جدیدترین روش کاشت مو در جهان

ما در این مقاله سعی داریم شما را با جدیدترین روش کاشت مو در جهان آشنا کنیم. با بیشتر شدن سن امکان دارد بیشتر موها دچار ریش شود که این ریزش هم در خانم ها و هم در آقایان اتفاق می افتد و باعث از بین رفتن زیبایی چهره در افراد می شود و باعث می شود افراد اعتماد به نفس خود را از دست بدهند. امروزه با روش های جدید و پیشرفته می توان موهایی پرپشت داشت که یکی از این روش ها کاشت مو است. کاشت مو روش هایی دارد که با توجه به نظر پزشک و شرایط افراد از این روش ها استفاده می شود. در ادامه برای آشنا شدن با جدیدترین روش کاشت مو در جهان با ما همراه باشید.

کاشت مو چیست ؟

کاشت مو طبیعی یک جراحی زیبایی است که شامل انتقال فولیکول های مو از نقطه‌ای روی سر یا بدن به قسمت‌های جلویی و میانی سر در افراد می‌شود. ناحیه ای که فولیکول ها از آن برداشته می شوند بانک مو و ناحیه بدون مو که فولیکول ها در آن قرار دارند، ناحیه گیرنده نامیده می شوند.

کاشت مو بسته به تعداد موهای کاشته شده می تواند 4 تا 8 ساعت در روز و در بعضی موارد 2 روز طول بکشد. بیشتر افرادی که می خواهند کاشت مو انجام دهند هنگام جراحی هوشیار هستند و فقط بیهوشی روی پوست سر آن ها صورت می گیرد. جراحی با برداشتن موهای سالم توسط متخصص پوست شروع می شود. برای این که کاشت مو طبیعی به نظر برسد متخصص پوست می تواند به دو روش جراحی را انجام دهد.

در روش اول، پزشک یک نوار از پوست سر را با موهای سالم برش می دهد و در روش دوم، موها را از هر مو به طور جداگانه جدا می کند. زمان روش دوم طولانی تر است. اما از به وجود آمدن زخم های نواری روی پوست سر جلوگیری می کند. قبل از کاشت مو تکنسین ها موها را برداشته و پزشک پوست سر را برای کاشت آماده می کنند. بعد از تمام شدن کاشت مو، پوست سر بانداژ می شود و باید مراقبت های لازم را به خوبی انجام دهید.

کاشت مو چیست ؟

کاشت مو چگونه انجام می شود ؟

کاشت مو در همه افراد به طور یکسان صورت می گیرد و تنها فرقی که در کاشت بین افراد وجود دارد این است که گرافت ها از بانک مو برداشته و در ناحیه مورد نظر کاشته می شود. در ادامه با مراحل کاشت مو آشنا می شوید :

آماده سازی بانک مو :

اولین مرحله کاشت فولیکول مو با تهیه بانک مو برای برداشتن گرافت ها آغاز می شود. در این مرحله، پزشک ناحیه اهداکننده را استریل می کند و  بعد بی حسی را در آن قسمت از بدن انجام می دهد. زمانی که بانک مو بی حس شد شروع به برداشت گرافت ها از بانک مو می کنند.

برداشت گرافت از بانک مو :

روش های متفاوتی برای کاشت مو وجود دارد. روش برداشت گرافت در هر روش سبک خاصی دارد اما در همه روش ها باید کارها با دقت زیادی صورت بگیرد. این که از کدام روش برای افراد استفاده شود باید با توجه به نظر پزشک انجام شود.

آماده سازی گرافت برای کاشت :

هنگامی که گرافت ها با موفقیت از بانک مو برداشته شدند، زمان آماده سازی آن ها برای کاشت است. در این مرحله از کار، پزشک گرافت ها را طبق روشی که برای آن ها در نظر گرفته شده زیر میکروسکوپ برسی کرده و برای کاشت آماده می کند.

آماده سازی ناحیه کاشت :

بعد از این که همه مراحل کاشت انجام شد نوبت به کاشت می رسد اما قبل از شروع کار، ناحیه کاشت باید مانند بانک مو آماده شود. برای این کار ناحیه کاشت استریل می شود و در این روش باید از بی حسی استفاده کرد.

انجام عملیات کاشت مو :

آخرین مرحله کاشت مو طبیعی انجام عملیات کاشت مو است. یعنی در این بخش گرافت های آماده شده کاشته می شود و کل روش تکمیل می شود. تکنولوژی مورد استفاده برای کاشت مو بسته به روش امکان دارد در بیماران متفاوت باشد. این که چه روشی برای کاشت انتخاب شود به پیشنهاد پزشک بعد از انجام بررسی ها بستگی دارد.

چه افرادی برای کاشت مو مناسب هستند ؟

افرادی که در یک دوره 5 ساله ریش آن ها پیشرفت داشته است می توانند کاشت مو انجام دهند. برای کاشت مو باید دو اصل مهم در نظر گرفته شود. یک این که افراد در ناحیه اهدایی فولیکول های کافی و سالم داشته باشد و یا از بانک مو مناسبی برخوردار باشند. دوم این که الگو ریزش مو در آن ها متوقف شده باشد. در ادامه با افرادی که کاندیدای مناسبی برای جراحی هستند آشنا می شوید :

 • افرادی که از نظر جسمانی سلامت کاملی دارند و انتظارات واقع بینانه ای از نتیجه جراحی دارند.
 • ریزش مو به خاطر استفاده از دارو، استرس یا درمان های پزشکی نباشد.
 • قسمتی از موهای خود را به خاطر آسیب های وارد شده به پوست از دست دادند.
 • افرادی که با درمان های غیر جراحی نتوانستند ریزش موهای خود را از بین ببرند.
 • کسانی که از کچلی یا نازک شدن موهای خود رنج می برند و باعث کاهش اعتماد به نفس در افراد می شود.

چه افرادی برای کاشت مو مناسب هستند ؟

جدیدترین روش کاشت مو در جهان

برای کاشت مو روش های جدیدی وجود دارد که افراد می توانند از این روش استفاده کنند. در ادامه به جدیدترین روش کاشت مو در جهان می پردازیم :

کاشت مو به روش NeoGraft :

کاشت مو به روش نئوگرافت یک روش نیمه اتوماتیک تشکیل شده از FUE و یکی از پیشرفته ترین روش های کاشت مو در جهان است که از فناوری جدیدی به نام Venus Treatments استفاده می کند. در این روش NeoGraft با حذف بعضی از خطاهای انسانی مرتبط با کاشت مو نسبت به سایر روش های مبتنی بر FUE تاثیرگذار تر است.

در روش نئوگرافت فولیکول های مو با استفاده از ابزاری برداشته شده و با مکش خارج می شود. این روش نیازی به مرحله جداگانه برای به وجود آمدن برش ها و فولیکول های مو ندارد. با کمک ابزاری خاص، برش و کاشت فولیکول ها به طور همزمان صورت می گیرد. در فناوری NeoGraft نسبت به روش های FUE و FUT احتمال ضربه و آسیب به فولیکول های مو کمتر است و میزان بقای فولیکول های پیوندی زیاد است. این روش از روش های بسیار کم تهاجمی کاشت مو است که آسیبی به عروق خونی و اعصاب محیطی نمی رساند و به هیچ بخیه ای نیاز ندارد. سرعت اجرا این روش بیشتر از روش FUE است.

کاشت مو به روش super FIT :

کاشت مو همانطور که از نامش پیداست بر اساس اصول روش FIT انجام می شود که در آن فولیکول ها به صورت جداگانه از بانک مو استخراج می شوند و همه مراحل توسط دستگاه های پیشرفته و اتوماتیک انجام می شود. این روش برای همه افرادی که می خواهند کاشت مو انجام دهند انجام می شود و با توجه به تکنولوژی پیشرفته آن به غیر از افزایش سرعت و دقت نتیجه مناسبی برای افراد دارد.

در این روش درد، خونریزی یا بخیه وجود ندارد. کل روش کاشت مو Super FIT بدون بیهوشی و با استفاده از بی حسی انجام می شود و از هیچ سوزنی برای ایجاد بی حسی استفاده نمی شود زیرا مواد بی حس کننده توسط دستگاه مخصوص انجام می شود. استفاده از دستگاه های پیشرفته در این روش به پزشک اجازه می دهد تا چندین پیوند ریشه را استخراج کند که تراکم کاشت را تا 5 برابر بیشتر کند.

تکنولوژی پیشرفته این روش احتمال آسیب به فولیکول ها و بانک مو را کمتر کرده است. در این روش ایمپلنتر های مخصوص کار کاشت فولیکول ها را انجام می دهد و آن ها در عمق مناسب و زاویه مورد نظر می کارد. دقت در انجام این روش به تخصص پزشک بستگی دارد و دقت کاشت با ابزار این روش تا 10 برابر بیشتر از روش های قبلی بیشتر شده است. ظرافت و دقت ابزار به کار رفته در این روش، کاشت ریش، سبیل و ابرو را ممکن می سازد. با این حال، این روش به کوتاهی مو نیاز دارد.

کاشت مو به روش ARTAS :

یکی دیگر از جدیدترین روش کاشت مو در جهان ربات ARTAS است. ربات ARTAS یک دستیار تمام اتوماتیک است که به پزشک کمک می کند تا برداشت گرافت ها را با دقت زیادی صورت بگیرد. این ربات به حدی پیشرفته است که می تواند نقشه ای از وضعیت فولیکول های بانک مو  مانند زاویه، نحوه قرار گیری، تعداد، کیفیت و ضخامت ریشه های فولیکول ها و اطلاعاتی درباره جای زخم در پوست بانک مو را در اختیار پزشک قرار دهد.

برداشت فولیکول ها به صورت خودکار و از طریق این ربات انجام می شود که تفاوت این روش با روش های قبل است و ویژگی اصلی این روش سرعت بالا را به وجود می آورد زیرا که ربات می تواند سرعت برداشت را تا 2 برابر بیشتر کند. این روش بسیار کم تهاجمی، با دوره نقاهت کوتاه و بدون نیاز به بی هوشی است. کاشت فولیکول ها در ناحیه کم پشت مثل بقیه روش ها به صورت دستی و توسط متخصص کاشت صورت می گیرد.

از محدودیت های این روش این است که ربات برای شناسایی فولیکول ها نیاز دارد تا تفاوت فاحشی میان رنگ مو و رنگ پوست افراد وجود داشته باشد که شناسایی فولیکول ها توسط ربات برای افراد با موهای صاف و تیره قابل انجام است و امکان دارد روش مناسبی برای افرادی که موهای روشن و نازک دارند نباشد.

کاشت مو به روش Sapphire FUE :

این روش یکی از جدیدترین روش های کاشت مو است و ابزارهای مورد استفاده مجهز به یاقوت های برش خورده ای هستند که به غیر از کاهش درد، هیچ آسیب بافتی به بانک مو نمی رسانند. زیرا که فقط فولیکول ها استخراج می شوند و برداشت های بافتی صورت نمی گیرد. برای استخراج گرافت های مو، شکاف های ظریف با قطر0/6 تا 0/7 میلی متر ایجاد می شود و به خاطر ظریف بودن خونریزی ندارد و در دوره نقاهت کمی دارد و جای زخم بر جا نمی گذارد. شکاف های ظریفی که به وجود می آیند متناسب با اندازه فولیکول های می باشند و ریشه مو می تواند در کانال هایی با عمق مناسب کاشته شود که امکان تغییر زاویه کاشت وجود ندارد و شکل اصلی آن ها حفظ می شود. تیغه های مورد استفاده در روش Sapphire ضد باکتری است و آسیب بافتی یا عفونت به وجود نمی آورد. نتایج نهایی کاشت طبیعی تر و متراکم تر است. داشتن بانک مو قوی و قابل برداشت برای اجرای روش Sapphire اهمیت زیادی دارد. امکان کاشت تعداد زیادی از گرافت ها به روش Sapphire وجود دارد.

بعد از کاشت مو باید چه مراقبت هایی انجام داد ؟

یکی از مراحل مهم در کاشت مو دوره نقاهت و مراقبت های تاست که باید بعد از آن انجام شود زیرا می تواند نتیجه مناسبی برای افراد فراهم آورد. رعایت این مراقبت ها می تواند باعث دوران نقاهت سریع و بهبود کامل شود. در ادامه با مراقبت های بعد از کاشت مو آشنا می شوید :

 • 2 تا 3 روز در خانه بمانید و استراحت کنید و بعد از آن می توانید فعالیت ها روزمره خود را انجام دهید.
 • اگر هر گونه درد، قرمزی، تورم در ناحیه پیوند مو مشاهده کردید حتما به پزشک مراجعه کنید.
 • استفاده از نوشیدنی‌های الکلی برای 1 هفته تا 10 روز ممنوع است.
 • برای جلوگیری و یا کم شدن تورم باید بعد از عمل، در هنگام خوابیدن سر خود را با استفاده از چند بالش بالا نگه دارید و در زاویه 45 درجه قرار دهید و به مدت 3 شب این کار را تکرار کنید.
 • ناحیه اهدا کننده را لمس نکنید و اگر نیاز بود حتما دست خود را استریل کنید تا دچار عفونت نشوید.
 • 3 هفته از حمام، بخار، سونا و حمام آفتاب خودداری کنید.
 • تا مدتی از داروهایی مثل آسپرین و ایبوبروفن استفاده نکنید. اگر بیماری خاصی دارید و مجبور به خوردن این داروها هستید باید قبل از آن با پزشک مشورت کنید.
 • بعد از جراحی برای 1 هفته از کار سخت و ورزش پرهیز کنید.
 • برای جلوگیری از به وجود آمدن تورم، هر 2 ساعت یکبار به مدت 15 دقیقه یک کمپرس یخ روی پیشانی خود بمالید. تورم از روز 2 تا 4 بعد از انجام عمل کاشت مو و پیوند آن شروع می‌شود و بعد از مدتی از بین می ورد. این عوارض امکان دارد تا پلک‌ها ادامه داشته باشد که می‌توانید برای کم شدن آن از پزشک  بخواهید که داروهای ضد تورم برای شما تجویز کند.
 • به مدت 1 هفته از تماس جنسی پرهیز کنید.

بعد از کاشت مو باید چه مراقبت هایی انجام داد ؟

مراحل کاشت مو چگونه است؟

مشاوره رایگان برای کاشت مو 

اولین مرحله تماس با کلینیک و گرفتن وقت برای مشاوره است. البته مشاوره به صورت تلفنی نیز امکان پذیر است. در زمان مشاوره به تمام سوالاتی که در ذهن شما وجود دارد پاسخ خواهند داد. برای مثال به شما توضیح خواهند داد چند هفته قبل از کاشت نباید مواد الکلی و دخانیات مصرف کنید. مکمل‌ها و آسپرین‌ها را نباید مصرف کنید. روز کاشت کافئین نخورید. قبل از کاشت حتما دوش بگیرید و لباس راحت بپوشید و ….

معاینه موی سر و انتخاب بهترین روش کاشت :

پس از اینکه تصمیم به کاشت گرفتید پزشک مو و پوست سر شما را معاینه می‌کند. سر به هیچ عنوان نباید شوره ، جوش و تاول داشته باشد در غیر اینصورت باید درمان شود. نسبت به نوع طاسی، جنس مو و میزان تراکم درخواستی بهترین روش کاشت توسط پزشک انتخاب خواهد شد. ممکن است نیاز به عکس برداری از سر نیز وجود داشته باشد. پزشک تمام سعی خود را می‌کند تا نتیجه کاشت مو تضمینی باشد.

انجام آزمایشات لازم قبل از عمل کاشت :

آزمایشات پزشکیقبل از کاشت بیمار باید یک سری آزمایشات مربوط به انعقاد خون، ویروس ایدز، هپاتیت، و در شرایط فعلی آزمایش مربوط به ویروس کرونا را حتما انجام دهد. نتایج این آزمایشات در تصمیم گیری برای عمل کاشت مو تاثیر به سزایی دارد.

تجویز داروهای لازم توسط پزشک :

دارویی خاصی جهت مصرف قبل از عمل تجویز نمی‌شود مگر مراجعه کننده شرایط یا بیماری خاصی داشته باشد و نیاز داشته باشد قبل از عمل داروی خاصی مصرف کند.

آماده‌سازی بیمار برای رفتن به اتاق عمل :

لباس و تمامی تجهیزات لازم برای اتاق عمل در روز عمل به فرد داده میشود. مراجعه کننده باید لباس خود را بپوشد. فشار خون قبل و بعد از کاشت چک میشود. در روز عمل ابتدا طراحی خط رویش مو روی سر انجام شده تا تارها در جای درست خود کاشته شوند.

برداشت و معاینه فولیکول‌های مو :

کاشت موبا توجه به روش انتخاب شده کاشت مو گرافت ها به تعداد مورد نیاز از بانک مو برداشته می‌شوند. سپس موها آزمایش شده و بهترین فولیکول ها برای کاشت گلچین می‌شوند. این فولیکول‌ها در یک ظرف حاوی یک مایع قرار می‌گیرند تا برای کاشت آماده شوند زیرا زمان کاشت طولانی خواهد بود.

مراحل کاشت مو چگونه است؟

کلام آخر

قبل از انجام کاشت مو از افراد با تجربه کمک بگیرید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. سعی کنید بهترین کلینیک کاشت مو و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)