دکتر خوب برای کاشت ابرو

ما در این مقاله سعی داریم شما را با دکتر خوب برای کاشت ابرو آشنا کنیم. امروزه ریزش مو و ابرو یکی از معضلاتی است که بسیاری از افراد دچار آن هستند که بسیاری از افراد از این بابت رنج می برند اما باید بگوییم که دیگر نگران ریزش موها و ابروهایتان نباشید زیرا امروزه با جدیدترین روش ها و بهترین کلینیک ها می توانید موهای سالم و طبیعی داشته باشید. برای آشنا شدن با کاشت مو و دکتر خوب برای کاشت مو با ما همراه باشید.

خانم ها گمان می کنند که تاتو و هاشور بهترین روش برای پر کردن ابرو ها است و می تواند به ابروهای آن ها فرم بدهد. اما باید بگوییم که این موضوع به دلیل عدم شناخت آن ها با روش های نوین است. تاتو و هاشور هر دو روش های موقتی هستند که بعد از گذشت چند روز از بین می روند و نمی توانند ظاهری مناسب به افراد هدیه دهند و معایبی دارند. برای مثال رنگ تاتو هاشور شیمیایی است می تواند آسیب هایی به افراد وارد کند و افراد باید بعد از مدت کمی برای ترمیم آن اقدام کند و هر بار دچار درد و زخم های شدید شود و در آخر به نتیجه دلخواه نرسند.

اما کاشت ابروی کی از روش هایی است که افراد می توانند با خیال راحت و برای همیشه این روش را انجام دهند و نتیجه کاملا طبیعی و نچرال داشته باشند. در روش کاشت ابرو موها از ناحیه اطراف سر یا کناره گوش برداشته می شود و در ناحیه ابرو کاشته می شود. روش هایی وجود دارد که مانند کاشت ابرو است و می توان آن را کاشت مو در ناحیه ابرو دانست. در این روش علاوه بر موها ارگان های کوچکی تولید کننده مواد مورد نیاز برای رشد تار موها انتقال داده می شود. این موضوع باعث می شود نتیجه کاشت ابرو برای همیشه باقی بمانند و ابروها طبیعی به شما هدیه دهد.

دلایل ریزش ابرو

بعضی اوقات افراد دچار بیماری هایی مانند تغییرات در هورمون ها ، عفونت ها ، کمبود مواد معدنی مثل آهن در بدن و اختلالات تیروئیدی می شوند که امکان دار باعث ریزش مو ابرو شود. بیشترین دلیلی ریزش ابرو اختلالات تیروئیدی است. تغذیه نامناسب، کمبود ویتامین E، کمبود آب، کمبود پروتئین و بیوتین و ویتامین های B می تواند باعث ریزش ابرو باشد. بهترین راه حل برای برطرف کردن ریزش ابرو مصرف اسید های چرب است. امگا 3 و امگا 6 می تواند نقش مهمی در کاهش ریزش ابرو داشته باشد. استفاده از موارد غذایی پروتئین دار مانند گوشت و مرغ می تواند راه حل مناسبی برای ریزش ابرو باشد.

مصرف بادام، بادام زمینی، فندق، انبه که سرشار از آنتی اکسیدان است بهترین راه بری جذب ویتامین E است. غلات مانند جو و برنج می تواند ناز شما به ویتامین B را برطرف کند. مصرف داروهایی که باعث ریزش ابرو می شود مانند داروهای ضد التهاب مثل سولینداک، داروهای درکان روانپزشکی مثل لیتیوم و یا دوگزبین و داروهای کاهش وزن و داروهای ضد تشنج داروهایی هستند که استفاده از آن ها باعث ریزش ابرو می شود. به غیر از این موارد داروی های دیگر هم مانند داروهای ضد بارداری هستند که می تواند باعث ریزش ابرو شوند.

اختلالات رفتاری، سرطان و مراحل درمان سرطان از دیگر مواردی هستند که باعث ریزش ابرو می شوند. عوامل فیزیکی مثل بالا رفتن سن، تصادفات و صدمات جسمی، آلرژی و عوامل ژنتیکی می تواند در ریزش ابرو نقش داشته باشد. موی ابرو دارای ویژگی هایی است که در ادامه با آن ها آشنا می شویم :

یکی از ویژگی های ابرو جهت رشد ابرو است که باید به ان دقت شود. زاویه قرار گیری ابرو باید طوری باشد که رشد فولیکول آن به صورت زاویه دار می باشد تار مو بر روی صورت بخوابد. کاشت ابرو و کاشت مو تفاوت هایی دارند که باید مورد توجه و دقت قرار گیرند. مو ابرو به صورت تکی رشد می کند و مثل مو سر از دسته های چند تایی تشکیل نشده است. همه این موارد باعث می شود که کاشت ابرو طبیعی نیاز به مهارت داشته باشد. به همین دلیل قبل از شروع کاشت همه

این موارد در نظر گرفته می شود و برای توازن 2 ابرو طرح کاش

ت ابرو بر روی صورت بعد از شروع به کار پیاد

دلایل ریزش ابرو

ه سازی می شود.

ویژگی های کاشت ابرو : 

جهت رشد ابرو یک از ویژگی های کاشت ابرو طبیعی

است که ابرو از 3 بخش سر، تنه و دم تشکیلی شده است که هر قسمت از این 3 بخش جهت رشد مو متفاوت است. موقع کاشت ابرو پزشک بر اساس جهت قرارگیری مو در این نواحی باید اقدام به کاشت کند. زاویه رشد مو ابرو یکی دیگر از ویژگی های کاشت ابرو است. زاویه قرارگیری رشد مو ابرو با زاویه صورت متفاوت است طوری که ابرو روی صورت می خوابد. موهای پشت گوش بهترین نوع مو برای پیوند زدن به ابرو است که زاویه آن با زاویه ابرو تطابق دارد. پزشک در هنگام کاشت ابرو فولیکول های مو را با زاویه نسبت به پوست خواهد کاشت تا ظاهری طبیعی داشته باشد.

چه افرادی برای کاشت ابرو مناسب هستند ؟

در کاشت ابرو به علت استفاده از روش FUE که روش شبیه در عمل زیبایی کاشت مو است و شرایط برای افرادی که می خواهند کاشت انجام دهند یکسان است. برای اینکه بتوانید کاشت ابرو انجام دهید باید به مجموعه ای از شاخص ها توجه داشته باشید که در ادامه به آن ها می پردازیم :

  • سن منتسب برای عمل زیبایی کاشت ابرو 30 سال است و بیشتر پزشکان به بیماران کمتر از 30 سال نمی تواند انجام دهند اما در شرایط خاص می توان انجام داد. اگر در سن جوانی به انجام کاشت ابرو اقدام کنید امکان دارد در آینده به درمان های بیشتری احتیاج داشته باشید.
  • خانم ها و آقایانی که انتظارات زیادی از پزشک خود دارند  افراد مناسبی برای کاشت ابرو هستند.
  • افرادی که ابروهای خود را به دلیل سوختگی یا لیفت صورت از دست دادند.
  • اگر شرایط خاصی دارید و یا داروی خاصی مصرف می کنید قبل از کاشت ابرو پزشک خود را در جریان بگذارید.
  •  پیوند ابرو طبیعی نوعی جراحی است که برای انجام پیوند ابرو باید سلامت عمومی داشته باشید. خوردن یک رژیم غذایی سالم، ورزش منظم، مراقبت از خود و انتخاب یک سبک زندگی درست می تواند به کاشت ابرو کمک کند.

چه افرادی برای کاشت ابرو مناسب هستند ؟

دوران نقاهت بعد از کاشت ابرو

برای اینکه نتیجه بهتری از کاشت ابرو داشته باشید باید دوران نقاهت بعد از کاشت ابرو را به خوبی بگذرانید. بادی به رشد بهتر موهای کاشت شده کمک کنید و از آسیب رسیدن به آن ها پیشگیری کنید. موهای کاشته شده در ابرو فولیکول های ضعیفی هستند که در صورت عدم رسیدگی امکان دارد آسیب دیده و روند کاشت ابرو را با مشکل مواجهه کند. در ادامه با دوران نقاهت بعد از کاشت ابرو آشنا می شوید :

از دست زدن به ابروها خودداری کنید : 

برای شروع از دست زدن به ابروها خودداری کنید که این کار باعث خطر ابتلا به عفونت می شود. در روز اول می توانید ابروهای خود را بعد اسپری فولیکول سالین یا هر اسپری که مورد تایید پزشکان باشد تا سریع تر بهبود یابید. بعد از 24 ساعت می توانید صورت و ابروهای خود را به آرامی با شامپو مخصوص بشویید و آن را خشک کنید. در این دوره سعی کنید پیوند های خود را مالش ندهید.

روی صورت نخوابید : 

تا هنگامی که از رشد موها مطمئن نشدید روی صورت نخوابید زیرا فولیکول مو نباید تحت فشار قرار بگیرد. خوابیدن زیاد روی صورت امکان دارد در نتیجه کاشت ابرو تاثیر گذار باشد.

بهداشت ابرو را رعایت کنید : 

3 روز بعد از کاشت ابرو آن را با محلول الکلی تمیز کنید و تا جایی که امکان دارد از لوازم آرایشی برای پر کردن ابروها استفاده نکنید. محیط ابرو را تمیز نگه دارید تا عفونت کاهش یابد.

سعی کنید در برابر خارش مقاومت کنید : 

بعد از مدتی که نتیجه زخم ها بهتر می شود احساس خارش روی پوست ابرو باعث آزار و اذیت شما می شود و تا جایی که امکان دارد با این حس مقابله کنید زیرا که خاراندن  ابرو بسیار خطر آفرین است و امکان دارد به فولیکول مو آسیب برساند.

مصرف دخانیات ممنوع : 

مصرف دخانیات می تواند روند کاشت ابرو را مختل کند زیرا باعث غلیظ شدن و کم شدن اکسیژن خون است. اگر خون پاک و رقیق در رگ جریان داشته باشد روند رشد فولیکول مو طبیعی است و رشد مو به درستی انجام می شود.

پسته های ابرویتان را نکنید : 

پوسته هایی که پیوند در آن قرار گرفته بعد از 3 تا 7 روز بعد از پیوند ریزش می کنند. سعی کنید پوسته ها را با دست نکنید. بعد از ریزش پوسته ها شاهد التهاب و قرمزی هستید که موقتی است و موهای کاشته شده در 2 تا 3 هفته بعد ریزش خواهد داشت که طبیعی است.

محلول های تجویزی را به درستی مصرف کنید : 

با استفاده درست از داروها و ویتامین ها املاح مورد نیاز به فولیکول می رسد. در روز های اول کاشت ابرو فولیکول ها برای رشد به رسیدگی نیاز دارند و این محلول هر چیزی که فولیکول برای رشد نیاز دارد در اختیارش قرار می دهد.

انواع روش های کاشت ابرو

هنگامی که کاشت ابرو یکی از بهترین روش ها برای زیبایی ابرو و فرم دادن به ان ها شده روش های جدیدی به وجود آمده است. در جلسه قبل از کاشت ابرو پزشک با توجه به نوع ابرو شما و گرافت های ابرو طرح مورد نیاز و روش مورد نیاز را برای کاشت انتخاب می کند. در ادامه با روش های کاشت ابرو آشنا می شوید :

روش کاشت نواری یا FUT  :

روش کاشت نواری یا FUT یکی از قدیمی ترین روش های کاشت ابرو است که در گذشته کاربرد زیادی داشته است. این روش یکی از پرطرفدارترین روش ها برای کاشت مو است. این روش نمی تواند گزینه مناسبی برای کاشت ابروها باشد. کاشت با این روش نمی تواند جلوه طبیعی داشته باشد و حالتی وز و شانه ای دارد. رشد ابرو با این روش در جهت مناسبی قرار نمی گیرد و زاویه رشد موها با موهای طبیعی ابرو یکسان نیست. این روش به بخیه و برش نیاز دارد و دوران نقاهت طولانی تری دارد.

در این روش موها از پشت گوش یا روس سر برداشته می شود و برای برداشت موها یک برش نواری در ناحیه مورد نظر به وجود می آید و بعد از برداشت موها برش ایجاد شده بخیه می خورد. روش FUT برای کاشت ابرو مثل کاشت مو است. در این روش میکرو گرافت نای برداشته شده با استفاده از سوزن های مخصوص در نواحی مورد نظر کاشت می شود تا جهت خواب ابروها و زاویه رشد موها با موهای طبیعی فرقی نداشته باشد. در این روش موهای کاشته شده طبیعی هستند و مثل موهای طبیعی رشد می کنند. بعد از کاشت ابرو می توانید موهای ابرو خود را اصلاح کنید.

روش غیر جراحی FUE : 

این روش یا برداشت غیر نواری یا غیر جراحی یکی دیگر از روش های کاشت ابرو است که هم خانم ها و هم آقایان می توانند از آن استفاده کنند و یکی از کم خطر ترین و بهترین روش های برای کاشت ابرو است. تارهای مو در این روش از نواحی عقب سر برداشته می شود. تراکم موها در این ناحیه بیشتر است و به علت قطر کم شباهت موها به موهای طبیعی ابرو بیشتر است. به همین علت ظرافت موها باعث می شود ابروی شما طبیعی تر به نظر برسد و کاشت ابرو با دقت بیشتری صورت گیرد. جراحی در این روش سبک تر از روش های دیگر است و دوره نقاهت کمتری را دارا است. جای زخم و بخیه بعد از کاشت بوجود ندارد و افراد می توانند به فعالیت های خود ادامه دهند.

برای حفظ سلامت مو و فولیکول های آن در این روش در هر انتقال فولیکول یک فولیکول برداشته می شود و با زاویه مناسب در نواحی مورد نظر کاشته می شود. در این روش نیازی به بخیه و برش نیست و خونریزی و زخم در این روش کمتر است به همین دلیل این روش یکی از بهترین روش های کاشت مو شناخته می شود. با پیشرفت علم و روش های جدید این روش برای کاشت ابرو استفاده نمی شود.

روش غیر جراحی FUE : 

دکتر خوب برای کاشت ابرو چه دکتری است ؟

انتخاب دکتر خوب برای کاشت ابرو یکی از مهم ترین موارد است که افراد باید به ان دقت کنند زیرا دکتر خوب برای کاشت ابرو می تواند نتیجه مناسبی برای افراد رقم بزند و پشیمانی به بار نیاورد زیرا ابرو یکی از مهم ترین اجزا در صورت انسان است و باید با دقت زیادی جراحی شود. بنابراین در انتخاب دکتر خود دقت کنید.

کلام آخر

قبل از انجام کاشت ابرو سعی کنید بهترین کلینیک کاشت ابرو را انتخاب کنید و با آگاهی کامل دست به انجام این عمل بزنید. سعی کنید دکتر خوب برای کاشت ابرو انتخاب کنید تا نتیجه بهتری از عمل خود داشته باشید. ممنون از اینکه تا ادامه این مقاله هماره ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)