هزینه آر اف فرکشنال

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه آر اف فرکشنال آشنا کنیم. آر اف فرکشنال یکی از روش های جوان سازی پوست است که می تواند باعث زیبایی و شادابی پوست شما شود. با بیشتر شدن سن کلاژن پوست کم می شود و باعث چین و چروک و شل شدن پوست می شود. آر اف فرکشنال روشی است که می تواند به طور ایمن لایه های زیر پوست را برای تولید و بیشتر شدن کلاژن برای جوان سازی پوست تحریک کند. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه آر اف فرکشنال با ما همراه باشید.

آر اف فرکشنال چگونه کار می کند ؟

اساس عملکرد روش آر اف فرکشنال تاثیر بر لایه های سطحی یا عمیق پوست است. پوست از چندین لایه تشکیل شده است که سطحی ترین آن ها اپیدرم نام دارد. در زیر اپیدرم لایه ای از درم وجود دارد که در طول فرآیند پیری تخریب می شود و باعث پیری پوست می شود. آر اف فرکشنال می تواند کارهایی برای پوست شما انجام دهد که در ادامه به آن می پردازیم :

فعال کردن فیبروپلازی :

فیبروپلازی روشی است که در آن بدن بافت فیبری می سازد. بافت فیبری تولید کلاژن را تحریک می کند و این فیبرهای پروتئینی را کوتاه تر و قوی تر می کند. فیبروز بافتی هنگامی اتفاق می افتد که بافت طبیعی بدن آسیب دیده باشد. بسیار شبیه بافت ضخیم و زبری که زخم های سطحی پوست را می پوشاند. در آر اف فرکشنال، ضایعات انتخابی در مناطقی از پوست انتخاب می شود تا بافت فیبری تشکیل شود. به این ترتیب لایه درم ضخیم می شود و تولید کلاژن بیشتر می شود.

به بعضی از مناطق پوست آسیب وارد شده  اما مناطقی وجود دارند که برای کمک به تولید و ترمیم کلاژن سالم می مانند. تاثیر آر اف بر روی مرز باریک در اثر آسیب های جزئی و مفید و صدمات و سوختگی های خطرناک است. به همین خاطر است که این درمان موقتی است. بافت فیروزه ای و کلاژن های جدید بعد از مدتی از بین می روند و با بافت طبیعی پوست جایگزین می شوند. این به این معنی است که بعد از مدتی طولانی، برای ترمیم و تجدید اثرات آر اف فرکشنال باید دوباره به کلینیک مراجعه کنید.

تحریک کلاژن سازی :

انرژی تولید شده توسط امواج فرکانس رادیویی در درم باعث تحریک تولید کلاژن می شود. پروتئین ساختاری مهمی در بافت پوست است که باعث شادابی، استحکام و زیبایی پوست شما می شود. انرژی امواج رادیویی در لایه درم به گرما تبدیل می شود و بیشتر شدن دما یکی از محرک های تولید کلاژن است.

آر اف فرکشنال چگونه کار می کند ؟

آر اف فرکشنال چه کاربردهایی دارد ؟

آر اف فرکشنال در زیبایی و شاداب کردن پوست کاربردهای زیادی دارد. در ادامه با کاربردهای آر اف فرکشنال آشنا می شوید :

سفت کردن پوست :

مهمترین کاربرد آر اف فرکشنال در سفت کردن پوست و درمان افتادگی پوست است. فرکانس رادیویی فرکشنال صورت توانایی ایجاد لیفت پوست بدون جراحی را دارد که در زیبایی پوست بسیار موثر است. این اثر دو بار ظاهر می شود، یکی چند روز قبل از آر اف و دیگری 3 تا 4 هفته بعد، اثر دوم چندین سال طول می کشد. لیفت پوست با آر اف طوری واضح است که می‌توان از آن برای بالا بردن ابرو و درمان افتادگی پلک هم استفاده کرد.

سفت کردن غبغب و ناحیه فک :

یکی از کاربردهای مهم میکرونیدل آر اف سفت کردن ناحیه چانه و خط فک است. این تاثیر بر روی پوست به خصوص در خانم ها به حدی است که بعد از یکی دو جلسه به وضوح از سفت شدن ناحیه چانه و فک رضایت دارند. ارزش این کار هنگامی دیده می شود که این اثر را با لیزر لیپولیز مقایسه کنید. با توجه به این که لیزر لیپولیز یک روش تهاجمی است و خطر عوارض دارد، آر اف به عنوان یک روش غیر تهاجمی و ساده بسیار مناسب است. آر اف  برای سفت کردن پوست گردن ایده آل است. با توجه به نازک بودن پوست گردن می توان گفت که آر اف  رقیبی برای سفت کردن پوست گردن ندارد.

درمان چروک های پوستی :

آر اف فرکشنال در درمان چین و چروک پوست بسیار موثر است. برای چین و چروک دور چشم بسیار شفاف است. تاثیر روی افرادی که آر اف انجام دادند به قدری زیاد است که بعد از 1 ماه درمان چین و چروک دور چشم خود تعجب می کنید.

کنترل بیش از اندازه ترشح چربی پوست :

کاربرد بعدی آر اف فرکشنال در درمان ترشح بیش از اندازه چربی و درمان منافذ بزرگ شده است. تقریباً 70 تا 80 درصد کاهش در ترشح چربی صورت پس از یک جلسه آر اف دیده می شود پ. کوچک شدن منافذ پوست نسبی است اما برای بیشتر بیماران قابل قبول است.

درمان جوش های فعال صورت :

یکی دیگر از کاربردهای این روش درمان جوش فعال است. هنگام درمان جوش، امکان دارد پس از درمان به طور موقت جوش ها بیشتر شود. در زنانی که مشکلات هورمونی دارند، آکنه امکان دارد هنوز در دهه 40 و 30 سالگی وجود داشته باشد. وقتی آر اف برای جوان سازی صورت انجام می شود از کم شدن جوش ها بسیار راضی هستند.

درمان اسکار آکنه :

از دیگر کاربردهای آر اف می توان به درمان اسکار آکنه اشاره کرد. آر اف به ویژه برای اسکارهای عمیق موثر است. این کاربرد در ترکیب با لیزر فرکشنال CO2 اثر هم افزایی بسیار خوبی دارد. مزیت آر اف این است که پس از آن نیاز به مراقبت کمتری وجود دارد و فرد می تواند بلافاصله سر کار برود. درمان پوست های سبزه با آر اف مشکلی به وجود نمی آورد.

درمان تعریق بیش از اندازه :

یکی از جالب ترین کاربردهای آر اف درمان تعریق بیش از اندازه زیر بغل است. این اثر طولانی مدت است، اما بسته به مکانیسم اثر امکان دارد دائمی باشد. این درمان برای افرادی که از بوی بد عرق شکایت دارند مفید است.

درمان ترک های پوستی :

این فناوری در درمان ترک های پوستی تاثیر شگفت انگیزی دارد به طوری که می توان گفت بهترین راه برای درمان ترک های پوستی آر اف است. این تاثیر نسبی است یعنی ترک های پوستی به طور کامل از بین نمی روند بلکه کمتر دیده می شوند. خطوط به وجود آمده بر روی رگه ها به طور کامل ناپدید می شوند.

در یک جلسه آر اف فرکشنال چه کارهایی صورت می گیرد ؟

قبل از شروع آر اف با سوزن فرکشنال، ابتدا صورت به طور کامل با الکل تمیز می شود. برای جلوگیری از درد، یک کرم بی حس کننده به مدت چهل دقیقه روی پوست مالیده می شود. هر فرد یک کارتریج جدید با 3 سوزن بسیار ظریف باز می کند که می تواند برای شش جلسه درمانی استفاده شود. سوزن ها قبل از هر جلسه درمانی استریل می شوند.

سوزن ها به گونه ای طراحی شده اند که بادوام باشند و در اثر درمان مکرر آسیبی نبینند. درمان با تنظیم پارامترهای دستگاه شروع می شود. هر جلسه 30 دقیقه طول می کشد. سوزن ها با هر شلیک به پوست نفوذ می کنند و با پایان شات امواج رادیویی را آزاد می کنند. این درمان تا حدودی دردناک است اما توسط بیشتر افراد  به خوبی تحمل می شود. با توجه به نتایج عالی و عدم آسیب به سطح پوست، درمان منطقی است. پس از درمان، پوست تا 24 ساعت قرمز، ملتهب و متورم است. اما هیچ زخمی روی سطح پوست وجود ندارد. اگر خونریزی زیر پوستی ایجاد شود، در نهایت 1 هفته از بین می رود.

آر اف فرکشنال چه کاربردهایی دارد ؟

مزایای آر اف فرکشنال :

آر اف فرکشنال روشی است که در آن از هیچ ماده شیمیایی یا دارویی برای درمان استفاده نمی شود. این روش بیشتر در مورد تحریک ظرفیت بازسازی پوست توسط فاکتورهای رشد آن است که با استفاده از دو ابزار، سوزن های زیاد و امواج آر اف انجام می شود. این امواج برای شما مضر نیستند. در ادامه با مزایای آر اف فرکشنال آشنا می شوید :

 • کوتاه بودن دوره درمان و نتیجه گیری در همه افراد
 • کوتاه بودن دوره بهبودی بعد از درمان
 • بدون عوارض بلند مدت
 • بدون نیاز به استراحت در منزل
 • نیاز نداشتن به برش پوست و یا آسیب به آن
 • برتری نسبت به روش های لیزری

روش آر اف برای همه سنین افراد مناسب است و هیچ محدودیتی در جواب دهی ندارد. هرچند افرادی که پوستشان مشکلات و آسیب های بیشتری را دارد باید تعداد جلسات آر اف زیادی را انجام دهند. در این روش یک جلسه هم تاثیرات زیادی دارد.

روند بهبودی در آر اف فرکشنال چگونه است ؟

از یک ماه اول پس از قرمزی، پوست شفاف می شود و از پایان ماه دوم درمان، کم شدن افتادگی و کم شدن عمق چین و چروک مشاهده می شود که پس از آخرین جلسه تا 6 ماه ادامه دارد. روند درمان آکنه فعال در دو جلسه اول امکان دارد تعداد جوش ها بیشتر شود که با ادامه درمان آکنه کم می شود و چربی پوست کاهش می یابد و در 4 جلسه بعدی جای زخم بهتر می شود.

توجه داشته باشید که در این روش بهبود 100 درصد  ندارید و بسته به سن پوست و عمق خطوط ریز بین 60 تا 70 درصد بهتر می شوید و در صورت نیاز درمان تکمیلی با تزریق بوتاکس انجام می شود. نتیجه درمان در افراد مختلف بسیار متفاوت است و عادات فردی، ژنتیک و مراقبت از پوست اهمیت زیادی دارد.

مراقبت های بعد از آر اف فرکشنال

یکی از مهم ترین نکات در انجام آر اف مراقبت های بعد از آن است. در ادامه با مراقبت بعد از آر اف فرکشنال آشنا می شوید :

 • اگر جوش یا لخته خون در صورت شما وجود دارد سعی کنید به ان دست نزنید و آن ها را دستکاری نکنید یا نکنید.
 • امکان دارد پوست صورت شما ملتهب شود، از آن نترسید زیرا تورم و قرمز شدن و التهاب طبیعی است.
 • تا 1 هفته بعد از درمان به سونا و استخر نروید و ورزش های سنگین انجام ندهید.
 • صورت خود را در روز عمل شست و شو ندهید. تا 3 روز از شستشوی صورت با آب داغ و شوینده های قوی پرهیز کنید.
 • سعی کنید در همان روز آرایش نکنید و فقط از کرم های مرطوب کننده و بازسازی کننده استفاده کنید.
 • از کرم ضد آفتاب استفاده کنید زیرا پوست شما ملتهب است و اشعه فرابنفش خورشید می تواند پوست شما را تخریب کند.

برای جوان سازی دستگاه آر اف فرکشنال بهتر است یا دستگاه هایفو یا ترماژ ؟

هایفوتراپی  و ترماژ درمانی فناوری های بسیار خوبی برای جوان سازی پوست هستند که در آن از امواج فراصوت برای بهتر شدن سلول های پوست استفاده می شود. هایفوتراپی و گرما درمانی روش های غیرتهاجمی و ایمن برای سلامت و زیبایی پوست هستند.

اگر می خواهید بدانید برای جوان سازی پوست خود بهتر است آر اف فرکشنال یا هایفوتراپی یا ترماژ را امتحان کنید، بدانید که هایفوتراپی و ترماژ درمانی برای لیفت صورت، از بین رفتن چین و چروک پوست و افتادگی پوست بسیار موثر هستند، اما هزینه بالایی دارند.

آر اف فرکشنال نسبت به هایفوتراپی و ترماژ درمانی هزینه کمتری دارد و برای سفت کردن پوست، کم شدن چین و چروک، از بین بردن جای زخم و اسکار، ترک های پوستی، کم شدن منافذ باز پوست و صاف کردن رنگ پوست ایده آل است. شما می توانید یکی از این روش ها را برای زیبایی پوست خود انتخاب کنید.

عوامل موثر در هزینه آر اف فرکشنال

هزینه درمان با در نظر گرفتن انتظاری که بعد  از انجام این روش وجود دارد و تعداد نواحی که قرار است درمان شود متغیر است، قدرت دستگاه برای درمان مهم است و از عوامل تعیین کننده در هزینه آر اف فرکشنال به حساب می آید، کلینیک یا مرکز درمانی انتخابی برای استفاده از این روش یکی دیگر از عوامل موثر است، بخشی از بدن که قرار است تحت درمان قرار بگیرد و مدت زمانی که پزشک باید برای درمان و از بین رفتن مشکلات پوستی در این ناحیه صرف کند باعث تغییر هزینه می شود، تخصص پزشک و میزان دستمزد دریافتی که به عوامل مختلف بستگی دارد، تعداد جلسات درمانی که با توجه به نوع مشکلات پوستی تعیین می‌شود در بیشتر و کمتر شدن هزینه آر اف فرکشنال صورت موثر است.

ایمنی دستگاه آر اف فرکشنال

امواج رادیوفرکانسی یکی از انواع امواج الکترومغناطیسی هستند. این امواج در ابزارها و وسایل مختلفی استفاده می‌شوند؛ مواردی مثل وای‌فای، امواج رادیو، امواج تلویزیون و مایکروویو. فرکانس امواج رادیویی که در روش آر اف استفاده می‌شوند، بین 3 کیلوهرتز تا 300 گیگاهرتز متغیر هستند ولی اکثراً از 450 کیلوهرتز بیشتر نمی‌شوند. اگر بخواهیم مقایسه کنیم، امواج آر اف 100 میلیون بار آهسته‌تر نور مرئی و بیش از یک میلیارد بار آهسته‌تر از اشعه‌ی X هستند.

تکنولوژی آر اف از سوی سازمان‌های نظارت درمان ایمن شناخته می‌شود؛ ولی ایمنی فقط به تکنولوژی بستگی ندارد. دو عامل دیگر که در کاهش عوارض جانبی و افزایش ایمنی هر روش درمانی موثرند، عبارتند از:

دستگاه مورد استفاده :

دستگاه‌های زیادی قابلیت تولید امواج RF را دارند. این که خود دستگاه مورد تایید سازمان FDA باشد و این که استانداردهای لازم در ساخت و انتخاب مواد اولیه رعایت شده باشد، اهمیت فراوانی دارد. در کلینیک تنها از دستگاه‌های استاندارد و با کیفیتی استفاده می‌کنیم که هم از لحاظ درمانی و هم از لحاظ ایمنی، موثر و کم خطر باشند.

اپراتور دستگاه RF :

مثل هر روش درمانی و زیبایی دیگری، تجربه و مهارت پزشک یا اپراتور اهمیت زیادی دارد. این عامل مهم هم در میزان اثربخشی درمان و هم در کاهش احتمال عوارض جانبی بسیار موثر است.

عوامل موثر در هزینه آر اف فرکشنال

کلام آخر

سعی کنید برای انجام آر اف فرکشنال بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی و تحقیق این جراحی را انجام دهید. مراقبت ها و دستورات لازم را به طور صحیح انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این درمان بگرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)