هزینه مزوتراپی مو

بسیاری از افراد به دلیل توجه به موهای خود سمت مزوتراپی مو می روند که هزینه مزوتراپی مو یکی از مهم ترین مسائل برای انتخاب این روش است ، امروزه همه افراد خواهان حفظ زیبایی و جوانی پوست خود هستید. در این دوره علم پزشکی پیشرفت زیاد و چشم گیری داشته است، و گزینه های پی در پی را برای جوان سازی  پوست و مراقبت از پوست یش روی ما می گذارد.

هزینه مزوتراپی چقدر است ؟

نمی توان به صورت دقیق گفت که هزینه مزوتراپی مو چقدر است؟ زیرا هنگامی که شما به یک کلینیک معتبر و به یک پزشک با تجربه، مجرب، خوب و متخصص مراجعه نمایید قطعا هزینه مزوتراپی مو بیشتر می شود اما هنگامی که به پزشک متخصص مراجعه نکنید هزینه مزوتراپی مو کمتر می شود، البته هزینه مزوتراپی مو به منطقه نیز بستگی دارد. هر چه به مرکز شهر نزدیک تر باشد هزینه مزوتراپی مو بالا تر می رود.

یکی دیگر از چیز هایی که در هزینه مزوتراپی مو تاثیر بسیاری دارد تعداد جلسات مورد نیاز شما عزیزان است که پزشک آن را تعیین می کند و تعداد جلسات انجام مزوتراپی هم بر اساس وضعیت و گستردگی ناحیه مورد درمان تعیین می‌گردد. در وضعیتی که ناحیه‌ی مورد نظر وسعت کمتری داشته باشد به طور بدیهی نیاز به تزریقات کم‌تری از مزوتراپی وجود دارد در نتیجه هزینه آن کمتر است .

هزینه مزوتراپی چقدر است ؟

مزایای استفاده از مزوتراپی مو

 • حداقل میزان درد
 • بدون خونریزی
 • عدم نیاز به گذراندن دوره نقاهت طولانی
 • قیمت مقرون به صرف نسبت به روش‌های دیگه رشد و بازیابی مو
 • برخورداری از نتایج دائمی در اغلب موارد استفاده از این روش
 • عدم نیاز به جراحی، روشی ایمن‌تر نسبت به پیوند و کاشت مو
 • عدم بروز عوارض جانبی یا حساسیت
 • بدون نیاز به استفاده از بی‌حسی موضعی یا بی‌هوشی کامل

هزینه مزوتراپی مو چقدر است ؟

اگر به این نکته توجه داشته باشیم که رشد روز افزون ریزش موی آندروژنیک در خانم ها و همچنین خانم ها، بسیار زیاد است، افراد می توانند از روش مزوتراپی مو استفاده کنند، اما اکثر کسانی که می خواهند مزوتراپی مو انجام دهند بیشتر نگران هزینه مزوتراپی مو هستند، و فکر می کنند که هزینه زیادی دارند. هنگامی که ریزش مو در بخش های مختلف سر تنها منجر به خالی و کم‌پشت شدن موهای ناحیه‌ی موردنظر شده باشد به طور بدیهی نیاز به تزریقات کم‌تری از مزوتراپی مو وجود دارد، نسبت به وضعیتی که در آن ریزش موهای سر منجر به بروز طاسی در ناحیه‌ی گسترده‌ای در سر می‌شود. در نتیجه هر چه وضعیت ریزش و طاسی سر وخیم‌تر باشد، مسلما هزینه نهایی مزوتراپی مو نیز دست‌خوش تغییرات افزایشی خواهد شد.

ترکیبات تزریق در مزوتراپی مو

در کل ترکیب هایی که در تزریق مزوتراپی مو تشکیل می شود از مواد های مغذی مورد نیاز برای تقویت خون‌رسانی و تغذیه فولیکول‌های موی سر انجام می شود که با هدف شادابی و درخشش بیشتر مو به پوست سر تزریق می‌شود. علاوه بر آن ترکیب های موجود در مزوتراپی مو که شامل رنگدانه‌هایی هستند که از سفیدی زودرس موی سر جلوگیری می‌کنند. اما اگر بخوایم به بررسی جزئی‌ترِ هر یک از این ترکیبات بپردازیم، ماده‌ی تزریقی عمدتا شامل این عناصر می‌شود:

 • اَسِتیل تِتراپِتاید (Acetyl tetrapeptide-3)
 • بافلومِدیل (Buflomedil)
 • مینوکسیدیل (Minoxidil)
 • فیناستِراید (Finasteride)
 • داستِراید (Dutasteride)
 • بیوتین (ویتامین B7؛ Biotin)
 • سیلیسیوم اُرگانیک (Organic Silicium)
 • انواع ویتامین‌های موردنیاز

هزینه‌ی مزوتراپی مو : 

قیمت تمام شده به تعداد جلسات درمانی، دوز داروی تزریقی، ترکیب محلول مزوتراپی و مواردی از این دست بستگی دارد. در جلسه‌ی مشاوره همه نکاتی را که مهم  است برای شما توضیح داده خواهد شد و پزشک با معاینه‌ی پوست سر شما، تعداد جلسات، تزریق‌ها و هزینه‌ی دقیق را به شما اعلام می‌کند.

مزوتراپی چیست ؟

اولین سوالی که به ذهن افراد می آید این است که مزوتراپی چیست؟ در ادامه مقاله می خواهیم به این موضوع به پردازیم.
مزوتراپی در ابتدا برای آرام کردن درد مورد استفاده قرار می گرفت، اما میشل پیستور، پزشک فرانسوی در سال 1952 از این روش در پزشکی زیبایی استفاده کرد و بعد از آن این روش در ایالات متحده و سایر مناطق جهان محبوبیت فراوانی پیدا کرد.
به زبان ساده تری می توان گفت مزوتراپی یعنی درمانی کم تهاجمی است که در آن از تزریق ویتامین ها، آنزیم ها، هورمون ها و عصاره های گیاهی  به مزودرم لایه ی میانی پوست  برای جوان سازی و سفت شدن پوست و همچنین از بین بردن چربی اضافی استفاده می شود. در واقع این روش بر پایه ی اصلاح گردش خون و کاهش مواردی مانند التهاب که از دلایل آسیب به پوست هستند، استوار است. مزوتراپی توسط آکادمی ملی پزشکی فرانسه در سال 1986 به عنوان بخشی از طب سنتی شناخته شد. روزانه، هزاران پزشک در سرتاسر جهان از مزوتراپی برای کمک به ده ها هزار بیمار استفاده می کنند.

هزینه مزوتراپی مو چقدر است ؟

معرفی انواع روش های مزوتراپی مو

معمولاً پزشکان از روش های مختلفی برای انجام مزوتراپی مو استفاده می کنند. انتخاب هر یک از این روش ها با توجه به نظر پزشک و شرایط بیمار بستگی دارد. در ادامه هر یک از انواع روش مزوتراپی مو شرح داده شده است:

مزوتراپی آلوپاتیک

در حال حاضر، متخصصان از روش های بسیار متنوعی برای درمان ریزش مو استفاده می کنند. انتخاب هر یک از این روش ها بر اساس شرایط مالی و نتیجه مورد انتظار مراجعه کننده بستگی دارد. مزوتراپی آلوپاتیک روش درمانی است که برای اثرگذاری طولانی مدت طراحی شده است؛ به همین خاطر نتیجه آن فوراً قابل مشاهده نخواهد بود.

محلول مورد استفاده در مزوتراپی آلوپاتیک شامل انواع ویتامین ها، مواد معدنی، آلاستیک، کلاژن، گشاد کننده عروق و… می باشد. پزشکان پس از بررسی دقیق مو و شرایط پوست سر و مشکلات آن، موقعیت صحیح و نتایج مورد نظر را تعیین می کنند. در نهایت پزشک برای تزریق این محلول از سرنگ های مزوتراپی مو استفاده می کند.

مزوتراپی هومیوپاتی

محلول مورد استفاده در مزوتراپی هومیوپاتی، تنها حاوی عصاره های گیاهی هستند که با محلولی از آب ترکیب شدند. بدین ترتیب در این محلول از روغن و سایر اجزای شیمیایی استفاده نشده است. این ترکیبات پتانسیل بدن را برای بهبود شرایط مو و پوست سر تشدید می کند. استفاده نادرست از این محلول باعث می شود که تاثیر مثبتی نداشته باشد. همچنین بیش تر افراد با استفاده از این تکنیک نتایج مثبتی را مشاهده نمی کنند. به همین خاطر نباید پس از اولین استفاده، انتظار نتایج قابل توجهی را داشت.

مزوتراپی مو چگونه انجام می شود؟

در حقیقت فرآیند مزوتراپی با استفاده از ابزارهای مختلفی انجام می شود. برای انجام مزوتراپی شما باید برای تحمل درد احتمالی و  عوارض جانبی احتمالی آن آمادگی داشته باشید. با این که احتمال بروز عوارض جانبی مزوتراپی مو، بسیار کم است اما بهتر است قبل از انجام آن با پزشک خود در رابطه با این موضوع مشورت کنید. یکی از روش های محبوب مورد استفاده توسط متخصصان تزریق سرنگ مزوتراپی به پوست سر است. برای این کار  سوزن های مخصوصی استفاده می شود. زیرا در مزوتراپی مو باید سوزن های بسیار ظریف مشابه سوزن انسولین استفاده شود. در ادامه هر یک از انواع روش های مزوتراپی شرح داده شده است:

استفاده از تفنگ مزوتراپی

استفاده از تفنگ مزوتراپی برای تزریق محلول به سر، به دقت بسیار بالایی نیاز دارد. زیرا عملکرد غیر حرفه ای و نادرست می تواند باعث بروز آسیب های جزئی در ناحیه سر شود. به همین خاطر قبل از پذیرش چنین رویه ای باید جوانب مثبت و منفی آن  را در نظر داشته باشید. به یاد داشته باشید که قبل از انجام مزوتراپی مو باید در رابطه با سوابق پزشکی بیمار و تجربه او در این زمینه تحقیق کنید.

استفاده از غلطک مزوتراپی مو

در حال حاضر، غلطک مو وسیله ویژه برای تقویت مو و پوست سر به شمار می رود. در بسیاری از کاربردهای سرم های مزوتراپی مو از این وسیله استفاده می شود. این ابزار، شامل تعداد بسیار زیادی سوزن ظریف و نازک است که در یک درام مشترک قرار گرفته اند. برای استفاده راحت تر آن توسط متخصص این وسیله به دسته ای وصل شده است. استفاده از این ابزار به دلیل راحتی و سهولت استفاده از آن در بسیاری از عمل های زیبایی به کار گرفته می شود.

فواید مزوتراپی چیست ؟

مزوتراپی در درمان بسیاری از اختلالات و وضعیت های پوستی کاربرد دارد؛ از جمله:

 1. کاهش سلولیت های پوستی
 2. جوان سازی یا تجدید پوست با تحریک تولید کلاژن
 3. محو کردن چروک و خطوط پوست
 4. محکم کردن پوست شل و آویزان
 5. روشن کردن رنگدانه های پوست
 6. درمان آلوپسیا نوعی ریزش مو
 7. از بین بردن چربی های شکم، پا و ران، بازو و صورت
 8. از بین بردن علائم کشیدگی (ترک) پوست

 

یکی از کارایی های مزوتراپی این است که می تواند به کاهش لک ها و چروک ها بهبود ظاهری پوست کمک کند و آن را برطرف کند. مزوتراپی همچنین می تواند رای رفع مشکلات رنگدانه، درمان جای زخم و آکنه در ترکیب با سایر روش های کلینیکی دیگر مانند بوتاکس یا فیلر ها استفاده شود تا تاثیر آن ها افزایش یابد. مزوتراپی در افزایش گردش خون و از بین بردن مواد مضری که در اثر افزایش سن در پوست بوجود می آیند نیز موثر است.

محتویات محلول مزوتراپی چیست ؟

محلول هایی که با  استفاده از مزوتراپی به پوست تزریق می شود، ترکیب های ثابتی ندارند و بسته است  دلیل انجام، ترکیبی از فاکتور ها و مواد موثره است؛ مانند:

 1. فاکتور های رشدی مانند فاکتور رشد اپیدرمال، فاکتور رشد پایه فیبروبلاست و یا فاکتور رشد انسولین
 2. پپتید های پروتئینی و پپتید های مس
 3. رتینول، آسکوربیک اسید، گلوتاتیون و آنتی اکسیدانت های قدرتمند که مستقیما محرک عوامل بازسازی کلاژن و کاهش دهنده رنگدانه ها هستند.
 4. هیالورونیک اسید به منظور جوان سازی و تجدید بافت پوست
 5. ترکیبات روشن کننده و درخشان کننده برای کاهش رنگدانه های پوستی
 6. آنتی بیوتیک ها برای رفع التهاب
 7. هورمون هایی مانند کلسی تونین و تیروکسین
 8. ویتامین ها و مواد معدنی
 9. عصاره های گیاهی

مزوتراپی چگونه به جوان سازی پوست کمک می کند ؟

برای بسیاری از افراد سوال است که هزینه مزوتراپی مو چقدر است و مزوتراپی چگونه به جوان سازی پوست کمک می کند؟
مزوتراپی با وارد کردن فاکتور های رشد به پوست، فیبروبلاست ها را به سمت تولید کلاژن تحریک می کند. کلاژن یکی از عوامل اصلی استحکام بافت پوست است و با افزایش آن اثرات پیری مانند چین و چروک ها یا خستگی به تدریج کاهش می یابد.

برای جوان سازی پوست، مزوتراپی را از چند سالگی باید آغاز کرد ؟

پیری پوست یک روند کاملا عادی، طبیعی و تدریجی است که پس از گذشت ۳۰ یا ۴۰ برای تمامی افراد رخ می دهد و گاهی ممکن است از اواسط سن ۲۰ سالگی آغاز شود، در طول این فرایند تولید کلاژن در داخل پوست کند می شود، والاستین ماده ای که باعث می شود پوست انعطاف پذیر باشد، را کاهش می دهد.

کاربرد‌های مزوتراپی مو

 • پیشگیری از ریزش موی آندروژنیک – Androgenic –  یا همان الگوی طاسی مردانه
 • توقف ریزش موی سر و بازیابی رشد در نواحی تزریق
 • افزایش سطح رویش و تغذیه‌ی بهتر مو در حالت طبیعی
 • پیشگیری از ریزش موی سکه‌ای در نواحی مختلف سر
 • درمان ریزش موی سکه‌ای مادرزادی یا هورمونی
 • بازیابی رشد موی سر در نواحی طاس که فولیکول‌های مو در حال استراحت یا خواب هستند.

تاثیرات موقتی مزوتراپی مو :

اگر بنا به هر دلیلی پس از انجام کامل دوره مزوتراپی مو و انجام کلیه تزریق‌ها، تغذیه‌ی فولیکول های مو به صورت طبیعی به حالت عادی و موردنیاز برای رشد مجدد مو برنگشت؛ ادامه روند تغذیه و تقویت فولیکول به صورت مصنوعی، با استفاده از تزریق‌های مزوتراپی در طولانی مدت، قادر به ایجاد تاثیری طولانی و بعضا مادام‌العمر در پیشگیری از ریزش مو و بازیابی رشد موهای سر از فولیکول های سالم خواهد بود.

مزایای استفاده از مزوتراپی مو

انجام مزوتراپی به چه صورت است ؟

در طی انجام مزوتراپی مو یک سری تزریق های متوالی دارد که آن تزریق ها به وسیله یک سوزن کوتاه مخصوص متصل به یک دستگاه مکانیکی، انجام می شود، آن موادی که تزریق می شود در اعماق مختلف پوست از یک تا چهار میلی متر و بسته به دلیل انجام مزوتراپی انجام می شود. اصولا پزشک هایی که مزوتراپی انجام مزوتراپی می دهند سوزن را به صورت زاویه دار وارد پوست می کند و در هر تزریق قطره کوچکی از محلول به پوست وارد می شود.

مزایای استفاده از مزوتراپی مو

 • حداقل میزان درد
 • بدون خونریزی
 • عدم نیاز به گذراندن دوره نقاهت طولانی
 • قیمت مقرون به صرف نسبت به روش‌های دیگه رشد و بازیابی مو
 • برخورداری از نتایج دائمی در اغلب موارد استفاده از این روش
 • عدم نیاز به جراحی، روشی ایمن‌تر نسبت به پیوند و کاشت مو
 • عدم بروز عوارض جانبی یا حساسیت
 • بدون نیاز به استفاده از بی‌حسی موضعی یا بی هوشی کامل

کلام آخر

در این عنوان با توضیح مبحث های مختلف مربوط به هزینه مزوتراپی مو سعی در پاسخ به پرسش‌های شما داریم. امید بر این است که شما عزیزان به پاسخ سوال های خود با خواندن این مقاله دست یابید. اگر نظر یا پیشنهادی داشتین نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)