هزینه کاشت مو به روش SUT

هزینه کاشت مو به روش SUT چقدر است؟ به طور کلی، هزینه کاشت مو به تعداد موهایی که نیاز است کاشته شود و کیفیت مراحل کاشت مو بستگی دارد. همچنین تجربه و مهارت پزشک هم می تواند بر روی هزینه این روش کاشت تاثیرگذار باشد. معمولا پزشکانی که به صورت حرفه ای در این زمینه فعالیت می کنند، برای انجام کاشت مو هزینه بیشتری در نظر می‌گیرند. در صورتی که می خواهید از هزینه کاشت مو به روش SUT با خبر شوید، ابتدا باید به متخصص مراجعه کنید و او با بررسی های انجام شده میزان هزینه را مشخص کند.

همانطور که می دانید، کاشت مو یکی از موثرترین روش‌ها برای رفع مشکل ریزش مو و طاسی سر است که با استفاده از روش‌های مختلف انجام می‌شود. یکی از این روش ها کاشت مو به روش SUT است که با تکنولوژی بسیار پیشرفته روند پیوند مو را با کمترین عارضه به نتیجه می رساند. در واقع با استفاده از روش SUT کاشت مو دیگر نیازی به جراحی ندارد و هیچ جای اسکار و برشی باقی نمی‌ماند. چراکه برداشت مو توسط دستگاه تمام اتوماتیک و زیر نظر متخصص حرفه ای انجام می شود.

با شرایطی که این روش برای کاشت مو فراهم می کند، خیلی ها دوست دارند بدانند هزینه این روش چقدر است. اما قبل از این که بدانید دقیقا هزینه روش کاشت مو به روش SUT به چه میزان است، باید نسبت به این روش آگاهی کامل به دست آورید و نکات مهم آن را بدانید.

کاشت مو به روش SUT چیست ؟

همانطور که گفتیم کاشت مو به روش SUT جزء یکی از جدیدترین روش های کاشت مو در حال حاضر است که توسط دستگاه کاملا اتوماتیک انجام می شود بنابراین سرعت دستگاه باعث می‌شود کاشت مو تنها با یک جلسه صورت گیرد و تعداد بیشتری فولیکول مو کاشته شود. بنابراین هزینه کاشت مو به روش SUT نسبت به روش های دستی ارزان تر است.

آیا کاشت مو به روش SUT بهترین روش است ؟

انتخاب کاشت مو به روش SUT به عنوان بهترین روش کاشت مو کار درستی نمی باشد. چراکه روش مناسب تنها توسط متخصص انتخاب می شود. او با بررسی شرایط و میزان طاسی سر بهترین و در واقع مناسب ترین روش کاشت مو را برای شما انتخاب می کند تا این روش زیباسازی نتیجه ایده آلی به همراه داشته باشد و کمترین عارضه شما را تهدید کند. البته روش های کاشت مو در سال اخیر تحولات چشمگیری داشته اند تا برداشت و کاشت فولیکول ها با حداقل ترین تهاجم انجام شود و هیچ عوارض جانبی به همراه نداشته باشند. دلیل این که کاشت مو متناسب با شرایط فرد انتخاب می شود این است که این عمل بهترین نتیجه را با کمترین عارضه و هزینه مناسب به ارمغان آورد. عوامل مختلفی مانند میزان طاسی سر، وضعیت بانک مو و وضعیت خوب شدن زخم ها، میزان تراکم مورد نیاز، انعطاف پذیری پوست و غیره بر روی انتخاب یک روش مناسب تاثیرگذار است که تمام این موارد توسط متخصص پوست مورد برسی قرار می گیرد.

کاشت مو به روش SUT چیست ؟

چه کسانی می توانند این روش را انجام دهند؟

کسانی که برای کاشت مو به روش SUT انتخاب می‌شود که معمولاً شرایط گفته شده در زیر را دارند:

 • طاسی پس از ضربه
 • طاسی سر بعد از سوختگی
 • طاسی بعد از گذراندن دوره شیمی درمانی
 • طاسی بخاطر انجام جراحی
 • طاسی با ریزش مو مردانه
 • نواقص مو در نواحی مانند ابرو، مژه، سبیل و ریش
 • نواقص مو در نواحی تناسلی

چگونگی کاشت مو به روش SUT

کاشت مو با انتخاب هر روش طی مراحل خاصی انجام می‌شود. مراحل کاشت مو به روش SUT شامل موارد زیر می باشد:

مرحله اول برداشت فولیکول های مو با استفاده از دستگاه:

در این مرحله برداشت فولیکول های مو توسط دستگاه انجام می شود. تکنولوژی بکار رفته در این روش موجب کاهش احتمال آسیب دیدگی مو و تمام ساختار مو بدون آسیب دیدگی از پوست سرد جدا می شود.

مرحله دوم پیوند فولیکول های برداشت شده در ناحیه طاسی سر:

مرحله دوم هم با استفاده از دستگاه انجام می‌شود که دستگاه برای قرار گیری پیوندهای مو ابتدا برش های بسیار ریزی در ناحیه طاسی سر ایجاد می‌کند. سپس فرآیند کاشت فولیکول مو را به صورت دقیق با استفاده از دستگاه انجام می شود. کاشت مو به روش SUT با حداقل ترین تهاجم انجام می‌شود که دوره نقاهت بسیار کمی به همراه دارد. در این روش همچنین جای اسکار باقی نمی ماند و مانند دیگر روش های کاشت مو نیاز به ایجاد برش در ناحیه پشت سر ندارد.

متخصصان با استفاده از دستگاه کاشت مو SUT سالم ترین فولیکول های مو را پیوند می زنند. تکنولوژی به کار رفته در روش SUT باعث شده است پزشکان روند کاشت را راحت‌تر و سریع‌تر انجام دهند و فولیکول هایی که استخراج می‌شود را بدون هیچ آسیب دیدگی پیوند زده می شوند. همچنین زخم های حاصل از برداشت فولیکول بسیار ناچیز است که بعد از مدتی و گذراندن دوره بهبودی هیچ نشانه‌ای از کاشت مو در ناحیه سر باقی نمی ماند.

این تکنولوژی مزایای دیگری هم دارد. با استفاده از دستگاه SUT کاشت مو را می توان در دیگر نواحی بدن انجام داد. مثلا آقایانی که در ناحیه ریش یا سینه دچار نواقص مو شده اند با استفاده از این روش می توانند پیوند مو انجام دهند. در واقع تکنولوژی SUT به طرز قابل مشاهده‌ای امکان پیوند مو را افزایش داده است. همچنین این روش برای بیمارانی که قبلاً از روش‌های قبلی کاشت مو استفاده کردند.

اما نتیجه خوبی نگرفتند گزینه بسیار مناسبی می باشد. پیوند موهایی که توسط روش SUT انجام می‌شود خیلی سریع نتیجه می گیرند و دوره نقاهت و بهبودی بعد از کاشت مو به روش SUT بسیار کمتر از دیگر روش ها است. به همین خاطر اکثر بیماران ترجیح می‌دهند کاشت مو به روش SUT انجام دهند تا هیچ اسکاری و جای بخیه در ناحیه پشت سر باقی نماند و زودتر به نتیجه ایده‌آل دسترسی پیدا کنند.

چگونگی کاشت مو به روش SUT

عوامل موثر بر روی هزینه کاشت مو به روش sut

در حقیقت نمی توان هزینه دقیق کاشت مو به روش sut را ذکر کرد. چرا که کلینیک های مختلفی در سراسر کشور قیمت های کاملا متفاوتی را برای این کار ارائه می کنند. با شناخت این عوامل می توانید علاوه بر شناخت بهترین و استاندارد ترین کلینیک، صرفه جویی های لازم را در این رابطه داشته باشید. این قیمت گذاری به عوامل مختلفی وابسته است. در این قسمت عوامل موثر بر کاشت مو به روش sut آورده شده است:

 • تعداد گراف‌های کاشته شده

یکی از مهم ‌ترین عواملی که در هزینه کاشت مو به روش sut موثر است تعداد گراف‌های کاشته شده می باشد. در حقیقت، گراف‌ ها تار موهایی هستند که می ‌توانند قسمت تاسی موی شما را پوشانده و قسمت‌های کم پشت را پوشش دهند. توجه به این که سطح تاسی چقدر است و انتظار چه تراکمی از موها را دارید، تعداد گرافت های مورد نیاز می‌ تواند متفاوت باشد. البته بهتر است در این زمینه از پزشک متخصص نیز کمک بگیرید. همچنین به هر میزان که تعداد گرافت ‌ها بیش تر شود زمان عمل نیز طولانی‌ تر خواهد بود به همین خاطر در برخی از موارد ممکن است به بیش از یک جلسه نیاز داشته باشید که البته این موضوع به ندرت رخ می دهد.

 • روش کاشت مو

درحال حاضر در دنیا، از روش‌ های مختلفی برای کاشت مو استفاده می ‌شود. پزشکان با توجه به گرافت ‌ها و ساختار موی هر فرد و البته سوابق پزشکی مناسب‌ ترین و متناسب‌ ترین روش کاشت مو را به فرد پیشنهاد می‌دهد. در صورتی که بخواهیم هزینه کاشت مو به روش sut را با سایر روش‌های کاشت مو مقایسه کنیم باید بگوییم که این روش از روش‌های fut و fue گران‌تر است. دلیل این موضوع این است که در این روش از دستگاه‌ های پیشرفته ‌تر و با دقت بالاتر استفاده می ‌شود. به طور کلی می ‌توان گفت به هر میزان که روش جدیدتر باشد و در آن از دستگاه‌ های پیشرفته ‌تر و با دقت بالاتری استفاده شود قیمت بالاتری هم خواهد داشت.

 • میزان مهارت پزشک و تیم جراحی

یکی از مهم ترین عواملی که بر روی هزینه هایی کاشت مو به روش sut موثر است، میزان مهارت پزشک و کادر درمان است. طبیعتاً هر قدر که پزشک مهارت بیشتری در برداشت و کاشت گراف‌ها داشته باشد، هزینه بالاتری را به عنوان دستمزد دریافت می‌کند و به طبع آن نیز هزینه نهایی کاشت مو بالا می‌ رود.

البته پزشک متخصص در عمل کاشت مو تنها نبوده و تیم جراحی نیز به پزشک در بی ‌حس کردن منطقه برداشت، کاشت و آماده سازی گراف‌ها کمک می‌ کند. با توجه به این که نتایجی که از این طریق به دست می ‌آید بهتر و طبیعی ‌تر خواهد بود، به شما توصیه می ‌کنیم که به هیچ عنوان از این معیار صرف نظر نکنید و به بهترین پزشک در زمینه کاشت مو به روش sut مراجعه کنید.

 • تجهیزات کلینیک

حقیقتا همه مراکز کاشت مو در سراسر کشور توانایی استفاده از دستگاه‌های به روز و پیشرفته را ندارند. همچنین همه آن ها پزشکان خود را به دوره‌ های آموزشی مختلف نمی ‌فرستند تا اطلاعات آنها به روز و کاملاً دقیق باشد. به همین خاطر اکنون می‌ توان کلینیک‌ های زیادی را در کشور یافت که دستگاه ‌های قدیمی داشته و یا پزشکان آن ها از روش‌ های جدید کاشت مو بی‌اطلاع هستند. این موضوع باعث می ‌شود که قیمتی که هر یک از آنها ارائه می ‌کنند متفاوت باشد. به همین خاطر لازم است به دلیل تفاوت قیمت، در دام کلینیک ‌های نامعتبر با دستگاه‌ های قدیمی و پزشکان ناآگاه نیفتید.

 • داروها و مراقبت‌های پس از کاشت

کاشت مو بسیار زمان بر بوده و از ماه‌ها قبل از sut عمل اصلی آغاز می‌شود؛ حتی تا زمان‌ زیادی پس از عمل نیز ادامه خواهد داشت. به همین خاطر لازم است هزینه ‌های جانبی کاشت مو را نیز در نظر داشته باشید. معمولا قبل از sut کاشت مو به روش sut پزشک مربوطه از شما آزمایش ‌ها و عکس ‌هایی را می‌ خواهد؛ طبیعتاً این موضوع نیز هزینه‌ هایی را برای شما به همراه خواهد داشت.

همچنین ممکن است پزشک برای تقویت موهای ناحیه کاشت برخی از داروهای تقویتی و رژیم غذایی خاص رو برای شما تجویز کند که باید آن را به صورت دقیق رعایت کنید. چرا که تاثیر بسیار زیادی بر روی نتیجه نهایی خواهد داشت. در کنار این عوامل باید در بازه ‌های زمانی مرتب به پزشک مراجعه کنید تا در صورت نیاز، داروهای شما را تعویض، قطع یا اضافه کند. تمامی این هزینه‌ها می ‌تواند منجر به نتیجه عالی و با کیفیت از کاشت مو به روش sut شود.

برای کاشت چه مقدار تراکم و فولیکول لازم است ؟

خیلی‌ها در مورد میزان تراکم کاشت مو به روش SUT سوال می‌پرسند. در این شرایط به تراکم موهای پشت سر شما بستگی دارد و در واقع هر چقدر تراکم پشت سر شما بیشتر باشد شما به تراکم ایده‌آل تر در ناحیه طاسی سر خواهید رسید. اما در صورتی که تراکم در ناحیه پشت سرتان کم است، نگران نباشید. متخصص با بررسی‌های انجام شده باید یک الگوی مناسب بر روی سر شما اجرا کند تا به نتیجه قابل قبولی برسید.

در واقع هر چقدر طاسی سر شما پوشانده شود، مطمئناً تغییر بسیار خوبی بر روی ظاهر خود مشاهده خواهید کرد. خوبی روش SUT این است که در یک روز قابل انجام است و بعد از چند ماه شما شاهد رشد مجدد موها خواهید بود. بنابراین دیگر نیازی نیست، برای انجام جلسه مجدد کاشت مو مراجعه کنید و برداشت کاشت مو با استفاده از این روش اصلاً خسته کننده نیست و نسبت به دیگر روش ها نیازی به ترمیم ندارد. در آنجا که هیچ برشی بر روی ناحیه سر ایجاد نمی‌شود روند کاشت مو بدون خونریزی و درد است.

عوامل مختلف تاثیر روی هزینه کاشت مو به روش SUT

نکات مهم برای انتخاب پزشک

متخصصی انتخاب کنید که قبل از شما تعداد بسیاری کاشت مو انجام داده باشد:

یک متخصص زمانی می تواند کاشت موی شما را به نتیجه برساند که قبل از شما این کار را تکرار کرده و دارای تجربه و مهارت بسیار بالایی باشد. سپس با مشاهده چند نمونه کارهای انجام شده درصد موفقیت را بسنجید. البته شما هم باید نسبت به کاشت مو توقع واقع بینانه داشته باشید. چرا که کاشت مو نمی‌تواند موی پرپشت برای شما به ارمغان بیاورد. این خواسته تنها با گذاشتن کلاه گیس حاصل می شود. بنابراین اگر با مرکزی روبه‌رو شدید که کاشت مو را برای شما بزرگ نمایی و انتظارات غیر منطقی برای شما ایجاد می کند بدانید که چنین مرکزی برای انجام کاشت مو اصلاً مناسب نیست.
پرس و جو در مورد مراکز مختلف کاشت مو:

از آنجا که این روزها مراکز زیادی در زمینه کاشت مو فعالیت می کند، انتخاب از میان آنها کمی سخت به نظر می رسد. با در نظر گرفتن یک سری ویژگی ها می‌توان انتخاب کلینیک را راحت‌تر و به نتیجه ایده آل دسترسی پیدا کرد. مثلا، یک کلینیک کاشت مو برای به ارمغان آوردن نتایج موثر و مفید باید از بهترین متخصصین در این زمینه بهره مند باشد. همچنین کلینیک های با تجربه و حرفه ای معمولاً در فضای اینترنت فعالیت موثری خواهند داشت و شما می توانید با مراجعه به صفحات پربازدید مانند اینستاگرام و وب سایت کلینیک های کاشت مو اطلاعات مفید درباره آنها و میزان سابقه فعالیت شان به دست آورید.

در صورتی که در بین آشنایان و دوستانتان کسی کاشت مو انجام داده است نسبت به میزان موفقیت و مهارت کلینیک مورد نظر اطلاعات کافی به دست آورید و در صورتی که رضایت کامل کسب کرده باشند شما هم می توانید به مرکز کاشت مو آنها مراجعه کنید.
در جلسه مشاوره می توانید اطلاعات دقیق نسبت به پزشک کاشت مو بدست آورید:

یکی از مراحل اصلی کاشت مو مشاوره قبل از کاشت مو می باشد. در این جلسه توضیحات متخصص در مورد روند کاشت مو و نتیجه ای که به دست می آورید می تواند بر روی انتخاب شما تاثیر بسیار زیادی بگذارد. متخصص وظیفه دارد نسبت به تمام نگرانی ها و سوالات شما راه حل مفیدی داشته باشد و مراحل کاشت را از تمام جهات مورد بررسی قرار گیرد تا به یک درک کامل نسبت به روند کاشت مو برسید. در این جلسه دقت داشته باشید که شما و پزشک باید به یک نتیجه ایده آل از روند کشت مو برسید و در صورتی که نظرتان با یکدیگر مطابقت نداشت، هرگز برای انجام کاشت مو اقدام نکنید.

فراموش نکنید نتیجه کاشت مو شما با دیگر افراد یکسان نخواهد بود:

خیلی ها فکر می کنند، نتیجه کاشت مویشان باید مشابه دیگر افراد باشد. اما در حقیقت نتیجه هیچ کاشت مویی یکی نیست و هر شخصی دارای شرایط و بانک مو خاص خودش است. در واقع هر چقدر میزان بانک مو قوی تر باشد مطمئناً بدانید که نتیجه کاشت مو شما ایده آل تر خواهد بود. همچنین نکته دیگری که بر روی روند کاشت مو تاثیر گذار است، میزان انعطاف پذیری پوست شما است. بنابراین اگر پوست سفتی دارید و میزان انعطاف پذیری آن کم است، تعداد تارهای قابل کاشت کاهش پیدا می‌کند.

نکته‌ای که مهم است و باید به آن دقت کنید این است که با کاشت مو نمی توانید تراکم موی سنین جوانی را دوباره به دست آوردید. اما ظاهرتان مطمئناً نسبت به قبل از کاشت بسیار طبیعی و ایده آل تر خواهد بود. البته با انتخاب درست کلینیک کاشت مو میزان تراکم شما در نهایت رضایت بخشی پیوند زده و خط رویش شما بسیار طبیعی و پرپشت نشان داده می شود.

نکات مهم برای انتخاب پزشک

آماده کردن خود قبل از کاشت مو به روش SUT

روزی که قرار است برای کاشت مو مراجعه می کنید، حتما به نکات گفته شده در ادامه توجه کافی داشته باشید:

 • روز قبل سرتان را با شامپو بشویید و از هیچ گونه مواد افزودنی و مراقبتی پوست مانند ژل و محصولات نرم کننده استفاده نکنید.
 • یک لباس راحت بپوشید تا هنگام عمل احساس راحتی داشته باشید.
 • هنگام صبح یک وعده غذایی سبک میل کنید و در صورتی که قرار است داروی خاصی مصرف کنید حتما از یادتان نرود.
 • فرایند کاشت مو به روش SUT با توجه به تعداد گرافت های پیوندی حدود ۴ الی ۸ ساعت طول می‌کشد.
 • اگر احساس ناراحتی کردید امکان تغییر موقعیت بدن شما حین عمل وجود دارد. پس از دکتر بخواهید استراحت کوتاهی داشته باشید.
 • ناحیه مورد نظر که قرار است برداشت گرافت انجام شود روز قبل شیو کنید تا موها حدود یک میلیمتر باشد.

مراقبت های بعد از کاشت مو :

پس از کاشت مو SUT، در دو تا سه هفته اول از ورزش های سنگین خودداری کنید و در دو هفته اول ناحیه کاشته شده را با ملایمت بشویید. پس از گذشت این مدت دیگر نیازی به مراقبت خاصی نخواهید داشت و موها به طور کامل رشد می کنند به طوری که حتی پس از رشد کامل نیز می توان موهای شما را مانند قبل کوتاه کرد.

چه دستگاه کاشت مویی برای افراد مناسب است ؟

در حال حاضر 99 درصد از مراکز کاشت مو به دلیل عدم تجربه و تخصص و مدارک لازم در این زمینه و علاوه بر عدم استفاده از دستگاه های پیشرفته و مدرن نمی توانند روش های جدیدی را در قالب مواد ارائه دهند. یکی از دستگاه های کاشت مو Safer است که در هنگام برداشت و کاشت آسیب زیادی به تارها وارد می کند و عوارض جبران ناپذیری خواهد داشت.

دستگاه حذف فولیکول مو دستی که در اکثر مراکز کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرد و باعث باقی ماندن حفره های کاشته شده می شود که به آن پوست پوست پرتقال می گویند و در نهایت باعث کم شدن تراکم موهای کاشته شده می شود. اما روش کاشت مو SUT روشی کاملا جدید و ابتکاری است که در تمامی مراحل کاشت موی طبیعی از پیشرفته ترین و جدیدترین ابزارهای روز دنیا استفاده می شود.

امروزه شاهد تبلیغات زیادی در مورد کاشت مو هستیم و بسیاری از این مراکز کاشت مو تجربه کافی در این زمینه را ندارند و فاقد متخصص، دستگاه های لازم و مجهز، مجوزهای استریل و قانونی هستند. با توجه به این نکات باید در این مورد دقت زیادی داشته باشید زیرا حذف غیر حرفه ای بانک مو ضررهای زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت و بازیابی آن بسیار سخت است.

آماده کردن خود قبل از کاشت مو به روش SUT

مزایای کاشت مو به روش SUT :

این یک روش جراحی بدون درد و خونی است. در کاشت مو به روش SUT هیچ برش و بخیه‌ای در سر ایجاد نمی‌شود و جای زخم در ناحیه کاشت و برداشت مو تا حد امکان کوچک است. سرعت بسیار بالای کشیدن گرافت ها با استفاده از دستگاه در این روش باعث بیشتر شدن سرعت کاشت مو شده است. کاشت مو معمولا در یک جلسه انجام می شود. البته میزان طاسی و وضعیت بانک مو در سرعت کاشت موثر است. تراکم بسیار بالا یکی دیگر از مزایای کاشت مو به روش SUT است. تراکم مو در این روش حدود سه برابر کاشت موی FIT و FUT است.

خط مو در این روش طبیعی به نظر می رسد. ضریب حفاظت فولیکول های برداشت شده در این روش بالا است. تمام فولیکول‌های گرفته شده از ناحیه اهداکننده حفظ می‌شوند. دوره نقاهت این جراحی بسیار کوتاه است. روز بعد از کاشت مو می توانید به فعالیت های روزانه خود ادامه دهید. در این روش می توان از سایر نواحی بدن مانند سینه و ریش پیوند مو گرفت.

کلام آخر

در صورتی که از بیماری خاصی رنج می برید یا باید داروی خاصی مصرف کنید، حتما در وقت مشاوره به اطلاع متخصص پوست و مو برسانید. چرا که برخی شرایط خاص مانع انجام کاشت مو می شود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)