هزینه عمل کاشت مو

آیا  تصمیم دارید کاشت مو انجام دهید؛ اما نمی دانید چه عواملی بر روی هزینه کاشت مو تاثیر گذار است؟ برای این که متوجه شوید هزینه مشخص شده توسط دکترتان معقولانه است یا این که  دوست دارید قبل از مراجعه برای عمل کاشت مو از میزان هزینه عمل کاشت مو با خبر شوید پیشنهاد می کنیم در این مطلب همراه ما باشید. امروزه کاشت مو به عنوان بهترین روش برای رفع ریزش مو و از بین بردن جای خالی موهای از دست رفته شناخته می شود، به گونه‌ای که دیگر روش ها نتیجه دائمی ندارند و یا به طور کلی، نمی‌توانند طاسی سر را برطرف کنند.

البته خوب است بدانید کاشت مو نسبت به گذشته بسیار پیشرفت کرده و امروزه با استفاده از تکنیک ها و متدهای جدید انجام می شود و هیچ عوارض و خطری شما را تهدید نمی کند.حال اگر می خواهید هزینه دقیق عمل کاشت مو را بدانید باید در ابتدا پزشک یا کلینیک مورد نظر خود را انتخاب کنید. چرا که هر کلینیک و دکتری هزینه مشخصی برای خود در نظر می گیرد و با توجه به تخصص و مهارتی که دارند هزینه عمل کاشت مو را مشخص می کنند. اما نگران نباشید، در این مبحث ما در مورد عوامل تاثیر گذار هزینه عمل کاشت مو صحبت می کنیم تا با آگاهی کامل کلینیک زیبایی مراجعه نمایید.

عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه کاشت مو

در ادامه عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه این روش را به طور کامل برای شما توضیح می دهیم:

 1.مهمترین عامل تعیین کننده هزینه این روش کلینیک یا دکتر انتخابی شماست.
اگر دکتر خود را انتخاب کردید، برای اطلاع از هزینه عمل کاشت مو به طور دقیق باید نزد پزشک مراجعه کنید تا او شرایط شما را مورد بررسی قرار دهد، سپس با توجه به آن هزینه عمل مشخص شود. مطمئنا پزشکان و کلینیک هایی که به صورت تخصصی در زمینه عمل کاشت مو فعالیت می کنند، نسبت به دیگر مرکزها هزینه بیشتری دریافت خواهند کرد. در واقع هزینه این روش بر اساس تجربه، مهارت پزشک یا کلینیک مورد نظر تعیین می شود. البته هر پزشک یا کلینیکی باید برای  کاشت مو هزینه منصفانه ای در نظر بگیرند.

 2. هر چقدر میزان طاسی سر بیشتر باشد هزینه عمل کاشت مو بیشتر خواهد شد.
یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار هزینه کاشت مو، میزان‌ طاسی سر است.  هر چقدر شما به تعداد گرافت های مو بیشتری نیاز داشته باشید مطمئناً هزینه این عمل زیباسازی بیشتر خواهد شد. چرا که پزشک برای عمل کاشت مو نیاز به وقت بیشتری دارد و باید  بتواند بهترین کیفیت را با یک هزینه  معقولانه به نتیجه برساند.

 3. مطمئنا خبر دارید، کاشت مو با روش های مختلف قابل انجام است.
امروزه روش های مختلف برای عمل کاشت مو وجود دارد که هر کدام با متدها و تجهیزات مختلفی ارائه می‌شود. بنابراین ممکن است روشی نسبت به دیگر روش ها پیچیدگی بیشتری داشته باشد و موجب افزایش هزینه عمل شود. البته روش کاشت مو توسط شما انتخاب نمی شود. این پزشک است که با در نظر گرفتن نظر و شرایط شما بهترین روش کاشت مو را انتخاب می کند.
اکثر روش های جدید کاشت مو مانند روش MICRO FIT توسط دستگاه مخصوصی اجرا می شود که برداشت و کاشت فولیکول های مو به صورت خودکار است و نیازی به دخالت دست ندارد و ممکن است کلینیک ها یا پزشکان برای استفاده از چنین دستگاهی هزینه بیشتری دریافت کنند.

4. موقعیت جغرافیایی منطقه هم بر روی هزینه این روش کاشت مو تاثیر می گذارد. 
خوب است این مورد را هم در برای هزینه عمل کاشت مو در نظر بگیرید. در واقع کلینیکی که در موقعیت مکانی بهتری قرار دارد برای انجام این عمل زیبایی هزینه بیشتری دریافت می کند. البته این نکته را هم دقت داشته باشید اکثر متخصصین حرفه ای کاشت مو در بهترین موقعیت های مکانی حضور دارند. به همین خاطر کسانی که تصمیم می گیرند عمل کاشت مو انجام دهند از شهرهای دیگر به تهران مراجعه می کنند تا در روند درمانی به بهترین صورت ممکن اجرا شود.

 5. بی شک بهره مندی از امکانات و تجهیزات حرفه ای هزینه این روش را افزایش می دهد.
هر چه دستگاه ها و تجهیزات یک کلینیک متخصص بیشتر باشد، هزینه دریافتی افزایش پیدا می کند. البته این نکته را هم بدانید قیمت بالا نشان دهنده کیفیت کاشت مو نخواهد بود. معمولا کلینیک های بسیاری وجود دارد که با  در نظر گرفتن یک هزینه کاملا منطقی خدمات منحصر به فردی ارائه می دهند. برای انجام کاشت مو به یک متخصص پوست و مو و دیگر تکنسین ها و دستیار های پزشک نیاز است که بهترین نتیجه برای متقاضیان ارائه شود.

عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه کاشت مو

ارزان ترین روش کاشت مو چه روشی است؟

برخی افراد برای انجام کاشت مو با کمترین هزینه، این سوال برای شما مطرح می شود که کدام روش هزینه کمتری دارد. در میان روش های مختلف کاشت مو به روش FUT نسبت به دیگر روش ها هزینه بسیار پایینی دارد که طی روند جراحی متخصص برداشت فولیکول های مو را به صورت یکجا و با سرعت بسیار بالا انجام می دهد و مرحله کاشت مو بسیار سریع صورت می گیرد. پس سرعت بالا و  عدم نیاز به دقت بسیار زیاد موجب می شود هزینه این روش نسبت به دیگر روش های کاشت مو کمتر باش.د اما در دیگر روش ها فولیکول ها به صورت تک واحدی و با دقت بسیار بالا از ناحیه بانک مو به ناحیه طاسی سر انتقال داده می شود که مطمئناً برای به پایان رساندن روند کاشت مو به هزینه و زمان بیشتری نیاز است.

 هزینه کاشت مو به روش SUT

این روش به عنوان یکی از روش های جدید کاشت مو در کشور ما شناخته می‌شود که توسط دستگاه اتوماتیک فولیکول های مو از ناحیه بانک مو استخراج و به ناحیه طاسی سر منتقل می شود. از آنجا که کاشت مو به روش SUT موجب شده روند کاشت سریع تر اتفاق بیفتد، هزینه بیشتری برای عمل کاشت مو به همراه دارد. در واقع دستگاه مورد استفاده در این روش قابلیتی فراهم می کند که تنها در یک جلسه تراکم بسیار بالایی از مو کاشته شود و نتیجه کار بسیار طبیعی خواهد بود.

کم ترین هزینه کاشت مو چقدر است؟

یکی از ارزان ترین تکنیک های عمل کاشت مو روش fut است؛ در این روش ازبرداشت گرافت ها به صورت یک جا انجام می شود. با توجه به این که در این روش فولیکول ها به صورت واحدی و یا تکی برداشته نمی شوند، سرعت انجام عمل افزایش می یابد. به هر میزان که سرعت انجام عمل کاشت مو افزایش پیدا کند و نیاز به تعداد جلسات کم تری برای انجام این کار باشد، هزینه عمل نیز کم تر خواهد بود.

گاهی ممکن است هزینه های بسیار پایینی را برای انجام این عمل مشاهده کنید، این قیمت های ارزان می تواند دلایل های متعددی داشته باشد. از جمله فاکتور های موثر در هزینه کاشت مو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  کم تجربه بودن پزشک
  • عدم استفاده از تجهیزات پیشرفته
  • عدم داشتن مجوزهای رسمی
  •  عدم رعایت بهداشت و روش های اصولی در فرآیند کاشت

به طور قطع انجام جراحی کاشت مو در چنین شرایطی نارضایتی فرد و نرسیدن به نتیجه دلخواه را به دنبال خواهد داشت؛ به همین خاطر بهتر است برای عمل کاشت مو تنها به هزینه آن توجه نکنید و سایر فاکتور های مهم را نیز در نظر بگیرید.

 تفاوت هزینه کاشت مو برای آقایان و خانم ها

باید بدانید که قیمت کاشت مو برای خانم ها و آقایان هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارد بلکه هزینه مورد نیاز برای انجام این عمل به میزان تاسی سر و تعداد گرافت های مورد نیاز برای کاشت وابسته است. به طور کلی از آنجایی که میزان تاسی در خانم ها بسیار کم تر از آقایان است معمولاً هزینه کاشت برای خانم ها نیز کم تر خواهد بود.

آیا می توان برای کاشت مو از بیمه استفاده کرد؟

با توجه به این که کاشت مو جزوی از عمل های زیبایی محسوب می شود؛ بیمه هیچگونه مسئولیتی در قبال پرداخت آن نخواهد داشت. البته بیمه تکمیلی جراحی هایی که با هدف درمان انجام می شود را پرداخت می کند. بدین ترتیب، در صورتی که تاسی سر بر اثر بروز حوادثی مانند آتش سوزی یا تصادف رخ داده باشد، می تواند توسط بیمه و تایید پزشک متخصص مورد تایید شرکت بیمه پرداخت شود. البته سایر بیمه ها نیز ممکن است پرداخت قسمتی از هزینه کاشت مو را که بر اثر حوادث رخ داده است پرداخت کند.

هزینه های جانبی پس از کاشت مو

بدون شک پزشک متخصص، پس از انجام عمل کاشت مو، داروهایی را برای بیمار تجویز می کند. دلیل استفاده از این داروها رفع نمودن التهاب، ترمیم زخم ها و پیشگیری از بروز عفونت های احتمالی است. در صورتی که فرد دچار سردردهای خفیف می شود این داروهای مسکن می تواند درد را التیام بخشد. انواع مسکن ها داروهای ضد التهاب آنتی بیوتیک ها و غیر مجموعه اصلی داروهای تجویز شده پزشک پس از کاشت مو هستند.در موارد بسیار نادری ممکن است مراجعه کننده دچار عوارض جانبی مانند عفونت شود. در این زمان نیاز به درمان از طریق دارو خواهد داشت همچنین برخی از پزشکان برای رشد بیش تر مو پس از کاشت داروهایی مانند ماینوکسیدیل را پیشنهاد می کنند. مجموعه این داروها می تواند هزینه های قابل توجهی داشته باشد که باید آن را در کنار سایر هزینه های کاشت مو در نظر بگیرید.

 هرگز کیفیت کاشت مو را فدای کاشت مو ارزان‌قیمت نکنید.

امروز کلینیک های بسیاری در زمینه کاشت مو فعالیت دارند که هر کدام هزینه متفاوتی برای این عمل در نظر گرفتند. اما در میان این کلینیک‌ها مراکزی هم هستند که با تبلیغات بسیار پررنگ  با عنوان کاشت مو ارزان قیمت فعالیت می کنند.  اما شمایی که قصد دارید  کاشت مو را به بهترین صورت ممکن به نتیجه برسانید نباید به چنین تبلیغاتی توجه کنید.  در واقع عمل کاشت مو با توجه به پیچیدگی هایی که دارد با قیمت بسیار کم قابل اجرا نیست  و نباید سلامتی خود را به خاطر هزینه های کم برخی کلینیک ها به خطر بیندازید.
پیشنهاد ما به شما این است که قبل از تصمیم گیری  در مورد کلینیک یا پزشک مورد نظر و کیفیت و عملکرد آن به خوبی تحقیق کنید.

 سن مناسب برای انجام کاشت مو چیست؟

ریزش مو برای برخی افراد در سنین جوانی اتفاق می‌افتد و تا سن میانسالی ادامه پیدا می‌کند. پس افرادی که هنوز جوان هستند ممکن است بعد از کاشت، دوباره موهایشان شروع به ریزش کند و مجبور شوند دوباره کاشت مو انجام دهند. در نظر گرفته این نکته قبل از کاشت بسیار اهمیت دارد.

  آیا کاشت مو عوارض دارد یا نه؟
کاشت مو مانند دیگر روش های زیباسازی با عوارض مختلفی همراه است که به طور کلی، اثرات حاصل از آن به دو دسته تقسیم می‌شود. دسته اول عوارض کاملاً طبیعی کاشت مو است که بعد از مدتی کاملا برطرف می شود و هنگام اتفاق افتادن آنها جای هیچ نگرانی نخواهد بود. اما دسته دیگر عوارض ناگوار کاشت مو می باشد که به دلیل عدم آگاهی متخصص یا استفاده از روش نامناسب اتفاق می‌افتد. ممکن است این دسته از عوارض برای مدت شما را درگیر کند و نتیجه خوبی از کاشت مو مشاهده نکنید. اما عوارضی طبیعی کاشت مو شامل قرمزی و تورم و احساس درد در ناحیه تحت درمان است که با گذراندن دوره نقاهت به راحتی برطرف می‌شود.

 هزینه کاشت مو به روش SUT

آیا کاشت مو دردناک است؟

زمانی که به کلینیک یا متخصص کاشت مو مراجعه می کنید، تمام اثرات کاشت مو برای شما توضیح داده می شود که ممکن است با روشن شدن موضوع از انجام کاشت مو منصرف شوید. اما همانطور که گفتیم عوارض طبیعی بسیار کوتاه مدت است و بعد از مدتی برطرف می شود.

پس اگر انتخاب درستی انجام دهید و نزد بهترین متخصص مراجعه کنید، هیچ ترس و نگرانی بابت عمل کاشت مو نخواهید داشت. چرا که امروزه با روی کار آمدن تکنیک و متدهای جدید روند کاشت مو بسیار سریع اتفاق می‌افتد و یک عمل سرپایی به حساب می آید.

کلام آخر

انجام کاشت مو بر روی زیباسازی صورت بسیار تاثیرگذار است، به طوری که بعد از انجام این روش زیباسازی به ظاهر جوان تر می رسید و از نتیجه آن لذت خواهید برد. اما نکته ای که اهمیت دارد مراجعه به یک کلینیک معتبر است. در واقع انتخاب درست خیال شما را بابت نتیجه و هزینه منطقی عمل راحت می کند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)