کاشت ابرو چگونه است

در این مقاله می خواهیم در رابطه با سوال کاشت ابرو چگونه است ؟ با شما صحبت کنیم؛ کاشت ابرو روش بسیار مناسبی برای پر کردن ابروهای خالی می باشد و این ریزش ها ممکن است بنا به دلایلی رخ داده باشند؛ با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا بتوانید اطلاعات بسیار مفیدی را کسب کنید.

کاشت ابرو چگونه است ؟

ابرو نقش بسیار مهمی را در زیبا نشان دادن چهره افراد دارد و نوعی مکمل برای چشم ها در نظر گرفته می شوند؛ ابرو ممکن است بنا به هر دلیلی بریزد و تا آخر عمر دوباره رشد نکند که بیشتر مردم می خواهند از روشی استفاده کنند که درمانی برای این ریزش ها باشد؛ کاشت ابرو راه حل بسیاری موثری برای ابروها می باشد و برای این افراد بسیار مناسب است؛ کاشت ابرو با پیشرفت علم صورت گرفته و توانسته به بشر کمک بزرگی کند.

بیشتر خانم ها فکر می کنند که با تاتو و هاشور می توانند ابروهایشان را مثل قبل پرپشت و زیبا کنند و به حالت قبل برگردانند اما حقیقت این می باشد که تاتو و هاشور به ابروها حالت طبیعی نمی دهند و موجب مصنوعی به نظر رسیدن آن ها می شوند و ممکن است که سبب درد و ناراحتی در افراد شود و گاهی اوقات موجب ریزش بیشتر افراد نیز می شود؛ در صورتی که برای ابرو از تاتو و هاشور استفاده می کنید نمی توانید آن را پاک کنید و ابروهایتان مانند روز اول نمی شود؛ پس هنگام انجام آن ها بسیار دقت کنید تا خطایی رخ ندهد.

برای کاشت ابرو همانند کاشت مو نیز می توان از روش های متعددی استفاده کرد، در ابتدا که کاشت ابرو اختراع شد کاشت ابرو به روش FUT به کار گرفته شد اما به دلایل متعددی مانند ایجاد درد و خونریزی و تورم پس از کاشت، این روش منسوخ شد و به مرور زمان دیگر این روش مورد استفاده قرار نگرفت؛ روش های دیگری مانند FIT,FUT,FUE به هیچ وجه به پزشکان توصیه نمی شوند که انجام دهند و حتما مراقب باشید که کلینیک مورد نظرتان تخصصی باشد.

کاشت ابرو چگونه است ؟

کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟

کاشت ابرو از جمله مواردی است که نیاز به تخصص و مهارت بسیار بالایی دارد. پزشک باید توجه زیادی به زاویه کاشت ابرو و حالت طبیعی آن داشته باشد. در این قسمت مراحل کاشت ابرو به طور واضح و دقیق شرح داده شده است:

طراحی ابروها

در ابتدای شروع کار پزشک از بیمار می خواهد تا مدل مد نظر خود برای ابروها را انتخاب کند. پزشک با توجه به آناتومی صورت و سلیقه فرد مدل نهایی را ترسیم می کند. در نهایت پس از کسب رضایت از بیمار پزشک عمل کاشت را شروع می کند.

شناسایی گرافت ها

معمولا موهای مورد نیاز برای کاشت ابروهای طبیعی از ناحیه پشت سر و پشت گوش گرفته می شود. چرا که تارهای موی این ناحیه شباهت بسیار زیادی با موهای ابرو دارد. برای کاشت ابروی خانم ها که دارای موهای نازک تر در ابروی خود هستند می توان از موهای پشت گوش و پایین گردن که دارای موهای ظریف تر کوتاه تر و با واحد فولیکول تک تار هستند استفاده کرد.

برداشت گرافت ها

پس از بی حسی ناحیه مورد نظر انجام گرافت ها بدون درد و خونریزی انجام می شود. بعد از انجام این عمل، جای زخم ها به دلیل این که بسیار کوچک هستند به سرعت بهبود پیدا کرده و دردی در این ناحیه احساس نخواهید کرد.

کاشت گرافت ها

بعد از استخراج گرافت ها، تیم درمانی آن ها را زیر میکروسکوپ قرار داده و سالم ترین و مقاوم ترین آن ها را جدا می کند. سپس به ناحیه ابروها داروی بی حسی موضعی تزریق می شود. همچنین با کمک تیغ های جراحی، سوراخ هایی بر روی طرح ایجاد شده و گرافت ها کاشته می شوند. در این مرحله پزشک با مهارت و تجربه ای که در این زمینه به دست آورده است باید با توجه به خواب مو و همچنین زاویه آن نسبت به پوست کاشت را انجام دهد. در غیر این صورت ممکن است بیمار با نتیجه غیر طبیعی روبرو شود.

دلایل ریزش ابرو چیست؟

ریزش ابرو ممکن است برای هر کسی رخ دهد که بنا به گفته پزشکان دلایل متعددی موجب رخ دادن همچین اتفاقی می شود؛ برخی بیماری ها مانند به وجد آمدن تغییر در هورمون فرد، بروز عفونت، کمبود مواد مهمی در بدن مانند آن و بروز هر گونه اختلالی در تیروئید موجب ریزش در ابرو می شود.

گاهی اوقات ممکن است ریزش به دلیل تغذیه نامناسب فرد صورت بگیرد؛ به طور مثال کم بودن ویتامین E  در بدن فرد موجب ریزش می شود؛ مورد دیگر کم بودن آب بدن فرد می باشد که ریزش صورت می گیرد؛ پس از این موارد، کم بودن مواد مغذی مانند پروتئین و ویتامین های گروه B و بیوتین نیز سبب ایجاد کم پشتی و ریزش در ابروها می شود.

برای آن که ریزش ابرو درمان شود می توانید از اسیدهای چرب و امگا3 استفاده کنید؛ موارد دیگری مانند گوشت مرغ و ماکیان و تخم مرغ سبب کاهش یافتن شکنندگی مو و ضعیف شدن آن ها می شود؛ مواد غذایی دیگری مانند فندق، بادام، بادام زمینی و انبه و غیره که آنتی اکسیدان دارند سبب جذب ویتامین E می شود و حتی جو و برنج نیز ویتامین B را جذب می کند.

 گاهی اوقات بعض از دارو ها نیز منجر به ریزش ابرو در فرد می شوند به طور مثال داروهای ضد التهاب مانند سولینداک ، داروهای درمان روانپزشکی مانند لیتیوم و یا دوگزیپین ، داروهای کاهش وزن و همچنین داروهای ضد تشنج ریزش مو را برای فرد در پی دارند؛ دسته ای از داروهای ضد بارداری نیز ریزش ابرو را در پی دارند.

کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟

کاشت ابرو چه عوارضی دارد؟

برای کاشت ابرو نیز عوارضی وجود دارد که احتمال رخ دادن آن ها بسیار کم است؛ در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا عوارض کاشت ابرو را بدانیم:

 • قرمزی پوست : پس از گذشت سه الی چهار روز ممکن است که قرمزی هایی در پوست صورت و اطراف ابرو رخ دهد که عوارض بسیار نادری می باشد و با گذر زمان تا حد زیادی از بین می رود؛ اما در مواردی که این قرمزی ادامه دارد شود باید پزشکتان را مطلع کنید و او را در جریان این عوارض قرار دهید.
 • ظاهر نامناسب ابروها : در بعضی موارد این احتمال وجود دارد که پزشک فولیکول ها را در جهت نامناسب بکارد و ابروها در جهت بدی رشد کنند و در نهایت ظاهر بدی به خود بگیرند.
 • غیرعادی شدن حالت ابروها : ابرو هایی که کاشته می شوند ممکن است با ابروی طبیعی فرد حالت متفاوتی داشته باشند اما باید کمی صبر و تامل کنید تا ابروهای کاشته شده به اندازه کافی رشد کنند و حالت عادی به خود بگیرند.
 • رنگ متفاوت ابروها : هنگامی که اقدام به کاشت می شود باید از موهای پشت سر استفاده کرد و به همین دلیل رنگ ابروی کاشته شده با موهای طبیعی فرد متفاوت می باشد.
 • خونریزی : مانند هر جراحی دیگری، در این جراحی نیز ممکن است که خونریزی رخ دهد و به همین دلیل باید مراقب باشید که تا دو روز پس از کاشت اصلا داروهای رقیق کننده مانند آسپرین را استفاده نکنید.
 • بروز تورم : از دیگر عوارضی که ممکن است برای فرد رخ دهد بروز تورم است که برای جلوگیری از رخ دادن این عارضه باید مراقب باشید که تا پنج ساعت اصلا خم نشوید؛ اگر مجبور به برداشتن چیزی از رو زمین هستید حتما بنشینید آن را بردارید یا این که از کسی کم بگیرید؛ برای کاهش یافتن تورم می توانید از کمپرس گرم نیز استفاده کنید؛ باید مراقب باشید که هیچ حرکت شدیدی مانند خم شدن و تند راه رفتن و دویدن را پس از کاشت ابرو انجام ندهید.
 • بروز خارش : عارضه دیگر بروز خارش می باشد که ممکن است در نواحی مانند قسمت بانک مو و نواحی کاشت آن، خارش اتفاق بیفتد؛ در واقع در بعضی موارد می توان خارش را نوعی نشانه از بهبود محل کاشت دانست؛ نباید محلی که دچار خارش را بخارانید و برای کاهش این عارضه از کمپرس آب سرد استفاده کنید.
 • پوسته پوسته شدن: ممکن است که اطراف فولیکول های موهای کاشته شده پوسته پوسته شوند و خشک شود که باید صبر کنید تا پس از گذشت 5 الی 14 روز پس از کاشت این عارضه از بین برود و توصیه پزشکان استفاده از ژل آلوئه ورا می باشد؛ نباید اصلا این پوسته ها را بکنید تا بهبود د شما به تاخیر نیفتد.
 • ملتهب شدن فولیکول ها : در محل کاشت ابرو ممکن است که فولیکولیت هایی که شبیه به آکنه و جوش اند رخ دهد که برای جلوگیری از آن ها می توانید پارچه خیسی را روی محل ملتهب شده به مدت پانزده دقیقه قرار دهید؛ می توانید برای جلوگیری از شدید شدن این التهابات می توان از پماد های آنتی بیوتیک سه بار در روز استفاده شود؛ این عارضه ای است که ممکن است برای هر فردی پس از کاشت رخ دهد و اتفاق بیفتد که پماد ضد التهاب نیز کمک کننده می باشد.

هزینه کاشت ابرو چقدر است؟

در حقیقت هزینه ای که برای کاشت ابرو باید در نظر گرفت می شود به موارد بسیار متعددی مرتبط می باشد؛ در واقع تعداد گرافت هایی که از پشت سر برداشته می شود تا بتوان در ابرو کاشت در هزینه آن تاثیر گذار می باشد؛ مورد بعدی مربوط به مهارت تکنسین و پزشک متخصص می باشد که هر چه درجه این مهارت بالاتر باشد هزینه کاشت ابرو نیز بیشتر می شود؛ مورد دیگر به مرکزی مربوط است که شما می خواهید کاشت ابرویتان در انجام انجام دهید که اگر مرکز کاشت در موقعیت جغرافیایی و محلی مناسبی باشد هزینه کاشت ابرو بیشتر می شود.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

تماس مستقیم دست با ابروهای کاشته شده در روزهای اول پس از جراحی ممنوع است. نواحی اطراف ابرو و چشم را با آب مستقیم نشویید. به مدت یک هفته در این مناطق آرایش نکنید. پس از کاشت ابرو طبیعی باید از پماد آنتی بیوتیک برای محافظت در برابر عفونت استفاده شود. شستشوی معمولی صورت یک هفته پس از کاشت امکان پذیر است. ابروهای کاشته شده رنگی هستند و از این نظر مشکلی وجود ندارد. موهای مورد استفاده در کاشت ابرو از بانک موی سر فرد به دست می آید و با توجه به اینکه موهای ابروها دائما رشد نمی کنند و بر خلاف موهای سر، پس از مدت کوتاهی رشد نمی کنند.

کاشت ابرو طبیعی چه ویژگی هایی دارد؟

برای این که بتوان ابرو را به صورت طبیعی کاشت باید ویژگی هایی را در نظر گرفت که شامل موارد زیر است:

 • مورد مهم اول توجه داشتن به جهت ابروی فرد می باشد؛ در واقع ابرو دارای سه بخش سر و تنه و دم می باشد که هر کدام از این سه قسمت جهت رشدشان فرق دارد؛ باید پزشک هنگام کاشت بتواند ابرو را در جهت بسیار مناسبی بکارد.
 • مورد مهم بعدی زاویه برای رشد ابروها می باشد؛ زاویه ای که ابرو دارد با زاویه ای که صورت دارد متفاوت می باشد و دلیل آن این است که ابرو روی صورت می خوابد؛ برای کاشت ابرو می توان از موهای پشت گوش استفاده کرد و دلیلش تطابق بالای زاویه ابرو و موی پشت گوش است؛ همه این عوامل باعث می شود که پزشک برای کاشت ابرو به گونه ای زاویه را در نظر بگیرد که طبیعی به نظر بیاید.

اهمیت مشاوره قبل از کاشت ابرو

مهمتر از روزی که کاشت ابرو انجام می شود روزهای قبل از کاشت است. زیرا امروزه هر آنچه انسان انتظار دارد و نتایج واقعی کاشت ابرو مشخص می شود و در روز عمل همه چیز طبق نتایج جلسات مشاوره قبل از عمل انجام می شود. به همین دلیل بهتر است در این جلسات از پزشک خود تعارف نکنید و تمام سوالاتی که در ذهنتان است را بپرسید و انتظارات خود را با پزشک در میان بگذارید.

اگر فرم ابروی خاصی در ذهن دارید، آن را به پزشک نشان دهید. پزشک بر اساس مدل پیشنهادی شما بر اساس تجربه و ترکیب و فرم صورت شما بهترین مدل را تعیین می کند. در طی این جلسات، وضعیت سلامت عمومی شما بررسی می شود و در صورت نیاز به مصرف دارو یا انجام فعالیت خاصی، پزشک به شما اطلاع می دهد. یکی از مهم ترین کارهایی که در جلسات مشاوره قبل از کاشت ابرو انجام می شود، ریخت‌شناسی ابرو است. ریخت‌شناسی دقیق ویژگی های ابرو است. در فرآیند ریخت‌شناسی وضعیت فعلی ابرو و حالت نهایی آن به طور کامل مشخص می شود و زاویه مناسب کاشت ابرو و محل مناسب برداشت آن مشخص می شود.

اهمیت مشاوره قبل از کاشت ابرو

کاشت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

در حقیقت کاشت ابرو می تواند برای تمامی افرادی که تمایل دارند ابروهای پرپشت و خوش حالت داشته باشند مناسب باشد. در صورتی که یکی از ویژگی های زیر را داشته باشید می توانید بهترین کاندید برای انجام کاشت ابرو باشید:

 •  افرادی که به صورت مادرزادی ابروهای نازک و کم پشت دارند
 •  افرادی که بنا به دلایل مختلف مانند بیماری ابروهای خود را از دست دادند
 • اشخاصی که ابروهایی نامتقارن دارند
 • خانم هایی که ابروهای خود را تاتو یا هاشور زدند و از ظاهر و حالت غیر طبیعی آن ناراضی هستند
 • اشخاصی که به دلیل شکستگی یا سوختگی ابروهای خود را از دست دادند

کاشت ابرو بهتر است یا میکروبلیدینگ؟

معمولا در کاشت ابرو محل مورد نظر با موهای طبیعی خود فرد پر می شود. این در حالی است که میکروبلیدینگ نوعی تاتو است که رنگدانه های مویی شکل را به صورت نازک در محل ابروها ایجاد می کند. اگر شما دچار آلوپسی یا تاسی منطقه ای هستید کاشت مو در آن ناحیه موفقیت آمیز نخواهد بود. در این موارد بهتر است از میکروبلیدینگ استفاده کنید. هزینه میکروبلیدینگ نسبت به کاشت مو بسیار کم است. اما با توجه به ماندگاری کم آن که بین ۶ ماه تا یک سال دوام دارد. باید آن را تکرار و ترمیم کنید به همین خاطر می تواند شما را متحمل پروسه های تکراری و هزینه های اضافه کند.

کلام آخر

در مقاله ای که شما خواندید موضوع مهم پاسخ دادن به سوال ( کاشت ابرو چگونه است ) بود که تا حد توان جواب سوالات شما را دادیم و امیدواریم که کمکی به شما کرده باشد؛ از این که تا پایان این مقاله با ما همراه و هم پا بودید از شما بی نهایت سپاس گذاریم؛ اگر انتقاد یا پیشنهادی در زمینه کاشت ابرو چگونه است دارید با ما درمیان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)