لیزر بیکینی چگونه انجام می شود؟

ما در این مقاله سعی داریم که بدانیم لیزر بیکینی چگونه انجام می شود؟ لیزر بیکینی یکی از روش های جدیدی است که می توان موهای زائد را در مناطق خاصی از بدن از بین ببرد. همه افراد زیبایی را دوست دارند و به آن اهمیت می دهند. موهای زائد در بدن باعث می شود بسیاری از افراد احساس ناخوشایندی نداشته باشند و باعث آزار آن ها بشود. خانم ها برای از بین بردن این مشکل از تیغ یا موم و یا اپلاسیون استفاده می کنند که این اتفاق خیلی وقت گیر و زمان بر است که برای خلاص شدن از این اتفاق می توانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند.

لیزر بیکینی چگونه انجام می شود؟

ناحیه شرمگاهی از موهای زیادی پوشانده شده است که این موها علاوه بر اینکه زائد هستند مشکلاتی هم مانند تعریق ایجاد می کنند. این مسئله در روابط جنسی هم می تواند اثر منفی داشته باشد. بانوان زیادی هستند که سعی می کنند با استفاده از وسایلی مثل تیغ این مناطق را اصلاح کنند. استفاده از تیغ در ناحیه شرمگاهی باعث می شود که در بلند مدت پوست دچار مشکلاتی شود که یکی از شایع ترین آن ها قرمزی پوست و جوش در این ناحیه است.

لیزر بیکینی یکی از روش هایی است که در کل جهان انجام می شود و طرفدار زیادی دارد. این روش اثر بلند مدتی دارد و درد ندارد. افرادی که علاقه به لیزر بیکینی هستند می توانند با بهترین کلینیک را انتخاب کنند و با بهترین و با تجربه ترین پزشک صحبت کنند و در این باره مشاوره بگیرند. این لیزر در چند جلسه انجام می شود و پزشک از دستگاه های لیزر استفاده می کنند. این دستگاه میزان مشخصی از لیزر را به ناحیه تناسلی که به آن ناحیه بیکینی می گویند می تاباند. موها بعد از چند جلسه لیزر یا از بین می رود و یا بسیار نازک می شود. در این روش موها 85 درصد از بین می روند. مدت زمان این جلسات طولانی نیست و فقط بین 8 تا 10 دقیقه طول بکشد.

لیزر بیکینی چگونه انجام می شود؟

تفاوت لیزر برزیلی با لیزر بیکینی چیست؟

بسیاری از افراد حتی قبل از انجام لیزر تفاوت میان این دو را نمی دانند. این دو لیزر بسیار به یکدیگر شبیه هستند و به همین خاطر اکثر افراد آنها را با یکدیگر اشتباه می گیرند. از آنجایی که صحبت درباره این موضوع برای خانم ها کمی سخت است؛ ترجیح می دهند تا به جای پرسیدن این مطالب را در وب سایت ها جستجو کنند. در این قسمت هر یک از این دو لیزر به طور کامل شرح داده شده است:

 • لیزر خط بیکینی

در حقیقت، به ناحیه خارج از خط شورت خط بیکینی می گویند. معمولاً لیزر خط بیکینی تا ۳ اینچ فراتر از این خط را پوشش می دهد. در این لیزر موهای زائد این نواحی به طور کامل رفته و پوست کاملاً تمیز و بی نقص می شود. در این روش برخی از نواحی مانند لبه های بیرونی واژن و بالای ناحیه شرمگاهی که در زیر لباس قرار می گیرد نیز تحت لیزر قرار می گیرند. البته لیزر کردن این نواحی می تواند طبق نظر بیمار، تغییر کرده و سفارشی سازی شود.

 • لیزر برزیلی

در این نوع لیزر نواحی بیش تری نسبت به خط بیکینی تحت درمان قرار می گیرند مانند لبه های بیرونی واژن و حتی خط باسن. در این لیزر قسمتی از موهای زائد ناحیه شرمگاهی به شکل یک نوار باریک باقی می ماند. در حین این فرآیند فرد باید به طور کامل برهنه شود. لازم به ذکر است شما می توانید این لیزر را به انتخاب خود سفارشی کنید.

مزایای استفاده از لیزر بیکینی

لیزر بیکینی مانند سایر روش ها می تواند مزایا و معایبی داشته باشد که در ادامه با مزایا لیزر بیکینی آشنا می شویم.

 • کاهش رشد دائمی مو : این روش از گرما برای تخریب فولیکول مو در ناحیه بیکینی یا هر ناحیه دیگری استفاده می کند نتیجه آن کاهش دائمی حدود 70 درصد موهای خط بیکینی یا هر ناحیه مورد نظر است و مشخص شده است که استفاده از لیزر منجر به هیچ نوع آسیب به پوست شما یا بافت های اطراف نمی شود.
 • کاهش موهای زیر پوستی : اکثر زنان و مردان بعد از لیزر موهای خود به شیوه  تراشیدن، وکس، بند یا حتی کرم های موبر از تحریک پوست و وجود موهای زیرپوستی ناراحت هستند اما لیزر بیکنی مزیت مهمی دارد و آن کاهش تحریک پوست و حذف این موهای زیر پوستی آزاردهنده است و مشخص شده است که بعد از لیزر پوست تحریک نمی شود.
 • ماندگاری طولانی درمان : شما مدت زمان طولانی تری خط بیکینی صاف و بدون مویی می خواهید داشت چون لیزر باعث می شود رشد موها با تاخیر بیفتد. لیزر فولیکول های فعال ریشه مو را مورد هدف قرار می دهد و با دیگر نواحی پوست و اطراف آن کاری ندارد و در هر ثانیه به اندازه یک سکه از پوست را تحت تاثیر قرار می دهد و این تاثیر بر روی پوست و مو تا مدت ها به طول می انجامد و شما می توانید با این روش برای مدت طولانی از شر موهای زائد بدن خلاص شوید. نتیجه این روش دائمی و طولانی مدت است و با گذشت جلسات لیزر درمانی موها کمتر و نازک تر می شوند و در نهایت موهای زائد ناحیه تناسلی 75 تا 90 درصد کاهش می یابد.
 • صرفه جویی در زمان : باعث صرفه جویی در زمان می شود و مدت زمان لازم برای لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی کم است. برای هر جلسه 15 دقیقه زمان لازم است. تعداد جلسات 8 جلسه است و فاصله بین جلسات 6 هفته است.
 • صرفه جویی در هزینه : افراد برای از بین بردن موهای زائد خود از اپلاسیون و استفاده از کرم های موبر و تیغ استفاده می کردند اما حالا می توانند موهای زائد ناحیه تناسلی خود را بر هر مدلی که خواستند برای مدت طولانی لیزر کنند. هزیمنه خرید تیغ یا موم زدن را در بلند مدت در نظر بگیرید متوجه خواهید شد که لیزر موهای زائد تا حدودی در هزینه های شما صرفه جویی می کند. شما می توانید در بین جلسات لیزر درمانی موهای خود را تیغ بزنید و نیازی نیست که مانند روش موم زدن در یک مدت زمان مشخص مجبور باشید که منتظر بمانید تا موهای زائد رشد کنند و از بابت آن خجالت بکشید.

لیزر بیکینی برای چه افرادی ممنوع است؟

در صورتی که شما نیز قصد دارید این ناحیه از بدن خود را لیزر کنید، لازم است جلسات مشاوره ای با پزشک خود ترتیب دهید. در این جلسات پزشک شرایط جسمی بدن شما را بررسی می کند. همچنین اگر مشکل پوستی یا هر نوع عارضه دیگری داشته باشید می توانید آن را با پزشک در میان بگذارید. معمولاً به چند دلیل ممکن است پزشک شما را از انجام لیزر بیکینی منع کند. از جمله این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در صورت بارداری یا قصد باردار شدن
 •  شیردهی به نوزاد
 • استفاده از داروهای هورمونی
 • استفاده از داروهای خاص
 • در صورتی که در اثر استفاده از لیزر موهای زائد پوست بدن سوخته و تیره رنگ شده باشد
 • در صورت استفاده از روش هورمون درمانی برای درمان ناباروری و تیروئید

لیزر بیکینی برای چه افرادی ممنوع است؟

قبل از انجام لیزر بیکینی باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟

در صورتی که شما نیز قصد دارید با استفاده از لیزر موهای زائد بیکینی خود را از بین ببرید لازم است به نکات مراقبتی قبل از انجام لیزر آگاهی کامل داشته باشید. رعایت این نکات تا حد زیادی باعث نتایج مثبت و جلوگیری از عوارض احتمالی خواهد شد. در این قسمت نکات مراقبتی قبل از لیزر بیکینی به طور کامل واضح و شفاف آورده شده است:

 • بهتر است ۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل از انجام لیزر ناحیه مورد نظر را با استفاده از ژیلت شیو کنید. به هر میزان که ساقه مو کمتر باشد میزان سوختگی و اثرگذاری لیزر هم به مراتب کم تر خواهد بود.
 • تا یک ماه قبل از جلسات لیزر به هیچ عنوان از وکس، اپیلاسیون، بند، موچین و… استفاده نکنید.
 •  حداقل یک ماه قبل از انجام لیزر از سولاریوم و حمام آفتاب خودداری کنید. در صورت عدم رعایت این نکته ممکن است دچار سوختگی شدیدی در این ناحیه شوید. همچنین دستگاه لیزر پوست افرادی که تیره رنگ هستند با دستگاه لیزر افراد با رنگ پوست معمولی تفاوت دارد.
 •  به هیچ عنوان قبل از انجام لیزر از ژل و بوتاکس در این ناحیه استفاده نکنید.
 •  برای تاثیرگذاری بیش تر یک ماه قبل از انجام لیزر از هرگونه لایه بردارهای بدن استفاده نکنید.

آیا لیزر بیکینی باعث سرطان می شود؟

در لیزر بیکینی پرتوهای غیر یونیزه لیزر به بخشی از پوست که قرار است موهای زائد آن از بین برود تابانده می شود. این پرتو ها به رنگ دانه های ملانینی مو گرما می دهند و فولیکول های آن ناحیه در اثر این گرما تخریب می شوند. لیزر بیکینی هیچ آسیبی به بافت اطراف وارد نمی کند و فقط فولیکول مو را هدف قرار می دهد. به همین دلیل در فولیکول های تخریب شده دیگر مویی رشد نمی کند. لیزر ها پرتوهای غیر یونیزه اند و با پرتوهای یونیزه کننده هسته ای و اشعه x که سرطان زا هستند، متفاوتند. امروزه اشعه ایکس در عکس برداری از استخوان های بدن به کار برده می شود. این اشعه های یونیزه کننده وارد بدن شده و DNA سلول را تخریب می کنند. آسیب DNA زمینه ی بروز سرطان را فراهم می کند. اما پرتوهای لیزر موهای زائد متفاوتند و به درون بدن نفوذ نمی کنند. پرتوهای لیزر فقط به سطح پوست برخورد می کنند و فراتر نمی روند. بنابراین باعث ایجاد سرطان نمی شوند. سازمان غذا و داروی ایالات متحده(FDA) بی خطر بودن اشعه های مورد استفاده برای لیزر موهای زائد را تایید کرده است. لیزربرای پاک کردن تاتو و خالکوبی و ضایعات پوستی استفاده می شود. در روش های دیگر درمان های پوستی جراحی سرطان و پوست، دندانپزشکی، چشم پزشکی و معالجه واریس کاربرد دارد.

آیا لیزر بیکینی باعث ناباروری می شود؟

پرتو لیزر مو فقط فولیکول های مو را هدف قرار می دهد و به درون بدن نفوذ نمی کنند و به ارگان ها داخلی آسیب نمی زنند. لیزر هایی که در کلینیک های لیزر مو مورد استفاده قرار می گیرند کمتر از یک میلی متر به پوست وارد می شوند. لیزر برای موهای زائد به تخمدان ها و رحم برخورد نمی کند و باعث نازایی و مشکلات باروری نمی شود. اگر لیزر موهای زائد توسط افراغد غیر متخصص انجام شود بسار خطرناک است. استفاده از لیزر با فرکانس نامناسب و توجه نکردن به رنگ و جنس پوست می تواند باعث سوختگی با لکه های تیره شود.

آیا آقایان هم می توانند لیزر بیکینی انجام دهند؟

روش لیزر برای از بین بردن موهای زائد ناحیه بیکینی محدودیت جنسی ندارد و آقایان هم می توانند از این روش استفاده کنند. شیو کردن و استفاده از تیغ و ژیلت پوست را تحریک می کند و آزار دهنده است. اپلاسیون برای آقایان دردناک است زیرا موهای ضخیم تری دارند و کندن آن ها دردناک است به همین دلیل آقایان به لیزر موهای زائد بیکینی، موهای پشت، سینه، شکم، شانه ها و پاها روی آورده اند.

لیزر چه در خانم ها و چه در آقایان روی افراد که پوست روشن و موهای تیره دارند بهتر پاسخگو است. اختلاف غلظت ملانین در این افراد بیشتر است و اثر بخشی لیزر را افزایش می دهد. این به معنی نیست که لیزر روی سایر افراد مثلا کسانی که موهای بلوند، قرمز یا خاکستری دارند جواب نمی دهد بلکه این افراد به جلسات بیشتری نیاز دارند.

آیا باید موهای زائد را قبل از لیزر اصلاح کنیم؟

یک روز قبل از مراجعه برای لیزر موهای بیکینی باید با ژیلت شیو کنید. بعضی اوقات متخصص لیزر برای شما این کار را انجام می دهد. با این کار سطح ناحیه بیکینی و ریشه فولیکول های مو در دسترس قرار می گیرند. اگر موها خیلی بلند باشد جلوی برخورد لیزر به فولیکول ها را می گیرند. بعد از شیو کردن کمی خشک می شود و زمان می برد تا دوباره لایه چربی و رطوبت روی آن باز گردد.

اگر لیزر بعد از شیو کردن انجام شود تا چند روز باعث خارش و تحریک پوست می شود که بسیار آزار دهنده است به همین دلیل توصیه می شود که یک یا دو روز قبل از لیزر ناحیه مورد نظر را اصلاح کنید. مراقب باشید که هنگام اصلاح پوست دچار خارش یا بریدگی نشود. چون نمی توان روی آن بخش لیزر انجام داد. این کار را با تیغ نو و تمیز و به آرامی انجام دهید.

 چگونه بعد از لیزر موهای زائد بیکینی از پوست خود مراقبت کنیم؟

قبل از انجام لیزر بیکینی لازم است نکاتی را رعایت کنید. رعایت این نکات از بروز عوارض احتمالی لیزر جلوگیری می کند. همچنین باعث می شود که نتیجه نهایی کار مطلوب تر باشد. در این بخش به بررسی این نکات مراقبتی می پردازیم:

 •  بلافاصله بعد از جلسه لیزر باید از ژل تسکین دهنده آلوئه ورا استفاده کنید. این کار کمک می کند تا احساس تورم یا خارش پس از درمان بهبود پیدا کند.
 •  برای راحتی لباس زیر با جنس نخی مرغوب و کاملاً گشاد بپوشید که به ناحیه تحت درمان اجازه تنفس بدهد.
 • برای شستشوی از آب کاملاً ولرم استفاده کنید.
 • حداقل به مدت یک هفته از قرار دادن این ناحیه در معرض گرما جلوگیری کنید.
 •  ناحیه را تمیز و پاکیزه نگه داشته و از هرگونه حمام داغ یا سنا خشک خودداری کنید.
 • حداقل به مدت دو روز به استخر نروید زیرا ممکن است به دلیل رعایت نکردن موارد بهداشتی آب آن دارای باکتری باشد و محل تحت درمان دچار عفونت گردد.
 • حداقل دو روز از روابط جنسی پرهیز کنید چون ممکن است محل بیکینی دچار اصطکاک شده و باعث ایجاد التهاب و تاول شود.

مزایای استفاده از لیزر بیکینی

آیا لیزر بیکینی باعث تیره شدن پوست می شود؟

لیزر موهای بیکنی رنگ پوست را تیره تر یا روشن تر نمی کند اما اگر رنگ پوست روشنی دارید امکان دارد لکه های تیره ای روی پوستتان ایجاد می شود که جای نگرانی است و این تغییر رنگ بعد از چند روز خود به خود از بین می رود. لیزر موهای زائد نمی تواند باعث تغییر رنگ پوست باشد زیرا رنگدانه های پوست را هدف قرار نمی دهد. تغییر رنگ پوست و تیره یا روشن شدن آن در صورتی رخ می دهد که در معرض مستقیم تابش نور خورشید قرار دهید. بعد از انجام لیزر در معرض نور مستقیم خورشید نباشید.

کلام آخر

قبل از انجام لیزر سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای لیزر موهای زائد انتخاب کنید و از پزشک متخصص مشاوره بگیرید و با آگاهی کامل دست به انجام این کار بزنید. ممنون که تا ادامه مقاله لیزر بیکینی چگونه انجام می شود؟ همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)