هزینه تزریق بوتاکس در کرج

ما در این مقاله قصد داریم شما را با هزینه تزریق بوتاکس در کرج آشنا کنیم. با افزایش سن برخی افراد دچار چین و چروک هایی در پوست خود می شوند. برای از بین بردن این چین و چروک ها و جوان سازی پوست روش های مختلفی وجود دارد. این روش ها شامل تزریق چربی، بوتاکس و انواع فیلر می باشد. اما بوتاکس به دلیل مزایای بی نظیری که دارد و مقرون به صرفه بودنش جزو روش های پر استفاده قرار می گیرد.

بوتاکس چیست

بوتاکس نام تجاری سم بوتولیسم است که برای فلج کردن عضلات پوست مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از افراد برای از بین بردن چین و چروک های پوستی خود به دنبال راه حل جدید هستند، اما از هزینه ها و مزایای آن بی خبرند. با این حال بزرگ ترین مزیت بوتاکس افزایش اعتماد به نفس است. با کمک بوتاکس شما جوان تر به نظر خواهید رسید و هم چنین این کار باعث می شود نسبت به خود احساس بهتری داشته باشید و همین امر پایه ای برای آغاز بهبود بخشیدن به سلامت روان شما است.

بوتاکس چیست

مزیت بوتاکس

با گذشت زمان همان طور که سن شما بالا می رود، در ناحیه پوست شما نیز چین و چروک هایی ایجاد می شود و این خود موجب کم شدن اعتماد به نفس و ناراحتی می شود. شما می توانید برای درمان این مشکل هزینه های زیادی صرف کنید و بخواهید آن را با لوازم آرایش گران قیمت پوشش دهید؛ اما این کار موقت است و مشکل شما را درمان نمی کند. پس قبل از آن بهتر است بوتاکس را مد نظر داشته باشید؛ با تزریق این عمل نه چندان گران، پوست شما صاف می شود و بهبود می یابد و باز هم اعتماد به نفستان بالا می رود و باعث می شود نسبت به خود حس بهتری داشته باشید.

بالا رفتن ابرو توسط بوتاکس

هم چنین اگر ابرو های شما با گذشت زمان دچار افتادگی شده باشند، بوتاکس درمان این مشکل است. زیرا مشکل بر پلک های شما و دامنه دیدتان تاثیر منفی می گذارد. با تزریق بوتاکس به ماهیچه های ابرو جهت شل کردن آن ها به صورت کنترل شده، می توان ابرو ها را بالا برده و باعث بالا تر رفتن پلک ها شود و همین دلیل باعث جوان و شاداب به نظر رسیدن شما می شود. همین کار نیز باعث رفع خطوط روی پیشانی می شود، این خطوط با گذشت زمان زیاد تر و دائمی می شوند. اما با کمک تزریق بوتاکس می توانید به رفع این مشکل کمک کنید. همچنین برای این کار باید پزشک کار بلد و با تجربه را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که تزریق بیش از حد بوتاکس باعث غیر طبیعی به نظر رسیدن صورت شما می شود.

درمان تعریق با بوتاکس

افرادی که با تعریق بیش از حد بدن خود مشکل دارند می توانند این مشکل را بدون مصرف ضد تعریق و آنتی پرسپیرانت های قدرت مند، با تزریق بوتاکس رفع کنند. تزریق بوتاکس در ناحیه زیر بغل که غدد تعریق در آن جا وجود دارد 5 دقیقه بیشتر طول نمی کشد. این تزریق ماده شیمیایی ای که باعث تحریک واکنش غدد تعریق می شود را مسدود می کند.

درمان میگرن

مدیریت میگرن نیز یکی از کار هایی است که بوتاکس انجام می دهد. هم چنین سازمان FDA بوتاکس را برای درمان میگرن تایید کرده است. تزریق بوتاکس در نواحی شقیقه ها، پیشانی، گردن و شانه ها که در آن قسمت حس تنش ایجاد می شود، باعث شل شدن عضلات آن محل شده و تنش و فشار موجود روی سیستم عصبی را کاهش می دهد و هم چنین باعث مسدود شدن گیرنده های درد می شود.

سن مناسب برای تزریق بوتاکس

برای تزریق بوتاکس متقاضیان جوان به منظور جلو گیری از بیشتر و دائمی شدن چین و چروک ها اقدام به تزریق بوتاکس می کنند. به همین دلیل متخصصان نمی توانند سن معینی را برای این تزریق مشخص کنند. زیرا این کار به حالات صورت و انتخاب شما بستگی دارد. وقتی در سنین پایین تر اخم می کنیم یا ابرو هایمان را بالا می بریم، یا به هم نزدیک می کنیم، چروک هایی در آن ناحیه ایجاد می شود که با بالا رفتن سن و گذشت زمان به آرامی این خطوط دائمی می شوند.

ایمن بودن بوتاکس با تزریق درست

تصور این که ورود سوزن به پیشانی، ابرو و یا بین دو چشم وارد می شود کمی ترسناک است. اما خیالتان از این بابت راحت باشد. زیرا بوتاکس در سال 1989 توسط اتحادیه غذا و دارو FDA تایید شده است و هم چنین بسیار رایج است و متقاضیان زیادی دارد. این محصول به طور گسترده برای مصارف زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد، اما در بسیاری از موارد، بوتاکس کاربرد درمانی نیز دارد. درمان مشکلاتی چون افتادگی پلک و میگرن های مزمن و همچنین تعریق زیاد از جمله کاربرد های بوتاکس است. در سال 2002 نیز بوتاکس برای مصارف زیبایی تایید شد و از آن زمان به بعد میلیون ها نفر به صورت ایمن و مفید از این تزریق بهره برده اند. لازم به ذکر است که بوتاکس زمانی ایمن خواهد بود که توسط پزشک با تجربه و در کلینیک معتبر انجام شود.

هم چنین برخی انتقادات بیان می کنند که بوتاکس سبب از دست رفتن تمام حالات صورت می شود و شما هنگام خندیدن، عصبانیت یا ناراحتی نمی توانید عضلات صورت خود را تکان دهید و مصنوعی می شوید. باید بگویم درست است که با تزریق بوتاکس حرکات صورت شما محدود می شود، اما تا هم چنان اجازه واکنش نشان دادن را به شما می دهد. بوتاکس باعث آرام کردن ماهیچه های صورت که عامل تشکیل چروک ها هستند می شود؛ بوتاکس چروک های گوشه چشم، چروک های میان دو ابرو و روی پیشانی را از بین می برد و بر ماهیچه های نواحی دیگر صورت که فعال هستند، تاثیر نمی گذارد.

ایمن بودن بوتاکس با تزریق درست

سوالات رایج درمورد بوتاکس

بوتاکس چگونه باعث رفع چین و چروک می شود؟

زمانی که بوتاکس به عضله ای تزریق می شود، توانایی انقباض آن ناحیه کاملا یا تقریبا متوقف می شود. وقتی که عضله کمتر از قبل منقبض شود، پوست آن ناحیه نیز کم تر دچار چین و چروک می شود؛ در این هنگام خط و خطوط ریز پوستی از بین می رود و به مرور زمان هر گونه چروک موجود روی پوست کاهش یافته و از بین می رود.

توجه داشته باشید که بیشترین نوع چین و چروک که با بوتاکس درمان می شوند، خط و خطوط پنجه کلاغی دور چشم، چروک پیشانی، خط اخم و خطوط روی بینی است.

آمادگی برای تزریق بوتاکس

پیش از تزریق بوتاکس فرد می تواند تا حدود زیادی روتین و فعالیت های روزانه خود را انجام دهد. اما توصیه متخصصان این است قبل از تزریق چندین نکات را رعایت کنند. اول این که از 3 روز قبل از مصرف مسکن پرهیز کنید. در این 3 روز هیچ گونه دارو ضد التهاب و رقیق کننده خون مصرف نشود. زیرا مصرف این دارو ها پیش از تزریق باعث کبودی در اطراف ناحیه تزریق می شود.

آیا بوتاکس درد دارد؟

در این درمان از سوزن برای تزریق استفاده می شود که ممکن است گاهی منجر به درد شود، اما می توانید از پزشک بخواهید که از پماد های بی حسی برای شما استفاده کند؛ با این کار درد و ناراحتی شما کامل از بین خواهد رفت.

نوع بی حسی در بوتاکس

به دلیل نازک بودن سوزن بوتاکس، اکثر افراد به بی هوشی یا بی حسی نیاز پیدا نمی کنند. اما با این حال برخی افراد ترجیح می دهد 30 دقیقه قبل از تزریق در محل مورد نظر یخ بگذارند و یا از پماد های مسکن استفاده کنند. این کار باعث می شود حس سوزش خفیف حین تزریق را کامل از بین برود.

مدت زمان تزریق

تمام مدت درمان از زمان وارد شدن بیمار به داخل مطب تا زمانی که خارج می شود یک الی دو ساعت به طول می انجامد که بسته به گستردگی درمان است.

مدت زمان دیدن نتایج بوتاکس

به طور طبیعی پس از 1 الی 3 روز می توان نتایج درمان را دید. در این مدت خطوط ریز و چین و چروک ها از بین خواهند رفت و پوست صاف تر خواهد شد.

هم چنین دوام تزریق بوتاکس بین 4 الی 6 ماه است. پس از گذشت این مدت عضلات باز فعالیت خود را آغاز خواهند کرد. اگر از ظاهر فعلی خود راضی باشید دیگر نیازی به تزریق دوباره نخواهید داشت، اما در غیر این صورت و اگر بخواهید نتایج تزریق باقی بمانند باید این تزریق را 2 الی 3 بار در سال ترمیم کنید.

عوارض های بوتاکس

گفتنی است که در اکثر مواقع عوارض جانبی ای مشاهده نمی شود، اما در برخی موارد ممکن است شما شاهد عوارضی نظیر کبودی، قرمزی و یا ورم در ناحیه تزریق، در موارد نادر عوارضی خون ریزی، درد، تب، سرفه، گلو درد، خواب آلودگی و… باشید.

آیا بوتاکس خطر دارد؟

بوتاکس سمی بسیار قوی حتی در دوز های پایین است. بوتاکس تحت آزمایشات بسیار زیادی قرار گرفت و در بیش از 100 کشور تایید شده است.  توجه داشته باشید دوزی که به بیمار تزریق می شود مقدار بیشترش حاوی آب نمک است و صرفا مقدار کمی از سم رقیق شده در آن وجود دارد. هم چنین بوتاکس اگر توسط پزشک متخصص و مجرب تزریق شود بسیار ایمن است.

آیا بوتاکس خطر دارد؟

کاربرد های تزریق بوتاکس

کاربرد های بوتاکس صورت و گردن شامل موارد زیر است:

 • بر طرف کردن خط و خطوط پیشانی
 • بر طرف کردن خط اخم ( ما بین دو ابرو )
 • بالا بردن و شکل دادن ابرو
 • بر طرف کردن خطوط دور چشم
 • بالا بردن نوک بینی
 • بالا بردن گوشه لب ها
 • محو کردن خطوط دور لب
 • کم کردن عمق چال چانه
 • بهبود پوست پرتغالی شدن در ناحیه چانه
 • از بین بردن خطوط عرض و عمودی گردن

هزینه تزریق بوتاکس در کرج و عوامل موثر بر آن

در حقیقت، قیمت تزریق بوتاکس در کلینیک های مختلف کاملاً متفاوت است. قیمت دقیق زمانی مشخص می شود که در جلسه مشاوره کلینیک شرکت کنید. با شرکت در این جلسات، پزشک شرایط پوستی شما را بررسی کرده و در رابطه با انتظارات شما صحبت می کند. در این قسمت عوامل موثر بر تزریق بوتاکس آورده شده است:

 • برند بوتاکس: در حقیقت، برندهای مختلفی در سراسر جهان محلول بوتاکس را تولید می کنند. قیمت هر یک از این برندها از لحاظ کیفیت مواد سازنده و کشور تولید کننده کاملا متفاوت هستند. قطعاً به هر میزان که کیفیت محلول بوتاکس بیش تر باشد عوارض احتمالی آن کاهش یافته و نتیجه اثربخشی را خواهد داشت.
 • حجم بوتاکس تزریق شده: مقدار محلول مورد استفاده نیز از دیگر پارامترهای موثر در قیمت تزریق بوتاکس است. هر میزان که ناحیه مورد نظر برای تزریق بوتاکس وسیع تر باشد و هر قدر که عمق و شدت چین و چروک ها بیش تر باشد مقدار بوتاکس بیش تری برای آن ناحیه نیاز است. به یاد داشته باشید که در جلسات مشاوره و معاینه قبل از تزریق نمی توان مقدار دقیق بوتاکس را اندازه گیری کرد. زیرا ممکن است در حین عمل ناحیه ای پیدا شود که به محلول بیش تر نیاز داشته باشد.
 • ناحیه مورد نظر برای تزریق: طبیعتاً با افزایش سن افراد دچار چین و چروک هایی در ناحیه پیشانی، اطراف چشم، لب، گونه ها و چانه می شوند. این دسته از افراد برای جوانسازی پوست صورت خود باید بر حسب ناحیه مورد نظرف هزینه های متفاوتی را بپردازند. برای مثال هزینه تزریق بوتاکس در ناحیه پیشانی و گونه بسیار بیش تر از ناحیه خط اخم است.
 • تخصص و مهارت پزشک: یکی از فاکتورهای مهمی که در تعیین هزینه نهایی تزریق بوتاکس تاثیر دارد، تخصص و مهارت پزشک است. قطعاً به هر میزان که پزشک متخصص تجربه و مهارت بیش تری در این زمینه داشته باشد، دستمزد بیش تری نیز خواهد داشت. با توجه به این که تزریق بوتاکس می تواند بر روی چهره و زیبایی شما تاثیر بسزایی داشته باشد بهتر است در انتخاب بهترین پزشک کوتاهی نکنید.
 • کلینیک زیبایی: امروزه کلینیک های زیبایی بسیار زیادی در سطح کشور فعالیت می کنند. اما تمامی آن ها استانداردهای مربوط به تزریق بوتاکس را ندارند. در اولین قدم باید مجوزهای مربوطه از وزارت بهداشت و درمان را چک کنید. مراکز انتخابی شما باید از بهترین و پیشرفته ترین دستگاه ها و تجهیزات روز دنیا استفاده کند. طبیعتاً هزینه های مربوط به کلینیک های معتبر و شناخته شده بیش تر از یک کلینیک جدید و بدون مجوز خواهد بود.

آیا بیمه هزینه  تزریق بوتاکس را پوشش می دهد؟

خیر با توجه به این که تزریق بوتاکس جزوی از درمان های زیبایی به شمار می رود، بیمه هیچ تعهدی نسبت به پرداخت این موارد ندارد. البته بهتر است اطلاعات دقیق در این رابطه را از شرکت های بیمه دریافت کنید. چرا که هر یک از این شرکت ها قوانین خاصی را برای این منظور دارند. توجه داشته باشید که تزریق بوتاکس یکی از به صرفه ترین راه های جوانسازی پوست به شمار می رود.

تزریق مجدد بوتاکس

در برخی مواقع پزشک متخصص تشخیص می دهد که تزریق بوتاکس باید در چند جلسه انجام شود. این امر بستگی به عمیق بودن چین و چروک ها دارد. هم چنین یکی دیگر از عوامل موثر در تعیین هزینه تزریق بوتاکس، تعداد جلسات درمانی می باشد. هر چه تعداد جلسات بالا تر باشد به میزان هزینه نیز اضافه می شود. هر چند که در برخی مواقع در همان یک جلسه تزریق انجام می شود.

هزینه‌ های قبل و بعد از تزریق بوتاکس

برای این که پزشک از جنس پوست شما مطلع شود باید قبل از تزریق آزمایشاتی را انجام دهید. این آزمایش ها به تشخیص پزشک بوده و در مواقعی نیاز به انجام آن است که بیمار به دلیل استرس و ترس از عمل درخواست بی هوشی داشته باشد. هر چند این قضیه به ندرت پیش می آید، زیرا 90 درصد عمل ها بدون انجام بی هوشی و استفاده از بی حسی صورت می گیرد.

هزینه تزریق بوتاکس بعد از عمل نیز بستگی به شدت کبودی‌ها و قرمزی پوست دارد. اگر فرایند عمل طول کشیده باشد، ممکن است پزشک دارو های تقویتی تجویز کند که مصرف آن‌ ها به کاهش تورم و بهبودی پوست کمک کند. بهتر است، قبل از مراجعه به کلینیک از افرادی که تجربه انجام این عمل را داشته‌ اند پرس و جو کنید تا از سایر هزینه‌ های احتمالی مطلع شوید.
درمان بوتاکس نیز مانند سایر درمان‌ ها از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در حقیقت قیمت درمان بستگی به عوامل متغیر بسیاری دارد. به عبارت دیگر این عوامل در افراد مختلف تغییر می‌کند.

آیا بوتاکس ارزش هزینه کردن دارد؟

لازم به ذکر است که سالانه بیش از یک میلیون نفر به مصرف کنندگان بوتاکس افزوده می شوند. محبوبیت این درمان نشان دهنده رضایت مردم است و ارزش هزینه کردن نیز دارد.

آیا بوتاکس ارزش هزینه کردن دارد؟

کلام آخر

از شما دوستان عزیز نهایت تشکر را داریم که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید؛ نظرات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید. در صورت داشتن هر گونه سوال در ارتباط با هزینه تزریق بوتاکس در کرج با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)