قیمت آر اف فرکشنال

ما در این مقاله سعی داریم شما را با قیمت آر اف فرکشنال آشنا کنیم. یکی از بهترین روش های جوان سازی پوست آر اف فرشکنال است زیرا این روش یک روش ایمن و کم تهاجمی است بدون دردسر جراحی نتیجه خوبی در پی دارد. در این روش امواج رادیویی ایمنی به کار برده می شود که به لایه های میانی پوست نفوذ می کند و باعث تغییرات در ساختمان پوست می شود که این تغییرات باعث می شود شما صورتی زیبا و جوان و شاداب داشته باشید. در ادامه برای آشنا شدن با قیمت آر اف فرکشنال با ما همراه باشید.

آر اف فرکشنال چیست ؟

یکی از وسایلی که باعث می شود چین و چروک های صورت از بین برود آر اف فرکشنال است. امروزه رادیو فرکانسی یکی از درمان هایی است که برای از بین رفتن چین و چروک های پوست است. با این روش تغییرات الیاف کلاژن پوست و بهتر شدن و ترمیم بافت پوست با این روس درمان یافته است. این روش با به وجود آوردن حرارت در درم که مسئول کلاژن سازی پوست است باعث می شود شما به نتیجه دلخواه خود برسید و هنگامی که حرارت مناسب لایه های درم را تحریک می کند این حرارت در اپیدرم پراکنده می شود و باعث ترمیم اپیدرم لایه سطحی پوست می شود.

فرکانس رادیویی انرژی است که به صورت فرکانس با طول موج در ثانیه اندازه گیری می شود  و همه انواع انرژی ها از امواج صوتی تا امواج رادیواکتیو گاما طبق فرکانس آن ها در طیف الکترومغناطیسی دسته بندی می شود. فرکانس رادیویی یک دسته در این طیف است و بسیاری از انواع انرژی معمولی را شامل می شود که هر روز از آن استفاده می کنیم. برای مثال اجاق های مایکروویو، امواج رادیو و تلویزیون از این فرکانس ها است. انرژی فرکانس رادیویی استفاده شده در سفت کردن پوست در محدوده 450 کیلوهرتز است که در آخر محدوده رادیویی قرار دارد.

طول موج استفاده شده در سفت کردن پوست 100 میلیون بار از نور مرئی آهسته تر است و بیشتر از 1 میلیارد برابر کندتر از اشعه ایکس است. روش جوان سازی پوست با آر اف فرکشنال تاثیر گذاری بالایی دارد و استفاده از رادیو فرکانس آسیب و عوارض را کمتر می کند که سازمان غذا و داروی آمریکا روش جوان سازی با روش فرکانس رادیویی را تایید می کند.

آر اف فرکشنال چیست ؟

کاربردهای آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال کاربرد هایی دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم :

 • لیفت پوست گردن، از بین رفتن غبغب، از بین رفتن خط خنده، کمتر شدن چروک‌های دور لب
 • بهتر شدن رنگ و بافت پوست و درمان مشکلات مربوط به بافت پوست و منافذ بزرگ پوست
 • لایه‌برداری و جوان سازی پوست
 • جوان سازی پوست دست و از بین رفتن لکه‌های قهوه‌ای روی دست
 • بهتر شدن روزاسه و رگ‌هایی که زیر پوست صورت دیده می شود
 • لیفت و بالا کشیدن پوست در همه ناحیه های  بدن مثل گردن، بالای سینه، شکم، بازوها، ران‌ها
 • لیفت صورت بدون جراحی با آراف فرکشنال مثل روش لیفت صورت با نخ بدون انجام جراحی، پوست صورت بالا کشیده می‌شود.
 • از بین رفتن زائده های پوستی، آفتاب سوختگی و لکه‌های پوستی و روشن کردن پوست صورت
 • درمان چین و چروک‌های صورت، چروک دور چشم و افتادگی و شل شدگی پوست
 • از بین رفتن جای جوش و جای زخم
 • از بین رفتن همه ناهمواری‌ها و زوائد پوستی و احیا و بازسازی لایه خارجی پوست با آراف فرکشنال که باعث نرم و صاف شدن سطح پوست می‌شود
 • بهتر شدن ترک‌های پوستی

آیا امواج آر اف امن است ؟

یکی از امواج الکترومغناطیسی امواج رادیو فرکانسی است که این امواج در ابزار ها مختلفی کاربرد دارد و از آن استفاده می شود. فرکانس امواج رادیویی که در آر اف استفاده می شود بین 3 کیلوهرتز تا 300 گیگاهرتز تغییر می کند اما از 450 کیلوهرتز بیشتر نمی‌شوند. امواج آر اف 100 میلیون بار آهسته‌تر نور مرئی و بیش از 1 میلیارد بار آهسته‌تر از اشعه‌ی X هستند.

آر اف فرکشنال چه عوارضی دارد ؟

این روش یک روش کم تهاجمی است و به همین دلیل عوارض محدودی دارد و دوره ریکاوری یا استراحت بعد از درمان نیاز ندارد. این روش هم مانند سایر روش های دیگر می تواند عوارض و خطراتی داشته باشد که بعد از مدتی از بین می رود. درد یکی از عوارض آر اف فرکشنال است که در دستگاه های ابتدایی در زیادی احساس می شد و مجبور بودند از بیهوشی استفاده کنند اما امروزه درد در این روش ها کمتر شده و دیگر نیازی به داروی بی حسی نیست اما در بعضی از مواقع امکان دارد برای بعضی از افراد درد عذاب آور و اذیت کننده باشد که در این صورت از داروهای بی حسی استفاده می شود. یکی دیگر از عوارض آر اف قرمزی پوست است که اریتم یا گلگون شدن پوست در بعضی از افراد مشاهده می شود. این عوارض تا 24 ساعت بعد از درمان از بین می رود. یکی دیگر از عوارض آر اف فرکشنال تورم است که این عوارض در همه افراد مشاهده نمی شود  و اگر هم دیده شود تا 24 ساعت از بین می رود و در بعضی از افراد امکان دارد تا 1 هفته بماند.

بعضی از عوارض هم وجود دارد که خیلی کم اتفاق می افتد و به دلیل نامناسب بودن شرایط یا خطای پزشک به وجود می آید که این عوارض موقتی هستند و از بین می روند. فرورفتگی پوست یکی از این عوارض است که تا 1 ماه طول می کشد، پوسته پوسته شدن امکان دارد تا 1 هفته طول بکشد، زخم سوختگی هم یکی دیگر از این عوارض است که تا 6 ماه برطرف می شود، بثورات پوستی تا 1 هفته باقی می ماند، حساس شدن پوست به لمس یکی دیگر از این عوارض است که 2 تا 3 هفته طول می کشد.

آر اف در جوان سازی پوست چه تاثیراتی دارد ؟

درمان آر اف در جوان سازی پوست امروزه زیاد شده است و همه مردان و زنان می توانند در سن بالا هم از آن استفاده کنند. تاثیرات این روش در جوان سازی پوست به صورت کاهش و یا حذف سلولیت از پوست است. پوست زنان و مردان متفاوت است و روش درمانی آر اف برای هر دو نوع استفاده می شود. این روش برای جوان سازی پوست زنان بیشتر استفاده می شود برای مثال به وجود آمدن سلولیت در خانم ها بیشتر دیده می شود. سلولست نوعی آسیب پوستی زنانه است که در اطراف باسن و در پشت ران به وجود آمده است و چربی زیادی در آن ناحیه متراکم می شود.

از آر اف می توان برای از بین رفتن سلولیت و از بین رفتن چربی های جمع شده استفاده کرد که این در بهتر شدن جریان خون بافتی و خرد کردن سلول های چربی تاثیر می گذارد که مجموع این تاثیرات روی کم شدن چربی بدن تاثیر دارد که آر اف برای همه افراد که پوست شل و افتاده دارند استفاده می شود. آر اف با دو روش باعث جوان سازی می شود. یکی از این روش ها اثر فوری که در فیبر کلاژن انقباض به وجود می آورد و پوست جمع می شود که این تاثیرات بعد از آر اف دیده می شود. روش دیگر اثر تاخیری که در این روش سلول های کلاژن روند ترمیم را در پیش می گیرد که در اثر تحریک با آر اف به وجود می آید و بعد از چند ماه نتیجه آن مشخص می شود. به غیر از سلولیت هایی که شامل چربی های بدن و چربی پوست است و بیشتر در خانم ها به وجود می آید و چربی های بدن برای هر دو گروه مردن و زن به وجود می آید و با این روش درمان می شود.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای آر اف فرکشنال هستند ؟

این درمان برای همه افراد که می خواهند چین و چروک های صورت را درمان کنند مناسب است. آر اف صورت برای درمان انواع پوست صورت مناسب است. افرادی که می خواهند افتادگی پوست صورت و چین و چروک را از بین برند می توانند از این روش استفاده کنند و این روش برای آن ها مناسب است. افرادی که به تازگی دچار نشانه های پیری شدند و نیاز به لیفت و لاغری ندارند می توانند از مزایای این روش استفاده کنند.

این روش مزایایی دارد که در بیشتر موارد هم محدود بوده است و نمی شود از آن استفاده کرد. برای مثال افرادی که قلب آن ها با باطری کار می کند و افرادی که در ناحیه درمان صفحات فلزی هستند و افرادی که باردار هستند و شیر می دهند نمی توانند از این روش استفاده کنند.

تفاوت آر اف فرکشنال و لیزر فرکشنال :

آر اف می تواند انرژی را از طریق میکرو سوزن انتقال دهد و می تواند به سطح های عمیقی از سطح پوست برسد که لیزر نمی تواند آن را انجام دهد. به غیر از انرژی لیزر که توسط فوتوترمولیز گرما تولید می کند و آر اف با رساندن انرژی فرکانس رادیویی به بافت پوست کار می کند. مقاومت درم  و بافت های زیرپوستی در برابر جریان انرژی آر اف فرکشنال باعث به تولید گرما می شود و این گرمای تولید شده توسط آر اف باعث بسته شدن کلاژن ناشی از حرارت و بازسازی الیاف کلاژن می شود. زمانی که انرژی حرارتی به درم مشبک انتقال می یابد باعث سفت شدن پوست و ظاهر جوان می شود.

کاربردهای آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال چه نتایجی روی پوست دارد ؟

در هنگام درمان امکان دارد تورم و قرمزی اتفاق بیفتد و بعد از 24 ساعت ناحیه درمان بعضی از محرک های سوزنی شکل را نشان می دهد. نتیجه این روش در جلسه اول تاثیر زیادی در زندگی و کار نمی گذارد. امکان دارد در 2 هفته اول درمان رنگ صورت صاف دیده شود و تولید کلاژن و الاستین جدید که پوست را سفت می کند و زمان نیاز است و2 تا 4 ماه طول می کشد تا نتیجه را روی پوست مشاهده کنید. نتیجه آر اف در هر جلسه بهتر می شود و بهتر شدن را بعد از چند ماه بعد از جلسه درمان دیده می شود. سطح متفاوت انرژی، عمق نفوذ سوزن، تعداد عبور وجود دارد، به دست آوردن بهترین نتایج درمانی تا حدودی به این بستگی دارد که چه افرادی  درمان ها را انجام می دهد. بعد از درمان باید 5 تا 10 دقیقه از سر خنک کننده برای کمتر شدن درجه حرارت استفاده کنید.

مراحل انجام آر اف فرکشنال :

خانم ها باید در روز درمان با پوست تمیز و بدون آرایش و آقایان باید با صورت اصلاح شده باشند و ناحیه درمان با کرم های بی حسی پوشانده می شود و بعد از 20 تا 30 دقیقه نواحی درمان شسته می شود و ضد عفونی می شود. جلسه درمانی به ناحیه درمان بستگی دارد و امکان دارد 10 تا 25 دقیقه طول بکشد. قبل از شروع درمان  هر فردی یک head سوزن مخصوص خریداری می کند. این سری سوزنی شامل 24 سوزن با روکش طلا می باشد و هر سری یا تیپ دستگاه برای جلوگیری از انتقال بیماری برای یک فرد استفاده می شود و استفاده از آن برای افراد دیگر ممنوع است. بعد از درمان می توانید برای آرام کردن پوست از کمپرس سرد استفاده کنید. استفاده از کرم ترمیم بعد از کیسه یخ می تواند التهاب پوست را کاهش دهد.

اقدامات قبل از آر اف فرکشنال 

برای اینکه از عوارض و خطرات این روش کاسته شود باید اقداماتی را انجام دهید. در ادامه با اقدامات قبل از آر اف آشنا می شوید :

 •  شستشوی پوست از هر گونه مواد آرایشی و بهداشتی
 • دریافت مراقبت های قبل و بعد آر اف فرکشنال
 • مراجعه به پزشک متخصص و بررسی وضعیت پوست
 •  عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون
 •  جلوگیری از آفتاب سوختگی پوست

اقدامات بعد از آر اف فرکشنال :

برای این که نتیجه مناسبی از آر اف بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه به مراقبت های بعد از آر اف می پردازیم :

 • استفاده از کمپرس سرد برای کاهش التهاب
 •  استفاده از پماد های تجویز شده توسط پزشک
 •  استفاده مرتب از کرم‌های ضد آفتاب
 • عدم آرایش کردن به مدت ۲ روز

قیمت آر اف فرکشنال :

قیمت آر اف فرکشنال می تواند در شهر ها مختلف متفاوت باشد و باید دقت داشته باشید که قیمت های ارزان در هر کلینیک نتیجه مناسبی برای شما رقم نمی زند. اگر می خواهید نتیجه مناسبی از آر اف داشته باشید باید 3 جلسه در فواصل 1 ماهه تجویز کنید. سعی کنید قبل از انجام این روش از افراد با تجربه کمک بگیرید و از افرادی که قبلا از این روش استفاده کردند پرس و جو کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید.

لیفت صورت با آر اف فرکشنال چگونه است ؟

آر اف با روش های جدید بافت های سطحی و عمیق پوست را تحت تاثیر قرار می دهد و موجب انقباض آن می شود. مثل رو های قبل احتیاج به سیستم خنک کننده نیست و همه انرژی را به بهترین نحو به کار می برد. نتیجه درمانی با تاثیرات بعد از درمان دیده می شود. یکی از مزایای دستگاه آر اف میزان ورود سوزن به زیر پوست است که قابل تنظیم است و بر حسب نوع نازک یا کلفت بودن پوست و منطقه پوست و کاربرد درمانی پزشک تنظیم می کند که سوزن تا چه عمقی داخل پوست شود که پوست شفاف و لطیف می شود و یا دور چشم که پوست نازکی دارد نباید امواج بیشتر از یک میلی متر نفوذ کند و یا مثلا پزشک برای درمان چروک و افتادگی اطراف قسمت پایینی  و اطراف صورت باید سوزن را سه میلی متر به عمق پوست وارد کند تا تاثیرات مناسبی در سریع ترین و تعداد کم جلسات درمانی ظاهر شود.

مزایا و معایب آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال می تواند مانند سایر روش های دیگر دارای مزایا و معایبی باشد که در ادامه به آن می پردازیم :

مزایا آر اف :

 • اگر میزان قدرت کم باشد پوست لیفت نمی شود و درمان به درستی انجام نمی شود.
 • آراف فرکشنال روی همه ناحیه صورت و گردن صورت می گیرد.
 • در ناحیه حساس پوست مثل دور لب، دور چشم و پیشانی و ناحیه استخوانی باید میزان نفوذ سوزن و قدرت کمتر شود.
 • اگر میزان قدرت بیشتر از اندازه باشد پوست باعث سوختگی می شود.
 • میزان حرارت و عمق نفوذ سوزن های دستگاه باید در سطح کنترل شده باشد.
 • در ناحیه ای که مشکل پوست بیشتر است قدرت بالاتری نیاز دارد.

معایب آر اف :

 • التهاب در فضاهای پوست
 • منع استفاده برای کسانی که بیماری دیابت آن ها را اذیت می کند.
 • منع استفاده برای خانم های باردار
 • احتمال ایجاد شدن گوشت اضافه
 • منع استفاده برای افرادی که فشار خون بالا دارند.
 • منع استفاده برای کسانی که به تازگی در معرض نور خورشید بودند و پوستشان شل شده است.

تعداد جلسات درمانی در آر اف چقدر است ؟

تعداد جلسات به هدف درمانی و شدت درگیری پوست بستگی دارد و متفاوت است. برای جوان سازی و لیفتینگ پوست صورت بین 1 تا 3 جلسه درمانی با فاصله یک ماه مناسب است و توصیه می شود. تکرار جلسات زودتر از 2 هفته مناسب نیست و در صورت علاقه می توان جلسات درمانی را هر 6 ماه یکبار تکرار کرد.

مزایا و معایب آر اف فرکشنال

مشاهده تغییرات درمانی از چه زمانی است ؟

دیدن تغییرات درمانی طبق تغییرات کلاژن در پوست است. اولین تغییر در کلاژن 3 هفته بعد از جلسه شروع می وشد و بعد از 3 ماه به شدت خود می رسد اما بعد از آن ادامه دارد. تغییرات اولی 2 تا 3 هفته بعد از درمان مشاهده می شود. تغییرات اولیه که سریع بعد از آر اف دیده می شود به علت بسته شدن الیاف کلاژن و تغییرات اصلی اما تاخیری به علت تولید کلاژن جدید است. جوان سازی پوست با آر اف روشی است که بعد از قطع درمان هم در پوست ادامه دارد.

کلام آخر

قبل از انجام آر اف سعی کنید بهترین کلینیک را انتخاب کنید و درباره قیمت آر اف فرکشنال پرس و جو کنید و با آگاهی کامل دست به انجام این کار بزنید. ممنون از اینکه تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)