تزریق ژل گونه

ما در این مقاله سعی داریم شما را با تزریق ژل گونه آشنا کنیم. با بیشتر شدن سن امکان دارد پوست صورت شل شود و باعث افتادگی گونه ها شود. به همین خاطر افراد می خواهند این مشکل را از بین ببرند و صورت خود را جوان تر و شاداب تر کنند که یکی از این راه ها تزریق ژل به گونه است. تزریق ژل به ناحیه های صورت می تواند باعث از بین رفتن افتادگی و چین و چروک های صورت شود. برای آشنا شدن با تزریق ژل گونه با ما همراه باشید تا با آن بیشتر آشنا شوید.

تزریق ژل به گونه چیست ؟

یکی از بهترین انواع تزریق ژل، تزریق ژل به گونه است.  این روش چهره شما را در جوانی برجسته و زیبا می کند و افتادگی و علائم پیری را در سنین بالاتر از صورت شما برطرف می کند. عوامل متفاوتی می توانند بر شکل و فرم گونه های شما تأثیر بگذارند. تزریق ژل روی گونه می تواند سدی قوی در برابر همه عوامل به وجود بیاورد.

بیشتر افراد معتقدند که تزریق ژل به گونه ها یا بقیه بخش های صورت به بافت پوست آن ها در دراز مدت آسیب می رساند. این افرادی گمان می کنند که استفاده از این روش فقط نتیجه کوتاهی دارد و بعد از مدتی باعث بیشتر شدن  آسیب می شود. بعضی دیگر از افراد فکر می کنند ژل های استفاده شده در این روش بعد از مدتی شل می شوند و فرم صورت را تغییر می دهند.

برای جوانان، زیبایی صورت و برجسته سازی گونه یکی از دلایل اصلی تزریق ژل گونه است. بیشتر شدن حجم گونه ها تاثیر زیادی در زیبایی چهره آن ها دارد. این روش در بین افراد مسن که بیشتر شدن سن باعث به وجود آمدن چین و چروک و کم شدن چربی شده است بسیار مناسب است. این افراد از تزریق ژل گونه برای حفظ استخوان گونه و جلوگیری از تغییرات صورت استفاده می کنند. استفاده از این روش برای زیبایی در همه سنین مناسب است.

تزریق ژل به گونه چیست ؟

تزریق ژل به گونه چگونه انجام می شود ؟

برای تزریق ژل گونه شما به کلینیک مورد نظر مراجعه می کنید. سعی کنید در انتخاب کلینیک و پزشک دقت زیادی داشته باشید. برای تزریق شما روی یک صندلی می نشینید و پزشک با تزریق داروی بی حسی ناحیه مورد نظر را بی حس می کند تا شما در هنگام تزریق دردی را احساس نکنید. امکان دارد این داروهای بی حسی با ژل ترکیب شده باشد که این روش با دقت صورت می گیرد. در مرحله بعد ژل با سورن های مخصوص و با دقت به گونه ها تزریق می شود. امکان دارد این تزریق حدود نیم ساعت طول بکشد.

اگر بهترین ژل برای تزریق استفاده شود شما نتیجه مناسبی از تزریق ژل مشاهده می کنید. در بیشتر اوقات امکان دارد گونه ورم کند و بزرگ تر شود. این روش کی روش غیر تهاجمی است و دوران نقاهت خاصی ندارد. شما می توانید بعد از تزریق به فعالیت های خود ادامه دهید و کارهای روزانه خود را انجام دهید.

نواحی مورد استفاده برای تزریق ژل

تزریق ژل برای از بین رفتن چین و چروک های صورت پر کردن ناحیه هایی که فرو رفته است و یا بعضی از افتادگی های صورت مناسب است. از تزریق ژل می توان برای ناحیه هایی استفاده کرد و مشکلات آن ها را برطرف کرد. در ادامه با تزریق ژل برای ناحیه هایی که می توانید از آن استاده کنید آشنا می شوید :

چین و چروک های دور لب :

به چین و چروک های دور لب، خطوط خنده یا لبخند هم می گویند که دو چین پوست در دو طرف بینی هستند که تا گوشه‌های لب امتداد دارند. اگر خط لبخند دارید، تزریق ژل راهی مناسب برای پر کردن این چین و چروک ها است که در ترکیب با پرکننده های گونه، صورت شما را بسیار جوان تر نشان می دهد.

چروک زیر چشم :

چین و چروک زیر چشم باعث می شود چشم ها خسته به نظر برسند. کم شدن حجم در این ناحیه، از دست دادن خاصیت ارتجاعی بافت های پوست یا کم شدن حجم استخوان می تواند یکی از دلایل آن باشد. با استفاده از یک روش پیشرفته، می توان فیلرهای پوستی را به زیر چشم، زیر گونه یا در هر دو ناحیه تزریق کرد تا ظاهری جوان تر به چشم ها بدهد.

خطوط ماریونت :

خطوط ماریونت خطوطی هستند که بین گوشه های لب به سمت چانه و خط فک کشیده می شوند. این خطوط باعث عروسکی شدن صورت می شوند. تحلیل استخوان صورت با بیشتر شدن سن می تواند باعث به وجود آمدن این چین و چروک ها در پوست صورت شود. فیلر پوست یک روش مناسب برای پر کردن خطوط عروسکی است.

گوشه های لب :

گاهی اوقات گوشه های لب به سمت پایین می افتند که باعث می شود افراد ظاهری غمگین داشته باشند. تزریق ژل صورت می تواند زیر گوشه های لب و کمی هم به گوشه لب تزریق شود.

گونه ها :

با بیشتر شدن سن، مقداری از چربی زیر پوست از دست می رود. این اتفاق باعث کم شدن حجم و قابلیت ارتجاعی پوست مانند حجم گونه و افتادگی می شود. افتادگی گونه ها می تواند چهره را خسته و استرس زا نشان دهد. تزریق ژل صورت نقش مناسبی در حجم طبیعی گونه و لیفت آن دارد.

بیشتر شدن حجم چانه :

یکی از روش های مناسب برای جراحی کاشت چانه، تزریق فیلر چانه است. پرکننده ها می توانند به برجسته کردن خطوط فک کمک کنند. این یک روش حل موقتی است، اما راه مناسبی برای بررسی نتیجه جراحی زیبایی چانه قبل از انجام آن است.

لب ها و مرز ورمیلیون :

تزریق ژل لب با هدف حجیم کردن لب ها صورت می گیرد. یک فیلر پوستی به لب تزریق می شود تا ظاهری پر حجم تر به لب بدهد. گاهی اوقات پرکننده هایی به اطراف لب تزریق می شود تا مرز آن ها با پوست صورت مشخص شود. از این روش درمانی برای درست کردن لب های نازک استفاده می شود اما برای از بین رفتن مشکلاتی مثل بیشتر شدن طول لب ها کاربرد دارد.

روک لب ها :

هنگامی که لب های خود را جمع می کنید، این چین و چروک ها به طور عمودی بالای لب دیده می شود. این خطوط در اثر حرکت لب  به وجود می آید، اما به آن ها خطوط سیگاری می گویند زیرا وقتی سیگار می کشید، لب های شما منقبض و سفت می شوند. اگر خطوط عمیق باشند، تزریق فیلرها کمک زیادی به بهتر شدن ظاهر آن ها می کند.

دست ها :

دست ها اندام هایی هستند که ژل در آن ها تزریق می شود. تزریق ژل در پوشاندن اثرات پیری موثر است. اما دست ها گاهی سن افراد را نشان می دهند. پیری دست ها حجم آن ها را کم می کند و آن ها را لاغر می کند. تزریق ژل به پوست دست می تواند آن ها را پرتر نشان دهد.

درست کردن فرم بینی :

ژل های تزریقی می توانند برای صاف کردن و درست کردن برجستگی روی بینی مناسب باشند بدون این که به عمل جراحی نیاز باشد. برای صاف کردن این برجستگی‌ها روی پل بینی، یا درست کردن کجی خطوط بینی، یا ناهنجاری‌های غضروف در نوک بینی فیلر داخل بینی تزریق می شود و می تواند این مشکلات را برطرف کند. این کار کمتر از 15 دقیقه انجام می شود.

نواحی مورد استفاده برای تزریق ژل

برای آشنا شدن با عوارض تزریق ژل و بوتاکس به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

 

تزریق ژل به گونه چه مزایایی دارد ؟

تزریق ژل به گونه مانند سایر روش های دیگر می تواند دارای مزایا و معایبی باشد که در ادامه به آن می پردازیم :

کم بودن زمان جراحی و ماندگاری بالا :

مدت زمان این جراحی کمتر از نیم ساعت است و نیازی به تلف کردن زمان برای انجام آن نیست. بسته به نوع ژل انتخابی و سن افراد، ماندگاری آن بین 6 ماه تا 2 سال متغیر است. و نگرانی برای تمدید نیست.

آسیب نرسیدن به بافت های پوستی :

ژلی که برای تزریق به گونه ها استفاده می شود از اسید هیالورونیک تشکیل شده است. به همین خاطر به مرور زمان جذب پوست می شود و به بافت های آن آسیب نمی رساند. ژل ها باید بعد از مدت زمان مشخصی تمدید شوند و نگران آسیب های در اثر ژل نباشید.

برجسته سازی گونه ها و زیبایی صورت :

با استفاده از این روش می‌توانید آسیب‌های به وجود آمده ناشی از بیشتر شدن سن یا خشکی زیاد پوست را از بین ببرید. اگر که به گونه‌های برجسته علاقه دارید می توانید از این روش استفاده کنید و نتیجه آن را مشاهده کنید.

امکان کم شدن حجم ژل یا تخلیه کامل آن :

اگر از نتیجه تزریق ژل راضی نیستید، می توانید با نظر پزشک، همه یا قسمتی از ژل را تخلیه کنید. اگر قصد انجام این کار را دارید، حتما از پزشک کمک بگیرید و اجازه بگیرید.

نیاز نداشتن به مراقبت و استراحت :

تزریق ژل بسیار بدون درد است. این روش نیازی به بیهوشی ندارد و در بعضی موارد پزشک از داروهای بیهوشی استفاده می کند. بنابراین بعد از عمل می توانید فعالیت های روزانه خود را شروع کنید.

تزریق ژل گونه چه عوارضی دارد ؟

اگر در مراکز معتبر ژل را به گونه ها تزریق کنید، دچار عوارضی نمی شوید. خود تزریق ژل ضرر خاصی ندارد و عوامل جانبی هستند که می توانند نتیجه را تحت تاثیر قرار دهند. یکی از معایب تزریق ژل می تواند نامتقارن شدن گونه ها باشد اما با مراجعه به کلینیک های معتبر هیچ کدام از این اتفاقت برای شما پیش نمی آید. عوارض تزریق ژل کوتاه مدت است. این عوارض شامل قرمزی و التهاب در ناحیه تزریق، کبودی یا خون ریزی خفیف، تورم خفیف، بی حسی در ناحیه تزریق و در بعضی موارد بی حسی در گونه ها است. این عوارض ها طبیعی هستند و بعد از مدتی از بین می روند.

تزریق ژل در مراکز نامعتبر مثل سالن های زیبایی و آرایشگاه ها می تواند عوارض زیادی داشته باشد. زیرا در این مراکز از ژل های با کیفیت پایین تری استفاده می شود و پزشک مرکز تخصص کافی را ندارد. سعی کنید قبل از اقدام به آمپول در کلینیک های نامعتبر تحقیق کنید و بعد اقدام به تزریق کنید. افرادی که به دلایلی مثل قیمت پایین فقط به مراکز نامعتبر مراجعه می کنند دچار عوارض زیادی می شوند. مواردی مثل عدم تقارن گونه، افتادگی گونه ها بعد از مدت کوتاهی، تاثیر بر بقیه بخش های صورت و تغییرات صورت و در بعضی موارد، فلج دائمی یا موقتی اعصاب از عوارض اصلی تزریق در مراکز نامعتبر است. استفاده از ژل های ضعیف یا تاریخ انقضا گذشته می تواند باعث عفونت یا آسیب به پوست شما شود.

مدت ماندگاری تزریق ژل :

ماندگاری تزریق ژل به نوع محصول، ناحیه مورد نظر و بیمار بستگی دارد. هر چقدر تراکم محصول بیشتر باشد و هر چه عمیق تر تزریق شود، ماندگاری بیشتری دارد. این یک قانون دائمی نیست. برای ثابت ماندن نتیجه، متخصص پوست این روش را تکرار می کند، روش ها و مقدار ژل را تغییر می دهد تا به نتیجه دلخواه برسید.

فیلرهای اسید هیالورونیک یک روش موقتی هستند و برای افرادی که تازه از بین رفتن چین و چروک ها را انجام می دهند استفاده می شود. آن ها بین 6 تا 18 ماه دوام می آورند. فیلر روی لب زودتر از چروک های لبخند ناپدید می شود. بعضی از فیلر های اسید هیالورونیک، مثل والوما، ماندگاری زیادی دارند اما برای مناطق خاصی از گونه هستند.

اقدامات بعد از تزریق ژل گونه

برای این که از عوارض و خطرات تزریق کم کنید و نتیجه مناسبی از این جراحی بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از تزریق ژل به گونه آشنا می شوید :

 • سعی کنید سر خود را پایین نگیرید و یا مدت زیادی خم نشوید.
 • تا 24 ساعت بعد از تزریق ناحیه تزریق را شست و شو ندهید و از لوازم آرایشی استفاده نکنید.
 • می توانید برای تزریق دوباره هر سال این کار را انجام دهید.
 • تا 48 ساعت بعد از تزریق تا جایی که امکان دارد از خندیدن، گریه کردن و حرف زدن زیاد خودداری کنید.
 • سعی کنید تا 48 ساعت بعد از تزریق ناحیه تزریق شده را لمس نکنید و ماساژ ندهید.
 • تا 2 روز بعد از کمپرس سرد برای التیام و بهبودی سریع ورم و کبودی ها استفاده کنید.
 • سعی کنید از مصرف داروهای گیاهی و مکمل یا داروهای ضد التهاب خون مانند ویتامین E خودداری کنید.
 • آنتی بیوتیک هایی که توسط پزشک تجویز شده است را حداقل به مدت 5 روز به طور مرتب مصرف نمایید.
 • تورم و کبودی تا 10 روز طبیعی است و از بین می ورد.
 • از ورزش های سنگین و یا هر فعالیتی که باعث قرمز شدن صورت شما می شود دوری کنید.
 • تا مدتی از سونا، جکوزی و حمام های آب گرم با بخار زیاد اجتناب کنید اما دوش گرفتن معمولی اشکالی ندارد.

انواع ژل تزریقی گونه :

انواع مختلفی از فیلرها وجود دارند، که می‌توان برای ژل گونه از آن‌ها استفاده کرد. دو نوع فیلر پوستی بر پایه اسید هیالورونیک و اسید پلی لاکتیک برای افزایش حجم در گونه و زیر چشم بسیار کاربرد دارند. این نوع فیلرها موقتی هستند. پرکننده دیگری وجود دارد، که حاوی هیدروکسیلاپاتیت بوده و برای این ناحیه استفاده می‌شود.

 ژل گونه رووفیل

از این ژل برای رفع خطوط در نواحی مختلف صورت استفاده می‌شود. برند رووفیل ژل گونه کره‌ای بوده و خود دارای چند نوع مختلف است. هر نوع از فیلرهای رووفیل برای موارد مختلف کاربرد دارند. ژل REVOFIL FINE برای اصلاح چین و چروک‌های سطحی، خطوط ریز و رفع اسکار کاربرد دارد. ماندگاری این نوع ژل به طور متوسط ۱۰ ماه است. ژل REVOFIL Plus چین و چروک و خطوط عمیق را پر می‌کند.

از این ژل برای خط لبخند، لیفت بینی، گونه‌ها، لب و زاویه سازی فک استفاده می‌شود. این ژل تا لایه‌های عمقی پوست تزریق شده و حدود ۱۲ ماه ماندگاری دارد. ژل REVOFIL Ultra خطوط صورت و چین و چروک‌های بسیار عمیق در بافت ضخیم پوست را برطرف می‌کند. از این ژل برای لیفت بینی، لب، گونه‌ها، زاویه سازی فک و چانه و لیفت شقیقه استفاده می‌شود. عمق تزریق این فیلر تا لایه زیرجلدی بوده و حدود ۱۲ ماه ماندگاری دارد.

 ژل صورت پرفکتا 

ژل پرفکتا حاوی اسید هیالورونیک دو فازی غیرحیوانی تثبیت شده بوده و ساخت کشور فرانسه است. از این ژل برای رفع چین و چروک، لیفت صورت و حجم‌دهی استفاده می‌شود. برای استفاده از این ژل نیازی به آزمایش آلرژی نیست. ژل پرفکتا با توجه به میزان مورد استفاده و شرایط شخص بین ۴ تا ۱۲ ماه ماندگاری دارد. این نوع ژل نیز انواع مختلفی داشته و برای موارد مختلف استفاده می‌شوند. افرادی که واکنش‌های شدید آلرژیک داشته و از واکنش‌های التهابی پس از درمان رنج می‌برند، بهتر است از این نوع ژل استفاده کنند.

اقدامات بعد از تزریق ژل گونه

کلام آخر

قبل از انجام تزریق ژل از افرادی که قبلا این کار را انجام دادند پرس و جو کنید و سعی کنید درباره آن تحقیق کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت های لازم را انجام دهید تا دچار خطرات و عوارض نشوید و نتیجه مناسبی از این جراحی بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان (کلیک کنید)