تلفن کلینیک: 02634092282‬‬

تلفن مشاوره رایگان : 09120914348

کرج :گوهردشت ، خيابان آزادي، نبش يازدهم غربي، پلاك ٩

 

 

 کاشت مو بدون جراحی

 کاشت مو به روش SUT

 کاشت مو بدون جراحی

همانطور که می دانید کاشت مو بدون جراحی یکی از بهترین روش ها برای رفع مشکلات ریزش مو و طاسی سر است. این روش برای این که مشکل خاصی به همراه نداشته باشد و با کمترین عارضه انجام شود، هر ساله با تکنیک های جدید همراه است. به همین خاطر، اکثرا متخصصان به دنبال این هستند که با بکارگیری تکنیک های روز دنیا کاشت مو را به صورت حداقل ترین تهاجم انجام دهند. اگر شما هم به دنبال کاشت مو بدون جراحی و عوارض هستید، پیشنهاد می کنیم در این مقاله همراه ما باشید تا  بدانید این روش را چگونه  بدون هیچ آسیب و خونریزی انجام دهید، در حالی که به نتیجه ایده آل خود برسید.

کاشت مو قبلا با نتایج ناخوشایند و عوارض بسیار ناگوار همراه بوده  اما حالا چنین تصوراتی در مورد کاشت کاملاً غلط است.
هنوز هم خیلی ها تصور می کنند کاشت مو مانند گذشته با عوارض و اثرات بسیار ناگواری همراه است و برای انجام آن لازم است قسمتی از پوست سر کاملاً بریده و سپس فولیکول های روی آن پیوند زده شود. گفتن چنین شرایطی کاشت مو را بسیار ناخوشایند و نامناسب جلوه می‌دهد و خیلی ها با این داشتن چنین تصوراتی از انجام کاشت مو صرف نظر می‌کنند. اما این دسته از افراد اگر کمی نسبت به کاشت مو اطلاعات دقیق به دست آورند و با تکنیک های جدید روی کار آمده برای پیوند مو آشنا شوند، دیگر نسبت به کاشت مو ترسی ندارند و خیلی راحت می توانند با انتخاب درست و مراجعه به یک متخصص حرفه ای از نتیجه کاشت مو لذت ببرند و به  ظاهری زیبا دسترسی پیدا کنند.

کاشت مو بدون جراحی چگونه است؟

بیشتر کسانی که تصمیم به انجام کاشت مو می گیرند، به دنبال کاشت مو بدون انجام جراحی هستند و دوست دارند این روش را بدون هیچ خونریزی به نتیجه برسانند. در روند کلی کاشت مو واحدهای سازنده مو یا همان فولیکول ها از دیگر قسمت های بدن یا سر به ناحیه طاسی انتقال داده می شود. به همین خاطر کاشت مو تنها راه حل برای رفع طاسی سر شناخته شده است. چون موهای پیوند شده برای همیشه رشد می کنند و هیچ گاه دچار ریزش نمی شوند. در واقع بعد از کاشت مو می توانید موهای پیوند شده را به راحتی به هر مدلی که دوست دارید کوتاه و آرایش کنید. و حتی فولیکول های پیوند شده نسبت به موهای طبیعی سر مقاومت بیشتری دارند.

کاشت مو بدون جراحی چگونه است؟
حال که با نتایج کاشت مو آشنا شده اید و از اهمیت این روش زیباسازی باخبر هستید، باید بدانید جراحان همیشه به دنبال روشی بوده اند که کاشت مو را با تهاجم کمتر، بدون درد و خونریزی انجام دهند. در واقع جراحان با استفاده از تکنیک های روی کار آمده و به کارگیری ابزارهای مخصوص سوراخ های بسیار کوچکی در ناحیه بانک مو ایجاد و فولیکول مو را استخراج می کنند. از آنجا که روش های کاشت مو دیگر نیاز به ایجاد هیچ برشی بر روی پوست سر ندارند، بدون درد و خونریزی به پایان می‌رسد. همچنین تمام برش های ایجاد شده به اندازه یک میلیمتر هستند و نیاز به بخیه هم ندارند. البته ممکن است خونریزی در حد یک قطره اتفاق بیفتد. درد حاصل از آن بسیار کم و ناچیز است و بعد از گذراندن دوره بهبودی کاملاً برطرف می‌شود.
بنابراین روش های روی کار آمده کاشت مو موجب شده است احتمال بروز عوارضی مانند عفونت و به جا ماندن جای اسکار بسیار کم شود.

 روش ها و تکنیک های جدید کاشت مو که به عنوان کاشت مو بدون جراحی شناخته می‌شوند.

امروزه علاو بر روش FIT و FUT روش های جدید دیگری هم وجود دارد که به عنوان روش بدون جراحی شناخته می شوند. روش هایی مانند MICRO FIT، SUT و روش ترکیبی جز روش های بدون جراحی محسوب می شوند. یعنی در تمام این روش ها استخراج فولیکول ها به صورت تک واحدی انجام می شود و نیاز به ایجاد برش در ناحیه بانک مو نخواهد بود.

 •  کاشت مو به روش SUT :  کاشت مو به روش SUT مانند روش FIT می باشد. اما به جای این که به صورت دستی فولیکول‌های مو استخراج شود توسط دستگاه کاشت مو صورت می گیرد. اما سرعت کار روش SUT نسبت به روش fit بالاتر است و احتمال آسیب دیدگی گرافت ها استفاده از روش SUT به حداقل می‌رسد.
 •  کاشت مو به روش MICRO FIT:  کاشت مو به روش MICRO FIT به عنوان یکی از جدیدترین روش های کاشت مو شناخته می شود که مزیت آن نسبت به روش های قبلی کیفیت بیشتر گرافت های استخراج شده است. در واقع درصد موفقیت کاشت مو با استفاده از این روش بسیار بالاست.
  این روش همانند روش SUT با استفاده از دستگاه انجام می شود. اما دستگاه روش MICRO FIT تکنولوژی جدید تری دارد و برای استخراج فولیکول هایی سوراخی به قطر 0.9 میلیمتر بر روی پوست ایجاد می کند.

 بهترین روش کاشت مو کدام است؟

حال که با روش های مختلف کاشت مو آشنا شدید مطمئناً این سوال در ذهنتان ایجاد می شود که کدام روش برای انجام کاشت مو گزینه بهتری است. انتخاب روش مناسب یک مسئله جدی به حساب می آید تا بهترین نتیجه از انجام کاشت مو صورت گیرد. اما نمی توان در میان روش هایی که نام بردیم یک روش را به عنوان بهترین روش انتخاب کرد چرا که هر کدام از روش ها دارای شرایط خاص خود هستند و برای هر کاندید با مشخص شده شرایط خاص گزینه مناسب به شمار می آید. پس بهترین روش برای هر فرد به صورت اختصاصی انتخاب می شود و متخصصین کاشت مو ابتدا شرایط کاندید را مورد بررسی قرار می دهند و با توجه به شرایط به دست آمده مناسب ترین روش را برای کاشت مو فرد انتخاب می کنند.
امروزه روش های کاشت مو همگی با تکنیک های جدید همراه هستند و هر کدام از آنها با کمترین تهاجم نتایج بسیار خوبی به همراه دارند و عوارض بسیار کمی کاندید های کاشت مو را  شامل می شود. بهترین روش کاشت مو روش است که متخصص حرفه‌ای با توجه به عوامل تاثیرگذار بر روی نتیجه آن را انتخاب کند و برای اجرای آن از جدیدترین تکنیک ها و متدهای جراحی استفاده نماید.

 بهترین روش کاشت مو کدام است؟

کاشت مو به روش ترکیبی

کاشت مو به روش ترکیبی به صورت هم زمان توسط دو روش FIT و FUT انجام می شود. معمولاً این روش برای کسانی مناسب است که دارای بانک موی بسیار قوی هستند و دوست دارند به تراکم بسیار بالایی برسند. در این روش فولیکول ها به کمک روش FUT برداشته . اما به روش FIT برای افزایش تراکم پیوند زده می شوند.
روش ترکیبی یک سری مزایا دارد و یک سری معایب. مزایای این روش این است گراف تهای برداشت شده در بالاترین سطح کیفیت قرار دارند و هنگام پیوند آنها احتمال آسیب دیدگی شان بسیار کم است و برای همیشه امکان رشد را به همراه دارند. دیگر مزایای این روش رسیدن به تراکم بالا در یک جلسه است. در واقع فرد کاندید شده در یک جلسه می تواند به تراکم دلخواه برسد. بدون این که به دیگر جلسات نیاز داشته باشد. اما عیب اصلی این روش برداشت نواری پوست از پشت سر است. در واقع برداشت فولیکول ها کمی با خونریزی همراه است و این روش نسبت به روش هایی که در ابتدای مقاله با آنها آشنا شدید، تهاجمی تر به نظر می رسد. همچنین متخصص برای از بین بردن برش ایجاد شده بخیه انجام می دهد که ممکن جای بخیه باقی بماند.

انتخاب بهترین کلینیک برای انجام کاشت مو

بی شک اگر کلینیک خود را با دقت و توجه کافی انتخاب کنید، کاشت مو شما بدون هیچ آسیب و عوارضی انجام می شود. در واقع انتخاب کلینیک خوب و باتجربه بهترین راه حل برای پیشگیری از بروز عوارض ناگوار کاشت مو است. اما چه کلینیکی را می توان به عنوان بهترین کلینیک کاشت مو انتخاب کرد یا ویژگی های مهم یک کلینیک کاشت مو چیست؟ در ادامه به ویژگی های مهم کلینیک کاشت مو می پردازیم:
استفاده از پیشرفته ترین تکنیک های کاشت مو: برای ارائه بهترین خدمات از تکنیک ها و متدهای جدید روز دنیا استفاده کند و هیچ مشکلی برای بیماران هنگام انجام این عمل به همراه نداشته باشد.
بهره مندی از بهترین امکانات: یک کلینیک باید بهترین امکانات را برای بیماران فراهم کند و تمام مراجعین تحت بهترین امکانات و شرایط ایده آل کاشت مو خود را انجام دهند.
بهره مندی از بهترین متخصصین: متخصصینی می توانند کاشت مو را به صورت حرفه ای انجام دهند که در این زمینه تجربه و مهارت زیادی کسب کرده و دارای مدرک تخصصی کاشت مو باشند.
در نظر گرفتن قیمت منطقی برای کاشت مو: کلینیک باید با توجه به خدمات و کیفیت کار خود قیمت مناسبی برای کاشت مو مشخص کند و نسبت به دیگر کلینیک ها هزینه معقولانه ای در نظر بگیرد.

شرایط مناسب برای کاشت مو

مراجعین کاشت مو باید برای انجام این روش زیباسازی باید شرایط لازم را داشته باشند و خود را برای انجام آن آماده کنند. موارد گفته شده در زیر مهم ترین شرایط برای انجام کاشت مو است:

 • داشتن وضعیت سلامتی عمومی
 • داشتن بانک موی مناسب
 • گذراندن دوره کامل ریزش مو و مشخص شدن الگو ریزش
 • داشتن انتظارات واقع بینانه از انجام کاشت مو

شرایط مناسب برای کاشت مو

آشنایی با عوارض موقتی و طبیعی کاشت مو

خوب است با عوارض طبیعی کاشت مو آشنا شوید تا هنگام مواجه شدن با آنها دچار ناراحتی و ترس نشوید. این روش مانند دیگر روش های زیباسازی با کمی درد همراه است که عوارض حاصل از آن شامل موارد زیر می باشد:

 • احساس خارش در ناحیه کاشت مو
 • التهاب
 • تورم در نواحی گیرنده
 • حساسیت نسبت به لمس کردن ناحیه بانک مو
 • قرمزی پوست سر
 • بی حسی پوست در نواحی بانک‌مو
 • تشکیل شدن دلمه و لخته های خون ریز

در صورت مواجه شدن با چنین عوارضی اصلا نگران نباشید. این عوارض کاملا طبیعی است و بعد از گذشت چند روز کم کم از بین می رود. اما اگر با عوارض خاصی به صورت پایدار روبرو شدید، برای برطرف کردن آن حتما نزد پزشک مراجعه کنید.

امیدواریم ابن مطلب کاشت مو بدون جراحی برای شما مفید واقع شده باشد از این که ما را تا آخر این مطلب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم .

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

گرفتن وقت تلفنی

026۳۴۰۹۲۲۸۲‬‬

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران کرج

گوهردشت خيابان اصلي (ازادي)نبش يازدهم غربي پلاك ٩