کاشت ابرو چه عوارضی دارد؟

ما در این مقاله می خواهیم به شما عزیزان بگوییم که کاشت ابرو چه عوارضی دارد؟ بسیاری از افراد که مشکل ریزش ابرو  را دارند از روش کاشت ابرو  استفاده می کنند، ریزش ابرو ها می تواند به دلایلی مانند : استرس، تغذیه نامناسب، سرطان که با شیمی ‌درمانی باعث ریزش مو در ناحیه ابرو نیز می‌شود و تأثیر بسیاری در زیبایی ظاهری هر فردی دارد. بنا به همین علت افرادی که با مشکل ریزش ابرو مواجه هستند  به دنبال روش‌هایی می روند تا بتوانند ابروهای خوش‌حالتی را داشته باشند.

کاشت ابرو

اولین مرحله در کاشت ابرو  طراحی ابرو مورد نظر برای  مراجعه کننده  می باشد . مراجعه کننده می تواند هر طرحی که دوست دارد را انتخاب کند زیرا افراد هیچ محدودیتی در انتخاب ندارند و هر طرحی که مورد نظر آن ها  باشد مانند پهن، با دم کشیده و … برای آن ها طراحی می شود و همچنین لازم به ذکر است که در اکثر کلینیک ها هیچ گونه تراکم در تار های ابرو وجود ندارد و کار مراجعه کننده کاملا طبق تراکمی که مد نظر دارد صورت می گیرد. هنگامی که کاشت ابرو انجام می شود ابروی متقاضی را بی حس می کنند ، به همین دلیل در حینی که کاشت ابرو انجام می شود فرد احساس درد نمی کند، بهتر است برای کاشت ابرو  به یک پزشک متخصص مراجعه کنید تا به نتیجه مطلوبی برسند.

کاشت ابرو

کاشت ابرو طبیعی

در سطر بالا بیان شد که افرادی به کاشت ابرو روی می آورند که ریزش موی ابرو دارند دلیل این ریزش هم کمی قبل گفته شد، کاشت ابرو تاثیر بسیاری در زیبایی ظاهری فرد دارد بنا به همین دلیل بانوان به دنبال روش هایی هستند تا بتواند حالت خوبی را به ابرو های خود بدهند. اکثر بانوان فکر می کنند فقط با تاتو و هاشور میتوانند به نتیجه دلخواه و مطلوب برسند اما متاسفانه این دو روش چند بدی دارند که در ظاهر صورت تاثیر گذار هستند یکی از عوارض های این دو روش مصنوعی بودن حالت و شکل ابرو ها است و دیگر معایبی که دارند استفاده از رنگ های شیمیایی در طرح ابرو و محدودیت در مدل‌های ارائه ‌شده ابرو و همچنین درد خطرات و معایبی است که این دو روش با خود به همراه دارند که باعث می شود شکل ظاهری ابرو جذاب نباشد، بهتر است برای آگاهی از مزایای کاشت و ترمیم ابرو بهتر است در ادامه این مقاله با ما همراه باشید، زیرا در ادامه این مقاله به مراحل مختلف و نکاتی که در مورد کاشت ابرو می پردازیم.

افرا می خواهند بدانند که کاشت ابرو چه عوارضی دارد؟ در ادامه این مطلب به شما عزیزان می گوییم که کاشت ابرو چه عوارضی دارد؟

 • پوسته پوسته شدن در ناحیه کاشت ابرو
 • فولیکولیت یا التهاب فولیکول های مو در محل کاشت ابرو
 • ریزش موقت مو در محل اهدا کننده
 • احساس درد
 • رشد سریع و مداوم ابروها
 • رشد کم موهای پیوند زده شده

کاشت ابرو چیست؟

یکی از چیز هایی که باعث می شود فرد به زیبایی ظاهری برسد کاشت ابرو است. مراحلی که در کاشت ابرو صورت می گیرد نیز مانند کاشت مو است تفاوت بین تاتو و کاشت ابرو این است که کاشت ابرو به علت ظرافتی که دارد نیاز به دقت بالایی دارد. کاشت ابرو یا در اصطلاح همان پیوند ابرو یک روشی است که در این روش موهایی که در کنار گوش یا بغل گوش وجود دارد جدا می شود و سپس در ناحیه ابرو کاشت می شود بعد از کاشت موهایی که از کنار گوش یا بغل گوش جدا کرده است، موهای ابروهایی که کاشته می‌شود ریزش می‌یابد و بعد از گذشت تقریبا یک سال به‌صورت کامل رشد می کند.

مراحل کاشت ابرو

در روش FUT، از قسمت پشت گوش‌ها موها به‌دقت کامل برداشته می‌شود و در هر بار یک فولیکول به ابروها جهت کاشت انتقال داده می‌شود. علاوه بر این پزشک متخصص با ید با در نظر گرفتن طرحی که مراجعه کننده از قبل به او گفته و تعیین کرده است بر اساس آن طرح فولیکول‌های برداشت‌شده مو در یک زاویه مناسب قرار داده شود موهایی که برای کاشت ابرو استفاده می شوند مانند کاشت مو طبیعی قرار داده می‌شوند و فولیکول‌های مو با سوزن‌های مخصوصی کاشت می‌شود تا میکرو گرافت نای به‌دست‌آمده در ناحیه‌ای که کاشت انجام می‌شود به‌درستی قرار داده شود. پس از اینکه موهای ابرو را پزشک متخصص کاشت مو های ابرو به صورت طبیعی رشد می‌کند و می‌توانید مانند موهای طبیعی آن را کوتاه کنید و حالت دهید.

بهترین و راحت ترین روشی که برای کاشت در بین خانم‌ها و آقایان مورد استفاده قرار می‌گیرد، روش FUE به همراه نیوگرافت است که ازجمله راحت‌ترین روش‌های جراحی است که این روزها برای ترمیم موی ابرو به‌کاربرده می‌شود. این روش نسبت به بقیه روش های کاشت ابرو راحت تر است و در انتهای کار هیچ جای اسکاری به‌جا نمی‌گذارد، و همچنین این روش از کاشت دوران نقاهت کمتری نسبت به سایر روش ها دارد و فرد به راحتی می تواند پس از کاشت ابرو به کار های روزمره و عادی خود ادامه دهد زیرا پس از کاشت ابرو نیاز به استراحت نیست، با برداشت تارهای مو از قسمت عقب سر که دارای تراکم بالاتری است و درعین‌حال قطر کمتری دارد، کاشت به‌صورت دقیق و باظرافت بالا انجام می‌شود.

مراحل کاشت ابرو

عوارض بعد از کاشت ابرو

با توجه به این که کاشت ابروی طبیعی یکی از عمل های زیبایی به حساب می آید، در صورت عدم انتخاب کلینیک مناسب می تواند عوارض زیادی را به دنبال داشته باشد. در این قسمت به معرفی عوارض طبیعی کاشت ابرو پرداخته ایم:

 • تورم و کبودی

در حقیقت، انجام کاشت ابرو طبیعی زیر نظر بهترین پزشکان، جزوی از جراحی های امن و بی خطر به حساب می آید. اما واکنش جسمی و توانایی بهبود هر فرد متفاوت بوده و حتی بین دو شخص قابل پیش بینی نیست. معمولا یکی از عوارضی که بیش تر متقاضیان کاشت ابرو تجربه می کنند، تورم و کبودی ناحیه اطراف کاشت است. برای جلوگیری از کاشت ابرو نباید تا چند ساعت پس از جراحی، سر خود را پایین آورده و یا آن را خم کنید. در صورتی که دچار تورم و کبودی در قسمت پیشانی و اطراف چشم شدید بهتر است از کمپرس یخ بر روی پیشانی اطراف چشم برای کاهش درد استفاده کنید. البته نباید به هیچ عنوان کمپرس یخ را به صورت مستقیم بر روی محل کاشت و محل اهدا کننده قرار دهید.

 • ظاهر غیر طبیعی ابروها

با توجه به این که فولیکول های مورد نیاز برای کاشت ابرو از موهای سر گرفته می شود، بسیاری از مراجعه کنندگان نگران زیبایی ظاهری ابروهای خود هستند. هر تار مو که برای کاشت جدا می شود فولیکول خاص خود را دارد. به همین خاطر عمق و زاویه برش نقش بسیار مهم تری را در نتیجه نهایی و زیبایی ظاهری ابروها دارد. برای جلوگیری از ظاهر غیر طبیعی ابروهای  کاشته شده، باید در انتخاب کلینیک پزشک ماهر و با تجربه بسیار محتاط عمل کنید.

 • خارش ابروهای ناحیه اهدا کننده

معمولاً احساس خارش بعد از کاشت ابرو یکی از عوارض طبیعی است. در برخی از موارد ممکن است این احساس تا زمان بهبودی کامل از زخم ها ادامه داشته باشد. اما جای نگرانی نیست؛ چرا که می توان با توجه به توصیه و تجویز پزشک متخصص و استفاده به موقع از داروها تا مقدار زیادی از خارش ناحیه مورد نظر کم کرد. به هیچ عنوان نباید ابروهای کاشته شده را دستکاری کرد و یا آن ها را خاراند. زیرا این کار باعث بیرون آمدن ریشه های کاشته شده خواهد شد.

 • خونریزی در ناحیه کاشت و برداشت

معمولاً احتمال بروز خونریزی در کاشت ابرو بسیار کم است. اما بنابر انتخاب روش کاشت، مقدار و مدت زمان خونریزی می تواند کاملاً متفاوت باشد. در دوران بهبودی، خون در نواحی کاشت و برداشت خشک شده به صورت خود به خود می ریزند و این جزوی از مراحل بهبودی است. توجه داشته باشید که زمان بهبود و التیام زخم ها بسته به شرایط بدنی فرد متفاوت است. به طور کلی، کاشت ابرو بدون زخم و خونریزی امکان پذیر نیست. در صورت خونریزی های خفیف می توانید گاز استریل را بر روی ناحیه ای که دچار خونریزی شده است به مدت ۵ دقیقه قرار دهید. این کار باعث می شود تا خونریزی قطع شود. اگر به دلیل بیماری و یا مصرف داروهای خاص مانند آسپرین دچار خونریزی شده اید، سریعاً با پزشک خود در این رابطه تماس بگیرید.

 • عفونت زخم ها در ناحیه کاشت و برداشت

عفونت به عنوان یکی از عوارض خطرناک از عمل های جراحی به حساب می آید. دقت داشته باشید که انتخاب کلینیک معتبر و مناسب تا حد زیادی می تواند از احتمال بروز عفونت جلوگیری کند. همچنین رعایت نکات بهداشتی بعد از عمل و خودداری از تماس مستقیم پوست با آب و نور خورشید در روزهای اولیه اهمیت بسیار زیادی دارد. شما می توانید با مشورت و صلاح دید پزشک از داروهای آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت استفاده کنید.

کدام روش برای کاشت ابرو مناسب‌تر است؟

 • پوسته پوسته شدن ابروها

پوسته پوسته شدن پوست اطراف ابرو پس از انجام کاشت، امری کاملاً طبیعی و بی خطر است. کاشت فولیکول باعث کاهش تولید چربی و در نتیجه باعث خشکی و زبری پوست و در نهایت پوسته پوسته شدن آن می شود. این عارضه نهایتاً بعد از ۵ الی ۱۴ روز به طور کامل از بین خواهد رفت. به هیچ عنوان ناحیه کاشت را دستکاری نکنید و پوسته ها را نکنید. زیرا باعث طولانی شدن روند درمان خواهد شد.

 • ریزش ابروها

معمولاً بعد از دو هفته بعد از کاشت ریزش ابروها شروع می شود. در این حالت قسمتی از موهای کاشته شده  می ریزند. دقت کنید که ریزش تنها در ناحیه ساقه مو اتفاق می افتد و ریشه مو در پوست سر قرار دارد. معمولا ریزش موها بعد از کاشت امری طبیعی بوده و به معنای این است که مراحل کاشت به درستی انجام شده و به زودی رشد طبیعی موهای جدید آغاز می شود.

 • رشد سریع ابروها

یکی دیگر از مشکلات و معایب کاشت ابرو، رشد سریع ابروهای کاشته شده نسبت به ابروهای طبیعی است. لازم است ابروهای پیوند زده شده را به صورت مرتب با قیچی های مخصوص کوتاه کنید تا ظاهری نامرتب و ناراحت کننده ای نداشته باشد. به هیچ عنوان از موچین برای کندن تارهای بلند استفاده نکنید. زیرا این کار باعث می شود که فرآیند کاشت ابرو بی نتیجه شود.

 • خط دو رنگ شدن ابرو ها

معمولاً برای تفاوت کمتر تارهای ابرو، از موهای پشت گوش برای کاشت استفاده می کنند. اگر احساس می کنید تفاوت رنگ و ضخامت موهای کاشته شده قابل مشاهده است، به هیچ عنوان جای نگرانی نیست؛ چون این امر پس از گذشت مدت زمانی حل خواهد شد.البته عواملی مانند تراکم بیش از حد موهای کاشته شده تورم و قرمزی زخم های به وجود آمده بر اثر کاشت می تواند باعث پررنگ تر دیده شدن ابروها شود. با گذشت زمان و ریزش موهای اضافه شاهد طبیعی شدن ابروها خواهید بود.

 • رشد بسیار کم ابروهای ریخته شده

فولیکول ها و گرافت های کاشت ابرو به علت جابجایی به قدرت رشد خود را تا حد زیادی از دست دادند. در ماه های اولیه، نتیجه رشد مطلوب و دلخواه را نخواهد داشت. در این حالت بهتر است فرد ۶ تا ۹ ماه پس از کاشت ابرو صبر کرده و در صورت کافی نبودن روند طبیعی رشد ابروها مجدد برای کاشت ابرو اقدام کند.

عوامل مؤثر در هزینه کاشت ابرو

به‌صورت کلی هزینه کاشت بر مبنای چند عامل تعیین می‌گردد که عبارتند از:

تجربه و تخصص پزشک: پزشک هایی که دارای مهارت های بالایی هستند به‌راحتی می‌توانند زاویه کاشت را تعیین نمایند که نتیجه کار طبیعی‌تر است، پس هنگامی که شما به یک پزشک مجرب و متخصص مراجعه نمایید هزینه بالا تری نسبت به دکتر غیر متخصص باید پرداخت کنید زیرا وقتی شما پیش یک پزشک متخصص بروید از نتیجه مطلوبی برخوردار هستید.

نوع کلینیک: هزینه کاشت ابرو در همه کلینیک ها یکی و یکسان محاسبه نمی شود و عوامل مختلفی مانند محل کلینیک، هزینه‌های جانبی کلینیک مانند عوارض و اجاره‌بها در محاسبه هزینه کاشت تأثیرگذار است.

نوع تجهیزات: یکی دیگر از عواملی که در قیمت کاشت ابرو تاثیر دارد استفاده از دستگاه های پیشرفته و خوب و استاندارد است که این دستگاه در نتیجه پایانی کاشت ابرو تاثیر بسیار زیادی دارد . در کلینیک‌هایی که از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های روز دنیا برای کاشت استفاده می‌کنند، هزینه بیشتری نیز دریافت می‌کنند.

ویژگی های کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو از قوانین و ویژگی هایی تبعیت می کند که برخی از آن ها عبارتند از:

یکی از ویژگی های ابرو جهت رشد موی ابرو می باشد.به طور کلی ابرو از 3 بخش سر، تنه و دم تشکیل شده است که در هر قسمت از این 3 بخش جهت رشد مو با یکدیگر متفاوت است. هنگام کاشت ابرو طبیعی پزشک متخصص بر اساس جهت قرارگیری مو در این نواحی می بایست اقدام به کاشت ابرو نماید.

عوامل مؤثر در هزینه کاشت ابرو

کدام روش برای کاشت ابرو مناسب‌تر است؟

تکنیک‌هایی که برای ترمیم ابرو در کلینیک‌های مختلف به‌کاربرده می‌شود، FUE و SUT است، که در این روش نیازی به جراحی و یا به ‌جا ماندن جای اسکار در قسمت پشت سر فرد نیست و در طی یک جلسه با زاویه و خواب طبیعی ابروها امکان‌پذیر است. اگر ابروی فرد دارای تاتو باشد می‌توان بدون استفاده از لیزر و پاک نمودن، کاشت ابرو را انجام داد.

کسانی که ابروهای خود را براثر ژنتیک، اصلاح زیاد و یا اینکه در اثر تورم از دست ‌داده‌اند می‌توانند کاشت را انجام دهند. افرادی که براثر بیماری های مختلفی همانند کچلی های ناحیه ای، نواری و یا اغلب مشکلاتی که منجر به از دست دادن ابرو می‌گردند نیز می‌توانند این عمل زیبایی را انجام دهند. در کل افراد می توانند ترمیم ابرو انجام دهند که دچار ریزش ابرو و یا از بین رفتن آن شده‌اند. در کل برای این که عوارض کاشت ابرو را به حداقل برسانیم فرد باید از لحاظ پزشکی در وضعیت مناسبی قرار داشته باشد تا مشکلی ایجاد نگردد.

کلام آخر

به‌ هر حال در دنیای امروزی فقط یک ‌راه حل برای ترمیم موهای از دست ‌رفته در ناحیه ابرو است و آن‌ هم کاشت ابرو است، در این نوع عمل زیبایی پیوند موهای طبیعی در ابرو کمک بسیار زیادی به ترمیم حالت ابرو می‌نمایند، ولی باید در انتخاب متخصص این کار، نوع روش کاشت بر روی نتیجه نهایی تأثیر بسیار زیادی می‌گذارد. امید است با خواندن مطالب این مقاله بتوانید تصمیم خوبی در این زمینه بگیرید، از این که ما را تا انتهای مقاله کاشت ابرو چه عوارضی دارد؟ همراهی کردید سپاس گذاریم.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)