تلفن کلینیک: 02634092282‬‬

تلفن مشاوره رایگان : 09120914348

کرج :گوهردشت ، خيابان آزادي، نبش يازدهم غربي، پلاك ٩

 

 

لیزر موهای زائد چگونه انجام می‌شود؟

لیزر موهای زائد چگونه انجام می‌شود؟

لیزر موهای زائد قطعی‌ ترین روش برای رفع مو های دوست‌ نداشتنی بدن است. یکی از سوالاتی که پیش می آید این است که لیزر موهای زائد چگونه انجام می‌شود؟ این روزها تقاضای زیادی برای لیزر موهای زائد وجود دارد که موجب می شود از رفتن به سالن های اپیلاسیون و استفاده از دستگاه های حذف موهای زائد خلاص شوید. اما لازم است قبل از هر کاری در مورد این روش اطلاعات کافی کسب کنید تا بدون آگاهی قبلی و صرف هزینه از انجام لیزر موهای زائد ناامید نشوید. حالا لیزر موهای زائد چگونه انجام می‌شود؟ این سوال خیلی هاست که در مورد این روش سوال می پرسند تا قبل از مراجعه حضوری اطلاعاتی در این زمینه به دست آورند. اشعه لیزر هر چیز تیره‌ایی که در سر راه خود ببیند می سوزاند و از بین می برد. پس با حرارت دادن و سوزاندن موهای تیره فولیکول مو آسیب می بیند و از بین می رود. برای کسب اطلاعات دقیق در مورد لیزر موهای زائد با ما در این مقاله همراه باشید. موهای بدن شما یا در مرحله استراحت قرار دارند یا در حال رشد هستند که هنگام لیزر موهای زائد باید فولیکول های مو در مرحله رشد قرار بگیرد تا اشعه لیزر بر روی آنها تاثیر بگذارد. به همین خاطر روش لیزر برای از بین بردن تمامی موها به چندین جلسه نیاز دارد. در هر جلسه لیزر تعدادی از فولیکول هایی  که در مرحله رشد هستند، سوخته می شوند و مابقی فولیکول‌ها که در مرحله استراحت قرار دارند، باقی می مانند

چه افرادی برای حذف موهای زائد به روش لیزر مناسب نیستند؟

خوب دقت داشته باشید که هر فردی برای انجام لیزر موهای زائد مناسب نیست. افرادی که موهای زائد اضافی دارند و بیش از اندازه رشد می کنند مطمئنا با مشکلات هورمونی مواجه هستند. در صورتی که شما مشکلات هورمونی داشته و با موهای زائد بیش از اندازه رو به رو باشید، درمان لیزر برای شما هیچ نتیجه ندارد. اختلالات هورمونی یا مبتلا شدن به تخمدان پلی کیستیک یکی از مشکلات رایج در خانم هاست که باعث می‌شود موها به طور غیر طبیعی رشد کنند و خیلی ضخیم و تیره شوند. این دسته افراد باید ابتدا بیماری خود را برطرف و سپس برای رفع موها از روش لیزر استفاده کنند.

چه افرادی برای حذف موهای زائد به روش لیزر مناسب نیستند؟

آیا با انواع لیزر موهای زائد آشنا هستید؟

ممکن است ندانید که لیزر موهای زائد به روش های مختلفی انجام می شود و یا تنها یک دستگاه برای رفع موهای زائد وجود ندارد. این روزها روش لیزر با توجه به شرایط فرد انتخاب می شود. پس ممکن است یک روش نسبت به روش دیگری برای شما نتیجه بهتری داشته باشد. در ادامه به روش های مختلف و دستگاه های لیزر می پردازیم تا قبل از مراجعه به کلینیک اطلاعات بیشتری به دست آورید.

لیزر دیود یکی از محبوب‌ترین روش‌ها است : این روش نسبتاً جدید است و با طول موج طولانی نور عمیقی به فولیکول های مو می رساند و در عوض آسیب کمتری به خود پوست وارد می کند. در روش لیزر دیود احتمال روشن شدن رنگ پوست نیز وجود دارد. خوبی روش دیود این است که بر روی اکثر رنگ پوست ها تاثیر گذار است. اما برای پوست های روشن و معمولی نتیجه بهتری به همراه دارد و نسبت به روش های دیگر سریع تر عمل می کند و عوارض جانبی کمتری دارد. یعنی شما با چندین جلسه لیزر می توانید به بهترین نتیجه دسترسی پیدا کنید.

در سریعترین زمان ممکن از لیزر الکساندر جواب بگیرد : لیزر الکساندر به سریع ترین لیزر معروف است. یعنی می تواند ناحیه بزرگ از بدن را در سریع ترین زمان ممکن به نتیجه برساند. این دستگاه دارای طول موج کوتاه تر است که برای پوست های روشن و زیتونی مناسب می باشد. در واقع لیزر الکساندر در  از بین بردن موهای نازک و ظریف موفق است. کاری که دیگر لیزرها توانایی انجام آن را ندارند. سرعت این لیزر باعث شده است، افرادی که قصد دارند بخش زیادی از بدن مانند پاها و پشت کمر را لیزر کنند، نسبت به لیزر الکساندر علاقه بیشتری نشان دهند. اما متاسفانه این روش کمی با درد همراه است و برای افرادی که دارای پوست های تیره هستند توصیه نمی شود.

مطمئنا اسم رایج ترین لیزر را شنیده‌اید : پالس شدید نوری یکی از رایج‌ترین روش‌های لیزر برای رفع موهای زائد است. این روش توانایی  طیف گسترده ای از امواج نوری را دارد. مهمترین مزیت این روش انجام لیزر موهای زائد به صورت ملایم و بدون درد است. بنابراین استفاده از پالس شدید نوری برای افرادی که پوست حساس تری دارند و آستانه تحمل درد آنها کم است،  توصیه می شود. اما برای این که موها به صورت دائمی کاهش پیدا کنند باید حداقل ۸ الی ۱۰ جلسه پالس شدید نوری با فواصل ۸ هفته ای انجام شود. این روش برای حذف موهای تیره با پوست روشن گزینه بهتری است. اما می‌توان برای رفع موهای زائد انواع پوست ها استفاده کرد. البته اگر موهای سفیدی دارید، هیچگاه از این روش استفاده نکنید.

فوایدی که لیزر موهای زائد برای شما به همراه دارد.

اگر این روش به صورت کاملا دقیق و حساب شده انجام شود فواید زیادی برای شما به همراه دارد و هیچ عوارضی پوست‌تان را تهدید نمی‌کند. در ادامه به مزایای این روش می پردازیم.

بسیار سریع پاسخ می‌دهد : روش لیزر در مقایسه با دیگر روش ها بسیار سریع پاسخ می دهد و همین باعث شده است بیشتر افراد تمایل زیادی به روش لیزر درمانی نشان دهند و دیگر نیازی نباشد وقت زیادی برای از بین بردن موهای زائد خود صرف کنند.

صرفه‌جویی در هزینه : شاید در ابتدا فکر کنید هزینه مربوط به لیزر موهای زائد نسبت به دیگر روش ها بسیار زیاد است. اما شما برای لیزر تنها یک بار هزینه می پردازید و بعد از آن با کاهش چشمگیر رشد موهای زائد رو به رو می شوید. اما اگر بخواهید موهای زائد خود را با صرف هزینه کمتر با تهیه ریش تراش اصلاحی، کرم های موبر مو و سایر لوازم از بین ببرید، هرگز از پرداخت این هزینه های هر چند کوچک خلاص نمی‌شوید. پس بهتر است با صرف یک هزینه مغولانه برای همیشه از شر موهای زائد خلاص شوید.

فوایدی که لیزر موهای زائد برای شما به همراه دارد.

 درد زیادی ندارد : درد لیزر موهای زائد اصلاً قابل مقایسه با دیگر روش ها مانند وکس و اپیلاسیون نمی باشد. درد حاصل از این روش همانند حس خراش ملایم روی پوست یا بند انداختن است که میزان آن کاملاً بستگی به آستانه تحمل افراد دارد. در واقع درد حاصل از لیزر برای هر فردی متفاوت است. معمولاً کسانی که نسبت به ناحیه پوستشان حساس تر هستند، بیشتر از افراد معمولی درد لیزر را احساس می کنند. اگر حس کردید درد لیزر برای شما غیرقابل تحمل است، حتما به متخصص اعلام کنید تا با استفاده از بی حسی موضعی درد لیزر کاهش پیدا کند.

دیگر موهای زیر پوستی شکل نمی‌گیرد : زمانی که از لیزر برای از بین بردن فولیکول های مو استفاده می کنید، دیگر  موهای زیر پوستی شکل نمی‌گیرند. حتی اگر موهایی که در مرحله استراحت قرار داشتند، دوباره به مرحله رشد برگردد و به صورت کاملا مستقیم از پوست بیرون می آیند . هم چنین لیزر باعث صاف و شفاف شدن پوست می شود.

کاملا یک روش بی‌خطر و سالم است : از آنجا که این روش با تکنولوژی دستگاه انجام می شود، هیچ خطری شما را تهدید نمی کند و موهای زائد بدن توسط یک روش کاملا سالم و ایمن شده حذف می شود. تمام انرژی دستگاه لیزر برای حذف فولیکول های مو متمرکز می شود. پس نگرانی بابت به آسیب رساندن لیزر به پوست نداشته باشید. البته فراموش نکنید که این کار را در مراکز درمانی معتبر و با رعایت اصول و دستورالعمل های مهم انجام دهید.

موثرترین روش شناخته شده است : بی‌تردید لیزر موهای زائد یک روش کاملاً حتمی است. این روش برخلاف دیگر روش ها که مو را از سطح پوست قطع می کند یا از ریشه بیرون می کشد فولیکول مو را مورد هدف قرار می دهد و باعث می شود که نتایج آن ماندگار باشد.

هرگز به پوست آسیب نمی‌زند : این روش در کنار حذف موهای زائد پوستی صاف و یکدست برای شما به ارمغان می آورد. دلیل آن هم این است که هیچ مو زبری از پوست بیرون نمی‌زند. همچنین نگران آسیب های پوستی مانند حساسیت و زخم نباشید. لیزر تنها به فولیکول مو  آسیب وارد می کند.

مراقبت هایی که باید قبل از لیزر موهای زائد انجام دهید:

اولین کاری که باید قبل از لیزر موهای زائد انجام دهید کسب اطلاعات بیشتر است. هر چقدر در این زمینه آگاهی بیشتری به دست آورید، در این راه موفق تر خواهید شد. هرگز به تبلیغات پررنگ برخی کلینیک ها توجه نکنید. آنها از ترفندهای مختلفی مانند لیزر موهای زائد ارزان قصد دارند شما را برای انجام این کار در کلینیک خود وسوسه کنند. برای پیشگیری از وقوع عوارض بهتر است موارد گفته شده در زیر را قبل از لیزر رعایت کنید:

 • برای برنزه کردن پوست، چه به صورت طبیعی و چه به صورت سولاریوم اقدام نکنید.
 • از کرم های برنزه موقت یا دائم استفاده نکنید.
 • ۲ الی ۳ روز قبل از جلسه لیزر درمانی موهای زائد خود را با تیغ اصلاح نمایید.
 • از بند انداختن و اپیلاسیون ناحیه موردنظر پرهیز کنید.
 • حداقل چند روز قبل و بعد از درمان از قرار گرفتن در نور مستقیم آفتاب پرهیز کنید و حتماً از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید.
 • هنگام مراجعه برای لیزر در محل درمان از لوسیون و کرم استفاده نکنید.
 • از آرایش کردن خودداری کنید.
 • حداقل دو روز قبل از لیزر از مصرف نوشیدنی های الکل و کافئین دار خودداری کنید.

در صورتی که شرایط زیر را دارید حتماً قبل از لیزر موهای زائد به پزشک خود اطلاع دهید.

 • سابقه ایجاد اسکار و زخم های گوشتی
 • سابقه تبخال زدن در صورت یا نواحی تناسلی
 • مصرف داروی خاصی برای درمان آکنه

مراقبت هایی که باید قبل از لیزر موهای زائد انجام دهید:

مراقبت هایی که لازم است بعد از لیزر موهای زائد انجام دهید:

انجام مراقبت های بعد از لیزر بسیار مهم و ضروری است. نکات مهم بعد از لیزر توسط متخصص در جلسات مشاور توضیح داده می شود. اما در این قسمت می توانید به صورت دقیق تر با نکات ضروری آشنا شوید:

سعی کنید در معرض نور خورشید قرار نگیرید:  از آنجا که انرژی لیزر باعث گرم شدن بافت های فولیکول می‌شود دمای محل تحت درمان بیشتر از حالت عادی خواهد بود. پس بهتر است بعد از انجام لیزر از هر گونه فعالیت یا موقعیتی که باعث گرم شدن سطح پوست می شود دوری کنید. نور خورشید نیز باعث گرم شدن پوست و روبرو شدن با آسیب ها و بروز عوارض جانبی خواهد شد.

بهتر است بعد از لیزر از روش های خنک سازی پوست استفاده کنید و مراقب باشید که پوستتان گرم نشود. ورزش، فعالیت های فیزیکی، سونا و جکوزی دیگر مواردی است که باعث گرم شدن پوست شما می شود. پس در چنین موقعیت هایی بعد از لیزر درمانی قرار نگیرید.

موارد زیر را بعد از انجام لیزر هرگز فراموش نکنید:

 • حدود ۴ هفته بعد از لیزر آفتاب نگیرید و یا به سولاریوم نروید.
 • بیشترین تاثیر گذاری نور فرابنفش ۴۸ ساعت بعد از لیزر مشاهده می شود که در این بازه مراقبت بیشتری انجام دهید.
 • بعد از لیزر سعی کنید محل تحت درمان را زیر لباس قرار دهید و برای نواحی که پوشاندن آن غیر ممکن است ضد آفتاب استفاده کنید.

 

چرا بعد از لیزر برنزه نکنیم : یکی از کارهایی که در طول درمان لیزر بسیار خطرناک است و اثرات جبران ناپذیری دارد، برنزه‌ کردن است. شاید باز هم بپرسید که آیا می توانید با کرم ها و اسپری های مخصوص پوست خود را برنزه کنید یا نه. اما این کار غیر ممکن است. اگر پوست تان تیره تر کنید، جلسه درمانی لیزر با اختلال روبرو می شود. برنزه شدن پوست باعث می شود رنگدانه های لایه های پوست افزایش پیدا کنند و پرتو لیزری به جای این که توسط ملانین های پیاز مو شود جذب پوست تیره شما خواهد شد. در چنین مواقعی خطر آسیب دیدن و سوختن پوست وجود دارد.

استفاده از محصولات آرایشی بعد از لیزر چگونه است : بسیاری از خانم ها در مورد استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی بعد از انجام لیزر سوال می‌پرسند. پوست شما بعد از لیزر حساس تر می‌شود و ممکن است با آسیب های جزئی روبرو شود. آسیبی که حتی خودتان متوجه آن نمی شوید. پس بهتر است برای محافظت پوست از لوازم آرایشی استفاده نکنید و از تحریک پوست با مواد آرایشی و بهداشتی خودداری کنید.

همچنین تماس پوست با عطر و ادکلن هایی که دارای الکل هستند، موجب سوزش پوست خواهد شد.

عوارض احتمالی لیزر مو چیست؟

لیزر موهای زائد مانند هر روش زیباسازی و درمانی عوارضی به همراه دارد که در موارد زیر برای شما بیان کردیم. هم چنین در صورت مواجه شدن با عوارض لیزر حتماً به متخصص خود خبر دهید:

 • درد ناحیه درمان یکی از عوارض رایج بعد از لیزر است که بلافاصله می توانید از کمپرس سرد برای کاهش آن استفاده کنید.
 • دیگر عوارض رایج لیزر قرمزی و التهاب است که با کمک کمپرس سرد و ژل بعد از لیزر به راحتی قابل رفع است. این عارضه موقتی است و بعد از چند روز از بین می‌رود و در صورتی که با التهاب خیلی شدید مواجه شدید از استروئید های موضعی استفاده کنید.
 • مشکل سوختگی و تاول بعد از لیزر زمانی اتفاق می‌افتد که دستگاه لیزر استاندارد نباشد و یا متخصص تجربه کافی برای انجام این کار را کسب نکرده باشد. در صورت مواجه شدن با این مشکل بسیار احتیاط کنید و از پمادهای مخصوص سوختگی و داروهای مسکن استفاده نمایید تا دوره درمان کامل شود.
 • اگر با سوختگی شدید مواجه شدید حتماً به پزشک مراجعه کنید تا داروهای استروئیدی موضعی قوی برای شما تجویز گردد.
 • در برخی موارد نادر بعد از لیزر با آکنه های پوستی زیاد روبرو می شوید که برای درمان آن باید آنتی بیوتیک موضعی مصرف کنید.
 • تغییر رنگ پوست یکی دیگر از عوارض لیزر است که بر خلاف دیگر عارضه ها ماندگاری زیادی دارد. برای رفع این مشکل باید از کرم های سفید کننده و لایه بردار استفاده کنید. البته وقوع این عارضه بسیار نادر است.

عوارض احتمالی لیزر مو چیست؟

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر بین ۶ الی ۸ جلسه می باشد که بین جلسات ۵ الی ۷ فاصله قرار می گیرد و در آخر ۹۰ درصد موهای زائد کاهش و ۱۰ درصد باقی مانده به صورت کرک و در رنگ روشن تر رشد می کند.

البته تکرار تعداد جلسات لیزر و مدت زمانی که طول می‌کشد بستگی به ناحیه مورد نظر دارد. هرچه نواحی کوچکتر مدت زمان انجام لیزر کمتر است.

شایع‌ترین قسمت‌ها برای لیزر

شما این روش را برای هر قسمت از بدن می توانید انجام دهید. البته برخی از قسمت‌های بدن خواهان بیشتری دارد. مثلاً در خانم ها لیزر ناحیه بیکینی و تناسلی و لیزر موهای صورت رایج تر است. در آقایان نیز لیزر موهای زیر بغل، موهای کمر و پشت گردن و خط ریش بیشتر دیده می شود.

این روزها با پیشرفت تکنولوژی این روش بسیار سریع و موثر انجام می‌شود که می‌توان در یک جلسه کل بدن را کمتر از یک ساعت لیزر کرد.

هر منطقه برای لیزر انتخاب می کنید برای تاثیرگذاری بیشتر باید دوره درمانی را کامل بگذرانید. دقت داشته باشید که فواصل بین جلسات حدود شش هفته باشد و از جابجایی جلسات بپرهیزید.

دردسرهای حذف موهای زائد بیکینی

رفع موهای زائد ناحیه بیکینی همیشه با دردسر های زیادی همراه است و اگر بخواهید با تیغ اصلاح کنید، با رشد دوباره موها مواجه می شوید و این مسئله کاملاً شما را کلافه می‌کند. چرا که باید هر سه، چهار روز یکبار این کار را انجام دهید. استفاده مکرر از تیغ در این ناحیه باعث می شود پوست ناحیه بیکینی حساس تر می‌شود و ممکن است با حساسیت پوستی همراه شوید.

روش های دیگر مانند وکس و موم بسیار درد آور است و شما مجبور می شوید هر ماه یک بار این ناحیه را در معرض دید اپیلاسیون کار قرار دهید.

لیزر موهای زائد این ناحیه شما را برای همیشه از شر موهای خلاص می کند و مجبور نیستید دردسر های روش‌های دیگر را تحمل کنید.

کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیزر موهای زائد صورت

نازک بودن پوست باعث شده است این ناحیه در مقایسه با دیگر نواحی هنگام لیزر حساسیت بیشتری نشان دهد. اما خیلی راحت با رعایت کردن نکات مراقبتی می توانید از پوست خود در برابر لیزر محافظت کنید. خوب است بدانید انجام لیزر برای موهای زیر ابرو امکان پذیر نمی باشد. چراکه خطر آسیب دیدن چشم توسط لیزر در این نواحی بسیار بالاست. اما می توان موهای بین دو ابرو را توسط لیزر حذف نمود. از آنجا که روش های دیگر رفع موهای صورت مانند تیغ زدن، بند انداختن و وکس تراکم موهای زائد را بیشتر می کند لیزر گزینه مقایسه مناسبی نسبت به دیگر روش ها می باشد.

کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیزر موهای زائد صورت

لیزر زیر بغل خیلی سریع و راحت در مقایسه با دیگر نواحی انجام می شود.

رفع موهای زیر بغل یکی از پرطرفدارترین نواحی مورد استفاده لیزر است. این قسمت توسط لیزر خیلی راحت و بدون دردسر انجام می‌شود. برای اثرگذاری بیشتر باید این روش را در ۵ جلسه با فواصل حدود ۵ هفته ای انجام دهید. بعد از اتمام جلسه پنجم ۹۵ درصد موهای زائد زیر بغل برای همیشه از بین میرود.

اهداف آقایان برای انجام لیزر موهای زائد

این روزها آقایان نیز مانند خانم ها برای انجام لیزر مراجعه می‌کنند. اما ممکن است اهداف آنها کمی متفاوت‌تر از خانم‌ها باشد. برخی ها دوست دارند لیزر را جهت کاهش تراکم موهای بدنشان انجام دهند. مثلاً دوست دارند پرمویی قسمت سینه را کاهش دهند. اما نمی‌خواهند این ناحیه کاملا بدون مو شود.

همچنین لیزر موهای زائد برای آقایان ورزشگاه بسیار گزینه مناسبی است. ورزشکارانی که باید به صورت مداوم موهای بدن خود را اصلاح کنند، این روش گزینه مناسب تری برای آنها خواهد بود تا یک بار برای همیشه از دست موهای زائد خلاص شود.

مشکل موهای زیر پوستی به ویژه در نواحی گردن در میان آقایان بسیار رایج است که تنها با انجام لیزر قابل رفع می باشد. معمولا آقایان بعد از اصلاح ریش با موهای زیر پوستی مواجه می شوند که با انجام تنها یک جلسه لیزر می توانند تمام موهای زیر پوستی را از بین ببرند. البته اگر با این مشکل دوباره روبه رو شوید، باید جلسه لیزر را دوباره تمدید کنید.

هزینه لیزر موهای زائد چقدر است؟

هزینه کلی لیزر به تعداد جلسات و ناحیه مورد نظر بستگی دارد. در واقع هرچقدر ناحیه مورد نظر بزرگتر باشد، هزینه لیزر بیشتر خواهد شد. البته انتخاب نوع دستگاه نیز بر روی قیمت لیزر تاثیر مستقیم می‌گذارد. هرچقدر از دستگاه های مدرن و جدیدتر استفاده کنید هزینه این درمان بیشتر خواهد شد.

کلام آخر

این روزها لیزر در کلینیک های زیادی انجام می شود. اما اگر می خواهید نتیجه موثری مشاهده کنید بهتر است در انتخاب کلینیک دقت کافی به خرج دهید و  هرگز عجولانه تصمیم نگیرید

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

گرفتن وقت تلفنی

026۳۴۰۹۲۲۸۲‬‬

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران کرج

گوهردشت خيابان اصلي (ازادي)نبش يازدهم غربي پلاك ٩