هزینه لیزر ساق پا

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه لیزر ساق پا آشنا کنیم. موهای زائد ساق پا نسبت به ناحیه های دیگر ضخیم تر هستند. اکثر افراد به دنبال زیبایی و آراستگی هستند و به دنبال از بین بردن موهای زائد بدنشان هستند که با لیزر می توانند از شر موهای زائد خلاص شوند. با استفاده از لیزر می توانید برای همیشه از شر موهای زائد بدن و یا از موبر، تیغ، اپلاسیون خداحافظی کنید زیرا استفاده از این ابزار های بسیار زمان بر و وقت گیر است. در ادامه با ما همراه باشید تا با هزینه لیزر ساق پا آشنا شوید.

لیزر ساق پا چگونه انجام می شود؟

لیزر موهای زائد برای از بین بردن موهای زائد نواحی زیادی از بدن استفاده می شود. شما باید با توجه به نوع نیاز و میزان تراکم موهای زائدی که دارید تصمیم بگیرید که از لیزر برای از بین بردن موهای زائد کدام قسمت استفاده کنید. ساق پا از کشکک زانو به پایین گفته می شود. لیزر راهی برای خلاص شدن از اپلاسون و کرم های موبر است. اشعه لیزر نوعی پالس نوری می باشد که از طریق گرمایی که تولید می کند بدون وارد نمودن صدمه به بافت های پوستی که دارای موی زائد می باشد بر روی فولیکول مو اثر گذاشته و جذب ریشه ی مو می شود و بدین طریق بعد از گذشت چند روز مو سست شده و می ریزد.

از طریق این فرایند موهای زائد ساق پا به وسیله لیزر را می توان از بین برد یکی از مهم ترین مزیت های رفع موهای زائد ساق پا از طریق لیزر این است بدون اینکه عوارض جانبی در پی داشته باشد موجب صاف و لطیف شدن پوست ساق پا می شود متقاضیان این روش به ندرت ممکن است احساس سوزش و یا درد خفیفی داشته باشند. استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد ساق پا سبب خواهد شد که موهای این ناحیه برای مدت طولانی و دائم کاهش یابند و از بین بروند لیزر موهای زائد نوعی روش درمانی غیر تهاجمی به شمار می آید.

لیزر ساق پا چگونه انجام می شود؟

چرا برای از بین بردن موهای زائد ساق پا استفاده از لیزر مناسب است؟

اکثر خانم ها از اینکه چند روز بعد از شیو کردن موهای زائدشان رشد کند رنج می برند و به دنبال راهی برای از بین بردن موهای زائد هستند. در روش هایی مانند وکس و اپلاسیون با تحمل درد و پرداخت هزینه های بالا بعد از گذشت چند روز موها شروع به رشد می کنند حتی استفاده از این روش برای از بین بردن موهای زائد نه تنها وضعیت را بهتر نمی کند بلکه رشد موهای زائد بیشتر می شود.

موهای زائد ساق پا در مقایسه با نواحی بدن رشد بیشتری دارند برای درمان با لیزر بسیار مناسب بوده و بیشتر افراد برای رفع موهای زائد این ناحیه لیزر درمانی را انتخاب می کنند. در این روش موهای ضخیم و پرپشت ساق پا نازک و بسیار کم حجم می شود به گونه ای که بعد از گذراندن دوره و اتمام جلسات می توان تا سالیان زیاد از شر موهای زائد ساق پا راحت شد.

اقدامات لازم برای کاهش درد لیزر ساق پا

بعضی از افراد به دلیل آستانه درد پایینی که دارند امکان دارد به دلیل گرمای پالس های لیزر احساس ناراحتی و درد کنند به همین دلیل این افراد به دنبال راهی برای کاهش درد هستند که در ادامه با این اقدامات آشنا می شویم.

استفاده از کرم های بی حس کننده : قبل از لیزر می توانید از کرم های بی حس کننده استفاده کنید. این کرم ها در اثر بخشی درمان هیچگونه اختلالی ایجاد نمی کنند. این پمادها را باید 30 دقیقه قبل از لیزر استفاده کنید و ان را روی نتاحیه مورد نظر بمالید تا اثر کند. قبل از استفاده از این پماد ها ابتدا دستور العمل های استفاده از آن ها را بخوانید و مطابق آن عمل کنید این روش یکی از روش های کاربردی برای کاهش درد نیز لیزر موهای زائد می باشد.

از کمپرس یخ استفاده کنید : استفاده از کمپرس یخ قبل از انجام لیزر یکی از روش های کاهش درد می باشد. می توانید یک کمپرس یخ را به همراه خود به مطب ببرید و 10 دقیقه قبل از این که لیزر را شروع کنید آن را بر روی ناحیه مورد نظر قرار دهید. استفاده از کمپرس یخ می تواند مانند کرم های بی حس کننده مناسب باشد.

استفاده از دستگاه های لیزر مجهز به سیستم خنک کننده : امروزه دستگاه های لیزر مجهز به سیستم خنک کننده به بازار عرضه شده و در اختیار کلینیک های لیزر درمانی قرار گرفته است این دستگاه ها در زمان عملکرد لیزر هوای سرد را به پوست انتقال می دهد و از این طریق به وسیله هوای سرد موجب کاهش درد می شوند. 

سرعت های مختلف را روی پوستتان امتحان کنید : تکنسین ها روش های خاصی را برای استفاده از این دستگاه دارند. بعضی از آن ها در زمان کار با دستگاه آن را به صورت آهسته و پیوسته و بعضی دیگر با سرعت بالا آن را روی ناحیه مورد نظر حرکت می دهند. یکی از روش های استفاده از این تعیین سرعت مناسب برای پوست شما بوده است و می تواند باعث کاهش درد لیزر شود. 

در زمان قاعدگی از لیزر ساق پا خودداری کنید : هورمون های قاعدگی امکان دارد در بعضی افراد باعث افزایش آستانه درد بشود. خانم ها بهتر است ساق پا را در روز های قبل و بعد از دوره قاعدگی انجام دهند. 

قبل از شروع لیزر آب بنوشید : 4 تا 6 ساعت قبل از لیزر آب بنوشید زیرا در کاهش درد تاثیر زیادی دارد. یکی از عواملی که باعث افزایش درد می شود کمبود آب بدن است.

از خوردن قهوه و نوشیدنی های دارای کافئین خودداری کنید : نوشیدنی هایی که کافئین دارند باعث افزایش حساسیت و درد می شوند. پرهیز از خوردن قهوه و نوشیدن های کافئین دار قبل از لیزر ساق پا تاثیر زیادی در کاهش درد دارد. 

اقدامات لازم برای کاهش درد لیزر ساق پا

انجام لیزر ساق پا چقدر طول می کشد؟

تاثیر گذاری لیزر برای رفع موهای زائد زمانی است که موها در حال رشد هستند اگر موهای ساق پا برای درمان با لیزر در مرحله رشد نباشند به جلسات بیشتری برای درمان نیاز دارد به صورت میانگین برای یک بدن که رشد موهای طبیعی دارد می توان گفت در یک بازه زمانی خاص حدود 20 درصد موها در حال رشد می باشند

لذا افراد می توانند برای اینکه از لیزر موهای زائد نتیجه مناسبی را دریافت کنند حدود 6 الی 12 جلسه را برای آن در نظر بگیرند و لیکن در حالت معمول لیزر ساق پا حدود 6 الی 8 جلسه درمانی نیاز خواهد داشت البته همانطور که پیشتر نیز گفتیم افرادی که اختلالات هورمونی دارند ممکن است به زمان بیشتری نیاز داشته باشند.

نکات قبل از لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد معجزه نمی کند : این روش از طریق یک لیزر آرایشی بهداشتی انجام می شود و عملکرد آن به صورتی است که می تواند در پوست و موی شما تاثیر بگذارد و در زمان استفاده از لیزر اشعه آن به صورت مستقیم بر روی فولیکول ها اثر گذاشته و ریشه آن را سست کرده و از رشد آن جلوگیری می کند.

از نور خورشید دوری کنید : از 4 هفته قبل از لیزر تحت درمان برای رفع موهای زائد قرار بگیرید و در معرض نور آفتاب قرار نگیرید و از حمام آفتاب و برنزه نمودن پوست تا زمانی که تحت درمان لیزر هستید پرهیز کنید.

از روش شیو کردن استفاده کنید : برای لیزر موهای زائد مانند روش های دیگر ماننند اپلاسیون نیاز نیست صبر کنید تا موهای زائد بلند شود بلکه باید یک روز قبل از درمان ساق پایتان را با استفاده از تیغ شیو کنید. اگر به تازگی به سراغ وکس و اپلاسیون برای از بین بردن موهایتان اقدام کردید نیازی نیست به سراغ لیزر بروید زیرا همانطور که گفتیم برای از بین بردن موهای زائد توسط لیزر بایدفولیکول های مو موجود باشند و با انجام وکس مو را از ریشه بر می دارند و فولیکول های مو از بین می روند.

از سولایوم و یا اسپری های برنزه استفاده نکنید : لیزر و برنزه بودن پوست با هم سازگاری ندارد اگر تصمیم به لیزر ساق پا دارید باید از برنزه کردن خودداری کنید و آن را کنار بگذارید.

تشخیص نوع پوست در جلسه اول : اثر گذاری لیزر در افراد مختلف متفاوت است. رنگ پوست و جنس موی بدن افراد در نتیجه درمان با لیزر بسیار تاثیر دارد. پزشک در جلسه اول با افراد مشورت می کند و نوع پوست و موی آن ها را تشخیص می دهد تا از این طریق در طول درمان بهترین نتیجه را داشته باشد.

در جلسه اول نتیجه لیزر مشخص نمی شود : اکثر افراد گمان می کنند با یک جلسه لیزر می توانند نتیجه دلخواه خود را دریافت کنند اما اینطور نیست و این تصور اشتباه است. برای رسیدن به نتیجه دلخواه نیاز به 6 تا 8 جلسه است.

هر جلسه به 20 دقیقه تا 1 ساعت نیاز به درمان دارد : ساق پا ناحیه ای از بدن است که در آن جا موهای زائد بیشتری وجود دارد به همین دلیل به زمان بیشتری نیاز دارد البته این زمان در افراد مختلف متفاوت است.

در زمان لیزر از عینک مخصوص استفاده کنید : اشعه لیزر برای چشم مضر است زیرا باید در هنگام انجام لیزر از عینک های مخصوص استفاده کنید و عینک تا پایان کار باید روی چشمتان باشد.

عوامل موثر بر هزینه لیزر موهای ساق پا

در گذشته پزشکان هزینه لیزر موهای زائد را بر اساس تعداد شات های دستگاه محاسبه می کردند. اما امروزه، بر حسب جنسیت و ناحیه تحت درمان و عوامل مختلف این قیمت تعیین می شود. در حقیقت، کلینیک های مختلف در سراسر کشور قیمت های یکسانی برای لیزر ساق پا ندارند. شما می توانید با شناخت دقیق عوامل موثر بر هزینه لیزر ساق پا، بهترین کلینیک را انتخاب کرده و صرفه جویی های لازم در این زمینه را انجام دهید. بدین ترتیب عوامل موثر بر هزینه لیزر عبارتند از:

  • دستگاه لیزر

امروزه، دستگاه های پیشرفته و تاثیرگذاری وارد بازار شده اند. کلینیک هایی که از دستگاه های جدید تر و پیشرفته تری استفاده می کنند تاثیرگذاری بیش تر و در نهایت قیمت بالاتری خواهند داشت.

  • مهارت و تجربه کادر درمان

معمولا به هر میزان که تجربه و مهارت پزشک و کادر درمان در انجام لیزر ساق پا بیش تر باشد، تاثیرگذاری آن نیز بیش تر بوده و در نهایت قیمت بالاتری خواهد داشت. به شما توصیه می کنیم که به هیچ عنوان در زمینه شناخت بهترین پزشک کوتاهی نکنید. چرا که انتخاب پزشکی ماهر و با تجربه تا حد زیادی از بروز عوارض جانبی بعد از لیزر جلوگیری می کند.

  • سطح ناحیه مورد نظر

معمولاً به هر میزان که سطح ناحیه تحت درمان بیش تر باشد، به تعداد شات های بیش تری نیاز خواهید داشت. همچنین زمان لیزر نیز طولانی تر خواهد شد. بدین ترتیب شما باید قیمت بالاتری را در این رابطه بپردازید.

  • منطقه جغرافیایی کلینیک

کلینیک های مختلفی در سراسر کشور خدمات زیبایی، پوست و مو و لیزر را برای مشتریان خود ارائه می کنند. اما همه این مراکز قیمت یکسانی را برای خدمات خود ندارند. کلینیک هایی که به مراکز شهر نزدیک تر هستند، از دستگاه های پیشرفته تری استفاده کرده و به همین خاطر تعرفه های گران تری را نیز خواهند داشت. معمولا این مراکز خدمات و امکانات بهتر و با کیفیت تری را در اختیار مشتریان خود قرار می دهند. به همین خاطر به شما توصیه می کنیم که حتماً به این کلینیک ها مراجعه کنید.

نکات قبل از لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد بهتر است یا اپیلاسیون؟

اپیلاسیون نسبت به لیزر موهای زائد، یک راه حل کوتاه مدت است. شما در این فرآیند نتیجه فوری خواهید گرفت. اگرچه احتمالاً در حین عمل احساس ناراحتی زیادی خواهید کرد. معمولا بعد از اپیلاسیون چندین هفته طول می کشد تا موهای جدید رشد کنند. برخی از افراد نیز ممکن است بعد از اپیلاسیون شاهد رشد موهای نازک تری باشند. بسیاری از افراد با پوست های حساس نیز ممکن است دچار التهاب شوند و درمان آن حدود یک روز تا چند هفته طول بکشد. همچنین اپیلاسیون به مرور زمان به پوست آسیب می رساند و در نهایت موجب شل شدن آن می شود.

در مقابل لیزر موهای زائد هیچ آسیبی به پوست وارد نمی کند و تنها فولیکول های مو را مورد هدف قرار می دهد. در صورتی که در جلسات مداوم لیزر موهای زائد شرکت کنید، می توانید شاهد از بین رفتن بیش از ۹۰ درصد موهای خود باشید. در حقیقت، استفاده از لیزر موهای زائد، بدون عارضه بوده و پوست شما را کاملاً صاف و یکنواخت می کند. همچنین اثرات حاصل از آن طولانی مدت و حتی دائمی است. تقریبا تمامی خانم ها و آقایان می توانند از این روش برای حذف دائمی موهای زائد تمام قسمت های بدن استفاده کنند. تنها کافیست که به کلینیک معتبر و پزشکی با تجربه مراجعه کنید.

کلام آخر

قبل از انجام لیزر با اطلاعات کافی دست به انجام این کار بزنید و با افرادی که تجربه زیادی دارند مشورت کنید. ممنون که تا ادامه این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)