هزینه کاشت ریش

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه کاشت ریش آشنا کنیم. بسیاری از افراد با مشکل ریزش مو در ناحیه ریش و سبیل و ابرو و… مواجهه هستند که از این بابت رنج می برند و و برای آن ها نگران کننده است دوست دارند موهایی پرپشت داشته باشند اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی می توانند برای همیشه با ریزش موهای خود خداحافظی کنند و از داشتن موهای پر حجم لذت ببرند. کاشت ریش هم یکی از مواردی است که افراد می توانند با آن دارای ریش های پرپشت و زیبایی داشته باشند. برای آشنا شدن با کاشت ریش و هزینه کاتش ریش با ما همراه باشید.

کاشت ریش چیست ؟

جذابیت آقایان در داشتن ریش های پرپشت و پر حجم آن ها است که می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس در آن ها بشود و تاثیر زیادی در چهره آن ها داشته باشد. کاشت ریش روش پیوند مو اتس که پزشک مو ریش را با استفاده از روش استخراج واحد فولیکولی و ابزارهای خاص می کارد. کاشت ریش را می شود به هر روشی که باعث می شود یک ریش جدید شکل بگیرید و باعث تقویت ریش های جدید شود نسبت داد.برای این عمل پزشک موهای فرق سر را در ناحیه ای از صورت تک به تک می کارد.

کاشت ریش یک روش حساس است و برای ان باید از بهترین و جدید ترین روش کاشت مو کمک گرفته شود نتیجه عالی و تراکم بالا و حالت طبیعی برای افراد داشته باشد که باید از کاشت سوپر برای کاشت ریش استفاده کرد.

کاشت ریش چیست ؟

کاشت ریش چگونه انجام می شود ؟

قبل از کاشت ریش باید ناحیه اهدا کننده شسته شود که بهترین ناحیه برای اهدا پشت سر و دو طرف گوش است. این ناحیه توسط بی حسی، بی حس می شود و با استفاده از سوزن های مخصوص استخراج گرافت شروع می شود و بعد از پایان برداشت ناحیه هایی که مو برداشت شده ضد عفونی و بسته می شود. این مرحله امکان دارد بین 1 تا 3 ساعت طول بکشد. بنابراین مدت زمان انجام این مرحله به تعداد گرافت بستگی دارد.

مرحله بعد جاگذاری مو است که قبل از شروع این کار ناحیه هایی که گرافت ها کاشته می شود مشخص شوند. برش هایی کوچک روی پوست ایجاد می شوند و گرافت های مو با الگویی منظم بر اساس تراکمی که در ریش وجود دارد کاشته می شود. این مرحله بین 1 تا 3 ساعت زمان می برد. در بیشتر کاشت موها پزشک مو را از پشت سر بر می دارد که این نواحی را ناحیه اعطا کننده یا دهنده می گویند و آن را در قسمتی نیاز است می کارند. موهای این منطقه مقاوم هستند و قابلیت کاشت را دارند.

همه افراد موی کافی در این ناحیه دهنده ندارند و بعضی امکان دارد مو فرق سر نداشته باشند. موی بدن مانند بازوها، ران ها، قفسه سینه بهترین مورد برای برداشته شدن و کاشته شدن است. گاهی اوقات ممکن است بیمار مویی در این قسمت ها نداشته باشد اما هیچ ایرادی ندارد زیرا می توان از قسمت های صورت برداشت و در ناحیه دیگر صوت کاشت.

چرا بسیاری از افراد کاشت ریش انجام می دهند ؟

اکثر افراد دوست دارند ریش پرپشت و ضخیمی داشته باشند زیرا می تواند باعث ظاهر مناسب و افزایش اعتماد به نفس در آن ها شود. اما این موضوع برای همه افراد امکان پذیر نیست و امکان دارد بسیاری از آقایان دچار ریزش مو شده باشند. بعضی از افراد هم ممکن است به دلایلی مثل عملکرد هورمون ها و یا ارث از داشتن ریش محروم باشند. اما امروزه با پیشرفت علم می توان کاشت ریش انجام داد و از داشتن ریش های پرپشت و ضخیم لذت برد.

امروزه با روش هایی مثل سوپر کاشت یا SUT که برای کاشت مو و کاشت ابرو استفاده می شود صورت می گیرد و گرافت های مو در روش SUT با استفاده از دستگاه های پیشرفته از ناحیه اهدا کننده فولیکول های مو جدا شده و در ناحیه ریش که بخش دریافت کننده فولیکول های مو است کاشته می شود. برای اینکه نتیجه بهتری از کاشت خود داشته باشید باید به نکاتی که در زیر وجود دارد توجه کنید :

 • داشتن بانک مو مناسب
 • روش و تکنیک به کار رفته در جراحی
 • وسعت ناحیه ریزش و یا طاسی ریش
 • میزان مهارت و تجربه پزشک
 • پیگیری و مراجعه به مطب یا کلینیک بعد از عمل
 • رعایت دستور پزشک

کاشت ریش چیست ؟

دلیل ریزش کاشت ریش و سبیل

مشکلات ریش و سبیل در آقایان به سه دسته تقسیم می شود که عبارتند از : تعداد کمی از آقایان ریش و سبیل ندارند که دلیل آن مادرزادی، ژنتیکی یا اکتسابی است؛ بعضی از آقایان ریش و سبیل کامل دارند اما تراکم کم و موهای ضعیفی دارند که این افراد نمی توانند موهای خود را بلند کنند؛ بعضی از آقایان در برخی از ناحیه های صورت ریش ندارند اما بخش های دیگر از صورتشان تراکم خوبی دارد.

در بعضی از آقایان ضعف هایی در رشد موهایشان وجود دارد که باعث ریزش مو و کم پشت شدن موی آن ها می شود که باید به علت های آن ها پی ببرید. در ادامه با این موارد بیشتر آشنا می شوید :

عوامل ژنتیکی : 

یکی از دلایل کم پشت شدن موهای ریش و سبیل عوامل ارثی یا ژنتیکی است. اگر پدر یا پدر بزرگ شما ریش و سبیل پر پشتی داشتند برای شما هم این اتفاق صورت می گیرد اما اگر اینطور نباشد شما هم فاقد موهای پرپشت می شوید. برای این موارد دارویی وجود ندارد و باید دست به کاشت ریش زد. لوسیون ها، مزوتراپی، داروها و سرم ها نمی توانند باعث رشد ریش و سبیل شما شوند.

هورمون ها : 

یکی دیگر از دلایل کم پشتی موهای ریش و سبیل می تواند هورمون ها باشد. هورمون ها می توانند در رشد موهای ریش و سبیل شما تاثیر زیادی داشته باشند که آن تستسترون است. این هورمون یکی از هورمون های جنسی بدن است که به هورمون جنسی مردانه معروف است. خانم ها هم می توانند این هورمون را بسازند اما مقدار ترشح در آقایان بیشتر است.

تولید و ترشح هورمون تستسترون در دوران بلوغ آقایان بیشتر است به همین خاطر موی ریش و سبیل در دوران بلوغ آقایان پرپشت تر است. بعضی از افرادی که کاشت ریش انجام می دهند تستسترون کمتری تولید می کنند. این هورمون در پوست به هورمون DHT یا دی هیدرو تبدیل می شود. DHT اثرات تستسترون را روی فولیکول می گذارد اما یک هورمون موضعی است و مدت زیادی در بافت می ماند و تاثیر زیادی نسبت به تستسترون روی موها می گذارد.

آنزیمی به نام ۵ آلفا ردوکتاز در پوست ما وجود دارد که این هورمون را به DHT تبدیل می کند. برای درمان ریزش مو با الگوی مردانه از داروهای مهار کننده این آنزیم استفاده می شود. DHT برای ذافرادی که ریزش مو ارثی دارند باعث ریزش مو سر و افزایش مو در بدن می شود. به همین علت اگر این آنزیم کم باشد و یا تولیدات DHT کاهش پیدا کرده باشد موی سر پرپشت و موی صورت کمتر می شود. بعضی از افرادی که می خواهند کاشت ریش انجام دهند افرادی هستند که آنزیم 5 آلفا ردوکتاز را در بدن دارند. در بعضی مردان خون رسانی در گونه ضعیف تر از بخش های دیگر صورت است. به همین دلیل مواد مغذی و هورمون های کمتری به فولیکول این نواحی می رسد.

بیماری ها و آسیب ها : 

آسیب ها به پوست و بیماری های پوستی می تواند باعث طاسی موقت یا دائم در ناحیه های ریش شود که بعضی از آن ها عبارتند از : جای بخیه، شکستگی، سوختگی، زخم و اسکار، عمل های جراحی مثل جراحی ترمیم شکاف کام، فولیکولیت. ریزش ریش همیشه ناشی از موارد بالا دائمی نیست باشد که بهترین راه برای بهتر شدن شرایط کاشت ریش و سبیل است.

ریزش موی سکه ای یا آلوپسی آره آتا باعث ریزش و کم پشتی موهای ریش و سبیل می شود. ریزش مو در آلوپسی آره آتا موقتی است اما به صورت دوره ای تکرار می شود. طاسی های ناشی از آلوپسی آره آتا را نمی توان با کاشت درمان کرد.

سبک زندگی :

خواب کافی، غذای سالم، ورزش می تواند باعث کاهش استرس شود و در سبک زندگی تاثیر زیادی داشته باشد. این موارد برای سلامت عمومی بدن و رشد ریش اهمیت دارد. ویتامین ها و رژیم غذایی می تواند در رشد مو تاثیرگذار باشد. این ویتامین ها در خوراکی هایی مثل تخم مرغ ، آووکادو، شیر و ماهی پیدا می شود و باید در رژیم غذایی ما باشد.

دلیل ریزش کاشت ریش و سبیل 

اقدامات قبل از کاشت ریش

قبل از کاشت ریش برای اینکه نتیجه بهتری از کاشت داشته باشید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های قبل از کاشت ریش آشنا می شوید :

 • از نوشیدنی های کافئین دار مثل قهوه، چای، نوشابه خودداری کنید زیرا باعث افزایش خونریزی می شود.
 • استفاده از ویتامین سی یک هفته قبل از عمل می تواند التیام پوستی را به سرعت بهبود بخشد.
 • یک روز قبل از عمل از مصرف داروی فیناستراید خودداری کنید و تا 6 ماه بعد از خوردن آن دوری کنید.
 • سعی کنید 10 روز قبل از کاشت ریش از داروهای آسپیرین دار اجتناب کنید زیرا باعث رقیق شدن خون می شود.
 • 3 روز قبل از عمل نوشیدنی های الکلی و داروهای ضد التهابی مصرف نکنید.

اقدامات بعد از کاشت ریش : 

دوران نقاهت در کاشت ریش طولانی و سخت نیست و بعد از تمام شدن جلسات خبری از پانسمان نیست و فقط باید از آنتی بیوتیک موضعی برای پوشش ناحیه های گیرنده و بانک مو استفاده کنید. در ادامه به مراقبت های بعد از کاشت ریش می پردازیم :

 • ورم صورت بین 24 تا 48 ساعت بعد از کاشت کم می شود و 2 تا 4 روز بعد می‌خوابد.
 • روز بعد از کاشت باید صورت خود را با محلول ضدعفونی کننده مخصوص بشویید.
 • 3 ماه بعد از کاشت موهای کاشته شده می‌ریزند و طول می‌کشد تا موهای جدید رشد کنند. 1 سال باید صبر کنید تا نتیجه کاشت ریش را مشاهده کنید اما نتیجه اولیه از 4 تا 6 ماه بعد از کاشت دیده می شود.
 • امکان دارد برای پیشگیری از عفونت‌ها، به شما آنتی بیوتیک خوراکی بدهند. داروهای تجویز شده را در زمان مناسب و کامل استفاده کنید.
 • معمولاً بعد از سه روز همه زخم‌های کوچک بهبود می یابند.
 • چند ماه بعد از کاشت ریش و سبیل باید برای چکاپ به کلینیک بروید. با پرسنل کلینیک زمان را برای چکاب هماهنگ کنید.
 • در روز دوم باید صورت خود را با آب سرد و صابون مایع با pH ملایم بشویید.

هزینه کاشت ریش : 

کاشت ریش مثل مو در ظاهر آقایان می تواند نقش بسیار مهمی داشته باشد و باعث جذابیت و زیبایی مردان بشود. هزینه کاشت ریش به عوامل مختلفی مانند موقعیت جغرافیایی، جنس مو، تعداد گرافت های استخراج شده، وسعت ناحیه ریزش موهای ریش، تجربه و مهارت پزشک، روش های مورد استفاده، کلینیکی که در آن کاشت انجام می دهید و… بستگی دارد. برای اطلاعات بیشتر درباره هزینه کاتش ریش از کلینیکی که به آن مراجعه می کنید پرس و جو کنید.

 

برای آشنا شدن با قیمت کاشت ابرو به سایت مربوطه مراجعه کنید.

مزایای کاشت ریش

کنترل برای زیبایی :

شما می توانید هر مدلی که دوست دارید به ریش خود بدهید و اگر مدل خاصی مد نظرتان باشد طبق آن کاشت ریش انجام دهید.

حداقل درد : 

در کاشت ریش برش های در صورت شما ایجاد می شود که بسیار ریز هستند و دردی احساس نمی شود و برای این کار از بی حسی استفاده می شود. ممکن است برای زدن آمپول بی حسی درد ریز را احساس کنید.

بهبود سریع : 

در کلینیک های کاشت ریش امکان دارد بین 4 تا 5 ساعت زمان ببرد و بعد از گذشت چند روز تورم و قرمزی از بین برود. امکان دارد در یک جلسه کار انجام نشود و باید در دو جلسه انجام شود.

درمان واقعی : 

کاشت ریش تنها روشی است که موثر و دائم باشد.

اصلاح کردن ریش بعد از عمل : 

فولیکول های مو جدید دائمی کاشتن می شود به همین دلیل ریش به طور طبیعی رشد می کند و می توان آن را اصلاح کرد و به آن ها حالت داد.

به وجود آمدن عشق و جذابیت :

مطالعات نشان می دهد که خانم ها از آقایانی که ریش آن ها پرپشت و مرتب باشد خوششان می آید و برایشان جذابیت دارد و از لحاظ جنسی بیشتر جذب این افراد می شوند. آقایان هم آقایانی را که ریش بیشتری دارند را مرد می دانند و صحبت های آن ها تاثیر گذار تر است.

مزایای کاشت ریش 

کلام آخر

قبل از انجام کاشت ریش سعی کنید از افراد با تجربه کمک بخواهید و با اطلاعات کافی دست به انجام کاشت ریش بزنید. درباره هزینه کاشت ریش از کلینیک ها و پزشک ها سوال کنید و همه جوانب را در نظر بگرید. ممنون از اینکه تا ادامه مقاله هزینه کاشت ریش همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)