی رشد موی ابرو با موهای سر که معمولاً به شکل عمودی رشد می‌کنند می‌تواند تا ۴۵ درجه تفاوت داشته باشد. به همین سبب برای این که موهای کاشته شده در کاشت ابرو زاویه‌ای مشابه موهای ابرو باشند، از تارهای موی ناحیه‌ی پشت گوش استفاده می‌شود که با زاویه رشد می‌کنند. همچنین برای تطابق بیشتر زاویه‌ی رشد، فولیکول‌ها با زاویه درون پوست قرار می‌گیرند که از دشواری‌های کاشت مو است.

 3- تفاوت واحدهای فولیکولی

شکل موی سر و بخش‌های مختلف بدن معمولا به شکل دسته ای رشد می کند، به طور کلی یعنی در هر احد فولیکولی به طور معمول بین ۱ تا ۴ تار مو وجود دارد. واحد های فولیکولی  در موهای سر همه افراد به شکل چند تار مویی هستند، که بر خلاف واحدهای فولیکولی موهای ابرو که اصولا فقط یک تار مو دارند، زیرا هنگامی که برای کاشت ابرو اگر واحدهای فولیکولی بیش از ۱ تار مو داشته باشند، باید در زیر میکروسکوپ به بخش‌های تک تار مویی تقسیم شوند.

سه ویژگی مهم ابرو در کاشت ابرو

انواع روش های کاشت ابرو

یکی از بهترین روش برای کاشت ابرو را در ادامه این مقاله با شما در میان می گذاریم . یکی از مهم ترین اجزای صورت که بر زیبایی ظاهری تاثیری زیادی دارد ابرو ها است. پس از کاشت مو ، کاشت ابرو پر خواهان ترین کاشت موی طبیعی است، یکی از روش های بی خطر و راه حلی موثر و دایمی برای ریزش ابرو کاشت ابرو است که امروزه یکی از پر طرفدار ترین روش ها در میان افراد است. در این روش برای کاشت ابرو از مو های طبیعی برای پر پشت کردن و ترمیم ابرو استفاده می کنند.  در واقع این روش پیوند طبیعی مو می باشد و از موهای مقاوم به ریزش خود فرد برای پیوند به ناحیه ابروها استفاده می شود.

کاشت  ابرو با روش FUE

فرآیند کاشت مو به روش FUE همانند روش کاشت مو است. به منظور رسیدن به  برای رسیدن به حداکثر تراکم ابرو بیشتر اوقات لازم است که این روش را تکرار کنید. از آن جایی که مو هایی که برای کاشت ابرو است را از پوست سر می گیرند و می کارند، وقتی که رشد می کنند ، باید چیده شوند تا طول ابروی موجود حفظ شود. هدف از این روش حفظ یک ظاهر طبیعی، ضخیم شدن و حفظ خطوط طبیعی و جهت رشد مو است، بر خلاف موی سر که اکثرا در یک جهت رشد می کند، ابرو ها در ناحیه بسیار کوچک تری در چندین جهت مختلف شروع به رشد می کند، اصولا مو های سر در زاویه ۴۵ درجه رشد می‌کند در حالی که موهای ابرو پیرو سطح پوست رشد می‌کنند. موها در ابروها از فولیکول‌های فردی رشد می‌کنند نه مانند موهای روی سر که واحدهای فولیکولی حاوی ۱ تا ۴ مو دارند، مرحله anagen یا همان مرحله رشد که در پوست سر تا ۷ سال دوام دارد، در ابرو فقط ۴ ماه دوام دارد.

کاشت ابرو به روش FUT

روش FUT یکی از تکنیک های کاشت ابروی طبیعی است که در آن فولیکول های مو به همراه بخشی از بافت پوست جدا شده و به محل کاشت پیوند زده می شود. در این جراحی پزشک متخصص از تیغ جراحی استفاده می کند. پیوند ابرو به این شکل است که ابتدا به کمک تیغ جراحی یک بافت نواری شکل از روی پوست ابرو برداشته شده و کنار گذاشته می شود. در ادامه این فرآیند، بافتی از محلی که دارای موهای پرپشت و مناسب است جهت کاشت ابرو طبیعی برداشته می شود. این بافت نیز به شکل نواری و به کمک تیغ جراحی جدا می گردد.

دلیل این که بافت های مورد نیاز را از مناطق پرپشت برمی دارند، این است که این مناطق به قدر کافی حاوی فولیکول هایی که باعث رشد مو می شوند، هستند. در نهایت، عمل کاشت ابرو بدون آسیب به بافت اهدا کننده انجام می شود. پس از این که پیوند گرافت انجام شد، فولیکول های مو در محل پیوند رشد کرده و تقریباً بعد از حدود ۶ ماه ابروهای جدید رشد خواهند کرد.

 کاشت ابرو به روش SUT

از جدیدترین و پیشرفته ترین تکنیک های کاشت ابرو تکنیک SUT است. این روش بدون ایجاد زخم، بدون بیهوشی درد و حتی خونریزی انجام می شود و دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد. با توجه به این که این روش تماماً با دستگاه های اتوماتیک انجام می شود، نتایج حاصل از آن بسیار طبیعی و مرتب خواهد بود.

روش SUT، نسبت به سایر روش های کاشت ابرو خط رویش بسیار طبیعی تری دارد. در این روش از لیزر برای فرآیند کاشت استفاده می شود و تقریباً ۳ برابر روش های دیگر می توان در ابرو فولیکول کاشت.

بهترین روش کاشت ابرو کدام است؟

در حقیقت، انتخاب روش مناسب برای کاشت ابرو برای هر فرد کاملاً متفاوت است. پزشک متخصص با توجه به شرایط شما بهترین و مناسب ترین تکنیک کاشت مو را انتخاب می کند. این کار در جلسات مشاوره و پس از انجام معاینات لازم قبل از جراحی انجام می شود. در این جلسات، پزشک با توجه به آناتومی صورت و سلیقه بیمار مدل مورد نظر برای کاشت ابرو را انتخاب می کند. سپس روش مناسب برای جراحی نیز با بررسی شرایط حاکم انتخاب می شود. به هر میزان که دقت و مهارت پزشک متخصص کاشت ابرو بیش تر باشد، قطعاً نتیجه نهایی کار بهتر و طبیعی تر خواهد بود. با توجه به این که کاشت ابروی دائمی در زیبایی و اعتماد به نفس تاثیر بسیار زیادی دارد، به شما پیشنهاد می کنیم که در انتخاب بهترین کلینیک و شناخت با تجربه ترین جراح به هیچ عنوان کوتاهی نکنید.

کاشت ابرو چه مراحلی دارد؟

در ادامه با مراحل کاشت برو آشنا می شوید :

طراحی ابرو:

معمولا در این مرحله از متقاضی خواسته می شود تا شکل ابروی مورد نظر را روی صورت بکشد. سپس جراح با مشاهده طرح مورد نظر بیمار و اندازه گیری های مختلف طرح را زیبا می کند و سعی می کند تقارن بین ابروها را حفظ کند. در این مرحله می توان از طرح های از پیش آماده شده استفاده کرد. اما ظاهر این طرح ها کمی ساختگی به نظر می رسد.

استخراج گرافت ها:

برای کاشت ابرو از پشت سر، پشت گوش یا پایین گردن به عنوان بانک مو یا ناحیه اهداکننده استفاده می شود. موهای پشت سر ضخیم، بلند و چند تایی است. اما موهای پشت گوش یا پایین نازک‌تر و کوتاه‌تر هستند و واحدهای فولیکول مو بیشتری دارند. معمولا برای مردانی که ابروهای پرپشت تری دارند از ناحیه پشت سر و پشت گوش استفاده می شود. برای خانم هایی که ابروهای نازک تری دارند، بیشتر در ناحیه پشت گوش و پایین گردن استفاده می شود.

کاشت گرافت

کادر پزشکی پس از کشیدن گرافت ها، گرافت ها را برای کاشت زیر میکروسکوپ آماده کرده و محصول کار خود را به جراح ارائه می دهند. قبل از شروع کاشت مو، جراح متخصص ناحیه ابرو را با بی حسی موضعی کاملاً بی حس می کند. سپس با استفاده از همان تیغه های بسیار کوچک، در طرح از پیش تعیین شده ابرو سوراخ هایی ایجاد می شود و گرافت ها داخل آن قرار می گیرند. در این مرحله باید به جهت رویش موها و زاویه آن ها نسبت به پوست توجه شود. اگر جراح تجربه و مهارت کافی در کاشت گرافت نداشته باشد، نتیجه کاشت ابرو غیرطبیعی و نامطلوب خواهد بود.

آیا کاشت ابرو درد دارد؟

معمولا عمل کاشت ابروی طبیعی بدون بیهوشی عمومی صورت می گیرد. پزشک متخصص تنها از بی حسی موضعی و با استفاده از داروهای رایج مانند لیدوکائین این کار را انجام می دهد. در زمان کاشت ابرو و در همان ابتدا به کمک سرنگ های بسیار ظریف، تزریق داروی بی حسی انجام می شود. پس از این که بی حسی به اندازه مورد نیاز تزریق شد؛ تاثیر آن بررسی شده و عمل کاشت انجام می شود. در زمان تزریق بی حسی ممکن است فرد احساس درد خفیفی داشته باشد. فرد در حین عمل هیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد. در صورتی که اثر لیدوکائین از بین برود، پس از چند ساعت ناحیه مورد نظر دوباره با این دارو بی حس می شود.

کاشت ابرو چه مراحلی دارد ؟

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گذاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید، برای آگاهی بیشتر از بهترین روش برای کاشت ابرو با شماره هایی که داخل سایت است تماس بگیرید، همچنین اگر نظر یا پیشنهادی دارید با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)