بهترین کلینیک تزریق چربی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین کلینیک تزریق چربی آشنا کنیم. با افزایش سن بالشتک های چربی از بین می روند و باعث استخوانی شدن ظاهر اندام و عمق خطوط و چین و چروک ها می شود. روش های زیادی برای از بین رفتن این چین و چروک ها و جوان سازی پوست وجود دارد که تزریق چربی یکی از موثرترین روش های جوان سازی پوست و حجم دهی به پوست است که امروزه بسیار پرطرفدار است. با ما همراه باشید تا با این روش ها بیشتر آشنا شوید.

تزریق چربی چیست ؟

تزریق چربی به روشی گفته می شود که چربی اضافه از ناحیه ای برداشته می شود و به ناحیه دیگری از بدن که با کمبود چربی مواجه است انتقال داده می شود. از مزایای این روش امکان استفاده از آن برای بخش های مختلف است مثلا تزریق چربی به سینه، باسن، صورت. تزریق چربی اگر توسط بهترین پزشک صورت گیرد یکی از بهترین روش های جراحی است.

تزریق چربی چیست ؟

تزریق چربی چگونه انجام می شود ؟

این روش به دو صورت بی حسی موضعی و بی حسی عمومی انجام می شود. زمانی که تزریق برای بخش های کوچکی از بدن انجام می شود از بی حسی موضعی استفاده می شود. تزریق چربی معمولا از 3 روش زیر تشکیل شده است :

حذف چربی : برای برداشتن معمولا از لیپوساکشن استفاده می شود تا چربی اضافی از مناطقی مثل شکم، باسن، و ران برداشته شوند. از چربی که از فیبر تشکیل شده است برای انجام این جراحی استفاده نمی شود. برای برداشتن چربی از محلولی که حاوی لیدوکائین و اپینفرین برای کاهش درد، خونریزی و راحت شدن رون حذف چربی استفاده می شود. از روش لیپوساکشن که با لیزر انجام می شود نباید استفاده شود زیرا این اشعه و گرما برای از بین رفتن سلول های چربی می شوند.

جداسازی و پاک سازی سلول های چربی : هنگامی که مقدار مورد نیاز چربی از ناحیه مورد نظر جمع آوری شد باید سلول های آسیب دیده از سلول های سالم جدا شوند و بعد از آن با استفاده از سانتریفیوژ مایع طلایی رنگ از سلول های چربی خالص جدا شده تا چربی مورد نیاز برای تزریق آماده شود.

تزریق دوباره چربی : برای اتمام این عمل زیبایی تزریق چربی آماده شده را به ناحیه مورد نظر تزریق می کنیم. این تزریق بستگی به میزان حجم از دست رفته و شکل ناحیه به روش های مختلف انجام می شود. به احتمال زیاد بعد از مدتی چربی تزریق شده جذب بدن می شود به همین دلیل برخی مواقع بر اساس تشخیص پزشک، 1.5 برابر از مقدار مورد نیاز تزریق می شود. میزان ماندگاری این عمل جوانسازی بسته به هر فرد متفاوت است.

چربی به کدام از نواحی بدن تزریق می شود ؟

از دست رفتن حجم قسمت های مختلف بدن و افتادگی پوست یکی از رایج ترین مسئله هایی است که با افزایش سن بسیاری از افراد با آن مواجه می شوند. برای در مان این مسئله روش های مختلفی مثل ایمپلنتو های مصنوعی وجود دارد. اما استفاده از پیوند چربی طرفدار بیشتری دارد زیرا چربی مورد نیاز از بدن خود فرد دتامین می شود. احتمال بروز علائم آلرژی و حساسیت کمتر است. چرا که از چربی های مصنوعی و حیوانی برای انجام این کار استفاده نمی شود و نتیجه تزریق چربی بعد از مدت ها قابل مشاهده است.

کاربرد های تزریق چربی

تزریق چربی به سینه : با تزریق چربی به سینه می توانید به صورت طبیعی سینه خود را افزایش دهید و فرم طبیعی دلخواهتان را به آن بدهید. استفاده از این عمل زیبایی طبیعی تر از جایگذاری ایمپلنت است. برای این عمل زیباییی سینه از چربی کمر و یا بازو استفاده می شود.

تزریق چربی به باسن : تزریق چربی به باسن باعث افزایش جذابین ظاهری می شود و ارتباط زیادی به سن افراد دارد. برای انجام این جراحی به حجم زیادی از چربی نیاز است. چربی مورد نیاز را از قسمت های که چربی زائد دارند بر می دارند. قسمت های مانند شکم و ران.

تزریق چربی صورت : صورت در بین قسمت های بدن اولین جایی است که آثار پیری در آن ظاهر می شود زیرا با گذشت زمان چربی صورت با افزایش سن و از بین رفتن مواد مغذی کم و کمتر می شود. این چربی از دست رفته باعث کاهش حجم بخش های مختلف صورت خصوصا زیر چشم، گونه، لب می شود.

تزریق چربی به زیر چشم : تزریق چربی به زیر چشم به دلایل مختلفی انجام می شود. نازک و حساس بودن پوست دور چشم باعث می شود که اثر اشعه آفتاب و افزلایش سن بیشتر از قسمت های دیگر صورت روی آن دیده می شود. از تزریق چربی برای رفع تیرگی و کبودی دور چشم و از بین بردن چین و چروک استفاده می شود.

تزریق چربی به زیر چشم چگونه انجام می شود؟ پوست زیر چشم نسبت به قسمت های بدن از حساسیت بیشتری برخوردار است و باعث می شود با افزایش سن و یا مشکل داخلی، چین و چروک و گودی و تیرگی زیر چشم دیده شود. تزریق چربی به ناحیه چشم برای جوانسازی صورت از اهمیت و حساسیت بیشتری برخوردار است. برای مثال در طول جراحی برای جلوگیری از پخش شدن مواد در سایر قسمت ها جراح باید علاوه بر سرعت عمل بالا بداند که بیمار در صورتی که تمایل به انجام این کا را دارد باید از افراد متخصص و با تجربه برای این کار کمک بگیرد.

تزریق چربی به گونه : گونه یکی از قسمت هایی است که بسیار در زیبایی صورت تاثیر دارد. تزریق چربی به گونه به دلایل مختلفی از جمله افزایش سن و افتادگی گونه، رژیم لاغری و از بین رفتن حجم گونه، دلایل ژنتیکی و مادرزادی انجام می شود. این نوع تزریق یکی از مواردی است که به صورت سرپایی و با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود.

تزریق چربی به لب : برای بزرگ کردن و افزایش لب روش های مختلفی وجود دارد که یکی از بهترین آن ها تزریق چربی به لب از بدن خود فرد است. انجام این کار به خود فرد بستگی دارد. استفاده از این روش با روش های دیگر مثل تزریق ژل و کاشت پروتز عوارض کمتری دارد.

کاربرد های تزریق چربی

تزریق چربی به واژن : با گذر زمان و افزایش سن و یا دلایل ژنتیکی زنان اندام تناسلی زیبایی نداشته و همین مسئله در اعتماد به نفس و رابطه زناشویی شان تاثیر منفی دارد. به همین دلیل است که امروزه جوانسازی واژن با تزریق چربی به همراه تنگ کردن واژن از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی است. میزان ماندگاری تزریق چربی بین 2 الی 1 سال متغیر است.

تزریق چربی دست و پا : پوست پشت دست یکی از قسمت هایی است که نشانه های پیری در آن ظاهر می شود. زمانی که چربی پوست دست از بین برود استخوان ها، رگ ها و تاندون های دست دیده می شود که می توانید چربی های زیر شکم رابردارد و به دست و پا تزریق کنید.

چه کسانی می توانند تزریق چربی را انجام دهند ؟

جوانسازی صورت با تزریق چربی معمولاً برای کسانی توصیه می شود که چربی زیادی در قسمت های مختلفی از بدنشان دارند. بنابراین اگر چربی بدن شما به اندازه کافی نباشد و یا فرورفتگی ناشی از آکنه و جوش در صورت شما وجود داشته باشد بهتر است که از این روش برای جوانسازی پوستتان استفاده نکنید. چرا که گرفتن چربی از بدنتان موجب تشدید شرایط بد فعلی پوست صورتتان می شود.

عوارض تزریق چربی چیست؟

با وجود اینکه این روش در میان سایر روش هایی که برای جوانسازی استفاده می شوند خطرات و عوارض کمتری دارد نمی توان گفت که بدون خطر است. البته اگر شما دکتر خوب و کلینیک خوبی را برای این عمل زیبایی انتخاب کنید قطعا هیچ خطری شما را تهدید نمی کند در غیر این صورت با مراجعه به مراکز غیر مجاز که هزینه کمتری را دریافت میکند ممکن است دچار برخی از مشکلات بشوید. برخی از رایج ترین عوارض تزریق چربی عبارت است از :

 • عفونت
 • جمع شدن مایع یا خون زیر پوست
 • واکنش به مواد بی حسی
 • آسیب به لایه های زیرین پوست
 • از بین بردن بافت اصلی پوست
 • از بین بردن عصب پوست
 • تغییر دائمی رنگ پوست
 • آمبولی
 • لخته شدن خون
 • کم بودن تأثیر تزریق
 • عدم تقارن در محلی که تزریق انجام شده است.

بهترین کلینیک تزریق چربی

یکی از مهم ترین اقدامات برای تزریق چربی انتخاب بهترین کلینیک تزریق چربی است که افرادی که در این مجموعه فعالیت دارند باید آشنایی کامل در این مورد داشته باشند. تزریق چربی یک عمل بسیار حساس است که باید با دقت انجام شود و از تکنیک های پیشرفته استفاده کنند. میزان رضایت بخشی نتیجه به دست آمده از عمل زیبایی تزریق چربی تا حد زیادی به امکاناتی که کلینیک مورد نظر ارائه می دهد و کیفیت خدمات آن بستگی دارد. قبل از تزریق چربی از اصل بودن و کیفیت آن اطمینان حاصل کنید.

آیا بعد از جراحی جای زخم قابل مشاهده است ؟

تزریق چربی باعث آسیب یا اسکار نمی شود. اما در مرحله استخراج، یک برش کوچک برای انجام لیپوساکشن ایجاد می شود که می تواند باعث ایجاد اسکار شود. برشی که برای لیپوساکشن ایجاد می شود بسیار کوچک است و در قسمتی ایجاد می شود که قابل مشاهده نیست. احتمال تشکیل اسکار بستگی به مهارت جراح و ویژگی های ژنتیکی شما دارد. برخی از افراد تمایل به ایجاد اسکار یا اسکار کلوئید دارند. بیشتر اسکارهای ناشی از لیپوساکشن به مرور زمان محو می شوند و دیگر قابل مشاهده نخواهند بود.

در روش لیپوساکشن از یک میله فلزی به نام کانولا برای استخراج چربی استفاده می شود. برخی از کانول ها ضخیم تر هستند و برای نفوذ به بافت چربی نیاز به برش بزرگتری دارند. در این صورت امکان ایجاد اسکارهای بزرگتر وجود دارد. کانول های بزرگ در مراکز با استفاده از دستگاه های قدیمی دیده می شوند. اسکار ایجاد شده پس از لیپوساکشن به دو صورت دیده می شود: یکی اسکار واقعی و دیگری اسکار ناشی از تغییر رنگ پوست. این تغییر رنگ می تواند باعث تیره شدن یا روشن شدن شود.

ماندگاری تزریق چربی :

ماندگاری این عمل زیبایی بسته به افراد مختلف متفاوت است. بین 2 الی 12 ماه چربی تزریق شده در محل مورد نظر باقی می ماند. اما فراموش نکنید که ماده ای که برای جوان سازی هر قسمت از بدنتان به شما تزریق شده است، چربی بدن خودتان است. بنابراین بسته به میزان سوخت و ساز بدن شما میزان ماندگاری تزریق چربی متفاوت است خصوصاً اگر بعد از تزریق ورزش های سنگین انجام دهید.

بهترین کلینیک تزریق چربی

کلام آخر

قبل از انجام تزریق چربی از افراد با تجربه و افرادی که این کار را انجام دادند کمک بگیرید و با آگاهی کامل دست به انجام این کار بزنید. ممنون که تا ادامه مقاله بهترین کلینیک تزریق چربی همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *