بهترین کلینیک کاشت ابرو

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین کلینیک کاشت ابرو آشنا کنیم. ریزش ابرو و موها یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد دچار آن هستند. اکثر افراد از ریزش ابرو خود رنج می برند و احساس ناخوشایندی ندارند و باعث پایین آمدن اعتماد به نفس در آن ها می شود اما امروزه با کاشت ابرو می توان برای همیشه با ریزش ابرو خداحافظی کرد. برای آشنا شدن با بهترین کلینیک ریزش ابرو با ما همراه باشید.

کاشت ابرو چیست ؟

اکثر خانم ها تصور می کنند که تاتو و هاشور بهترین گزینه برای پر کردن و فرم دهی به ابرو است. این موضوع ناشی از عدم شناخت کافی از هر یک از روش های زیبایی و مزیت و معایب آن است. این دو روش موقتی هستند و ظاهری طبیعی به ابروهای افراد نمی بخشد. رنگ تاتو و هاشور شیمیایی است و با موهای طبیعی ابرو متفاوت است. بعد از مدت کمی باید برای تمدید آن اقدام کرد و در هر بار تمدید باید درد و زخم های زیادی از آن را تحمل کرد و امکان دارد به نتیجه دلخواه نرسند.

کاشت ابرو می تواند یکی از روش هایی باشد که زیبایی را به شما هدیه می دهد. در روش کاشت ابرو موها از ناحیه اطراف سر یا کناره های گوش برداشته می شود و در ناحیه ابرو کاشته می شود به همین علت نتیجه طبیعی خواهد داشت. روش های مختلف کاشت ابرو با روش های کاشت مو یکسان است و می توان آن را نوعی کاشت مو در ناحیه ابرو دانست. در این روش به غیر از موها ارگان های کوچک تولید کننده موارد مورد نیاز برای رشد تار مو منتقل می شود. این موضوع باعث می شود نتیجه کاشت ابرو باقی بماند و ابروهایی طبیعی به شما هدیه می دهد. موهای کاشته شده شبیه موهای طبیعی هستند و رشد می کنند و بعد از کاشت شما نیاز به اصلاح ابروها و کوتاه کردن موها دارید.

کاشت ابرو چیست ؟

چرا ابرو ها دچار ریزش می شود ؟

پیدا کردن دلیل ریزش ابرو یکی از مهم ترین مراحل برای انتخاب روش مناسب کاشت است. قبل از کاشت ابرو باید دلیل ریزش ابرو مشخص و درمان شود. موهای که در کاشت ابرو استفاده می شود موهایی طبیعی هستند و روش رشد آن ها با موهای طبیعی فرقی ندارد به همین علت هر دلیلی که باعث ریزش ابرو شده می تواند روی موهای کاشته شده تاثیر بگذارد. امکان دارد بعضی از این دلایل مانند دلایل ارثی قابل درمان نباشد اما شاید بتوان از طریق روش هایی آن ها را کنترل کرد.

ریزش ابرو می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه به آن ها می پردازیم :

 • بیماری‌های تیروئیدی
 • افزایش سن افراد
 • بیماری‌های عمومی یا سیستمیک
 • آلوپسی آره‌تا
 • سوختگی
 • تاتو و هاشور ابرو
 • عفونت
 • کندن و برداشتن بیش از حد ابروها
 • اختلال در رشد ابروها به صورت مادرزادی
 • افرادی که به صورت ارثی و ژنتیکی مستعد از دست دادن ابروها یا کم پشت شدنشان هستند.

دلیل کم پشتی و ریزش ابرو شما هر کدام از موارد بالا که باشد بهترین راه داشتن ابروهایی ضخیم کاشت ابرو است. روش هایی مانند تاتو، هاشور، استفاده از مداد ابرو و روش های شبیه می توانند تا حدودی ظاهر ابرو شما را بهتر کند اما در ایجاد ابروهای ضخیم و طبیعی ناتوان هستند. در همه روش های زیبا سازی طبیعی بودن نتیجه برای همه افرادی که می خواهند کاشت انجام دهند اهمیت دارد. کاشت ابرو می تواند ابروهایی ضخیم و طبیعی را به شما هدیه دهد. اصلی ترین دلیل شروع ریزش ابرو افزایش سن است. با بالا رفتن سن مواد مغذی موجود در بدن کمتر می شود و فعالیت سلول های بدن کاهش می یابد به همین دلیل خون رسانی و اکسیژن رسانی به موها به خوبی انجام نمی شود و موها شروع به ریزش می کند. با افزایش سن موها کم کم ضخامت و استحکام خود را از دست می دهند و می ریزند.

در افرادی که در جوانی دچار ریزش ابرو شدند باید دلایل دیگری را پیدا کرد. ارثیه خانوادگی دلیل اصلی ریزش ابرو در جوانی است. بعضی از افراد جوان به صورت مادرزادی ابروهای کم پشتی دارند و به همین علت دوست دارند که با استفاده از روش های کاشت ابرو ابروهای خود را پهن و درشت کنند. بیماری‌های مختلف مانند اختلالات تیروئید، بیماری‌های مربوط به سیستم ایمنی، اختلالات رشد موها و ابروها به‌ صورت مادرزادی و انواع سرطان نیز از دلایل ریزش ابروها هستند. اصلاح نادرست و برداشتن بیش از اندازه ابروها باعث از بین رفتن فولیکول های موهای برداشته شده خواهد شد و کم کم رشد موها در ناحیه اصلاح شده کم می شود. امکان دارد مواد شیمیایی مورد استفاده برای تاتو و هاشور باعث ریزش ابرو شود و اگر تعداد دفعات این روش ها بسیار زیاد باشد. بیماری‌های مربوط به مو مانند آلوپسی آره‌تا که باعث ریزش موهای سر می‌شوند بر موهای ابرو نیز تاثیر می‌گذارند. بعضی بیماری‌های عفونی یا سوختگی نیز می‌تواند از دلایل کم پشتی ابروها و ریزش موهای آن‌ها باشد.

روش های مختلف کاشت ابرو

از هنگامی که کاشت ابرو به عنوان روشی برای پرپشت کردن ابروها و حل مشکلات ریزش آن ها مطرح شد روش های مختلفی برای کاشت ابرو ایجاد شدند. در جلسات مشاوره قبل از کاشت باید با توجه به ترکیب چهره و صورت فرد باید طرح ابرو مشخص شود تا پزشک بداند که موهای برداشته شده باید در چه محلی و در چه زاویه ای قرار دهد.  در ادامه با روش های کاشت ابرو آشنا می شوید :

روش کاشت نواری یا FUT  : این روش یکی از قدیمی ترین روش های کاشت ابرو است که در گذشته کاربرد زیادی داشته است. این روش یکی از پرطرفدارترین روش ها برای کاشت مو است اما با توجه به تجربیات افراد مختلف نمی تواند گزینه مناسبی برای کاشت ابرو باشد. ابروهای کاشته شده با این روش حالتی طبیعی ندارد و حالتی وز و شانه ای پیدا می کند. با وجود دقت زیاد پزشک در نهایت رشد ابرو در جهت مناسب نبوده و زاویه رشد موها با موهای طبیعی ابرو تفاوت دارد. این روش نیاز به بخیه دارد و دوران نقاهت طولانی تر است.

در روش کاشت نواری یا FUT موها از پشت گوش یا روی سر برداشته می شود. برای برداشت موها یک برش نواری در قسمت مورد نظر ایجاد می شود و بعد از برداشت موها برش ایجاد شده بخیه می خورد. روش FUT برای کاشت ابرو مانند روش کاشت مو است. در این روش میکرو گرافت نتی برداشت شده با استفاده از سوزن های مخصوص با دقت در ناحیه مورد نظر کاشت می شوند تا برای خواب ابروها و زاویه رشد موها با موهای طبیعی تفاوتی نداشته باشد. موهای کاشته شده در این روش طبیعی هستند و به همین دلیل مثل موهای طبیعی رشد می کنند. بعد از تثبیت نتیجه کاشت می توانید ابروهای خود را مثل قبل اصلاح کنید.

روش غیر جراحی FUE : یکی دیگر از روش های کاشت ابرو روش FUE یا برداشت غیر نواری و غیر جراحی است. این روش را می توان برای خانم ها و برای آقایان به کار گرفت و یکی از بی دردسر ترین روش های کاشت ابرو است. در این روش تار های مو از ناحیه عقب سر برداشته می شود. در این ناحیه تراکم موها بیشتر است و به دلیل قطر کمتر شباهت موها به موهای طبیعی ابرو بیشتر است. همین ظرافت موها باعث می شود که ابروها شما طبیعی تر شوند و کاشت با دقت بیشتری انجام شود. جراحی انجام شده در این روش بسیار سبک تر از روش های دیگر است و به همین علت دوره نقاهت کوتاه تری دارد. بعد از کاشت ابرو با این روش جای زخم بر روی ابروها باقی نمی ماند و به دلیل عدم نیاز به استراحت فرد بعد از کاشت می تواند به کارهای روز مره بپردازد.

کاشت ابرو به روش FUE برای حفظ سلامت موها و فولیکول های آن در هر انتقال یک فولیکول برداشته شده و با زاویه مناسب در محل مورد نظر کاشته می شود به همین دلیل این روش نیازی به برش و بخیه ندارد. این موضوع باعث می شود که FUE یکی از جراحی های کم تهاجمی باشد و به دلیل  نبود زخم و خونریزی و درد کمتر به یکی از بهترین روش های کاشت مو تبدیل می شود. با پیشرفت علم و پیدایش روش های جدیدتر در حال حاضر این روش نیز برای کاشت ابرو استفاده نمی شود.

روش SUT  و روش های مبتنی بر آن :  امروزه از این روش برای کاشت ابرو استفاده می شود. روش های FIT، SUT، Micro FIT و Super FUE از روش های کاشت ابرو هستند که همگی بر پایه استخراج فولیکول عمل می کنند. در این روش جراح از روش های متفاوتی برای برداشت فولیکول و کاشت موها استفاده می کند اما همه آن ها بدون برش، زخم و خونریزی هستند. نتیجه این روش ها طبیعی است و تا آخر عمر باقی می ماند. این روش ها پرطرفدارترین روش های کاشت ابرو هستند.

روش های مختلف کاشت ابرو

 

خصوصیات بهترین کلینیک کاشت ابرو

برای کاشت ابرو باید درباره خصوصیات بهترین کلینیک کاشت ابرو تحقیق کنید و با آگاهی دست به انجام کاشت بزنید. در ادامه به خصوصیات بهترین کلینیک کاشت ابرو اشاره می کنیم :

 • پزشک متخصص پوست و مو با تجربه بالا در زمینه کاشت ابرو
 • جراحان باتجربه و متخصص در انواع روش ­های کاشت ابرو
 • کادر پزشکی متخصص و باتجربه
 • محیط بهداشتی و استریل شده اتاق های کاشت ابرو
 • لوازم مدرن و کاملا بهداشتی و استریل شده
 • مدیریت کلینیک که خود شخص ایشان پزشک جراح هستند
 • هزینه های معقول
 • پرسنل دلسوز و متعهد
 • واحد مشتری مداری و روابط عمومی.

در روز عمل چه اتفاقی می افتد ؟

بعد از اینکه جراح و فردی که می خواهد کاشت ابرو انجام دهد باید درباره طرح مورد نظر ابروها به توافق برسد و معاینات تکمیل شد تاریخ جراحی تعیین می شود. در روز جراحی پزشک باید از بانک مو تعیین شده فولیکول های مو را بردارد و آن ها را به ناحیه مورد نظر در ابرو منتقل کند. برای کاشت ابرو بانک موها ناحیه پشت سر، گردن و پشت گوش ها است. فولیکول های استخراج شده باید تک تار مویی باشد در غیر این صورت پزشک باید فولیکول استخراج شده را تجزیه کند و ان را به نوع تک تار مویی تبدیل کند. تعداد گرافت های مورد نیاز برای کاشت ابرو حدود 400 عدد است اما با توجه به تراکم ابروها امکان دارد تعداد آن ها کمتر یا بیشتر بشود. بعد از برداشت گرافت ها از ناحیه ای که موهای آن از نظر رنگ، ضخامت و نحوه رشد بیشترین شباهت را به موهای ابرو دارند و نوبت به کاشت آن ها می رسد. برداشت گرافت ها از طریق سوزن های بسیار ریز انجام می شود و به همین علت هیچ زخم یا خونریزی در محل برداشت ایجاد نمی شود. گرافت های برداشت شده باید برای کاشت آماده شوند که این کار کادر درمانی در اتاق جراحی انجام می دهند.

بعد از آماده سازی گرافت ها پزشک متخصص با تیغ های بسیار ریزی سوراخ هایی در ناحیه مورد نظر ایجاد می کند و گرافت ها را داخل این سوراخ ها قرار می دهد. در مرحله کاشت توجه به زاویه کاشت موها و جهت رشد آن ها بسیار مهم است. توجه نکردن به این موضوع فرم ابرو را به هم می ریزد یا امکان دارد باعث رشد عمودی موهای ابرو شود. در این مراحل پزشک از بی حسی موضعی استفاده می کند. به همین علت شخص عوارض ناشی از بیهوشی را تجربه نمی کند و دوره نقاهت کوتاه تری را نیاز دارد.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

برای اینکه نتیجه بهتری از کاشت ابرو داشته باشید باید یکسری مراقبت هایی را انجام دهید زیرا مراقبت نادرست از موهای تازه کاشته شده به آن ها آسیب می رساند و امکان دارد باعث از بین رفتن فولیکول های مو و ریزش آن ها شود. در ادامه با مراقبت های بعد از کاشت ابرو آشنا می شوید :

 • پانسمان روی ناحیه بانک مو و ناحیه کاشت برای دو روز باقی خواهد ماند و در این مدت مرتب پانسمان را تعویض کنید و ناحیه را تمیز نگه دارید.
 • بعد از برداشتن پانسمان ناحیه دهنده، این ناحیه را بااحتیاط بشویید.
 • پزشک بعد از کاشت ابرو مایع مخصوصی را به شما می‌دهد که باید هر 2 تا 3 ساعت آن را روی ابروهای خود اسپری کنید. این کار را بر اساس دستورالعمل پزشک و به صورت مرتب انجام دهید.
 • ممکن است در روز بعد از کاشت ابرو، پوسته‌ها یا لخته‌هایی روی ابرو وجود داشته باشد. آن‌ها را دست‌کاری نکنید تا خودشان کامل برطرف شوند.
 • در صورتی که پوسته و لخته‌ها برطرف شده‌اند، می‌توانید ابروهای خود را آرایش کنید.
 • می‌توانید برای کاهش التهاب از کمپرس سر استفاده کنید؛ اما نباید یخ را بیشتر از 20 دقیقه روی ابروهای خود بگذارید.

خصوصیات بهترین کلینیک کاشت ابرو

کلام آخر

قبل از انجام کاشت ابرو از افراد با تجربه کمک بخواهید و درباره بهترین کلینیک کاشت ابرو تحقیق کنید. ممنون از اینکه تا ادامه مقاله بهترین کلینیک کاشت ابرو همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *