بهترین روش جوانسازی دور چشم

امروز می خواهیم شما را با بهترین روش جوانسازی دور چشم آشنا کنیم. افراد همواره به دنبال زیبایی و زیباتر شدن می باشند. با افزایش سن و به دلایل مختلفی دور چشم دچار چین و چروک و پف هایی می شود که شما می توانید با مراجعه به کلینیک زیبایی، این مشکلات را درمان کنید. اما این که، کدام روش می تواند بهتر باشد؟ در ادامه مقاله به روش های جوانسازی دور چشم و بهترین روش جوانسازی دور چشم و هر آنچه که در این زمینه لازم می باشد، می پردازیم.

جوانسازی دور چشم چیست؟

جوانسازی دور چشم، درمان هایی می باشند که سبب از بین رفتن چین و چروک و پف دور چشم می شوند و شادابی و جوانی دور چشم را به افراد باز می گردانند. جوانسازی دور چشم دارای انواع مختلفی می باشد که هر کدام متنوع از دیگری است و هر یک دارای عوارض و معایب گوناگونی می باشند. اکثر افراد در سن ۲۰ تا ۳۰ سالگی متوجه چین و چروک هایی در اطراف چشم خود می شوند.

این امر می تواند سبب کاهش اعتماد به نفس افراد شود. در این صورت می توانید از بهترین روش جوانسازی صورت برای درمان مشکلات خود استفاده کنید. دقت داشته باشید، برای انجام این کار از بهترین دکتر پوست کمک بگیرید تا نتیجه کار شما مطلوب باشد.

بهترین روش جوانسازی دور چشم

بلفاروپلاستی

یکی از روش های جوانسازی دور چشم بلفاروپلاستی پلک یا همان عمل پلک می باشد. در این روش، جراح به برطرف کردن افتادگی پلک، پف زیر چشم، از بین بردن چین و چروک ها و … می پردازد. روش بلفاروپلاستی روش جراحی است و در آن از تیغ جراحی و در آخر از بخیه استفاده می شود. این روش دارای عوارضی می باشد که این عوارض عبارت اند از:

 • کبودی دور چشم به مدت یک تا دو هفته
 • ایجاد عفونت
 • ایجاد اسکار
 • باز شدن محل زخم

پلاسماتراپی

از دیگر روش جوانسازی دور چشم که یکی از بهترین روش جوانسازی دور چشم می باشد، پلاسماتراپی است. این روش بدون جراحی می باشد. از پلاسماتراپی برای از بین بردن چین و چروک دور چشم، جوانسازی اطراف چشم و همچنین پف دور چشم استفاده می شود. این روش به دلیل غیر جراحی بودن، می تواند بهترین روش جوانسازی دور چشم باشد.

مزایا: این روش دارای اثرگذاری بالایی در اولین جلسه می باشد و همچنین این روش باعث سفت شدن پوست و از بین رفتن کیسه های چربی می شود و می تواند منجر به لیفت پلک بالا شود. روش پلاسماتراپی به دلیل غیر جراحی بودن و نیاز نبودن به بیهوشی، می تواند بهترین روش جوانسازی دور چشم باشد. همچنین افراد بعد از انجام پلاسماتراپی می توانند به فعالیت روزانه خود بپردازند.

لیزر فرکشنال

این روش که یکی از روش های پیشرفته و محبوب جوانسازی دور چشم می باشد، لیزر فرکشنال است. در این روش با استفاده از لیزر چین و چروک ها، پف ها و همچنین شل شدگی قسمت هایی از دور چشم از بین می روند. این روش سبب سفت شدن پوست دور چشم می شود. این روش یکی از بهترین روش جوانسازی دور چشم می باشد.

مزایا: در روش لیزر فرکشنال با گذراندن ۲ تا ۳ جلسه شما می توانید نتیجه پایانی را مشاهده نمایید. بعد از ۲ تا ۳ جلسه می توانید کاهش یافتن چین و چروک، خطوط اطراف چشم و همچنین سفت شدن پوست دور چشم خود را مشاهده نمایید.

عوارض: یکی از عوارض روش لیزر فرکشنال ایجاد دلمه هایی ریز در زیر چشم شما می باشد، که بعد از یک هفته از بین خواهند رفت اصلا جای نگرانی نیست.

آر اف فرکشنال

از دیگر روش های جوانسازی دور چشم که یکی از بهترین روش جوانسازی دور چشم می باشد، می توان به آر اف فرکشنال اشاره کرد. آر اف فرکشنال نوعی دستگاه است که از سوی پزشکان تایید شده و برای از بین بودن چین و چروک های دور چشم و ترمیم سلول های پوستی اطراف چشم می باشد. این دستگاه بسیار موثر می باشد.

دستگاه آر اف فرکشنال بدون آسیب رساندن به لایه های سطحی پوست سبب اثر گذاری در لایه های عمیق پوست می شود. این روش یکی از بهترین روش جوانسازی دور چشم می باشد ولی اثر آن از روش لیزر فرکشنال کمتر می باشد. تمام تلاش خود را بکنید تا برای انجام این روش به بهترین دکتر و پزشکی دارای مهارت و تجربه و تخصص مراجعه کنید.

از عوارض آر اف فرکشنال ایجاد قرمز شدن زیر و دور پلک می باشد که اصلا جای نگرانی نیست و بعد از گذشت مدت کوتاهی این عوارض از بین خواهند رفت.

لیفت با نخ

روش لیفت با نخ که یکی از روش های جوانسازی دور چشم می باشد، دوره نقاهت کمی دارد و همچنین هزینه مناسبی در مقایسه با دیگر روش ها دارد. لیفت با نخ سبب رفع افتادگی و شل شدگی پوست دور چشم می شود و همچنین به از بین بردن چین و چروک کمک زیادی می کند. نتیجه این روش بسیار طبیعی می باشد.

تزریق موادی نظیر ژل و یا چربی

یکی از بهترین روش جوانسازی دور چشم تزریق ژل و یا چربی به چشم می باشد. البته این روش مناسب کسانی است که دارای گودی زیر چشم و همچنین سیاهی دور چشم می باشند. افرادی که دچار سیاهی و گودی زیر چشم به دلایل متنوعی مانند افزایش سن و شرایط محیطی شده اند، این روش برای آن ها بسیار مناسب می باشد.

استفاده از روش ژل و یا فیلر می تواند تا ۲ سال برای شما ماندگاری داشته باشد. در روش تزریق چربی پزشک از دیگر نواحی بدن شما چربی برداشت می کند و این چربی طی گذراندن فرایندی به دور چشم تزریق می شود، به دلیل برداشت چربی از بدن خود فرد، این تزریق بسیار ایمن می باشد. این روش تا ۱۰ سال می تواند ماندگاری داشته باشد. به همین دلیل هزینه تزریق چربی بالاتر از فیلر و یا ژل می باشد.

تزریق چربی و یا استفاده از ژل و فیلر عوارضی دارد که از عوارض تزریق چربی می توان به ایجاد کبودی، تورم و همچنین ناهمواری موادی که در دور چشم تزریق شده اشاره کرد.

بهترین روش جوانسازی دور چشم

ویژگی های بهترین دکتر جوانسازی

برای رسیدن به نتیجه ای مطلوب باید سعی کنید تا بهترین دکتر برای انجام جوانسازی دور چشم را پیدا کنید. یکی از مهم ترین کارها قبل از هر کاری، مراجعه به بهترین دکتر برای رفع مشکلات می باشد. برخی از ویژگی های یک پزشک خوب عبارت اند از:

 • تجربه و مهارت بسیار زیاد و بالای یک پزشک کمک زیادی در نتیجه عمل می کند. اگر پزشکی که به او مراجعه کرده اید دارای عمل های موفقی بوده باشد و تجربه زیادی داشته باشد، نتیجه عمل شما نیز موفقیت آمیز خواهد بود. بدون داشتن هیچ گونه نگرانی می توانید به ایشان مراجعه نمایید.
 • از دیگر ویژگی های مهم برای یک پزشک خوب، داشتن مدرک و تخصص ایشان از یک دانشگاه خوب می باشد. در صورت مراجعه به هر دکتری قبل از هر کاری مدرک و تخصص وی را بررسی نمایید.
 • به روز بودن علم پزشک، یکی دیگر از معیارها می باشد، باید به پزشکی مراجعه کنید که از روش ها و تکنیک های به روز و پیشرفته استفاده می کند و باید پزشک شما بتواند بهترین روش جوانسازی دور چشم را به شما پیشنهاد دهد.
 • قبل از مراجعه به پزشک، از مراجعه کنندگان ایشان میزان رضایت را بپرسید. مراجعه کنندگان یک پزشک خوب همواره از او راضی خواهند بود.
 • از دیگر ویژگی ها می توان به اخلاق خوب دکتر اشاره کرد. یک پزشک خوب همواره با بیماران خود به خوبی و با صبر و حوصله بسیاری رفتار می کند و تمام سعی خود را می کند تا برای بیماران خود وقت بگذارد و تمامی سوالات آن ها را پاسخ دهد.
 • سلامت بیماران برای بهترین پزشک بسیار مهم می باشد. پس یک پزشک خوب همواره سعی می کند تا سلامت بیمار خود را اولویت قرار دهد.
 • بهترین پزشک باید در کلینیکی که معتبر و دارای کادر درمان بسیار با تجربه و متخصص می باشند، مشغول به فعالیت باشد. همچنین کلینیکی که یک پزشک خوب در آن فعالیت می کند همواره تمیز می باشد و در آن پروتکل های بهداشتی همواره رعایت می شود.

اقدامات قبل و بعد از انجام جوانسازی دور چشم

اقدامات قبل از انجام جوانسازی دور چشم

 • تا دو هفته قبل از انجام جوانسازی از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین، پروفن و … استفاده نکنید.
 • سعی کنید از مولتی ویتامین ها استفاده نکنید، زیرا مولتی ویتامین ها سبب افزایش خونریزی می شوند.
 • از دخانیات و نیکوتین استفاده نکنید، زیرا سبب کند شدن روند بهبود شما می شود.
 • همچنین از مصرف الکل و نوشیدنی های الکلی اجتناب کنید، زیرا سبب اختلالاتی در بدن و در بهبود می شود.
 • سعی کنید قبل از مراجعه به پزشک برای انجام جوانسازی استحمام کنید، زیرا باید با پوستی دور از میکروب به پزشک مراجعه نمایید و ممکن است پزشک شما تا مدتی حمام کردن را برای شما ممنوع کند.
 • بدون آرایش چشم به پزشک مراجعه کنید.
 • سعی کنید از لباس های گشاد استفاده کنید تا هنگام پوشیدن و در آوردن آن به محل درمان فشاری وارد نشود.
 • داروهای تجویزی از سوی پزشک خود را به طور مرتب مصرف کنید.
 • اگر دارای بیماری خاصی هستید و یا اگر از داروی خاصی استفاده می کنید به پزشک خود اطلاع دهید.
 • همچنین اگر به دارویی حساسیت دارید، حتما پزشک خود را در جریان بگذارید.

اقدامات بعد از انجام جوانسازی دور چشم

 • مدت زمانی که پزشک شما برای استراحت به شما توصیه کرده حتما استراحت کنید.
 • شخصی را همراه خود ببرید که بعد از پایان کار جوانسازی، شما را همراهی کند و در منزل مراقب شما باشد.
 • تا زمانی که پزشکتان اجازه نداده نباید استحمام کنید.
 • داروهای تجویزی از سوی پزشک خود را به طور مرتب مصرف کنید.
 • در هنگام خواب سعی کنید به محل درمان فشاری وارد نکنید.
 • تا مدتی بعد از انجام جوانسازی از استعمال دخانیات و همچنین مصرف نوشیدنی های الکلی پرهیز کنید.
 • بعد از انجام جوانسازی پزشک شما توصیه هایی می کند که باید آن ها را رعایت نمایید تا روند بهبود شما سریع تر صورت گیرد.
 • ممکن است بعد از انجام این کار دچار تورم، کبودی و یا قرمزی در اطراف چشم شوید که می توانید از کمپرس سرد برای بهبودی آن استفاده کنید.
 • اگر با علائم عفونت مانند بوی بد، تب شدید و … در محل درمان مواجه شدید، حتما به پزشک خود مراجعه نمایید.

اقدامات قبل و بعد انجام بهترین روش جوانسازی دور چشم

تاثیر معجزه آسا مزوتراپی در جوانسازی دور چشم

مزوتراپی از جمله تکنیک های بسیار کاربردی در زیبایی محسوب می شود که کاملا غیرجراحی و غیرتهاجمی است که جهت ترمیم شدن ظاهر پوست صورت مورد استفاده قرار می گیرد. در تکنیک مزوتراپی دور چشم، موادی به نام مزوکاکتیلرها به زیر پوست تزریق می گردد تا بتواند هر گونه چین و چروک ها اطراف چشم را از بین ببرند. مزوتراپی که برای از بین بردن تیرگی چشم مورد استفاده قرار می گیرد، می‌تواند برای آن اشخاصی که از تیرگی هایی که به علت پیری، خستگی، کمبود خواب، استرس و آسیب افتادن به پوست بوجود آمده‌اند رنج می برند، تکنیکی بسیار کارآمد و تاثیرگذار است.

از جمله رایج ترین و متداول ترین اختلالاتی که خانم ها در هر بازه سنی امکان دارد آن را تجربه کنند، تیره شدن هاله زیر چشم است. اخیرا به دلیل پیشرفت کردن علم و تکنولوژی، تکنیک های زیبایی و درمانی مختلفی برای رفع تیرگی زیر چشم شناخته شده اند که یکی از برترین این روش ها، مزوتراپی زیر چشم می باشد.

مزوتراپی زیر چشم در راستای برگرداندن زیبایی و شادابی از دست رفته هاله زیر چشم مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع از مزوتراپی دکتر متخصص، ترکیبی از جمله ویتامین‌ها، مواد معدنی، کلاژن، هیالورونیک اسید، آنتی اکسیدان ها، رزماری و ویتامین C را با کمک یک سوزن بسیار باریک و نازک به قسمت میانی پوست تزریق می کند تا بتواند این تیرگی ها را درمان کند.

کاندیدای مناسب جوانسازی زیر چشم با تزریق ژل و فیلر

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که می خواهید مشکلات اطراف چشم به خصوص تیرگی زیر چشم تان را برطرف کنید، می بایست بررسی کنید که آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر. کسانی که کاندیدای مناسبی برای جوانسازی زیر چشک هستند، شامل موارد زیر می باشند :

 • کسانی که دارای خطوط یا چین های زیر و دور چشم ها یا پیشانی شان هستند.
 • افرادی که تمایل دارند حجم بخش زیرین چشم، گونه ها و اطراف چشم شان را افزایش دهند.
 • اشخاصی که دارای فرو رفتگی هایی در پیرامون چشم خود هستند که حاصل از وجود اسکار، جوش عمیق یا مشکلات مادرزادی می باشد.
 • کسانی که خواهان استفاده از تکنیک های تهاجمی جهت جوان سازی پوست خود نمی باشند و یا دکتر مورد نظرشان به هر علتی، مجوز انجام این روش ها را به آن ها نمی دهد.
 • افرادی که در پیشانی و اطراف چشم خود (در هنگام استراحت) خطوط مختلف مثل خط اخم دارند.
 • اشخاصی که دارای گودی و سیاهی زیر چشمان شان هستند.
 • کسانی که سن شان بیشتر از 18 سال می باشد.
 • افرادی که مبتلا به علایم پیری زودرس شده اند.
 • اشخاصی که دچار بیماری زمینه ای خطرناکی شده اند یا دکتر متخصص دارو های مصرفی آن ها را تایید کرده است.

کلام آخر

برخی از افراد به دلایل گوناگونی مانند افزایش سن و حتی شرایط محیطی دچار چین و چروک، پف، گودی زیر چشم و سیاهی زیر چشم شده اند که این افراد برای از بین بردن این مشکلات می توانند به بهترین متخصص پوست مراجعه کنند. جوانسازی دور چشم دارای روش های متنوعی می باشد که هرکدام عوارض و معایبی دارند. سعی کنید از بهترین روش برای از بین بردن مشکلات خود استفاده نمایید.

از شما بسیار سپاسگزاریم بابت همراهی ما تا پایان این مقاله، امیدواریم مطالبی که در اختیار شما قرار داده ایم برایتان مفید بوده باشند. در صورت داشتن هرگونه پیشنهاد و انتقاد، می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)