هزینه کاشت موی سر

شاید برای شما هم سوال باشد هزینه کاشت موی سر چقدر است ؟ از مهم ترین و اصلی ترین نکات کاشت مو، موهایی است که استخراج می شود، و فولیکول های مورد نیاز برای عمل پیوند مو از چه محلی تامین خواهد شد، بسیار اهمیت دارد.  در طول آزمایشات و ارزیابی ‌های مختلفی که از بدن بیمار مراجعه‌ کننده انجام می شود ناحیه اهدای فولیکول‌ های مو مشخص خواهد شد. در کلینیک نیل برای کاشت مو از  موهای ریش، زیر چانه و روی سینه استفاده می‌شود.

کاشت مو

ریزش مو بسیار شدید و نیز تعداد افرادی که به دنبال داشتن موهای پرپشت و قطع ریزش مو و راهی برای رویش مجدد موهایشان هستند. در حال حاضر تنها راه برای درمان ریزش مو که دلایلی مثل کمبود آهن، فسفر، کلسیم و روی، به کارگیری پیوند موهای طبیعی است، که برای پیوند از ناحیه های مختلفی مثل سر، ابرو، ریش و سبیل قابل انجام است. در مواردی که دلیل آن، کمبود فقر در برخی عناصر موجود در بدن باشد، ممکن است. هنگامی که فرد به علت سوانح و ژنتیک یا ریزش شدید مو مبتلا می شود،جهت رویش مجدد مجدد موها، راهی به غیر از کاشت مو ندارد.

کاشت مو

مراحل کاشت مو

در طول روش کاشت مو، مقدار کمی مو از پشت سر جدا می شود، و تحت بزرگنمایی میکروسکوپ، گرافت هایی ایجاد می شود که این گروه بندی های طبیعی را بدون هیچ تغییری حفظ می کند. بعد از آن گرافت ها در برش های نازک و ریز در ناحیه ریزش مو، و شباهتی بیشتری رشد موی طبیعی فرد دارد قرار داده می شود. و این مرحله به چهر قسمت تقسیم می شود: برداشت مو از ناحیه اهدا کننده، اولین مرحله روش کاشت مو برداشت نوار اهدا کننده از محل دریافت کننده به شکلی است که کمترین آسیب به موهای اهدا کننده وارد می شود، و کمترین جای زخم در محل اهدا کننده وارد می شود. برای تبدیل بافت اهدا کننده در زیر میکروسکوپ به بخش های ریزی که تنها یک تا دو تار مو پهنا دارند، به مهارت و کارایی بسیاری نیاز دارد، در زمانی که این کار به درستی انجام شود، هیچ آسیب یا برش عرضی اتفاق نمی افتد، قرار دادن گرافت ها آخرین مرحله از کاشت مو است که به مهارت فنی، تبحر، تجربه و نیز تمرکز نیاز دارد. که گرافت ها با کمترین آسیب در جایگاه 0خود قرار داده شوند.

سن مناسب برای کاشت مو

هر زمانی که احساس کردید احساس به انجام شدن پیوند مو و انواع کاشت مو را در خود احساس کردید، با انجام یک سری آزمایشات لازم برای کاشت مو و تست ها، مراقبت های خاص  کاشت موم را روی سر خود انجام دهید. در هر سنی باشید می توانید کاشت مو انجام دهید و بهتر است بگذارید بخش بیشتر موها بریزد و هم چنین می توانید به صورت مقطعی در هر قسمتی که ریزش مو اتفاق افتاده انواع کاشت مو را انجام بدهید، انتخاب هر کدام از این روش ها بستگی به خواسته شما دارد و همچنین نظر قطعی دکتر بستگی دارد.

البته در ناحیه ورتکس، ریزش مو به صورت دایره بدون مو است، و اگر در سن پایین هستید که هنوز وضعیت ریزش مو در آن ناحیه ثابت پایدار نشده است، اقدام به کاشت مو در ورتکس نکنید، به علت اینکه روند طاسی ممکن است مجدد اطراف دایره کاشته شده، خالی می شود و نیاز مجدد به کاشت داشته باشد. لذا در مورد ناحیه ورتکس به عنوان یک اصل کلی، بهتر است زمانی کاشت مو را در نظر گرفت که کم موئی یا بی موئی به وجود آمده در این منطقه نسبتا پایدار شده و سن فرد هم حداقل 25 سال باشد.

نکته

با هر روشی که کاشت مو انجام شود برای دو سه هفته موهای کاشته شده رشد کرده و به معنی گرفتن موهای پیوند زده شده بوده. و سپس موها وارد فاز استراحت می شوند، و می ریزند. و جای نگرانی نیست زیرا ریشه مو سالم و زنده است. مانند مرحله پایانی سیکل چرخشی مو. رشد مجدد موها بعد از سه الی چهار ماه آغاز شده و حدود سه ماه زمان لازم است تا موهایی که درآمدند شکل و حالت به خود گرفته و کاملا شبیه موهای طبیعی گردند. اگر چه تراکم موهای کاشته شده کمتر از تراکم طبیعی است، ولی نمای منطقه کاشت کاملا عادی بوده و هیچکس متوجه کاشته شدن موی فرد نمی شود.

مراقبت های لازم قبل از کاشت مو

 • از مصرف الکل قبل از کاشت و بعد از کاشت جلوگیری کنید چون باعث رقیق شدن خون و خونریزی می شود.
 • یک روز بعد از کاشت مو، از شستن موهایتان بپرهیزید و بعد از گذر این زمان با آب سرد و فشار کم به صورت ملایم شستشو دهید.
 • اگر از سشوار استفاده می کنید در پنج روز اول، از دمای سرد استفاده کنید.
 • از مصرف داروهایی مثل آسپیرین حدود یک ماه استفاده نکنید، زیرا موجب رقیق شدن و خونریزی می شود.
 • از انجام ورزش های سنگین بپرهیزید، چون ممکن است موجب خونریزی، از دست رفتن گرافت ها و تورم شدید در اطراف چشم ها شود.
 • به مدت 48 ساعت بعد از کاشت مو، از بلند کردن اشیای سنگین بپرهیزید.
 • هنگام خوابیدن، سر و قسمت بالای بدنتان را بالاتر از  قلبتان قرار دهید.
 • به مدت 7 روز پس از عمل، از شنا در آب حاوی کلر بپرهیزید.

مراقبت های لازم قبل از کاشت مو

برای چه کسانی کاشت مو مناسب نیست ؟

اگه شما هم جز کسانی هستید که دارای بانک موی قوی و فولیکول مناسب برای اهدا به بخش طاس سر خود هستید، شما گزینه مناسبی برای کاشت مو هستید. افراد بالای 30 سال که الگوی ریزش ثابت دارند، از گزینه های مناسب برای کاشت مو هستند، این اشخاص از افراد جوان تر که الگوی پراکنده و ثابت نشده ای دارند، برای این عمل بسیار مناسب تر خواهد بود، از دیگر کاندید های مناسب برای ترمیم مو به روش کاشت به افراد زیر می توان به افراد زیر اشاره نمود :

 • مردان دچار آلوپسی آندروژنیک که اغلب آن را با طاسی الگوی مردانه می‌شناسند.
 • کسانی که پس از عمل‌هایی مثل لیفت صورت، دچار ریزش مو شده‌اند.
 • کسانی که به دلیل سوختگی یا هرگونه زخمی به روی سرشان، دچار ریزش مو شده‌اند.
 • مردان یا زنانی که به تغییر حالت خط رویششان تمایل دارند.

انواع کاشت مو

روش BHT

BHT در زبان انگلیسی مخفف Body Hair Transplant به معنی انتقال مو از بدن به سر می باشد، در این روش کاشت مو از نواحی مختلف بدن مثل سینه، کتف ها، پشت ران، برداشته می شود، و از آنجا که موهای سر با موهای بدن کمی متفاوت است معمولا این روش کاشت به تنهایی و به عنوان گزینه اول پیشنهاد نمی شود.  این روش برای کسانی پیشنهاد می شود که بانک موی کافی در قسمت پشت سر و بالای گردن ندارند، و پزشک مجبور به انتقال مو از انتقال مو از بدن می شود. این روش زمانی نتیجه خوبی می دهد که فرد بانک مو تقریبا متوسطی دارد یعنی پزشک بخشی از فولیکول های مو را از پشت سر به نواحی طاس انتقال می دهد برای پر کردن فضای مابین فولیکول ها از موی بدن فرد استفاده می کند، به عبارتی ترکیبی از فولیکول های مو در پشت سر با فولیکول های بدن در نواحی طاس و کم پشت کاشته می شود.

روشSUT

روش کاشت SUT نسبت به سایر روش ها، روش نوینی است که تقریبا اکثر مراحل آن از برداشت تا کاشت فولیکول های مو توسط دستگاه های اتوماتیک با نظارت پزشک صورت می گیرد. در روش کاشت SUT پیاز موها به صورت دستی برداشت و کاشت نمی شود، بلکه به وسیله پانچ لیزری از محل اهدا کننده که معمولا پشت سر می باشد جدا شده و سپس فریز می شود، و در نهایت به نواحی کم مو و طاس انتقال می یابد. به دلیل فریز شدن فولیکول های مو تا زمان کاشت از تخریب آنها جلوگیری می شود. در این روش با توجه به وجود پانچ لیزری و سیستم فریز درصد بسیار کمی از ریشه موها هنگام برداشت و کاشت از بین می رود، طبق برخی از آمار میزان هدر فولیکول های مو کمتر از 1% در این روش می رسد.  در این روش بیمار بیهوش نمی شود، از بی حسی موضعی استفاده می شود. جراحی و برداشت لایه های پوستی نیز در این روش صورت نمی گیرد. این روش تقریبا مانند روش FIT است یعنی صرفا فولیکول های مو منتقل می شوند اما از ابزار نوین و تکنولوژی جدید استفاده می گردد به همین دلیل نتیجه بهتری حاصل می شود. عوارض جانبی در این روش به حداقل می رسد، دوران نقاهت آن کوتاه، جای پانچ، زخم خونریزی نیز بسیار کم مشاهده می شود.

سرعت انتقال فولیکول های مو از محل اهدا کننده به محل دریافت کننده نیز نسبت به سایر روش های کاشت مو بیشتر بوده و پزشک می تواند در هر جلسه حداقل 10000 فولیکول را جابجا نماید و معمولا عمل کاشت با یک جلسه اتمام می یابد.

روشSUT

روش FIT 

همانطور که می دانید این روش نیاز به جراحی دارد، و قسمتی از پوست برداشته می شود، سپس از همان قسمتی که جدا شده گرافت های اهدایی را خارج می کنند ،و در ادامه قسمتی از سر که پوستش را جدا کرده‌ اند را بخیه می‌ زنند. این روش در مقایسه با روش‌ های دیگر دوره نقاهت بسیار طولانی‌ تری دارد و معمولا افرادی از این روش کاشت مو استفاده می‌ کنند که پوستشان انعطاف‌ پذیری بالاتری داشته باشد.

روش FUE

اشت مو به روش FUE یکی از روش های پرطرفدار می باشد می توان گفت FUE روش تکامل یافته روش FUT می باشد . در این روش برداشت موها از پشت سر به صورت اتوماتیک و تک به تک انجام می شود بنابراین هیچ اثری از خط ترسیم شده در پشت سر که بصورت نواری برداشت می شد باقی نمی ماند . در این روش با بی حسی موضعی محل برداشت مو ها باعث می شود که درد و خون ریزی به حداقل برسد .تاکنون عوارضی برای این نوع کاشت مشاهده نشده است . در کل می توان با توجه به موارد اشاره شده کاشت مو به روش FUE را جدیدترین روش بعد از روش FUT برای درمان طاسی و ریزش مو دانست .

هزینه کاشت موی سر

هزینه کاشت موی سر برای هر فرد می تواند متفاوت باشد، و بستگی به سابقه کاری و تجربه پزشک متخصص و تعداد گرافت های مورد استفاده دارد و همینطور به سابقه کاری و تجربه پزشک متخصص و تعداد گرافت های کاشته شده برای هر بیمار دارد. و این اطمینان را داشته باشید که کسی که کاشت موی سر را زیر نظر پزشک متخصص قرار می گیرد. حداکثر کیفیت با هزینه معقول در انتظار آن است. هزینه کاشت موی سر در قبال آنچه فرد بدست می‌آورد (زیبایی، جوانی، اعتمادبه‌نفس…) واقعاً اندک است. بسیاری از شهروندان ایرانی نیازمند کاشت مو راهی کشور های همسایه می شوند، تا با قیمت های گزافی این سرویس را دریافت کنند، شما می توانید با یک جلسه مشاوره رایگان در کلینیک کلیه سوال های خود را بپرسید و آگاهی لازم را نسبت به کاشت مو بدست آورید.

هزینه کاشت موی سر

کلام آخر

کاشت مو یک گزینه درمانی برای موهایی است که به طور واضح کم پشت می شوند، نتیجه پیوند مو دائمی تلقی می شود و قابل برگشت نمی باشد. و به این معنا نیست که ظاهر موی شما مانند در بقیه طول عمر شبیه همان وقتی باشد که کاشت موی شما تازه بهبود پیدا کرده است. و یک متخصص می داند چگونه یک طرح کاشت  طبیعی و پایدار ایجاد کند. ممنونیم که تا انتهای مقاله  هزینه کاشت مو سر همراه ما بودید لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از طریق شماره های گذاشته شده داخل سایت با ما در میان بگذارید.

 

 

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)