توصیه هایی در مورد لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد ، بهترین گزینه برای از بین بردن تمامی موهای زائد بدن می باشد، قبل از رفتن به سراغ لیزر موهای زائد صورت و بدن، باید نکات مهمی را درباره آن بدانید تا بعد از لیزر کردن موهای زائد دچار مشکل یا پشیمانی هرگز نشوید.

این روزها پاکسازی موهای زائد به یکی از پرطرفدارترین و پرمخاطب ترین روش های رفع موهای ناخواسته بدن در تمامی زنان و مردان تبدیل شده این در حالی است که انجمن های تخصصی پوست آمریکا اعلام کرده که تمام موهای ناخواسته در اثر لیزر از بین نمی روند زیرا برخی از آنها نسبت به درمان با لیزر مقاومت بیشتری دارند و برخی از موهای زائد دیگر هم از قدرت رشد مجدد بسیار بالایی پس از لیزر کردن برخوردار هستند.

در بسیاری از موارد دیده می‌شود که در اثر لیزر کردن موهای زائد بدن این موها از بین نمی‌روند اما یادتان باشد قبل از اینکه بخواهید به یک پزشک و یا یک کلینیک تخصصی برای لیزر موهای زائد بدنتان مراجعه کنید باید به تجربه کاری و نمونه کار ها و فرآیند و اقداماتی که توسط آن کلینیک انجام می‌شود توجه داشته باشید تا خدماتی که بابت لیزر بدنتان به شما ارائه می شود مورد قبول تان باشد.

لیزر کردن موهای زائد با دستگاه الکس کندلا در کلینیک آوینا

لیزر الکس کندلا با نام تجاری GentleLase Pro جزء بهترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد تولید شده توسط شرکت کندلا است که با تاباندن نور لیزر با طول موج ۷۵۵ نانومتر از طریق کریستال الکسانداریت که طبق آخرین تکنولوژی روز دنیا طراحی شده تقریبا برای عموم بیماران که دارای پوست روشن تا سبزه (نوع پوست I تا III) هستند؛ قابل استفاده می باشد.

دستگاه لیزر کندلا با مدل جنتل لیز پرو یا دستگاه کندلا الکس از میله های کریستالی الکساندرایت با قطر ۰٫۳ تا ۰٫۷ و طول ۷٫۶ تا ۱۰ سانتی متر به عنوان منبع لیزر یا واسط استفاده می کند. این سیستم لیزری معمولا کاربرد درمانی دارد.

لیزر الکس طول موج خاصی از نور را توسط فلش لامپ های پالسی، لامپ های قوس پیوسته یا دیودهای لیزری در طیف فروسرخ (۷۵۵ نانومتر) ساتع می کند که به آن لیزر نور قرمز نیز می گویند. لیزر الکساندرایت در حالت Q-switched نیز قابل استفاده اند.

نوری که از دستگاه لیزر کندلا الکس ساتع می شود با نور خورشید یا نور لامپ متفاوت است. نور خورشید و نور لامپ از ترکیب تشعشعاتی با طول موج های مختلف بوجود می آیند درصورتیکه نور لیزر فقط از یک طول موج تشکیل شده است.

هر طول موج اثرات متفاوتی روی سطوح مختلف دارد و با توجه به همین خصوصیات لیزرها برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

در برخی دستگاهها تنها دو طول موج را می توان تنظیم کرد درصورتی که در برخی دیگر طیفی از طول موجها بین ۷۱۰ تا ۸۲۰ نانومتر قابل تنظیم کردن است.

دستگاه پلاتینیوم (مدل سوپرانو آیس)

لیزر پلاتینیوم پلاس جدیدترین و موثرترین لیزر در زمینه لیزر موهای زائد برای انواع مو و پوست با رنگ های مختلف می باشد. این دستگاه مجهز به سیستم خنک کننده بسیار قوی برای تماس با پوست TEC است که امکان اعمال قدرت لیزر بالا را بدون درد و سوزش در سطح پوست فراهم می کند. لیزر پلاتینیوم سه طول موج را در یک هندپیس خلاقانه ترکیب می کند که به طور همزمان عمق بافت های مختلف و ساختارهای آناتومیک فولیکول مو را هدف قرار می دهد. Soprano ICE Platinum با استفاده از ترکیبی از سطوح جذب و نفوذ سه طول موج مختلف و پوشش درمانی، راحتی و مراقبت کمتر نسبت به لیزرهای دایود، امروزه به عنوان یک درمان موثر و کامل برای رفع موهای زائد در دسترس است.  سوپرانو آیس مزایای هم افزایی 3 مورد از موثرترین طول موج های مو را برای حذف مو ارائه می دهد که هر کدام ساختارهای مختلف فولیکول مو را هدف قرار می دهند. این طول موج ها عبارتند از: طول موج 755 نانومتر (Alex)، طول موج 808 نانومتر (Diode9) و طول موج 1064 نانومتر (NDIG) .

دستگاه پلاتینیوم (مدل سوپرانو آیس)

لیزر موهای زائد در کلینیک آوینا

این روزها لیزر  به یکی از پرطرفدار ترین روش های رفع مو های ناخواسته و زائد بدن شناخته می شود که در واقع فرآیند برداشتن مو های ناخواسته در نواحی مختلفی از بدن مانند صورت، پشت لب، پیشانی، گوش ها، گردن، شکم و ناحیه تناسلی، پوست صورت، چانه و گونه ها است.

در این روش ریشه ی مو ها را در مواجهه با پالس های نور لیزر قرار می دهند که فولیکول مو را تخریب می کند و باعث ازبین رفتن آن می شود در نتیجه مو های ناخواسته دیگر در آن ناحیه رشد نمی کنند و یا مو ها بسیار نازک و کم رنگ می شوند.

روش های زیادی برای از بین بردن موهای زائد بدن وجود دارد این روش ها عبارت اند از:

 • اصلاح کردن
 • موم انداختن
 • استفاده از مواد شیمیایی
 • بند انداختن و…

انجام عمل لیزر تراپی باعث خلاص شدن شما از سالن های اپیلاسیون، تیغ، مومک، موبر و دستگاه اپیلیدی همچنین جوش ها و موهای زیر پوستی می شود. این روش ،روش بهتری در مقایسه با سایر روش های حذف مو است زیرا در آن موهای زائد بسیار دیرتر رشد می کنند و کاهش می یابند و عوارض لیزر موهای زائد مانند جوش زدن، ایجاد مو های زیر پوستی، زخم و خراشیدگی پوست، التهاب و … را نیز ندارد.

البته انجمن متخصصان پوست آمریکا اعلام کرده است تمامی موهای ناخواسته که در بدن رشد می کنند در اثر لیزر از بین نمی روند زیرا برخی از آنها نسبت به درمان با لیزر مقاوم تر هستند و برخی دیگر هم قدرت رشد مجدد پس از لیزر درمانی را هم دارند پس نمی توان توقع داشت که لیزر درمانی تمامی مو ها ی زائد را برای همیشه ز بین ببرد.

در ایده آل ترین شرایط ممکن هم امکان بازگشت و رشد دوباره ی موهای لیزرشده تا حدود 30 الی 20 درصد وجود دارد البته همان طور که قبلا اشاره کردیم این بار مو ها نازک تر ، کم تر و کمرنگ تر رشد می کنند.

 

گروه تخصصی کلینیک آوینا با همکاری تعدادی از متخصصین مجرب و حرفه ای در زمینه زیبایی ، پوست و مو و متخصصین تغذیه و سایر پزشکان با هدف ارائه راهکارهای کاملا علمی و به روز به شما عزیزان ، همگام با کلینیک های زیبایی کشورهای پیشرفته دنیا و با استفاده از به روز ترین و پیشرفته ترین تجهیزات دنیا آماده خدمت رسانی به مراجعه کنندگان محترم است.

ما در این کلینیک جدید ترین وبهترین دستگاه های لیزر موهای زائد را برای استفاده‌ ی شما هم ‌میهنان گرامی تهیه کرده ایم تا شما از انجام لیزر درمانی در این کلینیک رضایت کامل را داشته باشید.

کاندیدای مناسب لیزر موهای زائد

 1. اگر دلایل هورمونی باعث ایجاد موهای زائد در شما شده اند، شما نمی توانید هیچ نوع لیزری را بدون درمان بیماری ریشه ای خود انجام دهید و نتیجه ببینید .
 2. پرمویی های غیرهورمونی (هایپر تریکوز) معمولا پاسخ دهی مناسبی به لیزر درمانی می دهند.
 3. رنگ پوست هم معیار مهمی برای لیزردرمانی است یعنی پوست های روشن تر (در صورت داشتن موهای تیره تر) بهتر از سایرین بعه این لیزر درمانی ها پاسخ می دهند.
 4. نوع مو ها هم در لیزر درمانی اهمیت دارد یعنی کسانی که مو های مشکی و کلفتی دارند بیشتر از کسانی که موهای نازک و روشنی دارند برای لیزر مو های زائد مناسب هستند.

کاربردهای لیزر موهای زائد در کلینیک آوینا

لیزر موهای زائد را می‌توان در هر نقطه‌ای از بدن استفاده کرد. البته مراجعات برای لیزر برخی از قسمت‌های بدن بیشتر است. مثلاً در خانم‌ها لیزر ناحیه‌ی بیکینی و تناسلی و لیزر موهای صورت شایع‌تر است. در آقایان لیزر موهای زیر بغل، لیزر خط ریش، موهای کمر و پشت گردن بیشتر انجام می‌شود. با این حال روش لیزر به قدری انعطاف پذیر، سریع و موثر است که می‌توان در یک جلسه کل بدن را در مدت کمتر از یک ساعت لیزر کرد.

منطقه‌ی تحت درمان هر چقدر که محدود یا وسیع باشد (حال می‌خواهد فقط پشت لب باشد یا لیزر کل بدن) برای حذف یا کاهش موثر موهای زائد، شما باید یک دوره‌ی درمانی را تکمیل کنید. این دوره معمولاً شامل ۴ تا ۶ جلسه‌ی لیزر با فواصل حدود ۶ هفته است.

انواع روش های حذف موهای زائد

بطور کلی حذف موهای زائد به دو روش دائمی و موقت انجام می شود:

۱- روش موقت

شما می توانید برای از بین بردن موهای زائد از روشهای متعددی استفاده نمایید. ژیلت یکی از گزینه های سریع اصلاح موهای زائد می باشد. رشد موها پس از اصلاح با ژیلت سریع می باشد.

از کرم های موبر نیز می توانید برای حذف موهای زائد استفاده نمایید. این کرم ها بوی بدی دارند و همچنین در کاهش سرعت رشد مو تاثیری ندارند.

ایا اپیلاسیون بیکینی برای دختر ضرر دارد؟ این سوالی است که وقتی یک دختر مجرد برای رفع موهای زائد با اپیلاسیون اقدام می کند از خود می پرسد  . پس با لیزر کل بدن دیگر از نگرانی اینکه آیا این روش برای دختران مضر است یا خیر خلاص می شوید در واقع موم یا اپیلاسیون نیز از گزینه های متعارف حذف موهای زائد می باشند. در این روش رشد موها هفته ها به تاخیر می افتد. اما این روش علاوه بر آنکه ممکن است سبب تحریک و خارش پوست شود ، دردناک نیز می باشد.

۲- روش دائمی

روش‌ های دائمی از بین بردن موهای زائد بدن شامل لیزر و الکترولیز می باشد. توجه داشته باشید استفاده از روش های موقت برای حذف موهای زائد در برخی از نواحی بدن دردناک می باشد.

اما لیزر موهای زائد یک روش با ماندگاری طولانی مدت می باشد که حداقل در ۶ جلسه ۹۰٪ موهای زائد شما را از بین می برد. اما قبل از ثبت نام در اولین جلسه لیزر موهای زائد ، با ما در کلینیک زیبایی آوینا همراه باشید تا اطلاعات مفید و بیشتری به شما ارائه دهیم.

چه کسانی نباید لیزر موهای زائد را انجام دهند ؟

 1. افرادی که سولاریوم کرده اند، حمام آفتاب گرفته اند یا پوست های بسیار تیره ای دارند.( لیزر موهای زائد برای این افراد و توسط اپراتور های غیر متخصص، چیزی جز سوختگی های شدید پوستی را برای آن ها به دنبال نخواهد داشت این گونه سوختگی ها ممکن است لک های پوستی نا هنجاری را تا آخر عمر برای آن ها به دنبال داشته باشد و پشیمانی را برای این افراد به بار بیاورد.)
 2. افراد مبتلا به لوپوس زیرا نور لیزر باعث تشدید بیماری شان می شود.
 3. افراد مبتلا به پورفیری چرا که نسبت به لیزر واکنش های شدید نشان می دهند پس باید دور این روش درمانی را برای رفع موهای زائد شان برای همیشه خط بکشند.
 4. افرادی که در قلب خود باتری کار گذاشته اند باید قبل از لیزر، پزشک خود را در جریان بگذارند ( معمولا اجازه انجام لیزر موهای زائدشان به آن ها داده نمی شود.)
 5. اگر شما از داروهایی که پوست را نسبت به نور حساس می کنند استفاده می کنید باید تا مدتی دور لیزر کردن را خط بکشید مانند مسکن ها یا داروهای ضدالتهاب غیرکورتونی (NSAID)، کوتریموکسازول، گروهی از داروهای مدر، برخی داروهای دیابت، کینین و کنیدین، برخی تتراسایکلین ها، آمیودارون، پیروکسیکام، سولفونامیدها، سولفونیل اوره ها، داروهای ضدبارداری خوراکی و ایزوترتینوئین و …
 6. ما تماس با هر نوع اشعه ای را برای خانم های باردار منع می کنیم اما منعی به طور علمی برای این افراد وجود ندارد و این تنها یک پیشگیری است.

 

این مرکز داری سالن لیزر مو های زائد بسیار پیشرفته و کادر پزشکی مجرب و با تجربه همراه با تکنسین های حرفه ای و ماهر چندین سال است که خدمات زیبایی را به بهترین شکل در محیطی آرام و دلنشین ارائه می دهد توانسته است نظر بیماران و مراجعه کنندگان خود را جلب کند و رضایت کامل آن ها را بابت خدماتی که ارائه می دهد به دست بیاورد.

شما می توانید با همکاران ما تماس بگیرید و سوالات خود را در این زمینه به طور کامل بر طرف کنید. برای رزرو وقت قبلی هم می توانید از طریق سایت ما اقدام نمایید.

هزینه لیزر موهای زائد در کلینیک آوینا

هزینه لیزر موهای زائد مانند سایر عمل‌های زیبایی به عوامل مختلفی بستگی دارد و تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. از جمله مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار روی قیمت لیزر موهای زائد می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

نوع دستگاه

نوع دستگاه و پیشرفته یا قدیمی بودن آن در قیمت نهایی لیزر تاثیر دارد. چون لیزرهای مدرن‌تر تاثیرگذاری بیشتر، درد کمتر و نتیجه بهتری به همراه دارند. پس مراجعه به کلینیکی که دستگاه پیشرفته‌تری داشته باشد، به‌نوعی سرمایه‌گذاری روی زیبایی به حساب می‌آید و تجربه بهتری را برای شما به ارمغان می‌آورد.

ناحیه لیزر

قیمت لیزر موهای زائد هر قسمت از بدن به‌طور خاص تعیین می‌شود. هرچقدر ناحیه تحت‌درمان از حساسیت بیشتری برخوردار باشد و همچنین وسعت بیشتری داشته باشد، قیمت آن ناحیه هم بیشتر خواهد بود. شما می‌توانید از تکنسین بخواهید تا هر قسمت از بدنتان را که نیاز به موزدایی دارد، لیزر کند. در نهایت مجموع قیمت این نواحی، قیمت کل جلسه را تعیین خواهد کرد. البته کلینیک‌های زیبایی معمولا بسته‌های به‌صرفه‌تری برای نواحی پرکاربرد در نظر می‌گیرند.

تعداد جلسات

از دیگر عوامل تاثیرگذار روی هزینه لیزر موهای زائد تعداد جلساتی است که باید برای رسیدن به نتیجه نهایی بگذرانید. تعداد جلسات را می‌توانید از پزشک خود بپرسید و او با توجه به نوع و تراکم موهای شما تعداد جلسات موردنیاز را به شما خواهد گفت.

برای آگاهی بیشتر از لیست قیمت ها می توانید به کلینیک آوینا مراجعه کرده و یا با کارشناسان آن تماس بگیرید.