تلفن کلینیک: 02634092282‬‬

تلفن مشاوره رایگان : 09120914348

کرج :گوهردشت ، خيابان آزادي، نبش يازدهم غربي، پلاك ٩

 

 

 

 

 

 

کاشت ابرو چگونه است

کاشت ابرو چگونه است

کاشت ابرو چگونه است

در این مقاله می خواهیم در رابطه با سوال کاشت ابرو چگونه است با شما صحبت کنیم؛ کاشت ابرو روش بسیار مناسبی برای پر کردن ابروهای خالی می باشد و این ریزش ها ممکن است بنا به دلایلی رخ داده باشند؛ با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا بتوانید اطلاعات بسیار مفیدی را کسب کنید.

کاشت ابرو چگونه است

ابرو نقش بسیار مهمی را در زیبا نشان دادن چهره افراد دارد و نوعی مکمل برای چشم ها در نظر گرفته می شوند؛ ابرو ممکن است بنا به هر دلیلی بریزد و تا آخر عمر دوباره رشد نکند که بیشتر مردم می خواهند از روشی استفاده کنند که درمانی برای این ریزش ها باشد؛ کاشت ابرو راه حل بسیاری موثری برای ابروها می باشد و برای این افراد بسیار مناسب است؛ کاشت ابرو با پیشرفت علم صورت گرفته و توانسته به بشر کمک بزرگی کند.

کاشت ابرو چگونه است؟

بیشتر خانم ها فکر می کنند که با تاتو و هاشور می توانند ابروهایشان را مثل قبل پرپشت و زیبا کنند و به حالت قبل برگردانند اما حقیقت این می باشد که تاتو و هاشور به ابروها حالت طبیعی نمی دهند و موجب مصنوعی به نظر رسیدن آن ها می شوند و ممکن است که سبب درد و ناراحتی در افراد شود و گاهی اوقات موجب ریزش بیشتر افراد نیز می شود؛ در صورتی که برای ابرو از تاتو و هاشور استفاده می کنید نمی توانید آن را پاک کنید و ابروهایتان مانند روز اول نمی شود؛ پس هنگام انجام آن ها بسیار دقت کنید تا خطایی رخ ندهد.

برای کاشت ابرو همانند کاشت مو نیز می توان از روش های متعددی استفاده کرد، در ابتدا که کاشت ابرو اختراع شد کاشت ابرو به روش FUT به کار گرفته شد اما به دلایل متعددی مانند ایجاد درد و خونریزی و تورم پس از کاشت، این روش منسوخ شد و به مرور زمان دیگر این روش مورد استفاده قرار نگرفت؛ روش های دیگری مانند FIT,FUT,FUE به هیچ وجه به پزشکان توصیه نمی شوند که انجام دهند و حتما مراقب باشید که کلینیک مورد نظرتان تخصصی باشد.

دلایل ریزش ابرو چیست؟

ریزش ابرو ممکن است برای هر کسی رخ دهد که بنا به گفته پزشکان دلایل متعددی موجب رخ دادن همچین اتفاقی می شود؛ برخی بیماری ها مانند به وجد آمدن تغییر در هورمون فرد، بروز عفونت، کمبود مواد مهمی در بدن مانند آن و بروز هر گونه اختلالی در تیروئید موجب ریزش در ابرو می شود.

گاهی اوقات ممکن است ریزش به دلیل تغذیه نامناسب فرد صورت بگیرد؛ به طور مثال کم بودن ویتامین E  در بدن فرد موجب ریزش می شود؛ مورد دیگر کم بودن آب بدن فرد می باشد که ریزش صورت می گیرد؛ پس از این موارد، کم بودن مواد مغذی مانند پروتئین و ویتامین های گروه B و بیوتین نیز سبب ایجاد کم پشتی و ریزش در ابروها می شود.

برای آن که ریزش ابرو درمان شود می توانید از اسیدهای چرب و امگا3 استفاده کنید؛ موارد دیگری مانند گوشت مرغ و ماکیان و تخم مرغ سبب کاهش یافتن شکنندگی مو و ضعیف شدن آن ها می شود؛ مواد غذایی دیگری مانند فندق، بادام، بادام زمینی و انبه و غیره که آنتی اکسیدان دارند سبب جذب ویتامین E می شود و حتی جو و برنج نیز ویتامین B را جذب می کند.

 گاهی اوقات بعض از دارو ها نیز منجر به ریزش ابرو در فرد می شوند به طور مثال داروهای ضد التهاب مانند سولینداک ، داروهای درمان روانپزشکی مانند لیتیوم و یا دوگزیپین ، داروهای کاهش وزن و همچنین داروهای ضد تشنج ریزش مو را برای فرد در پی دارند؛ دسته ای از داروهای ضد بارداری نیز ریزش ابرو را در پی دارند.

دلایل ریزش ابرو چیست؟

کاشت ابرو طبیعی چه ویزگی هایی دارد؟

برای این که بتوان ابرو را به صورت طبیعی کاشت باید ویژگی هایی را در نظر گرفت که شامل موارد زیر است:

 • مورد مهم اول توجه داشتن به جهت ابروی فرد می باشد؛ در واقع ابرو دارای سه بخش سر و تنه و دم می باشد که هر کدام از این سه قسمت جهت رشدشان فرق دارد؛ باید پزشک هنگام کاشت بتواند ابرو را در جهت بسیار مناسبی بکارد.
 • مورد مهم بعدی زاویه برای رشد ابروها می باشد؛ زاویه ای که ابرو دارد با زاویه ای که صورت دارد متفاوت می باشد و دلیل آن این است که ابرو روی صورت می خوابد؛ برای کاشت ابرو می توان از موهای پشت گوش استفاده کرد و دلیلش تطابق بالای زاویه ابرو و موی پشت گوش است؛ همه این عوامل باعث می شود که پزشک برای کاشت ابرو به گونه ای زاویه را در نظر بگیرد که طبیعی به نظر بیاید.

کاشت ابرو چه عوارضی دارد؟

برای کاشت ابرو نیز عوارضی وجود دارد که احتمال رخ دادن آن ها بسیار کم است؛ در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا عوارض کاشت ابرو را بدانیم:

 • قرمزی پوست : پس از گذشت سه الی چهار روز ممکن است که قرمزی هایی در پوست صورت و اطراف ابرو رخ دهد که عوارض بسیار نادری می باشد و با گذر زمان تا حد زیادی از بین می رود؛ اما در مواردی که این قرمزی ادامه دارد شود باید پزشکتان را مطلع کنید و او را در جریان این عوارض قرار دهید.
 • ظاهر نامناسب ابروها : در بعضی موارد این احتمال وجود دارد که پزشک فولیکول ها را در جهت نامناسب بکارد و ابروها در جهت بدی رشد کنند و در نهایت ظاهر بدی به خود بگیرند.
 • غیرعادی شدن حالت ابروها : ابرو هایی که کاشته می شوند ممکن است با ابروی طبیعی فرد حالت متفاوتی داشته باشند اما باید کمی صبر و تامل کنید تا ابروهای کاشته شده به اندازه کافی رشد کنند و حالت عادی به خود بگیرند.
 • رنگ متفاوت ابروها : هنگامی که اقدام به کاشت می شود باید از موهای پشت سر استفاده کرد و به همین دلیل رنگ ابروی کاشته شده با موهای طبیعی فرد متفاوت می باشد.
 • خونریزی : مانند هر جراحی دیگری، در این جراحی نیز ممکن است که خونریزی رخ دهد و به همین دلیل باید مراقب باشید که تا دو روز پس از کاشت اصلا داروهای رقیق کننده مانند آسپرین را استفاده نکنید.
 • بروز تورم : از دیگر عوارضی که ممکن است برای فرد رخ دهد بروز تورم است که برای جلوگیری از رخ دادن این عارضه باید مراقب باشید که تا پنج ساعت اصلا خم نشوید؛ اگر مجبور به برداشتن چیزی از رو زمین هستید حتما بنشینید آن را بردارید یا این که از کسی کم بگیرید؛ برای کاهش یافتن تورم می توانید از کمپرس گرم نیز استفاده کنید؛ باید مراقب باشید که هیچ حرکت شدیدی مانند خم شدن و تند راه رفتن و دویدن را پس از کاشت انجام ندهید.
 • بروز خارش : عارضه دیگر بروز خارش می باشد که ممکن است در نواحی مانند قسمت بانک مو و نواحی کاشت آن، خارش اتفاق بیفتد؛ در واقع در بعضی موارد می توان خارش را نوعی نشانه از بهبود محل کاشت دانست؛ نباید محلی که دچار خارش را بخارانید و برای کاهش این عارضه از کمپرس آب سرد استفاده کنید.
 • پوسته پوسته شدن: ممکن است که اطراف فولیکول های موهای کاشته شده پوسته پوسته شوند و خشک شود که باید صبر کنید تا پس از گذشت 5 الی 14 روز پس از کاشت این عارضه از بین برود و توصیه پزشکان استفاده از ژل آلوئه ورا می باشد؛ نباید اصلا این پوسته ها را بکنید تا بهبود د شما به تاخیر نیفتد.
 • ملتهب شدن فولیکول ها : در محل کاشت ابرو ممکن است که فولیکولیت هایی که شبیه به آکنه و جوش اند رخ دهد که برای جلوگیری از آن ها می توانید پارچه خیسی را روی محل ملتهب شده به مدت پانزده دقیقه قرار دهید؛ می توانید برای جلوگیری از شدید شدن این التهابات می توان از پماد های آنتی بیوتیک سه بار در روز استفاده شود؛ این عارضه ای است که ممکن است برای هر فردی پس از کاشت رخ دهد و اتفاق بیفتد که پماد ضد التهاب نیز کمک کننده می باشد.

 

کاشت ابرو چه عوارضی دارد؟

هزینه کاشت ابرو چقدر است؟

در حقیقت هزینه ای که برای کاشت ابرو باید در نظر گرفت می شود به موارد بسیار متعددی مرتبط می باشد؛ در واقع تعداد گرافت هایی که از پشت سر برداشته می شود تا بتوان در ابرو کاشت در هزینه آن تاثیر گذار می باشد؛ مورد بعدی مربوط به مهارت تکنسین و پزشک متخصص می باشد که هر چه درجه این مهارت بالاتر باشد هزینه کاشت ابرو نیز بیشتر می شود؛ مورد دیگر به مرکزی مربوط است که شما می خواهید کاشت ابرویتان در انجام انجام دهید که اگر مرکز کاشت در موقعیت جغرافیایی و محلی مناسبی باشد هزینه کاشت ابرو بیشتر می شود.

کلام آخر

در مقاله ای که شما خواندید موضوع مهم پاسخ دادن به سوال ( کاشت ابرو چگونه است ) بود که تا حد توان جواب سوالات شما را دادیم و امیدواریم که کمکی به شما کرده باشد؛ از این که تا پایان این مقاله با ما همراه و هم پا بودید از شما بی نهایت سپاس گذاریم؛ اگر انتقاد یا پیشنهادی در زمینه کاشت ابرو چگونه است دارید با ما درمیان بگذارید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

گرفتن وقت تلفنی

026۳۴۰۹۲۲۸۲‬‬

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران کرج

گوهردشت خيابان اصلي (ازادي)نبش يازدهم غربي پلاك ٩