تلفن کلینیک: 02634092282‬‬

تلفن مشاوره رایگان : 09120914348

کرج :گوهردشت ، خيابان آزادي، نبش يازدهم غربي، پلاك ٩

 

 

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ

ما در این مقاله سعی داریم شما را با میکرونیدلینگ آشنا کنیم. امروزه بیشتر افراد به دنبال زیبایی و جوان سازی می باشند که با پیشرفت تکنولوژی می توان از روش های مختلف برای زیبایی ظاهر استفاده کرد که یکی از این روش ها میکرونیدلینگ است که بیشتر از 50 سال سابقه دارد. برای آشنا شدن با میکرونیدلینگ و نکات آن آشنا شود با ما همراه باشید.

میکرونیدلینگ چیست ؟

یکی از جدیدترین روش های درمانی برای از بین بردن جراحت های پوستی میکرونیدلینگ است. این روش یکی از روش های غیر تهاجمی است که در سال ها قبل با هدف جوان سازی پوست صورت استفاده می شود. در گذشته مصریان با استفاده از ماسک های زبر مثل سنگ مرمر لایه های مرده پوست را برمی داشتند و برای ساخت و ترمیم دوباره پوست راه را طی کردند.

میکرونیدلینگ چیست ؟

میکرونیدلینگ چگونه انجام می شود ؟

از سوزن های کوچک برای این روش استفاده می شود که به پوست صورت و وارد کردن مقداری فشار سوراخ های کوچک روی پوست صورت ایجاد می شود که با این کار فضا را برای وارد کردن مواد و سرم باز می کند. برای این کار از دو روش درمانی می توان استفاده کرد :

به صورت دستی :

دستگاهی به نام درمارولر وجود دارد که از غلتک هایی با تعداد زیادی سوزن کوچک و نازک از جنس تیتانیوم تشکیل شده است که برای ایجاد حفره هایی با عمق مشخص استفاده می شود. امکان استفاده از دستگاه های نیدلینگ با جنس مختلف مثل سیلیکونی، فلزی، شیشه ای، پلیمری در ایران نیست.

با استفاده از دستگاه :

برای ایجاد منافذ با فاصله معین از یک دستگاه استفاده می شود که سرعت حرکت آن تنظیم می شود. تعداد منافذ در سطح پوست ایجاد می شود و به نسبت به روش دستی زیادتر است و نتیجه بهتری دارد. زخم های به وجود آمده باعث می شود که سرم و موارد دیگر درمانی وارد منافذ پوستی می شود تا ترمیم و بازسازی پوست از اول شروع شود. به همین خاطر قبل از انجام سرمی از موادی مثل ویتامین C، اسید هیالورونیک تشکیل شده است به روی پوست زده می شود. استفاده از این سرم در تسریع روند و میزان تولید کلاژن و الاستین تاثیر منفی دارد و باعث بازسازی و جوان سازی پوست صورت با سرعت زیادی می شود. میزان عمیقی وارد شدن سوزن ها در پوست تا چه حد باشد به میزان جراحت پوست و تشخیص پزشک بستگی دارد.

میکرونیدلینگ چه کاربردی دارد ؟

از بین رفتن چین و چروک و جوان سازی پوست : 

از بین رفتن چین و چروک پوست یکی از کاربرد های این روش درمانی است. زمان میزان تولید کلاژن پوست در طول زمان کاهش می یابد و باعث افتادگی و به وجود آمدن چین و چروک در پوست می شود. با این روش و مواد مغذی که برای تزریق به پوست استفاده می شود میزان تولید کلاژن و الاستین پوست افزایش می یابد.

درمان جای جوش و آکنه : 

برای اینکه جای جوش و آکنه کاهش یابد باید از روش های ترمیم سازی دوباره استفاده شود. در هنگام انجام این کار زخم هایی با روزنه های کوچک روی سطح پوست ایجاد می شود که گر به درستی ترمیم شود جای زخم قبلی کاهش می باید.

کاهش میزان ترک های حاملگی یا چاقی و لاغری : 

خاصیت کشسانی یکی از قابلیت های پوست است. با گذشت زمان این خاصیت از بین می رود و با به وجود آمدن اتفاق هایی مثل حاملگی، چاقی و لاغری و فشار های شدید به پوست وارد می شود و باعث از بین رفتن این حالت پوست در قسمت هایی از بدن مثل ران، شکم، بازو  می شود. با انجام این روش می توان حالت پوست را بهتر کرد.

چه افرادی نمی توانند میکرونیدلینگ انجام دهند ؟

افرادی که بریدگی، زخم و یا خراشیدگی باز روی پوست دارند نمی توانند از این روش استفاده کنند؛ افرادی که چند سال قبل از این روش درمانی استفاده می کردند نباید از این روش استفاده کنند؛ افرادی که عفونت یا تبخال دارند؛ افرادی که هموفیلی هستند و از داروهای ضد انعقادی خون استفاده می کنند؛ افرادی که زخم هایشان دیر خوب می شود؛ افرادی که دیابت دارند؛ خانم های شیرده و باردار.

میکرونیدلینگ چه مزایایی دارد ؟

بازسازی پوست و قابلیت از بین بردن جای زخم؛ قابل  استفاده برای نقاط حساس پوستی مثل گردن، دور چشم، بینی؛ تحریک روند تولید کلاژن و کمک به جوان سازی بهتر پوست؛ روشن کردن پوست؛ هزینه های پایین این روش ها برای جوان سازی پوست نسبت به روش لیزر؛ از این روش برای هر نوع پوستی می شود استفاده کرد.

میکرونیدلینگ چه عوارضی دارد ؟

به وجود آمدن حساسیت های پوستی، تیرگی پوست هنگامی که میزان فشار وارد شده مناسب نباشد، التهاب و تورم، قرمرزی و تورم پوست در ناحیه درمان.

نکاتی که قبل از میکرونیدلینگ باید انجام دهید : 

مشاوره با پزشک : افرادی که می خواهند از این روش استفاده کننده از نظر سابقه بیماری، مصرف دارو باید بررسی شوند و با پزشک مشورت کنند. بسیاری از افرادی که دارای ضایعه پوستی خاص هستند و یا به ماده خاصی حساسیت دارند نمی توانند از این روش استفاده کنند. قبل از انجام استفاده از این روش با پزشک درباره سابقه بیماری و حساسیت های خود صحبت کنید.

پاکسازی پوست : قبل از انجام این روش بادی پوست را کامل بشویید و از پاک کننده های مناسب استفاده کنید. هر چقدر این کار را بهتر انجام دهید تاثیر بیشتر و جذب ویتامین ها به پوست بهتر است.

عدم استفاده از لایه بردار : قبل از انجام این روش 2 تا 3 هفته نباید از لایه بردار استفاده کنید.

میکرونیدلینگ چه کاربردی دارد ؟

 

برای آشنا شدن با جوانسازی پوست صورت با لیزر به سایت مربوطه مراجعه کنید.

 

اقدامات قبل از انجام میکرونیدلینیگ

برای اینکه نتیجه بهتری از این روش بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با این مراقبت ها بیشتر آشنا می شوید :

  • در این روش بهداشت را رعایت کنید.
  • از کرم های تجویز شده پزشک سر موقع استفاده کنید.
  • بعد از میکرونیدلینیگ تا 48 ساعت نباید آب به پوستتان خورده شود.
  • سعی کنید تا 48 ساعت بعد از نور خورشید دوری کنید.
  • برای اینکه سریع تر خوب شوید از میوه هایی که خاصیت ترمیم کنندگی و سریع تر بهبود یافتن زخم می شوند استفاده کنید. میوه هایی که دارای ویتامین C هستند مثل کلم، اسفناج، نارنج، آناناس و… استفاده کنید.
  • بعد از انجام این روش سعی کنید تا 48 ساعت از لوازم آرایش استفاده نکنید و در صورت بیرون رفتن از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.
  • از داروهای ضد التهابی استفاده نکنید.
  • از مصرف نوشیدنی های الکلی و غذای های تند خودداری کنید.
  • از دستکاری کردن روی پوست خود اجتناب کنید.
  • سعی کنید فعالیت های سنگین انجام ندهید که باعث تعریق شما شود.

میکرونیدلینگ چقدر ماندگاری دارد ؟

ماندگاری و اثر گذاری این روش تا حد زیادی به مراقبت های بعد از آن بستگی دارد. اگر افراد مراقبت های را به درستی انجام دهند و این کار را در کلینیک های معتبر انجام دهند می توانند نتیجه خوبی از این روش داشته باشند. سبک زندگی و افزایش سن روی تولید کلاژن تاثیر گذار است. بعد از مدتی امکان دارد این تاثیرات از بین برود و نیاز به ترمیم داشته باشد.

هزینه میکرونیدلینگ چقدر است ؟

هزینه این روش به نوع و شدت آسیب بستگی دارد. تعداد جلسات و زمان هر جلسه در هزینه تاثیر گذار است. تعداد جلسات مشاوره قبل از عمل و هزینه های آزمایش در قیمت میکرونیدلینگ نقش دارد. موقعیت جغرافیایی و محل زندگی و دستمزد پزشک بخش دیگری از هزینه ها را شامل می شود. هزینه های این روش نسبت به روش های دیگر کمتر است و عوارض کوتاه مدت تری دارد. عوارض های این روش بعد از گذشت چند روز از بین می رود و نتیجه دیده می شود. این روش را در هر سنی و برای هر پوستی استفاده می شود. از این روش می توان برای برطرف کردن آسیب های پوستی خفیف و شدید استفاده کرد.

آسیب های کدام مناطق پوست از طریق میکرونیدلینیگ درمان می شود ؟

این روش کم خطر و کم عوارض است که درمان با این روش بدون درد است و زخم های کوچک در سطح پوست به وجود می آید. از این روش برای درمان مشکلات پوستی در ناحیه حساس بدن مثل اطراف چشم، لب و بینی استفاده کرد. این روش برای جوان سازی پوست دست و پا هم کاربرد دارد اما اصلی ترین کاربرد آن برای صورت و گردن است.

آیا انجام میکرونیدلینیگ محدودیت سنی دارد ؟

این روش محدودیت سنی ندارد و پزشکان از این روش برای ترمیم جای جوش و زخم و مشکلات پوستی در هر گروه سنی استفاده می کنند. اما باید توجه داشته باشید که استفاده از این روش قبل از 18 سالگی انجام نشود زیرا در این دوران هورمون ها به تعادل نرسیدند و امکان دارد بعد از مدتی اثرات ترمیمی این روش از بین برود. اگر چین و چروک ها یا جای زخم عمیق باشد نمی توان از این روش استفاده کرد به همین دلیل بادی در سن بالاتر استفاده نمود.

چگونه می شود محلی مناسب برای انجام این روش درمانی پیدا کرد ؟

انجام این روش در یک کلینیک معتبر و با افرادی با تجربه می تواند از عوارض آن کم کند. به همین دلیل باید قبل از انجام از معتبر بودن کلینیک مطمئن شوید. برای اینکه بتوانید یک کلینیک معتبر پیدا کنید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید و با آگاهی کامل این کار را انجام دهید.

میکرونیدلینگ بهتر است یا لیزر ؟

میکرونیدیلینگ از روش های تهاجمی دیگر مانند لیزر و لایه بردار شیمیایی تاثیر گذار تر است زیرا عمق نفوذ و تاثیر لیزر در حد لایه سطحی اپیدرم است و در صورت نفوذ به لایه دم ایجاد اسکار و هیپوپیگمنتاسیون می کند و در این روش عمق نفوذ سوزن به لایه درم می باشد و روند کلاژن سازی و بازسازی پوست با افزایش جریان خون موضعی در این لایه عمقی تحریک می شود. انجام جوان سازی پوست با روش های لایه بردار یا لیزر و یا اسید های پیلینگ در فصل های گرم که میزان اشعه در سطح بالایی است محدودیت دارد اما در روش میکرونیدلینگ به دلیل سالم ماندن لایه اپیدرم که محافظت کننده است مانعی وجود ندارد. دوره نقاهت در روش لیزر 7 تا 10 روز است و قرمزی پوست امکان دارد 3 تا 4 ماه ادامه داشته باشد در صورتی که قرمزی پوست در میکرونیدلینگ عمق نفوذ بالاتر حداکثر 48 ساعت می باشد.

مزو میکرونیدلینگ روش ترکیبی با استفاده از مواد مزوتراپی : 

این روش یک روش ترکیبی است که در ان موارد مزوتراپی به همراه میکرونیدلینگ استفاده می شود. مواد مزوتراپی یک دارویی است که دارای ویتامین و مواد مغذی پوست و مو می باشد. استفاده از این دارو باعث اثر بخشی بیشتر می شود. در این روش اوا با پماد بی حسی بی حس می شود و مواد مزوتراپی تزریق می شود. دارو تزریق شده می تواند مواد مواد روشن کننده و ضد لک، جوان سازی، ویتامین و یا سفت کننده پوست باشد. ترکیب تاثیرات این داروها به همراه اثرات تحریک میکرونیدلینگ موجب نتیجه گیری و ماندگاری می شود. مزومیکرونیدل را برای همه رنگ های پوستی می توان به کار برد. این روش به صورت تک جلسه ای نیست و برای نتیجه بهتر باید تعداد 4 تا 6 جلسه در فصل های منظم انجام شود.

آیا برای درمان ریزش مو می توان از میکرونیدلینگ استفاده کرد ؟

از این روش برای درمان ریزش مو استفاده می شود. این روش شبیه جوان سازی پوست صورت استفاده می شود در این روش هم از یک غلتک که روی پوست کشیده می شود برای ایجاد منافذ باز و وارد کردن مواد مغذی و سرم های خاص استفاده می شود. با وارد کردن پروتئین wnt در این روش  و کاهش میزان دی هیدروتستوسترون و فولیکول های مو تحریک  و تقویت می شود. این روش باعث افزایش رشد مو و تقویت می می شود.

میکرونیدلینگ بهتر است یا لیزر ؟

کلام آخر

قبل از انجام این روش از افراد با تجربه کمک بگیرید و سعی کنید بهترین کلینیک را برای این روش انتخاب کنید و با آگاهی کامل دست به انجام این روش درمانی بزنید. ممنون از اینکه تا ادامه این مقاله هماره ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

 

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

گرفتن وقت تلفنی

026۳۴۰۹۲۲۸۲‬‬ - 02634212545

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران کرج

گوهردشت خيابان اصلي (ازادي)نبش يازدهم غربي پلاك ٩