مزوتراپی در کلینیک آوینا

مزوتراپی یکی از روش‌های درمانی و زیبایی پوستی است و در دسته‌ی شیوه‌های تزریقی قرار می‌گیرد. یعنی در این روش مواد ویژه‌ای با خاصیت درمانی به زیر پوست تزریق می‌شود. این مواد خاص با توجه به مشکل شما تعیین می‌شوند. مواردی همچون عصاره‌های گیاهی، ویتامین‌ها و آنزیم‌ها، داروها و هورمون‌ها از جمله مواردی هستند که در طی مزوتراپی به صورت موضعی به درون پوست تزریق می‌شوند.

کاربردهای مزوتراپی در کلینیک آوینا

درمان سلولیت :

داروهای مورد استفاده در مزوتراپی پوست، غشای سلول های چربی و ساختارهایی را که چربی را کنار هم نگه می دارند، تجزیه می کنند. در چند هفته تا چند ماه، مزوتراپی پوست می تواند لایه های چربی را از بین ببرد. سلولیت توسط نوارهای بافت همبند به وجود می آید و چربی را به دام می اندازد، مزوتراپی می تواند درمان خوبی برای کم شدن سلولیت باشد.

بنابراین، هر ناحیه از بدن که دارای رسوبات چربی سفت باشد را می توان با مزوتراپی پوست درمان کرد. ران ها، باسن، کمر، شکم، بازوها، سینه و بخش هایی از صورت مثل زیر چشم و چانه می توانند سلولیت داشته باشند. متخصص پوست می تواند با استفاده از مزوتراپی یا ترکیب آن با سایر روش های درمانی، چربی های انباشته شده در این نواحی را حذف کند.

جوانسازی :

پیری یک روش پیچیده و چند عاملی است که همه قسمت های بدن مانند پوست را تحت تاثیر قرار می دهد. با گذشت زمان، پوست نازک، رنگ پریده، چروکیده و دارای خطوط ریز می شود. این تغییرات به خاطر کم شدن الاستین و کلاژن به وجود می آید. مزوتراپی یک روش جوان سازی پوست است که در آن محرک های کلاژن به پوست نفوذ می کند و تعامل سلولی را آسان می کند. در این روش تزریق تا ۲ تا ۴ میلی متر با زاویه ۳۰ تا ۶۰ درجه صورت می گیرد.

بیشتر مواد مورد استفاده در این روش توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تایید شده است، اما آزمایشات بالینی کمی نتیجه مزوتراپی پوست را ثابت کرده است. بهتر شدن چین و چروک، بیشتر شدن خاصیت ارتجاعی و جوان سازی بافت پوست نتایجی است که به مزوتراپی صورت نسبت داده می شود، اما به طور کامل ثابت نشده است.

درمان لک :

ترکیب خاصی از مواد مزوتراپی می تواند لک های پوستی را هدف قرار دهد. این مواد می توانند با کنترل تولید رنگدانه از طریق ملانوسیت ها در پوست به کم شدن میزان رنگدانه در پوست کمک کنند. لکه های خورشیدی و ملاسما اشکال خاصی از لکه های صورت هستند که با مزوتراپی صورت درمان می شوند. مزوتراپی پوست می تواند برای آرام کردن علائم آکنه و اسکارهایی که در طول زمان باقی می مانند، استفاده شود. مزوتراپی اسکار با اسید هیالورونیک می تواند به بیشتر شدن حجم پوست کمک کند و آنتی اکسیدان ها و اسیدهای آمینه مورد نیاز پوست را تامین کند.

مزوتراپی صورت برای چه افرادی مناسب است؟

همه افراد دارای سن ۱۸ سال به بالا این امکان را دارند که از مزایای این تکنیک بهره‌مند شوند. به طور کلی این تکنیک برای قسمت‌های مختلفی از بدن مانند شکم، ران، پاها، بازوها و از همه مهم‌تر صورت کاربرد دارد.

اما هدف اصلی اجرای این روش درمانی چیست؟

کاهش یا از بین بردن چربی‌های اضافی
کاهش سلولیت
رفع چین و چروک‌ها و خطوط ریز صورت
کمک به سفت شدن پوست
رفع لکه‌های تیره از پوست
کمک به درمان آلوپسی
در مزوتراپی به کمک مواد و داروهای مختلف، گردش خون بهبود پیدا می‌کند و معضلات پوستی او برطرف می‌شود. در واقع اثربخشی این تکنیک بیشتر از هر عامل دیگری به اهداف و نیازهای فرد بستگی دارد.

فرآیند مزوتراپی صورت در کلینیک آوینا

استفاده از داروی بی حسی در این تکنیک بسته به نظر پزشک دارد. در مزوتراپی از سوزن‌های کوتاه مخصوص، برای تزریق مواد استفاده می‌شود. البته این امکان وجود دارد که مواد از طریق یک اسلحه مکانیکی تزریق شوند. به این ترتیب تزریق مواد در مدت زمان کوتاه‌تر و در سطح بیشتری صورت می‌گیرد.

تزریق مواد را می‌توان به عمق‌های مختلف پوست انجام داد (عمق ۱ تا ۴ میلی متر) و تعیین این موضوع به نظر پزشک و نیازهای پوستی شما بستگی دارد. حجم مواد تزریق شده در این تکنیک نیز بسته به نظر پزشک تعیین می‌شود.

با این حال برای دستیابی به نتایج دلخواه، به احتمال زیاد به چندین جلسه مزوتراپی نیاز خواهید داشت. تعداد جلسات مورد نیاز به طور میانگین ۳ تا ۵ جلسه برآورد شده است. تزریق‌ها در شروع دوره بین ۷ تا ۱۰ روز انجام می‌شود. با این حال اگر پوست علائم بهبودی از خود نشان دهد، جلسات درمان به هر دو هفته یک بار تا یک جلسه در ماه تغییر می‌کند.

عوارض جانبی و خطرات مزوتراپی

در مزوتراپی به علت این که دارو به شکل موضعی و دقیقاً در محل دچار مشکل تزریق می‌شود، عوارض جانبی نادر و محدود هستند. برخی عوارضی که تا کنون گزارش شده‌اند عبارت‌اند از:

 • واکنش آلرژیک یا حساسیت به داروها و مواد تزریق شده به پوست – حساسیت‌ها ممکن است بلافاصله یا بعد از مدتی نمایان شوند. معمولاً خفیف بوده و نادر هستند.
 • یکی از مواد استفاده شده در مزوتراپی به اسم لیستین گاهی باعث التهاب و ورم موضعی می‌شود.
 • عفونت‌های پوستی -این عارضه بیشتر ناشی از خطای کادر درمانی و گاهی به دلیل عدم رعایت مراقبت‌های بعد از درمان توسط بیمار است.
 • ظاهر شدن لکه‌های تیره یا روشن در محل تزریقات
 • کبودی و خون مردگی در محل تحت درمان
 • ایجاد زخم، اسکار یا بدشکلی در محل تحت درمان
 • التهاب بافت چربی زیرپوستی

تقریباً همه‌ی این عوارض و خطرات نادر هستند و تنها التهاب است که ممکن است در برخی از بیماران به شکل موقتی ایجاد شود. به هر حال تا امروز عوارض شدید یا آسیب به پوست در کلینیک خانه سفید رخ نداده است.

مزایای مزوتراپی در کلینیک آوینا

 • غلظت بالایی از ویتامین ها را دریافت می کنید.
 • جایگزینی مناسب برای جراحی های گران قیمت
 • نیازهای مختلف پوست را برآورده می کند.
 • روشن شدن و شفافیت پوست
 • به حفظ رطوبت و آبرسانی به پوست کمک می کند.

مراقبت های قبل از مزوتراپی

 • بدون مشورت با پزشک دارویی استفاده نکنید و حتما درباره داروهایی که مصرف می کنید مشورت کنید.
 • از محصولات مراقبت از پوست در نزدیکی آن ناحیه استفاده نکنید.
 • از ۲ روز قبل از مزوتراپی از آسپرین یا داروهای ضد التهابی مثل ایبوپروفن استفاده نکنید.
 • ۴ هفته قبل از درمان با مزوتراپی از لایه برداری با مواد شیمیایی در ناحیه مزوتراپی اجتناب کنید.
 • مصرف الکل را ۲ روز قبل از مزوتراپی متوقف کنید.
 • از محصولات مراقبت از پوست تا ۲ روز قبل از درمان در ناحیه درمان که قرار است مزوتراپی در آن انجام شود استفاده نکنید.

مراقبت های بعد از مزوتراپی

برای این که دچار عوارض و خطرات نشوید باید مراقبت هایی را انجام دهید که در ادامه به آن می پردازیم :

 • تا ۲ روز بعد از درمان از انجام فعالیت‌های شدید ورزشی پرهیز کنید.
 • از استفاده داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین اجتناب کنید.
 • از تماس با پوست یا خارش آن به ویژه در ناحیه تزریق خودداری کنید.
 • ۱۰ تا ۱۵ ساعت بعد از مزوتراپی، پوست نباید با آب تماسی داشته باشد.
 • الکل، کافئین و سیگار کشیدن بعد از مزوتراپی ممنوع است و برای مدتی نباید از آن استفاده کنید.
 • قبل و بعد از مزوتراپی از داروهای ضد التهاب استفاده نکنید.

مزوتراپی صورت برای چه افرادی مناسب است ؟

همه افراد بالای 18 سال می توانند از مزایای این روش بهره مند شوند. این روش برای بخش های مختلف بدن مثل شکم، ران، ساق پا، بازو و به خصوص صورت استفاده می شود. این روش درمانی هدف های اصلی دارد از جمله از بین رفتن چین و چروک‌ها و خطوط ریز صورت، کم شدن یا از بین بردن چربی‌های اضافی، کمک به درمان آلوپسی، کم شدن سلولیت، از بین رفتن لکه‌های تیره از پوست، کمک به سفت شدن پوست.

در مزوتراپی با کمک انواع مواد و داروها گردش خون بهتر می شود و مشکلات پوستی آن برطرف می شود. اثربخشی این روش بیش از هر عامل دیگری به اهداف و نیازهای فرد بستگی دارد. اگر چین و چروک مشکل اصلی پوست شما است، از مواد خاصی برای از بین رفتن چین و چروک استفاده می شود. به همین خاطر است که این روش یک درمان تخصصی است.

هزینه مزوتراپی صورت در کلینیک آوینا

هزینه مزوتراپی صورت به دلایل مختلفی بستگی دارد که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم :

داروها و مواد مورد استفاده :

هیچ فرمول استانداردی برای تزریق مواد به پوست وجود ندارد. پزشک با بررسی نیازهای پوست شما، مواد یا داروهایی را که قرار است تزریق شود، تعیین می کند که نقش مهمی در تعیین هزینه نهایی این روش دارند.

مهارت و تخصص پزشک :

پزشک نه تنها نیازهای پوست را تشخیص می دهد و بهترین درمان را برای آن در نظر می گیرد، بلکه مسئولیت تزریق این مواد را نیز بر عهده دارد. انتخاب پزشک متخصص عوارض تزریق را به حداقل می رساند و شما را یک قدم به نتایج مناسب نزدیک می کند. اما کمک گرفتن از پزشک متخصص و با تجربه در این زمینه مستلزم صرف هزینه زیادی است.

تعداد جلسات درمان :

تعیین تعداد جلسات لازم برای درمان بر عهده پزشک است. همه چیز به اهداف و نیازهای پوست شما بستگی دارد. تعداد جلسات درمان با توجه به وضعیت پوست و اهداف متقاضی تعیین می شود. هر چه جلسات بیشتری نیاز داشته باشید، بودجه بیشتری باید برای آن برنامه ریزی کنید. عواملی مثل مکان، درمانگاه انتخاب شده و موارد دیگر در تعیین قیمت نهایی این روش دخیل هستند. این پارامترها با هم هزینه نهایی مزوتراپی صورت را تعیین می کنند.

شما می توانید برای آگاهی بیشتر از هزینه مزوتراپی با کارشناسان کلینیک آوینا تماس بگیرید و مشاوره دریافت کنید.

مشاوره رایگان (کلیک کنید)