تلفن کلینیک: 02634092282‬‬

تلفن مشاوره رایگان : 09120914348

کرج :گوهردشت ، خيابان آزادي، نبش يازدهم غربي، پلاك ٩

 

 

کربوکسی تراپی شکم و پهلو

کربوکسی تراپی شکم و پهلو

کربوکسی تراپی شکم و پهلو

ما در این مقاله سعی داریم شما را با کربوکسی تراپی شکم و پهلو آشنا کنیم. کربوکسی تراپی یا درمان یکی از روش های جوان سازی پوست است که با استفاده از گاز کربن دی اکسید انجام می شود. کربوکسی تراپی می تواند به بهتر شدن انعطاف پذیری، از بین بردن چین و چروک ها، بیشتر شدن خون رسانی، از بین بردن چربی های موضعی و تحریک کلاژن سازی کمک کند. از کربوکسی تراپی در ناحیه های مختلفی برای شاداب کردن و جوان سازی پوست استفاده می شود. در ادامه برای آشنا شدن با کربوکسی تراپی با ما همراه باشید.

کربوکسی تراپی چیست ؟

شاید برای شما هم سوال باشد که کربوکسی تراپی چیست ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که یکی از جدیدترین روش های درمانی کربوکسی تراپی است که اولین بار در دهه 90 در فرانسه معرفی شد. تاثیر این روش درمانی زیاد است و در همه کشور های جهان از آن استفاده می شود. در این روش برای جوان سازی پوست، کربن دی اکسید به طور مستقیم به زیر پوست تزریق می شود. این جراحی در هر نقطه از بدن مانند صورت، گردن، بازوها، باسن و پاها انجام می شود.

گاز دی اکسید کربن می تواند در مناطق ظریف یا پوست نازک مثل اطراف چشم تزریق شود. از این درمان برای کم شدن چربی و سلولیت، افتادگی پوست، جای آکنه، خطوط و چین و چروک و گودی زیر چشم استفاده می شود. بدن افراد به طور طبیعی کربن دی اکسید تولید می کند. و فرقی ندارد که چند دوز از این ماده به بدن تزریق می شود. بدن واکنشی بدی به این ماده خارجی نشان نداده و به خوبی آن را می پذیرد. این درمان برای بیشتر افراد مورد استفاده است.

کربوکسی تراپی چیست ؟

کربوکسی تراپی چگونه انجام می شود ؟

در این روش با توجه به ناحیه تحت درمان کربن دی اکسید تزریق می شود. این ماده به طور طبیعی از طریق سلول های بدن تولید می شود. هنگامی که مقدار آن بیشتر از حد نرمال باشد بدن را مجبور به پاسخ می کند.

هنگامی که این ماده وارد بدن می شود، سیستم گردش خون در ناحیه تحت درمان تحریک می شود. بدن این وضعیت جدید را کمبود اکسیژن می داند و سعی می کند با استفاده از رگ های خونی این وضعیت را کنترل کند. این پاسخ اکسیژن کافی را به ناحیه می فرستد و تولید کلاژن را بیشتر می کند. کلاژن یک ماده ضروری برای صاف کردن و سفت کردن پوست است.

مقدار دی اکسید کربن تزریق شده به ناحیه درمان بستگی دارد. برای مثال، برای درمان سلولیت و کم شدن رسوبات چربی، دی اکسید کربن زیادی مورد نیاز است. این ماده به سلول های چربی و بافت های همبند که باعث سلولیت می شوند حمله می کند و آن ها را می شکند.

تاریخچه کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی یا کربن دی اکسید تراپی روش جدیدی در علم پزشکی به حساب نمی آید. این روش در دهه 1930 در کشور فرانسه اختراع شد. فرانسوی‌ها متوجه شده بودند که حمام کردن یا شنا در آبی که درصد بالایی از گاز دی اکسید کربن دارد باعث بهتر شدن سریع زخم‌ها و آسیب‌های پوستی می شود.

در دهه 1950 میلادی، پزشکان قلب از کربوکسی تراپی برای درمان بیماری‌های عروقی که در اثر مشکلات خون رسانی به بافت‌ها یا جمع شدن چربی در عروق بود، استفاده کردند. در سال 1995 کربوکسی تراپی جای خود را در بین روش‌های زیبایی و جوان سازی پوست باز کرد و یکی از روش های پرطرفدار شد. از کاربردهای این روش در گذشته از بین بردن چربی‌های موضعی و جوان سازی پوست بود. به مرور از کربوکسی تراپی برای بهتر شدن انعطاف پذیری یا الاستیسیته، بهتر شدن خون رسانی به بافت پوستی، از بین رفتن چین و چروک‌ها و بیشتر شدن کلاژن سازی استفاده شد.

کربوکسی تراپی چه کاربردهایی دارد ؟

در پزشکی از کربوکسی تراپی استفاده های زیادی می شود. در ادامه با کاربردهای کربوکسی تراپی آشنا می شوید :

 • جوان سازی قسمت های متفاوت بدن مثل گردن، دلکته و پشت دست
 • بهتر شدن انعطاف پذیری و درمان شل شدگی و افتادگی پوست
 • از بین رفتن چین و چروک‌های صورت
 • از بین رفتن آثار پیر پوستی و جوان سازی پوست
 • برطرف کردن جای زخم و آثار آکنه
 • تاثیر گذاری در درمان ریزش مو
 • از بین رفتن تیرگی و چروک‌های دور چشم
 • بهتر شدن نتیجه لیپوساکشن
 • درمان استرچ مارک یا ترک‌های پوستی در اثر حاملگی یا چاقی
 • کم شدن سلولیت و چربی‌های موضعی

نواحی مورد استفاده از کربوکسی تراپی در بدن :

کربوکسی تراپی روش تهاجمی نیست و با استفاده از یک روش طبیعی مشکلات پوستی را از بین می برد. از این روش می توان در ناحیه هایی از بدن استفاده کرد و مشکلات آن را از بین برد که در ادامه به آن می پردازیم :

کروکسی تراپی زیر چشم :

از بین رفتن گودی زیر چشم یکی از بیشترین کاربردهای کربوکسی تراپی است. دکتر آجایا کاشیاپ یک پزشک پلاستیک در دهلی نو در یک پرسش و پاسخRealSelf، گفته است نداشتن اکسیژن رسانی مناسب به پوست پلک تحتانی، باعث می شود که پوست آبی رنگ دیده شود. او گفت با تزریق مقدار کمی گاز دی اکسید کربن به مناطق آسیب دیده، جریان خون بیشتر می شود و شبکه های مویرگی بهتر می شود.

کربوکسی تراپی شکم و پهلو :

کربوکسی تراپی یک جایگزین برای جراحی لیپوساکشن است که برای کم شدن چربی استفاده می شود. یکی از نکاتی که در این درمان اهمیت دارد این است که طبق بررسی های انجام شده نتیجه این درمان برای لاغری همیشگی نیست. کربوکسی تراپی برای شکستن سلول های چربی استفاده می شود و نه برای از بین رفتن آن ها.

کربوکسی تراپی جای جوش :

کربوکسی تراپی می تواند جای زخم ها، جای جوش ها و افتادگی پوست را سریع تر از بین ببرد. دکترJamé Heskett، پزشک نیویورک می گوید این درمان روند بهبودی را از نو شروع می کند و گردش خون را در ناحیه تحت درمان بیشتر از قبل بیشتر می کند. بعضی پزشکان می گویند ترکیب کربوکسی تراپی با تزریق پلاسمای غنی از پلاکت و میکرونیدلینگ می تواند نتیجه را بهتر کند.

کربوکسی تراپی ترک پوستی :

یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش ها برای درمان های ترک پوستی کربوکسی تراپی است. این جراحی باعث به وجود آمدن مویرگ های جدید در ناحیه درمان می شود که این جراحی باعث بیشتر شدن گردش خون و مقدار مواد مغذی و اکسیژن در ناحیه ای که استریا دارد می شود. این اتفاق باعث کلاژن سازی و ترمیم پوست در ناحیه ترک حاملگی می شود.

کربوکسی تراپی شکم و پهلو به چه صورت است ؟

یکی از بهترین راه ها برای داشتن اندام و پوستی زیبا، کربوکسی تراپی است. شکم و باسن یکی از مهم ترین اعضای بدن هستند که در روند زندگی با وزن های متفاوتی افزایش و کاهش می یابند و به همین خاطر نیاز به مراقبت و توجه زیادی دارد. برای مثال خانمی که باردار است باید وزن زیادی را تحمل کند و بعد از زایمان پوست این خانم دچار افتادگی می شود. روش های متفاوتی برای درست کردن وضعیت بدن وجود دارد اما کربوکسی تراپی شکم و پهلو یکی از بهترین راه است. افراد چاق، یا کسانی که دچار تغییرات وزنی شدند بیشترین گروهی هستند که به کروبوکسی تراپی شکم و پهلو نیاز دارند.

جلسات مورد نیاز برای کربوکسی تراپی شکم و پهلو :

افراد برای کربوکسی تراپی به 4 تا 6 جلسه نیاز دارند. فاصله های جلسات بهتر است بین 2 تا 4 هفته باشد. شما با انجام دادن چند جلسه این درمان نمی توانید نتیجه کاملی از این درمان بگرید بهتر است بعد چند وقت یکبار برای ترمیم این کار اقدام کنید. کربوکسی تراپی اگر در 6 جلسه با فاصله زمانی 1 هفته صورت بگیرد نتیجه بهتری برای افراد دارد.

تاریخچه کربوکسی تراپی

مدت ماندگاری کربوکسی تراپی شکم و پهلو چقدر است ؟

مدت ماندگاری کربوکسی تراپی 6 ماهه است که این زمان در همه افراد متفاوت است. برای بیشتر شدن مدت ماندگاری کربوکسی تراپی هر 6 ماه یک بار درمان باید انجام شود. یکی از عوامل تاثیرگذار در ماندگاری نتیجه درمان سن افراد است. افراد بین 20 تا 40 سال پس از 4 تا 6 ماه بعد از درمان کامل، می‌توانند دوره بعدی درمان را شروع کنند. هر چقدر سن افراد زیاد باشد، این دوران کمتر است. افراد بالای 40 سال بهتر است 3 تا 4 ماه و افراد بالای 50 سال 2 تا 3 ماه بعد از گذراندن دوره، نسبت به تزریق باید اقدام کنند.

مزایای کربوکسی تراپی شکم و پهلو :

این روش لاغری برای همه افراد با نوع و رنگ پوست متفاوت قابل استفاده می باشد، هزینه کمتری نسبت به روش های دیگر دارد، باعث بهتر شدن سلولت می شود، این روش نیاز به بستری شدن و گذراندن دوران نقاهت طولانی ندارد.

هنگام انجام کربوکسی تراپی چه احساسی دارید ؟

روش درمان بدون درد است و نیاز به داروهای بی‌حسی ندارد. اگر که آستانه درد افراد کم باشد می توان از کرم های بی حسی کننده استفاده کرد. شما امکان دارد در هنگام درمان احساسی داشته باشید برای مثال در زمان کربوکسی تراپی زیر چشم، احساس می‌کنید که چشم شما پف کرده است. این احساس 5 تا 10 دقیقه بعد از بین می رود. درمان ترک‌های پوستی  بدون درد است زیرا پوست قابلیت‌های حسی عادی را ندارد. امکان دارد کمی احساس فشار یا خارش کنید که بین 5 تا 10 دقیقه بعد از تزریق از بین می رود. درمان اسکارها و جای زخم درد ندارد زیرا بافت زخم فاقد اعصاب درد است.

کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت و چربی‌های موضعی دست، شکم و پا شرایط خاص خودش را دارد. در این موارد گاز زیادی به بافت چربی تزریق می‌شود. به همین دلیل امکان دارد کمی احساس فشار در ناحیه تحت درمان داشته باشید برای مثال درباره دست، احساس شما شبیه وقتی است که می خواهند فشار خون شما را اندازه بگیرند زیرا خون رسانی به این بخش بیشتر می شود و ناحیه تحت درمان تا 24 ساعت آینده گرم است و احساس سوزن سوزن شدن خفیفی می کنید.

کاندیدای نامناسب برای کربوکسی تراپی

بعضی از افراد بنا به دلایلی نمی توانند کربوکسی تراپی انجام دهند و انجام آن برای این افراد ممنوع است و در ادامه با کاندیدای نامناسب برای کربوکسی تراپی آشنا می شوید :

 • آمبولی ریه که به تازگی اتفاق افتاده باشد
 • بیماری‌های قلبی عروق کنترل نشده یا حاد
 • بارداری یا شیردهی
 • مشکلات انعقاد خون
 • دیابت کنترل نشده
 • بیماری‌های تنفسی حاد
 • عفونت پوستی
 • بیماری‌های بافت پیوندی

قبل از کربوکسی تراپی باید چه مراقبت هایی انجام داد ؟

برای این که نتیجه مناسبی از کربوکسی تراپی بگیرید باید مراقبت هایی انجام دهید. باید 24 ساعت قبل از شروع درمان از نوشیدنی های الکلی استفاده نکنید زیرا الکل باعث رقیق شدن خون و بیشتر شدن کبودی می شود. اگر امکان دارد برای 2 هفته قبل از درمان از داروهای ضد التهاب و رقیق کننده خون استفاده نکنید. داروها و مکمل هایی مثل آسپرین، ویتامین E، جینسینگ، مکمل های امگا 3، ایبوپروفن، Motrin، Advil، سایر خطر و کبودی را بعد از انجام درمان بیشتر می کند. استفاده از Retin-A را 2 روز قبل و 2 روز بعد از درمان قطع کنید.

مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی

برای این که از عوارض و خطرات کربوکسی تراپی کم کنید باید مراقبت هایی را انجام دهید. برای مثال برای 24 ساعت از انجام ورزش شدید پرهیز کنید، اگر تورم دارید باید هر ساعت 15 دقیقه یک کمپرس خنک روی ناحیه درمان بگذارید، از حرکت یا ماساژ ناحیه درمان پرهیز کنید مگر این که پزشک انجام این عمل را توصیه کرده باشد، به مدت 72 ساعت از آفتاب گرفتن و حضور در گرمای زیاد اجتناب کنید، برای این که تورم شما کمتر شود به صورت رو به بالا و کمی با ارتفاع بخوابید، برای این که بتوانید از تورم جلوگیری کنید باید کمتر از نمک استفاده کنید.

مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی

کلام آخر

برای انجام کربوکسی تراپی شکم و پهلو سعی کنید از افراد با تجربه کمک بگیرد و با پزشکان کاربلد و با مهارت مشورت کنید. سعی کنید برای انجام این روش بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید زیرا انتخاب پزشک متخصص می تواند نتیجه مناسبی در درمان شما داشته باشد. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا دچار عوارض و خطراتی نشوید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

گرفتن وقت تلفنی

026۳۴۰۹۲۲۸۲‬‬ - 02634212545

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران کرج

گوهردشت خيابان اصلي (ازادي)نبش يازدهم غربي پلاك ٩