تلفن کلینیک: 02634092282‬‬

تلفن مشاوره رایگان : 09120914348

کرج :گوهردشت ، خيابان آزادي، نبش يازدهم غربي، پلاك ٩

 

 

تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن

به طور کلی یکی از فاکتور های بسیار مهم در جذابیت اندام خانم ها فرم و تناسب باسن می باشد ، در سال های گذشته تا به الان روش های جدیدی برای فرم دهی به باسن ها مورد استفاده قرار گرفته است که یکی از این روش های زیبایی تزریق چربی به باسن می باشد ، امروزه تبلیغات بسیار زیادی در زمینه تزریق چربی به باسن و یا پیکر تراشی در میان پزشکان جراح زیبایی و بیماران رواج پیدا کرده است ، عکس های کمر باریکی همراه با باسن های بزرگ و خوش فرم را در اینستاگرام شاید بسیار دیده باشید ، با دیدن چنین تصاویری افراد به شدت تشویق می شوند که چنین عمل زیبایی را انجام دهند .

انجام این عمل زیبایی هم موجب خوش فرمی و توپر نمودن باسن ها می شود و هم موجب رفع افتادگی و لیفت باسن در اندام شما خواهد شد که در اثر بالا رفتن سن به وجود می آید در آخر اندام افراد با یک فرم طبیعی جوان تر به نظر خواهد رسید و این همان چیزی است که افراد از طریق این عمل جراحی زیبایی به آن ها دست پیدا می کنند ، با استفاده از این روش ها علاوه بر تزریق چربی به باسن ها بالا بردن باسن به روش برزیلی نیز نامیده می شود .

چگونگی تزریق چربی به باسن

برای افزایش حجم باسن و یا اصلاح فرم آن ها با استفاده از تزریق چربی به باسن آن ها را اصلاح می کنند ، این روش زیبایی به نسبت دیگر روش های جراحی خطرات کمتری را دارد و برای خوش فرمی باسن می باشد که می تواند یک جایگزین مناسب برای پروتز باسن می باشد ، همچنین برخی از افرادی که از هر عمل جراحی می ترسند و یا بنا به هر دلایلی نمی خواهند عمل جراحی پروتز باسن را انجام دهند می توانند از این روش زیبایی برای اصلاح فرم باسن خود استفاده نمایند ، همان طور که از نام این روش زیبایی مشخص است در این روش چربی های خود فرد برای فرم دادن به باسن و یا افزایش حجم آن ها مورد استفاده قرار می گیرد .

چگونگی تزریق چربی به باسن

برای انجام این عمل زیبایی پزشک متخصص زیبایی محل تزریق مورد نظر را بی حس کرده و یا در یک موارد دیگر از بی هوشی های عمومی استفاده می شود ، بعد از بی حس نمودن محل برداشت چربی های اضافی در دیگر نواحی بدن مانند پهلو ها ، شکم و یا ران ها برداشته می شود ، این چربی ها باید با استفاده از یک سری مواد خاص مخصوص جدا سازی و یا تصفیه شوند تا هیچ مشکلی را برای محل تزریق به وجود نیاورد ، این چربی های تصفیه شده در آخر با استفاده از یک سری سرنگ های مخصوص به باسن افراد تزریق خواهد شد .

برای خارج نمودن چربی ها از قسمت های گوناگون بدن فرد برش های بسیار کوچکی در این نواحی ایجاد می شود و با استفاده از لوله های تو خالی که انتقال چربی و یا همان کانول نام دارد از طریق این برش ها وارد بدن شده و به بافت های چربی می رسند ، پزشک متخصص زیبایی با استفاده از یک سری حرکات کنترل شده و منظم این لوله ها را به جلو و یا عقب می برد و ایجاد این حرکات موجب جدا شدن بافت چربی از بدن فرد خواهد شد . جراح بافت های جدا شده از بدن فرد را با استفاده از سرنگی که به کانول وصل است با یک خلا جراح خارج نموده و آن ها را برای تصفیه و تزریق به باسن ها خارج خواهد کرد .

دلیل بسیار مهم شست و شوی این چربی های خرج شده این است که با استفاده از این بافت ها مقدار کمی خون از بدن فرد بیمار خارج خواهد شد ، پزشک متخصص با شست و شو و تصفیه چربی های خارج شدن از بدن سلول های خالص چربی را جدا خواهد کرد تا سلول ها بدون هیچ گونه نا خالصی به باسن فرد تزریق شوند .

برش های ایجاد شده در بدن فرد در این مراحل بسیار کوچک می باشند و بعد از تمام شدن این عمل زیبایی با استفاده از بخیه های ظریفی بسته خواهد شد ، پس بعد از درمان جای زخم ها و دیگر عوارض محل های برش به سختی قابل تشخیص می باشند و بعد از اینکه چربی ها از بدن خارج شدند آن ها برای تزریق آماده می شوند ، لوله های تزریق چربی و یا کانول مخصوص تزریق وارد بافت باسن ها می شوند و این چربی ها از طریق این لوله ها به باسن ها وارد خواهند شد ، تزریق به شکلی صورت می گیرد که چربی ها به تمامی قسمت های باسن نفوذ خواهد کرد و برجستگی و فرم باسن یکدست خواهد شد ،مدت زمان این عمل زیبایی معمولا بین یک تا 4 ساعت می باشد ، تفاوت زمانی به دلیل نیاز فرد به تکرار تزریق با توجه به شرایط هر فرد می باشد .

در هر عمل زیبایی تزریق چربی به باسن ها به اندازه 500 تا 1000 گرم چربی از بخش های گوناگون بدن برداشت خواهد شد و به تمامی قسمت های باسن تزریق خواهد شد ، این حجم از چربی برای دو طرف باسن بسیار زیاد می باشد و امکان دارد این طور به نظر برسد که باسن فرد بیش از اندازه بزرگ شده باشد و همین موضوع موجب می شود که بسیاری از افراد بعد از انجام این عمل زیبایی از این عمل پشیمان شده باشند و به دنبال راهی برای کوچک کردن آن ها باشند ، اما نکته بسیار مهم اینجا است که عمل تزریق چربی به باسن ها یک نوع عمل پیوند است که چربی ها بخش دیگر بدن فرد را به باسن انتقال می دهند و آن ها را پیوند می زنند پس تمامی سلول های چربی به باسن انتقال داده می شود و جذب نمی شوند و بعد از گذشت مدتی از بین خواهند رفت .

پس باید این نکته را بدانید که بیشتر شدن حجم ناگهانی بعد از این عمل زیبایی چه برای شما خوب باشد و چه بد برای همیشه این طور باقی نمی ماند و نتیجه واقعی این عمل زیبایی با گذشت 3ماه بعد از این عمل زیبایی خود را نشان خواهد داد ، در این مدت زمان تقریبا بخشی از چربی های تزریق شده جذب بافت بدن خواهند شد و بقیه چربی ها هم جذب دیگر قسمت های بدن خواهند شد و این که این چربی ها دفع می شوند .

پس افراد باید برای دیدن نتیجه واقعی از این عمل زیبایی باید به مدت 3 ماه حتما منتظر بمانید و بعد از آن در مورد رضایت و یا عدم رضایت از نتیجه این عمل زیبایی تصمیم گیری کنید ، همچنین برای مشاهده نتیجه این عمل و کاملا واقعی باید به مدت یک سال صبر کنید تا باسن به یک فرم مشخص و مناسبی برسد .

چگونگی تزریق چربی به باسن

مزایای تزریق چربی به باسن

به طور شکل و تناسب باسن افراد تا حد بسیار زیادی توسط ژنتیک فرد تعیین خواهد شد ، باسن افراد چه از نظر ساختار اسکلتی آن و چه چگونگی ذخیره شدن چربی ها کاملا به ژنتیک بستگی دارد ، داشتن یک رژیم غذایی سالم و انجام ورزش می تواند برای دست پیدا کردن به یک وزن سالم و تقویت ماهیچه ها بسیار تاثیر گذار باشد ، اما برخی از افراد علی رغم داشتن یک سبک زندگی سالم از باسن های صاف خود کاملا ناراضی هستند .

یکی از روش هایی که موجب می شود بر اثرات ژنتیکی کاملا غلبه کند تزریق چربی به باسن می باشد و افراد را به یک ظاهر دلخواه می رساند ، پس اگر شما نیز به دنبال یکی از اهداف زیر می باشید می توانید از تزریق چربی به باسن استفاده کنید .در ادامه شما را با فواید تزریق چربی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • بهتر شدن تعادل قسمت های بالایی و پایینی بدن
 • داشتن یک نتیجه بهتر و طبیعی تر بر خلاف انجام پروتز
 • شکل دهی زیبا به مسیر های منحنی قسمت های پایینی بدن
 • افزایش جذابیت در هنگام پوشیدن انواع لباس ها
 • بهبود افتادگی باسن با مرور سن در برخی از موارد
 • کمتر بودن خطر ابتلا به انواع عفونت ها ، در عمل زیبایی پروتز های سیلیکونی احتمال این که افراد دچار عفونت شوند بسیار زیاد است .
 • کمتر شدن خطر پس زدن چربی توسط بدن
 •  مدت زمان درمان بسیار کم نسبت به دیگر روش های زیبایی
 • عدم نیاز به بستری بعد از انجام این عمل زیبایی ، در این روش پروتز افرا باید به مدت یک شب در بیمارستان بستری شوند .
 • راحت شدن از چربی های موجود در بدن افراد .
 • جای هیچ برشی بر روی اندام های بدن قابل مشاهده نمی باشد .
 • احتمال ایجاد برخی از واکنش های آلرژیک بسیار کمتر و تقریبا غیر قابل ممکن می باشد .
 • این روش زیبایی بسیار ایمن تر و راحت می باشد و مدت زمان درمان این روش بسیار سریع تر و کوتاه تر می باشد .
 • نتیجه به دست آمده از تزریق چربی بسیار طبیعی تر و تا چند سال در بدن افراد ماندگار می باشد .
 • اگر این عمل زیبایی را به همراه دیگر عمل های جراحی زیبایی انجام دهید هزینه آن بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود .

افراد مناسب برای تزریق چربی

این وجود این که این عمل زیبایی تزریق چربی به باسن به عنوان یکی از بهترین روش های فرم دهی باسن به حساب می آید اما بسیاری از این افراد انتظارات غیر عاقلانه ای را دارند ، همچنین افرادی که دارای شرایط زیر می باشند برای انجام این عمل زیبایی می باشند با ما همراه باشید :

 • بسیاری از افرادی که هیچ علاقه ای به استفاده از روش های پروتز باسن ندارند .
 • برخی از افرادی که پوست باسن آن ها به اندازه کافی سالم می باشند و خاصیت ارتجاعی خود را از دست نداده باشند .
 • بسیاری از افرادی که چربی های لازم را برای خروج از بدن و تزریق را دارند .
 • برخی از افرادی که قادر به ننشستن بر روی باسن های خود هستند .
 • بسیاری از افرادی که اهل مصرف دخانیات نمی باشند .
 • برخی از افرادی که سن آن ها بین 25 تا 55 سال می باشد .

مراقبت های بعد از تزریق چربی

در ادامه شما را با مراقبت های بعد از تزریق چربی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید :

 • بعد از انجام این عمل زیبایی حتما لازم است که به مدت دو روز به خوبی استراحت کنید و بعد از آن هم می توانید دوباره فعالیت های خود را شروع کنید و سر کار خود برگردید ، همچنین به شما توصیه می کنیم که به مدت یک هفته تا 10 روز بعد از تزریق چربی خود خوب استراحت خود را ادامه دهید و بعد از آن فعالیت های خود را از سر بگیرید .
 • همچنین بعد از گذشت دو هفته بعد از این عمل زیبایی بر روی باسن خود به هیچ وجه ننشینید چرا که ممکن است پزشک جراح به شما توصیه کند که این مدت زمان را بیشتر کنید تا چربی های تزریق شده به باسن شما دچار تغییر نشوند ، در این مدت زمان می توانید برای استراحت خود بر روی شکم و یا پهلو ها بخوابید .
 • آنتی بیوتیک ها و یا مسکن هایی که پزشک جراح برای شما تجویز خواهد کرد را به طور مرتب مصرف نمایید .
 • فعالیت های ورزشی خود را به مدت 8 هفته متوقف نمایید چرا که در این مدت زمان امکان دارد که پزشک جراح به شما توصیه کند از متخصص ماساژ برای ماساژ لنفاوی استفاده نمایید .
 • ممکن است که برای تخلیه مایعات اضافی از بدن لوله هایی را به صورت کاملا موقت در نواحی تزریق شده تعبیه نمایید .
 • همچنین با توجه به شرایطی که بیمار دارد استفاده از گن ها را برای مدتی توصیه می کنیم .

عوارض تزریق چربی به باسن

در ادامه شما را با عوارض تزریق چربی به باسن آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • معمولا به مدت 3 هفته بعد از انجام عمل زیبایی تزریق جربی باسن ها دچار تورم می شوند که میزان تورم هم به محل تزریق چربی کاملا وابسته می باشد .
 • امکان دارد که بعد از انجام تزریق چربی به باسن مقداری عفونت و خونریزی در باسن شما به وجود آید .
 • به طور کلی تقریبا 30 درصد از افرادی که این عمل جراحی را انجام داده اند چربی به طور کامل جذب بدن آن ها شده است اما حداقل به مدت 3 ماه لازم است که نتیجه نهایی تزریق چربی مشاهده کنید .
 • به طور کلی بعد از انجام تزریق چربی ممکن است که قسمت هایی از چربی از آن جایی که برداشته شد دچار کبودی شود .
 • بعد از برداشت بافت های چربی ممکن است که افراد دچار نکروز چربی شوند یعنی بافت های جربی عمیق در پوست به طور کامل از بین خواهند رفت .
 • بعد از تزریق امکان دارد که شما شاهد سلولیت و یا حتی ترک خوردگی در نواحی پوست باسن شوید .
 • یکی از اتفاق هایی که ممکن است برای افراد پیش بیاید نا متقارن بودن باسن ها در اثر این عمل زیبایی می باشد و

ماندگاری تزریق چربی به باسن

بر اساس تحقیقات و تجربه های افراد این روش زیبایی ماندگاری بالا تری را نسبت به روش های دیگر دارد ، به این شکل که سلول های چربی استفاده شده در این روش به مکان های قبلی خود باز نمی گردند و برای یک مدت طولانی تری زنده باقی می مانند ، با این وجود انجام این عمل جراحی در وزن شما نوساناتی را ایجاد خواهد کرد و احتمال اینکه نتیجه مطلوب از بین برود وجود خواهد داشت .

ماندگاری تزریق چربی به باسن

ماندگاری چربی های تزریق شده به عوامل مختلفی بستگی دارد که این عوامل شامل موارد زیر می شود :

 • محل استخراج چربی ها ، نوع تزریق آن و شیوه تهیه آن
 • این ماندگاری کاملا به سبک زندگی فرد بستگی دارد
 • انجام یک سری از مراقبت های بعد از تزریق
 • ویژگی بدنی افراد و دیگر عوامل های محیطی

به همین خاطر دلایل ماندگاری تزریق چربی به باسن در تمامی افراد یکسان نمی باشد ، همچنین طبق بررسی های انجام شده نتیجه تزریق این عمل زیبایی می تواند برای سال های زیاد برای افراد ماندگار باشد و اگر به درستی این عمل زیبایی را انجام دهید و مراقبت های بعد از این عمل زیبایی را به خوبی رعایت فرمایید می توانید به بهترین نتیجه و ماندگاری برسید .

بر اساس تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است مشخص شده که رعایت یک سری از مراقبت های بعد از این عمل زیبایی به مدت 6 ماه در کنار تغییرات سبک زندگی و برخی از عادات روزانه بر روی ماندگاری بالای روش های لیفت باسن برزیلی بسیار تاثیر گذار می باشد .

راهنمای انتخاب پزشک جراح زیبایی

به طور کلی یکی از عمل های جراحی پیچیده زیبایی تزریق چربی به باسن می باشد که حتما فرد باید توسط یک پزشک متخصص صورت گیرد ، به این دلیل که برداشت چربی ها از بدن و انتقال آن ها به قسمت های دیگر بدن نیاز به آشنایی و یا تجربه کافی نیاز خواهد داشت پس اگر به دنبال یک پزشک جراح با تجربه هستید حتما از او بخواهید که عکس های قبل از عمل و بعد از جراحی را تا کنون انجام داده است را مشاهده فرمایید.

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله تزریق چربی به باسن همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

گرفتن وقت تلفنی

026۳۴۰۹۲۲۸۲‬‬ - 02634212545

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران کرج

گوهردشت خيابان اصلي (ازادي)نبش يازدهم غربي پلاك ٩