مزوتراپی مو چیست؟

این روز ها یکی از شایع ترین مشکلات پوست و مو در بین خانم‌ ها و آقایان ریزش موهاست که به خاطر مسائل مختلفی اتفاق می ‌افتد. روش های درمانی مختلفی برای جلوگیری از ریزش مو وجود دارد که یکی از این روش ها مزوتراپی است. سوالی که پیش می آید این است که مزوتراپی مو چیست؟ مزوتراپی یک روش جدید است که با دیگر درمان های ریزش مو یا به تنهایی استفاده می‌ شود و تاثیر بسیار خوبی بر روی رشد مو می گذارد. مزوتراپی به صورت جلسات تزریقی با حداقل ترین تهاجم انجام می‌شود که کاربردهای بسیاری دارد. یکی از کاربرد های این روش رفع ریزش مو و تحریک موها برای رشد دوباره است. اساس کار این روش تزریق مواد مختلف تقویتی به درون پوست سر است.

 این روش اولین بار در متون پزشکی برای درمان ریزش مو در قرن ۱۲ میلادی نوشته شده است. یک پزشک فرانسوی در مورد درمان‌ ریزش‌ مو این گونه می نویسد: اگر علت ریزش مو به خاطر تغذیه نامناسب است ، باید طاسی سر را سوزن زد و بر روی محل رویش مو ها محلولی از عصاره ها قرار داد.  سپس پزشک فرانسوی بعد از مدت مشاهده کرد که این روش بر روی برخی از بیماران جواب داده است و در نهایت نام روش درمانی خود را مزوتراپی گذاشت.

مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی یکی از تکنیک های پرطرفداری است که برای افزایش رشد و تراکم مو ها استفاده می شود. این روش در کنار سایر روش های ترمیمی پوست و مو مانند prp انجام می شود. استقبال از این روش درمانی نشان می دهد که بسیاری از افراد شاهد نتایج مثبت از این درمان بوده اند.

در مزوتراپی مو، پزشک از عصاره ها، ویتامین ها و هورمون ها برای احیای مو استفاده می کند. این روش به اجزای تغذیه کننده فولیکول مو کمک می کند تا به راحتی توسط ساختار مو جذب شوند. از طریق این فرآیند می توان ریزش مو ها را درمان کرد؛ زیرا موهای نازک را ضخیم کرده و ریزش مو را متوقف می کند. همچنین استقامت مو ها را افزایش داده و باعث درخشان تر شدن آن هامی شود.

 آیا مزوتراپی برای رفع ریزش مو کاربرد دارد ؟

مزوتراپی را یک روش زیر پوستی می‌ دانند که با توجه به نوع دارو ها و مواد مورد استفاده در کاربرد های متفاوتی دارد. در واقع از این روش علاوه بر درمان ریزش مو می توان برای موارد زیر نیز استفاده کرد:

 • رفع چربی های موضعی
 • درمان چربی پلک
 • جوانسازی پوست رفع چین و چروک ها و سفت کردن پوست و لیفت صورت
 • درمان لکه های پوستی
 • برطرف کردن جای زخم و اسکار
 • اصلاح انحناهای سطحی بدن
 • درمان سلولیت

 آیا مزوتراپی برای رفع ریزش مو کاربرد دارد ؟

از مزوتراپی بیشتر با چه روش های درمانی استفاده می کنند ؟

شما می توانید از این روش در کنار دیگر روش های درمانی ریزش مو استفاده کنید و تاثیر بسیار زیادی را مشاهده فرمایید. مزوتراپی بیشتر مواقع برای درمان ریزش مو با الگوی مردانه و زنانه استفاده می شود. اما نمی توان گفت که برای شما نتیجه ثابتی داشته باشد. با این وجود برخی از پزشکان برای درمان ریزش موی ارثی مزوتراپی را تجویز می کنند. بیشتر مواقع از این روش در کنار دیگر روش های درمان ریزش مو استفاده می کنند. البته مزوتراپی به تنهایی تاثیر بسزایی در جلوگیری از ریزش و تقویت موها دارد.

دلیل ریزش مو چیست؟

قبلا پزشکان تصور می کردند ریزش مو تنها به خاطر هورمون های آندروژن است. اما حالا می دانید ، علاوه بر تغییرات هورمونی عوامل مختلفی بر روی ریزش مو تاثیر گذار است. برای مثال ، عوامل ژنتیکی و محیطی بسیاری موجب ریزش مو در هر فرد می‌شود.  ممکن است مصرف داروهای هورمونی تنها برای تعدادی جوابگو باشد. اما برای دیگر افراد که عوامل دیگری بر روی ریزش موهایشان تاثیر گذاشته است، از روش مزوتراپی استفاده می‌ شود تا ریزش موی آنها به کل قطع شود.

چه کسانی برای مزوتراپی مو مناسب هستند؟

به جز افرادی که با ریزش مو مردانه یا زنان روبه‌رو هستند ، اشخاص دیگری هم وجود دارد که می توانند از مزوتراپی برای درمان ریزش مو استفاده کنند. در صورت مواجه شدن با هر یک از موارد زیر کاندید مناسبی برای انجام مزوتراپی خواهید بود:

 • ریزشو سکه ای : اگر به ریزش مو دچار شدید اما هنوز شرایط تان وخیم نشده است ، این روش می تواند کمک بسزایی به شما کند.
 • کم بودن سرعت شد موها: اگر رشد موهای تان کم است، مزوتراپی درمان موثری برای شما خواهد بود.
 • ریزش مو حاصل از استرس: گاهی اوقات به خاطر مسائل روحی و روانی و استرس های زیاد ریزش مو اتفاق می افتد، مزوتراپی در این مواقع بسیار چاره ساز است.
 • آسیب‌دیدگی ساقه مو: ساقه مو به خاطر عوامل مختلفی ممکن است آسیب دیده باشد که مزوتراپی برای درمان آن و حفظ سلامت فولیکول های مو مفید است.

اثرات درمان ریزش مو :

مزوتراپی با تزریق در لایه‌های مختلف پوستی مانند لایه میانی، بافت پیوندی و اپی درم  بر روی سیستم گردش خون سیستم ایمنی و سیستم عصبی و حسی اثر می گذارد. و علاوه بر درمان ریزش مو اثرات بسیار مفیدی به همراه دارد که در ادامه برایتان توضیح داده ایم.

تغذیه بافت پوست و فولیکول‌ها: با ترکیب داروهای مختلف از انواع ویتامین ها و آمینو اسید ها و مواد معدنی مواد تزریق مزوتراپی درست می شود.

خونرسانی بیشتر: برخی ترکیب های مزوتراپی باعث افزایش گردش خون بافتی می‌شود و در نتیجه خون بیشتری به موها می رسد.

تنظیم ترشح چربی پوست: برخی داروهای بکار رفته در مزوتراپی غدد سبابه را کنترل می کند.

باعث تاثیرگذاری بیشتر روند کاشت: مزوتراپی در روند کاشت مو بسیار تاثیرگذار است که در سه مرحله انجام می شود. قبل از کاشت برای خون رسانی بیشتر به پوست سر، بعد از کاشت برای درمان ورم و سپس بعد از گذشت مدتی برای بهتر شدن وضعیت سر زخم و همچنین تقویت گرافت ها انجام می شود.

استحکام بیشتر و تقویت موها: مزوتراپی از تحلیل رفتن فولیکول های مو جلوگیری می کند و موجب استحکام و حالت بهتر موها می شود.

مزایای مزوتراپی نسبت به دیگر روش ها

با مزایای مزوتراپی آشنا شوید:

 • این روش برای درمان ریزش مو به جراحی نیاز ندارد.
 • ترمیم دوباره موهای آسیب دیده و پیشگیری از پیری زودرس موها بدون داشتن محدودیت سنی
 • رفع مشکل کم پشت شدن موها
 • یک روش کاملا ایمن و بی خطر است.
 • عوارض جانبی خاصی مانند حساسیت های دارویی به دنبال ندارد.
 • بدون نیاز به دوره نقاهت منطقه درمان
 • خیلی سریع بهبود می یابد.
 • بدون درد و بدون نیاز به بیهوشی است.
 • عوارض جانبی و خطرناک زیادی ندارد.
 • هزینه مناسب و منطقی بدون نیاز به مراقبت های خاص و ویژه

مزایای مزوتراپی نسبت به دیگر روش ها

ترکیب های مغزی روش مزوتراپی

مواد مغذی که در روش مزوتراپی درست می‌شود به نام کاکتیل یا کوکتل است. برای تهیه این محلول از مواد های مختلفی استفاده می شود که هر کدام برای هدف خاصی در روش مزوتراپی گنجانده شده است. خوب است بدانید مواد هایی که در روش مزوتراپی استفاده می شود، کاملاً بستگی به شرایط و وضعیت موهای فرد دارد و توسط پزشک تعیین می شود چه مواد داخل ترکیب قرار بگیرد.

موارد زیر یکی از اصلی‌ترین داروهای ترکیبی است که در این روش درمانی قرار می گیرند:

ویتامین ها: محلول های مزوتراپی شامل انواع ویتامین هاست. ویتامین های پر استفاده شامل ویتامین b۵، ویتامین h، ویتامین c، و ویتامین a است.  هر کدام از این ویتامین ها اثرگذاری مختلفی دارد:

 • ویتامین b۵ موجب تولید انرژی سلولی می شود.
 • ویتامین c پوست را برای تولید کلاژن تحریک می کند.
 • ویتامین a به روند دارورسانی به بافت‌های پوستی و کلاژن سازی پوست کمک می کند.
 • ویتامین h تاثیرگذاری مانند ویتامین b دارد و از ریزش مو و پوسته پوسته شدن پوست سر جلوگیری می کند. همچنین میزان ترشح چربی غدد سبابه را کنترل می کند.

مواد معدنی: در محلول مزوتراپی برخی مواد معدنی مانند مس، روی، فسفر، منیزیم، سلنیوم قرار داده می‌شود که بر روی سلامت و رشد موها تاثیر گذار است.

داروهای بی حسی موضعی: لیدوکائین یا پروکائین هر دو داروی بی حسی و ضد التهاب است که برای بهبودی روند مزوتراپی در محل جایگذاری می شود و تاثیر زیادی بر روی جلوگیری از ریزش مو دارد.

داروهای هورمونی: این مورد برای جلوگیری ریزش مو با الگوهای مردانه و زنانه استفاده می شود که شامل هورمون های آندروژنی است.

داروهای خونرسانی به بافت پوست سر: داروهایی مانند بوفلومدیل، میانوکسیدیل، پنتوک سیفیلین و میانوکسیدیل موجب رسیدگی بیشتر خون به ناحیه درمانی می‌شود و درصد خون رسانی و ایمن سازی به بدن را افزایش می دهد.

مزوتراپی مو چگونه انجام می شود؟

قبل از انجام عمل مزوتراپی مو باید با پزشک متخصص در رابطه با انتظارات خود از عمل مشورت کنید. یک هفته قبل از عمل در از مصرف هرگونه دارو های ضد التهاب غیر استروئیدی مانند آسپرین خودداری کنید. چرا که این دارو ها خطر خونریزی و کبودی در حین مزوتراپی را تا حد زیادی افزایش می دهند.

در طول جلسه پزشک ممکن است برای کاهش درد، داروی بی هوشی موضعی یا تزریقی استفاده کند. به همین خاطر شما به هیچ عنوان دردی احساس نخواهید کرد. سپس پزشک با استفاده از یک سوزن نازک و کوتاه مواد لازم را به پوست سرتان انتقال می دهد. البته ممکن است تزریق ها توسط یک دستگاه مکانیکی مخصوص برا اینجا تزریقات پشت سر هم استفاده شود.

تزریق ها با توجه به شرایط بیمار و نظر پزشک، در عمق های 1 تا 4 میلی متری انجام می شود. البته ممکن است طی تزریق، یک قطره از محلول درون لایه میانی پوست قرار گیرد. کل فرآیند مزوتراپی ممکن است نیم ساعت طول بکشد.

نکات مهم قبل از انجام مزوتراپی مو

اگر تصمیم خود را برای انجام مزوتراپی گرفته‌اید یا به تشخیص پزشک باید این روش را شروع کنید، بهتر است قبل از درمان برای این کار آماده شوید.

 • شب قبل یا صبح روز مراجعه، موهای خود را بشویید.
 • حدود چند روز قبل از مزوتراپی از مصرف داروهای آسپرین و داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن خودداری کنید.
 • در صورتی که مجبور هستید داروهای ضد انعقادی یا رقیق کننده خون استفاده کنید، حتماً در جلسه مشاوره به متخصص خود اطلاع دهید.
 • از مواد تقویت کننده ماسک مو، حالت دهنده مو و داروهای مراقبتی مو حدود یک روز قبل از شروع درمان مزوتراپی خودداری کنید.
 • این روش در مقایسه با دیگر روش ها نیازی به ضدعفونی کردن پوست ندارد.
 • اگر در سر زخم یا عفونتی دارید حتماً به پزشک اطلاع دهید
 • در جلسه درمانی محلول مزوتراپی توسط متخصص حرفه ای با استفاده از سوزنی مشابه سوزن انسولین به صورت دستی یا دستگاهی به پوست سر تزریق می شود.
 • متخصص سوزن را حدود یک میلیمتر به درون پوست قرار می دهد و محلول درمانی را مستقیماً به لایه میانی پوست تزریق می کند.

زخم های کوچک در مزوتراپی :

تنها اتفاقی که هنگام مزوتراپی رخ می دهد ایجاد زخم های بسیار کوچک حاصل از فروکردن سوزن است. این آسیب جزئی فرایند های ترمیمی پوست را به کار می اندازد. پس نگرانی بابت جای زخم نداشته باشید. این زخم ها بعد از مدتی کاملا بهبود می یابد و همچنین کلاژن سازی پوست را تحریک می کند. یعنی علاوه بر این که محلول های مغذی مو به فولیکول مو می رسد، زخم حاصل از تزریق به رشد و کیفیت موها کمک می کند.

بعد از انجام مزوتراپی چه کار کنید؟

مواردی وجود دارد که بعد از انجام مزوتراپی برای رعایت کردن آنها به دقت کافی داشته باشید:

 • حدود ۲۴ ساعت بعد از جلسه درمانی از ماینوکسیدیل و داروهای تقویت کننده مواد آرایشی مواد حالت دهنده مو استفاده نکنید.
 • سعی کنید بعد از مزوتراپی حدودا چند ساعت از شستن سر و حمام رفتن بپرهیزید. از روز سوم می توانید حمام بروید. ولی بهتر است بیشتر از ۱۵ دقیقه در حمام نمایید و از آب بسیار گرم استفاده نکنید. این کار باعث التهاب بیشتر سر و کبودی ناحیه درمانی می شود.
 • سعی کنید بعد از مزوتراپی آب و مایعات فراوان مصرف کنید. به مدت دو روز بعد از جلسه درمانی ورزش نکنید. تحرک بیش از اندازه باعث تعریق سر و خارج شدن محلول از پوست سر می شود.
 • در صورتی که در ناحیه درمانی احساس تورم و برآمدگی کردید. حتماً به پزشک اطلاع دهید. تورم ممکن است به خاطر حساسیت نشان دادن به محلول مزوتراپی باشد.
 • به مدت دو روز بعد از درمان از داروهای ضد التهابی و ویتامین e خودداری کنید.

مزوتراپی چگونه انجام می‌شود؟

چه زمانی می توانید نتایج مزوتراپی را مشاهده کنید ؟

اکثر افرادی که این روش را استفاده کردند، بعد از انجام چند جلسه با قطع ریزش مو مواجه می شوند. همچنین بعد از ۳۰ جلسه شاهد کاهش درصد چربی پوست سر خواهند بود. در نتیجه کمتر به استحمام سر نیاز می شود. سپس بعد از گذراندن دوره کامل مزوتراپی که به مدت ۳ ماه طول می کشد، مطمئنا شاهد رشد دوباره مو ها خواهید شد. این روش معمولا برای سنین جوان تر مفیدتر است.

هزینه مزوتراپی چقدر است؟

هزینه مزوتراپی با توجه به محلول تزریقی قیمت‌های متفاوتی دارد. اگر محلول تزریقی ساخت کشور خودمان باشد، قیمت مناسب تری دارد. اما محلول های مزوتراپی ساخت کشور کره با فرمول انگلیس  گران قیمت تر هستند. البته قیمت اصلی این روش درمانی به تعداد جلسات مورد نیاز، میزان دوز دارو، ترکیب های مورد نیاز مزوتراپی و همچنین دستمزد متخصص بستگی دارد. شما با مراجعه حضوری به پزشک و مشخص شدن موارد نام برده شده از هزینه دقیق  این روش مطلع می شوید:

 • مزوتراپی نسبت به دیگر روش های غیر تهاجمی نتایج طولانی مدتی دارد.
 • این روش در مقایسه با دیگر روش های غیر تهاجمی و دارویی نتیجه موثرتر و طولانی مدتی دارد.
 • البته اثر مزوتراپی به میزان ریزش موی فرد و محلول تزریقی بستگی دارد.
 • معمولاً تاثیرگذاری مزوتراپی بعد از انجام تمام مراحل به مدت ۳ الی ۴ سال ماندگار است که بعد از رفع اثرگذاری باید این روش درمانی دوباره تکرار شود.
 • این روش درمانی هم برای مردان و هم برای زنان قابل استفاده است و هر فردی در هر رده سنی که قرار دارد می‌تواند از این روش بدون هیچ محدودیتی استفاده کند.

عوارض مزوتراپی مو چیست؟

در صورتی که مزوتراپی توسط یک پزشک ماهر و با تجربه انجام شود، حداقل عوارض جانبی را به همراه خواهد داشت. معمولا این عوارض حدود 15 دقیقه تا 2 ساعت پس از عمل خود را نشان می دهد. با گذشت 6 تا 7 ساعت این علائم به اوج خود خواهد رسید. در این قسمت عوارض جانبی مزوتراپی شرح داده شده است:

 • حالت تهوع
 • برجسته شدن نقاط تزریق
 • خارش
 • قرمزی
 • کبودی
 • عفونت
 • اسکار

عمل مزوتراپی با چه نتایجی همراه است و چه کسانی نمی توانند مزوتراپی انجام دهند ؟ 

قطعی ترین نتایج عمل مزوتراپی می تواند برای هر فرد داشته باشد شامل موارد زیر می باشد:

 • تقویت و بازسازی موهایی که قبل ریخته است.
 • ورود فولیکول‌های مو از مرحله استراحت به مرحله رشد
 • جلوگیری از ریزش شدید موها
 • حجیم سازی و پرپشت شدن موها

اگر جز آن دسته از افراد گفته شده در زیر هستید، انجام این روش برای شما فایده ای ندارد:

 • کسانی که به خاطر بیماری زمینه‌ای از مشکل ریزش مو رنج می برند.
 • افرادی که با بیماری های دیابت، هپاتیت، هموفیلی، ایدز دچار هستند.
 • مردان بالای ۴۰ سال که طاسی شدید آندروژنی دارند.
 • خانم‌های بالای ۶۰ سال که از طاسی شدید آندروژنی رنج می‌برند.
 • خانم های باردار
 • کسانی که به مشکلات ژنتیکی دچار هستند.

به طور کلی ریزش مو چه زمانی اتفاق می افتد؟

ریزش مو زمانی اتفاق می‌افتد که در روز حداکثر ۱۰۰ تار موی طبیعی انسان از بین برود. ریزش این تعداد، بیشتر هنگام شانه زدن، حمام رفتن و یا زمان خواب رخ می دهد.  زمان که یک تار مو از سر جدا می شود فعالیت فولیکول مو دوباره آغاز می شود و تار جدید جایگزین تار ازدست‌رفته خواهد شد. این اتفاق در بین جوانان تعادل خوبی دارد و به همین خاطر از طاسی یا کچلی در بین افراد جوان خبری نیست. با افزایش سن به دلایل مختلف ژنتیکی و فیزیولوژی تعادل بین ریزش مو و رویش مو به هم می خورد و باعث می‌شود فرد با طاسی و کم پشتی مو رو به رو شود. معمولا ریزش مو در سنین بالا به خاطر عوامل ژنتیکی است. به طور کلی تمام افراد موهای خود را از دست می دهند. اما مسئله ای که مهم است جایگزین شدن موهای از دست رفته است. یعنی باید با این ریزش و رویش موها تعادل خوب برقرار باشد تا فرد دچار طاسی و کم پشتی مو نشود.

با دلایل مختلف ریزش مو آشنا شوید ؟

همانطور که گفتیم از مهم ترین دلیل ریزش مو  عوامل ژنتیکی و هورمونی است که باعث ریزش تدریجی موها می شود. ریزش ژنتیکی به سابقه ریزش مو در دیگر افراد خانواده مانند پدر و مادر برمیگردد. پس در صورتی که سابقه فامیلی ریزش مو داری،د حتماً هنگام مراجعه به پزشک این مورد را مطرح کنید. همچنین زمانی که تعادل هورمون تستوسترون و دی هیدروتستوسترون در بین آقایان و خانم ها  برهم بخورد، ریزش مو اتفاق می‌افتد. برای این که بفهمید علت ریزش موی شما به خاطر عوامل هورمونی است، لازم است آزمایش خون انجام دهید. با آزمایش خون سطح هورمون ها بررسی می شود و شما برای درمان مشکل داروهای هورمونی مصرف می کنید.یکی دیگر از علت های اصلی ریزش مو نداشتن رژیم غذایی مناسب است. زمانی که موها دچار ریزش مو می شوند، برای رشد جدید نیاز به مواد مغذی دارند. در صورتی که این مواد برای موها فراهم نشود، رشد خوبی نخواهند کرد. جنس مو از مواد پروتئینی ساخته شده است. بنابراین در صورت عدم استفاده کافی از انواع گوشت ها، لبنیات و تخم مرغ با ریزش مو مواجه خواهید شد. همچنین مصرف ویتامین برای ساخت تارهای مو بسیار موثر است. وجود برخی از مواد معدنی نیز در فرایند ساخت تارهای موی جدید ضرورت دارد و کمبود آهن در کنار کم خونی می تواند باعث ریزش موی ناگهانی شود.

دیگر مواردی که باعث ریزش موی ناگهانی می شود، شامل موارد زیر می باشد:

 • استرس شدید
 • قطع عضو
 • کاهش ناگهانی وزن
 • صدمات شدید جسمی
 • تب
 • مواجه شدن با مشکلات زندگی مانند کنکور، جدایی، از دست دادن عزیزان
 • مصرف برخی داروهای درمانی مانند شیمی درمانی، داروهای ضدبارداری، داروهای پس از بارداری
 • ابتلا به برخی از بیماری ها مانند عفونت، بیماری های تیروئیدی، بیماری لوپوس، سندروم تخمدان پلی کیستیک.

هدف از انجام مزوتراپی مو

بسته به نتایج، این روش امکان دارد برای هر کسی با هر شرایطی مناسب باشد. به عنوان مثال افرادی که موهای سالمی دارند می توانند از این روش برای مراقبت از موهای خود و جلوگیری از ریزش مو استفاده کنند و نتیجه بسیار موثری را مشاهده خواهند کرد. مزوتراپی به رشد مو کمک می کند و فولیکول ها را در مرحله استراحت به فاز رشد منتقل می کند و تمام فولیکول های مو را فعال می کند و ریزش مو را به تاخیر می اندازد. همچنین فاز رشد مو را طولانی می کند. این کار باعث رشد بیشتر و ترمیم مو می شود.اگر فکر می کنید موهایتان آسیب دیده یا با ریزش مو مواجه هستید می توانید از این روش برای فعال سازی رشد مو استفاده کنید. علاوه بر این ترکیبات درمانی این روش در رفع موهای سفید نیز تاثیر موثری خواهد داشت.

هدف از انجام مزوتراپی مو 

آیا روش مزوتراپی مو بدون خطر است ؟

بسته به نتایج، این روش امکان دارد برای هر کسی که از هر بیماری رنج می‌برد مناسب باشد. به عنوان مثال افرادی که موهای سالمی دارند می توانند از این روش برای مراقبت از موهای خود و جلوگیری از ریزش مو استفاده کنند و نتیجه بسیار موثری را مشاهده خواهند کرد. مزوتراپی به رشد مو کمک می کند و فولیکول ها را از مرحله استراحت به فاز رشد منتقل می کند و تمام فولیکول های مو را فعال می کند و ریزش مو را به تاخیر می اندازد. همچنین فاز رشد مو را طولانی می کند. این کار باعث رشد و ترمیم بیشتر موها می شود. اگر فکر می کنید موهایتان آسیب دیده یا با ریزش مو مواجه هستید می توانید از این روش برای فعال سازی رشد مو استفاده کنید. این روش علاوه بر این ترکیبات درمانی در رفع موهای سفید تاثیر موثری خواهد داشت.

ریزش ناگهانی مو در بین مردان :

ریزش مو در مردان بیشتر از زنان است. یعنی خانم ها هم ریزش مو دارند. اما به تدریج اتفاق می افتد. اما مردان ناگهان با مشکل ریزش مو مواجه می شوند. ریزش تدریجی مو به این صورت است که فرد به تدریج متوجه ریزش مو می شود و این روند تا زمانی که طاسی ایجاد شود ادامه می یابد. اما ریزش ناگهانی مو به گونه ای است که در مدت کوتاهی تعداد زیادی مو از بین می رود و این یعنی موها فرصتی برای رشد مجدد نخواهند داشت. ریزش مو مشکلات دیگری را به دنبال دارد و مسائل روحی و روانی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. زیرا انسان از ریزش مو ناراحت می شود و از وضعیت موهای خود خجالت می کشد. به همین دلیل افراد مبتلا به طاسی برای حضور در رویدادهای آموزشی، تفریحی و اجتماعی دچار مشکل می شوند و اعتماد به نفس آن ها کم می شود و با بسیاری از مسائل روحی و روانی دست و پنجه نرم می کنند.

کلام آخر

امیدواریم که جواب سوال مزوتراپی چیست؟ را گرفته باشید. ریزش مو ممکن است برای هر فردی اتفاق بیفتد که این مشکل رایج بسیار آزار دهنده است. پس بهتر است در طول زندگی حواستان به موهای تان باشد و مراقبت های لازم را برای آنها انجام دهید و در صورتی که حس کردید حجم موهایتان کم شده است حتما به پزشک مراجعه کنید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)