سن مناسب برای کاشت ریش

سن مناسب برای کاشت ریش چه زمانی است ؟ آیا ریش های آقایان بعد از پایان دوران بلوغ خود رشد آن ها پایان می رسد و رشد آن ها تا چه مدت بعد از سن بلوغ ادامه خواهد داشت ؟ به طور کلی داشتن ریش ها و سبیل های پر پشت برای هر مردی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد اما برخی از آقایان بنا به دلایل مختلفی ریش های کاملی ندارند ، اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید خبر خوب برای شما این است که می توانید با استفاده از روش های گوناگون کاشت ریش به یک ظاهر کاملا ایده آل و به شکل کاملا طبیعی برسید . در ادامه مقاله سن مناسب برای کاشت ریش قصد داریم شما را با کاشت ریش و سن مناسب برای کاشت ریش آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

سن مناسب برای کاشت ریش

به طور کلی هیچ فرقی نمی کند که فرد به صورت کاملا ذاتی دچار کم پشتی ریش ها می باشد و با این که در سال های گذشته ریزش ریش را داشته است ، در هر دو حالت پزشکان جراح اعتقاد دارند که سن مناسب برای کاشت ریش و یا سبیل در سنین 25 تا 50 سالگی می باشد ، همچنین به هیچ وجه محدودیت سنی برای انجام این روش جراحی وجود ندارد و حتی افراد می توانند در سنین 18 سال و حتی 50 سال به بالا هم اقدام به انجام کاشت ریش کنند ، اما دلایلی وجود دارد که پزشکان سنین 25 تا 50 سالگی را بهترین زمان مناسب کاشت ریش می دانند در ادامه شما را با این عوامل آشنا خواهیم کرد :

  • اگر فرد دچار ریزش ریش خود در سنین 18 سالگی شده باشد باید حتما صبر کنند تا الگوی ریزش به طور کامل مشخص شود و عامل آن به طور کامل درمان شود ، در سنین بلوغ نیز سطح هورمون های بدن تغییر خواهد کرد و همین موضوع موجب ایجاد زمینه برای ریزش موی صورت شده است .
  • از طرف دیگر هم به صلاح افراد است که تا سن 25 سالگی حتما صبر داشته باشند تا در کنار کامل شدن الگوی ریزش در موهای صورت ، فرد بهتر بتواند برای انجام این کار تصمیم گیری درستی را داشته باشد ، عجله داشتن امکان دارد موجب پشیمانی در آینده فرد شود .
  • در سنین 25 تا 50 سالگی قدرت سیستم بدنی در بدن افراد بسیار بیشتر بوده و فولیکول ها هم قوی تر می باشند و به همین علت است که در این بازه زمانی موفقیت در انجام این کار بیشتر خواهد بود اما بعد از گذشت سن 50 سالگی بدن فرد ضعیف خواهد شد و همچنین موها کمی نازک و سست می شوند .

سن مناسب برای کاشت ریش

سن رشد کامل ریش و سبیل

به طور کلی الگوی رشد موی هر فردی تا حد بسیاری به مسائل ژنتیکی فرد کاملا بستگی دارد و به هیچ وجه نمی توان یک سن مشخص را برای همه آقایان در نظر گرفت که طبق یک الگوی خاص ریش آن ها به نهایت رشد خود برسد به این دلیل که ژن های هر فرد کاملا منحصر به خود فرد است و به همین خاطر زمان رشد در ریش های آقایان در افراد کاملا متفاوت می باشد ، در برخی از مواقع امکان دارد که افراد در اوایل سنین رش خود با وجود این که پدر و یا برادر های او ریش های پر پشتی را دارند ریش و سبیل آن فرد هنوز آن طور که می خواهد رشد نکرده باشد و حتما این سوال برای آن پیش می آید که اگر ژنتیک در رشد سبیل و یا ریش موثر می باشد پس به چه دلیل است که ریش ها و سبیل من به رشد مطلوب خود نرسیده و یک دست نمی باشد ؟

در چنین مواقعی شما باید تحقیقات لازم را داشته باشید و بفهمید که پدر بزرگ و یا پدر شما در چه سنی رشد ریش و یا سبیل آن ها کامل شده بود و اگر تا سن 24 سالگی خود نرسیدید بهتر است که کمی صبر داشته باشید و منتظر بمانید که موهای صورت روند طبیعی خود را به طور کامل طی کند ، این امکان وجود دارد که پدر بزرگ و یا پدر شما نیز زمانی که سن شما بودند هنوز ریش های کاملی نداشتند و رشد موی صورت آن ها تاخیر داشته است .

کاشت ریش و یا سبیل در سنین نوجوانی یک کار کاملا غیر منطقی نمی باشد و به این افراد پیشنهاد می شود که با استفاده از روش های طبیعی ریش ها و سبیل های خود را پر پشت نمایید .

عوامل مهم ریزش ریش و سبیل

شما برای شما نیز این سوال پیش بیاید که چه عواملی موجب می شود که بسیاری از افراد ریش و یا سبیل های کم پشتی را داشته باشند ، در ادامه قصد داریم شما را با این عوامل مهم آشنا کنیم با ما همراه باشید .

ژنتیک : بسیاری از افراد هم وجود دارند که به صورت کاملا ژنتیکی سبیل و یا ریش های کم پشتی را دارند ، اگر می خواهید تشخیص دهید که آیا شما نیز جزو همین دسته افراد هستید به اقوام خود نگاه کنید ، آیا شما جزو آن دسته افرادی هستید که اقوام نزدیک پدری و یا مادری شما دارای ریش و یا سبیل کم پشتی هستند ، اگر جواب بله می باشد این احتمال وجود دارد که شما به صورت کاملا ژنتیکی ریش های کم پشتی داشته باشید بسیار زیاد می باشد ، در چنین مواقعی درمانی به جز کاشت ریش و سبیل نخواهید داشت .

زخم : امکان دارد که به دلیل ایجاد زخم هر اندازه که کوچک باشد بخشی از ریش و یا سبیل شما در آن قسمت رشد نکند ، اگر زخم کمی کوچک تر باشد مشکلی را ایجاد نمی کند اما اگر زخم به وجود آمده کمی بزرگ تر باشد نواحی بزرگی را دچار ریزش کرده و ظاهر بدی را در صورت افراد ایجاد می کند ، در چنین شرایطی با تشخیص درست پزشک متخصص می توانید کاشت ریش را انجام دهید .

حوادث طبیعی : در برخی از مواقع به دلیل حوادث های طبیعی مانند آتش سوزی و یا تصادف و … امکان دارد که برخی از بخش های ریش و یا سبیل به طور کلی از بین برود ، بعد از گذراندن دوران درمان اگر دوباره ریش و یا سبیل شما به طور کامل رشد نکرده باشد در صورت نیاز پزشک متخصص کاشت سبیل و یا ریش را انجام خواهد داد .

 

عوامل مهم ریزش ریش و سبیل

بیماری های گوناگون : برخی از بیماری ها وجود دارند که موجب می شود سبیل و یا ریش های شما رشد کمی را داشته باشند و یا دچار ریزش شوند برای مثال بیماری آلوپسی ، بیماری های هورمونی و یا تیروئید و دیگر بیماری ها ، همه آن ها می توانند موجب ریزش مو و یا ریش و سبیل افراد شوند ، در کنار درمان برخی از بیماری های پزشک درمان های گوناگونی هم برای تقویت و رشد دوباره مو ها وجود دارند که باید آن ها را نیز امتحان کنید . اگر فرد با این روش های درمانی هیچ جوابی دریافت نکرد کاشت ریش و یا سبیل آخرین مرحله درمان می باشد .

مشکلات عصبی و یا استرس : یکی از عوامل بسیار مهم در ایجاد بیماری های جسمانی فشار عصبی و یا استرس می باشد ، داشتن استرس می تواند موجب ریزش موهای سر ، بدن و یا ریش ها و سبیل ها شود و به همین خاطر اگر پزشک متخصص بعد از بررسی های لازم عوامل مختلف دلیل ریزش را پیدا نکند و قطعا شما را نزد یک روانشناس خواهد فرستاد ، افرادی که موهای بسیاری را به دلیل استرس از دست داده اند بعد از کنترل نمودن استرس خود با استفاده از درمان های دارویی رشد دوباره موها می توانند موهای از دست رفته خود را به دست بیاورند ، با این وجود امکان دارد که برخی از افراد نیاز به کاشت سبیل و یا ریش های خود داشته باشند .

عفونت های پوستی : قارچ های پوستی ، عفونت های پوستی و دیگر موارد مهم ترین عوامل در ریزش موها ، ریش و یا بیل می باشند که در چنین مواردی افراد باید ابتدا عفونت های پوستی خود را به طور کامل درمان کنند و در غیر این صورت عفونت دوباره گسترش پیدا خواهد کرد و ریزش ریش و یا سبیل بیشتر خواهد شد .

روش های درمان ریزش مو

امروزه روش های زیادی برای درمان کم پشتی مو ها و ریزش سبیل و یا ریش ها وجود خواهد داشت و در هر فرد به دلیل ریزش ، کم پشتی و یا تشخیص پزشک متخصص بهترین روش برای آن ها متفاوت می باشد .

درمان های دارویی : یکی از ساده ترین روش ها و اولین روش های درمان ریزش مو روش های دارویی می باشد ، افرادی که به دلایل مختلف مانند عفونت و … دچار ریزش موهای خود شده اند درمان های دارویی را شروع خواهند کرد تا ریزش مو به طور کامل درمان شود ، برخی از افراد با بین رفتن عوامل مختلف ریزش موها یعنی همان بیماری ها ریزش به طور کامل قطع شده و بیشتر تار های ریش و سبیل رشد مجدد خود را شروع خواهند کرد .

تقویت مو ها : افرادی که به دلایل مختلفی دچار ریزش مو در نواحی ریش و یا سبیل خود شده اند امکان دارد که بعد از درمان بدون نیاز به دارو های تقویتی ریش و یا سبیل پر پشتی را نداشته باشند و به همین خاطر با تشخیص صحیح پزشک از انواع مکمل های خوراکی ، استفاده از دارو های موضعی مانند ماینوکسیدیل برای ریش ها و یا استفاده از مزوتراپی مو برای تقویت سبیل ها و یا ریش ها هم مورد استفاده قرار می گیرد .

روش های درمان ریزش مو

کاشت ریش و سبیل : در آخر یکی از بهترین روش ها برای داشتن یک ریش و یا سبیل پر پشت آن هم به صورت دائمی کاشت مو ، ریش و یا سبیل می باشد . این موضوع کاملا بی اهمیت است که به چه دلیل ریش و یا سبیل خود را از دست داده اید اگر پزشک متخصص شما تشخیص دهد که این روش کاشت برای شما مناسب می باشد و در کلینیک های معتبر این عمل جراحی را انجام دهید به طور حتم نتایج بهتری را این روش ها خواهید گرفت .

کاشت ریش چگونه انجام می شود ؟

افراد بعد از مراجعه به کلینیک های انتخابی خود برای انجام کاشت ریش و یا سبیل یک جلسه مشاوره برای فرد برگزار خواهد شد که در این جلسه ساختار موی بدن شما مورد بررسی پزشک متخصص قرار خواهد گرفت و دلیل ریزش بررسی خواهد شد ، اگر ریش های کم پشتی داشته باشید بررسی می شود که دلیل کم پشتی ژنتیکی است یا خیر ؟ در بسیاری از مواقع دلایل مختلف ریزش مو یا ریش به عنوان یک عوارض جانبی رخ خواهد داد و به همین خاطر خطر بیماری هم بررسی خواهد شد ، پزشک متخصص بعد از تصمیم گیری درباره روش کاشت ریش نمونه هایی را برای بررسی ریشه موی فرد می گیرد تا مناسب ترین نمونه را برای فرد متقاضی پیدا کند .

مراحل کاشت سبیل و یا ریش دقیقا مانند مراحل کاشت مو شامل برداشت گرافت های مورد نیاز از بدن فرد متقاضی و انتقال گرافت ها به نواحی مورد نیاز کاشت می  باشد ، عمل زیبایی کاشت ریش با توجه به اندازه نواحی مورد نیاز کاشت به طور کلی 4 الی 8 ساعت طول خواهد کشید ، در ادامه قصد داریم شما را با مراحل مختلف کاشت ریش آشنا کنیم با ما همراه باشید .

  • در ابتدای انجام این عمل زیبایی بی حسی های موضعی در نواحی اهدا کننده و همچنین گیرنده در ریش فرد متقاضی انجام خواهد شد .
  • با توجه به روش های انتخاب پزشک متخصص با استفاده از دستگاه های مخصوص از نواحی اهدا کننده فولیکول های مو استخراج خواهند شد .
  • یک سری شیار ها و یا سوراخ هایی ایجاد می شود که قرار است کاشت ریش در این نواحی انجام شود .
  • فولیکول های جمع آوری شده در قسمت موها به عنوان ریش در محل مورد نظر قرار خواهد گرفت .

افراد مناسب کاشت ریش

انجام این روش عمل زیبایی بیشتر توسط افرادی انتخاب خواهد شد که در نواحی صورت و سبیل خود موهای نازک و یا پراکنده ای را دارند و از داشتن یک ریش کامل و پر پشت محروم هستند ، همان طور که گفته ایم چنین افرادی به دلایل مختلفی مانند ژنتیک و یا بیماری های مختلف دچار ریزش مو در این نواحی شده اند و یا حتی بسیاری از افراد هم به دلیل تصادف که موجب کبود موهای صورت در نواحی ریش و یا سبیل شده اند اقدام به انجام این عمل زیبایی می کنند ، با انجام این عمل زیبایی ربش و یا سبیل فرد تراکم بیشتری را خواهد داشت و خط رویش ریش هم به طور کامل اصلاح و مدل دادن به سبیل ها راحت تر انجام خواهد شد .

به دلیل که برای انجام این عمل زیبایی از موهای خود فرد برای کاشت استفاده خواهد شد یکی از مهم ترین شرط ها برای انجام این عمل داشتن موهای کافی و سالم در نواحی اهدا کننده می باشد ، همچنین فردی که قصد انجام این عمل را دارد در جلسات اول مشاوره توسط پزشک متخصص معاینه خواهد شد تا سلامت جسمی فرد برای انجام کاشت ریش و یا سبیل تایید شود ، اگر که فرد متقاضی سن کمی را برای انجام این عمل داشته باشد پزشک به او پیشنهاد می کند که حتما چند سال دست نگه دارد و اجازه دهد که ریش و یا سبیل آن به طور طبیعی رشد کند و در صورتی که چنین اتفاقی رخ نداد اقدام به انجام این عمل زیبایی کند .

افراد مناسب کاشت ریش

کلام آخر

اگر شما به طور کامل به سن مناسب کاشت ریش و یا همان 25 سالگی رسیده اید و قصد انجام کاشت ریش را دارید حتما با یک متخصص پوست مشورت داشته باشید ، همچنین انجام این عمل زیبایی هیچ خطری را برای افراد ایجاد نمی کند به این دلیل که  انجام این عمل جراحی موهای خود فرد متقاضی را برداشته و در نقاط دیگری پیوند زده می شود ، همچنین این عمل زیبایی به یک سری مراقبت های مهم نیاز خواهد داشت که باید بعد از عمل آن را جدی بگیرید ، تمامی نکات های مهم قبل و بعد از انجام این عمل زیبایی توسط پزشک متخصص کاشت ریش به شما توضیح خواهد داد ، در صورتی که این نکات را به درستی انجام داده اید فرد دچار هیچ گونه ریزش و یا عوارضی نخواهد شد .

اگر شما هم جزو آن دسته افراد هستید که قصد انجام کاشت ریش را دارید به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از انجام هر کاری به چند کلینیک معتبر مراجعه فرمایید و بهترین کلینیک کاشت مو ، ریش و سبیل را انتخاب کنید ، فرد متقاضی باید با متخصص پوست و مو جلسات مشاوره را داشته باشد ، جلسات مشاوره برای انجام کاشت ریش که بیشتر آن ها رایگان می باشند به تمامی سوال های فرد پاسخ داده خواهد شد و شما برای انجام این عمل نباید هیچ گونه استرسی را داشته باشید .

از این که ما را تا آخر مقاله سن مناسب برای کاشت ریش همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)