هزینه کاشت ریش و سبیل

امروزه بسیاری از آقایان علاقه بسیاری به داشتن ریش و سبیل های پر پشت دارد ولی برخی از افراد به دلایل مختلف از داشتن آن ها محروم هستند و قصد انجام کاشت ریش و سبیل را دارند ولی از هزینه کاشت ریش و سبیل بی خبر هستند و یا این سوال در ذهن آن ها نقش می بندد ، این عمل زیبایی نیز همانند انجام کاشت مو با استفاده از برداشت موهای طبیعی از بانک مو که بیشتر در پشت سر افراد است صورت می گیرد ، موهای صورت هم در زاویه مناسبی نسبت به پوست افراد قرار گرفته است که بعد از رشد روی پوست می خوابند و یک حالت طبیعی را به خود می گیرد ، به همین دلیل انجام کاشت ریش و سبیل با عمل زیبایی کاشت مو تفاوتی ندارد و نیاز به تخصص و دقت بسیاری دارد ، اما برای انجام این عمل زیبایی افراد باید به چه نکاتی توجه داشته باشند ؟ هزینه کاشت ریش و سبیل چقدر می باشد ؟

در ادامه قصد داریم شما را با هزینه کاشت ریش و سبیل آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

هزینه کاشت ریش و سبیل

برخی از افراد ممکن است که این تصور را داشته باشند که هزینه کاشت ریش و سبیل ممکن است گران تر باشد اما با مقایسه در روش های دیگر به طور حتم هزینه این عمل زیبایی به صرفه تر خواهد بود و دو دلیل برای اثبات این جمله وجود دارد که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد :

 • افرادی که قصد انجام این عمل زیبایی را دارند فقط و فقط یک بار برای کاشت ریش و سبیل خود هزینه خواهند کرد و برای همیشه از داشتن ریش و سبیل خود لذت خواهند بود .
 • روش های درمانی بسیار دیگر هم مانند مصرف دارو ها بیشتر یک نتیجه کاملا موقت را برای افراد داشته و امکان دارد که افراد دوباره دچار ریزش موهای صورت خود شوند اما نتیجه انجام عمل زیبایی کاشت مو برای افراد دائمی می باشد .

اگر به داشتن یک ریش و سبیل بسیار طبیعی علاقه بسیاری دارد و برای آن اهمیت زیادی قائل هستید انجام این عمل زیبایی برای شما بسیار ارزشمند می باشد و نتیجه این عمل نیز بسیار دلچسب خواهد بود .

هزینه کاشت ریش و سبیل

عوامل موثر بر هزینه کاشت ریش و سبیل

به طور کلی عوامل بسیاری می تواند بر روی هزینه کاشت ریش و سبیل تاثیر بگذارد که تمامی این عوامل در کنار هم هزینه این عمل جراحی را مشخص می کند ، در ادامه شما را با این عوامل تاثیر گذار آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید :

 • یکی از مهم ترین عوامل بر روی این هزینه میزان گرافت های استخراج شده از موی افراد می باشد که هر اندازه که تعداد گرافت های مورد نیاز برای انجام این عمل زیبایی بیشتر باشد هزینه کاشت ریش هم بیشتر خواهد بود ، همچنین آقایانی که به گرافت های بیشتر برای انجام عمل کاشت نیاز دارند باید هزینه بیشتری را برای این عمل زیبایی پرداخت کنند .
 • از دیگر عوامل مهم در هزینه کاشت ریش و سبیل روش انتخابی برای کاشت ریش و سبیل طبیعی می باشد ، به طور کلی روش های جدید هزینه های بیشتری را برای افراد به دنبال دارد اما کارآمد و بسیار تاثیر گذار می باشند .
 • دستمزد دریافتی پزشک متخصص هم بسیار مهم می باشد زیرا پزشک متخصص مجرب که یک رزومه درخشان برای انجام عمل های کاشت دارد به طور حتم هزینه بیشتری را از افراد دریافت می کنند .
 • همچنین افراد باید هزینه های آزمایشات قبل از انجام عمل ، خرید دارو ها و حتی درمان عوارض های احتمالی را جزئی از هزینه های این عمل در نظر گرفت .
 • فاصله کلینیک انتخاب یک عمل مهم دیگر در هزینه کاشت سبیل و ریش می باشد ، برخی از اوقات افراد برای انجام این عمل زیبایی از یک شهر به شهر دیگری سفر خواهند کرد که انجام این مار باعث افزایش هزینه های این عمل می باشد .

به طور کلی روش های بسیاری برای انجام کاشت سبیل و یا ریش وجود دارند که انجام این روش با این که با هم تفاوتی را دارند اما از لحاظ قیمت تقریبا به یک اندازه می باشند و تفاوت بسیاری را با هم ندارند ، در واقع انجام این روش ها بیشتر در مراحل برداشت گرافت از مو با یکدیگر تفاوت دارند ، از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه کاشت ریش و سبیل تعداد گرافت ها می باشد ، هر چقدر ریش و سبیل پر پشت تری را بخواهید تعداد گرافت ها نیز بیشتر می باشد و انجام این عمل زیبایی طولانی تر و سخت تر خواهد بود و به همین خاطر ممکن است هزینه ها کمی بالاتر برود .

افراد مناسب کاشت ریش و سبیل

در بسیاری از موارد نازک شدن و یا ریزش موهای سبیل و یا ریش به دلیل به دلیل ژنتیک ، استفاده از دارو ها ، سبک زندگی و یا استرس می باشد که در میان این ها ممکن است که افراد به دلیل سوختگی و یا جراحت موهای سبیل و ریش آن ها رشدی نکند و یا کم پشت شده باشند که انجام عمل زیبایی کاشت ریش و سبیل موجب رشد دوباره موها در نواحی ریش و یا سبیل وجود نخواهد داشت و یا این رشد ها به طور نا منظم رشد خواهد کرد ، اما برای این که متوجه شوید که آیا شما فرد مناسبی برای انجام کاشت ریش هستید باید با پزشک متخصص خود گفت و گو داشته باشید ، به این دلیل که جنس موی هر فردی با فرد دیگری متفاوت می باشد و به هیچ وجه نمی توان یک روش و یا یک نسخه ثابت را برای تمامی افراد در نظر گرفت .

افراد مناسب کاشت ریش و سبیل

با این وجود اگر شرایط زیر را دارا بودید شما یک فرد مناسب برای انجام کاشت ریش هستید :

 • اگر در ریش و یا سبیل شما منطقی به صورت لکه های خالی باشد .
 • اگر موهای سر شما در قسمت های پشت و یا کناره های آن موهای خوب و مناسبی را دارد .
 • اگر انتظار شما از انجام این عمل زیبایی واقع بینانه باشد .

دلایل ریزش مو در نواحی سبیل و ریش

به طور کلی مشکلات ریش ها و سبیل در آقایان به سه دسته تقسیم خواهد شد که شامل موارد زیر می شود :

 • در بسیاری از افراد بخش هایی از صورت مانند لب ها کاملا فاقد ریش می باشد ولی بخش های دیگر آن تراکم خوبی دارد مانند چانه ها که پر از مو می باشد .
 • بسیاری از آقایان ریش ها و سبیل کاملی را دارند ولی تراکم آن ها بسیار کم و ضعیف می باشد ، چنین افرادی در بسیاری از مواقع نمی توانند ریش ها و سبیل خود را بلند کنند .
 • تعداد بسیاری کمی از افراد هیچ ریش و سبیل را ندارند که این موضوع می تواند به دلیل عوامل ژنتیکی ، مادر زادی و یا اکتسابی باشد .

تمامی این مشکلات را می توانیم با انجام کاشت ریش و یا سبیل به طور کامل برطرف کنیم البته اگر فرد مناسبی برای انجام این عمل زیبایی باشید . اما  باید بدانید که دلیل ضعف در موهای ریش و یا سبیل چه چیزی می تواند باشد ؟ باید این نکته را بدانید که برای کم پشت بودن سبیل و ریش های سما دلایل زیادی وجود دارد ، بهتر است که این دلایل را بهتر بشناسید ولی روش های درمانی برای همه افراد تقریبا یکسان می باشد ، در ادامه شما را با دلایل ریزش ریش و سبیل آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

عوامل ژنتیکی 

به طور کلی عوامل ژنتیکی و یا ارثی یکی از مهم ترین عوامل کم پشتی و ریزش موهای ریزش و سبیل می باشد ، اگر پدر و یا پدر بزرگ شما ریش های ضخیمی را دارند به طور حتم شما هم دارای ریش و سبیل های ضخیمی می باشید ، اگر هم چنین چیزی برعکس باشد به احتمال زیاد ریش و یا سبیل پر پشتی را نخواهید داشت ، البته وضعیت ریش ها و سبیل در خانواده مادری بسیار مهم تر می باشد .

زمانی که گفته می شود یک اتفاق ژنتیکی و یا ارثی می باشد یعنی هیچ دارویی برای درمان آن وجود نخواهد داشت که بتواند آن ها را درمان کند ، امروزه کاشت ریش و سبیل بهترین روش برای درمان این مشکل است ، استفاده از دارو ها ، مزوتراپی ، سرم ها و دیگر روش ها نمی توانند موجب رشد دائمی موها شوند پس به هیچ وجه گول تبلیغات دروغین را نخورید .

هورمون ها 

یکی از عوامل مهم در کم پشتی ریش ها و سبیل هورمون ها می باشند ، هورمون هایی که بر روی موها و رشد آن ها تاثیر می گذارند تستسترون ها می باشند ، تستسترون ها یکی از هورمون های جنسی که به هورمون های جنسی آقایان نیز معروف می باشند ، البته خانم ها نیز از این هورمون ها می سازند اما مقدار آن ها در آقایان بسیار بیشتر می باشد .

تولید این هورمون در آقایان در دوران بلوغ آن ها بیشتر می شود ، حتما توجه کرده اید که ریش و یا سبیل در آقایان در سنین بلوغ آن ها با گذشت زمان اندکی پر پشت تر می شوند ، برخی از افرادی که قصد انجام عمل زیبایی کاشت ابرو را دارند افرادی هستند که بدن آن ها هورمون تستسرون کمتری را تولید می کند .

دلایل ریزش مو در نواحی سبیل و ریش

این هورمون در پوست افراد به هورمون DHT و یا دی هیدرو تستسرون تبدیل خواهد شد ، DHT ها و یا همان اثرات تستسترون ها را بروی فولیکول ها می گذارند که در پوست ما آنزیمی با نام 5 آلفا ردوکتاز (۵AR) وجود دارد که تستسترون ها آن را به DHT می کنند و از دارو های مهار کننده که این آنزیم مانند فیناستراید برای درمان ریزش مو در الگوهای مردانه مورد استفاده قرار می گیرد .

هورمون DHT در افرادی که ریزش موی ارثی و یا آلوپسی آندروژنی دارند موجب ریزش موهای سر آن ها و همچنین افزایش دیگر موها در بدن خواهد شد ، به همین دلیل اگر آنزیم های ۵AR در بدن افراد  کمتر باشد و یا بنا به هر دلیلی تولیدات DHT در بدن افراد کمتر شود موهای پشت سر نیز کمتر خواهد شد ، برخی از افرادی که قصد انجام عمل زیبایی کاشت مو را دارند معمولا افرادی هستند که آنزیم 5 الفا ردوکتاز کمتری را در بدن خود دارند .

نکته بسیار مهم دیگر که در بسیاری از آقایان خون رسانی با ناحیه های گونه بسیار ضعیف تر از خون رسانی به دیگر بخش های صورت می باشد ، به همین دلیل مواد مغذی و یا هورمون های کمتری به فولیکول های این نواحی رسیده می شود ، مسئله ای است که موجب می شود در بسیاری آقایان نواحی گونه ها و لپ ها موی کمتری را داشته باشند .

بیماری ها و یا آسیب ها 

برخی از آسیب های به وجود آمده به پوست ها و همچنین ابتلا به بیماری های پوستی می توانند موجب طاسی موقت و یا دائم در نواحی ریش ها و سبیل ها شوند ، در ادامه شما را با برخی از این موارد آشنا خواهیم کرد :

 • شکستگی
 • زخم و یا اسکار
 • جای بخیه
 • انجام عمل های جراحی مانند جراحی ترمیم و یا شکاف کام
 • سوختگی ها
 • فولیکت ها و یا همان التهاب فولیکول ها

البته این نکته را باید بدانید که ریزش موها ، ریش و یا سبیل در موارد بالا دائمی نمی باشد ولی چنانچه نیز دائمی باشد تنها راه درمان آن ها انجام عمل کاشت ریش و یا سبیل می باشد ، ریزش مو در آلوپسی آره آتا چه در سر ها و چه در ریش معمولا موقتی می باشد و به صورت دوره ای تکرار خواهد شد ، طاسی ها ایجاد شده از آلوپسی آره تا را به هیچ وجه نمی توان با استفاده از کاشت درمان نمود .

سبک زندگی 

همان طور که می دانید باید یک خواب کافی را داشته باشید و غذا های سالم را میل نماییم و حتما ورزش را داشته باشیم تا از استرس خود کمتر کنیم ، چنین مواردی برای سلامت عمومی بدن افراد و همین طور رشد موها بسیار مهم می باشد ، در رژیم های غذایی نیز ویتامین های بیوتین و یا نیاسین هم می توانند بر روی رشد موها ، ریش و سبیل ها تاثیر خوبی را بگذارند ، این ویتامین ها در خوراکی هایی مانند تخم مرغ ، آووکادو ، ماهی و تخم های آفتاگران پیدا می شود و بهتر است که این مواد غذایی در رژیم غذایی تمامی افراد قرار بگیرد .

دلایل ریزش مو در نواحی سبیل و ریش

مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل

به طور کلی کاشت مو ، ریش و یا سبیل ها دوران درمان دشواری را دارند ، بعد از تمام شدن جلسات درمانی معمولا جایی از صورت و یا سر شما پانسمان نخواهد شد و امکان دارد که فقط از آنتی بیوتیک ها موضعی به شکل کرم و یا لوسیون برای پوشاندن نواحی گیرنده و یا بانک مو ها مورد استفاده قرار گیرد . در ادامه شما را با مراقبت های بعد از انجام کاشت مو آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • یک روز بعد از انجام کاشت مو ، ریش و یا سبیل خود باید با استفاده از محلول های ضو عفونی مخصوص صورت خود را بشویید .
 • روز دوم بعد از عمل زیبایی باید صورت خود را با استفاده از آب سرد و صابون های PH ملایم شست و شو دهید .
 • معمولا در روز های ابتدایی بعد از عمل زیبایی تمامی زخم های کوچک تقریبا خوب خواهند شد .
 • یک روز ، چهار ماه و شش ماه بعد از انجام عمل زیبایی کاشت ریش و سبیل باید برای چکاپ کامل به کلینیک و یا مرکزی که کاشت خود را انجام داده اید مراجعه فرمایید ، زمان مراجعات نیز پزشک با شما هماهنگ خواهد کرد .
 • ممکن است که پزشک متخصص شما برای جلوگیری از عفونت ها به شما آنتی بیوتیک های خوراکی دهند ، حتما داروهایی که پزشک تجویز کرده است را در یک زمان مناسب و به طور کامل و پی در پی مصرف نمایید .
 • تورم صورت ها بین 24 تا 48 ساعت بعد از انجام کاشت ریش به حداقل خود خواهد رسید و به مدت 2 تا 4 روز به طور کامل از بین خواهند رفت .
 • تا 3 ماه بعد از کاشت مو ، موهای کاشته شده کاملا می ریزند و بعد از گذشت زمان کوتاه موهای جدید دوباره ریشه خواهند زد ، به مدت یک سال باید صبر کنید که نتیجه نهایی کاشت ریش و سبیل را مشاهده فرمایید ولی نتیجه بعد از گذشت 4 تا 6 ماه مشاهده می شود .

کلام آخر 

همان طور که می دانید برای برخی از آقایان داشتن ریش و سبیل های سالم و پر پشت و یا حتی خط ریش با رشد مساوی در دو طرف بدون کچلی کمی دشوار می باشد ، این موضوع می تواند به دلیل کم پشت بودن ریش ها باشد ، با انجام کاشت ریش و یا سبیل می توانید این مشکل را به طور کامل حل نمایید و اصلا نگران هزینه کاشت ریش و سبیل خود نباشید مطمئن باشید این عمل زیبایی ارزشش را دارد ، از این که ما را تا آخر مقاله هزینه کاشت ریش و سبیل همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)