تلفن کلینیک: 02634092282‬‬

تلفن مشاوره رایگان : 09120914348

کرج :گوهردشت ، خيابان آزادي، نبش يازدهم غربي، پلاك ٩

 

 

کاشت ابرو چه عوارضی دارد؟

کاشت ابرو چه عوارضی دارد؟

کاشت ابرو چه عوارضی دارد؟

ما در این مقاله می خواهیم به شما عزیزان بگوییم که کاشت ابرو چه عوارضی دارد؟ بسیاری از افراد که مشکل ریزش ابرو  را دارند از روش کاشت ابرو  استفاده می کنند، ریزش ابرو ها می تواند به دلایلی مانند : استرس، تغذیه نامناسب، سرطان که با شیمی ‌درمانی باعث ریزش مو در ناحیه ابرو نیز می‌شود و تأثیر بسیاری در زیبایی ظاهری هر فردی دارد. بنا به همین علت افرادی که با مشکل ریزش ابرو مواجه هستند  به دنبال روش‌هایی می روند تا بتوانند ابروهای خوش‌حالتی را داشته باشند.

کاشت ابرو

اولین مرحله در کاشت ابرو  طراحی ابرو مورد نظر برای  مراجعه کننده  می باشد . مراجعه کننده می تواند هر طرحی که دوست دارد را انتخاب کند زیرا افراد هیچ محدودیتی در انتخاب ندارند و هر طرحی که مورد نظر آن ها  باشد مانند پهن، با دم کشیده و … برای آن ها طراحی می شود و همچنین لازم به ذکر است که در اکثر کلینیک ها هیچ گونه تراکم در تار های ابرو وجود ندارد و کار مراجعه کننده کاملا طبق تراکمی که مد نظر دارد صورت می گیرد. هنگامی که کاشت ابرو انجام می شود ابروی متقاضی را بی حس می کنند ، به همین دلیل در حینی که کاشت ابرو انجام می شود فرد احساس درد نمی کند، بهتر است برای کاشت ابرو  به یک پزشک متخصص مراجعه کنید تا به نتیجه مطلوبی برسند.

نحوه کاشت ابرو طبیعی

 

کاشت ابرو طبیعی

در سطر بالا بیان شد که افرادی به کاشت ابرو روی می آورند که ریزش موی ابرو دارند دلیل این ریزش هم کمی قبل گفته شد، کاشت ابرو تاثیر بسیاری در زیبایی ظاهری فرد دارد بنا به همین دلیل بانوان به دنبال روش هایی هستند تا بتواند حالت خوبی را به ابرو های خود بدهند. اکثر بانوان فکر می کنند فقط با تاتو و هاشور میتوانند به نتیجه دلخواه و مطلوب برسند اما متاسفانه این دو روش چند بدی دارند که در ظاهر صورت تاثیر گذار هستند یکی از عوارض های این دو روش مصنوعی بودن حالت و شکل ابرو ها است و دیگر معایبی که دارند استفاده از رنگ های شیمیایی در طرح ابرو و محدودیت در مدل‌های ارائه ‌شده ابرو و همچنین درد خطرات و معایبی است که این دو روش با خود به همراه دارند که باعث می شود شکل ظاهری ابرو جذاب نباشد، بهتر است برای آگاهی از مزایای کاشت و ترمیم ابرو بهتر است در ادامه این مقاله با ما همراه باشید، زیرا در ادامه این مقاله به مراحل مختلف و نکاتی که در مورد کاشت ابرو می پردازیم.

افرا می خواهند بدانند که کاشت ابرو چه عوارضی دارد؟ در ادامه این مطلب به شما عزیزان می گوییم که کاشت ابرو چه عوارضی دارد؟

  • پوسته پوسته شدن در ناحیه کاشت ابرو
  • فولیکولیت یا التهاب فولیکول های مو در محل کاشت ابرو
  • ریزش موقت مو در محل اهدا کننده
  • احساس درد
  • رشد سریع و مداوم ابروها
  • رشد کم موهای پیوند زده شده

کاشت ابرو چیست؟

یکی از چیز هایی که باعث می شود فرد به زیبایی ظاهری برسد کاشت ابرو است. مراحلی که در کاشت ابرو صورت می گیرد نیز مانند کاشت مو است تفاوت بین تاتو و کاشت ابرو این است که کاشت ابرو به علت ظرافتی که دارد نیاز به دقت بالایی دارد. کاشت ابرو یا در اصطلاح همان پیوند ابرو یک روشی است که در این روش موهایی که در کنار گوش یا بغل گوش وجود دارد جدا می شود و سپس در ناحیه ابرو کاشت می شود بعد از کاشت موهایی که از کنار گوش یا بغل گوش جدا کرده است، موهای ابروهایی که کاشته می‌شود ریزش می‌یابد و بعد از گذشت تقریبا یک سال به‌صورت کامل رشد می کند.

 

نحوه کاشت ابرو طبیعی

 

مراحل کاشت ابرو

در روش FUT، از قسمت پشت گوش‌ها موها به‌دقت کامل برداشته می‌شود و در هر بار یک فولیکول به ابروها جهت کاشت انتقال داده می‌شود. علاوه بر این پزشک متخصص با ید با در نظر گرفتن طرحی که مراجعه کننده از قبل به او گفته و تعیین کرده است بر اساس آن طرح فولیکول‌های برداشت‌شده مو در یک زاویه مناسب قرار داده شود موهایی که برای کاشت ابرو استفاده می شوند مانند کاشت مو طبیعی قرار داده می‌شوند و فولیکول‌های مو با سوزن‌های مخصوصی کاشت می‌شود تا میکرو گرافت نای به‌دست‌آمده در ناحیه‌ای که کاشت انجام می‌شود به‌درستی قرار داده شود. پس از اینکه موهای ابرو را پزشک متخصص کاشت مو های ابرو به صورت طبیعی رشد می‌کند و می‌توانید مانند موهای طبیعی آن را کوتاه کنید و حالت دهید.

بهترین و راحت ترین روشی که برای کاشت در بین خانم‌ها و آقایان مورد استفاده قرار می‌گیرد، روش FUE به همراه نیوگرافت است که ازجمله راحت‌ترین روش‌های جراحی است که این روزها برای ترمیم موی ابرو به‌کاربرده می‌شود. این روش نسبت به بقیه روش های کاشت ابرو راحت تر است و در انتهای کار هیچ جای اسکاری به‌جا نمی‌گذارد، و همچنین این روش از کاشت دوران نقاهت کمتری نسبت به سایر روش ها دارد و فرد به راحتی می تواند پس از کاشت ابرو به کار های روزمره و عادی خود ادامه دهد زیرا پس از کاشت ابرو نیاز به استراحت نیست، با برداشت تارهای مو از قسمت عقب سر که دارای تراکم بالاتری است و درعین‌حال قطر کمتری دارد، کاشت به‌صورت دقیق و باظرافت بالا انجام می‌شود.

عوامل مؤثر در هزینه کاشت ابرو

به‌صورت کلی هزینه کاشت بر مبنای چند عامل تعیین می‌گردد که عبارتند از:

تجربه و تخصص پزشک: پزشک هایی که دارای مهارت های بالایی هستند به‌راحتی می‌توانند زاویه کاشت را تعیین نمایند که نتیجه کار طبیعی‌تر است، پس هنگامی که شما به یک پزشک مجرب و متخصص مراجعه نمایید هزینه بالا تری نسبت به دکتر غیر متخصص باید پرداخت کنید زیرا وقتی شما پیش یک پزشک متخصص بروید از نتیجه مطلوبی برخوردار هستید.

مراحل کاشت ابرو

نوع کلینیک: هزینه کاشت ابرو در همه کلینیک ها یکی و یکسان محاسبه نمی شود و عوامل مختلفی مانند محل کلینیک، هزینه‌های جانبی کلینیک مانند عوارض و اجاره‌بها در محاسبه هزینه کاشت تأثیرگذار است.

نوع تجهیزات: یکی دیگر از عواملی که در قیمت کاشت ابرو تاثیر دارد استفاده از دستگاه های پیشرفته و خوب و استاندارد است که این دستگاه در نتیجه پایانی کاشت ابرو تاثیر بسیار زیادی دارد . در کلینیک‌هایی که از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های روز دنیا برای کاشت استفاده می‌کنند، هزینه بیشتری نیز دریافت می‌کنند.

ویژگی های کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو از قوانین و ویژگی هایی تبعیت می کند که برخی از آن ها عبارتند از:

یکی از ویژگی های ابرو جهت رشد موی ابرو می باشد.به طور کلی ابرو از 3 بخش سر ، تنه و دم تشکیل شده است که در هر قسمت از این 3 بخش جهت رشد مو با یکدیگر متفاوت است. هنگام کاشت ابرو طبیعی پزشک متخصص بر اساس جهت قرارگیری مو در این نواحی می بایست اقدام به کاشت ابرو نماید.

 

عوارض بعد از کاشت ابرو

اگر کاشت ابرو توسط یک پزشک متخصص و مجرب صورت بگیرد هیچ گونه عوارض جانبی به همراه ندارد و یا اینکه احتمال دارد یک سری عوارض کم مانند خارش در محل ابرو، کمی تورم و التهاب ایجاد شود که به‌ مرور از بین خواهد رفت؛ اما به‌صورت کلی عوارض جانبی شامل این موارد است:

به خاطر این ‌که گرافت های که برای ناحیه ابرو انتخاب می‌شود از قسمت پشت گوش برداشته می‌شود، این جابه‌جایی گرافت مو باعث می‌شود که رشد مو پایین‌تر باشد. بیمار باید در حدود 6 الی 9 ماه تحمل نماید تا رویش ابروها کاملاً مشخص گردد و درصورتی‌که نتیجه به‌صورت دلخواه نباشد می‌تواند مجدداً اقدام نماید. اگر در هنگام کاشت ابرو فرد باردار باشد علت استفاده از مواد بیهوشی ممکن است برای جنین دارای عوارضی باشد، و همچنین ممکن است بعد از کاشت یک سری التهابات و تورم‌هایی ایجاد گردد که با کمپرس گرم از بین می‌رود. خارش نیز احتمال دارد بعد از کاشت ایجاد گردد که با مالیدن پماد احساس خارش کمتر می‌شود.

کدام روش برای کاشت ابرو مناسب‌تر است؟

تکنیک‌هایی که برای ترمیم ابرو در کلینیک‌های مختلف به‌کاربرده می‌شود، FUE و SUT است، که در این روش نیازی به جراحی و یا به ‌جا ماندن جای اسکار در قسمت پشت سر فرد نیست و در طی یک جلسه با زاویه و خواب طبیعی ابروها امکان‌پذیر است. اگر ابروی فرد دارای تاتو نیز باشد می‌توان بدون استفاده از لیزر و پاک نمودن، کاشت ابرو را انجام داد.

هزینه کاشت ابرو

 

کسانی که ابروهای خود را براثر ژنتیک، اصلاح زیاد و یا اینکه در اثر توروم از دست ‌داده‌اند می‌توانند کاشت را انجام دهند. افرادی که براثر بیماری های مختلفی همانند کچلی های ناحیه ای، نواری و یا اغلب مشکلاتی که منجر به از دست دادن ابرو می‌گردند نیز می‌توانند این عمل زیبایی را انجام دهند. در کل افراد می توانند ترمیم ابرو انجام دهند که دچار ریزش ابرو و یا از بین رفتن آن شده‌اند. در کل برای این که عوارض کاشت ابرو را به حداقل برسانیم فرد باید از لحاظ پزشکی در وضعیت مناسبی قرار داشته باشد تا مشکلی ایجاد نگردد.

کلام آخر

به‌هرحال در دنیای امروزی فقط یک ‌راه حل برای ترمیم موهای ازدست ‌رفته در ناحیه ابرو است و آن‌ هم کاشت ابرو است، در این نوع عمل زیبایی پیوند موهای طبیعی در ابرو کمک بسیار زیادی به ترمیم حالت ابرو می‌نمایند، ولی باید در انتخاب متخصص این کار، نوع روش کاشت بر روی نتیجه نهایی تأثیر بسیار زیادی می‌گذارد. امید است با خواندن مطالب این مقاله بتوانید تصمیم خوبی در این زمینه بگیرید، از این که ما را تا انتهای مقاله کاشت ابرو چه عوارضی دارد؟ همراهی کردید سپاسگذاریم.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

گرفتن وقت تلفنی

026۳۴۰۹۲۲۸۲‬‬

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران کرج

گوهردشت خيابان اصلي (ازادي)نبش يازدهم غربي پلاك ٩