کربوکسی تراپی زیر چشم

ما در این مقاله سعی داریم شما را با کربوکسی تراپی زیر چشم آشنا کنیم. امروزه روش های زیادی برای جوان سازی پوست وجود دارد که یکی از این روش ها کربوکسی تراپی زیر چشم است. این روش یک روش غیر تهاجمی است که با استفاده از کربن دی اکسید تغییرات زیادی در پوست به وجود می آورد.

کربوکسی تراپی چیست ؟

شاید برای شما هم سوال باشد که کربوکسی تراپی چیست ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که یکی از جدیدترین روش های درمانی کربوکسی تراپی است که اولین بار در دهه 90 در فرانسه معرفی شد. تاثیرات این روش طوری است در کل جهان توسط بهترین پزشکان پوست استفاده می شود. در این روش برای جوان سازی پوست کربن دی اکسید به طور مستقیم به زیر پوست تزریق می شود. این جراحی در هر نقطه از بدن مانند صورت، بازو، باسن و پاها صورت می گیرد. گاز کربن دی اکسید کربن می تواند در مناطق ظریف پوست یا پوست نازک مثل اطراف چشم تزریق شود. برای کاهش چربی و سلولیت، خطوط و چین و چروک، گودی زیر چشم، افتادگی پوست استفاده می شود.

بدن ما به طور طبیعی کربن دی اکسید تولید می کنند و فرقی نمی کند که چند دوز از این ماده به بدن تزریق شود و می توان اطمینان داشت که بدن واکنش بدی به این ماده خارجی نشان نداده و به خوبی آن را می پذیرد. درمان از این طریق برای بیشتر افراد نتیجه خوبی دارد و عوارض کمی دارد.

کربوکسی تراپی چیست ؟

کربوکسی تراپی چگونه عمل می کند ؟

در این روش به ناحیه تحت درمان بستگی دارد که چقدر کربن دی اکسید به بدن تزریق شود. این ماده به طور طبیعی توسط سلول های بدن تولید می شود اما هنگامی که مقدار آن بیشتر از اندازه باشد بدن را مجبور به پاسخ می کند. هنگامی که این ماده وارد بدن می شود سیستم گردش خون در ناحیه تحت درمان تحریم می شود. بدن این شرایط را به دلیل کمبود اکسیژن در نظر می گیرد و سعی می کند با استفاده از رگ های خونی شرایط را کنترل می کند. این پاسخ باعث می شود اکسیژن کافی به این نواحی ارسال شود و میزان تولید کلاژن بیشتر شود و کلاژن یک ماده اساسی و لازم برای صاف کردن و سفت شدن پوست است.

بستگی به این که این درمان برای چه قسمتی از بدن استفاده می شود و میزان کربن دی اکسید تزریق شده فرق دارد. برای مثال درمان سلولیت و کاهش رسوبات چربی به حجم زیادی از دی اکسید کربن نیاز دارد. این ماده به سلول های چربی و بافت های همبند عامل سلولیت حمله می کند و آن ها را از هم می شکند.

چه افرادی می توانند از کربوکسی تراپی استفاده کنند ؟

این جراحی برای بیشتر افراد قابل استفاده است و می توانند از این جراحی استفاده کنند. افرادی که مشکلات مغزی یا صرع دارند، افرادی که زخم های فعال در ناحیه تحت درمان دارند، افرادی که مشکل کلیوی دارند و یا دیالیز می کنند، افرادی که باز دار یا شیرده هستند، افرادی که دوره شیمی درمانی را پشت سر می گذارند.

درمان نواحی بدن با استفاده از کربوکسی تراپی

این روش تهاجمی نیست و با روش طبیعی مشکلات پوستی را از بین می برد و قسمت هایی از بدن را درمان می کند. در ادامه با این نواحی آشنا می شوید :

کربوکسی تراپی زیر چشم :

یکی از بیشترین کاربرد های کربوکسی تراپی کم کردن گودی و تیرگی زیر چشم است. یک پزشک پلاستیک در دهلی نو می گوید عدم اکسیژن رسانی مناسب به پوست پلک تحتانی باعث می شود که پوست آبی رنگ شود و با تزریق کمی گاز کربن دی اکسید به این ناحیه خون جریان می یابد و شبکه های مویرگی بهتر می شود.

کربوکسی تراپی جای جوش :

کربوکسی تراپی با هدف سریع بهتر شدن جای جوش، افتادگی پوست، جای زخم صورت می گیرد.پزشک Jamé Heskett می گوید این درمان روند بهتر شدن را از اول شروع می کند و گردش خون را در قسمت تحت درمان بیشتر از قبل بیشتر می کند. بعضی از پزشکان می گویند ترکیب کربوکسی تراپی با تزریق پلاسمای غنی از پلاکت و میکرونیدلینگ نتیجه را بهتر می کند.

کربوکسی تراپی شکم و پهلو :

گاهی اوقات از کربوکسی تراپی شکم و پهلو به عنوان جراحی لیپوساکشن برای از بین بردن چربی ها استفاده می شود. نکته ای که در این روش اهمیت دارد این است که طبق این بررسی ها نتیجه این درمان برای لاغری دائمی نیست. کربوکسی تراپی برای شکستن سلول های چربی استفاده می شود.

کربوکسی تراپی ترک پوستی :

یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش ها برای درمان ترک پوستی بعد از زایمان کربوکسی تراپی است. این جراحی باعث می شود مویرگ های جدید در ناحیه تحت درمان به وجود بیاید که این جراحی باعث افزایش گردش خون و مواد مغذی و اکسیژن در قسمتی که استریا دارد می شود. این اتفاق باعث کلاژن سازی و ترمیم پوست در ناحیه ترک حاملگی می شود.

آیا کربوکسی تراپی درد دارد ؟

قبل از کربوکسی تراپی از کرم های مخصوص بی حسی استفاده می شود و امکان دارد در طول درمان فشار و خارش و سوزن سوزن شدن را احساس کنید که هیچ دردی ندارد و قابل تحمل است. سوزنی که برای تزریق دی اکسید کربن استفاده می شود نازک ست. اگر پزشک مهارت زیادی برای انجام این کار داشته باشد می داند که در چه ناحیه ای از بدن سوزن را وارد کند تا درد را کم کند و تاثیر آن را زیاد کند و سعی کنید برای انجام جراحی ها به پزشک با تجربه مراجعه کنید.

اقدامات قبل از کربوکسی تراپی :

قبل از کربوکسی تراپی برای اینکه از عوارض و خطرات کم کنید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی آشنا می شوید :

 • مصرفRetin-A را 2 روز قبل و 2 روز بعد از درمان قطع کنید.
 • زنان باردار و شیرده نمی توانند از این روش استفاده کنند.
 • 24 ساعت قبل از شروع درمان نوشیدنی های الکلی مصرف نکنید.
 • سعی کنید تا 2 هفته قبل از درمان از مصرف داروهای ضد التهاب و رقیق کننده خون خودداری کنید. داروها و مکمل هایی مانند آسپرین، ویتامینE، جینسینگ، مکمل های امگا 3، ایبوپروفن، Motrin، Advil، Aleveو سایرNSAIDSها خطر کبودی بعد از انجام درمان را بیشتر می کند.

اقدامات بعد از کربوکسی تراپی

برای اینکه نتیجه مناسبی از جراحی خود داشته باشید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی آشنا می شوید :

 • کرم های ترمیم کننده که پزشک تجویز می کند را به صورت مرتب استفاده کنید.
 • تا 24 ساعت بعد از کربوکسی تراپی حمام نروید و از رفتن به استخر خودداری کنید.
 • از انجام دادن فعالیت های سنگین مانند ورزش کردن پرهیز کنید.
 • سعی کنید تا چند ساعت بعد از جراحی از نفوذ آب و رطوبت به بدن جلوگیری کنید.
 • سعی کنید تا 1 ماه در برابر اشعه خورشید قرار نگیرید.
 • بعد از کربوکسی تراپی باید جلسه معاینه را ادامه دهید.
 • ورم بعد از کربوکسی تراپی تا 48 ساعت بعد از انجام آن از بین می رود.

اقدامات بعد از کربوکسی تراپی

ماندگاری نتیجه کروکسی تراپی :

نتیجه این روش موقتی است و برای اینکه نتیجه بهتری از جراحی بگیرید باید جلسات درمانی را به طور هفتگی و یا ماهیانه پشت سر بگذارید و برای نتیجه بهتر باید 10 جلسه را بگذرانید.

مزایا و معایب کربوکسی تراپی :

کربن دی اکسید به صورت طبیعی در بدن تولید می شود و این درمان را می توان غیر تهاجمی دانست زیرا بدن به صورت طبیعی برای تولید بیشتر اکسیژن اقدام می کند و خطری برای افراد در مقایسه با روش های دیگر مثل تزریق بوتاکس یا تزریق ژل ندارد. زیرا بعضی از افراد به مواد تزریق شده حساسیت دارند و بعد از انجام جراحی دچار عوارضی می شوند.

درمان توسط کربوکسی تراپی سریع انجام می شود و جایی از آن در سطح پوست باقی نمی ماند و در یک جلسه کوتاه ناحیه زیادی را می توان درمان کرد. از کربوکسی تراپی برای درمان زیادی از مشکلات پوستی مثل گودی و تیرگی زیر چشم، افتادگی پوست، سلولیت، چین و چروک استفاده کرد. برای اینکه نتیجه مناسبی از جراحی بگیرید باید جلسات درمانی را به طورت منظم بگذرانید. برای اینکه نتیجه بهتری از این روش درمانی بگیرید به ناحیه تحت درمان و بدن افراد بستگی دارد.

کربوکسی تراپی دور چشم چیست ؟

جراحی تزریق گاز کربن دی اکسید به زیر پوست، کربوکسی تراپی است. این گاز بدون خطر است و به صورت طبیعی در بدن وجود دارد. میزان تزریق این گاز به وسیله دستگاه سنجیده می شود. زمانی که میزان وجود این گاز در پوست به حد مجاز می رسد بدن این مورد را به عنوان کمبود اکسیژن فرا می گیرد. به این دلیل جریان خون در ناحیه مورد نظر بیشتر می شود و افزایش جریان باعث زیاد شدن مواد مغذی به ناحیه مورد نظر می شود و ترمیم سلولی اتفاق می افتد.

کربوکسی تراپی برای بیماری‌هایی مثل پسوریازیس، ایسکیمیک اندام تحتانی، ریزش مو و کم شدن درد و اسپاسم عضله در پزشکی ورزشی کاربرد دارد. به غیر از درمان استرچ مارک، از بین بردن اسکار آکنه و جراحی، از بین رفتن شل شدگی و افتادگی پوست از بین رفتن خطوط دور دهان و خط خنده، یکی از بیشترین کاربردهای  کربوکسی تراپی، از بین رفتن تیرگی دور چشم است.

چه هنگامی نمی شود از کربوکسی تراپی استفاده کرد ؟

در بعضی از مواقع بعضی از افراد نمی توانند از کربوکسی تراپی استفاده کنند که این افراد عبارتند از :

 • بیماری‌های بافت پیوندی
 • بیماری‌های قلبی عروق کنترل نشده یا حاد
 • دیابت کنترل نشده
 • بارداری یا شیردهی
 • بیماری‌های تنفسی حاد
 • عفونت پوستی
 • آمبولی ریه
 • مشکلات انعقاد خون

عوارض کربوکسی تراپی دور چشم :

بعضی از افراد از عوارض بعد از جراحی می ترسند و زمانی که از کربوکسی تراپی دور چشم استفاده می کنند قبل از انجام عوارض آن را بررسی می کنند. این روش هیچ عوارضی ندارد و بعد از 15 دقیقه تا نیم ساعت بعد از درمان به حالت عادی بر می گردند. امکان دارد بعد از کربوکسی تراپی دور چشم عوارضی مانند سرخی و التهاب به وجود بیاید که بعد از مدتی از بین می رود.

هنگامی که از کربوکسی تراپی دور چشم استفاده می شود باید جلسات درمان محاسبه شود. برای کربوکسی تراپی زیر چشم بین 7 تا 10 جلسه کافی است اما برای قسمت های دیگر بدن زمان زیادی لازم است. کربوکسی تراپی برای از بین رفتن چین و چروک و تیرگی پوست استفاده می شود. در زری چشم جریان کم می شود و تیرگی به وجود می آید. دی اکسید کربن در این روش تزریق می شود و بدن احساس کمبود اکسیژن در زیر چشم می کند و میزان جریان خون در این نواحی زیاد می شود و متابولیسم بدن زیاد می شود و تولید کلاژن سریع تر اتفاق می افتد و گودی و سیاهی زیر چشم از بین می رود.

روش انجام کربوکسی تراپی دور چشم چگونه است ؟

یک منبع یا کپسول از گاز دی اکسید کربن توسط لوله پلاستیکی به سمت سرنگ تزریق کننده حرکت می کند. در این مسیر یک فیلتر وجود دارد که گاز را از مواد مضر پاک می کند و به سرنگ می فرستد. پزشک از طریق یک شیر تنظیم کننده میزان ورود گاز را به بدن تنظیم می کند و تزریق انجام می شود. این روش درمانی بدون درد است اما بعضی از پزشکان ترجیح می دهند تا قبل از تزریق از بی حس کننده استفاده کنند. بیشتر بیماران این روش درمانی را بدون درد می دانند که 1 یا 2 ساعت بعد بی حسی از بین می ورد.

درمان کربوکسی تراپی زیر چشم چه اهمیتی دارد ؟

روش های زادی برای جوان سازی و شاداب کردن پوست وجود دارد که امروزه بیشتر افراد سعی می کنند از روش های بدون جراحی استفاده کنند. کربوکسی تراپی دور چشم یک درمان سر پایی است که بعد از جراحی افراد می توانند به کار های خود ادامه دهند و این روش درمانی نسبت به روش های دیگر عوارض کمتری دارد. گاز کربن دی اکسید برای بدن ضرر ندارد و توسط مویرگ های بدن جمع و دفع می شود به همین دلیل کربوکسی تراپی دور چشم یک روش ایمنی و تاثیر گذار است.

کربوکسی تراپی برای قسمت های مختلف بدن بدون محدودیتی انجام می شود و با تزریق و ورود به رگ های خونی مشکلی برای افراد ایجاد نمی کند و نسبت به روش های دیگر ایمن تر است. اختلال در اکسیژن رسانی زیر چشم یکی از علت های مهم تیرگی زیر پلک است که باعث سیاهی زیر چشم می شود. با روش درمانی کربوکسی تراپی به غیر از این که تیرگی ها از بین می رود می توان پوست را شاداب و جوان کرد.

دلیل سیاهی زیر چشم

تیرگی زیر چشم دلایل زیادی دارد اما از این دلایل تیرگی زیر چشم ها احتقان خون مویرگی است. احتقان یعنی کم شدن سرعت جریان خون در مویرگ های پلک پایین و اختلال اکسیژن رسانی است. این اتفاق باعث کاهش محتوای اکسیژن خون و رنگ کبود در این ناحیه می شود.

استفاده از کربوکسی تراپی برای سلولیت و جمع شدن ناخواسته چربی ها چطور انجام می شود ؟

هنگامی که گاز دی اکسید کربن با روش خاصی تزریق شود برای سلول های چربی سمی است. CO2 بعد از ورود به ذخایر چربی به اسید کربنیک تبدیل می شود که سلول چربی را حل کرده و باعث آزاد شدن چربی می شود. سلول های چربی می شکنند و بدن آن ها را حذف می کند. افزایش تخلیه لنفاوی در ناحیه تحت درمان باعث بهتر شدن متابولیسم و دفع چربی آزاد در بخش های مورد نظر می شود. اگر کربوکسی تراپی به همراه LPG Endermologie و تزریق لیپوژن حل کننده چربی یا Celluway استفاده شود نتیجه مناسبی دارد. بیشتر افراد برای دریافت برنامه درمان اختصاصی خود به DermaCare مراجعه می کنند.

دلیل سیاهی زیر چشم

آیا کربوکسی تراپی را می توان با روش های دیگر ترکیب کرد ؟

ترکیب این روش با روش های درمانی دیگر ممکن است برای مثال اگر از این روش برای درمان مو استفاده می شود ترکیب آن با مزوتراپی می تواند تاثیرات زیادی داشته باشد اما این ترکیب روش ها باید توسط پزشک متخصص تایید شود.

آیا گاز کربن دی اکسید سمی است ؟

کربن دی اکسید گازی است که به صورت طبیعی درون بدن تولید می‌شود. این گاز محصول طبیعی روش های سوخت و سازی بدن است و در خون ما وجود دارد و توسط ریه‌ها دفع می‌شود. کربن دی اکسید سمی نیست و باعث مرگ سلول‌ها یا آسیب دیدن بافت نمی‌شود.

چه کسانی نمی‌توانند از کربوکسی تراپی استفاده کنند؟

بانوانی که در دوران بارداری یا شیردهی هستند، افرادی که دیابت شدید دارند، افرادی که دچار اختلالات لخته شدن خون و اختلالات قلبی عروقی هستند، افرادی که سابقه دیالیز داشته یا از نارسایی کلیه رنج می‌برند و همچنین بیماران سرطانی که تجربه شیمی‌درمانی داشته‌اند نمی‌توانند از این روش درمانی بهره ببرند. در این مقاله به بررسی کامل جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی پرداختیم. همانطور که می‌دانید این درمان با تزریق دی‌اکسید کربن به زیر پوست انجام می‌شود.

بعضی از افراد تصور می‌کنند کربن دی‌اکسید گازی سمی است که به سلول‌های بدن آسیب می‌رساند؛ درصورتی که این گاز به‌طور طبیعی در بدن وجود داشته و در واقع محصولی است که از فرایندهای سوخت و سازی در بدن انسان به وجود می‌آید. بنابراین درمان مشکلات پوستی به این روش هیچ خطری نداشته و می‌توانید با استفاده از آن جوانی را به خودتان ارزانی دهید. دی اکسید تراپی یک روش درمانی ایمن و کمتر تهاجمی است که با تزریق دی اکسید کربن سبب جوان‌سازی و بهبود ظاهر پوست می‌شود به همین خاطر محبوبیت زیادی در سراسر دنیا به دست آورده است.

کلام آخر

قبل از کربوکسی تراپی زیر چشم سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای این کار انتخاب کنید. مراقبت های قبل و بعد را به درستی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از جراحی بگیرید. ممنون از اینکه تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)