تلفن کلینیک: 02634092282‬‬

تلفن مشاوره رایگان : 09120914348

کرج :گوهردشت ، خيابان آزادي، نبش يازدهم غربي، پلاك ٩

 

 

عوارض کاشت مو در زنان

عوارض کاشت مو در زنان

عوارض کاشت مو در زنان

همان طور که می دانید عمل زیبایی کاشت مو در زنان مانند آقایان آنچنان رایج نمی باشد و آن جایی که موها یکی از مهم ترین عوامل زیبایی به ویژه در خانم ها می باشد ، زنان بسیاری که دچار ریزش و یا طاسی در برخی از نواحی سر خود رنج می برند به دنبال انجام عمل زیبایی کاشت مو هستند اما نباید از عوارض کاشت مو در زنان غافل باشیم ، به طور کلی انجام عمل زیبایی کاشت مو در خانم ها به دلایل مختلفی مانند فیزویولوژی متفاوت با آقایان با محدودیت های خاصی همراه می باشد ، یکی از این محدودیت ها ، محدودیت در محل داشت فولیکول های مو می باشد ، در خانم ها به نسبت آقایان که می توان از نواحی مانند سینه و ریش گرافت های مو را برداشت کرد کمی محدودیت وجود دارد و بیشتر برداشت از این نواحی ها ماندگاری بسیار بالایی را ندارد .

در ادامه قصد داریم شما را با عوارض کاشت مو در زنان آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

آیا خانم ها هم می توانند کاشت مو را انجام دهند ؟

زمانی که هر فردی چه مرد و چه زن دچار ریزش مو در نواحی مو ، ابرو ، ریش و سبیل می شوند یکی از راه کار هایی که به آن ها پیشنهاد خواهد شد کاشت مو می باشد ، امروزه عمل زیبایی کاشت مو برای خانم ها هم انجام می شود که نتیجه بسیار بهتری را برای افراد به وجود آورده است و آن ها را برای انجام این کار تشویق کرده است ، عمل زیبایی کاشت مو در خانم ها توسط کلینیک های مورد تایید و همچنین پزشکان متخصص در این زمینه پیوند انجام می شود .

قبل از انجام این عمل زیبایی فرد باید در انتخاب پزشک جراح خود نهایت دقت را داشته باشد تا در زمان انجام این عمل زیبایی فرد کمتر دچار عارضه ای شود ، انتخاب پزشک جراح زیبایی کاشت مو می تواند برای شما مانند یک تضمین موفقیت در انجام این عمل زیبایی باشد و همچنین در معاینات قبل از انجام این عمل زیبایی و هزینه کاشت مو هم بسیار موثر می باشد و افراد می توانند با آسودگی و بدون هیچ استرسی کاشت موی خود را انجام دهند .

آیا خانم ها هم می توانند کاشت مو را انجام دهند ؟

یکی از عواملی که موجب می شود تا خانم ها هم این عمل زیبایی را انجام دهند می توان به مواردی مانند یائسگی ، کم خونی ، عوارض بعد از مصرف دارو ها ، تغییرات هورمونی ، بیماری پلی کیستیک تخمدان ، مصرف دارو ، مشکلات تیروئید اشاره کرد ، زنانی که مناسب انجام عمل زیبایی کاشت مو هستند را می توان به خانم هایی گفت که به دلایل مختلفی مانند ریزش مو قسمتی از موهای سر خود را بعد از عمل جراحی خود از دست داده اند ، خانم هایی که به دلایل مختلفی مانند سوختگی ، جراحت های ناشی از تصادف و افرادی که ریزش موهای آن ها کاملا حاشیه ای می باشند مناسب ترین افراد برای انجام کاشت مو می باشند .

عوارض کاشت مو در زنان

در ادامه قصد داریم شما را با عوارض کاشت مو در زنان آشنا کنیم ، عفونت های احتمالی که برای خانم ها بعد از انجام این عمل زیبایی ممکن است به وجود بیاید موجب اذیت آن ها در دوره درمان و همچنین بعد از عمل جراحی خواهد شد که این مورد ممکن است که برای افراد کمی آزار دهنده باشد ، تورم ، خارش ، درد و سر درد در نواحی کاشته شده پیوند مو از جمله عوارضی است که می تواند برای خانم هایی که این عمل زیبایی را انجام داده اند به وجود بیاید و برای حل آن ها افراد می توانند به مراجعه به پزشک متخصص خود در این زمینه مشورت بگیرد و به حل مشکلات بپردازد .

یکی از مواردی که موجب ترس در خانم ها می شود خون ریزی می باشد که این مشکل در هر عمل زیبایی امکان دارد که برای آن ها پیش بیاید و کمی دردسر ساز باشد ، خونریزی در این عمل زیبایی نیز وجود دارد و خانم ها به دلیل ترسی که دارند آن طور که باید نمی توانند با این عوارض کنار بیاید پس بهتر است که قبل از اقدام به انجام این عمل فرد بیمار خود را از نگرانی و همچنین استرس های بی مورد رد کند و در آخر برای اقدام این عمل زیبایی اقدام کند .

یکی دیگر از عوارض کاشت مو در زنان از دست دادن حس بویایی در محل انجام این عمل زیبایی می باشد و بعد از گذشت 18 هفته بعد از عمل از بین خواهد رفت ولی بعد از به وجود آمدن این عوارض می توانید با پزشک متخصص خود مشورت کنید تا شما در برای کم نمودن این عوارض کمک بسیاری کند ، همچنین از دست رفتن موهای کاشته شده بعد از انجام عمل کاشت مو امکان دارد اتفاق بیافتد ، باید این نکته بسیار مهم را بدانید که بعد از انجام این عمل زیبایی در آقایان هم شاهد ریزش در موهای کاشته شده باشم و این مشکل هم در خانم ها و هم در آقایان نیز ممکن است اتفاق بیافتد اما خانم ها نسبت به آقایان باید مراقبت های بیشتری را برای حفظ موهای کاشته شده خود داشته باشند .

از دیگر عوارض کاشت مو در زمان سرگیجه می باشد ، زمانی که عمل کاشت مو انجام شد و مدت زمانی برای سپری کند دوران درمان و همچنین رشد وها سپری شد امکان دارد برای خانم ها سرگیجه به وجود بیاید ، این عوارض معمولا موجب نگرانی و استرس در خانم ها می شود اما باید گفت که این مورد هم می تواند در صورت به وجود آمدن شرایط انجام دادن دستوران پزشک کاملا قابل درمان می باشد . همچنین ضربان قلب نا منظم و اختلال در عملکرد جنسی و تورم در دست و پا و سینه یکی از عوارض کاشت مو در زنان می باشد .

به وجود آمدن کیست در نواحی کاشت فولیکول وجود دارد و این مشکل زمانی رخ می دهد که فولیکول ها به پوست فرد آسیب بزنند و بیشتر هم خوش خیم می باشند و در بسیاری از مواقع خود به خود این مشکل از بین خواهد رفت ولی چنانچه این مشکل به وجود آمد با پزشک متخصص خود درمیان بگذارید ، از دیگر عوارض سکسکه می باشد که به دلایل عصبی این مشکل اتفاق می افتد و معمولا از 100 نفر 5 نفر دچار این  عوارض شده اند و بین چند تا چند روز در افراد رخ خواهد داد و بعد از گذشت مدت زمانی کوتاه از بین خواهند رفت .

به طور کلی هر عمل جراحی برای افراد عوارضی را ممکن است داشته باشد اگر قصد انجام عمل زیبایی کاشت مو را دارید بهتر است تحقیقات لازم را در این زمینه داشته باشید و بعد از بررسی های لازم اقدام به انجام این عمل زیبایی کنید ، همچنین هزینه کاشت موی سر برای افراد مقرون به صرفه می باشد .

عوارض کاشت مو در زنان

چگونگی انجام کاشت مو در بانوان

عمل زیبایی کاشت مو را می توان این طور تعریف کرد که انجام نوعی عمل زیبایی می باشد که به شکل پیوند برای افرادی که دچار ریزش شده اند و به وجود آمدن این اتفاق موجب از دست دادن اعتماد به نفس و زیبایی می شود و انجام این عمل به صورت کاملا طبیعی انجام خواهد شد و هیچ تفاوتی در کاشت موی خانم ها و آقایان وجود نخواهد داشت .

در مرحله اول انجام عمل زیبایی فرد متقاضی را برای انجام کاشت مو و قرار دادن آن در یک موقعیت مناسب برای ایجاد محیطی آرام و راحت برای انجام این عمل زیبایی طبیعی می باشد ، همچنین فردی که قصد انجام این عمل زیبایی را دارد می تواند قبل از انجام این عمل زیبایی تنقلات و نوشیدنی برای خود تهیه کند و زمان در زمان عمل به آن ها دسترسی داشته باشد و آن ها را استفاده نماید .

در مرحله بعدی این عمل زیبایی بی حسی نواحی کاشت مو انجام خواهد شد که توسط یک ماده بی حسی این کار صورت کی گیرد که انجام این کار به این دلیل است که فرد بیمار در طول این عمل جراحی احساس ناراحتی نداشته باشد و نواحی مورد درمان به راحتی هر چه تمام تر تحت این عمل جراحی قرار بگیرند ، بعد از انجام این عمل زیبایی پیاز موی اهدا کننده گرفته خواهد شد و به دقت و با استفاده از تکنیک های این عمل جراحی به منطقه مورد نظر بخیه زده خواهد شد .

مرحله بعد این عمل جراحی را جداسازی پیاز های مو و کاشت مو در نواحی دریافت کننده نامیده نی شود که در این مرحله پیاز مو از محل اهدا کننده دریافت و در محل مورد نظر کاشته خواهد شد ، به این نکته مهم دقت کنید که اگر در یک محل پیاز مو ها بعد از حد کاشته شوند موها یک ظاهر نا مناسب و فشرده ای را به خود می گیرد و نیاز است که این پیاز موها به صورت یک الگو طراحی شوند و در نواحی مورد نظر پیوند داده شوند تا عمل زیبایی کاشت مو با موفقیت انجام شود .

دلیل ریزش مو در خانم ها

به طور کلی دلایل کلی ریزش مو در خانم ها و آقایان متنوع می باشد ، عوامل ریزش مو را می توان به سبک زندگی ، آلوپسی ها ، تغییرات هورمونی و دلایل بالینی این دلایل ریزش مو در خانم ها ممکن است به تنهایی و در کنار یکدیگر دیده شوند ، در ادامه این مقاله شما را با این دلایل بیشتر آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

سبک زندگی 

 • به طور کلی رژیم غذایی نا مناسب و کمبود برخی از مواد های مغذی موجب ریزش مو در خانم ها می شود .
 • کاهش بسیار شدید کالری های دریافتی
 • کمبود پروتئین
 • کبود ویتامین هایی مانند A، C، D، Eو یا بیوتی که برای سلامت مو مفید می باشند و به ساخت کراتین مو کمک بسیاری خواهد کرد .
 • آهن و روی

دلایل بالینی : 

 • داشتن شوک و استرس بسیار شدید
 • سموم ( شیمی درمانی ) و یا عوارض مصرف برخی از دارو ها
 • داشتن یک سری از بیماری های زمینه ای مانند بیماری های تیروئیدی ،سندروم تخمدان پلی کیستیک ، کم کاری غده ی هیپوفیز .

تغییرات هورمونی:

 • بارداری و شیردهی
 • یائسگی

دلیل ریزش مو در خانم ها

آلوپسی ها :  این مشکل در خانم ها و آقایان قابل درمان و بازگشت نمی باشد ، الگوی طاسی در خانم ها ممکن است که زمینه ارثی در خانواده را داشته باشد ، داروهایی که برای درمان این عوارض ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد تنها برای کند کردن روند ریز مو و جبران بخشی از موهای از دست رفته باشد . در ادامه شما را با دو نوع آلوپسی ها آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • آلوپسی های کششی : یکی از رایج ترین دلایل ریزش مو در خانم ها بستن و یا بستن موها به گونه است که موهای سر کاملا کشیده شوند ، دم اسبی های سفت ، بافت های آفریقایی و یا بافتن موهای به شکل های مختلف موجب کشیده شدن و کنده شده موهای سر خواهد شد .
 • آلوپسی آره آتا : یکی از بیماری های خود ایمنی پوستی ریزش موهای سکه ای می باشد که در این روش سلول های سیستم ایمنی به فولیکول های مو حمله خواهند کرد و به آن ها آسیب می رسانند و به شکل طاسی های منطقه ای دایره ای دیده می شود .

مراقبت های بعد از کاشت مو

 • بعد از انجام این عمل زیبایی پانسمانی بر روی سر فرد قرار می گیرد تا از گرافت ها به خوبی مراقبت کنند ، به همین دلیل بدون نظر پزشک متخصص نباید به پانسمان خود دست بزنید .
 • بعد از انجام کاشت مو امکان دارد که کمی دچار درد در نواحی سر شوید که این یک امر کاملا طبیعی می باشد ، به همین دلیل با مشورت پزشک متخصص زیبایی خود می توانید از یک سری دارو های مسکن استفاده نمایید .
 • تا درمان کامل این عمل باید از انجام یک سری از کار های سنگین پرهیز نمایید .
 • برای گزاشتن سر خود بر روی بالش باید احتیاط کافی را داشته باشید ، تماس ناحیه ای که در آن کاشت مو انجام شده است با بالش باعث ریزش فولیکول های مو می شوند ، در آخر موهای کاشته شده در این عمل زودتر از موعد از جای خود کنده می شوند .
 • در صورتی که در روز های اول درمان این عمل زیبایی فولیکول های مو ریزش کنند باید به سرعت به پزشک متخصص خود اطلاع دهید .
 • باید از تعریق بیش از اندازه پرهیز نمایید زیر عرق کردن زیاد امکان دارد باعث بروز عفونت های بسیار شدید در نواحی پیوند مو و حتی نواحی اهدا کننده شوند .
 • شست و شوی موها در روز های اول انجام این عمل به هیچ وجه به افراد توصیه نمی شود به این دلیل که تماس آب و یا دست زدن به ریشه ها باعث ریزش موها می شوند ، حمام کردن بعد از  انجام کاشت مو باید کاملا تحت نظر پزشک و با نظر پزشک متخصص انجام شود .
 • تا جایی که می توانید بعد از انجام کاشت مو از گذاشتن کلاه و یا روسری برای یک مدت پرهیز کنید .
 • در روز های ابتدایی عمل زیبایی کاشت مو از قرار گرفتن در زیر نور خورشید جدا خودداری فرمایید .

مراقبت های بعد از کاشت مو

هزینه کاشت موی زنان

از آن جایی که پیوند مو یک عملی است که می تواند زیبایی را در چهره افراد به وجود آورد و با استفاده از روش های گوناگون این عمل زیبایی انجام خواهد شد ، به طور کلی می توان گفت که در افراد مختلف هزینه کاشت مو کاملا متفاوت می باشد ، با این وجود تفاوت هزینه کاشت مو در آقایان و خانم ها بسیار ناچیز می باشد ، یکی از مهم ترین عوامل موثر بر روی هزینه کاشت موی خانم ها تعداد موهایی می باشد که باید در کاشت مو از بانک موی فرد برداشته شود ، امکان دارد که ریزش مو در افراد بسیار ناچیز باشد که در چنین شرایطی کاشت مو می تواند هزینه کمتری را برای افراد به همراه داشته باشد .

به طور کلی هزینه های کاشت مو تا حد بسیاری به خود فرد بیمار بستگی دارد زیرا ابتدا باید مشخص شود که فرد متقاضی در انتخاب این عمل زیبایی به چه تعداد تار مو و به چند جلسه درمان نیاز خواهد داشت ، اگر نکات دیگر در هزینه این عمل زیبایی انتخاب نوع پزشک متخصص می باشد زیرا پزشکان در تجربه و توانایی و دیگر نکات با یکدیگر تفاوت خواهند داشت .

به این موضوع توجه داشته باشید که برای اطلاع دقیق از هزینه های کاشت می توانید با کلینیک مورد نظر تماس بگیرید . در ادامه شما را با عوامل موثر بر روی هزینه کاشت موی طبیعی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید :

 • هزینه های خود کلینیکی که انتخاب خواهید کرد
 • روش های مختلف و تکنیک های مورد استفاده برای انجام کاشت مو
 • امکانات و تجهیزات مورد استفاده برای انجام این عمل زیبایی
 • تعداد پیاز موهای استخراج شده برای کاشت مو

میزان کوچک و بزرگ بودن نواحی کم پشت و یا طاسی که عمل کاشت موی زیبایی در آن صورت خواهد گرفت .

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله عوارض کاشت مو در زنان همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

گرفتن وقت تلفنی

026۳۴۰۹۲۲۸۲‬‬

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران کرج

گوهردشت خيابان اصلي (ازادي)نبش يازدهم غربي پلاك ٩