ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه هایفوتراپی در کرج آشنا کنیم. با افزایش سن چربی صورت از دست می رود و لایه خارجی پوست نازک می شود و تعداد رنگدانه های پوست کاهش می یابد و پیری پوست آغاز می شود. هایفو یک روش غیر تهاجمی است که باعث سفت شدن پوست می شود که این روش در بین خانم های مسن بسیار طرفدار دارد. هایفو روشی برای لیفت صورت، گردن، چانه، ناحیه بالای سینه بدون جراحی است. برای آشنا شدن با هزینه هایفوتراپی در کرج با ما همراه باشید.

هایفوتراپی چیست؟

در این روش تابش امواج ماورای صوت به پوست بر اساس فرکانس و انرژی تنظیمی تا قسمت های عمقی پوست و در سطح بافت فاسیای عضلانی و درم میانی نفوذ می‌کند. با تمرکز کانونی این امواج در سطوح ذکر شده یک آسیب حرارتی کنترل شده در الیاف بافت همبند پوست ایجاد می‌گردد که منجر به تحریک روند بهبودی و دوباره‌سازی الیاف کلاژن و در نهایت جوانسازی پوست و لیفتینگ می‌گردد.

هایفوتراپی در موارد شلی و افتادگی پوست اثربخشی قابل ملاحظه‌ای دارد. و تاثیر آن از همان لحظه قابل مشاهده است. از طرفی در افرادی که به هر دلیل مانند وجود بیماری‌های زمینه‌ای یا حتی ترس از جراحی مایل به انجام جراحی‌های لیفتینگ نمی‌باشند، انتخاب مناسبی برای بهبود افتادگی پوست می‌باشد. هایفوتراپی یکی از بهترین روش ها برای جوانسازی پوست است. رفع چین و چروک سفت کردن پوست رفع شل شدگی و افتادگی پوست و .. بخشی از کاربرد های آن است که شما بلافاصله بعد از تمام شدن جلسات به نتیجه ایده آل خود خواهید رسید.

همچنین هایفوتراپی یک روش غیر تهاجمی می باشد که نیازی به بیهوشی و جراحی نیست و خیلی راحت پس از انجام هایفوتراپی  می توانید به کارهای روزمره خود رسیدگی کنید و نیازی به استراحت و یا مراقبت نخواهید داشت. این روش از انرژی صورت شما برای متمرکز شدن روی لایه های زیر پوست شما استفاده می کند و به کمک این انرژی دمای بافت شما را افزایش می دهد. تاثیرات آن نیز دایمی هستند اما با رعایت کردن چند مورد می توانید طول عمر هایفو و همچنین نحوه عملکرد آن را افزایش دهید.

هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی به چه عملی گفته می شود؟

هایفوتراپی در زبان لاتین HIFU است که مخفف کلمه High-Intensity Focused Ultrasound به معنی امواج اولتراسوند یا فراصوت پر توان می باشد.  هوایفوتراپی در سال های اخیر یکی از روش های درمانی می باشد که در بین مردم رواج پیدا کرده و طرفداران زیادی در سراسر دنیا همین طور ایران پیدا کرده است. هایفوتراپی برای لیفت و سفت کردن پوست صورت و گردن استفاده می شود و می توان گفت که بهترین و جدیدترین روش درمانی کشیدن و سفت کردن پوست به شمار می رود. هایفو برای لیفت کردن پوست صورت ، گردن، ابرو، چانه و … به کار می رود.

هایفوتراپی آخرین تکنولوژی روز دنیا در لیفت بدون جراحی می باشد. دستگاه هایفوتراپی این کار را با استفاده از امواج اولتراسونیک متمرکز با قدرت نفوذی بیشتر و متفاوت تر از آر اف و لیزر ها انجام می دهد. در آر اف و لیزر با قدرت نفوذ 2 میلیمتر انجام می شود ولی در هایفوتراپی با قدرت نفوذی تا 4.5 میلیمتر انجام می شود.

هایفوتراپی به چه صورت انجام می شود؟

هایفوتراپی راحت و به صورت سرپایی فقط در یک جلسه و بدون درد و حتی نیاز به کرم بی حسی هم انجام می شود. طوری که فرد روی صندلی مخصوص هایفوتراپی می نشیند و یا به آرامی روی تخت دراز می کشد و پزشک متخصص با دستگاهی مثل دستگاه سونوگرافی بر روی پوست شخص در جهت های خاص حرکت می دهد.

مثلا در هایفوتراپی گونه و صورت در یک جلسه کوتاه مدت دستگاه را بر روی پوست فرد می کشد و بدون هیچ آسیبی به سطح پوست فرد می تواند به کارهای روزمره و فعالیت های عادی خود ادامه دهد و نیازی به استراحت و ریکاوری ندارد. در عمل های هایفوتراپی فرد با رسیدن به انرژی فراصوت به پوست خود ممکن است احساس انباشتگی انرژی در عمق به خصوصی از پوست خود را داشته باشید که این نشان دهنده آغاز تولید کلاژن می باشد. عمق مناسب پوست در هر شخص متفاوت است ما این حس زمانی رخ می دهد که پوست شما انرژی فراصوت را دریافت می کند.

هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب است؟ 

همه افرادی که پوست صورتشان شل شده است و افتادگی پیدا کرده است می توانند از هایفوتراپی استفاده کنند طوری که با چشم قابل مشاهده باشد. این روش برای کسانی که تمایل به انجام لیفت ابرو و صورت دارند مناسب است و معمولا افرادی که بالای 30 سال سن دارند می توانند از هایفوتراپی استفاده کنند.

هایفوتراپی چه نتایج و اثر بخشی هایی دارد ؟

 • لیفت کردن ابروها ( بدون جراحی )
 • لیفت کردن صورت و گردن ( بدون جراحی )
 • از بین بردن غبغب ( بدون جراحی )
 • سفت و محکم کردن پوست صورت و گردن ( بدون جراحی )
 • رفع افتادگی پلک بالا ( بدون جراحی )
 • رفع چین و چروک های اطراف چشم ها ( بدون جراحی )
 • از بین بردن خطوط خنده و گریه ( بدون جراحی )
 • از بین بردن افتادگی های زیر چانه ( بدون جراحی )
 • از بین بردن چین و چروک های صورت و بالای گردن ( بدون جراحی )

هایفوتراپی چه نتایج و اثر بخشی هایی دارد ؟

مزایا هایفوتراپی

هایفوتراپی نیاز به انجام جراحی ندارد و این یکی از مهم ترین مزایای هایفوتراپی است. هایفوتراپی یک درمان غیر تهاجمی، بدون جراحی و بی خطر است که مورد تایید FDA  می باشد. هایفوتراپی به یک جلسه درمانی نیاز دارد و این درمان لیفت صورت فوری است. نتیجه هایفوتراپی تا 6 ماه ادامه دارد و دوران نقاهت ندارد. یعنی فرد به استراحت نیاز ندارد  و می تواند بعد از درمان به کارهای روزمره و فعالیت های عادی ادامه دهد. نتیجه درمانی به صورت طبیعی روی می دهد یعنی با تحریک کردن لایه های ساختاری عمیق و حمایتی پوست، یک پاسخ طبیعی و بازسازنده آغاز می شود که باعث تحریک رشد کلاژن جدید در پوست می شود که پوست را بعد از درمان کم کم کشیده و لیفت می کند.

عوارض هایفوتراپی

هایفوتراپی مانند سایر روش های دیگر عوارضی دارد که در ادامه با عوارض هایفوتراپی آشنا می شوید.
در دروش درمان هایفوتراپی اکثر بیماران بدون هیچ عوارضی دوران راگذرانده اند ولی در تعداد کمی بعد از درمان افتادگی و شل شدگی پوست کمی قرمزی و یا ورم پوست دیده شده که با مقداری سوزش پوست همراه می باشد. این عوارض که امکان  ارد در بعضی از افراد دیده شود بعد از چند ساعت از بین می رود. در این روش درمانی نتایج مانند عمل جراحی لیفت افتادگی پوست دیده نمی شود اما می توانید پوست صورت شما را به صورت طبیعی سفت کرده و بدون عوارض آن را زیبا و شاداب می کند.

هایفوتراپی و عمل های لیزری چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

دستگاه های هایفوتراپی از انرژی صوتی استفاده می کند. از انرژی تست شده و تایید شده فراصوت که ویژگی های منحصر به فردی دارند که اجازه می دهند از سطح پوست شخص رد شده و به اعماق پوست نفوذ کند و به درمان آن بپردازید. این قابلیت در هیچکدام از دستگاه های زیبایی غیر تهاجمی دیگر یافت نمی شود. هایفوتراپی به تحریک کلاژن در زیر پوست پرداخنه که منجر به لیفت پوست در 3 تا 4 ماه می شود. لیزر ها از انرژی نور استفاده کرده و بر اساس انرزی نور کار می کنند که این انرزی در دمای بهینه نمی تواند به لایه های عمقی پوست نرسد به همین دلیل لیزرها معمولا دستگاه درمان سطحی پوست به شمار می رود. از آنجایی که این دو دستگاه مشکلات پوستی بسیاری را درمان می کنند بسیار سازگار می باشند.

هایفوتراپی چگونه تولید کلاژن را تحریک می کند؟

هایفوتراپی در طی جلسات درمانی ترانسدوکتور انرژی متمرکز شده فراصوت را در عمق پوست مشخص شده هر فرد در یک دمای بهینه برای بازسازی و تولید کلاژن جدید ارسال و انباشته می کند. درمان یک پروسه را با قدرت شروع می کند. این پروسه که نوکلاژن شناخته می شود کلاژن های تازه و جدیدی را تولید می کند. این درمان به خودی خود نیازمند هیچ فیلر، پماد یا سمی نمی باشد و برای حاصل نتیجه قابل چشمگیر فقط برپایه کلاژن سازی بدن شما استوار می باشد.

کاربرد های هایفوتراپی :

هایفوتراپی کاربرد های بسیار زیادی دارد اما ما در ادامه با مهمترین کاربرد های هایفوتراپی آشنا می شویم.

 • از بین بردن خطوط و چین و چروک پوست
 • سفت کردن پوست های شل شده در گونه ها و پلک ها
 • درمان پوست های نازک شده
 • از بین بردن چین و چروک های اطراف دهان
 • از بین بردن خطوط فک

هزینه هایفوتراپی در کرج چقدر است؟

هزینه درمانی روش هایفوتراپی مثل سایر روش های زیبایی به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این عوامل می توان گفت به ناحیه مورد نظر درمان، وسعت و عمق چین و چروک و شل شدگی بستگی دارد. تعدادجلسات درمان و امکانات و تجهیزات پزشکی و انتخاب پزشک در هزینه هایفوتراپی موثر می باشد.

کاربرد های هایفوتراپی : 

نتایج بعد از هایفوتراپی : یکی از روش های جایگزین شده برای جراحی صورت و جراحی های پوستی می باشد که از این روش می توان هم برای جوانسازی پوست نقاط بدن و برای فرم دهی بازو و ران استفاده کرد. به دلیل ایمنی بالا با استفاده از هایفوتراپی می توان چین و چروک های نقاط حساس مانند پلک و دور لب را از بین برد. فقط امواج هایفوتراپی می تواند به پوست نفوذ کنند و بدون آسیب رساندن به دیگر بافت های پوست به طور ایمن کلاژن سازی را تحریک کنند. لایه ای به نام smas وجود دارد که در واقع اثر امواج دستگاه های هایفوتراپی بر یکی از لایه های عمیق پوست قرار می گیرند.

کلام آخر

قبل از انجام هایفوتراپی از افراد با تجربه مشورت بگرید و با آگاهی کامل دست به انجام این کار بزنید. ممنون که تا ادامه مقاله هزینه هایفوتراپی در کرج همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *