هزینه کاشت مو طبیعی

هزینه کاشت مو طبیعی موضوع مقاله امروز ما می باشد و می خواهیم اطلاعاتی که برای شما مفید واقع می شوند را در اختیارتان قرار دهیم؛ کاشت مو طبیعی روشی بسیار مدرن و پر طرفدار است که توجه بسیاری از مردم را به خود جلب کرده است؛ در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا هزینه کاشت مو طبیعی را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم.

کاشت مو طبیعی چیست ؟

امروزه مردم به زیبایی و ظاهر خود بیش از پیش اهمیت می دهند و در تلاش اند که با کمترین هزینه بتوانند به ظاهر دل خواه خود برسند؛ یکی از مواردی که موجب آزرده خاطر کردن افراد می شود ریزش موهایشان است که سبب بد شدن ظاهرشان می شود؛ ریزش مو نیز به دلالی متعددی رخ می دهد که این دلایل شامل ژنتیک، استفاده از داروهای خاص، مبتلا شدن به بیماری های خاص، تیروئید، سوختگی و استرس می باشند؛ روش های موقتی برای درمان ریزش مو وجود دارد به طور مثال عده ای از افراد به سمت استفاده از داروهای گیاهی یا شیمیایی می روند یا از کلاه گیس استفاده می کنند اما هیچ کدام از آن ها تاثیر دائمی نخواهند داشت و تنها کاشت مو دوای این درد است؛ برای انجام کاشت مو طبیعی می توان از روش های متعددی کمک گرفت که هر روشی برای عده ای از افراد مناسب است؛ روش ها شامل FUT، FIT، SUT، MicroFIT، BHT می باشند که در ادامه بیشتر با ان ها آشنا خواهید شد.

کاشت مو طبیعی چیست ؟

هزینه کاشت موی طبیعی چقدر است؟

به طور قطع نمی توان قیمت ثابتی را برای کاشت موی طبیعی تعیین کرد. چرا که بسیاری از کلینیک ها، قیمت های متفاوتی را برای این کار اعلام می کنند.  معمولا هر یک از این قیمت ها با توجه به معیارهای خاصی تعیین می شوند. شناخت این معیارها می تواند علاوه بر صرفه جویی در هزینه، در شناخت بهترین کلینیک به شما یاری برساند. در این قسمت برخی از مهم ترین عوامل موثر بر هزینه کاشت موی طبیعی آورده شده است:

 • میزان تاسی مو

میزان موی ریخته شده و موی مورد نیاز برای پر کردن آن قسمت ها عوامل بسیار مهمی در تعیین هزینه کاشت مو هستند. معمولا فردی که تنها ۵ سانت از موهای جلوی سر خود را از دست داده است نسبت به کسی که تمام سر او نیاز به کاشت دارد، هزینه بسیار کمتری پرداخت می کند. قطعاً با افزایش سن میزان تاسی موها بیش تر خواهد شد. بنابراین هر قدر که برای این کار دیرتر اقدام کنید ممکن است هزینه های مربوط به آن بیش تر شود.

 • تکنیک مورد استفاده در کاشت مو

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در هزینه کاشت مو، تکنیکی است که پزشک متخصص از آن استفاده می کند. برای مثال روش FUT، به عنوان یک روش قدیمی، دارای قیمت بسیار ک متری می باشد. در حالیست که شما می توانید از سایر تکنیک های جدیدتر با ابزار پیشرفته تر استفاده کنید. معمولا در تکنیک های نوین، از ابزارهای پیشرفته با دقت بسیار بالا استفاده می شود. به همین خاطر، می توان شاهد نتایج بهتری از این تکنیک های نوین بود.

 • محل انجام کاشت مو

در شهرها و شهرستان های سراسر کشور کلینیک ها هزینه های بسیار متفاوتی را برای کاشت مو ارائه می کنند. معمولا به هر میزان که کلینیک مورد نظر به موقعیت جغرافیایی بهتری دسترسی داشته و به مراکز شهر نزدیک تر، باشد تعرفه های بالاتری خواهد داشت. چرا که معمولاً این مراکز امکانات و تجهیزات بیش تر و پیشرفته تری را در اختیار بیماران قرار می دهند.

 • نوع بانک مو برای کاشت

زمانی که بانک مو وضعیت مناسبی داشته باشد؛ بعنی از گرافت های کافی در این ناحیه برخوردار باشد. بدون شک می تواند به راحتی گرافت های مورد نیاز برای کاشت را برداشت کند. این موضوع باعث می شود که عمل به راحتی انجام شود. اما زمانی که بانک موی بیمار بسیار ضعیف است، باعث می شود تا پیچیدگی و مدت زمان عمل افزایش پیدا کند. در چنین شرایطی کلینیک مورد نظر، هزینه های بالاتری را برای انجام کاشت مو دریافت می کند.

 • میزان مهارت و تخصص پزشک

با توجه به این که جراحی کاشت مو به عنوان یک عمل بسیار حساس شناخته می شود، از این رو نیاز به مهارت و تجربه بالای پزشک دارد. قطعاً زمانی که به یک پزشک با سابقه درخشان و ماهر مراجعه کنید، نتیجه بهتری از عمل خود را به دست می آورید.  به طور کلی یک پزشک خوب فردی است که دارای ویژگی های زیر باشد:

 • دارای مدارک تخصصی و مهارت لازم برای انجام کاشته مو باشد
 • تجربه و سابقه درخشان در این حوزه داشته باشد
 • دارای کادر درمانی حرفه ای و متخصص برای عمل باشد
 • مراجعین قبلی رضایت کامل از نتیجه نهایی داشته باشند

کاشت مو به روش FIT چگونه است؟

کاشت مو به روش FUT چگونه است؟

در زمان های قدیم زخم های نواری نماد کاشت مو برای افراد بود و در حقیقت همین زخم ها نشانه کاشت مو به روش FUT می باشد؛ برای این که این کاشت صورت بگیرد باید پزشک نواری را از پشت سر شما یا بالای گوشتان بردارد و پس از آن، آن را زیر میکروسکوپ قرار دهد تا فولیکول های موجود در آن را خارج کند و هر کدام از فولیکول را در قسمت های خالی سر بکارد؛ این روش دارای مزیت های خاصی می باشد که در موارد زیر ذکر شده اند:

 • در برابر دیگر روش ها نیازی به پرداخت هزینه زیادی نمی باشد و کاملا مقرون به صرفه است.
 • هنگامی که مو ها رشد می کند، ظاهری کاملا طبیعی برای شما رقم می زند.
 • در مقایسه با دیگر روش ها، بازدهی که از کاشت فراهم می شود بسیار بهتر و مطلوب تر است.
 • حتی اگر تعداد فولیکول ها زیاد باشند باز هم می توان آن ها را طی یک جلسه کاشت.
 • قبل از انجام کاشت، نیازی به تراشیدن تمام موها نمی باشد.
 • در این روش آسیب کمتری به فولیکول ها می رسد چون مدت زمان کمتری در خارج از بدن فرد می ماند و در معرض آسیب و آلودگی قرار نمی گیرد.
 • فولیکول های این روش موهای بسیار با دوامی را دارند و مدت زمان ماندگاریشان بیشتر از بقیه روش ها است.

کاشت مو به روش FIT چگونه است؟

برای کاشت مو به این روش، باید جراح، وسیله های خاصی را به کار گیرد تا بتواند سوراخ هایی را در سر که قطرشان یک میلی متر یا کمتر است را ایجاد کند و فولیکول ها را استخراج کند؛ ابزار مورد نیاز برای کاشت مو طبیعی به این روش ( پانچ میلیمتری ) نام دارد؛ چون برای کاشت از ابزار های مخصوصی استفاده می کنند دیگر نیازی به ایجاد بخیه در سر و به وجود آمدن خونریزی نیست؛ این ابزارها می توانند سوراخ های بسیار کوچکی را در سر ایجاد کنند که جتی یک قطره خون هم از سر نیاید و بدون بخیه تمام زخم ها بهبود یابند.

از این رو این روش را با نام کاشت مو بدون جراحی می دانند اما در حقیقت هم چنان عمل جراحی به حساب می آید چون برای انجام آن باید به اتاق عمل بروید و کاشت توسط جراح بسیار ماهر و تیم درمانی حاذق صورت بگیرد؛ دلیل این نام گذاری برای این روش، کم خطر بودن آن است و نوعی روش کم تهاجمی به حساب می آید؛ همانند دیگر روش ها، این روش نیز با مزایا و فوایدی همراه است که به شرح ذیل می باشند:

 • یکی مهم ترین مزایای این روش کم تهاحمی بودنش است که نیازی به ایجاد زخم های نواری در سد فرد نمی باشد و زخم های کوچک دیگری که در سر وجود دارند بسیار سریع از بین می روند و فرد درد و ناراحتی حس نمی کند.
 • پس از آن که کاشت مو به این روش به پایان رسید، فرد می تواند به زندگی روزمره خود ادامه دهد و فعالیت ها و ورزش ها را انجام دهد.
 • در این روش سعی می شود که از موهای نازک استفاده شود تا کاشت بسیار طبیعی جلوه کند.
 • در صورتی که فرد در گذشته دچار زخم های گوشتی شده باشد یا پوست سرش بسیار منعطف باشد، می تواند این کاشت را انجام دهد و همین روش بهترین گزینه انتخابی برای آن ها محسوب می شود.

کاشت مو به روش SUT چگونه است؟

علاوه بر روش هایی که برایتان نام بردیم، روش SUT نیز کاربرد خود را دارد؛ در این روش اگر بخواهیم گرافت ها را از سر خارج کنیم باید از دستگاه خودکار استفاده کرد؛ کاشت به این روش دارای قوانینی است که کاملا با FIT یکی می باشد؛ در صورتی که برای این روش از دستگاه اتوماتیک استفاده شود سرعت کار بسیار بالا می رود؛ این روش مزایایی برای افراد دارد که شامل موارد زیر می باشند:

 • در این روش می توان تمام گرافت ها را در یک جلسه استخراج کرد و در سر کاشت و سرعت انجام کار بسیار بالا می باشد.
 • دقتی که برای انجام این روش به کار گرفته می شود بسیار بیشتر از دیگر روش ها می باشد و در صورتی که جراح بتواند کار خود را با مهارت و دقت بالا انجام دهد هیچ آسیبی به گرافت های استخراج شده وارد نمی شود در غیر این صورت آسیب های بسیار جدی به گرافت ها وارد می شود.

دو مورد از معایب کاشت مو به روش SUT  نیز شامل موارد زیر اند:

 • در برابر دیگر روش ها، این روش با هزینه بسیار بیشتری صورت می گیرد.
 • کیفیت های گرافت های این روش بسیار پایین است و بسیار بیشتر از روش FUT  دچار خطر و آسیب می شوند.

هزینه کاشت مو طبیعی

برای انجام هر گونه عمل زیبایی باید شما هزینه هایی را پرداخت کنید، هزینه کاشت موی طبیعی نیز جزو این اعمال جراحی است که مقدار آن به موارد مختلفی مربوط است؛ نوع روشی که برای کاشت مو انتخاب می شود نقش بسیار تعیین کننده ای در هزینه کاشت دارد چون هر روشی هزینه مخصوص به خود را دارد؛ مورد دیگر پزشک معالجتان است که در صورتی که پزشکتان بسیار ماهر باشد و بین مراجعین معروف باشد باید هزینه ای بیشتری را برای کاشتتان پرداخت کنید؛ مورد نهایی بعدی کلینیک مد نظرتان است که اگر در سطح شهر واقع باشد هزینه کاشت به طبع بیشتر می شود.

قبل از کاشت مو چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

قبل از کاشت مو چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

در حقیقت عده ای از افراد تنها به موضوع مراقبت های پس از کاشت مو توجه می کنند و هیچ وقت به این فکر نمی کنند که باید قبل از کاشت مو نیز به نکاتی توجه کنند تا برای کاشت آمادگی کافی داشته باشند و این مراقب ها موجب کم شدن درد و عوارض ناشی از کاشت مو شوند؛ در ادامه با مراقبت های کاشت مو آشنا می شوید :

 • باید قبل از جراحی به انتخاب کلینیک مورد نظرتان بسیار توجه کنید چون هر چه کلینیک بهتر باشد جراحی شما با نتیجه بهتی پایان خواهد یافت و به این نکته توجه کنید که هر کلینیک موجود در اینترنت مناسب نیست.
 • حتما قبل از کاشت به دنبال پزشک مناسب و ماهر باشید و در صورت یافتن پزشک از او بخواهید که تصاویری را از سابقه کاشت مو خود به شما نشان دهد.
 • مبلغی که می خواهید برای تزریق پرداخت کنید را در نظر بگیرید.
 • اطلاعاتی که به نظرتان مهم است را راجع به کاشت مو و روش های کسب کنید و سوالاتتان را از پزشک معالجتان بپرسید.
 • قبل از آن که بخواهید کاشت مو را انجام دهید، موهایتان را دو بار در روز حتما بشویید.
 • قبل از کاشت مراقب مصرف داروهایی مانند آسپرین و آنتی بیوتیک ها باشید و در مواردی که مجبور به مصرف برخی داروهای خاص هستید حتما به پزشک اطلاع دهید و نظر ایشان را بپرسید.
 • باید مصرف هر گونه الکل و مکمل و سیگار و ویتامین های A و B را در مدت یک هفته مانده به کاشت مو، به صفر برسانید و از آن ها دوری کنید.

آیا بیمه هزینه های مربوط به کاشت مو را پرداخت می کند؟

با توجه به این که کاشت مو جزو عمل های زیبایی محسوب می شود، عمدتاً شرکت های بیمه هزینه های مربوط به آن را پرداخت نمی کنند. البته در صورتی که تاسی سر بر اثر بروز حوادثی مانند آتش سوزی و یا تصادف رخ داده باشد، می تواند توسط بیمه پرداخت شود. شرکت های بیمه این کار را بر اساس قوانین خاصی انجام می دهند. عمدتا شرکت های بیمه شما را به پزشکان مورد اعتماد شرکت معرفی می کنند. به همین خاطر نمی توانید خودتان به کلینیک و مراکز کاشت مو مورد نظر خود مراجعه کنید.

کلام آخر

در مقاله ای که اکنون پیش روی شما بود، در مورد هزینه کاشت مو طبیعی اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دادیم و امیدواریم که توانسته باشید نکات مثبت و مفیدی را از این مقاله کس کره باشید؛ از این که ما را تا انتهای مطلب همراهی کردید از شما بی نهایت ممنونیم و در صورتی که انتقاد یا تجربه ای در زمینه هزینه کاشت مو طبیعی داشتید حتما با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)