تزریق چربی زیر چشم

ما در این مقاله سعی داریم شما را با تزریق چربی زیر چشم آشنا کنیم. با افزایش سن چین و چروک هایی در صورت به وجود می آید که باعث ظاهری بد در صورت افراد می شود و اعتماد به نفس افراد را کاهش می دهد اما امروزه با روش های جدید دیگر جای نگرانی نیست و می توانید دوباره چهره خود را شاداب و جوان کنید. یکی از این روش تزریق چربی زیر چشم است که باعث رفع کبودی و بد فرمی زیر چشم می شود.

تزریق چربی به زیر چشم چیست ؟

یکی از روش ها برای از بین بردن چین و چروک و گودی زیر چشم تزریق چربی است. این روش جوان سازی چهره با روش های دیگر یکسان هستند اما این روش ماندگاری بیشتری دارد و عوارض آن کمتر است بنابراین بیشتر افراد از این روش استفاده می کنند. پزشک چربی های انباشته شده در بدن مانند چربی های پهلو، ران و شکم را خارج می کند و بعد از انجام آماده سازی و تصفیه بافت چربی آن را به ناحیه های اطراف و زیر چشم تزریق می کند. این روش مشکلاتی مانند گودی زری چشم و چین و چروک های صورت را از بین می برد.

تزریق چربی به زیر چشم چیست ؟

تزریق چربی زیر چشم چگونه انجام می شود ؟

دلایلی می تواند باعث چین و چروک های صورت شوند که عبارتند از آسیب هایی مانند آفتاب و سبک زندگی نادرست و تغذیه نامناسب که افراد با روش های جدید می توانند این آسیب ها و مشکلات را از بین ببرند که تزریق ژل و چربی یکی از روش هایی است که می تواند باعث افزایش حجم و زیبایی در صورت شود. تزریق چربی می تواند چین و چروک های پر کند. در این روش چربی های مورد نیاز از بافت های چربی که در برابر آب شدن با ورزش یا رژیم غذایی مقاومت نشان می دهد برداشته می شود.

برای تخلیه چربی بهترین مناطق شکم و پهلو و پشت است. این چربی را می توان از ران و بازو خارج کرد. مرحله تهیه چربی و خارج کردن آن باید دقیق باشد تا سلول های چربی آسیب نبیند. برای اینکه چربی های مشخص شده را از ناحیه مورد نظر بگیرند باید از سوزن های مخصوص به نام کانولا استفاده می کنند. کانولا نازک است و تاثیر آن روی پوست بیشتر از یکی دو روز باقی نمی ماند. این چربی به غیر از زیر چشم به نقاط دیگر صورت، بدن، گونه ها و چانه تزریق می شود. بعد از برداشت مرحله چربی عملیات آماده سازی روی چربی برداشته شده انجام می شود و در آخر چربی به زیر چشم انجام می شود. تزریق چربی برای اینکه نتیجه بهتری داشته باشد باید نکات پزشک رعایت شود که این اتفاق در ماندگاری تزریق ژل و کاهش عوارض نقش دارد. بیشترین عوارض تزریق چربی کبودی و تورم است که در 1 هفته تا 10 روز برطرف می شود.

تزریق چربی چقدر ماندگاری دارد ؟

برای پر کردن گودی زیر چشم با استفاده از فیلر و ژل برای درمان مناسب و کم هزینه پیشنهاد می شود که توسط بیشتر پزشکان انجام می شود. ماندگاری تزریق ژل 1 تا 2 سال است در صورتی که تزریق چربی می تواند تا 10 سال و بیشتر برای از بین بردن گودی زیر چشم ماندگاری داشته باشد. برای اینکه بدانید کدام روش برای شما بهتر است باید از پزشک خود مشورت بگیرید زیرا امکان دارد روش های جدید تری برای جوان سازی به شما پیشنهاد شود که باعث زیباتر شدن شما شود.

در این روش مقداری چربی از نقاط های دیگر بدن که بافت های چربی در زیر پوست تشکیل می شود خارج شود و بعد از خالص سازی به زیر پوست در ناحیه زری پلک پایین تزریق می شود. کمی از بافت های چربی تزریق شده توسط بدن مصرف و جذب می شود اما بقیه آن باقی می ماند زیرا ژل ها به سختی جذب می شود و بخش زیادی از آن بعد از تزریق باقی می ماند.

 

برای آشنا شدن با فواید تزریق چربی به سایت مربوطه مراجعه کنید.

 

چرا تزریق چربی زیر چشم پرطرفدار است ؟

 • بافت های پوست قسمتی از چربی های تزریق شده را مصرف می کنند شاداب تر می شوند.
 • بخاطر طبیعی بودن چربی اگر در بدن پخش شوند عوارضی ندارند.
 • می توان مقدار زیادی چربی از بدن خارج کرد و تزریق چربی به گودی زیر چشم را می توان با تزریق چربی به قسمت های دیگر صورت انجام داد تا عمل جوان سازی صورت به بهترین شکل انجام شود. یکی از روش هایی که باعث زیبایی در چهره افراد می شود تزریق چربی به پلک بالا است.
 • به دلیل اینکه چربی از بدن خود افراد برداشته می شود پس زدن و فیبروز یا تورم زیر چشم کمتر است.
 • تغییراتی که با چربی در ظهر شما ایجاد می شود بسیار طبیعی تر است.
 • این روش ماندگاری بیشتری نسبت به ژل ها و فیلر های دیگر دارد و جابه جایی در آن کمتر است.

برطرف کردن گودی و کبودی زیر چشم با تزریق چربی چگونه است ؟

اسکلت صورت دو حفره بزرگ دارد که چشم ها در این قرار گرفتند و اطراف آن را پوست، بافت های چربی و ماهیچه پوشانده است. بافت های چربی زیر چشم با  افزایش سن و قرار گرفتن در برابر بعضی مشکلات و آسیب ها از بین می رود و پوست تحلیل می رود و باعث افتادگی می شود و در زیر چشم گودی به وجود می آید. با از بین رفتن پوست رگ های خونی به لایه های بالایی پوست نزدیک می شوند و کبودی را در زیر چشم به وجود می آورند. به مدت طولانی قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا استفاده از لوازم آرایش و بیماری هایی مثل سل می تواند باعث از بین رفتن بافت چربی شوند و باعث گودی زیر چشم می شوند.

اگر گودی زیر چشم را بتوان پر کرد هم حفره زیر چشم پر می شود و هم افتادگی و چین و چروک زیر چشم از بین می رود. رگ های خونی  با تزریق پر کننده ها از سطح زیرین پوست فاصله می گیرد و کبودی زیر چشم برطرف می شود. تزریق چربی در جوان سازی صورت و از بین بردن گودی زیر چشم بسیار تاثیر دارد.

تزریق چربی چقدر ماندگاری دارد ؟

روش به دست آوردن چربی برای تزریق کردن : 

در جراحی های جوان سازی صورت یا پیکرتراشی چربی مورد نیاز را از قسمت هایی جدا می کنند که بافت های چربی در برابر آب شدن با ورزش و رژیم غذایی مقاومت داشته باشد. شکم، پهلو و پشت بهترین قسمت برای تخلیه چربی هستند. این چربی را می توان از ران و بازو خارج کرد. باید از روش لیپوماتیک برای اینکه به بافت چربی آسیب نرسد استفاده کرد. در این روش لیپوساکشن های قدیمی گرما نمی بینند و هم دما از بدن خارج می شود. از حرکات فیزیکی، چرخش و ضربه زدن برای این کار در مقایسه بسیار ریز به بافت های فشرده چربی استفاده می شود.

بافت چربی با کمک حرکات رفت و برگشت و دورانی یک لوله کوچک خورد می شود و می شکند. چربی به بیون کشیده می شود تا درون مخزن اسپری شود. این چربی به غیر از زیر چشم به بخش های دیگر بدن و صورت مثل تزریق به باسن و گونه و سینه  استفاده می شود. از مزایای لیپوماتیک این است که برای لاغری اندام های بدن و تخلیه چربی های اضافه شکم و پهلو استفاده می شود. می توان پیکرتراشی و لاغری را با تزریق چربی به گودی چشم و بخش های دیگر بدن و صورت انجام داد.

اقدامات بعد از تزریق چربی زیر چشم

 • تا چند ساعت نباید دراز بکشید و باید سرتان را بالا بگیرید.
 • از شستن سر و صورت تا چند روز دوری کنید زیرا باعث عفونت می شود.
 • امکان دارد تا چند روز درد و تورم را احساس کنید که این اتفاق بسیاری طبیعی است و بعد از گذشت چند روز از بین می رود.
 • استفاده از سیگار و نوشیدنی های الکلی را 1 ماه قبل ترک کنید زیرا که درصد نتیجه عمل را کاهش می دهد و باعث خونریزی و تورم می شود.
 • سعی کنید به پوست خود دست نزنید و فشار وارد نکنید.
 • ورم بعد از تزریق طبیعی است و بعد از 1 تا 2 هفته از بین می رود و نتیجه تزریق بعد از 1 تا 2 ماه مشاهده می شود.
 • از فعالیت های سنگین و ورزش و از رفتن به سونا و جکوزی تا 1 ماه دوری کنید.
 • برای استراحت 1 تا 2 روز کافی است و دوره نقاهت 2 تا 3 هفته طول می کشد.
 • سعی کنید از مایعات و مصرف سبزی تازه و میوه مثل آناناس و کیوی، ماهی و میگو که باعث بهتر شدن شما می شود استفاده کنید و از خوردن نمک و ادویه پرهیز کنید.
 • روی گونه و صورت خود نخوابید و همیشه سر خود را بالاتر از بدنتان نگه دارید.

برای آشنا شدن با هزینه تزریق چربی به صورت به سایت مربوطه مراجعه کنید.

چه روش های دیگری باعث جوان سازی صورت می شود ؟

افتادگی پوست صورت و گردن، از بین رفتن برجستگی های صورت، افتادگی پلک و ابرو، لاغر شدن صورت، چین و چروک های پیشانی، خط اخم و چروک اطراف چشم با افزایش سن به وجود می آید و دیده می شود. برای از بین بردن این عوارض عمل هایی زیبایی انجام می شود. از روش های دیگر در کنار تزریق چربی می توان استفاده کرد که باعث زیبای و چهره می شود که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

 • لیفت و بالا بردن ابرو و پیشانی برای بالا بردن ابرو، از بین بردن چین و چروک پیشانی و در خط اخم بین ابروها.
 • تزریق چربی به گونه و برجسته سازی صورت.
 • پلاکت درمانی (PRP)، مزوتراپی، هایفوتراپی و دیگر روش‌های غیر جراحی
 • بلفاروپلاستی فوقانی یا عمل پلک بالا برای رفع افتادگی پلک و درشت‌تر شدن چشم‌ها
 • لیفت صورت و گردن برای از بین بردن پوست اضافه و افتادگی و چروک صورت و گردن

تزریق چربی زیر چشم چه عوارضی دارد ؟

اگر برای تزریق چربی به کلینیک های نامعتبر و پزشکی که تجربه کافی نداشته باشد مراجعه کنید ممکن است عوارض زیادی داشته باشد. عوارض تزریق چربی را به دو دسته عوارض قابل پیشبینی و عوارض غیر قابل پیشبینی و نادر تقسیم کرد. اما اگر پزشک از تجربه زیادی داشته باشد این عوارض دیگر وجود ندارد و نتیجه بهتری خواهد داشت. در ادامه به عوارض تزریق چربی می پردازیم :

عوارض قابل پیشبینی : به وجود آمدن درد قابل تحمل در اطراف چشم 3 الی 4 روز بعد از تزریق؛ التهاب، تورم، قرمزی و کبودی.

عوارض غیر قابل پیشبینی : جذب مقدار قابل توجهی از چربی تزریق شده؛ به وجود آمدن عفونت.

دوره نقاهت تزریق چربی :

برای اینکه نتیجه بهتری از دوره نقاهت خود داشته باشید باید مراقبت های ذکر شده را انجام دهید. در روز های اول درد و کبودی در این نواحی طبیعی است و بعد از گذشت چند روز از بین می رود. اما با بهتر نشدن درد می توانید از قرص های مسکن که با تجویز پزشک باشد مصرف کنید و یا می توانید از کمپرس سرد برای بهتر شدن آن استفاده کنید. در این روش درمانی که از تزریق استفاده می شود مثل بوتاکس بهتر است از 1 هفته قبل تا 1 روز بعد از عمل از مصرف داروهای رقیق کننده مثل انواع ویتامین E و ماهی دوری کنید. از انجام فعالیت های سنگین و ورزش کردن که باعث فشار آوردن به پوست می شود خودداری کنید. سعی کنید تا 1 هفته بعد از تزریق استراحت کنید و کارهای روز مره خود را به بعد موکول کنید.

آیا تزریق چربی دائمی است ؟

افرادی که چند سال در بار ان تزریق را انجام می دهند ماندگاری بیشتری را تجربه می کنند. با این حال نمی توان گفت تزریق چربی درمانی دائم برای از بین بردن گودی زیر چشم است زیرا افزایش سن وجود دارد و از بین نمی رود. اما افرادی که تزریق چربی انجام دادند از 18 تا 3 سال ماندگاری آن را بیشتر مشاهده می کنند.

تزریق چربی زیر چشم چه عوارضی دارد ؟

کلام آخر

قبل از تزریق چربی سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با اطلاعات کافی دست به انجام تزریق بزنید. ممنون از اینکه تا ادامه این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان (کلیک کنید)