قیمت کاشت هر تار مو

قیمت کاشت هر تار مو چقدر است؟ معمولا این سوال برای کسانی که تصمیم می گیرند کاشت مو انجام دهند پیش می آید. اگر این سوال شما هم است بهتر است بگوییم که برای اطلاع از قیمت دقیق  کاشت هر تار مو باید به متخصص مراجعه کنید تا او با بررسی شرایط شما قیمت کاشت هر تار مو را مشخص کند. چرا که امروزه هر کدام از پزشکان برای انجام کاشت مو هزینه های متفاوتی در نظر می گیرند و مهمترین عامل تاثیرگذار بر روی قیمت کاشت مو میزان تجربه و مهارت متخصص است. البته این نکته را هم بدانید هزینه عمل کاشت مو برای هر فردی متفاوت است. چرا که تعداد مو نیاز با توجه به میزان طاسی سر  مشخص می شود.

 قیمت کاشت هر تار مو به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه کاشت مو مانند دیگر روش های زیباسازی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه هر یک از این عوامل را مورد بررسی قرا می دهیم:

متخصص انتخابی کاشت مو:
ممکن است با مراجعه به متخصصین مختلف با هزینه های متفاوتی برای کاشت هر تار مو مواجه شوید. این شرایط به دلیل این است که هر متخصصی دارای تجربه و مهارت متفاوتی می باشد و هر چقدر متخصص در زمینه کاشت مو مهارت بیشتری داشته باشد مسلما قیمت بیشتری برای کاشت مو دریافت می کند. در واقع می توان گفت انتخاب متخصص شما یکی از مهمترین دلایل تاثیر گذار بر روی هزینه کاشت مو می باشد.

هرچقدر طاسی سر بیشتر باشد هزینه کاشت مو افزایش پیدا می کند:
دومین عامل تاثیرگذار بر روی هزینه کاشت مو میزان‌ طاسی سر شما است. اگر طاسی سر بیشتر باشد، مطمئنا به تعداد گرافت های بیشتری برای کاشت نیاز دارید. برای کاشت تعداد گرافت های بیشتر زمان بیشتری مصرف می شود و در آخر هزینه کاشت موی شما افزایش پیدا می کند.

هزینه کاشت مو توسط برخی روش ها بیشتر است.

امروزه کاشت مو به روش های مختلفی انجام می شود. اما انجام برخی روش های کاشت مو نیاز هزینه بیشتری در برمی گیرد. مثلا، روش هایی که توسط دستگاه انجام می شود نسبت به روش های دستی هزینه بیشتری دارند.

 قیمت کاشت هر تار مو به چه عواملی بستگی دارد؟

از عوامل تأثیر گذار بر روی هزینه کاشت مو چیست ؟

مطمئنا شنیده اید انجام روش های زیباسازی در برخی شهرها با هزینه کمتری انجام می شود. در واقع یکی از عامل هایی که بر روی هزینه عمل کاشت مو تاثیر گذار است، موقعیت جغرافیایی کلینیک کاشت مو می باشد. کلینیک هایی که در موقعیت بهتر جغرافیایی قرار دارند برای انجام این عمل زیبایی هزینه بیشتری می گیرند.  البته این نکته را هم فراموش نکنید که در شهرهای پیشرفته نتیجه بهتری از کاشت مو مشاهده خواهید کرد.  چرا که اکثر متخصصین حرفه ای در شهرهایی مانند تهران فعالیت دارند. به همین خاطر، اکثر کسانی که دوست دارند روش های زیباسازی را امتحان کنند به تهران مراجعه می کنند.

 ارائه خدمات با کیفیت باعث چه چیزی می شود ؟

کلینیکی که از دستگاه ها و امکانات به روز و پیشرفته دنیا استفاده می کند برای کاشت هر تار مو هزینه بیشتری دریافت خواهد کرد. البته این به این معنا نیست که هرچقدر کاشت مو گران تر باشد، کیفیت خدمات بهتر خواهد بود. کلینیک موظف است با توجه به کیفیت خدمات و تجهیزات مورد استفاده هزینه معقولانه ای برای کاشت مو در نظر بگیرد. پس قبل از این که متخصص و کلینیک کاشت مو خود را انتخاب کنید، در مورد نحوه عملکرد و میزان به روز بودن تجهیزات پزشکی آن اطلاعات کافی بدست آورید.

هزینه کاشت مو در کشور ما :

هزینه کاشت مو در کشور ما با نرخ های متفاوتی مشخص می شود. ممکن است در کلینیکی هزینه کاشت مو حدود ۴ الی ۷ میلیون باشد. اما کلینیک دیگری با انجام این روش زیباسازی حدود ۳۲ میلیون هزینه دریافت می کند، بنابراین این میزان تغییر قیمت در کلینیک های مختلف با توجه به تبحر و تجربه جراح و به روز بودن دستگاه و خدمات کلینیک مشخص می‌شود. البته به این معنا نیست که هر چقدر هزینه کاشت مو بیشتر باشد، کیفیت کاشت مو بهتر خواهد بود. اما اکثر کلینیک هایی که برای کاشت مو هزینه پایینی دریافت می کنند، بی شک خدماتشان کیفیت خوبی ندارد.

مبنای اصلی تعیین هزینه کاشت مو بر اساس چیست ؟

اکثر متخصصین برای انجام کاشت مو به تعداد گرافت های مورد نیاز توجه می کنند. در واقع، مبنای اصلی برای تعیین هزینه کاشت مو تعداد گرافت های مورد نیاز بیمار می‌باشد.  البته روش کاشت مو هم تا حدود مشخصی بر روی هزینه کاشت مو تاثیر گذار است. مثلاً  هزینه تعداد گرافت مشخص به روش FUT ممکن است حدود ۶ میلیون تومان باشد. اما با روش FIT حدود 7 میلیون تومان هزینه داشته باشد. بنابراین دقت داشته باشید اگر متخصصی قیمت کاشت مو را تنها بر اساس تعداد گرافت مو مشخص کرد،  این استدلال اصلا درست نیست. چرا که  تعداد گرافت مورد نیاز و روش انتخابی هر دو به صورت همزمان بر روی هزینه کاشت مو تاثیر گذار است.

هرگز به کلینیک هایی که کاشت مو را با قیمت‌های بسیار پایین انجام می دهند اطمینان نکنید. ممکن است برای انجام کاشت مو با هزینه های بسیار پایین برخی کلینیک ها مواجه شوید که تفاوت قیمت بسیاری با دیگر کلینیک های کاشت مو دارد. این دسته از کلینیک ها برای این که کار خود را به سود آوری برسانند؛ در قبال استفاده از تجهیزات نامناسب و روش های نامعتبر کاشت مو هزینه بسیار پایینی دریافت می کنند و با استفاده از تبلیغات پررنگ افراد بسیاری را برای  مراجعه به کلینیک تحریک می کنند. بنابراین تا زمانی که از کیفیت و عملکرد کلینیک کاشت مو مطمئن نشدید، هرگز به تبلیغات ارزان قیمت برخی کلینیک ها توجه نکنید.

مبنای اصلی تعیین هزینه کاشت مو بر اساس چیست ؟

 هرچقدر برداشت گرافت موفقیت آمیزتر باشد باعث چه چیزی می شود ؟

خیلی ها تصور می کنند، برداشت گرافت ها بر روی سر زخم های بسیاری ایجاد کند. اما این شرایط تنها در کاشت مو به روش FUT مشاهده می شود که زخم نواری در پشت سر ایجاد می شود. اما در روش‌های جدید کاشت مو  دیگر خبری از جای زخم و بخیه نخواهد بود و برداشت فولیکول ها در سریع ترین زمان ممکن انجام می شود. البته این نکته به این معنا نیست که روش نواری  کاشت مو منسوخ شده باشد. چرا که هنوز متخصصان کاشت مو از این روش استفاده می کنند و برای برخی کاندیدهای کاشت مو بهترین نتیجه را به همراه دارد.

 آیا کاشت مو در قسمت های مختلف سر هزینه متفاوتی دارد؟

معمولا کم پشتی موها در ناحیه جلوی سر اتفاق می‌افتد و کسانی که با طاسی سر در ناحیه جلوی مو مواجه هستند، برای کاشت مو تصمیم می گیرند. اما عده دیگر برای افزایش تراکم مو به کاشت مو اقدام می‌کنند.  در نتیجه کسانی که با طاسی سر مواجه هستند، هزینه بیشتری باید پرداخت کنند. چرا که آنها به تعداد گرافت های بیشتری نیاز دارند. پس هزینه کاشت مو برای هر فردی که از این روش هدف متفاوتی دارد، فرق خواهد کرد.

چگونگی انجام کاشت مو

برای این که  بیشتر متوجه عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه کاشت مو شوید باید بدانید کاشت مو چگونه انجام می شود. اولین نکته‌ای که برای کاشت مورد بررسی قرار می گیرد بانک موی مناسب است. در واقع کسانی برای کاشت مو کاندید می‌شوند که از بانک مو مناسبی برخوردار باشند. همچنین علت ریزش مو برای آن ها مشخص شده باشد. در صورتی که علت ریزش مو به خاطر بیماری زمینه‌ای باشد باید ابتدا بیماری درمان شود. سپس کاشت مو صورت گیرد. در غیر این صورت نتیجه کاشت مو پایدار نخواهد بود و فرد دوباره با ریزش مو مواجه می شود.

به طور کلی کاشت مو در سه مرحله انجام می‌شود. مرحله اول، برداشت فولیکول های مو از ناحیه بانک مو می باشد. در واقع تعداد فولیکول های مورد نیاز توسط ابزارهای خاص و تکنیک های جدید جراحی از قسمت بانک برداشت می‌شود. در مرحله دوم، فولیکول های برداشت شده در محیط کاملا بهداشتی و ضدعفونی نگهداری می‌شود و برای انتقال به ناحیه طاسی سر آماده خواهند شد. در مرحله آخر، فولیکول ها به ناحیه طاسی سر منتقل می شوند. این مرحله بسیار اهمیت دارد. چرا که باید با دقت بسیار بالایی انجام و کمترین آسیبی به فولیکول‌ های مو وارد شود.

بهترین روش کاشت مو چگونه انتخاب می شود؟

زمانی که برای کاشت مو تصمیم خود را گرفتید باید در مورد روش های مختلف کاشت مو اطلاعات کافی به دست آورید و با اطلاعات لازم نزد پزشک مراجعه کنید. معمولا در جلسات مشاوره پزشکان کاشت مو وضعیت طاسی و بانک موی شما را مورد بررسی قرار می‌دهند و بهترین روش را با توجه به شرایط شما انتخاب می کنند. از آنجا که روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد، هر روز به تعداد متقاضیان کاشت مو افزوده می شود. تنها تفاوتی که بین روش های مختلف کاشت مو وجود دارد این است که نحوه برداشت گرافت و کاشت مو در بین روش های مختلف متفاوت است. مثلا، در روش FUT برای برداشت گرافت به شکل نواری اقدام می شود. اما در روش FIT فولیکول ها به صورت تک واحدی برداشت خواهد شد.

 کمترین هزینه کاشت مو در ایران چقدر است؟

هر یک از تکنیک ‌های انجام کاشت مو به شرایط و ابزارهای خاصی نیاز دارد. این موضوع سبب می‌ شود که هر یک از تکنیک ‌ها قیمت متفاوتی نسبت به سایرین داشته باشند. به طور کلی به هر میزان که تکنیک مورد نظر به تجهیزات پیشرفته ‌تر و همچنین دانش بیشتری نیاز داشته باشد، هزینه ‌های مربوط به آن نیز بالاتر خواهد بود. یکی از محبوب‌ ترین و ارزان ‌ترین روش‌ های کاشت در ایران روش FUT است. زمان مورد نیاز برای انجام کاشت مو با استفاده از این تکنیک، بسیار  کم می‌باشد. چرا که برداشت فولیکول ‌های مو به صورت یکجا و  با سرعت بسیار بالا انجام می‌شود.

بنابراین به هر میزان که زمان عمل کاهش یابد، هزینه‌های مربوط به آن نیز کم تر خواهد بود. با این حال اگر به گرافت موی بیش تری برای کاشت نیاز داشته باشید، بهتر است از روش‌ هایی مانند SUT استفاده کنید. در این روش، برداشت مو توسط دستگاه انجام می‌شود و می‌تواند نسبت به سایر روش‌ها مانند میکروگراف هزینه کم تری داشته باشد.

البته برخی از کلینیک‌ها ممکن است هزینه‌های بسیار پایین و غیر قابل باوری را برای انجام این عمل پیشنهاد دهند. اما باید در مقابل چنین مراکزی بسیار محتاط عمل کنید. چرا که دلیل ارزان بودن این فرآیند می‌ تواند به دلیل عدم تجربه و مهارت پزشک، نداشتن مجوزهای مربوطه از وزارت بهداشت و درمان و همچنین استفاده از ابزار و مواد نامرغوب باشد. به شما پیشنهاد می ‌کنیم که هرگز بدون تحقیق در رابطه با سابقه و مجوزهای مربوطه، به این دسته از کلینیک ها مراجعه نکنید. چرا که از طریق این مراکز به هیچ عنوان نتایج مطلوب و دلخواه خود را مشاهده نخواهید کرد. همچنین در موارد بدتر ممکن است دچار عوارض بسیار شدیدی شوید.

چگونگی انجام کاشت مو

مقایسه هزینه کاشت مو در ایران و سایر کشورها

بیش تر جراحی‌ های زیبایی در ایران به دلیل تقاضای بالا و همچنین تعداد متخصصین جراحی زیبایی نسبت به سایر کشورهای جهان از قیمت پایین ‌تری برخوردار است. برای مثال در کشور ترکیه که به مهد جراحی‌های پزشکی اروپا تبدیل شده است؛ هزینه تقریبی کاشت مو حدود ۲۵۰۰ دلار می‌ باشد. همچنین هزینه سایر جراحی‌های زیبایی در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی ارزان‌تر است. در حقیقت یکی از جاذبه‌های جذب توریسم در کشور ترکیه پزشکی آن می‌ باشد. در مقابل، قیمت کاشت مو در کشورهای پیشرفته دنیا مانند آلمان، کانادا، فرانسه، انگلستان و آمریکا حدود ۱۵ هزار تا ۲۵ هزار دلار است.

این در حالی است که هزینه تقریبی کاشت مو در تهران به عنوان پایتخت و مهم‌ترین شهر پزشکی ایران، حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار است. به همین خاطر بیشتر متقاضیان ایرانی و خارجی مقیم خارج از کشور ترجیح می‌دهند در ایران عمل مربوط به کاشت موی خود را انجام دهند. امروزه به دلیل کاهش نرخ ارز در ایران و قیمت بالای دلار، تعداد متقاضیان کاشت مو نسبت به سایر کشورهای دنیا رو به افزایش است. همچنین باید بدانید که متخصصان داخلی کشور ما بسیار با تجربه ‌تر و ماهرتر از سایر پزشکان خارجی هستند. به طوری که بسیاری از کشورهای اروپایی، آمریکا و همسایگان کشورمان برای انجام عمل کاشت مو به ایران سفر می‌ کنند.

با توجه به اینکه جراحی کاشت مو در ایران رو به افزایش است، بسیاری از پزشکان متخصص تجربه بسیار زیادی در این زمینه پیدا کردند. این در حالی است که سایر جراحان کشورهای دیگر به دلیل قیمت بالای انجام این عمل و کم بودن متقاضیان انجام این کار، تجربه چندانی در این زمینه ندارند.

کلام آخر

اگر فکر کاشت مو ارزان قیمت هستید باید بدانید که این روش زیباسازی مانند دیگر روش ها با پرداخت هزینه های کم نتیجه ایده‌آلی به همراه ندارد. پس برای این که یک تجربه موفقی داشته باشید، سعی کنید به بهترین متخصص کاشت مو مراجعه کنید. متخصصی که با توجه به شرایط شما بهترین روش کاشت مو را انتخاب کند و هزینه کامل منصفانه ای از شما دریافت نماید .

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)