میکرودرمی در کرج

میکرودرمی در کرج از جمله های راه های پاکسازی و جوان کردن پوست بوده که به وسیله کلاژن سازی امکان پذیر شده است. انجام میکرودرم در کرج نسبت به سایر روش های جوانسازی پوست پرطرفدارتر است و در ادامه با شما در مورد میکرودرم و جوانسازی پوست بیشتر سخن خواهیم گفت. شاید با نگاه کردن به آینه و دیدن خطوطی که بر روی صورت تان افتاده نگران شوید. خطوط و چروک های پوست در همه افراد با پا به سن گذاشتن به وجود خواهد آمد و راه گریزی از پیری و چروکیده شدن پوست وجود ندارد.

با پیشرفته تر شدن علم و دنیای پزشکی راه های مختلفی برای فرار از پیری پیدا شده است. از لیفت صورت گرفته تا میکرودرم همه و همه باعث جوان شدن پوست هستند. در میان همه راه ها انجام میکرودرم کمک زیادی به کمتر شدن پیری در افراد کرده است. میکرودرمی در کرج بیشتر از هر جای دیگری در ایران انجام شده است زیرا شهر کرج از کلینیک ها و مراکز زیبایی خوبی ( چون کلینیک آوینا ) برخوردار است.

میکرودرم در واقع یک روش غیرشیمیایی و بدون عمل برای درمان پوست است. در میکرودرم لایه های قدیمی پوست از بین رفته و لایه های جدیدی جایگزین لایه های قدیمی خواهد شد که از کلاژن بیشتری برخوردار هستند. به بیانی دیگر میکرودرم همان روش لایه برداری است که برای برطرف کردن چروک و آسیب های وارده بر اثر آفتاب و حتی جراحت مورد استفاده است. به جزء روش میکرودرم روش دیگری چون لیزردرمانی هم برای جوانسازی پوست کاربرد زیادی دارد اما هدف ما پرداختن به موضوع میکرودرم و انجام میکرودرمی در کرج است.

معرفی و آشنایی با دستگاه میکرودرم

دستگاه میکرودرم دارای یک متراکم کننده است که هوا را به درون خواهد برد. وقتی سر دستگاه روی پوست گذاشته شود ماده کرندوم روی پوست برای جداسازی سلول های مرده پاشیده خواهد شد و بدین ترتیب منافذ پوست بهبود می یابند و بعد سلول های مرده پوست به داخل لوله ای که در سر دستگاه است وارد کیسه ضایعات خواهد شد.

معرفی و آشنایی با دستگاه میکرودرم

میکرودرم در کرج چگونه انجام خواهد شد؟

پزشک متخصص در کرج مقدار مورد نیاز کریستال و عمق پوست را تنظیم خواهد کرد. پزشک با حرکت دادن دستگاه روی پوست پاکسازی را شروع کرده و پاکسازی پوست ممکن است در چند مرحله انجام شود. پاکسازی پوست در چند مرحله بیشتر مربوط به پوست های آسیب دیده ( پوست های دارای جوش، سوختگی، لک و غیره ) است.

شاید با خود بگویید که انجام میکرودرمی در کرج با ناراحتی همراه است، بله انجام میکرودرم نه تنها در کرج بلکه در هر جای دیگری که انجام شود با ناراحتی کمی همراه است اما منظور از ناراحتی درد نیست بلکه ممکن است هیدرودرم کردن اطراف نقاط حساس صورت ( دهان و دماغ ) برایتان خوشایند نباشد. بیشتر متخصصان زیبایی در کرج در حین انجام میکرودرم دستکش به دست دارند و بیمار نیز ماسک و حتی عینک را باید استفاده کند تا خطرساز نباشد.

معمولا اثر کریستال ها باعث قرمزی پوست است که البته جای نگرانی نیست. عمل میکرودرم به وسیله کریستال ها است و کریستال بدون خارج شدن نوکش پوست مرده را جدا خواهد کرد. میکرودرمی در کرج با توجه به نوع پوست و هدف بیمار در نظر گرفته خواهد شد. دستگاه میکرودرم به دو صورت کریستال و الماسی پوست را پاکسازی خواهد کرد که چندان تفاوتی با هم ندارند. ( فقط نوک دستگاه ها با هم فرق دارد ) البته میکرودرم با نوک الماسی مناسب برای پوست های حساس است.

نتایج انجام میکرودرم در کرج

هر روشی که برای جوان کردن پوست کاربرد دارد نتایج را برای پوست به دنبال خواهد داشت که البته روش میکرودرم هم نتایج خوب خود را دارد. فواید و نتایج میکرودرم در کرج به شرح موارد زیر است.

 • نابودی لکه های پوستی ( به دلیل بالا رفتن سن ) شامل نقطه های سیاه، کک و مک و غیره
 • روشن کردن پوست ( بر اثر آفتاب سوختگی، برنزه کردن وقسمت های تیره )
 • لایه برداری
 • پاکسازی پوست ( که باعث شادابی پوست است )
 • کمتر شدن منافذ باز پوست
 • کمتر شدن چروک های زیرپوستی ( مثل دور چشم )
 • افزایش کلاژن پوست

موارد گفته شده نتایج و فواید میکرودرم و علت اصلی گسترش روش میکرودرمی در کرج بود حال با شما در مورد معایب و عوارض روش میکرودرم در کرج با شما سخن خواهیم گفت. میکرودرم خود به تنهایی دارای هیچ عوارض جانبی نیست اما اگر میکرودرم توسط افراد بی تجربه انجام شود حتما کاستی و خطاهای فرد را به صورت عوارض خواهید دید.

عوارض نداشتن میکرودرم به وسیله مجوزهای لازم ثابت شده است. تنها عوارض جزئی میکرودرم قرمزی و جوش زدن پوست است که در سایر روش های جوانسازی پوست نیز وجود دارد. بابت عوارض جزئی میکرودرم نگران نباشید زیرا با مراقبت از پوست از بین خواهد رفت.

معرفی دستگاه های میکرودرم ابریژن در کرج

پزشک متخصص پس از انجام بررسی های لازم، متناسب ترین دستگاه میکرودرم ابریژن را برای پاکسازی پوست صورت پیشنهاد می دهد. استفاده از هر یک از این دستگاه ها، نیازمند دانش و مهارت خاصی است و باید در موقعیت های مناسب انتخاب و استفاده شود. در این قسمت 3 نوع اصلی دستگاه میکرودرم ابریژن آورده شده است:

 • قطعه دستی نوک الماسی: این دستگاه می تواند به صورت همزمان سلول های مرده را از بین برده و آن ها را از پوست جدا کند. عمق پاکسازی پوست، با فشار اعمال شده به پوست توسط تکنسین مربوطه و مدت زمان قرار گیری بر روی ناحیه مورد نظر تعیین می شود. این مدل از دستگاه، اغلب برای صورت و به خصوص اطراف چشم (که به حساسیت زیادی نیاز دارد) استفاده می شود.
 • میکرودرم ابریژن کریستالی: در این مدل، کریستال های ریز به پوست اسپری می شود. در این فرآیند سلول های مرده و لایه های بیرونی آن از بین رفته و مواد ترمیم کننده وارد پوست می شود. در این روش، از مکش داخلی برای برداشتن پوست و کریستال ها استفاده می شود.
 • هیدرودرم ابریژن: این دستگاه نسبت به سایر نمونه های موجود جدید تر است. در این مدل به جای استفاده از کریستال در نوع کریستالی، آب و اکسیژن برای لایه برداری پوست استفاده می شود. این کار به صورت همزمان سلول های مرده را از بین برده و مواد ترمیم کننده را به عمق پوست وارد می کند. افزایش خون رسانی و ترمیم بافت پوستی مهم ترین مزایای این روش می باشد.

هزینه میکرودرم در کرج چقدر است؟

میکرودرم یک عمل زیبایی بوده که بیمه به آن تعلق نخواهد گرفت. اگر حالا متوجه شدید که بیمه به عملی چون میکرودرم تعلق نخواهد گرفت سریع نگران میزان هزینه نشوید زیرا میزان هزینه میکرودرم در کرج، در کلینیک آوینا چندان بالا نیست و شما فقط با مقدار معینی که بیشتر افراد متقاضی قادر به پرداختش هستند میکرودرم را انجام خواهند داد.

مشاوره قبل از انجام میکرودرم

انجام میکرودرم مانند هر تصمیمی که شما برای زیبایی خود می گیرید نیاز است قبل از آن با پزشک خود یک جلسه مشاوره داشته باشید تا تمام شرایط شما توسط پزشک بررسی گردد. بنابراین در این جلسه نیاز است پزشک شما تمام شرایط پوست تان را بررسی کند و در صورتی که پوست شما حساسیت بیش از اندازه نداشته باشد، می توانید برای انجام میکرودرم اقدام کنید.

همچنین در این جلسه باید تمام مزیت ها و معایب این روش برای شما توسط پزشک توضیح داده شود تا شما تمام شرایط را در نظر بگیرید. و اقدامات لازم قبل و بعد از انجام میکرودرم را به‌خوبی بدانید و به آن عمل کنید. بنابراین جلسه مشاوره بر روی نتیجه بعد از میکرودرم بسیار تاثیرگذار است.

جراحت و زخم در عمل زیبایی میکرودرم

لایه برداری میکرودرم در سه نوع سطحی، میانی و عمیق است. اگر پوست نیاز به لایه برداری سطحی داشته باشد پوست تا پنج روز قرمز رنگ است. لایه برداری در سطح اولیه پوست برای شفاف سازی پوست کاربرد دارد و لایه برداری در سطح میانی که قرمزی پوست را برای یک هفته با خود دارد برای جوش، لک و صافی پوست کاربرد دارد.

لایه برداری عمیق نیازمند مهارت بالای پزشک متخصص است زیرا پوست زیر و روی صورت برداشته خواهد شد. سطح لایه برداری عمیق برای درمان فرورفتگی و ناهمواری پوست با سایده شدن کریستال های دستگاه روی پوست وجود دارد که به سادگی خوب خواهد شد.

استفاده از میکرودرم در کرج برای جوش

آیا می توان جای جوش را از بین برد؟ تقریبا بیشترین کاربرد میکرودرمی در کرج مربوط به جای جوش است. جای جوش در برخی افراد روی صورت شان باقی خواهد ماند و به صورت لکه یا چال روی پوست معلوم است. در مراکز زیبایی کرج میکرودرم برای برطرف کردن جای جوش مورد استفاده است. درمان جای جوش با روش میکرودرم یک روش مناسب است که در طی جلسات متعدد باعث از بین رفتن ضایعات خواهد شد.

هزینه میکرودرم در کرج چقدر است؟

فرق بین میکرودرم با میکرونیلدینگ چیست؟

هر دو روش برای درمان مشکلات پوستی کاربرد دارد. منظور از مشکلات پوستی رفع عیوب پوستی، چالی، جوش، لک و غیره است. در هر صورت هر دو روش با یکدیگر تفاوت های را دارند. میکرودرم یک راه برای پاکسازی پوست به وسیله لایه برداری است که هر سه سطح پوست را خواهد برداشت. ولی در روش میکرونیلدینگ به جای استفاده از کریستال سوزن های مورد استفاده است که با ایجاد سوراخ باعث کلاژن سازی پوست است. روش میکرونیلدینگ با روش مناسب تری برای نابودی جوش ها و چروک های عمیق است.

ترمیم و لایه برداری پوست با میکرودرم از گذشته ها

برای نخستین بار روش میکرودرم در کشور ایتالیا صورت گرفت و سال ها بعد از میکرودرم برای جوان کردن پوست و لایه برداری در اروپا مورد استفاده قرار گرفت. دستگاه میکرودرم با استفاده از کریستال های آلومینیومی روی سطح پوست تماس برقرار کرده و تراش های روی سطح پوست ایجاد خواهد کرد. همچنین به وسیله مکش کریستال ها از روی پوست جمع شده و باعث بهتر شدن گردش خون به پوست و در نتیجه جوانی پوست خواهد شد.

افراد مناسب برای میکرودرم در کرج

افرادی که در کرج برای انجام میکرودرم مراجعه کرده اند باید افرادی باشند که از سلامت کامل برخوردار باشند و فقط دارای بیماری پوستی باشند زیرا میکرودرم در کرج فقط برای شل بودن و چروک پوست کاربرد دارد و برای حل سایر مشکلات پوستی در کرج باید از راه های چون لیفت پوست صورت و لیزر استفاده کنند.

میکرودرم روشی مناسب برای افراد

 • دارای چروک های ظریف
 • سوختگی
 • رنگ دانه های پوستی
 • لکه ( به دلیل بالا رفتن سن )
 • مشکلات پوستی
 • و زخم های کوچک

است. همچنین میکرودرم مناسب افراد دارای آکنه و روزاسه است. ( روزاسه نوعی مشکل پوستی است که باعث قرمز شدن پوست در قسمت های مختلف صورت مانند گونه، دماغ و پیشانی است. ) با پاشیده شدن کریستال همه مشکلات پوستی رفع شده و پوست فرد بهبود خواهد یافت. کریستال ها باعث برداشته شدن لایه های داخلی و خارجی پوست هستند و پوست تازه نمایان خواهد شد.

موارد استفاده کلی از میکرودرم در کرج

 • نابودی لک
 • شادابی و نشاط پوست
 • تمیز شدن جوش های سیاه
 • کنترل چربی پوست های چرب
 • نرم تر شدن پوست های خشک
 • سفت کردن پوست به وسیله کلاژن سازی
 • روشن کردن پوست
 • تأثیر بیشتر داروهای مصرفی برای درمان پوست
 • از بین بردن جوش های ظریف
 • کمتر کردن حساسیت های پوستی

همچنین میکرودرم در کرج برای پاکسازی تتو، لکه های بارداری، خالکوبی نیز مورد استفاده است.

کارهایی که باید بعد از میکرودرم انجام دهید:

همانطور که گفتم، روش میکرودرم یکی از روش های لایه برداری پوست است که لایه خارجی پوست برداشته می شود. بنابراین بعد از انجام آن پوست دچار آسیب دیدگی بیشتری می‌شود و باید مراقبت‌های مخصوصی برای آن انجام داد:

بعد از میکرودرم حتما پوست خود را تمیز کنید :

اولین کاری که باید بعد از میکرودرم انجام بدهید، تمیز کردن پوست است. برای این کار می توانید از یک آبرسان پوست و همراه با حوله نرم استفاده کنید.  برای خشک کردن پوست هیچگاه از حوله زبر استفاده نکنید.

برای کاهش التهاب از کرم ضد التهاب و کمپرس یخ استفاده کنید:

خوب است برای کاهش حساسیت پوست خود بعد از انجام میکرودرم از کمپرس یخ استفاده کنید و در صورتی که بعد از آن احساس خارش کردید بهتر است از کرم های ضد التهاب بر روی پوست بمالید. البته برخی از پزشکان با بررسی شرایط پوستی فرد و میزان حساسیت برای کاهش التهاب پوست انواع لوسیون یا کرم های ضد التهابی تجویز می کنند.

از دست دادن بی مورد یا ضربه به پوست خود پرهیز کنید:

احتمال این که بعد از میکرودرم دچار خارش و حساسیت پوستی شوید، بسیار بالاست. بنابراین سعی کنید از دست زدن بی مورد به پوست خود و ضربه خوردن با آن جلوگیری نمایید. پوسته پوسته شدن پوست یک امر طبیعی است. بنابراین به این عارضه حساسیت نشان ندهید و به مرور زمان این مشکل برطرف خواهد شد. همچنین ممکن است ناحیه مورد نظر دچار اسکار شده و احتمال این که رنگدانه ایجاد شود، زیاد است. بنابراین، بعد از انجام میکرودرم باید صبور باشید تا بازسازی پوست انجام شود. شاید مهم ترین بخش میکرودرم انجام مراقبت های بعد از آن باشد.

از تماس پوست با مواد شیمیایی پرهیز کنید:

سعی کنید بعد از انجام این عمل از برخورد پوستتان با مواد شیمیایی و آرایشی برای مدتی پرهیز کنید تا پوست شما دچار التهاب نشود و از خود حساسیت نشان ندهد. از کرم مرطوب کننده استفاده کنید استفاده از کرم مرطوب کننده باعث می شود که وضعیت پوسته پوسته شدن پوست بهتر شود و به روند بهبودی پوست تسریع ببخشد.

استفاده از سبزیجات و میوه ها در روند بهبودی تان کمک بزرگی می کند:

تا می توانید از سبزیجات و میوه ها بیشتر استفاده و استفاده از گوشت قرمز و پروتئین را محدود کنید. همچنین پزشکان در کنار وعده غذایی برای شما مصرف ویتامین ها را تجویز می‌کنند. بنابراین به دستورات پزشک خود دقت کافی داشته باشید. سعی کنید بیشتر آب بنوشید. مصرف بیشتر آب باعث می شود که تاثیر خوبی بر روی آبرسانی پوست داشته باشد و از پوسته پوسته شدن پوست جلوگیری می کند.

چه افرادی انجام میکرودرم برایشان ممنوع است؟

 • زنان باردار
 • بیماران استفاده کننده از ایزوترتبنوئین خوراکی
 • اشخاص دارای تبخال و زگیل در صورت
 • اشخاصی که جراحی در قسمت صورت داشته اند. ( نزدیک به دو ماه )
 • اشخاص با زخم های عمیق، قندخون، کلئویدهای فعال و اختلالات سیستم ایمنی
 • اشخاص انجام دهنده رادیوتراپی ناحیه گردن
 • اشخاص مصرف کننده اکوتان ( حداقل برای یک سال ) اشخاص دارای بیماری پسوزیازیس

موارد استفاده کلی از میکرودرم در کرج

مزایای انجام میکرودرم چیست؟

در صورتی که میکرودرم را زیر نظر ماهر ترین پزشکان انجام دهید؛ می توانید از مزایای زیادی بهره مند شوید. در لیست زیر تنها برخی از مهم ترین مزایای انجام میکرودرم در بهترین کلینیک کرج آورده شده است:

 • افزایش تولید کلاژن توسط سلول های فیبروبلاست
 • از بین رفتن چین و چروک صورت
 • قابلیت استفاده برای انواع پوست
 • عدم نیاز به بیهوشی
 • افزایش خون رسانی به بافت و باز شدن منافذ پوست
 • عدم ایجاد حساسیت پوستی به دلیل عدم استفاده از مواد شیمیایی
 • هزینه بسیار پایین تر نسبت به روش های جراحی

عوارض جزئی پاکسازی پوست به روش میکرودرم

از عوارض پاکسازی پوست به روش میکرودرم باید گزینه های زیر را نام برد

 • کبودی
 • حساسیت
 • عوض شدن رنگ پوست
 • سفتی پوست
 • سرخ شدن رنگ پوست
 • ساییدگی و خراش روی پوست
 • پارگی مویرگ ها
 • خونریزی
 • تبخال

دو مورد در رابطه با گزینه های گفته شده وجود دارد. مورد اول مربوط به کبودی است،کبودی پوست در روش میکرودرم در قسمت چشم ها به وجود خواهد آمد و زمانی که در حال مصرف داروی رقیق کننده باشید میزان کبودی بیشتر خواهد شد. مورد دوم مربوط به تبخال است، بروز تبخال زمانی اتفاق خواهد افتاد که فرد سابقه تبخال زدن را داشته باشد و چون احتمال تبخال زدن در دور لب ها وجود دارد پس میکرودرم را انجام ندهید.

تعداد جلسات انجام میکرودرم در کرج

تعداد جلسات میکرودرم با توجه به مشکل بیمار و توصیه پزشک متفاوت است. معمولا حد فاصله هر جلسه یک هفته تا یک ماه است اما کل تعداد جلسات از 4-6 و 10 تا 12 جلسه برای جوانسازی پوست در نظر گرفته شده است. همچنین بعد از انجام همه ی جلسات میکرودرم باید تا دو روز داروهای لایه بردار و داروهای از بین برنده لکه را مصرف نکنید و چون پوست تان حساس است ضدآفتاب را سه ساعت یکبار بزنید.

سعی کنید تا یک روز بعد از انجام میکرودرم از آب داغ استفاده کنید و بالاخره در زنان انجام دکلره، اصلاح و غیره بعد از چند روز مجاز است و آقایان بهتر است چند ساعت قبل اصلاح کنند و اگر قبل از میکرودرم کردن اصلاح نکردند چند ساعت بعد از میکرودرم اصلاح کنند.

در هنگام میکرودرم چه کارهایی باید انجام شود ؟

علاوه بر این که متخصص باید از ماسک و عینک استفاده کند، شما نیز استفاده از عینک را در هنگام میکرودرم فراموش نکنید. استفاده از عینک باعث می شود که چشم های شما در برابر دستگاه میکرودرم حفظ بماند. همچنین ردی از کریستال دستگاه میکرودرم بر روی پوست باقی می ماند که ممکن است برای چند روز پوستان قرمز شود. در واقع دستگاه میکرودرم دارای نوک های مختلفی از کریستال است و با توجه به پوست شما انتخاب می شود و درصد زبری متفاوتی دارد.

مراحل قبل از انجام میکرودرم

قبل از میکرودرم کردن باید مراحل زیر را ( نه به ترتیب ) انجام دهید.

 • مشاوره

حتما قبل از میکرودرم یک جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید. در جلسه مشاوره پزشک با بررسی پوست شما تشخیص خواهد داد که میکرودرم برای شما مناسب است یا خیر.

 • اگر در حال مصرف داروی خاصی هستید به پزشک خود بگویید.
 • چنانچه دارای سابقه حساسیت یا بیماری خاص هستید با پزشک خود در میان بگذارید
 • در صورت انجام رادیوتراپی گردن به پزشک خود بگویید.

تجربه انجام میکرودرم چگونه خواهد بود؟

شما بعد از میکرودرم نیازی به استراحت ندارید و اگر قصد انجام کارهای روزانه را دارید پس کارهای روزانه خود را انجام دهید. اما حال شما پوستی جوان و شاداب را تجربه خواهید کرد که باید از پوست جدید به خوبی مراقبت های لازم را به عمل آورید. بعد از میکرودرم برای تازه نگه داشتن پوست خود از آب و مایعات زیادی استفاده کنید و به پوست خود کرم مرطوب کننده ویژه پوست های حساس بزنید.

چون بعد از انجام میکرودرم پوست حساس است پس حتما دآفتاب بزنید و نتیجه میکرودرم بعد از انجام مشخص است و شاهد لطافت پوست خود خواهید بود. همچنین بعد از میکرودرم برای رفع حساسیت پوستی خود از ضدلک و لایه بردار به توصیه پزشک استفاده کنید.

چرا نباید برای انجام میکرودرم به سالن های زیبایی مراجعه کرد ؟

میکرودرم در سالن های زیبایی و آرایشگاه ها هم انجام می شود، اما تفاوت زیادی در انجام این عمل در آرایشگاه و کلینیک وجود دارد. حتی می‌توانید با وجود شرایط و دستگاه میکرودرم این کار را از در خانه انجام داد. اما اثرگذاری آن در کلینیک بسیار متفاوت خواهد بود. همچنین ممکن است پوست شرایط بسته شما نیاز به انجام میکرودرم نباشد و همچنین احتمال بروز عوارض حاصل از میکرودرم در انجام سالن های زیبایی افزایش پیدا می‌کند. بنابراین برای پیشگیری از عوارض و همچنین پرداخت هزینه اضافی بهتر است به کلینیک مراجعه کنید تا شرایط پوستی شما سنجیده شود.

انجام میکرودرم در کرج در کلینیک آوینا

کلینیک آوینا در کرج با ارائه خدمات آبرسانی، پاکسازی، جوانی در کرج چند سالی است که فعالیت اش را آغاز کرده و هم اکنون خدماتی مانند پاکسازی، جوانی و رطوبت رسانی میکرودرم را انجام خواهد داد. دستگاه میکرودرم در کلینیک آوینای کرج قادر است چین و چروک را برطرف و جای هر گونه لک و جوش را برطرف کند. همچنین از بین بردن اثاری که بر اثر عمل روی پوست به وجود امده اند ( بخیه، صافی و سفیدی پوست ) نیز با استفاده  از میکرودرم امکان پذیر است.

( چون به وسیله تحریک کلاژن ها پوست جدید به وجود امده و اثار قبلی روی پوست از بین خواهد رفت. )دستگاه میکرودرم با ویژگی های  گفته شده پوست را صاف و جوان کرده و اثری دائمی را روی پوست دارد. ( مانند کرم ها موقت نیست ) و ماندگار است. در حقیقت پوستی جدید و جوان را برای شما به وجود خواهد آورد.

چگونه از میکرودرم استفاده کنیم ؟

باید بدون آرایش برای میکرودرم حاضر شوید. در صورت داشتن هر گونه آرایش قبل از انجام میکرودرم حتما پوست خود را پاک کنید سپس با توجه به نوع پوست و نیاز درمان شما سایش در قسمت های مختلف شروع خواهد شد. حداقل زمان لازم برای انجام میکرودرم 20 دقیق است. بعد از انجام شدن میکرودرم باید پوست شسته شود ( با آب ولرم ) . یک کرم که توسط دکتر تجویز شده به محل میکرودرم شده مالیده شود. توجه داشته باشید که اگر خواستار نتیجه بهتری از میکرودرم هستید حتما از پزشک بخواهید تعداد جلسات مراجعه تان را بیشتر کند.

ماندگاری اثر میکرودرم چقدر است ؟

باید بدانید، هیچ کدام از روش های جوانسازی یا پاکسازی پوست ماندگار نیستند و در این روش ها تنها پوست بازسازی می شود. در واقع نمی توان عواملی که بر روی پیری پوست تاثیر می گذارند، متوقف کرد. اما برخی از روش ها مانند تزریق چربی حدود چند سال ماندگاری دارند. اما ماندگاری میکرودرم حدود ۳ الی ۶ ماه می باشد و هر چقدر مراقبت پوست تان بیشتر باشید، این ماندگاری بیشتر خواهد شد. بنابراین سعی کنید، برای رطوبت و تمیز بودن پوست خود تلاش کنید و حتماً در هنگام خارج شدن از خانه، استفاده از کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید. همچنین تمدید انجام میکرودرم باعث می شود، اثر آن بیشتر شود.

آیا در هنگام انجام میکرودرم دردی احساس می شود ؟

این سوال برای خیلی ها پیش می آید که آیا من با انجام عمل میکرودرم دردی احساس می کنم یا نه. در جواب این سوال باید بگوییم که انجام میکرودرم هیچ دردی ندارد و همچنین بعد از انجام آن می توانید به کارهای روزمره خود به راحتی رسیدگی کنید. اما در صورتی که پوست شما حساس باشد، ممکن است در هنگام انجام آن کمی احساس ناراحتی کنید و سپس بعد از اتمام آن حس کنید که پوستتان کمی کشیده می شود. در برخی موارد هم که فرد پوست خیلی حساس دارد، با کمی کبودی مواجه می شود.

انجام میکرودرم در کرج در کلینیک آوینا

از بین بردن خال و لکه های قهوه ای صورت با میکرودرم

اولین و مهم ترین کار برای از بین بردن لکه های قهوه ای صورت، بررسی علت و منشا آن است. بسیاری از این لکه ها، در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید، ژنتیک، بارداری، استفاده از لوازم آرایشی نامرغوب و … به وجود آمده اند. درمان این خال ها بسیار ساده است. شما می توانید با استفاده از دستگاه های میکرودرم ابریژن، می توان پوست صورت را ماساژ داده و سلول ها و لک های قهوه ای را از بین برد. تنها کافی است طول درمان را کامل کرده و در چند جلسه میکرودرم را انجام دهید. البته برای از بین بردن خال هایی که احتمال بدخیم بودن آن وجود دارد نیز می توانید با مشورت پزشک از لیزر استفاده کنید.

کلام آخر

حالا امیدوارم با خواندن این مقاله اطلاعات مفید در زمینه میکرودرم به دست آورده باشید و در صورتی که با بررسی های لازم و شرایط پوست خود به این نتیجه رسیدید که این روش برای شما مناسب است می توانید با بررسی نکات گفته شده در این مقاله بهترین نتیجه را داشته باشید. ممنون که ما را در این مقاله همراهی کردید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)