تزریق چربی به پیشانی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با تزریق چربی به پیشانی آشنا کنیم. تزریق چربی یکی از رایج ترین و کم عارضه ترین راه حل هایی است که برای رفع چین و چروک پیشانی و صورت استفاده می شود. پزشک متخصص با توجه به روش ها و تکنیک های مورد استفاده در عمل انتقال چربی می تواند مشکلات مربوط به چین و چروک پیشانی را به راحتی برطرف کند. در ادامه برای آشنا شدن با تزریق چربی به پیشانی با ما همراه باشید.

تزریق چربی به پیشانی چیست ؟

تزریق چربی به پیشانی روشی است که در آن سلول‌های چربی خود داوطلب به صورت تزریق می‌شود تا چین و چروک‌ها به حداقل برسد و حجم بیشتری پیدا کند. در واقع این روش باعث ایجاد اثرات ضد پیری در افراد می شود. کلید روش تزریق چربی، استخراج آهسته و دستی آن ها برای اطمینان از طول عمر سلول های چربی قابل استفاده است. فرآوری و تصفیه چربی نیز بسیار مهم است. بنابراین لازم است قبل از تزریق پیشانی، آلاینده هایی مانند روغن بدن و خون را از چربی جدا کنید تا از بالاترین کیفیت و خلوص اطمینان حاصل شود.

یکی از محبوب ترین و کم عارضه ترین روش ها برای رفع چین و چروک پیشانی و صورت، تزریق چربی است. از آنجایی که در این روش از سلول های چربی بدن فرد استفاده می شود، عوارض جانبی بسیار کمتری نسبت به تزریق ژل و بوتاکس برای داوطلب ایجاد می کند. افرادی که به دلیل افزایش سن یا عوامل دیگر چین و چروک پیشانی دارند، گاهی اوقات بین انتخاب تزریق بوتاکس، تزریق ژل و تزریق چربی پیشانی تردید دارند. این افراد باید اطلاعات کافی و کامل در مورد تمام جنبه های تزریق جمع آوری کنند. در نهایت می توانند از بین آن ها بهترین روش را انتخاب کرده و در این راستا گام بردارند.

تزریق چربی به پیشانی چیست ؟

نحوه تزریق چربی به پیشانی

تزریق چربی پیشانی روشی غیر تهاجمی، غیر جراحی و بسیار راحت است که برای از بین بردن یا به حداقل رساندن چین و چروک های پیشانی استفاده می شود. از دیگر دلایل تزریق چربی به پیشانی، می‌توان به عیوب مانند فرورفتگی پیشانی یا شقیقه‌ها، پر شدن اسکار و اسکار و بخیه‌ها اشاره کرد. پیوند سلول های چربی ناحیه پیشانی برای کلیه داوطلبان انجام این عمل اعم از خانم ها و آقایان بالای 21 سال در کلینیک ها با نهایت دقت و با استفاده از بهترین و جدیدترین دستگاه های موجود  انجام می شود.

ابتدا پزشک باید ناحیه ای از بدن فرد را انتخاب کند که حاوی مقدار مناسبی از بافت چربی باشد. این ناحیه می تواند شکم یا پشت ران یک فرد زیبا باشد. سپس فرد باید روی تخت دراز بکشد تا پزشک با تزریق مقدار مناسب بی حسی، ناحیه مورد نظر را کاملا بی حس کند. در این روش بیهوشی کامل انجام نمی شود و تمامی اقدامات به صورت سرپایی انجام می شود.

با استفاده از یک سوزن مخصوص کانولا، پزشک شروع به تخریب بافت چربی و استخراج آن می کند. برای این کار، پزشک باید سوزن را وارد بافت چربی کند. پس از استخراج مقدار مورد نظر چربی، چربی ها به ظروف مخصوص تصفیه و جداسازی ناخالصی ها منتقل می شوند و پس از تصفیه، چربی ها با سوزن های ظریف به سرنگ ها منتقل شده و آماده تزریق می شوند. پزشک با استفاده از یک مداد یا نشانگر، نقاطی را روی پیشانی که نیاز به تزریق دارند مشخص می کند و سپس با دقت شروع به پر کردن نواحی مشخص شده می کند.

چه افرادی می توانند از تزریق چربی به پیشانی استفاده کنند ؟

بسیاری از افراد می توانند از این روش درمانی برای رفع چین و چروک پوست خود استفاده کنند. اما این فرآیند باید با تایید پزشک انجام شود تا سلامت انسان را تهدید نکند. بنابراین، پزشکان توصیه می کنند که فقط افرادی که دارای چین و چروک عمیق هستند از این روش درمانی استفاده کنند. البته این بدان معنا نیست که افراد دیگر مجاز به انجام آن نیستند، زیرا این فقط یک توصیه پزشکی است.

همچنین افرادی که دارای ابروهای افتاده یا افتادگی پلک هستند مستعد ابتلا به آن هستند. بنابراین، اگر از کرم ها و سایر روش های جوان سازی پوست استفاده شود، افتادگی پلک و ابرو ممکن است بیشتر نمایان شود. بنابراین درمان چین و چروک با تزریق بهترین گزینه برای این گونه افراد برای رفع چین و چروک پیشانی بدون افتادگی بیشتر ابرو و پلک است.

کاندیدای نامناسب برای تزریق چربی به پیشانی :

برخی از افراد با وجود چین و چروک های فراوان نمی توانند از روش های درمانی درمانی مانند تزریق چربی بهره مند شوند. به عنوان مثال افرادی که از بیماری های سیستم ایمنی مانند دیابت رنج می برند، امکان درمان چین و چروک با تزریق وجود ندارد. همچنین افرادی که به ترکیبات ژل های تزریقی حساسیت دارند هرگز نباید از این روش درمانی استفاده کنند. زیرا این حساسیت ها به مرور زمان حاد می شوند و سلامت افراد را به خطر می اندازند.

سایر افرادی که نباید از این روش درمانی استفاده کنند، زنان باردار و شیرده هستند. این افراد باید تا پس از زایمان و حداقل پس از گذشت چند ماه از دوران شیردهی خود صبر کنند و سپس چین و چروک پوست خود را درمان کنند. همچنین افرادی که از عفونت های باکتریایی پوست و تبخال رنج می برند نباید این روش درمانی را برای رفع چین و چروک های پوست خود انتخاب کنند. برخی از پزشکان توصیه می کنند که نوجوانان زیر 18 سال هرگز از این روش درمانی استفاده نکنند و اجازه دهند کمی بزرگ شوند. زیرا در برخی موارد درست بعد از بلوغ مکانیسم ارگانیسم تغییر می کند و چین و چروک های پوست از بین می رود.

سایر افرادی که نباید از این روش درمانی استفاده کنند، زنان باردار و شیرده هستند. این افراد باید تا پس از زایمان و حداقل پس از گذشت چند ماه از دوران شیردهی خود صبر کنند و سپس چین و چروک پوست خود را درمان کنند. همچنین افرادی که از عفونت های باکتریایی پوست و تبخال رنج می برند نباید این روش درمانی را برای رفع چین و چروک های پوست خود انتخاب کنند. برخی از پزشکان توصیه می کنند که نوجوانان زیر 18 سال هرگز از این روش درمانی استفاده نکنند و اجازه دهند کمی بزرگ شوند. زیرا در برخی موارد درست بعد از بلوغ مکانیزم تغییر می کند و چین و چروک های پوست از بین می رود.

تزریق چربی به پیشانی چه عوارضی دارد ؟

اگر روش تزریق چربی به درستی انجام نشود، عوارض جدی و آسیب های جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت. عفونت یکی از مهم ترین عوارض این روش است. به گونه ای که اگر سوزن ها با زاویه مناسب به بافت پوست نفوذ نکنند می توانند باعث عفونت جدی پوست شوند. میزان تزریق چربی به پوست بیش از حد لازم بوده و باعث برجسته شدن پیشانی شده است. به طوری که به

جای رفع چین و چروک از روی پوست، برآمدگی زشتی روی پیشانی ایجاد شد.
از دیگر عوارض این روش می توان به خونریزی شدید پس از تزریق در برخی موارد اشاره کرد. علاوه بر این، عوارضی مانند تورم، جای زخم و عدم تقارن پیشانی در برخی موارد مشاهده شده است. توجه داشته باشید که این عوارض زمانی رخ می دهد که تزریق به درستی انجام نشود. بنابراین در انتخاب پزشک مناسب نهایت دقت را داشته باشید تا با چنین مشکلاتی مواجه نشوید.

نحوه تزریق چربی به پیشانی

میزان ماندگاری تزریق چربی به پیشانی

ماندگاری تزریق چربی به پیشانی به نوع و نوع ژل بستگی دارد. به عنوان مثال ژل هیالورونیک اسید حدود 4 تا 6 ماه ماندگاری دارد که به چندین دوره تعمیر نیاز دارد. توجه داشته باشید، این روش زمانی قطعا موثر خواهد بود که دوره های نقاهت به طور منظم تکمیل شود و پزشک هر بار با تزریق بهترین ژل های تزریقی، چین و چروک ها را درمان کند.

جلسات درمانی حدود 30 تا 45 دقیقه طول می کشد. بنابراین هرگز به کلینیک هایی که وعده قرار ملاقات 5 تا 10 دقیقه ای را می دهند اعتماد نکنید. زیرا تنها 15 دقیقه طول می کشد تا بی حس کننده های موضعی اثر کنند. انتظار نداشته باشید که پس از یک جلسه درمانی بهترین نتایج را بگیرید. البته بعد از اولین درمان نتیجه را به وضوح خواهید دید، اما برای تثبیت این ژل ها باید صبور باشید و جلسات منظم ترمیم را پشت سر بگذارید.

قبل از تزریق چربی باید چه مراقبت هایی انجام داد ؟

پس از تزریق چربی پیشانی، حتما به توصیه های پزشک عمل کنید و داروهای تجویز شده را به طور منظم مصرف کنید. در غیر این صورت ممکن است پوست شما قرمز و کبود شود. فراموش نکنید که از کرم های ضد آفتاب و پمادهای تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید. استفاده از این کرم ها از پوست شما در برابر اشعه های خورشید محافظت می کند. برای مدتی به پیشانی خود دست نزنید و به آن فشار بیاورید. توصیه می شود مدتی خم نشوید تا فشارتان به پیشانی نیفتد.

فواید تزریق چربی به پیشانی :

مهم ترین مزیت تزریق چربی پیشانی طبیعی بودن سلول های چربی است، در این روش هیچ گونه ماده مصنوعی و شیمیایی به بافت و پوست فرد داوطلب نفوذ نمی کند و چربی ها از بدن فرد خارج می شود. ماندگاری بیشتر نسبت به روش‌های دیگر مثل تزریق بوتاکس و تزریق چربی، عدم بروز واکنش‌های آلرژیک نسبت به تزریق از فواید تزریق چربی به پیشانی است.

آیا تزریق چربی به پیشانی تاثیر مثبتی دارد ؟

در سال‌های اخیر واکنش‌های مثبتی نسبت به تزریق چربی پیشانی توسط جویندگان زیبایی گزارش شده است که آن ها را به مراکز تخصصی زیبایی و پزشکان آموزش دیده معرفی کرده‌اند. تزریق چربی پیشانی به پیشانی تاثیر بسزایی در جوان سازی، درمان چین و چروک و رفع عیوب پیشانی دارد و به همین دلیل بسیار مورد توجه قرار گرفته است. صرف نظر از این محبوبیت، اثرات مثبت و دلایل عمده ای وجود دارد که چرا همه تزریق را راه حلی مناسب می دانند.
از آنجایی که همه سلول‌های چربی از بدن خود افراد گرفته می‌شود احتمال بروز هرگونه ناسازگاری و رد پیوند توسط سیستم ایمنی بدن تا حد زیادی کم می شود. تقریبا همه نتایج مثبت حاصل از انتقال چربی به تجربه و مهارت پزشک متخصص و کادر پزشکی بستگی دارد، بنابراین با انتخاب کلینیک و پزشک خوش سابقه می‌توان گفت که این متد تا حد بسیار زیادی ایمن است.

نتایج حاصل از تزریق چربی برای مدت طولانی ماندگار خواهد بود و دلیل آن استفاده از سلول های چربی طبیعی در بدن است. این سلول ها در ناحیه جدید بدن یعنی پیشانی مانند سایر چربی های بدن به زندگی خود ادامه می دهند و بنابراین نتایج طولانی مدت خواهد بود.

نتایج حاصل از تزریق برای از بین بردن چین و چروک پیشانی ظاهری کاملا طبیعی ایجاد می کند. همچنین بافتی نرم و ارتجاعی خواهد داشت که هیچ تفاوتی با پوست بدن و بافت های پیشانی انسان نخواهد داشت. روش تزریق چربی پیشانی به راحتی با روش های دیگری مانند لیفت ابرو و لیفت پیشانی قابل استفاده است، بنابراین می توانید نتایج شگفت انگیزی را بعد از عمل مشاهده کنید.

موارد استفاده از تزریق چربی به پیشانی

تزریق چربی پیشانی یکی از تکنیک های شگفت انگیزی بود که مورد استقبال بسیاری از زیبایی جویان و دوستداران زیبایی در سراسر جهان قرار گرفت. اولین پیوند چربی در پایان قرن نوزدهم 1893 انجام شد و یک جراح پلاستیک آلمانی به نام گوستاو نوبر چربی بدن یک فرد را از بازوی خود دریافت کرد تا آن را به ناحیه چشمی و اسکارهای ناشی از استئومیلیت منتقل کند. این اتفاق تبدیل به نقطه عطفی شد و منجر به استفاده از تزریق برای اهداف دیگر شد. موارد استفاده از تزریق چربی به پیشانی عبارت است از :

  • از بین رفتن ناهمواری‌های پیشانی که به صورت مادرزادی در فرد وجود دارد.
  • پر کردن فرورفتگی‌هایی که بر اثر شکستگی یا اتفاقات دیگر اتفاق افتاده است.
  • از بین رفتن چین و چروک‌های در اثر پیری، افزایش سن، صفات ژنتیکی و اخم کردن‌های مکرر.
  • پر کردن حفره‌های سطحی و عمیق ناشی از آسیب‌های جزئی یا زخم‌های مختلف.
  • از بین رفتن صافی یا استخوانی بودن پیشانی.

برای آشنا شدن با تزریق چربی به لب به سایت مربوطه مراجعه کنید.

انتظارات بعد از ترانسفر چربی به پیشانی :

تزریق چربی به چروک پیشانی یک گزینه مناسب برای فرم دهی، رفع چین و چروک و بزرگ کردن پیشانی است. گزارشات به ثبت رسیده در سطح جهانی نشان می‌دهند که این روش کاملاً موثر بوده و نتایج رضایت‌بخش پایداری را پس از طولانی‌ مدت ارائه می‌دهد.  در ادامه با انتظارات بعد از انتقال چربی به پیشانی آشنا می شوید :

برجسته شدن پیشانی :

افراد بعد از انتقال چربی باید انتظار برجسته شدن پیشانی خود را داشته باشند. هرچند که این برجستگی بنابر سلیقه متقاضیان است و به حجم چربی تزریق شده بستگی دارد، اما امری اجتناب ناپذیر است زیرا سلول‌های چربی به طور ذاتی خاصیت حجم دهی دارند.

عدم بروز عوارض جانبی :

تزریق چربی در پیشانی و شقیقه‌ها روشی ایمن است که اگر توسط پزشکی باتجربه انجام شود هیچ عارضه جدی را به دنبال نخواهد داشت. بنابراین اکثر افراد بعد از این روش با مشکلی مواجه نمی‌شوند؛ بدیهی است در صورت دیدن علامتی نگران کننده باید با تیم پشتیبانی پزشکتان تماس حاصل بفرمایید.

تزریق چربی در چند جلسه :

گاهی اوقات ممکن است برای رسیدن به هدف خود، بیش از یکبار چربی تزریق کنید. علت اینکه در یک جلسه به فرم ایده‌آل خود نمی‌رسید این است که چربی خاصیت حجم دهی دارد و اگر بیش از حد در یک جلسه تزریق شود، هم باعث بدشکل شدن ظاهرتان شده و هم ممکن است موجب پارگی رگ‌ها، کبودی و نکروز پوستی شود. علاوه بر این موارد تورم اجازه نمی‌دهد که پزشکتان به خوبی متوجه شود که کدام قسمت‌های پیشانی هنوز نیاز به دریافت چربی دارند. به همین دلایل، مقداری از چربی شما در فریزر نگهداری می‌شود تا در جلسات آینده به صورتتان منتقل گردد.

رفع چین و چروک :

مهم‌ترین و دلچسب‌ترین نتیجه بعد از انتقال چربی، از بین رفتن حداکثری تعداد چین و چروک‌های پیشانی و همچنین گودی‌های موجود روی آن است.

موارد استفاده از تزریق چربی به پیشانی

کلام آخر

قبل از انجام تزریق چربی به پیشانی از افراد با تجربه کمک بگیرید و سعی کنید با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت های لازم را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی بگیرید. سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای تزریق انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان (کلیک کنید)