تزریق چربی به گونه

ما در این مقاله سعی داریم شما را با تزریق چربی به گونه آشنا کنیم. یکی از مشکلاتی که در پیری اتفاق می افتد کم شدن تولید کلاژن و الاستین بدن است. این اتفاق باعث می شود تا حجم چربی پوست کم شود  باعث خشکی و به وجود آمدن چین و چروک در منافذ پوستی شود. روش های زیادی برای جوان سازی و از بین بردن چین و چروک های پوست وجود دارد که تزریق چربی به صورت یکی از آن ها است. در ادامه برای آشنا شدن با تزریق چربی به گوه با ما همراه باشید.

تزریق چربی چیست ؟

تزریق چربی یکی از بهترین و ماندگار ترین روش های جوان سازی و برطرف کردن حجم از دست رفته چربی پوست است. حفره های زیاد در صورت و فرورفتگی های گونه و یا درست کردن فرم لب از دلایلی هستند که با تزریق چربی درمان می شود. پیوند چربی روشی است که در آن بافت چربی از ناحیه مورد نظر در بدن افرادی که می خواهند انجام دهند برداشته می شود و بعد از انجام پروسه فرآوری به نقاط متفاوتی در بدن تزریق می شود. پیوند چربی اتولوگ به روشی گفته می شود که منبع چربی به دست آمده از همان شخصی باشد که قرار است از آن استفاده شود. از این روش برای اهداف مختلف در زمینه جوان سازی و از بین رفتن نقص های صورت مثل ترمیم ناحیه اسکار و زخم و تحریک رشد فولیکول های مو استفاده می شود. بافت چربی اتولوگ یک ماده پر کننده برای جوان سازی صورت است زیرا یکی از بهترین فیلرهای پوستی بدون ایمونوژنسیته را نشان می دهد و نتیجه درمان با تزریق چربی به وجود آمدن بافتی نرم، طبیعی و هماهنگ با بافت طبیعی در ناحیه مداخله می باشد و امکان دارد دارای تاثیرات نیمه دائمی تا دائمی باشد.

تزریق چربی چیست ؟

چرا چربی پوست از بین می رود ؟

با بیشتر شدن سن پوست دچار تغییراتی می شود که یکی از آن ها به وجود آمدن تغییراتی در پوست است. جاذبه زمین باعث نزول و افتادگی بافت های نرم صورت می شود و آن چین و چروک ها و خطوط  ظریف تا عمیق در پوست ظاهر می شود و چین های اطراف بینی، دور چشم و چین و چروک ها مانند چروک هایی هستند که با افزایش سن به وجود می آیند. بیشتر شدن سن باعث نازک شدن پوست، آتروفی عضلانی، کم شدن حجم چربی و کم شدن حجم استخوانی می شود. تغییرات مربوط به جاذبه و افتادگی پوست و عضلات با روش های لیفتینگ به صورت تهاجمی و به صورت نیمه تهاجمی مثل استفاده از  لیزرها درمان می شود. برای جبران حجم از دست رفته بافت در پوست از روش هایی مثل استفاده از فیلرها و در بعضی مواقع پروتزها و تزریق چربی اتولوگ می توان استفاده کرد. با بیشتر شدن سن لایه چربی زیر پوست کم می شود و باعث شل شدن و افتادگی پوست و به وجود آمدن چروک ها و کم شدن استحکام بافت پوست می شود. به همین خاطر کانتور صورت یعنی برجستگی های طبیعی و مدل صورت تغییر می کند.

کاربرد های تزریق چربی :

تزریق چربی بدن برای صورت و پستان و یا حجم دهی به باسن استفاده می شود. در ادامه با کاربردهای تزریق چربی آشنا می شوید :

 • برجسته سازی لب ها، گونه ها، چانه
 • جوان سازی دست و کم شدن ظاهری عروق زیر پوست
 • لیفت صورت به علت پر کردن حجیم کردن صورت
 • پرکردن اسکار یا جای زخم فرورفته و سوختگی ها
 • جوان سازی ناحیه تناسلی بانوان
 • کم شدن بافت چربی و به وجود آمدن چین و چروک به علت بیشتر شدن سن در ناحیه مختلف صورت مانند خط خنده، خط اخم، پلک و اطراف چشم گونه و شقیقه ها
 • بزرگ کردن سینه ها و بازسازی سینه
 • پر کردن ناحیه لاغر فرورفته صورت مثل گونه و زیر چشم
 • برجسته سازی باسن

برای آشنا شدن با تزریق چربی زیر چشم به سایت مربوطه مراجعه کنید.

 

پیوند چربی چگونه انجام می شود ؟

پیوند چربی یا انتقال چربی به روش اتولوگ برداشت چربی از بخشی از بدن افراد به بخش دیگری است که دچار کم شدن چربی می شود. بعد از برداشت چربی از ناحیه دونور این چربی فرآوری می شود و در ناحیه مختلف صورت مانند اطراف لب ها، خط خنده ، گودی و تیرگی زیر چشم، گونه، گونه، شقیقه، چانه و خط فک تزریق می شود. این روش تهاجمی نیست و اگر توسط بهترین پزشک انجام شود هیچ عوارض و خطری ندارد. در تزریق چربی برای حجم دهی و جوان سازی صورت نسبت مقدار چربی در 2/3 بالای صورت با 1/3 پایین صورت باید متناسب باشد تا فرم و یا مدل صورت به شکل دایره ای نشود و صورت افراد فرم مناسب داشته باشد.

برجسته کردن گونه با تزریق چربی

گونه ها نقش مهمی در چهره افراد افراد و تقارن و لبخند آن ها می شود. به همین خاطر به وجود آمدن تغییرات  در شکل و حجم گونه توسط تزریق چربی به گونه می تواند باعث تغییر صورت شود. در ادامه با مهم ترین دلایلی که باعث می شود افراد نسبت به انجام تزریق چربی علاقه داشته باشند آشنا می شوید :

درمان ایرادات ناحیه گونه :

انتقال چربی باعث از بین رفتن ایرادات و کم و کاستی های صورت می شود.

قرینه سازی :

انجام انتقال چربی در درست کردن تقارن بین دو گونه یا تقران کلی صورت و به وجود آمدن تعادل بین اجزای صورت تاثیر دارد.

کانتورینگ صورت :

تزریق چربی برای تغییر چهره و کانتورینگ صورت مناسب است.

تزریق چربی به گونه برای درست کردن فرم صورت :

درست کردن فرم صورت به هر شکلی که می خواهید یکی از کاربردهای تزریق چربی به گونه است. تزریق چربی به گونه برای صورت های کشیده بهترین نتیجه را دارد زیرا با حجیم شدن گونه ها فرم صورت از حالت مستطیل به دایره و بیضی تغییر می کند.

جوان سازی :

بعضی اوقات تزریق چربی برای از بین رفتن چین و چروک های صورت انجام می شود و می تواند ظاهری جذاب و جوان تر را برای افراد ایجاد می کند. پیری و بیشتر شدن سن باعث می شود که گونه ها به سمت پایین کشیده شده و دچار افتادگی شود و زیر چشم گود می شود و چین و چروک هایی در خطوط کنار چشم و اطراف دهان به وجود می آید.

تقویت گونه ها و به دست آوردن زیبایی در صورتی اتفاق می افتد که تزریق چربی توسط یک پزشک متخصص انجام شود. اگر پزشک شما تخصص و تجربه زیادی برای انجام این روش نداشته باشد نتیجه از بین می رود و امکان دارد ماندگاری زیادی نداشته باشد.

برجسته کردن گونه با تزریق چربی

مزایای تزریق چربی

با به وجود آمدن روش های درمانی تزریق چربی توسط محققان بیشتر افرادی که از چین و چروک پوست و افتادگی صورت خود رنج می برند با آسانی با انجام دادن روش ها این مشکلات را از بین می برند. تزریق چربی مزایایی دارد که در ادامه به آن می پردازیم :

 • این روش در یک جلسه انجام می شود و هزینه کمتری دارد.
 • باعث بهتر شدن بافت پوست می شود.
 • این روش ماندگاری طولانی مدت دارد طوری که تا 3 تا 5 سال دوام دارد.
 • این روش باعث جوان سازی منافذ پوستی و از بین رفتن زخم‌ها و چاله هایی در اثر جوش و آکنه می شود.
 •  یکی از مزایای تزریق چربی برخوردار شدن از ظاهری زیبا و طبیعی بعد از انجام عمل است.
 • با انجام این روش چربی ها به ناحیه تزریق شده سریع تر انجام می شود.
 • امکان تزریق چربی به تمام نقاط بدن وجود دارد.
 • یکی از مزایای این روش عدم نیاز به تکرار درمان توسط تزریق چربی به صورت است.
 •  یکی از مزایای تزریق چربی عدم نیاز بدن به ماده خارجی دیگر است.
 • با انجام این روش بدشکلی ها و فرم صورت درست می شود.

تزریق چربی به علت این که طبیعی است و از بدن خارج می شود دارای مزایایی است. از چربی افراد دیگر نمی توان برای تزریق استفاده کرد زیرا که چربی بدن شما بافت پوست را می شناسد و سریع جذب آن می شود اما چربی افراد دیگر سنخیتی با نوع جنس پوست و سلول های پوستی شما ندارد.

معایب تزریق چربی به صورت :

تزریق چربی بی عیب نیست و معایب و مزایایی دارد. اگر برای انجام این کار به یک پزشک با تجربه مراجعه کنید می توانید 90 درصد عوارض را کم کنید و نتیجه مناسبی بگیرید. در ادامه با معایب تزریق چربی آشنا می شوید :

 • هماتوم یا سروما
 • طولانی بودن دوره نقاهت و نیاز به استراحت زیاد
 • در بعضی مواقع نیاز به تکرار عمل تزریق با تشخیص پزشک است.
 • واکنش‌های آلرژیک بعد از انجام عمل تزریق چربی
 • به وجود آمدن عفونت‌های پوستی بعد از عمل تزریق چربی
 • باقی ماندن جای زخم
 • امکان صدمه به بافت اصلی بدن

هیچ جراحی بدون عوارض نیست و باید آگاه بود. هنگامی می توان این عوارض را کم کرد که پزشک مناسبی برای جراحی انتخاب کنید و تجربه او در این کار زیاد باشد.  سعی کنی به کلینیک هایی که ارزان هستند اعتماد نکنید امکان دارد تجهیزاتی که برای جراحی تزریق چربی استفاده می کنند استاندارد نباشند و سلامت شما را به خطر می اندازند.

تزریق چربی به گونه چگونه انجام می شود ؟

قبل از تزریق چربی به گونه سعی کنید یک مرکز معتبر که دارای کادر پزشکی ماهر و با تجربه باشد انتخاب کنید. ویزیت و مشورت با یک پزشک متخصص برای انتقال و تزریق چربی باید یک نقاطی را مشخص کنید. برای این که چربی مورد نظر به طور یکنواخت در مناطق مورد نظر تزریق شود پزشک اقدام به مشخص کردن نقاطی از ناحیه گونه که قرار است تزریق چربی در آن صورت بگیرد می نماید. ضد عفونی کردن ناحیه ای که قرار است چربی دریافت کند. استفاده کردن از بی حسی برای بی حسی کردن ناحیه گونه به دلیل این که افراد در هنگام تزریق چربی به گونه دردی را احساس نکنند. خارج کردن چربی با ابزار مخصوص که یک سورن بلند می باشد و کانول گفته می شود. خارج کردن چربی مورد نیاز برای تزریق چربی در گونه با استفاده از روش هایی مانند لیپوماتیک یا بادی جت صورت می گیرد. تزریق چربی در نقاط مشخص شده توسط پزشک به میزان مورد نظر افراد صورت می گیرد.

آیا تزریق چربی به گونه درد دارد ؟

این روش بدون هیچ دردی انجام می شود زیرا قبل از خارج کردن چربی و تزریق آن به گونه ناحیه مورد نظر را با بی حس کننده مانند لیدوکائین تزریقی سر و بی حس می شود و افراد دردی را احساس نمی کنند. این روش یک جراحی سرپایی محسوب می شود و نیازی به بیهوشی ندارد.درباره نحوه بیهوشی و بی‌حسی می‌توانید در جلسه مشاوره با پزشک مشورت کنید.

عوارض تزریق چربی به گونه

تزریق چربی روشی غیر جراحی است اما بعضی از عوارض مانند درد و تورم و کبودی، قرمزی، بی حسی است. نکته ای که قابل توجه است این است که بعضی افراد به دلیل مراجعه به آرایشگاه و مراکز غیر معتبر زیبایی برای خارج کردن و تزریق چربی در گونه توسط یک فرد غیر ماهر دچار عوارض آزار دهنده و دائمی می شوند. عدم حصول نتیجه دلخواه، قرمزی و التهاب زیاد پوست و بافت، نکوزه شدن بافت در اثر تزریق اشتباه، اندازه نابرابر دو گونه نسبت به یک دیگر، گلوله شدن چربی در نواحی تزریقی، انتخاب ناحیه اشتباه برای تزریق و در نتیجه آن، ایجاد یک ظاهر کاملا بد فرم، آسیب شدید بافتی به دلیل تجربه کم اپراتور یا پزشک از عوارض تزریق چربی به گونه است.

آیا تزریق چربی به گونه دائمی است ؟

ماندگاری تزریق چربی به گونه دائمی نیست. در روش و متابولیسم طبیعی بدن دیده می شود نوع تغذیه، نوع فعالیت و قرار گرفتن در معرض گرما سلول های چربی را آب می کند. طبیعی چربی در بدن ماندگاری ندارد و به همین خاطر انتقال چربی امکان دارد تحت تاثر عوامل زیادی دوام خود را از دست می دهد و به همین خاطر در هنگام انجام این روش زیبایی با توجه به انتظاراتی که افراد از اندام خود دارند اقدام به تزریق چربی به میزان زیادی می شود. انتقال چربی با درصد زیادی به این علت صورت می گرد که افراد در مراحل ابتدایی شاهد ریزش مقداری از سلول ها هستند و برای رسیدن به میزان دلخواه حجم اضافه تزریقی لازم است. ریزش سلول های چربی بعد از انتقال 50 درصد است و تکرار انتقال چربی بعد از ریزش باید انجام شود. میزان ماندگاری و دوام تزریق چربی به گونه با در نظر گرفتن مهارت پزشک بین 4 تا 9 ماه می باشد.

عوارض تزریق چربی به گونه

خارج کردن چربی مورد نیاز چگونه است ؟

برای خارج کردن چربی کافی از بدن، روش لیپوماتیک انجام می‌شود. لیپوماتیک یک تکنیک پیشرفته‌تر از روش‌های لیپوساکشن قدیمی است. در گذشته با بالا بردن دمای چربی و آب کردن آن، چربی زیر پوست بیرون کشیده می‌شد. در آن روش، معمولا سلول‌های چربی می‌سوخت و دیگر قابلیت تزریق به بدن را نداشت.

اما امروزه با کمک دستگاه لیپوماتیک، بافت چربی بدن به صورت هم‌دما و بدون از بین رفتن خارج می‌شود. در این روش، یک لوله بلند و باریک به نام کانولا به زیر پوست هدایت می‌شود تا بافت متراکم چربی را بشکند و خورد کند. با کمک حرکات فیزیکی، چرخش و ضربه‌هایی که نوک کانولا به بافت چربی وارد می‌کند، بافت چربی تکه تکه می‌شود. درواقع کانولا مانند یک مته کوچک، چربی اضافی زیر پوست را ورد می‌کند.

در ادامه با کمک سوراخ‌های ریزی که در نوک کانولا قرار دارد، چربی به بیرون کشیده می‌شود تا در مخازن دستگاه لیپوماتیک اسپری و ذخیره شود. محل خارج کردن چربی معمولا از بخش‌هایی از بدن انتخاب می‌شود که بافت چربی آن به آب شدن با کمک ورزش یا رژیم غذایی، مقاوم بوده باشد. این امر کمک می‌کند تا چربی خارج شده از بدن، پس از تزریق به گونه‌ها نیز در زیر پوست باقی بماند و جذب نشود.

معمولا چربی اضافی را از نواحی مانند شکم، پهلوها، پشت و همچنین ران پا می‌توان خارج کرد. برای مثال می‌توان با خارج کردن چربی شکم و پهلو و تزریق بخشی از آن به باسن، فرم ساعت شنی در بدن به وجود آورد. در کنار آن بخش دیگری از چربی را به گونه‌ها تزریق کرد تا برجسته شوند.

بسته به شرایط بدنی فرد، عمل لیپوماتیک و خارج کردن چربی را می‌توان با بی‌حسی موضعی و یا بی‌هوشی عمومی انجام داد. به همین دلیل کسانی که دچار اضافه وزن، بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت و یا حساسیت‌های خاص مواردی از این دست می‌باشند، امکان استفاده از این روش را ندارند.

کلام آخر

قبل از انجام تزریق چربی به گونه سعی کنید از افراد با تجربه کمک بگیرید و با آگاهی دست به انجام این تزریق بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان (کلیک کنید)