مزایای تزریق بوتاکس زیر بغل

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین کلینیک لیزر موهای زائد آشنا کنیم. همه افراد دارای موهای زائد در نقاط بدن هستند که از داشتن آن ها رنج می برند اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و با استفاده از دستگاه های لیزر موهای زائد برای همیشه از موهای زائد بدن خداحافظی کرد. لیزر موهای زائد روش ایمن و موثر و روشی دائمی برای حذف موهای زائد است. برای آشنا شدن با بهترین کلینیک لیزر موهای زائد در ادامه با ما همراه باشید.

لیزر موهای زائد چیست ؟

لیزر یک پرتوی نوری است اما نوری که ویژگی های فیزیکی خاصی دارد و بسیار پرانرژی است. لیزر در پزشکی و صنعت استفاده زیادی دارد. در صنعت برای برش و حکاکی و در پزشکی از لیزر برای جراحی های مختلف مانند جراحی چشم استفاده می شود. لیزر یک دانش و فناوری است یعنی با توجه به کاربردی که دارد می توان ویژگی های خاصی در آن لحاظ کرد و برای انجام کار خاص بهینه سازی کرد. لیزر موهای زائد به گونه ای طراحی شده است که بدون اثر گذاشتن روی قسمت های دیگر پوست و بدن باعث از بین رفتن موهای زائد بدن می شود.

لیزرهای مختلفی برای از بین بردن موهای زائد بدن استفاده  می شود. فناوری های الکساندریت، Nd:YAG و دایود مانند لیزرهای پرکاربرد برای از بین بردن موهای زائد است. این لیزرها از نظر کاربرد با هم متفاوت است برای مثال الکسانداریت برای افرادی موثر است که پوست روشنی دارند و Nd:YAG برای پوست های تیره مناسب است. این تفاوت کاربردی به دلیل تفاوت خاصیت های فیزیکی لیزرها مانند فرکانس و طول موج است. لیزر روی فولیکول ها اثر می گذارد. لیزر موهای زائد طوری طراحی شده است که باعث داغ شدن پیاز مو و آسیب دیدن فولیکول می شود. فولیکول ها ارگان کوچکی درون پوست هستند که موهای بدن را می سازند. با آسیب دیدن فولیکول و پیاز مو رشد مو متوقف می شود.

لیزر آسیبی انتخابی وارد می کند. گرمای لیزر باعث آسیب دیدن و از کار افتادن فولیکول های می شود. اما این آسیب انتخابی است یعنی همزمان آسیبی به پوست و بافت های مجاور فولیکول وارد نمی شود. گاهی در اثر خطای اپراتور پوست آسیب می بیند. لیزر باعث کاهش دائمی موهای زائد می شود. این روش می تواند بین 70 تا 90 درصد موهای زائد را برای همیشه از بین برد. به همین دلیل از نظر علمی برای لیزر باعث کاهش دائمی موهای زائد می شود و نه حذف دائمی موهای زائد. زیرا در یک دوره درمانی نمی توانیم 100 درصد موهای زائد را از بین ببریم اما آن 70 تا 90 درصدی که از بین رفتند دیگر هیچوقت رشد نمی کند.

لیزر موهای زائد چیست ؟

کاربرد لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد را در هر نقطه ای از بدن می توان استفاده مرد. مراجعات برای لیزر بعضی از قسمت های بدن بیشتر است برای مثال در خانم ها لیزر ناحیه بیکینی و تناسلی و لیزر موهای زائد صورت بسیار است. در آقایان لیزر موهای زائد زیر بغل، لیزر خط ریش، موهای کمر و پشت گردن بیشتر انجام می شود. روش لیزر انعطاف پذیر و سریع است که می تواند در یک جلسه کل بدن را در مدت کمتر از 1 ساعت لیزر کرد. منطقه تحت درمان هر چقدر که محدود باشد یا وسیع باشد برای حذف یا کاشه موثر موهای زائد باید یک دوره درمانی را تکمیل کرد. این دوره شامل 4 تا 6 جلسه لیزر با فواصل 6 هفته است.

آیا لیزر بیکینی درد دارد ؟

امکان دارد در هنگام لیزر کمی احساس درد کنید اما آن قدر نیست که غیر قابل تحمل باشد. بسیاری از افرادی که می خواهند لیزر انجام دهند هیچ دردی احساس نمی کنند و فقط کمی سوزن سوزن می شود. کمتر از 1 درصد افرادی که می خواهند لیزر انجام دهند به کرم های بی حس کننده نیاز پیدا می کنند.

لیزر موهای زائد بیکینی و ناحیه تناسلی :

از بین بردن لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی دردسر دارد. اگر این ناحیه را با تیغ اصلاح کنید باید هر 3 تا 4 روز یکبار این کار را انجام دهید و برای زخم نکردن این ناحیه دقت زیادی داشته باشید و با جوش زدن بعدش کنار بیاید و خرش موهای تازه رشد کرده را تحمل کنید. اگر از وکس و موم استفاده می کنید باید لحظاتی جلوی اپلاسیون کار برهنه باشید و امکان دارد بسیاری از این اتفاق خجالت بکشند و گاهی اوقات موم انداختن ناحیه بیکینی بسیار دردناک است. لیزر موهای زائد یک را حل بی دردسر و دائمی برای از بین رفتن موهای ناحیه بیکینی و تناسلی است.

عوارض و خطرات و لیزر ناحیه صورت :

یکی از مهم ترین خطراتی که لیزر موهای زائد در ناحیه صورت دارد خطر آسیب رسیدن به چشم است. اگر از لوازم مراقبتی استفاده می کنید احتمال آسیب دیدن چشم ها صفر است. امکان دارد در حین درمان فلش هایی از نور ببینید اما نگران نباشید این فلش ها آسیبی به چشم شما نمی رساند. مهم ترین عامل پیشگیری کننده از عوارض لیزر دوری از آفتاب مستقیم است. سولاریوم و آفتاب گرفتن را تا بعد از تمام شدن دوره لیزر کنار بگذارید. هنگام بیرون رفتن از منزل از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. اثر ضد آفتاب بعد از 2 ساعت از بین می رود و باید دوباره کرم بزنید.

لیزر موهای زائد چه کمکی به آقایان می کند ؟

لیزر باعث صاف شدن پوست نمی شود. بعضی از افرادی که می خواهند لیزر انجام دهند می خواهند که تراکم موهای بدنشان را کاهش دهند. برای مثال سینه بسیار پرمویی دارند ولی نمی خواهند که کامل موهای بدنشان از بین بروند. بعضی از آقایان علاقه دارند موهای مناطقی از بدنشان را کاملا حذف می کنند مثل موهای پشت در ناحیه شانه ها و کتف. اگر هدف شما کاهش تراکم باشد یا حذف موهای زائد فرقی نمی کند هر دو با لیزر موهای زائد از بین می رود.

لیزر موهای زائد برای آقایان ورزشکار مناسب است. لیزر می تواند زندگی فوتبالیست ها، دوچرخه سواران، شناگران و سایر ورزشکاران که نیاز به اصلاح مداوم موهای بدن خود دارند را آسانتر کند. با لیزر موهای زائد خبری از جوش زدن های بعد از اصلاح با ماشین و خارش های بعد از درآمدن مو نخواهد بود. تنها راه درمان موهای زیر پوستی و فولیکولیت لیزر است. موهای زیر پوستی در اکثر آقایان بعد از اصلاح ریش در ناحیه زیر گردن به شکل جوش هایی کوچک دیده می شود. این مشکل سودوفولیکولیت ریش نام دارد که با لیزر برطرف می شود. یک جلسه لیزر می تواند همه موهای زیر پوستی را از بین ببرد البته برای این کار که دوباره دچار این مشکل نشوید باید دوره لیزر درمانی را کامل کنید. فولیکولیت به جوش هایی گفته می شود که ناشی از التهاب فولیکول است. به کمک لیزر موهای زائد فولیکول را از بین می بریم. اگر فولیکولی وجود نداشته باشد چیزی نیست که دچار التهاب و جوش بشود.

لیزر موهای زائد چقدر موثر است ؟

لیزر موهای زائد تنها راه حل برای از بین بردن موهای زائد بدن است. اگر لیزر به شکل صحیح یعنی با استفاده از دستگاه ها و برنامه درمانی مناسب انجام شود و اثرات دائمی و چشمگیری دارد. لیزر نمی تواند همه موهای زائد را از بین ببرد و امکان دارد 10 تا 40 درصد موهای زائد بدن بعد از تمام شدن دوره درمانی باقی بماند. اثرات لیزر به این شکل است که : 60 تا 90 درصد موهای زائد برای همیشه حذف می شوند، 10 تا 40 درصد موهای زائد باقی می ماند.

کاندیدای مناسب برای لیزر

 • وجود اختلالات هورمونی
 • مصرف دارو های خاص
 • وجود بعضی بیماریها
 • سابقه گوشت اضافه در محل عمل
 • سابقه تبخال مکرر
 • سابقه عفونت فعال مثل جوشهای چرکی
 • برنزه بودن
 • وجود تاتو یا خال یا کک و مک در محل لیزر
 • مصرف ایزوترتینویین
 • مصرف داروهای حاوی طلا
 • سابقه بیماریهایی مثل لوپوس
 • افراد باردار

لیزر موهای زائد چه مزیت هایی دارد ؟

دقت : نور لیزر می تواند موهای تیره و درشت را با دقت هدف قرار دهد در حالی که پوست اطراف را آسیب نمی زند.

سرعت : هر پالس لیزر در کوتاه ترین زمان ممکن طول می کشد و می تواند موهای زیادی را همزمان از بین ببرد. ناحیه کوچکی مانند لب در کمتر از یک دقیقه قابل درمان است و مناطق بزرگ مانند پشت یا پاها امکان دارد تا یک ساعت طول بکشد.

تاثیر گذاری : برای اکثر بیماران در 3 تا 7 جلسه همه موهای زائد از بین می رود اما روش های دیگر هیچ کدام دائمی نیستند و باید در طول عمر تکرار شود.

مقرون به صرفه بودن : با رفع موهای زائد توسط لیزر نیاز ندارید که پول خود را صرف هزینه خرید موم و کرم های دفع کننده و روش های دیگر کنید. با حذف اصلاح و اپلاسیون منظم زمان شما هم پس انداز می شود.

عوارض جانبی کمتر : در اکثر روش ها مانند مومک و وکس در محل استفاده از مواد مو بر، جوش و التهاب اتفاق می افتد. اگر از روش تراشیدن و تیغ استفاده می کنید احتمال بریده شدن و زخم شدن و پوست پوست شدن سطح پوست زیاد است. لیزر موهای زائد این عوارض را ندارد.

عوارض جانبی کمتر :

نحوه محاسبه هزینه لیزر موهای زائد

در گذشته کلینیک های زیبایی، هزینه لیزر موهای زائد را با توجه به تعداد شات های دستگاه محاسبه می کردند. اما امروزه قیمت گذاری با توجه به ناحیه تحت درمان و جنسیت فرد مورد نظر تعیین می شود. برای مثال، هزینه لیزر زیر بغل خانم ها با هزینه موهای زیر بغل آقایان کاملاً متفاوت است. علاوه بر این هزینه لیزر موهای زائد به سه عامل مهم دیگر نیز بستگی دارد: دستگاه لیزر، مهارت و تجربه کادر درمان و همچنین ناحیه تحت درمان. در این قسمت مهم ترین عوامل که در هزینه نهایی انجام لیزر تاثیر مستقیم دارند، آورده شده است:

 • نوع دستگاه: در حال حاضر دستگاه ها و تکنولوژی های انجام لیزر پیشرفته تر و موثرتر شده اند. به هر میزان که یک کلینیک از دستگاه های جدیدتر و پیشرفته تر استفاده کند، هزینه ابزار و محصولات مصرفی آن بالاتر خواهد بود. همچنین تاثیر لیزر بر حذف موهای زائد نیز بیش تر و هزینه نهایی آن گرانتر می شود. لازم به ذکر است که هر دستگاه مطابق با شرایط خاصی استفاده می شود؛ برای مثال افرادی که پوست تیره ای دارند نمی توانند از هر دستگاهی استفاده کنند. زیرا احتمال سوختگی پوست در این افراد بیش تر است.
 • مهارت و تجربه کادر درمان: در زمینه لیزر موهای زائد آنچه از دستگاه مورد استفاده هم مهمتر است، میزان مهارت و تجربه تیم لیزر درمانی است. به یاد داشته باشید کسی که بدن شما را لیزر می کند اپراتور لیزر درمانی است نه دستگاه لیزر. پزشک بهترین دستگاه را متناسب با شرایط شما انتخاب می کند و اپراتور لیزر نیز موثرترین درمان را انجام می دهد. به هر میزان که اپراتور ماهرتر باشد اثرگذاری لیزر بیش تر و عوارض آن به کم ترین میزان ممکن می رسد. قطعاً کادر درمانی حرفه ای، دستمزد بالاتری هم خواهند داشت. این موضوع نیز تاثیر زیادی بر روی هزینه لیزر در کلینیک های مختلف دارد.
 • وسعت ناحیه مورد نظر: طبیعتاً به هر میزان که وسعت ناحیه تحت درمان بیش تر باشد، زمان زیادی برای انجام عمل لیزر موهای زائد نیاز است. این عامل نیز تاثیر بسزایی بر روی قیمت نهایی انجام لیزر موهای زائد خواهد داشت. برای مثال، هزینه لیزر موهای زائد زیر بغل بسیار کم تر از لیزر نقاط وسیع تر مانند قسمت های پشت و شکم است.
 • موقعیت جغرافیایی کلینیک: طبیعتاً کلینیک هایی که در مراکز شهر واقع هستند، به دلیل رقابت بسیار بالا از تجهیزات، امکانات پیشرفته تری استفاده می کنند. این عامل نیز می تواند یکی از اثرگذارترین عوامل در تعیین هزینه نهایی انجام لیزر باشد.

میزان ماندگاری لیزر موهای زائد چقدر است؟

برای این که بدانیم لیزر موهای زائد تا چه مدت ماندگاری دارد باید بدانید که نتایج لیزر بر روی هر شخص متفاوت بوده و به عوامل مختلفی وابسته است. برای مثال، نتایج لیزر برای برخی از افراد دائمی است؛ این در حالی است که برخی دیگر ممکن است کاهش زیادی در مقدار و ضخامت موهای خود حس کرده و در عین حال تا سالیان درازی نتایج دائمی لیزر موهای زائد را برای بدن خود مشاهده نکنند. بعد از لیزر موهای زائد ضخامت موهایی که رشد می کنند، کاهش می یابد. به همین خاطر متخصصان بر این باورند که لیزر موهای زائد نتایج دائمی نداشته و بسیاری از افراد لازم است تا چندین سال به طور مداوم از این دستگاه استفاده کنند. اما باید بگوییم که این موضوع بر روی تمامی افراد صدق نمی کند. بلکه برخی از افراد نیز شاهد از بین رفتن دائمی موهای خود هستند.

انجام لیزر موهای زائد به چه افرادی توصیه نمی شود؟

لیزر موهای زائد برای تمامی افراد مناسب نیست و گروه های خاصی از افراد باید از این روش درمانی اجتناب کنند. چرا که ممکن است نتایج حاصل از آن مطلوب نبوده و احتمال بروز عوارض بسیار شدید به بیش ترین مقدار ممکن می رسد. در ادامه لیستی از افرادی که نباید لیزر موهای زائد انجام دهند آورده شده است:

 • زنان باردار یا شیرده، به دلیل خطرات احتمالی برای جنین یا نوزاد بعد از انجام لیزر موهای زائد خودداری کنند.
 • افرادی که به تازگی پوست خود را برنزه کردند.
 • افرادی که مبتلا به بیماری های خاص، بیماری های پوستی، عفونت یا زخم هستند، باید تا زمان کامل بهبودی از انجام این کار اجتناب کنند.
 • افرادی که سابقه اسکار دارند گزینه مناسبی برای انجام لیزر موهای زائد نیستند؛ زیرا لیزر می تواند جای زخم را بدتر کند.
 • افرادی که به تازگی دچار آفتاب سوختگی شدند یا در معرض اشعه ماورای بنفش قرار گرفتند نیز باید از انجام این کار خودداری کنند.

چرا بعضی از افراد با لیزر موهای زائد دچار سوختگی می شوند ؟

بی تجربگی تکنسین می تواند کی از دلایل اصلی سوختگی باشد. اگر تکنسین نتواند دستگاه را در دمای مناسب تنظیم کند پوست شما گرمای بیشتری را نسبت به آنچه باید جذب کند جذب می کند دچار سوختگی می شود. در اکثر سالن ها از دستگاه هایی استفاده می شود که امکان دارد تایید نشده باشد. باید به کلینیک پوست و مو مراجعه کنید و از سالن های زیبایی که روش لیزر درمانی را با قیمت ارزان تر انجام می دهند خودداری کنید زیرا خود در معرض خطر سوختگی لیزر در هنگام درمان قرار می دهید. شایع ترین علت صدمات ناشی از سوختگی عبارتند از : روش های نادرست و ضعیف مراجعه به تکنسین های غیر مجاز و بی تجربه، مراقبت های نادرست بعد از لیزر، انتخاب نادرست دستگاه لیزر.

نکات مهم بعد از لیزر موهای زائد

 •  باید ناحیه مورد نظر لیزر را قبل از انجام بتراشید.
 • برای تسکین دردها از ژلی که داده می شود و رسانا می باشد استفاده کنید.
 •  باید حتما از عینک محافظی که داده می شود استفاده کنید.
 •  از شما خواسته خواهد شد تا هر ناراحتی که در مورد لیزر موهای زائد دارید بیان کنید تا تنظیمات لیزر برای شما آسان تر و با تاثیرتر باشد.
 •  تا سه روز اول پس از لیزر موهای زائد از رفتن به سونا و استخر دوری کنید.
 •  قبل از اینکه به پیاده روی بروید از فیلتر uv استفاده کنید.
 •  حداقل یک هفته بعد از لیزر در مقابل معرض نور آفتاب قرار نگیرید.

میزان عوارض لیزر موهای زائد به چه عاملی بستگی دارد ؟

این که لیزر چقدر عوارض دارد به ویژگی های دستگاه و رنگ پوست بستگی دارد. افرادی که پوست تیره تری دارند بیشتر در معرض عوارض قرار دارند زیرا آن ها ملانین بیشتری در پوست دارند. تیرگی پوست می تواند ناشی از برنزه کردن و افزایش سن باشد یا به طور ژنتیکی و طبیعی پوست تیره ای داشته باشد. به همین دلیل اگر قصد لیزر کردن دارید باید از آفتاب گرفتن و سولاریوم خودداری کنید. عامل دیگری که می تواند باعث افزایش احتمال عوارض لیزر موهای زائد شود شامل طول موج لیزر، مدت زمان تابش، اندازه نقطه تابش و استفاده نامناسب از روش های خنک سازی پوست است.

هر چقدر طول موج دستگاه لیزر بیشتر و مدت زمان تابش کوتاه تر باشد احتمال وقوع عوارض جانبی کمتر می شود. افزایش طول موج و کاهش مدت زمان باعث می شود که انرژی کمتری جذب ملانین شود که این اتفاق هم در اپی درم و هم در پیاز مو دیده می شود. طول موج زیاد و مدت تابش کم باعث کاهش تاثیر لیزر بر حذف موها می‌شود.

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد چقدر باید باشد ؟

فاصله صحیح جلسات لیزر مهم است و به نوع پوست، رنگ، رشد و درشت بودن مو، محل درمان و ژنتیک شما بستگی دارد. اگر فاصله بین جلسات خیلی طولانی باشد یا کوتاه باشد امکان دارد روند رفع موهای زائد به مراتب کم اثر تر باشد. از آنجا که موهای صورت نسبت به موهای بقیه بدن سریع تر رشد می کند جلسات لیزر صورت نزدیک به هم قرار می گیرند. یک دوره معمول درمان برای لیزر موهای زائد صورت و بدن امکان دارد 6 تا 9 ماه یا بیشتر طول بکشد. در چند جلسه اول لیزر موهای زائد صورت هر 4 هفته یک بار انجام می شود در حالی که جلسات رفع موهای بدن هر 4 تا 6 هفته یک بار انجام می شود. هنگامی که رشد مو به وضوح کاهش می یابد و جلسات باقی مانده برای موهای صورت 4 تا 6 هفته از هم قرار می گیرد.

خصوصیات بهترین کلینیک لیزر موهای زائد :

در ادامه با خصوصیات بهترین کلینیک لیزر موهای زائد آشنا می شویم :

 • ارتباط دائمی و آنلاین مرکز لیزر
 •  پاسخگویی سریع
 • داشتن بهترین و پیشرفته ترین دستگاه لیزر روز دنیا
 • تخفیف های ویژه لیزر موهای زائد
 • درصد رضایت مراجعین
 • اپراتورهای با سابقه
 • پزشکان با تجربه
 • محیط آرام و پاکیزه
 • قیمت مناسب
 • رفتار خوب پرسنل

خصوصیات بهترین کلینیک لیزر موهای زائد :

کلام آخر

قبل از انجام لیزر موهای زائد درباره عوارض و معایب آن تحقیق کنید و سعی کنید بهترین کلینیک لیزر موهای زائد را انتخاب کنید. ممنون از اینکه تا ادامه مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)