مراقبت بعد از کاشت ابرو

در این مقاله می خواهیم اطلاعاتی در رابطه با مراقبت های بعد از کاشت ابرو در اختیار شما قرار دهیم؛ کاشت ابرو روش بسیاری مناسبی برای افرادی است که از ریزش ابروهایشان به هر دلیلی رنج می برند؛ در این مقاله همراه ما باشید تا بتوانیم بیشتر در این باره اطلاعات کسب کنید.

کاشت ابرو چیست؟

در حقیقت امروزه بسیاری از افراد به دلایل متفاوتی از ریزش ابروهایشان رنج می برند و همیشه در این فکر اند که بتوانند این معضل را به راحتی حل کنند؛ این مشکل بیشتر برای خانم ها می افتد که بخاطر اصلاح زیاد ابروهایشان یا استفاده بیش از اندازه از مداد ابرو، ابروهایشان دچار ریزش شده است؛ عده ای از این افراد از طریق تاتو یا هاشور یا مداد های آرایشی می خواهند محل هایی که دچار ریزش شده اند را پر کنند؛ کاشت ابرو توانسته کمک شایانی به این دسته کند؛ در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر در این باره بدانیم.

کاشت ابرو چیست؟

روش های کاشت ابرو

در واقع همان گونه که برای کاشت مو از روش های مختلفی استفاده می شود برای کاشت ابرو نیز این گونه است؛ در کاشت ابرو نیز برای برداشتن گرافت ها می توان از روش های متنوعی استفاده کرد؛ برای کاشت ابرو فرقی نمی کند چه روشی باشد چون تمام روش ها در این مرحله یکی هستند؛ روشی که ابتدا به عنوان بهترین روش به ذهن پزشکان می رسد FUT می باشد و در حقیقت نوعی روش برتر در کاشت ابرو و کاشت مو محسوب می شود؛ برای کاشت در ابتدا نواری را از ناحیه بانک موی فرد برمی دارند و به ابرو پیوند می زنند.

پس از روشی که نام برده شد، روش SUT روش مناسبی است؛ برای این نوع کاشت ابرو باید گرافت ها را دانه دانه توسط دستگاه پیشرفته ای از ناحیه بانک مو برداشت و پس از در نظر گرفتن فرم ابروها، به قسمت مورد نظر پیوند زد.

در واقع مدرن ترین روش برای کاشت ابرو به روش MICRO FIT می باشد که در کاشت مو نیز کاربرد دارد؛ هر روز به محبوبیت و معروفت این روش اضافه می شود؛ برای انجام این روش نیازی نیست که فرد موهای سر خود را در قسمت بانک مو بتراشد یا کوتاه کند؛ هنگام برداشت از موهای کمتر و ظریف تری استفاده می کنند و همین امر باعث شده که عارض بسیار کمتری در نواحی کاشت و برداشت رخ دهد و نوعی این امر موجب جذب بسیاری از افراد شده است؛ تمام این ویژگی ها مزیت محسوب می شوند و افراد با شنیدن این مزیت ها بیشتر ترغیب به انجام کاشت ابرو می شوند.

مراقبت بعد از کاشت ابرو

پس از کاشت ابرو باید به نکاتی رعایت کتید تا کمترین عوارض برای شما به اتفاق بیفتد؛ در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا مراقبت بعد از کاشت ابرو را بدانیم:

  • مصرف مسکن برای تسکین درد و ورم بعد از کاشت : بعضی از افراد که کاشت ابرو انجام می دهند ممکن است درد و تورم در ابرو خود را ببینند؛ در این موارد فرد می تواند از داروهایی مانند قرص های مسکن استفاده کند؛ در صورتی باید قرص را مصرف کنید که پزشک برایتان آن را تجویز کرده باشد چون در مواردی که خودسرانه استفاده شود احتمال دارد که عوارضی در بر داشته باشد.
  • اجتناب از نور خورشید : مورد دیگری که باید به آن بی نهایت توجه کرد دوری از نور خورشید می باشد و نباید در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید؛ چون نور خورشید اشعه هایی را با خود همراه دارد و این اشعه ها مضر اند و موجب آسیب رسیدن به فولیکول ها می شوند؛ اگر مجبور به قرار گرفتن در برابر نور خورشید هستید باید از عینک هایی که شیشه های بسیار بزرگ یا کلاه های لبه دار استفاده کنید؛ پس باید حتما از خود در معرض نور خورشید مراقبت کنید؛ دلیل استفاده از عینک آفتابی این است که از گرافت ها در برابر نر محافظت می کند.
  • جلوگیری از رسیدن رطوبت به ابروها : باید پس از کاشت ابرو مراقب باشید که هیچ گونه رطوبتی به ابروهایتان نرسد؛ این مراقبت باید تا مدت 5 روز پس از کاشت ابرو ادامه پیدا کند؛ در صورتی که رطوبت در پنج روز اول به ابروهابتان برسد ممکن است عوارض شدیدی رخ دهد و سلامتی ابروها به خطر بیفتد؛ توجه کردن به این نکته تاثیر بسیار زیادی در نتیجه گرفتن از کاشت ابرو دارد.
  • وارد نکردن فشار به ابروها : در روزهای اول پس از کاشت نباید هیچ گونه فشاری به ابروها وارد شود حتی در مواقع شستن نیز باید مراقب باشید که به ابروهایتان فشاری نیاورید و این شستشو نیز باید پس از گذشت 6 روز اتفاق بیفتد؛ اگر می خواهید صورتتان را بشویید باید این کار با دقت بسیار بالا انجام شود؛ اگر رعایت نکنید این احتمال وجود دارد که محل ابروهایتان سست شوند؛ در حالتی که به این نکته توجه کنید می توانید نتیجه بسیار مطلوبی را کسب کنید.

مراقبت بعد از کاشت ابرو

  • از کمپرس یخ استفاده نکنید: بعضی از افراد ممکن است برای برطرف کردن التهاب های ناشی از کاشت از کمپرس یخ استفاده کنند ولی این کار سبب بروز بسیاری از مشکلات می شود؛ تا حد امکان مراقب باشید که از یخ استفاده نکنید؛ در موارد اضطراری می توانید بر روی چشم هایتان از کمپرس یخ استفاده کنید اما نباید یخ روی ابروها قرار بگیرد.
  • کشیدن بخیه ها : برای بسیاری از افراد از بخیه هایی که جذب می شوند استفاده می کنند و اگر این گونه باشد نباید بخیه ها را بکشید؛ اما هنگام انجام بعضی از روش ها پزشک مجبور به استفاده از بخیه های غیر قابل جذب است که باید منتظر باشید 10 الی 12 روز از کاشتتان بگذرد پس از آن بخیه ها را بکشید؛ این مورد موجب می شود که عفونت و مشکل دیگری برای شما رخ ندهد؛ هنگامی که بخیه شما نیاز به کشیدن داشته باشد باید آن را به موقع بکشید.
  • استفاده از رنگ و مواد شیمیایی : مورد دیگر مجوز استفاده از رنگ های شیمیایی برای رنگ کردن ابروها یا موهای کاشته شده است که در صورت تجویز پزشک معالجتان باید تا مدت سه هفته پس از کاشت صبر کنید و پس از آن از رنگ استفاده کنید؛ این بدین معناست که پس از سه هفته می توانید از رنگ و دکلره استفاده کنید و مشکلی ندارد.

هزینه کاشت ابرو

برای کاشت ابرو طبیعی باید هزینه هایی را پرداخت کرد که اگر روش استفاده شده برای کاشت بسیار مدرن و پیشرفته باشد باید هزینه پرداختی نیز بیشتر باشد؛ مورد دیگر بعدی که در هزینه تاثیر دارد جراح شما می باشد که اگر مهارتش بسیار بالا باشد هزینه کاشت مو بسیار بالا می رود و جتی کلینیکی که شما انتخاب می کنید تاثیر بسیار زیادی در هزینه دارد چون موقعیت جغرافیایی کلینیک این که در سطح شهر است یا شهرستان می تواند در مقدار هزینه موثر باشد.

کاشت ابرو چه عوارضی دارد ؟

در مقابل کاشت مو، عوارض کاشت ابرو بسیار کمتر است و پس از گذشت زمان کوتاهی از بین می روند عوارض این کاشت ها به حدی محدودند که نباید نگران آن ها باشید؛ پس از آن که کاشت شما به پایان برسد شما می توانید به راحتی به فعالیت های روزمره خود ادامه دهید و اطمینان داشته باشید که هیچ مشکلی برای شما اتفاق نخواهد افتاد. نکته بسیار مهم این است که پس از کاشت ابرو تا حد امکان از استرس دوری کنید چون استرس نوعی دشمن فولیکول مو به حساب می آید. پس از آن که کاشت به پایان می رسد ممکن است در نواحی پیشانی و ابروهایتان تورمی را ببینید که با گذشت زمان بسیار کوتاه از بین خواهد رفت؛ چون در ناحیه کاشت زخم هایی ایجاد می شود ممکن است که کبودی دیده شود که به سرعت از بین خواهد رفت و محو خواهد شد.

در ابرو در نواحی کاشت آن، ممکن است که دچار خرش شوید که امری طبیعی است که نوعی نشان دهنده بهبودی می باشد، در صورتی که خارش ادامه پیدا کرد باید حتما با پزشک خود در میان بگذارید تا هیچ گونه عفونتی رخ ندهد. چون برای کاشت ابرو از موهای پشت سر گرافت برداشته می شود، ممکن است که رشد آن موها در ابرو بسیار نامناسب و نامنظم باشند که می توانید به راحتی از طریق اصلاح و کوتاه کردن به آن زیبایی ببخشید؛ گاهی اوقات ممکن است که در بین تارهای ابرویتان فاصله ای باشد که با گذشت زمان این فاصله از بین خواهد رفت و امری کاملا طبیعی می باشد. تمامی این عوارض به مهارت پزشک بستگی دارند چون هر چه مهارت و تجربه پزشک در این زمینه بیشتر باشد امکان اتفاق افتادن عوارض بسیار کم است.

کاشت ابرو چه عوارضی دارد ؟

کلام آخر

در مقاله ای که شما خواندید موضوع مراقبت بعد از کاشت ابرو می باشد که می توانید با مطالعه بیشتر آن اطلاعات کافی و مفیدی را در این زمینه کسب کنید؛ اگر شما در زمینه مراقبت بعد از کاشت ابرو انتقاد یا پیشنهاد دارید می توانید با ما در میان بگذارید. از این که تا پایان این مقاله با ما همراه و هم پا بودید از شما بی نهایت ممنونیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *