کمترین هزینه کاشت مو

در این مقاله قصد داریم کمترین هزینه کاشت مو و روش های آن را بررسی نماییم. کاشت مو یک روش طبیعی برای رفع کم پشتی مو و طاسی است. در این روش با شناسایی موهایی که فولیکول قدرتمندی دارند، پس از شناسایی این فولیکول ها، آنها را از ناحیه اهدا کننده برداشته و به ناحیه مد نظر منتقل می کنند. و از طریق کاشت فولیکول باعث رشد طبیعی مو ها می شود.کاشت مو روشی برای درمان ریزش مو های شدید مانند آلوپسی است.

ریزش شدید مو به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. از جمله این عوامل ژنتیک، شوک های روحی و روانی، استفاده بیش از حد از رنگ مو،‌ اتو مو، سشوار و غیره می باشد. تمامی این شرایط در کاشت مو لحاظ می شود. اما یکی از موارد مهمی که در کاشت مو در نظر گرفته می شود هزینه آن است. البته نباید کیفیت کار را فدای هزینه نمود اما متقاضیان  بهتر است که از معتبر بودن کلینیک مورد نظر و مهارت پزشکی که به وی مراجعه می کنید اطمینان حاصل کنید. باید بخاطر داشته باشید که اگر جراح شما حرفه ای نباشد یا کلینیکی که به آن مراجعه می کنید خدمات استاندارد را ارائه ندهد ممکن است آسیب های جبران ناپذیری به پوست سر شما وارد شود.

کمترین هزینه‌ کاشت مو

هزینه پیوند مو در کلینیک های مختلف با یک دیگر تفاوت دارد. میزان این هزینه در هر کلینیک بر حسب میزان خدمات و امکاناتی که ارائه می دهد و میزان تخصص پزشکانی که در ان مشغول به کار هستند محاسبه و دریافت می شود. بنا بر این  مهارت، سوابق طبابت و تجربه‌ متخصصان حاضر در کلینیک نیز مانند تجهیزات موجود در تعیین هزینه های پیوند مو دخیل هستند. اما معمولا عاملی که بیشترین تاثیر را در تعیین این هزینه دارد میزان گرافت های پیوند زده شده، تعداد جلسات درمانی و نوع روشی که برای کاشت به کار می رود، است. برای مشخص شدن میزان دقیق این هزینه نیز می توانید ابتدا یک جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید تا پس از معاینه دقیق پوست و موی سر شما و یافتن بهترین روش برای پیوند موی شما هزینه تمام شده را اعلام می کند.

بسیاری از عمل های زیبایی، فرد را مجبور میکنند که مدتی از زندگی عادی خود فاصله بگیرد و یا حتی سبک زندگی خود را به طور کلی تغییر دهد اما عمل کاشت مو اصلا این طور نیست. عمل کاشت مو با داشتن طول درمان کم و نیاز پایین به مراقبت های دوران نقاهت به عنوان یکی از محبوب ترین تراپی های پوست و مو جایگاه ویژه ای در میان جراحی های زیبایی دارد. مو این عمل به بیمار این اجازه را میدهد تا در مدت زمان کوتاهی به زندگی روزمره و فعالیت های خود بازگردد.

کمترین هزینه‌ کاشت مو

البته این موضوع به این معنی نیست که فرد می تواند در اعمال مراقبت های دوران نقاهت اهمال کاری نماید. در بررسی هزینه تمام شده پیوند مو خوب است در نظر داشته باشید که نباید کیفیت را فدای کمیت و هزینه کنید. پوست و مو بخاطر تاثیر زیادی که بر ظاهر دارند باید به بهترین روش ها تراپی شوند. بنابراین ابتدا باید بهترین و معتبر ترین کلینیک پوست و مو و ماهر ترین متخصص را  یافته و سپس به هزینه آن فکر کنید.

ارتباط طول دوره درمان و نقاهت کاشت مو با هزینه آن

بعد از انجام اولین پیوند مو بر پوست سر،‌عوارض کاشت مو مانند خونریزی خفیف، درد، سوزش، خارش و در موارد معدودی سکسکه بروز پیدا میکند که کاملا طبیعی بوده و بعد از چند روز بهبود پیدا میکند و همچنین میتوان با دارو نیز آن را کنترل نمود. اجرای دقیق و مو به موی توصیه های پزشک جراح می تواند گذراندن دوران نقاهت را برای شما آسان کند. همان گونه که گفته شد عوارض کوتاه مدت کاشت مو بعد از چهار یا پنج روز از بین می رود. در هفته ها یا ماه های دوم و سوم نیز فرد دچار ریزش موی شوکی ۰خاهد شد که آن هم به زودی رفع شده و جای خود را به رویش مو های ضخیم و پر پشت می دهد.

هزینه تمام شده کاشت مو صرفا به عمل جراحی منتهی نمی شود و مراقبت های پس از عمل نیز ممکن است برای شما هزینه هایی هر چند جزئی در بر داشته باشد. هزینه مشاوره قبل از عمل(که در برخی کلینیک ها اولین جلسه ان رایگان انجام می شود و همین باعث پرداخت کمترین هزینه کاشت مو می شود.) و برخی شامپوم یا لوسیون های مخصوص که برای  دوران نقاهت و پس از آن باید استفاده شود.

تمامی مواردی که ذکر شد، در برخی کلینیک ها به صورت جداگانه ارائه شده و هزینه دریافتی برای آنها نیز جداگانه محاسبه و دریافت می گردد، اما در برخی کلینیک های دیگر، این گونه نیست و این خدمات به طور ثابت همراه با عمل جراحی ارائه شده و هزینه آن همان هزینه کلی عمل جراحی است.

برخی کلینیک ها به صورت اقساطی هزینه جراحی را دریافت می کنند. بنابراین می توانید بدون نگرانی از چگونگی پرداخت هزینه جراحی پیوند موی خود می توانید به دنبال یک کلینیک خوب باشید. برخی افراد غیر ایرانی و ساکن خارج از کشور که قصد دارند برای انجام جراحی به ایران مراجعه کنند، هزینه سفر و اقامت نیز به هزینه تمام شده جراحی پیوند مو برای آنها اضافه خواهد شد.

کاهش هزینه کاشت مو به چه عواملی بستگی دارد؟

برای کاهش هزینه های کاشت مو باید عوامل بسیاری را در نظر گرفت اما یک نکته مهم وجود دارد که باید توجه زیادی به آن داشت، و آن یافتن بهترین مرکز انجام کاشت مو است تا ریسک اسیب رسیدن به پوست و موی سر به صفر برسد.

هزینه کاشت مو به عوامل مختلفی مانند تعداد گرفت های مورد نیاز ،‌ شناسایی الگوی ریزش مو و روش انتخاب شده توسط جراح برای کاشت مو بستگی دارد.

همان گونه که گفته شد یکی از عواملی که در تعیین هزینه کاشت مو دخالت دارد نوع روش پیوند است. برای این که بهتر بتوانید این موضوع را درک کنید لازم است ابتدا یک سری اطلاعات کلی راجع به روش های کاشت مو داشته باشید. کاشت مو به طور معمولا به دو روش انجام می شود که در هر دو روش ایجاد بی حسی موضعی شیوه یکسانی دارد و با تزریق به پوست سر بی حسی صورت می گیرد. دو روش‌ رایج عمل کاشت مو FIT و FUT هستند.

کاهش هزینه کاشت مو به چه عواملی بستگی دارد؟

کاشت مو به روش FUT: در این روش که روش قدیمی تر است، جراح ناحیه ای را که مو های آن بیشترین شباهت را به مو های ناحیه پذیرنده دارند به عنوان بانک مو انتخاب می کند. این ناحیه باید دارای مو هایی  پر پشت و فولیکول هایی قوی باشد.پوست سر در این ناحیه به صورت نوار های باریکی برش خورده و برداشته می شوند. در ادامه کار جراح در زیر میکروسکوپ گرافت های مو را از این نوار ها برداشته و به ناحیه پذیرنده پیوند میزند.

کاشت مو به روش FIT: پیوند مو با روش FIT یک روش جدید کاشت مو است. در این روش دیگر نیازی به برش نواری گرافت ها نیست و جراح می تواند به سادگی خود فولیکول هارا از بانک مو استخراج نموده و در محل مورد نظر پیوند بزند.

 

هزینه‌های دوران نقاهت عمل جراحی کاشت مو

همان گونه که قبلا اشاره شد در هنگام بر آورد کمترین هزینه کاشت مو، باید هزینه های ایجاد شده در دوران نقاهت را نیز محاسبه نمود. زیرا پس از کاشت مو ممکن است که پزشک به تشخیص خود دارو هایی را برای تاثیر گذاری بیشتر و تثبیت مو های کاشت شده  تجویز کند. گفتنی است که این دارو ها بر حسب کاربرد خود تجویز می شوند و طبق روند شخصی سازی طول درمان، ممکن است یک نفر نیاز مبرمی به مصرف آن ها داشته باشد یا در فردی دیگر لازم به مصرف آن ها نباشد. در ادامه، برخی از داروهای مصرفی پس از پیوند مو و کاربرد آن ها ذکر شده است:

  • داروهای ضدالتهابی برای جلوگیری و حتی درمان و کاهش تورم پس از پیوند مو در ناحیه پیوند
  • داروهای مسکن و ضد درد  برای آرامش بخشیدن و از بین بردن هرگونه درد یا اضطراب
  • آنتی بیوتیک‌ها برای کاهش خطر ابتلا به عفونت یا از بین بردن آن

معمولا هزینه این بخش نسبت به هزینه خود عمل زیاد نیست ولی به هر صورت نباید از آن غافل شد. حتما باید به یاد داشته باشید که ممکن است بعد از عمل کاشت مو طبیعی یک نسخه از برخی دارو های مسکن و ضد استرس و یا مراقبت ویژه مو دریافت کنید. این هزینه به هزینه عمل اضافه شده و میزان آن با توجه به نوع دارو ها و میزان آن متغیر است. اگر پس از عمل پیوند مو دچار علائم شدید یا غیر معمولا شدید باید به سرعت پزشک خود را در جریان قرار دهید تا اقدامات لازم برای درمان ان انجام شود. طبیعتا هزینه های این اقدامات درمانی نیز به عمل جراحی اضافه می شود اما در موارد معدودی این عوارض ناگوار پیش می آید و جای نگرانی نیست.

روش هایی برای کاهش هزینه های کاشت مو

1. قطعا انتخاب یک پزشک متخصص در این زمینه با کاهش هزینه های جراحی به پرداخت کمترین هزینه کاشت مو کمک خواهد نمود. وقتی عمل پیوند موی شما توسط یک جراح ماهر انجام شود از عوارض شدیدی که ممکن است هزینه های اضافی به شما اعمال کند پیشگیری خواهد شد. اما اگر پزشکی که کار پیوند موی شما را انجام می دهد به حد کافی ماهر نباشد، قطعا عمل شما موفقیت آمیز نخواهد بود و عوارض شدیدی برای شما به همراه خواهد داشت که در مواقعی غیر قابل جبران هستند و درمان و رفع آن ها هزینه زیادی برای شما خواهد داشت.

2. برای کاهش هزینه های کاشت مو می توان کلینیک را انتخاب کرد که هزینه کمتری برای این کار دریافت می کند اما نباید صرف دریافت هزینه کم برای جراحی پیوند مو یک کلینیک را انتخاب کنید بلکه باید توجه داشته باشید که نکات بهداشتی در کلینیک ها رعایت شود. در غیر این صورت زمینه ایجاد عفونت در بدن ایجاد خواهد شد که بسیار خطر ناک می باشد و همچنین در این صورت هزینه‌های جراحی شما بیشتر از قبل می شود.

3. یک راهکار دیگر نیز انجام درست و دقیق مراقبت های بعد از عمل جراحی می باشد. اگر مراقبت های توصیه شده توسط پزشک را به دقت انجام دهید دیگر عوارض شدید بعد از عمل برای شما پیش نخواهد آمد و بر هزینه های شما افزوده نخواهد شد.

4. خرید دارو ها و شامپو های لازم برای دوره نقاهت نیز هزینه هایی در بردارد که البته ناچیز است اما برای تهیه آن ها نیز باید به گونه ای تصمیم بگیرید که فشار مالی به شما وارد نشود.

روش هایی برای کاهش هزینه های کاشت مو

آیا هزینه های کاشت مو توسط بیمه تقبل می شود؟

یکی دیگر از روش های پرداخت کمترین هزینه کاشت مو مشمول خدمات بیمه شدن می باشد. اما معمولا درمان هایی که عنوان زیبایی دارند تحت پوشش بیمه قرار ندارند و هزینه آن هارا بیمه تقبل نمی کند. کاشت مو هم طبیعتا در لیست درمان های بیمه قرار میگیرد اما اگر ریزش موی شما دلیل زمینه ای داشته باشد ممکن است بیمه هزینه ان را پرداخت کند. از آنجایی که قوانین حمایتی  شرکت های بیمه مختلف با هم تفاوت دارد باید قبل از استفاده از خدمات بیمه مورد نظر در این باره تحقیق کنید.  این که آیا پیوند فولیکول در لیست خدمات بیمه هست یا خیر؟ و اگر پاسخ مثبت است، بیمه مورد نظر به چه صورت و تحت چه شرایطی  هزینه آن را پرداخت می کند؟

کاشت مو به صورت اقساطی

هزینه ای که برای عمل پیوند مو از شما در یافت می شود، مجموع هزینه چند عامل است. دستمزد متخصص، خدمات مرکز، دارو ها و مکمل های درمانی دوران نقاهت و غیره چند مورد از این فاکتور هاست. معمولا مجموع این هزینه ها مبلغ زیادی می شود که  در شرایط اقتصادی فعلی برخی افراد توانای پرداخت ان را ندارند و از طرفی از مشکلات ریزش موی خود رنج می کشند. خوشبختانه برخی کلینیک ها برای دریافت هزینه خدمات خود شرایط اقساطی دارند و شما می توانید در صورت تمایل، هزینه جراحی پیوند موی خود را به صورت اقساطی پرداخت کنید.

کلام آخر

از آن جایی که کاشت و پیوند مو یک عمل زیبایی محسوب می شود، ممکن است شامل هزینه بالایی شود اما خوب است بدانید که در بحث زیبایی ظاهر به دلیل تاثیری که در اعتماد به نفس افراد دارد و هزینه کردن برای حفظ زیبایی ارزش آن را دارد. اما می توانید با انجام برخی روش ها کمترین هزینه کاشت مو را پرداخت نمایید. ممنونیم از این که تا پایان این مقاله همراه ما بودید. لطفا در صورت تمایل نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *