هزینه کربوکسی تراپی

هزینه کربوکسی تراپی در سال 1400 چقدر است ؟ امروزه به قصد جوان سازی پوست ، رفع بسیاری از نواقص و همچنین کاشت مو روش ها و ابزار های مجهز و متنوعی وجود دارد ، همان طور که می دانید کربوکسی تراپی و یا همان درمان با استفاده از گاز های کربن دی اکسید از جمله روش های فراگیر و پر طرفدار در جوان سازی پوست صورت در تمامی کشور های دنیا می باشد ، همچنین کربوکسی تراپی یکی از جدید ترین و موثر ترین روش های برای رفع تیرگی های پوست ، رفع استریای بارداری ، جای جوش و سلول های چربی اضافه از این روش استفاده می کنند .

به طور کلی این روش زیبایی و درمانی به اهداف مختلفی در مناطق مختلفی از بدن قابل انجام می شود و تعداد جلسات لازم برای رسیدن به یک نتیجه مورد نظر کاملا به تشخیص پزشک جراح بینی بستگی دارد ، همان طور که می دانید هزینه کربوکسی تراپی در تهران با دیگر شهر های کشور کاملا متفاوت می باشد و کلینیک انتخابی و تعداد جلسات مورد نیاز در تعیین هزینه کربوکسی تراپی نقش بسیاری را دارد ، در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با کربوسی تراپی و هزینه کربوکسی تراپی آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

کربوکسی تراپی چیست ؟

کربوکسی تراپی چیست ؟ یکی از جدید ترین روش های درمانی که برای اولین بار در دهه 90 در فرانسه معرفی شده است کربوکسی تراپی می باشد ، اثر بخشی این روش درمانی به قدری قابل توجه می باشد که امروزه در تمامی کشور های دنیا توسط بهترین پزشکان جراح مورد استفاده قرار می گیرد ، در این روش زیبایی برای جوان سازی پوست افراد گاز کربن دی اکسید را به صورت کاملا مستقیم به زیر پوست افراد تزریق می کنند ، همچنین این عمل جراحی در هر نقطه از بدن هر فردی از جمله گردن ، باسن ، گردن ، بازو ها و پاها کاملا قابل انجام می شود ، گاز دی اکسید کربن حتی در برخی از مواقع می تواند در مناطق ظریفی از پوست مانند اطراف چشم ها نیز تزریق نمود ، از این روش درمانی برای کاهش سلولیت و چربی ، جای آکنه ، افتادگی پوست ، خطوط و چین و چروک و حتی نیز گودی زیر چشم مورد استفاده افراد قرار می گیرد .

اما شاید برای شما نیز این سوال پیش بیاد که چرا این روش درمانی برای افراد یک روش غیر تهاجمی در نظر گرفته می شود؟

همان طور که می دانید بدن تمامی افراد به طور کاملا طبیعی گاز کربن دی اکسید را تولید می کند ، پس برای شما هیچ فرقی نمی کند که چند دوز از این ماده را به بدن خود تزریق می کنید ، شما می توانید مطمئن باشید که بدن شما هیچ واکنش بدی را به این ماده خارجی به هیچ وجه نشان نمی دهد و به خوبی این ماده را می پذیرد ، پس برای درمان از این روش برای طبف گسترده ای از افراد با یک نتیجه موثر و کمترین عوارض جانبی کاملا امکان پذیر می باشد .

کربوکسی تراپی چیست ؟

عملکرد کربوکسی تراپی چگونه می باشد ؟

همان طور که در بالای مقاله ذکر کردیم در این روش زیبایی و درمانی با توجه به ناحیه تحت درمان مقداری از کربن دی اکسید را به بدن افراد تزریق می کنند ، همچنین اگر که این ماده به صورت طبیعی توسط سلول های بدن تولید می شود اما زمانی که مقدار آن به بیش از حد خود برسد بدن مجبور به پاسخ می شود ، دقیقا در زمانی که این ماده به بدن فرد وارد می شود ، سیستم گردش خون در نواحی تحت درمان کاملا تحریک می شود ، همچنین بدن این شرایط را به منزله کمبود اکسیژن در نظر گرفته می شود و سعی می کند با استفاده از رگ های خونی شرایط را به خوبی کنترل کند ، این پاسخ موجب می شود که هم اکسیژن کافی به این نواحی ارسال شود و هم میزان تولید کلاژن را بسیار افزایش می دهد و همان طور که می دانید کلاژن یک ماده لازم و اساسی برای سفت شدن و صاف کردن پوست در افراد می باشد.

با توجه به این که این روش درمانی برای چه قسمتی از بدن افراد مورد استفاده قرار می گیرد میزان کربن دی اکسید تزریق شده نیز برای افراد متفاوت خواهد بود ، برای مثال برای درمان سلولیت و همچنین کاهش رسوبات چربی به حجم بیشتری از دی اکسید کربن نیاز دارید که این ماده به سلول های چربی و بافت های همبند عامل سلولیت حمله خواهد کرد و آن ها را به طور کامل می شکند .

هزینه کربوکسی تراپی

به طور کلی هزینه های کربوکسی تراپی به محل تحت درمان ، استفاده درمانی و همچنین شدت مشکلات پوستی کاملا بستگی دارد ، این روش زیبایی و درمانی یک روش غیر تهاجمی برای درمان بسیاری از عارضه های پوستی می باشد که نسبت به عمل های جراحی زیبایی هزینه های کمتری را برای افراد به همراه دارد .

همچنین باید این نکته را بدانید که کربوکسی تراپی کاملا محدود به یک جلسه نمی باشد و در برخی از مواقع برای داشتن یک نتیجه بهتر لازم است که طی چند جلسه این روش تکرار شود ، همچنین تعداد جلسات انجام کربوکسی تراپی کاملا به شرایط پوستی فرد بیمار و پاسخی به که به این می دهد کاملا بستگی دارد ، باید بدانید که هر چه تعداد جلسات مورد نیاز برای انجام کربوکسی تراپی بیشتر باشد هزینه بیشتری را باید برای آن صرف کنید ، همچنین انتخاب متخصص پوست و کلینیک درمانی در تعیین مقدار این هزبنه ها بی تاثیر نمی باشد .

همچنین هزینه کربوکسی تراپی نسبت به موضع درمانی آن و همچنین وسعت آن نقطه برای افراد کاملا متفاوت می باشد ، برای مثال تزریق کربوکسی تراپی برای درمان جای زخم قطعا به زمان کمتری در مقایسه با درمان استرچ مارک ها برای افراد نیاز دارد و در نتیجه هزینه کمتری را نیز برای افراد به همراه خواهد داشت ،

کاربرد کربوکسی تراپی

به طور کلی کربوکسی تراپی در پزشکی استفاده های بسیاری را دارد ، همچنین در درمان های زیبایی کربوکسی تراپی کاربرد های مختلفی دارد که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد :

 • بر طرف کردن جای زخم و آثار آکنه
 • رفع تیرگی و چروک‌ های دور چشم
 • کاهش سلولیت و چربی‌ های موضعی
 • بهبود نتایج لیپوساکشن
 • جوان سازی بخش‌ های مختلف بدن مانند گردن، دلکته و پشت دست
 • درمان استرچ مارک یا ترک‌ های پوستی ناشی از حاملگی یا چاقی
 • برطرف کردن چین و چروک‌ های صورت
 • بهبود انعطاف پذیری و درمان شل شدگی و افتادگی پوست
 • موثر در درمان ریزش مو
 • رفع آثار پیر پوستی و جوان سازی پوست

این روش زیبایی و درمانی را می‌ توان در بخش‌ های مختلف بدن که شامل پلک‌ ها، گردن ، صورت ، باسن ، دست ها ، پاها و شکم استفاده کرد .

کاربرد کربوکسی تراپی

مزایا و معایب کربوکسی تراپی

در ادامه قصد داریم شما را با مزایای کربوکسی تراپی و معایب آن آشنا کنیم با ما همراه باشید .

 • به طور کلی با توجه به این موضوع که کربن دی اکسید به صورت طبیعی در بدن افراد تولید می شود این روش درمانی را می توان یک روش غیر تهاجمی در نظر گرفت ، به دلیل این که بدون به صورت کاملا طبیعی برای تولید بیشتر اکسیژن اقدام کنیم و خطری را برای افراد به وجود نمی آورد ، همچنین در مقایسه با دیگر روش های درمانی مانند تزریق بوتاکس و یا تزریق ژل ، به این دلیل که برخی از افراد به دلیل حساسیت هایی که به مواد تزریق شده دارند بعد از انجام این عمل جراحی با عوارض متنوعی رو به رو می شوند.
 • درمان از طریق روش کربوکسی تراپی برای افراد بسیار سریع تر انجام می شود و هیچ جایی از آن در سطح پوست افراد باقی نمی ماند و در یک جلسه ناحیه وسیعی را می توان از این روش درمانی درمان کرد .
 • از این روش درمانی و زیبایی می توان برای درمان طیف وسیعی از مشکلات پوستی مانند تیرگی زیر چشم و گودی ، افتادگی پوست ، چین و چروک ، سلولیت و … استفاده کرد .
 • شما برای داشتن یک نتیجه مطلوب از این روش درمانی با توجه به ناحیه درمانی و بدن فرد معمولا به چندین جلسه نیاز خواهید داشت .
 • همچنین برای ماندگاری هر چه بهتر این نتایج افراد بهتر است که در جلسات درمانی به صورت منظم شرکت کنند .

نواحی قابل درمان با کربوکسی تراپی

در زمان های گذشته درمان نواحی چشم برای پزشکان متخصص تقریبا دشوار بود ، اما با ابداع روش کربوکسی تراپی درمان چشم نیز برای تمامی افراد ممکن می باشد ،کربوکسی تراپی یک روش مناسب برای از بین بردن مشکلات زیر در نواحی چشم می باشد :

 • سیاهی دور چشم
 • چشم‌ های پف کرده
 • بافت پوستی دور چشم
 • خطوط و چین و چروک‌های دور چشم (خطوط پنجه کلاغی و خطوط خواب)
 • پف زیر چشم

همچنین با استفاده از روش کربوکسی تراپی می‌ توان مشکلات صورت را نیز رفع کرد:

 • افتادگی پلک و ابرو
 • چین و چروک دور لب
 • نا مشخص شدن خط فک
 • افتادگی و شل شدن گونه‌ ها
 • غبغب
 • چروک‌ های گردن
 • چروک‌ های نرمه گوش
 • چروک پوست

به طور کلی مشکلاتی که در سال های قدیم درمان آن ها بسیار دشوار بوده است ، امروزه به روش CO2 تراپی به راحتی درمان می‌ شود:

 • جوان سازی و رفع چین و چروک ناحیه دکولته
 • رفع جای جوش: در چنین شرایطی که کربوکسی تراپی به عنوان سایسیژن برای از بدن بردن اسکار و همچنین جای جوش انتخاب می شود و تولید کلاژن را در افراد بسیار افزایش می دهد .

در ادامه شما را با دیگر کاربرد های تزریق CO2 آشنا خواهیم کرد :

 • درمان بیماری صدف
 • قبل از عمل‌ های جراحی مانند جراحی لیفت صورت با هدف بهبود روند التیام زخم و شستشوی بافت انجام می‌ شود.

نواحی قابل درمان با کربوکسی تراپی

عوارض کربوکسی تراپی

این روش درمانی و زیبایی در مقابل با عمل جراحی زیبایی یک روش بسیار سریع و سرپایی می باشد ، همچنین مدت زمان هر جلسه انجام کربوکسی تراپی با توجه به گستردگی عارضه و یا مسئله مورد درمان برای افراد کاملا متفاوت می باشد و حدود 40 دقیقه تا یک ساعت برای افراد تخمین زده می شود ، انجام کربوکسی تراپی به عنوان یک روش بدون عوارض دارای طرفداران بسیاری می باشد که برای انجام کربوکسی تراپی از یک سری سوزن های مخصوص استفاده می شود که آثار کمی را برای افراد به جای می گذارد .

آیا کربوکسی تراپی دردناک است؟

افراد قبل از اقدام به انجام این روش زیبایی و درمانی باید از کرم های مخصوص بی حسی استفاده کنند ، در برخی از مواقع ممکن است در طی درمان متوجه درجه ای از خارش ، سوزش ، فشار ، سوزن سوزن شدن و یا گرما بشوید که هیچ کدام از این ها دردی را برای شما به وجود نمی آورند ، همچنین سوزنی که برای تزریق گاز دی اکسید کربن در این روش استفاده می شود برای افراد بسیار نازک می باشد .

همچنین در صورتی که پزشک متخصص زیبایی تخصص و مهارت لازم را برای انجام این عمل جراحی داشته باشد به خوبی می داند که باید در چه نواحی از بدن سوزن را وارد کند تا هم درد را به حداقل خود برساند و هم میزان اثر بخشی این درمان را بیشتر کند ، به همین دلیل است که برای انجام هر عمل زیبایی، هرچند کوچک، باید به بهترین مراکز با بهترین متخصص ها مراجعه کنید.

بهترین زمان کربوکسی تراپی :

با افزایش سن، قابلیت کشسانی پوست به میزان زیادی افت می‌کند و جاذبه نیز به طور مداوم پوست صورت را به پایین می‌کشد. تغییرات مرتبط با آسیب نور خورشید نیز سبب می‌شوند این افتادگی و پیری پوست قابل رویت‌تر باشد و یکی از علائم پیری پوست صورت، ایجاد خطوط پنجه کلاغی در دهه سی زندگی است که البته باید غبغب و افتادگی پوست فک پایین در دهه چهل زندگی و پف پای چشم در دهه پنجاه عمر را نیز به آن اضافه کنید.

در گذشته جایگزینی برای جراحی لیفت صورت و لیفت پلک یا جراحی پلک وجود نداشت و واقعا فقط یک انتخاب داشتید: یا علائم پیری را تحمل کنید یا عمل لیفت و تزریق ژل و فیلر انجام دهید. هم ناحیه‌ی اطراف چشم و هم قسمت فک پایین و غبغب، نواحی سختی از جهت درمان با روش‌های غیرجراحی هستند. اما امروزه با کمک ابزار‌های جدید و پیشرفته مانند کربوکسی تراپی و لیزر‌های سفت کننده‌ی پوست، هر کسی در دهه سی یا بالاتر زندگی خود می‌تواند کاندید جوانسازی پوست و سفت کردن آن در نواحی اطراف چشم و فک باشد و البته هر چه فرد جوان‌تر باشد، نتیجه‌ی کربوکسی تراپی بهتر خواهد بود.

تقریبا هشت دهم افراد بعد از دو جلسه‌ی اول کربوکسی تراپی شاهد بهبود‌های قابل توجهی از جهت قابلیت کشسانی پوست در اطراف چشم ها هستند . خیلی از این افراد حتی بهبود‌هایی در رنگ پوست، بافت و درخشندگی آن می‌بینند. اگر یک فرد سی ساله، اقدامی پیشگیرانه و غیر تهاجمی مانند کربوکسی تراپی برای حفظ جوانی پوست خود انجام دهد، روند پیری پوست او بسیار متفاوت با کسی خواهد بود که هیچ اقدامی نکرده است.

چه کسانی نمی‌توانند از کربوکسی تراپی استفاده کنند؟

بانوانی که در دوران بارداری یا شیردهی هستند، افرادی که دیابت شدید دارند، افرادی که دچار اختلالات لخته شدن خون و اختلالات قلبی عروقی هستند، افرادی که سابقه دیالیز داشته یا از نارسایی کلیه رنج می‌برند و همچنین بیماران سرطانی که تجربه شیمی‌درمانی داشته‌اند نمی‌توانند از این روش درمانی بهره ببرند. در این مقاله به بررسی کامل جوان سازی پوست با کربوکسی تراپی پرداختیم. همانطور که می‌دانید این درمان با تزریق دی‌اکسید کربن به زیر پوست انجام می‌شود.

بعضی از افراد تصور می‌کنند کربن دی‌اکسید گازی سمی است که به سلول‌های بدن آسیب می‌رساند؛ درصورتی که این گاز به‌طور طبیعی در بدن وجود داشته و در واقع محصولی است که از فرایندهای سوخت و سازی در بدن انسان به وجود می‌آید. بنابراین درمان مشکلات پوستی به این روش هیچ خطری نداشته و می‌توانید با استفاده از آن جوانی را به خودتان ارزانی دهید. دی اکسید تراپی یک روش درمانی ایمن و کمتر تهاجمی است که با تزریق دی اکسید کربن سبب جوان‌سازی و بهبود ظاهر پوست می‌شود به همین خاطر محبوبیت زیادی در سراسر دنیا به دست آورده است.

کلام آخر

به طور کلی روش زیبایی و درمانی کربوکسی تراپی در حال حاضر به عنوان یک روش ایمن و کاملا بدون عوارض احتمالی در درمان بسیاری از عارضه ها که در فوق به آن ها اشاره کردیم، توانسته است موجب حاصل شدن یک نتیجه رضایت بخش در بین افراد به خصوص خانم ها شود.

از این که ما را تا آخر مقاله هزینه کربوکسی تراپی همراهی کردید از شما سپاس گزاریم ، همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)