تلفن کلینیک: 02634092282‬‬

تلفن مشاوره رایگان : 09120914348

کرج :گوهردشت ، خيابان آزادي، نبش يازدهم غربي، پلاك ٩

 

 

لیفت پوست صورت

لیفت پوست صورت

لیفت پوست صورت

لیفت پوست صورت ،همانطور که می دانید با افزایش سن و پیر شدن پوست ما دچار افتادگی می شود و کم کم سفتی خود را از دست می دهد. این روند روندی غیر قابل انکار است اما شما می توانید با به کار بستن برخی عمل ها که تکنولوژی و علم امروزی آن ها را به ما داده است بدون درد و خونریزی از این اتفاق جلوگیری کنید و با پیری پوست خود مقابله کنید.

لیفت صورت چیست؟

یکی از همین راه ها عمل لیفت صورت است که به آن کشیدن پوست نیز گفته می شود. در ادامه می خواهیم درباره عمل لیفت صورت یا کشیدن پوست  مطالبی را برای شما عزیزان ارائه دهیم تا با مطالعه آن ها در این زمینه اطلاعات کافی را به دست بیاورید. پس تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

پوست ما به دلیل تجمع بافت های چربی در زیر آن قابلیت ارتجاعی زیادی دارد ولی این موضوع با بالا رفتن سن و کم شدن چربی های زیر پوست کم کم از بین می رود به عبارت دیگر با پیر شدن و افزایش سن، پوست قابلیت ارتجاعی خود را تا حد چشمگیری از دست می دهد. این دقیقاً زمانی است که اولین چین و چروک ها بر روی پوست شما ظاهر می شود.

این تغییر شکل معمولاً در پوست صورت اتفاق می افتد زیرا هم بیشتر در معرض آلودگی های محیطی قرار دارد و هم نور آفتاب تاثیر مستقیمی بر این قسمت از پوست بدن دارد البته عوامل دیگری هم هستند که باعث رخ دادن این اتفاق می شوند مثل سیگار کشیدن، مصرف الکل، کم یا زیاد شدن وزن ،عوامل ژنتیکی و… که هر کدام می توانند به نوبه خود در کاهش یا افزایش این جریان تاثیر داشته باشند.

عمل لیفت صورت در سال‌های جوانی هم قابل اجرا است اما بهترین سال برای انجام این عمل در بازه سنی ۴۰ تا ۶۰ سالگی است و معمولا افرادی که در این بازه سنی قرار دارند بهترین کاندیداها برای انجام این عمل به حساب می آیند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید این عمل چگونه انجام می شود. در واقع این عمل همان برداشتن چربی های اضافی پوست است که باعث سفت شدن و کشیدن پوست می شود اگر شما هم با افزایش سن یا به دلایل دیگر پوستتان افتاده و شل شده است یا چین و چروک های عمیق روی چهره‌ تان ظاهر شده است یا گونه های تان به آن صورتی که دوست دارید سفت و محکم نیست یا پوست گردنتان شل شده است می توانید به انجام عمل لیفت صورت فکر کنید تا با انجام این کار دوباره پوستی شاد و جوان داشته باشید.

یکی از مهمترین  نکته هایی که باید ذکر کنیم این است که نتایجی که از این عمل به دست می‌آید دائمی نیست و ممکن است به دلیل افزایش سن و یا عوامل دیگر محیطی مجبور به تکرار این عمل شوید اما به صورت نرمال حداقل تا ۱۰ سال پس از انجام لیفت صورت نیازی به تکرار کردن آن نیست. لیفت صورت به روش های مختلفی انجام می شود: مثلا جراحی کردن، لیفت با نخ که یک عمل ساده و سرپایی به حساب می آید ،لیفت صورت به روش آندوسکوپی که روش مناسب و مطمئن برای جوانان است، لیفت صورت با آر اف که از طریق امواج الکترومغناطیس بر روی لایه های میانی پوست انجام می ‌شود که روشی سریع و بدون درد است.

هایفوتراپی که روشی جدید برای لیفت صورت به حساب می آید و به لیزر و جراحی نیازی ندارد، مینی لیفت صورت که باعث جوانسازی قسمت میانی صورت شما می شود. تمامی این روش ها جز روش های لیفت صورت به حساب می آیند که می تواند بر روی زیبایی شما بسیار تاثیر گذار باشد.

لیفت صورت چیست؟

شرایطی که افراد برای انجام عمل لیفت صورت باید داشته باشند:

انجام این عمل روشی حساس به حساب نمی آید اما هرکدام از مراجعه‌ کنندگان باید شرایط لازم را برای انجام این عمل داشته باشد زیرا این عمل زیبایی برای همه مناسب نیست پس داشتن شرایط زیر می تواند بسیار تاثیر گذار باشد:

 1. داشتن وزن متعادل
 2. نداشتن مشکل پوستی خاص و تایید آن توسط آزمایش هایی که به دستور پزشک متخصص انجام می دهید.
 3. مناسب بودن ساختار پوست شما برای انجام عمل لیفتینگ
 4. داشتن سلول های مرده و چین و چروک بر روی پوست صورت که شما را پیرتر و مسن تر از چیزی که هستید نشان می دهد.
 5. برخورداری از انعطاف پوستی و کشش آن نسبت به سن و سال و شرایط بدنی که دارید( در هر کس متفاوت است.)

لیفت پوست چه مزایایی دارد؟

 1. داشتن پوست شاداب تر و سفت تر از مزایای لیفت پوست صورت است که تنها با یک بار انجام دادن این عمل کاملا به چشم می آید و به صورت محسوس مشاهده می شود.
 2. زیباتر شدن پوست صورت باعث افزایش اعتماد به نفس می شود
 3. همچنین داشتن چهره جوان و شاداب لذت بخش است
 4. لیفت کردن صورت مزایای دیگری هم مانند :رفع چروک های صورت به صورت کامل را دارد.
 5. همچنین چروک‌ های اطراف پوست شما را نیز مانند زیر چانه، گردن و… با انجام این عمل می توان از بین برد.
 6. تاثیراتی که خورشید و باد بر روی پوست شما می گذارد کمتر می شود
 7. با انجام لیفت صورت سن شما تا حدود ۱۰ سال جوان تر به نظر می رسد.
 8. زخم هایی هستند که از لیفت صورت به جای می ماند اما این زخم ها به سختی قابل مشاهده هستند و به مرور زمان هم کاملا از بین می روند پس جای هیچ نگرانی به خاطر این زخم های ناشی ازلیفتینگ بخش های مختلف پوست نیست.

چه کسانی مناسب انجام لیفت هستند؟

اگر قصد دارید نشانه های بالا رفتن سن را از روی صورتتان از بین برود، می توانید از روش لیفت استفاده کنید.

از آنجا که با استفاده از این روش می توان بدون انجام جراحی لیفت صورت را انجام داد، افراد زیادی از این روش استقبال می کنند.

لیفت جز یکی از پرطرفدارترین روش های جوان سازی است که در قسمت های مختلفی مانند گردن، فک، خط خنده، چین و چروک های زیر چشم، افتادگی پلک و شل شدن قسمت میانی صورت از آن استفاده می کنند.

سیگاری ها برای انجام لیفت باید سیگار را ترک کنند.

در حقیقت برای انجام این کار باید شرایط شما مساعد باشد و از سلامتی کامل روحی و جسمی  برخوردار باشید.

اگر سیگاری هستید، برای رسیدن به نتیجه بهتر سعی کنید سیگار را به مدت دو هفته قبل از انجام لیفت کنار بگذارید.

لیفت پوست چه مزایایی دارد؟

عمل لیفت به دو صورت قابل انجام است.

لیفتیگ صورت به روش جراحی و غیر جراحی انجام می شود. لیفت بدون جراحی شامل روش های مختلف مانند لیفت با نخ، آر اف، لایه برداری پوست با لیزر، هایفوتراپی و … می باشد که در این روش نیازی به شکاف پوست و انجام جراحی ندارد و به صورت سرپایی قابل انجام است.

نتیجه و ماندگاری روش های غیر جراحی با روش جراحی فرق دارد. اما اگر در زمان درست انجام شود، می تواند بعدها از اثرات پیری جلوگیری کند.

جلسه مشاوره قبل از عمل

قبل از این که لیفت صورت انجام شود، پزشک شما با بررسی شرایط و بیان یک سری نکات شما را برای انجام آن آماده می کند. شما نیز باید تمام انتظارات خود را از انجام لیفت شرح دهید و به صورت دقیق ناحیه مورد نظری که قصد دارید، زیباسازی شود را به پزشک خود بگویید.

متخصص در این جلسه کارهایی که باید قبل و بعد از عمل انجام دهید، برای شما به طور کامل شرح می دهد. بنابراین با دقت نکات گفته شده را به ذهن بسپارید. همچنین نتیجه احتمالی را پیش بینی می کنید و متناسب با شرایط پوستی تان بهترین روش لیفت را انتخاب می کنید.

جراحی لیفت صورت و چگونگی انجام آن

عمل لیفت صورت به وسیله جراحی تحت بیهوشی یا آرام بخش انجام می شود که در این روش برای زیباسازی برش هایی بر روی صورت زده شده و باعث می شود که عضلات تغییر مکان بدهند و خطوط عمیق در سطح بالاتری قرار بگیرند. همچنین با کمک جراحی پوست اضافه صورت برش داده می شود.

کسانی که شرایط پوستی حساس تری دارند، لیفت صورتشان با برش های کوچک تری انجام می شود.

مشکلات احتمالی

ریکاوری بعد جراحی لیفت صورت

بعد از جراحی صورت با پانسمان همراه است و اگر نیاز باشد، لوله های تخلیه در محل برش ها قرار می گیرد. این لوله ها معمولا بعد از یک روز برداشته شود و نواحی برش زده با کبودی و تورم همراه است که برای کاهش درد بعد از این جراحی مسکن تجویز می شود.

احساس انقباض شدید و کشیدگی نواحی مختلف صورت طبیعی است و بعد از چند روز احساس بهتری خواهید داشت.

همچنین بخیه های صورت بعد از دو هفته کشیده می شود که باید طی این دو هفته از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید تا روند بهبودی بهتر پیش برود. بعد از گذشت دوره نقاهت می توانید به فعالیت های خود برسید و به سرکار بازگردید.

انتخاب بهترین متخصص برای انجام لیفت صورت

از آنجا که این روزها مراکز زیادی وجود دارد که در زمینه اقدامات زیبایی فعالیت می کنند، بنابراین انتخاب را برای انجام لیفتینگ سخت کرده است. متاسفانه بسیاری از پزشکان در صورت نداشتن تجربه کافی و تخصص جراحی پلاستیک یا پوست و زیبایی دست به انجام لیفت صورت کرده اند که بعدها فرد با مشکلات زیبایی و عدم تناسب اجزای صورت روبرو شده است.

بنابراین برای انجام لیفت حتما به سراغ متخصصی بروید که مهارت کافی را در این زمینه کسب کرده و تا کنون مراجعه کنندگان زیادی را برای انجام لیفتیگ داشته است. و تمام بیماران او به نتیجه کاملا دلخواه و طبیعی دست یافتند.

یکی از قسمت های پر کاربرد برای لیفت، پیشانی است.

لیفت پیشانی به منظور جوانسازی و زیبایی پوست باعث شده خیلی ها علاقه زیادی به انجام آن داشته باشند همانطور که می دانید با افزایش سن و زور چین و چروک ها بر روی پیشانی باعث میشود که ابرو حالت افتاده پیدا کند و فاصله میانه و ابرو کم شود و ظاهرا پیر تر و خسته تر نشان دهد لیفت پیشانی باعث می شود که این مشکلات رفع شود و از بروز بیشتر چین و چروک ها بر روی صورت جلوگیری می کند.

زمانی که قسمت پیشانی با انجام لیفت به بالا کشیده می شود چین و چروک ها کمتر دیده می شود و پلک و ابرو بالاتر می رود.

روش های غیر جراحی که برای لیفت پیشانی وجود دارد شامل لیزر لیفت با نخ تزریق بوتاکس تزریق چربی تزریق ژل کشیدن پوست با رادیوفرکانسی می باشد که آرزوی کمتری نسبت به روش های جراحی دارد.

مشکلات احتمالی

 هدف از انجام لیفت گردن و از بین بردن بافت های اضافی است.

یکی از روش های زیباسازی و جوانسازی انجام لیفت گردن می‌باشد که بیشتر در بین خانم های بالای ۵۰ سال مشاهده می شود. بعد از انجام لیفت شاهد رفع افتادگی و حذف بافت های اضافی پوست در ناحیه گردن خواهید بود.

لیفت گردن بیشتر به روش جراحی انجام می‌شود که با ایجاد یک برش در ناحیه پشت لاله گوش و زیر چانه، پوست شل شده را برطرف کرده و به سمت بالا می کشد. همچنین می‌توان در کنار انجام لیفت گردن همزمان عضلات زیر چانه را نیز لیفت کرد.

گاهی اوقات ممکن است لازم باشد برای حذف چربی های دور گردن و زیر چانه عمل لیپوساکشن را نیز انجام داد.

ماندگاری این عمل به شرایط فرد و خاصیت ارتجاعی بودن پوست او بستگی دارد. هر چقدر پوست خاصیت شل بودن داشته باشد، ماندگاری لیفت کمتر خواهد شد. همچنین به سن و رژیم های غذایی و آناتومی بدن نیز مربوط می شود.

انجام لیفت گردن به وسیله جراحی معمولاً ۶ سال ماندگاری دارد و زیبایی ظاهری او بعد از جراحی حدود ۵ سال باقی می ماند.

لیفت ابرو بدون نیاز به انجام جراحی

همانطور که گفتیم، زمانی که پوست پیشانی شل می شود و ابروها نیز حالت افتاده پیدا می کند باعث می شود زیبایی چشم ها نیز تحت تاثیر قرار بگیرد و تغییرات نامتناسب به ظاهر صورت می‌دهد. اما زمانی که عمل لیفت برای ابروها انجام می‌شود باعث می‌شود ابروها در موقعیت بالاتری قرار بگیرند و حالت افتاده آنها جبران شود و چهره شما جوانتر به نظر می رسد.

لیفت ابرو بدون جراحی یک روش مطمئنی می باشد و هیچ خطر احتمالی در انجام شما را تهدید نمی کند و دوره نقاهت خاصی را لازم نیست بگذرانید.

روش های مختلف لیفت ابرو

همانطور که گفتیم بر اثر افزایش سن پوست حالت شل شده به خود پیدا می کند و باعث می شود که ابروها به سمت پایین حالت بگیرند. لیفت غیر جراحی ابرو با تزریق بوتاکس بر روی عضلاتی که ابرو را بالا نگه می دارد انجام می شود و آنها را از کار می‌اندازد. اما تزریق ژل باعث می شود حجم از دست رفته صورت دوباره بازگردد و ناحیه اطراف ابرو را پر تر نشان می دهد. لیفت با نخ هم باعث می شود موقعیت مکانی ابروها و پیشانی تغییر یابد و در نقطه بالاتری قرار بگیرد.

هر کدام از این روش ها بستگی به شرایط فردی دارد و با توجه به ویژگی های پوست انتخاب می شود. امروزه از روش تزریق ژل و بوتاکس استقلال بیشتر می‌شود و برای جوانسازی پوست بیشتر انتخاب می شود. برای انجام هر کدام از این روش ها فرد نیازی به بیهوشی ندارد و تنها پزشک برای احساس بهتر او از کرم های بی حس کننده استفاده می کند.

فواید لیفت ابرو بدون جراحی

زمانی که شما از روش لیفت ابرو برای بالا کشیدن ابرو ها استفاده می کنید، باعث می شود که ظاهر شما جوان تر و آرام تر به نظر برسد. درمان غیر جراحی لیفت ابرو به سرعت به نتیجه می رسید و شما در انجام آن هیچ دردی احساس نمی کنید و نیازی نیست که دوره نقاهت خاصی را بگذرانید. اما لیفت ابرو با جراحی باعث می‌شود که شما برای مدتی در خانه بمانید و از انجام فعالیت‌های سنگین و سرکار رفتن خودداری کنید.

لیفت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

انجام عمل لیفت برای افرادی که حس می کنند ابروهایشان به تازگی حالت افتاده پیدا کرده و یا کسانی که قصد دارند با انجام یک لیفت بسیار کوچک ظاهر خود را زیباتر جلوه دهند، می تواند مناسب باشد. معمولا افرادی که دوست ندارم جراحی انجام بدهند به دنبال راه ساده تری برای حفظ زیبایی شان می باشند این راه را انتخاب می کنند.

در صورتی که قصد دارید لیفت ابرو انجام بدهید، در جلسه مشاوره حتماً شرایط خود را به طور کامل برای پزشک شرح دهید و هم چنین انتظاری که از لیفت ابرو برای خود در نظر گرفته اید را برای دکتر به طور کامل توضیح دهید.

انواع روش های لیفت صورت بدون جراحی

شما را با انواع لیفت صورت بدون نیاز به جراحی آشنا می کنیم تا شرایط انجام آن را بدانید.

مشکلات احتمالی

یکی از روش‌های نوین لیفت صورت هایفوتراپی است.

یکی از روش های جدید برای انجام لیفت صورت هایفوتراپی است که باعث می شود پوست صورت سفت شود و به لایه های عمیق پوست نفوذ می کند. اگر قصد دارید این روش را برای لیفت انجام دهید ممکن است بعد از آن پوست شما دچار اندکی قرمزی شود که این عارضه طبیعی و بعد از چند روز برطرف می شود.

اثرات هایفوتراپی بعد از گذشت مدتی قابل مشاهده شده و ماندگاری این روش حدود یک سال می باشد.

لیفت صورت با نخ

در این روش به آرامی پوست صورت کشیده و صورت به ظاهری جوان تر تبدیل شده و باعث یکدست شدن پوست می شود. اگه حس می کنید جاذبه زمین بر روی پوستتان تاثیر گذاشته است، این روش به عنوان یکی از روش های کم تهاجمی می‌تواند بر روی جوانسازی صورت شما تاثیر خود بگذارد که بعد از آن نیازی به بستری شدن ندارید. بعد از انجام لیفت صورت با نخ می توانید به کارهای روزانه خود رسیدگی کنید و نتیجه آن بعد از دو هفته قابل مشاهده است. انجام این روش نیازی به برش زدن بر روی پوست ندارد بنابراین جای هیچ بخیه ای برای صورت باقی نمی ماند.

تزریق بوتاکس یکی از روش‌های لیفتینگ صورت می باشد.

بوتاکس یکی از روش های زیباسازی صورت می باشد که این روزها محبوبیت زیادی پیدا کرده است. از آنجایی که تاثیر این روش بسیار سریع می باشد و یکی از روشهای بی‌خطر و موثر بر روی زیباسازی صورت است افراد زیادی تصمیم می گیرند برای رفع چین و چروک صورت از این روش استفاده کنند تاثیرات این روش حدود ۶ ماه می باشد و بعد از انجام آن نیازی به بستری شدن ندارید بوتاکس با تزریق یک ماده باعث می شود که پوست جوان شده و چین و چروک های روی صورت از بین می رود.

تزریق ژل و پر کردن چین و چروک ها

این روش زیبایی باعث می شود چین و چروک های صورت پر شود و پوست حجم بهتری به خود بگیرد. همچنین تزریق ژل را می توان در  قسمت های صورت انجام دهید و باعث حفظ زیبایی ظاهر شما می شود. مانند برجسته کردن لب ها و گونه

تزریق چربی و بهبود بافت های پوست

در این روش با استفاده از چربی قسمت های مختلف دیگر بدن مانند صورت را پر می کند که باعث می شود ظاهر شما جوان تر شده و به تقویت بافت پوست کمک می کند. تزریق چربی که از راه کارهای جوان سازی صورت است که به صورت کاملاً طبیعی این کار انجام می‌شود و نسبت به مواد مصنوعی که در روش‌های دیگر تزریق می‌شود ماندگاری بهتری دارد و باعث می‌شود که بافت ها سفت شده و لیفت صورت هم به صورت طبیعی انجام می شود.

کلام آخر

در این مقاله انواع روش های لیفت صورت را برای شما بیان کردیم. در صورتی که قصد دارید انجام دهید بهتر است با توجه به شرایطتان روش مناسب را انتخاب کنید و قبل از انجام هر کاری انتظارات خود را برای پزشک متخصص شرح دهید تا به بهترین نتیجه از لیفت صورت برسید.

از این که تا پایان این مطلب با ما همراه بودید و ا را میان این همه انتخاب کردید کمال تشکر را داریم. از آن جایی که این عملیات کاری تخصصی است ما نمی‌ توانیم آن را به صورت کامل  در چند پاراگراف بگنجانیم پس شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک آوینا تماس حاصل نمایید و از همکاران ما در این باره سوال های خود را بپرسید. همکاران ما همواره با اشتیاق آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

گرفتن وقت تلفنی

026۳۴۰۹۲۲۸۲‬‬ - 02634212545

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران کرج

گوهردشت خيابان اصلي (ازادي)نبش يازدهم غربي پلاك ٩