تزریق چربی به صورت

ما در این مقاله سعی داریم شما را با عوارض تزریق چربی به صورت آشنا کنیم. یکی از مشکلاتی که پیری به همراه دارد کاهش میزان تولید کلاژن است که این اتفاق باعث می‌شود و حجم چربی پوست کاهش پیدا کند و باعث خشکی و بروز چین و چروک در منافذ پوست شود. روش های زیادی برای جوان سازی و از بین بردن چین و چروک های پوست وجود دارند که تزریق چربی به صورت یکی از آن ها است که در ادامه با تجربی به صورت بیشتر آشنا می شویم.

نحوه تزریق چربی به صورت چگونه است ؟

زمانی که پشت افراد به دلایل مختلفی مانند افزایش سن و مراقبت های نادر و توتال خشکی می شود پذیر ورزش کرد از قسمتی از بدن آن را به صورت فرد تزریق می‌کند و معمولاً چربی مورد نظر را از قسمت های مانند ران و پهلو که دارای چربی زیادی است بر می‌دارند. این چربی ها از طریق سوزن های مخصوص وارد منافذ پوست شده و مقدار چربی مورد نیاز صورت را تامین می کند که این سوزن ها امکان دارد چند بار وارد مراکز پوست شود و هر بار مقداری چربی به پوست تزریق کند. سلول های چربی بعد از این که وارد پوسته شدن بلافاصله از طریق خون رسانی جذب بافت پوست می شوند. تزریق چربی به بدن به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام داده و نیازی به بیهوشی ندارند اما در بعضی از موارد اگر توانایی تحمل عمل را نداشته باشید با تشخیص پزشک تحت بیهوشی قرار خواهید گرفت و برای این کار به آزمایشات لازم باید انجام شود بیش از شرایط جسمی توانایی شما برای عمل بیهوش مطلع شود.

نحوه تزریق چربی به صورت چگونه است ؟

چه زمانی تزریق چربی به صورت انجام می‌شود ؟

عمل تزریق چربی زمانی انجام شود که میزان چین و چروک های صورت عمیق باشد و با سایر روش های پزشکی قابل درمان نباشد که پزشک تشخیص می دهد که نحوه عمل به چه گونه ای باشد. در ادامه با کاربرد تزریق چربی به صورت آشنا می شویم :

 • پر کردن چین و چروک اطراف دهان و زیر بینی
 • حجم دهی به لب‌ها، بر جسته کردن گونه و چانه
 • برطرف کردن نواحی فرو رفته صورت نظیر گودی زیر چشم و شقیقه‌ها
 • محو کردن زخم‌ها و چاله‌های ناشی از جوش و آکنه
 • برطرف کردن افتادگی و شلی پوست در افراد سن بالا
 • جوان سازی پوست

برای توقف روی بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین گزینه را برای درمان به شما معرفی کند. بعضی از چروک های صورت نیازی به درمان با روش تزریق چربی ندارد و از طریق سایر روش های ساده از بین می رود.

ماندگاری چربی در پوست چه قدر است ؟

ماندگاری چربی در پوست به دو عامل بستگی دارد اولین عامل مهارت پزشک در انجام عمل می باشد اگر پزشک به خوبی مقدار مورد نیاز پوست را برای تزریق چربی دارد که فرآیند تزریق خون را به درستی انجام دهد که میزان ماندگاری بسیار بالا خواهد بود. دومین عامل موثر در ماندگاری خود افراد هستند که اگر افراد به تمام توصیه‌های پزشک گوش داده و مراقبت های لازم را به درستی انجام دهد میزان ماندگاری تزریق چربی را افزایش می دهند. افراد باید هر چند ماهی کنند پذیرفته و شرایط خود را به او اطلاع دهند و پزشک بعد از معاینه و بررسی های لازم امکان دارد تصمیم جدیدی را به شما اعلام کند.

بعد از انجام عمل چه شرایطی خواهید داشت ؟

بعد از عمل و کمبودها متورم و کبود است که اطلاعات کافی در این زمان توصیه می‌شود. کبودی ها بعد از گذشت یک هفته از بین می‌رود ولی امکان دارد ورم همچنان باقی بماند. معمولاً مدت زمان بهبودی ورم و کبودی ها بین ۷ تا ۱۰ روز است که امکان دارد که این اتفاق در افراد مختلف متغیر باشد.

تزریق چربی به صورت بهتر است یا ژل ؟

هر کدام از این روش ها به جای خاصی دارد که بسته به نوع جنس پوست و عوامل موثر دیگر انتخاب می شود. اگر بخواهیم که مزایای تزریق چربی به صورت به تزریق ژل بگوییم این است که تزریق چربی به دلیل این که از چربی خود فرد گرفته می شود طبیعی است و پزشک به هر مقدار که بخواهد می‌تواند از دفاعی بدن برداشت کند به گونه ای که اگر بخواهیم این حمله را با جبران کنیم امکان جابه‌جایی ژن وجود دارد که پول را هموار کند از طرفی چربی های که از خود بدن استخراج می‌شود کاملاً طبیعی است و به سرعت خود را در بافت بدن پیوند می دهد و امکان هیچ جابجایی وجود نخواهد داشت.
تزریق یا چند وضعیت نسبت به تزریق چربی دارد که مهمترین آن عدم نیاز به استخراج چربی از بدن و قابل برداشت بودن آن است و همچنین اثربخشی ژل بسیار سریع بوده و تقریباً بعد از عمل تورم در صورت ایجاد نمی‌کند. ژل تاثیر موقتی داشته و صورت پشیمانی فرد با تزریق آنزیم های خاص بدون عوارض جانبی می تواند آن ها را از بین ببرد و بعد از تزریق چربی به بدن افراد به سرعت مراحل بهبودی خود را طی می کنند و ظرف چند روز می توان فعالیت‌های روزمره خود را ادامه دهند.

از چه زمانی می‌توانیم به حمام برویم ؟

بعد از تزریق چربی به صورت بهتر است یا سه روز به حمام بروید و بعد از گذشت سه روز در هفته از حمام طولانی مدت پرهیز کنید و بعد از یک روز و شویی ساده به حمام خود پایان دهید زیرا استفاده از شامپوهایی که دچار التهاب و سوزش می کند توصیه نمی شود و بهتر از مواد شوینده ملایم استفاده کنید البته به زودی شما به صورت پیش رود. بعضی از افراد این مسائل توجه نمی کنند و با انجام حمام های طولانی مدت پوست خود را برای التهاب و قرمزی می کنند.

از چه زمانی می‌توانیم به حمام برویم ؟

توصیه های قبل از چربی به صورت

برای بهتر شدن جراحی باید به این توصیه ها توجه کنید که در ادامه با توصیه های قبل از تزریق چربی به صورت می‌پردازیم :

 • فرقی نمی‌کند که فرایند عمل به چه گونه‌ای خواهد بود، بهتر است از چند هفته قبل مصرف آب خود را بالا برده و با اینکار به پوست خود آبرسانی کنید. آبرسانی به پوست و تامین آب مورد نیاز بدن قبل از جراحی بسیار مهم می‌باشد.
 • تا ۶ هفته قبل از عمل تزریق از کشیدن سیگار و قلیان جدا خودداری کنید تا پوست شما آمده جراحی شود.
 • اگر آسپرین و داروهای ضد التهابی مصرف می‌کنید، بهتر است برای مدتی مصرف آن‌ها را متوقف کنید. برخی از این داروها ممکن است میزان خون‌رسانی به بدن را افزایش دهند که این امر موجب انباشت خون در نواحی مختلف بدن شده و کار را برای پزشک سخت می‌کند.
 • توصیه می‌شود برنامه‌های خود را برای مدتی لغو کنید تا پس از انجام عمل جراحی مجبور به ترک خانه نشوید. یکی از شروط لازم جهت بهبودی سریع و موثر بودن عمل جراحی، استراحت کافی است.
 • حتما از یک نفر بخواهید که شما را پس از عمل همراهی کرده و به خانه ببرد.

توصیه‌های روز تزریق چربی به صورت :

امکان دارد بعد از حضور در بیمارستان کلینیک شرایطی وجود دارد که شما انتظار آن را نداشته باشید. برای مثال مدت زمان عمل تزریق چربی به صورت بستگی به این دارد که پزشک چه مقدار چربی برای تزریق به ناحیه مورد نظر نیاز دارد. اگر بخواهید تزریق چربی به باسن تزریق چربی سینه را انجام دهید مدت زمان عمل طول خواهد کشید و نیاز به تزریق چربی بیشتری دارد. بهتر است برای حفظ خونسردی و آرامش خود از توصیه های پزشک استفاده کنید تا از استرس و نگرانی دوری کنید.
در بیشتر مواقع تزریق چربی به صورت سرپایی و تحت بی حسی انجام می شود و در مواقع امکان دارد که پزشک به دلیل شدت بالای عمل مربوط به بیهوش کردن فرد شود به همین دلیل خود را برای این شرایط آماده کنید. در بعضی از مواقع نیز امکان دارد و با توجه به شرایط پیش آمده در حین عمل تصمیم به گرفتن سیر روش های درمانی کند که این تصمیم برای اثر بخشی بیشتر گرفته شده و بهتر است با پزشک همکاری کنید. بعد از این که عمل تنظیم به پایان رسید به تمام توصیه‌های پزشک کنیم و تمام نکات گفته شده را انجام دهید امکان دارد به ذکر برای محافظت از ناحیه عمل شده یک لایه محافظ به نام لیپوساکشن قرار دارد تا پوست آن قسمت از بدن حرکت نکند اگر بعد از عمل احساس درد کرد هرگز نگران نباشید زیرا این یک امر طبیعی است.

مزایا و معایب تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت مانند سایر روش های دیگر دارای مزایا و عوارضی است که در ادامه به مهمترین آن ها اشاره می کنیم :

مزایا تزریق چربی به صورت :

 • بهبود بافت پوست
 • جوان سازی منافذ پوستی و محو شدن زخم‌ها و چاله‌های ناشی از جوش و آکنه
 • جذب سریع چربی به نواحی تزریق شده
 • عدم نیاز به تکرار درمان از طریق تزریق چربی به صورت
 • به دلیل این که این روش تنها در یک جلسه انجام می‌شود در طولانی مدت بسیار مقرون‌ به صرفه می‌باشد.
 • اصلاح بدشکلی‌ها و فرم صورت
 • تزریق چربی به صورت ماندگاری طولانی مدت؛ به گونه‌ای که تا ۳ الی ۵ سال دوام دارد.
 • عدم نیاز بدن به ماده خارجی دیگر.
 • امکان تزریق چربی به تمام نقاط بدن.
 • برخوردار شدن از ظاهری زیبا و طبیعی پس از انجام عمل

معایب :

 • طولانی بودن دوره نقاهت و نیاز به استراحت بیشتر
 • واکنش‌های آلرژیک پس از انجام عمل تزریق چربی
 • امکان صدمه به بافت اصلی بدن
 • باقی ماندن جای زخم
 • بروز عفونت‌های پوستی پس از عمل تزریق چربی
 • هماتوم یا سروما
 • در مواقعی نیاز به تکرار عمل تزریق با تشخیص پزشک است.

تزریق چربی به دلیل این که کاملا طبیعی است و از بدن شما استخراج می‌شود دارای مزایای منحصر به فردی است. اگه نمی توان از چربی سایر افراد برای تزریق استفاده کرد و چربی بدن شما با پوسته را به خوبی می‌شناسد و به سرعت جذب آن می شود اما چربی سایر افراد هیچ سنخیتی با نوع جنس پوست و سلول های پوستی شما ندارد.

هیچ عملی بدون عوارض نیست و باید نسبت به این موضوع آگاه باشیم. تنها زمانی می‌توان این عوارض را به حداقل رسانده که نزدیک پزشک با تجربه رفته و از تجربه او بهره ببریم و هرگز به کلینیک هایی که ارزان هستند اعتماد نکنید زیرا امکان دارد تجهیزاتی که برای عمل تزریق چربی استفاده می کنند هرگز استاندارد نباشد و سلامت ما را به خطر بیندازد.

عوارض شایع تزریق چربی به صورت

در حقیقت، تزریق چربی به صورت همانند سایر روش های زیبایی، مزایا و معایب خاص خود را دارد. در صورتی که بهترین کلینیک و ماهرترین پزشک را برای این کار بشناسید، می توانید احتمال بروز عوارض را به کم ترین مقدار ممکن برسانید. در این قسمت برخی از مهم ترین عوارض احتمالی تزریق چربی به صورت، آورده شده است:

 • ایجاد عفونت
 • لخته شدن خون در زیر پوست
 • تغییر رنگ پوست
 • تورم و کبودی
 • از بین رفتن بافت و عصب
 • آمبولی
 • عدم وجود تقارن در تزریق چربی
 • واکنش به داروهای بی حسی

در حقیقت احتمال به وجود آمدن این عوارض برای افراد بسیار کم است. اما با رعایت نکردن برخی نکات ممکن است این عوارض رخ دهند. به همین خاطر، باید نسبت به مراقبت های قبل و بعد از تزریق چربی آگاهی کامل داشته و آن را رعایت کنید. این عوامل تاثیر بسیار زیادی بر روی عوارض احتمالی تزریق چربی دارند. با انجام صحیح مراقبت های قبل و بعد از درمان به بهبود سریع تر و بدون عوارض تزریق چربی کمک می کند. به یاد داشته باشید که افرادی که دارای بیماری و شرایط خاصی هستند کاندید مناسبی برای انجام تزریق چربی زیر نمی باشند. همچنین افرادی که مبتلا به بیماری های خود ایمنی و HIV نباید به هیچ عنوان این عمل را انجام دهند.

محدودیت های مربوط به این روش برای افراد بسیار زیاد است. با توجه به این که چربی ها از بدن خود فرد گرفته می شود، پزشک زیبایی باید تجهیزات لازم و مواد لازم برای آماده سازی چربی را داشته باشد. تجربه جراح زیبایی نیز بسیار مهم است و می تواند در نتیجه نهایی تاثیر مثبت بگذارد.

بعد از تزریق چربی از چه زمانی می توانیم فعالیت های ورزشی خود را شروع کنیم ؟

مراقبت های لازم بعد از تزریق چربی صورت

در حقیقت، با رعایت مراقبت های لازم بعد از تزریق چربی می توان احتمال بروز عوارض را به کم ترین میزان ممکن رساند. همچنین این نکات تاثیر فوق العاده ای بر روی نتیجه نهایی خواهند داشت. به همین خاطر به شما پیشنهاد می کنیم که هرگز به این توصیه ها کم توجهی نکنید. مراقبت های لازم از پوست بعد از تزریق ژل به شرح زیر می باشد:

جلوگیری از ایجاد فشار به ناحیه تزریق شده: برای جلوگیری از جابجایی چربی های تزریق شده باید از هرگونه فشار بر روی آن جلوگیری کنید. برای مثال، در تزریق چربی گونه تا حدود ۱۴ روز نباید بر روی گونه های خود بخوابید و یا آن را دستکاری کنید.

 • کاهش تورم: در روز اول برای کاهش تورم و کبودی بهتر است از کمپرس سرد استفاده کرده و هر ۵ تا ۱۰ دقیقه برای ناحیه مورد نظر قرار دهید. همچنین در روزهای بعد بهتر است از کمپرس آب گرم نیز استفاده کنید. این کار کمک می کند تا تورم به سرعت رفع شود.
 • مشاهده کبودی: ممکن است در ناحیه تزریق شده پوست دچار کبودی شود؛ به هیچ عنوان جای نگرانی وجود ندارد، چون این حالت کاملاً طبیعی بوده و به تدریج طی چند هفته برطرف خواهد شد. میزان تورم و کبودی تا حد زیادی به مقدار چربی تزریق شده و وابسته بوده و به طور میانگین حدود دو هفته طول می کشد.
 • عدم خم کردن سر: در 3 الی 4 روز اول بعد از تزریق چربی نباید سر خود را به مدت طولانی خم نگه دارید. چرا که این کار موجب جابجایی چربی های تزریق شده می شود.
 • استحمام: پس از گذشت ۲۴ ساعت از تزریق چربی، می توانید حمام کنید. البته شما باید از فشار دادن و ماساژ نواحی تزریق شده خودداری کنید.
 • مشاهده درد و تورم ناگهانی همراه با تب و لرز: در صورتی که در دو هفته اول درد و تورم ناگهانی به همراه تب و لرز وجود داشته باشد، بیمار باید سریعا به پزشک معالج مراجعه کند.

بعد از تزریق چربی از چه زمانی می توانیم فعالیت های ورزشی خود را شروع کنیم ؟

بهتر است تا چند هفته همه فعالیت های سنگین ورزشی را کنار بگذاریم و استراحت کنیم. پیاده بسیار مفید است و از لخته شدن خون در پاها جلوگیری می کند. پیاده روی های کوتاه مدت برای سلامت پوست مفید است و تورم صورت را کاهش می‌دهند اما بعد از انجام این کار مستمر نبوده و تنها دو تا سه روز در هفته به مدت ۲۰ دقیقه پیاده روی انجام شود. از خم و راست شدن خودداری کنید زیرا باعث تشدید ورم صورت و طولانی تر شدن دوره نقاهت می شود.

مهم ترین اقدام برای تزریق چربی به صورت :

به وجود آمدن چین و چروک در صورت دلایل مختلفی دارد که در روحیه افراد تاثیر منفی گذاشته و آنها را دچار افسردگی های شدید می کند. بسیاری از افراد برای بهبود افتادگی و فرورفتگی های سطحی پوست اقدام به تزریق چربی به صورت می‌کند و جوان سازی پوست خود کمک کنند . برای درمان چین و چروک های پوست صورت و ریش‌های کلینیک های متعددی وجود دارد . برای نتیجه گیری بهتر باید پزشکان با تجربه و با مهارت بالا را انتخاب کنید و هرگز به کلینیک های ارزان قیمت نامعتبر اعتماد نکنید.

کلام آخر

قبل از انجام تزریق چربی به صورت درباره آن تحقیق کنید و با اطلاعات کافی دست به انجام این کار بزنید. ممنون که تا ادامه مقاله عوارض تزریق چربی همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما درباره عوارض تزریق چربی به صورت در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان (کلیک کنید)