در مقاله آر اف پوست چیست ؟ قصد داریم شما را با این روش جوان سازی و زیبایی پوست و همچنین کاربرد ، عوارض و افراد مناسب برای انجام این روش آشنا کنیم ، امروزه یکی از روش های جوان سازی برای پوست روش آر اف و یا همان امواج رادیو فرکانس می باشد که در سال های گذشته تا به الان این روش زیبایی طرفداران بسیاری را پیدا کرده است ، همان طور که می دانید افزایش سن در افراد یک فرآیند کاملا پیچیده می باشد که در نتیجه بسیاری از این عوامل ها درونی و یا بیرونی برای افراد رخ خواهد داد ، در طول این دوران عملکرد پوست و ظاهر آن تحت تاثیر پیری خواهند گرفت ، تغییراتی که در پوست افراد ایجاد می شود در ظاهر پوست بارز ترین نشانه های پوستی می باشد که این نشانه ها شامل چین و چروک ، تغییر در رنگ های غیر طبیعی در پوست ، آتروفی ، الاستوز، افتادگی و شلی پوست و تلانژکتاری خواهد شد .

همان طور که می دانید در سال های اخیر روش های جوان سازی پوست به میزان چشمگیری افزایش پیدا کرد است ، همچنین استفاده از روش هایی مانند لیزر ، نور و دیگر روش های سیستم های مبنی انرژی بسیار بیشتر شده است ، با بیشتر شدن درخواست های جوان سازی پوست انتخاب یکی از روش های درمانی مناسب برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .

روش جوان سازی پوست و یا همان آر اف فرکشنال یکی از جدید ترین روش های جوان سازی پوست در افراد می باشد ، این روش جوان سازی یک روش کاملا ایمن و کم تهاجمی می باشد که می تواند بدون هیچ گونه دردسر های عمل جراحی یک نتیجه بسیار خوبی را برای افراد به همراه داشته باشد ،پزشک در این روش جوان سازی از امواج های رادیویی ایمنی استفاده خواهد کرد که به لایه میانی پوست فرد کاملا نفوذ خواهد کرد و موجب تحریک کلاژن سازی و سایر تغییرات در ساختمان پوست فرد خواهد شد . در ادامه مقاله آر اف پوست چیست ؟ شما را با این روش جوان سازی آشنا خواهیم کرد ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

آر اف پوست چیست ؟

در این جا شما را با آر اف پوست چیست ؟ آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید ، این روش درمانی با استفاده از دو روش درمانی ترکیب خواهد شد که این روش توانایی به وجود آوردن یک نتیجه شگفت انگیز را برای برخی از افراد که نگران پوست خود هستند فراهم می آورد ، این مشکلات شامل : خطوط ریز ، جای جوش ، وجود چین و چروک ، آکنه ، جای زخم ، بافت پوست ، خاصیت ارتجاعی ، کشیدگی و قرمزی می باشد .

آر اف پوست چیست ؟

این روش درمانی یک فناوری کاملا جدید می باشد که از ترکیب دو گانه از استمپ پوستی و امواج رادیویی می باشد ، این امواج رادیویی از انرژی خود برای گرم نمودن بافت های پوستی استفاده خواهد کرد که موجب تحریک بازسازی بافت های پوست خواهد شد پس تولید الاستین و کلاژن جدید را در پوست افزایش خواهد داد .

آر اف و یا همان داریو فرکانس یک نوع انرژی است که بر اساس طول موج بر ثانیه اندازه گیری می شود ، انواع این انرژی ها از امواج صوتی گفته می شود تا در آن نور خورشید و یا گرمای خارج شده از بدن فرد بر اساس فرکانسی که دارد در طیف الکترومغناطیس طبقه بندی خواهد شد . روش درمانی آر اف هم یکی از دسته های این طیف می باشد که این روش شامل انواع زیادی از انرژی متداول می باشد که هر روز از آن ها استفاده می کنیم که این موارد شامل امواج رادیویی ، سیگنال های wifi ، تلویزیون و اجاق های ماکروویو می باشد ، در این روش درمانی لیفت پوست صورت و یا سفت نمودن پوست با قدرتی بسیاری که حدود 450 کیلو هرتز می باشد مورد استفاده قرار می گیرد که در مقایسه با دیگر انرژی ها باید گفت که این روش درمانی 100 میلیون بار آهسته تر از نور و یک میلیارد بار آهسته از اشعه های  ایکس می باشد .

در سال های گذشته داریو فرکانسی و یا همان آر اف به عنوان یک روش درمانی انتخاب و تایید شده است که در برطرف کردن کلی چین و چروک های پوست برای افراد معرفی شده است ، مطالعات بسیار زیاد در این روش درمانی نشان دهنده تغییرات الیاف کلاژن پوستی و درمانی و ترمیم بافت های پوستی تحت درمان روش درمانی آر اف را نشان خواهد داد .

در روش درمانی آر اف از طریق ایجاد حرارت در سطح پوست زیرین فرد که مسئولیت آن کلاژن سازی پوست می باشد موجب رسیدن به یک نتیجه دلخواه در افراد می شود ، زمانی که این حرارت مناسب لایه های درم را تحریک می کند این حرارت ها در اپیدرم پوست پراکنده خواهد شد و امکان ترمیم هر چه سریع تر اپیدرم ها را در لایه های سطحی پوست می شود  به طور کلی فرکانس های رادیویی یک نوع انرژی می باشند که به صورت فرکانسی یا طول موج در ثانیه اندازه گیری خواهد شد ، تمامی انرژی ها از امواج های صوتی تا امواج های رادیواکتیو گاما بر اساس فرکانس آن ها در طیف الکترومغناطیسی طبقه بندی خواهد شد . این روش جوان سازی پوست با استفاده از وسیله ای به نام آر اف با اثر گذاری بسیار بالا از رادیو فرکانس احتمال آسیب و عوارض های جانبی را به حداقل خود می رساند که سازمان های غذا و دارو این روش جوان سازی را از طریق رادیو فرکانس را مورد تایید خود قرار داده است .

آر اف چگونه کار می کند ؟

از استمپ های پوستی برای نفوذ بهتر و آرام به پوست مورد استفاده قرار می گیرد و به امواج رادیویی این اجازه را می دهد که از پایین سر سوزن از آن عبور کرده باشد و به سطح عمیق ترین از پوست نفوذ پیدا کند ، از استمپ های پوستی برای تجزیه بافت ها و زخم های کوچک کمک بسیاری می کند و فرموله شدن این کلاژن های جدید را تحریک خواهد کرد پس رنگ و بافت پوست را کاملا عادی خواهد ساخت .

این روش درمانی معمولا هر ماه انجام خواهد شد و به طور کلی تعداد جلسات این روش زیبایی 3 تا 5 جلسه می باشد ، زمان انجام این روش درمانی معمولا کوتاه بوده و به مدت یک ساعت طول خواهد کشید ، به طور کلی اساس عملکرد این روش درمانی جوان سازی پوست تاثیر بر لایه های سطحی عمقی پوست می باشد ، همان طور که می دانید پوست از چندین لایه تشکل شده است که سطحی ترین آم ها بر روی روپوست و یا اپی درم نام دارد ، در زیر این اپی درم لایه درم قرار گرفته است که این لایه با گذشت زمان و در فرآیند پیری تحلیل خواهد رفت و موجب پیری پوستی خواهد شد ،این روش درمانی دو کار برای پوست افراد انجام خواهد داد که شامل موارد زیر می شود :

آر اف چگونه کار می کند ؟

انرژی ناشی از امواج های رادیوفرکانسی و یا همان آر اف در لایه درم موجب تحریک تولید کلاژن در پوست فرد می شود ، یک پروتئین ساختاری در بافت های پوستی که آن ها یک عامل مهم در شادابی ؛ زیبایی پوست و قوام پوست می باشد ، این انرژی های رادیویی در لایه های درم به گرما تولید خواهد شد و افزایش دما در پوست یکی از عوامل تحریک در کلاژن سازی پوست می باشد .

فعال نمودن فیبروپلازی 

فرآیندی که در آن بدن بافت های فیبروزی را می سازد فیبروپلازی می باشد ، این بافت های فیبروزی موجب تحریک ساخت کلاژن در پوست فرد می شود و این فرآیند کاری که انجام می دهد این است که این رشته های پروتئینی کمی کوتاه تر و مستحکم تر می باشد ، بافت های فیبروزی زمانی ایجاد خواهند شد که هر کدام از این بافت های طبیعی به بدن آسیبی رسانده باشد ، درست مانند بافت های ضخیم و زبری که بر روی زخم های سطحی پوست را می پوشانند ، در روش درمانی آر اف به مناطقی از پوست هایی که آسیب دیده وارد می کنیم تا بافت های فیبروزی تشکیل شود ، همچنین در لایه های درم ضخیم شده و کلاژن سازی افزایش پیدا خواهد کرد .

در عین این که به برخی از مناطق پوست آسیب وارد کرده ایم منطقی هم نیز سالم می مانند تا به عمل کلاژن سازی و از رفع آسیب ها کمک بسیاری کند ، همچنین تاثیر این روش درمانی در مرز باریکی از آسیب های کاملا جزئی و مفید و آسیب های بسیار خطر ناک و سوختگی به وجود می آید ، دلیل آن هم موقتی بودن این روش درمانی هم می باشد ، کلاژن های جدید و بافت های فیبروزی بعد از گذشت مدت زمانی از بین خواهند رفت و بافت های طبیعی پوست جایگزین آن ها می شود ، یعنی بعد از گذشت مدت زمان طولانی باید برای ترمیم و تجدید تاثیرات روش درمانی آر اف دوباره به کلینیک انتخابی خود مراجعه فرمایید .

کاربرد های آر اف پوست

این روش درمانی کار بردی های زیبایی و درمانی بسیاری را برای افراد دارد ، تاثیرات این روش زیبایی و درمانی شامل موارد زیر می شود :

 • جوان سازی پوست فرد و سفت کردن آن : این روش درمانی موجب حجم دهی ، صاف کردن بافت پوستی و سفت کردن آن ها می شود ، به همین دلیل روش درمانی آر اف می توان همزمان با از بین بردن خطوط های چین و چروک در پوست افراد رنگ و بافت سطحی پوست فرد را نیز کاملا بهبود بخشد .
 • محو نمودن جای اسکار ها ؛ زخم و یا ترک های بدنی : عملکرد کلی این روش زیبایی و درمانی ، تحریک کلاژن سازی در بافت های پوستی می باشد ، به همین دلیل بعد از انجام این روش پوست فرد یک ظاهر زیبا تر ، سالم تر و یک دست تر را خواهد داشت ، این روش درمانی برای از بین بردن جای آکنه و ترک های ناشی از چاقی و لاغری و جای جوش ها بسیار تاثیر مثبتی را می گذارد .
 • درمان منافذ باز پوست افراد : اندازه منافذ پوستی بعد از گذشت 2 الی 5 جلسه به طور کامل کمتر خواهد شد .

با توجه به اثرات درمانی این روش زیبایی و درمانی ،  این روش برای درمان و رفع موارد زیر کاملا بسیار تاثیر گذار می باشد :

 • مشکلات رنگ و بافت سطحی پوست
 • خطوط و چین و چروک‌ های ظریف
 • اسکار و جای زخم آکنه
 • پوست افتاده یا شل شده
 • ترک بدن (استرچ مارک)
 • آکنه‌ های کیستی
 • منافذ باز پوستی

کاربرد های آر اف پوست

عوارض آر اف پوست

این روش درمانی و زیبایی یک روش کاملا غیر تهاجمی می باشد و به همین دلیل عوارض آن برای افراد بسیار محدود می باشد و در دوره های ریکاوری و یا استراحت بعد از این عمل زیبایی هم برای افراد نیاز نمی باشد ، تا به الان فردی پیدا نشده است که از عوارض این روش زیبایی گفته باشد ، اما به طور کلی و در مطالعات بالینی و گزارش های پزشکی هم تقریبا هیچ عوارض بلند مدت و یا دائمی در افراد گزارش نشده است ، در ادامه شما را با سایز عوارض احتمالی در این روش زیبایی که تمامی آن ها موقتی هستند آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • درد در آر اف پوست : دستگاه هایی که در روش آر اف ساخته شده بود برای افراد درد بسیاری زیادی را داشند ، تا جایی که در گذشته برای انجام این روش درمانی پزشکان مجبور بودند که از بی هوشی استفاده کنند اما امروزه درد در این روش بسیار کمتر شده و در بسیاری از موارد نیازی به استفاده از دارو های بی حسی هم نمی باشد ، در برخی از کاربردی های این روش ممکن است برای راحتی فرد و حتی کمتر شدن درد پزشک از بی حسی های موضعی استفاده کند .
 • مشاهده قرمزی در پوست : اریتم و یا گلگون شدن پوست در برخی از افراد مراجعه کننده ممکن است که مشاهده شود ، چنین عوارضی معمولا به مدت 24 ساعت بعد از درمان کاملا ناپدید خواهند شد .
 • تورم : در روش زیبایی و درمانی آر اف می تواند موجب تورم در افراد نیز شود ، البته این عوارض در تمامی افراد مراجعه کننده دیده نخواهد شد و اگر هم چنین اتفاقی رخ دهد بعد از 24 ساعت خوب خواهد شد ، در موارد نادر نیز به مدت یک هفته ممکن است تورم باقی بماند .

عوارضی که در ادامه مقاله آر اف پوست چیست ؟ خواهیم گفت عوارض بسیار نادر این روش درمانی می باشد ، این عوارض معمولا به دلیل خطای پزشکی و یا مناسب بودن شرایط افراد متقاضی برای دریافت این درمان می باشد ، البته این عوارض گفته شده نیز کاملا موقتی هستند ولی مدت زمان بیشتری طول می کشد تا به طور کامل بر طرف شوند .

 • فرورفتگی های پوست یکی از عوارض نادر در این روش زیبایی است به مدت یک ماه نیز طول خواهد کشید .
 • بثورات پوستی نیز به مدت یک هفته همراه فرد خواهد بود .
 • یکی دیگر از عوارض نادر در روش آر اف پوست حساس شدن پوست به لمس می باشد که به مدت 2 الی 3 هفته طول خواهد کشید .
 • زخم و یا سوختگی که به مدت 6 ماه طول خواهد کشید و قابل درمان می باشد .

 

عوارض آر اف پوست

آیا آر اف پوست تاثیری در جوانسازی پوست دارد ؟

همان طور که می دانید این روش زیبایی و درمانی در جوانسازی پوست به طور کاملا گسترده ای انجام می شود و با توجه به مشکلات پیری مشترک برای خانم ها و آقایان از این روش زیبایی بسیار به کار گرفته می شود ، تاثیر گذاری آر اف بر روی جوان سازی پوست به صورت کاهش و یا حذف سلولیت های پوست است ، با توجه به این که پوست در خانم ها و آقایان کاملا متفاوت می باشد این روش درمانی برای هر دو گروه در نظر گرفته شده است .

همچنین این روش جوان سازی ، زیبایی و درمانی در خانم ها بیشترین کاربرد را دارد ، برای مثال بروز سلولیت ها فقط در خانم ها مشاهده می شوند ، سلولیت ها نوعی آسیب های پوستی در خانم ها می باشد که معمولا در اطراف باسن و یا در پشت ران ها به وجود می آیند و چربی های بیشتری در آن نواحی متراکم شده است .

همچنین می توانیم در این روش زیبایی و درمانی برای کک بیشتر به رفع سلولیت ها و از بردن کلی جربی های جمع شده استفاده نماییم که این اثر را از طریق درمان در جریان های خونی بافتی و خرد کردن سلول های چربی می گذاریم که مجموع این کار ها آر اف است که بر روی کم شدن چربی های بدن بسیار تاثیر دارد ، این روش را می توانیم برای تمامی افرادی که دارای پوست های شل و افتاده هستند استفاده نماییم .

کلام آخر

از این که ما را تا آخر مقاله آر اف پوست چیست ؟ همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)